Results for KemTu-uinnit 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:04 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 483 | 32.20 | 1:07.16 | 1:44.56 | 2:21.67 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Anni Katajamäki | 2000 | 434 | 33.61 | 1:11.54 | 1:49.97 | 2:26.77 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Noora Siltari | 2000 | 381 | 34.35 | 1:12.40 | 1:52.66 | 2:33.29 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Jonna Airisniemi | 2000 | 340 | 35.43 | 1:16.24 | 1:58.38 | 2:39.28 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
5 | Jenni Kangas | 2000 | 331 | 35.10 | 1:15.45 | 1:58.40 | 2:40.68 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
6 | Katariina Kourula | 2002 | 318 | 36.80 | 1:18.58 | 2:02.26 | 2:42.86 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Anni Niemistö | 2001 | 297 | 38.53 | 1:22.66 | 2:05.76 | 2:46.59 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
8 | Viveca Meriläinen | 2001 | 271 | 39.48 | 1:24.11 | 2:08.94 | 2:51.66 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
9 | Sofia Saukko | 2001 | 250 | 40.36 | 1:26.36 | 2:13.11 | 2:56.46 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Sofia Ervasti | 2001 | 233 | 40.17 | 1:26.03 | 2:14.55 | 3:00.54 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Aliina Mustonen | 2000 | 232 | 39.51 | 1:25.19 | 2:13.44 | 3:00.83 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Iida Saraniemi | 2003 | 225 | 41.68 | 1:29.09 | 2:16.87 | 3:02.53 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Natalie Metcalfe | 2000 | 209 | 43.00 | 2:22.92 | 3:07.81 | 3:07.13 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Matilda Lindberg | 2000 | 196 | 39.06 | 1:28.07 | 2:21.02 | 3:11.13 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Savanna Kauppila | 2001 | 163 | 43.75 | 1:37.70 | 2:32.66 | 3:23.24 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Silja Kanto | 2000 | DNS | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Palo | 1999 | 547 | 31.20 | 1:06.22 | 1:41.41 | 2:15.90 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 418 | 33.51 | 1:10.37 | 1:49.53 | 2:28.66 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Pinja Remes | 1999 | 400 | 32.32 | 1:09.44 | 1:50.53 | 2:30.81 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Jenni Törmänen | 1998 | 360 | 34.17 | 1:13.02 | 1:54.26 | 2:36.16 | |||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sini Niemi | 1993 | 542 | 32.01 | 1:06.64 | 1:41.72 | 2:16.33 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Suvi Lavonen | 1985 | 428 | 34.46 | 1:11.52 | 1:50.23 | 2:27.41 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 11:04 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:05 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Atte Ervasti | 2001 | 192 | 36.35 | 1:19.76 | 2:06.20 | 2:52.16 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Petteri Maijala | 2001 | 186 | 39.53 | 1:24.48 | 2:12.15 | 2:53.91 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Toni Lipponen | 2003 | 176 | 40.04 | 1:27.67 | 2:15.01 | 2:57.19 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Henrik Siltari | 2002 | 162 | 39.97 | 1:26.64 | 2:15.62 | 3:01.98 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Kristian Shpotin | 2001 | 161 | 40.67 | 1:28.32 | 2:16.76 | 3:02.41 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Aatos Kartimo | 2002 | 119 | 43.68 | 1:34.03 | 2:29.52 | 3:21.85 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Onni Kartimo | 2000 | 302 | 32.34 | 1:10.93 | 1:51.29 | 2:28.08 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Teemu Puro | 1999 | 297 | 33.17 | 1:11.22 | 1:50.52 | 2:28.78 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Joonas Pulkkinen | 1999 | 292 | 33.98 | 1:12.26 | 1:52.69 | 2:29.64 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Eino Niemelä | 2000 | 222 | 33.30 | 1:14.94 | 2:00.59 | 2:43.96 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Leppälä | 1998 | 540 | 28.26 | 59.72 | 1:32.08 | 2:01.98 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Riku Ylikärppä | 1998 | 517 | 27.69 | 59.08 | 1:31.60 | 2:03.77 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Aleksi Kanste | 1998 | 416 | 29.40 | 1:02.98 | 1:38.09 | 2:13.10 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 11:05 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:48 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 3, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eevi Hast | 2004 | 17.34 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Inka Elamaa | 2004 | 17.88 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Kiia Junttari | 2004 | 17.99 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
4 | Saara Leinonen | 2004 | 18.77 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 19.13 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Elsa Ilona Koivisto | 2005 | 19.25 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
7 | Ella Sohlman | 2004 | 20.35 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Riina Niemi | 2005 | 21.23 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Reetta Piira | 2004 | 21.70 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Inka Mustonen | 2004 | 22.06 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 11:48 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:49 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 4, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kasper Lytz | 2003 | 17.90 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 18.59 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Iiro Ervasti | 2003 | 18.75 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Aatu Kunnari | 2004 | 19.84 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Tudor Constantin Ratiu | 2003 | 19.97 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Efraim Skopets | 2003 | 20.01 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Joni Kauppinen | 2003 | 20.45 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Leo Tenno | 2003 | 20.62 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Aleksi Rahko | 2003 | 20.81 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Paavo Tapio | 2005 | 22.50 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Otso Kotila | 2004 | 22.74 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Roope Hyvärinen | 2003 | 23.86 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Johannes Ylimäki | 2005 | 26.19 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Aappo Alatalo | 2003 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matias Mikkonen | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 11:49 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 14:19 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Angelica Kuoksa | 2001 | 358 | 36.19 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Riika Huttula | 2001 | 338 | 36.89 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Laura Härkönen | 2001 | 260 | 40.22 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Silja Vilmilä | 2001 | 251 | 40.71 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Senni Keisu | 2001 | 248 | 40.89 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 230 | 41.94 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
7 | Sini Lassila | 2003 | 229 | 41.96 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Sofia Saukko | 2001 | 208 | 43.34 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Iida Saraniemi | 2003 | 188 | 44.85 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 183 | 45.23 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Ronja Nätynki | 2002 | 176 | 45.80 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Saana Syväniemi | 2001 | 173 | 46.11 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Iida Nissilä | 2003 | 160 | 47.29 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | 154 | 47.90 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Mitja Kulppi | 2002 | 150 | 48.32 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
16 | Siiri Keisu | 2003 | 147 | 48.60 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 124 | 51.52 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Milla Hirvonen | 2003 | 108 | 53.95 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Venla Kuoppala | 2003 | 108 | 53.96 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Emmi Palo | 2003 | 102 | 54.97 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
21 | Riina Niemi | 2005 | 95 | 56.21 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
22 | Inka Mustonen | 2004 | 79 | 59.88 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
23 | Liisi Lotta Sotaniemi | 2001 | 65 | 1:03.89 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Iida-Elisi Anttila | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Laura Häkkilä | 2002 | DSQ | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Reetta Piira | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Savanna Kauppila | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Vanessa Ventelä | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Angelva | 1999 | 398 | 34.92 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 362 | 36.06 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
3 | Ada Niskala | 2000 | 339 | 36.83 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Noora Siltari | 2000 | 330 | 37.19 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Eveliina Palo | 1999 | 324 | 37.40 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Krista Hirvonen | 2000 | 238 | 41.46 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Iisa Kivioja | 2000 | 224 | 42.27 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Matilda Lindberg | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janina Pyrrö | 1998 | 341 | 36.77 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
2 | Laura Saloranta | 1997 | 300 | 38.38 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 297 | 38.48 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 258 | 40.35 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Riikka Putkivaara | 1998 | 223 | 42.35 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Aada Ketola | 1998 | 213 | 42.97 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 14:19 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:38 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 225 | 37.14 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 157 | 41.87 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Juhani Tapio | 2002 | 129 | 44.65 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Aatos Kartimo | 2002 | 94 | 49.70 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Iiro Ervasti | 2003 | 78 | 52.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Aatu Kunnari | 2004 | 77 | 52.93 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Kalle Huttunen | 2002 | 54 | 59.74 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Olli Halvari | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 273 | 34.82 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Onni Kartimo | 2000 | 272 | 34.88 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Tomi Nikula | 2001 | 168 | 40.90 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 163 | 41.32 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Kalle Karhunen | 2001 | 155 | 42.02 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Atte Ervasti | 2001 | 117 | 46.20 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Otto Luokkala | 2001 | 112 | 46.77 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Sami Saloranta | 2001 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Leppälä | 1998 | 382 | 31.15 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Petteri Torssonen | 1984 | 361 | 31.74 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Lauri Tapio | 1998 | 324 | 32.89 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Riku Ylikärppä | 1998 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 11:38 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 13:14 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 339 | 38.65 | 1:22.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Katariina Kourula | 2002 | 303 | 40.93 | 1:25.92 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Elisa Vakkuri | 2002 | 296 | 40.11 | 1:26.57 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Hilla Hirvikoski | 2002 | 280 | 42.33 | 1:28.21 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Aada Sulasalmi | 2002 | 271 | 41.41 | 1:29.22 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
6 | Milja Piippola | 2002 | 237 | 44.70 | 1:33.26 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Ronja Nätynki | 2002 | 227 | 46.26 | 1:34.54 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Hanna Rantanen | 2002 | 218 | 45.63 | 1:35.87 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Jessi Nurmela | 2002 | 212 | 45.21 | 1:36.83 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
10 | Saara Leinonen | 2004 | 190 | 46.77 | 1:40.35 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
11 | Kiia Junttari | 2004 | 180 | 47.12 | 1:42.19 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
12 | Mitja Kulppi | 2002 | 147 | 50.52 | 1:49.27 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Linda Kalliainen | 2002 | 146 | 50.53 | 1:49.58 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 128 | 54.72 | 1:54.42 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Milla Hirvonen | 2003 | 127 | 59.14 | 1:54.68 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Inka Mustonen | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jonna Airisniemi | 2000 | 362 | 36.79 | 1:20.99 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
2 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 361 | 38.44 | 1:21.02 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Veera Leinonen | 2000 | 358 | 37.25 | 1:21.26 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
4 | Ada Niskala | 2000 | 337 | 38.40 | 1:22.93 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Silja Vilmilä | 2001 | 320 | 39.96 | 1:24.39 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Iisa Kivioja | 2000 | 256 | 41.05 | 1:30.84 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Julia Kinnunen | 2000 | 244 | 1:32.28 | 1:32.28 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Almiina Ketola | 2001 | 243 | 42.32 | 1:32.45 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Viveca Meriläinen | 2001 | 232 | 45.57 | 1:33.84 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
10 | Pipsa Remes | 2001 | 226 | 44.38 | 1:34.69 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Sofia Ervasti | 2001 | 224 | 41.04 | 1:34.97 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Lili Kotilainen | 2001 | 217 | 47.15 | 1:36.02 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Aliina Mustonen | 2000 | 188 | 48.09 | 1:40.76 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Meri Kuuva | 2001 | 187 | 47.24 | 1:40.90 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Hanna Fält | 2001 | 144 | 54.18 | 1:49.96 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Silja Kanto | 2000 | DNS | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Isla Tenno | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Törmänen | 1998 | 370 | 37.06 | 1:20.41 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
2 | Sini Keinänen | 1999 | 324 | 39.62 | 1:24.01 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Riikka Putkivaara | 1998 | 250 | 43.98 | 1:31.62 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Aada Ketola | 1998 | 241 | 43.44 | 1:32.67 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 265 | 41.26 | 1:29.82 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
- | Laura Saloranta | 1997 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys | ||||||||||
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ulla Hurula | 1965 | 467 | 34.03 | 1:14.42 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Heta Tenno | 1975 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 13:14 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:25 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kasper Lytz | 2003 | 153 | 44.47 | 1:34.82 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Toni Lipponen | 2003 | 137 | 1:09.11 | 1:38.24 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 264 | 37.97 | 1:19.08 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Arttu Kurttio | 2001 | 217 | 38.13 | 1:24.35 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Petteri Maijala | 2001 | 201 | 40.23 | 1:26.64 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 180 | 1:46.44 | 1:29.80 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 170 | 41.58 | 1:31.53 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Henrik Siltari | 2002 | 151 | 46.55 | 1:35.28 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Kalle Karhunen | 2001 | 136 | 1:30.16 | 1:38.67 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Juhani Tapio | 2002 | 123 | 47.07 | 1:42.04 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Otto Luokkala | 2001 | 108 | 51.09 | 1:46.44 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Kristian Shpotin | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys | ||||||||||
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 300 | 33.80 | 1:15.79 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Joonas Pulkkinen | 1999 | 267 | 35.87 | 1:18.75 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Onni Kartimo | 2000 | 254 | 35.89 | 1:20.15 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Teemu Puro | 1999 | 249 | 38.65 | 1:20.64 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Mika Hurula | 1999 | 241 | 36.91 | 1:21.48 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Eino Niemelä | 2000 | 213 | 40.45 | 1:24.88 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Niklas Vörlin | 2000 | 178 | 43.43 | 1:30.16 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Juha Siirilä | 2000 | 137 | 48.28 | 1:38.32 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Juho Haataja | 2000 | 120 | 1:43.10 | 1:42.91 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Lassila | 1995 | 451 | 30.24 | 1:06.16 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
2 | Ville Teppola | 1996 | 396 | 30.29 | 1:09.11 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Aleksi Kanste | 1998 | 364 | 31.75 | 1:11.05 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 348 | 33.58 | 1:12.15 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ville-Petteri Koivumäki | 1987 | 546 | 28.65 | 1:02.08 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Tuukka Aalto | 1988 | 538 | 27.82 | 1:02.39 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Petteri Torssonen | 1984 | 363 | 32.89 | 1:11.11 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Matti Hurula | 1961 | 275 | 37.29 | 1:18.01 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Tapio Siltari | 1963 | 250 | 36.30 | 1:20.47 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 12:25 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:55 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Riika Huttula | 2001 | 329 | 45.06 | 1:34.82 | 2:26.09 | 3:14.78 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Anni Niemistö | 2001 | 314 | 45.10 | 1:37.38 | 2:28.90 | 3:17.88 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Laura Härkönen | 2001 | 312 | 46.16 | 1:37.69 | 2:28.92 | 3:18.30 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 288 | 48.81 | 1:42.06 | 2:35.26 | 3:23.58 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
5 | Krista Hirvonen | 2000 | 235 | 50.60 | 1:47.39 | 2:44.05 | 3:37.81 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Saana Syväniemi | 2001 | 221 | 53.63 | 1:51.08 | 2:47.60 | 3:42.48 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Iida Saraniemi | 2003 | 211 | 52.79 | 1:50.77 | 2:49.79 | 3:45.80 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 191 | 53.88 | 1:53.85 | 2:55.15 | 3:53.39 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Milla Hirvonen | 2003 | 181 | 56.80 | 1:56.48 | 2:58.08 | 3:57.77 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Janina Pyrrö | 1998 | 434 | 40.65 | 1:27.46 | 2:13.23 | 2:57.65 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 12:55 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:56 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 150 | 53.30 | 1:51.54 | 2:51.94 | 3:46.97 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Aatos Kartimo | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Olli Halvari | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juho Larinen | 1999 | 205 | 46.77 | 1:39.41 | 2:32.79 | 3:24.32 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kristian Tiiro | 1997 | 289 | 39.26 | 1:26.90 | 2:15.97 | 3:02.31 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 12:56 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:54 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 11, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kiia Junttari | 2004 | 23.87 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Inka Elamaa | 2004 | 25.35 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 25.68 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Saara Leinonen | 2004 | 25.77 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Elsa Ilona Koivisto | 2005 | 26.04 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
6 | Reetta Piira | 2004 | 27.45 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Eevi Hast | 2004 | 28.18 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Ella Sohlman | 2004 | 31.80 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Inka Mustonen | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 12:54 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 13:13 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 12, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 22.89 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Kasper Lytz | 2003 | 23.04 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Aleksi Rahko | 2003 | 25.21 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Iiro Ervasti | 2003 | 26.17 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Efraim Skopets | 2003 | 26.64 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Aatu Kunnari | 2004 | 26.92 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Tudor Constantin Ratiu | 2003 | 29.31 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Otso Kotila | 2004 | 29.66 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Joni Kauppinen | 2003 | 29.83 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Matias Mikkonen | 2003 | 29.85 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Leo Tenno | 2003 | 31.22 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Roope Hyvärinen | 2003 | 37.78 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Johannes Ylimäki | 2005 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 7.4 Potkut eivät samassa vaakasuorassa tasossa | ||||||||||
- | Paavo Tapio | 2005 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 13:13 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:55 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 261 | 38.96 | 1:26.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Elisa Vakkuri | 2002 | 259 | 40.60 | 1:26.34 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 473 | 33.68 | 1:10.65 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Anni Katajamäki | 2000 | 368 | 36.03 | 1:16.82 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Senni Keisu | 2001 | 266 | 39.60 | 1:25.54 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Riika Huttula | 2001 | 189 | 42.82 | 1:35.82 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Sofia Ervasti | 2001 | 175 | 44.40 | 1:38.31 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Angelva | 1999 | 331 | 35.62 | 1:19.57 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Pinja Remes | 1999 | 216 | 41.01 | 1:31.70 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Niemi | 1993 | 529 | 31.69 | 1:08.04 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 12:55 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:55 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 169 | 39.13 | 1:27.65 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 104 | 48.95 | 1:42.89 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Juhani Tapio | 2002 | 95 | 49.81 | 1:45.94 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Kristian Shpotin | 2001 | 92 | 46.87 | 1:47.16 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Kalle Karhunen | 2001 | 78 | 50.80 | 1:53.09 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 293 | 34.36 | 1:12.91 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Joonas Pulkkinen | 1999 | 201 | 36.54 | 1:22.67 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Luka Brännlund | 2000 | 108 | 46.84 | 1:41.63 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Tapio | 1998 | 382 | 31.84 | 1:06.79 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 299 | 31.40 | 1:12.44 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 12:55 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 13:37 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Angelica Kuoksa | 2001 | 422 | 30.98 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Anni Niemi | 2002 | 387 | 31.89 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Laura Härkönen | 2001 | 363 | 32.58 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Katariina Kourula | 2002 | 348 | 33.05 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Laura Lahtinen | 2003 | 340 | 33.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Riika Huttula | 2001 | 339 | 33.32 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Senni Keisu | 2001 | 337 | 33.38 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Silja Vilmilä | 2001 | 323 | 33.86 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Aada Sulasalmi | 2002 | 309 | 34.36 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
10 | Hanna Rantanen | 2002 | 264 | 36.22 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Almiina Ketola | 2001 | 258 | 36.49 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Sofia Saukko | 2001 | 254 | 36.67 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Sofia Ervasti | 2001 | 250 | 36.90 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 239 | 37.42 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Viveca Meriläinen | 2001 | 237 | 37.56 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
16 | Ronja Nätynki | 2002 | 231 | 37.84 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Pipsa Remes | 2001 | 229 | 37.97 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Iida Saraniemi | 2003 | 216 | 38.73 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Meri Kuuva | 2001 | 214 | 38.84 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Lili Kotilainen | 2001 | 213 | 38.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Savanna Kauppila | 2001 | 186 | 40.69 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
22 | Siiri Keisu | 2003 | 185 | 40.76 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Kiia Junttari | 2004 | 173 | 41.65 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
24 | Isla Tenno | 2001 | 169 | 41.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Saara Leinonen | 2004 | 165 | 42.38 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
26 | Linda Kalliainen | 2002 | 164 | 42.47 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Eevi Hast | 2004 | 159 | 42.89 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
28 | Elisa Hast | 2001 | 157 | 43.09 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Vanessa Ventelä | 2002 | 154 | 43.32 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | 152 | 43.54 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
31 | Milla Hirvonen | 2003 | 135 | 45.31 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
32 | Sini Lassila | 2003 | 132 | 45.57 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
33 | Mitja Kulppi | 2002 | 131 | 45.71 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
34 | Iida Nissilä | 2003 | 128 | 46.04 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Hanna Fält | 2001 | 115 | 47.68 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
36 | Iida-Elisi Anttila | 2002 | 105 | 49.24 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
37 | Ella Sohlman | 2004 | 97 | 50.59 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
38 | Elsa Ilona Koivisto | 2005 | 78 | 54.39 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
39 | Inka Mustonen | 2004 | 71 | 55.94 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
40 | Liisi Lotta Sotaniemi | 2001 | 63 | 58.25 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Laura Häkkilä | 2002 | DSQ | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Venla Kuoppala | 2003 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Palo | 1999 | 486 | 29.56 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Noora Angelva | 1999 | 449 | 30.35 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Sini Keinänen | 1999 | 396 | 31.64 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Noora Siltari | 2000 | 392 | 31.76 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Veera Leinonen | 2000 | 332 | 33.57 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
6 | Ada Niskala | 2000 | 289 | 35.14 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Iisa Kivioja | 2000 | 270 | 35.93 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Matilda Lindberg | 2000 | 268 | 36.04 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Krista Hirvonen | 2000 | 257 | 36.56 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Natalie Metcalfe | 2000 | 229 | 37.96 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Silja Kanto | 2000 | DNS | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Aliina Mustonen | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 384 | 31.97 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
2 | Janina Pyrrö | 1998 | 382 | 32.03 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 372 | 32.32 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Jenni Törmänen | 1998 | 369 | 32.41 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
5 | Laura Saloranta | 1997 | 362 | 32.62 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
6 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 331 | 33.58 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Riikka Putkivaara | 1998 | 254 | 36.70 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Aada Ketola | 1998 | 243 | 37.21 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Suvi Lavonen | 1985 | 439 | 30.57 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Nina Hurula | 1989 | 411 | 31.25 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Heta Tenno | 1975 | 197 | 39.94 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 13:37 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 15:03 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 266 | 31.53 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Aatos Kartimo | 2002 | 134 | 39.62 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Kasper Lytz | 2003 | 133 | 39.74 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Aappo Alatalo | 2003 | 132 | 39.78 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 119 | 41.18 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Efraim Skopets | 2003 | 88 | 45.52 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Tudor Constantin Ratiu | 2003 | 67 | 49.82 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Olli Halvari | 2002 | 63 | 50.77 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Kalle Huttunen | 2002 | 60 | 51.73 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Roope Hyvärinen | 2003 | 45 | 56.94 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Aatu Kunnari | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 316 | 29.80 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Onni Kartimo | 2000 | 274 | 31.24 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Eino Niemelä | 2000 | 263 | 31.66 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Tomi Nikula | 2001 | 213 | 33.95 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Niklas Vörlin | 2000 | 205 | 34.41 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Luka Brännlund | 2000 | 201 | 34.60 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Atte Ervasti | 2001 | 193 | 35.07 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Kristian Shpotin | 2001 | 175 | 36.26 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Juha Siirilä | 2000 | 147 | 38.38 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Juho Haataja | 2000 | 120 | 41.10 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Otto Luokkala | 2001 | 113 | 41.91 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Sami Saloranta | 2001 | 102 | 43.40 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Leppälä | 1998 | 498 | 25.61 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Riku Ylikärppä | 1998 | 467 | 26.16 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Teemu Hartikainen | 1993 | 466 | 26.18 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Atte Lassila | 1995 | 440 | 26.68 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
5 | Kristian Tiiro | 1997 | 368 | 28.31 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
6 | Teemu Puro | 1999 | 272 | 31.33 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Juho Larinen | 1999 | 233 | 32.97 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuukka Aalto | 1988 | 483 | 25.87 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Petteri Torssonen | 1984 | 448 | 26.52 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Matti Hurula | 1961 | 326 | 29.49 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Tapio Siltari | 1963 | 308 | 30.04 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Timo Räisänen | 1977 | 240 | 32.65 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Erkki Romppainen | 1942 | 51 | 54.70 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Ville-Petteri Koivumäki | 1987 | DNS | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 15:03 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 15:03 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jonna Airisniemi | 2000 | 342 | 39.75 | 1:23.57 | 2:08.33 | 2:51.72 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
2 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 296 | 42.95 | 1:28.91 | 2:16.36 | 3:00.28 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 214 | 47.16 | 1:39.68 | 2:31.08 | 3:20.64 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ulla Hurula | 1965 | 427 | 38.60 | 1:19.74 | 2:00.15 | 2:39.58 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 15:03 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 15:03 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Joonas Pulkkinen | 1999 | 252 | 39.26 | 1:21.48 | 2:06.16 | 2:47.90 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Onni Kartimo | 2000 | 236 | 38.76 | 1:23.05 | 2:08.09 | 2:51.63 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ville-Petteri Koivumäki | 1987 | 436 | 32.06 | 1:06.79 | 1:43.09 | 2:19.86 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | 331 | 35.11 | 1:13.62 | 1:53.65 | 2:33.33 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 15:03 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 19, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Angelica Kuoksa | 2001 | 354 | 34.46 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Elisa Vakkuri | 2002 | 303 | 36.29 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Laura Lahtinen | 2003 | 264 | 37.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Senni Keisu | 2001 | 246 | 38.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Silja Vilmilä | 2001 | 237 | 39.39 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Hilla Hirvikoski | 2002 | 228 | 39.88 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Aada Sulasalmi | 2002 | 215 | 40.66 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
8 | Pipsa Remes | 2001 | 181 | 43.05 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Sofia Saukko | 2001 | 173 | 43.69 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Anni Niemistö | 2001 | 169 | 44.06 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
11 | Ronja Nätynki | 2002 | 150 | 45.81 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Lili Kotilainen | 2001 | 142 | 46.66 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Saana Syväniemi | 2001 | 132 | 47.87 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 126 | 48.54 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Kiia Junttari | 2004 | 110 | 50.73 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
16 | Saara Leinonen | 2004 | 110 | 50.84 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
17 | Savanna Kauppila | 2001 | 109 | 51.02 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Siiri Keisu | 2003 | 88 | 54.66 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | 82 | 56.05 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Viona Mönttinen | 2003 | 79 | 56.69 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 71 | 58.66 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
22 | Emmi Palo | 2003 | 67 | 59.85 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Elisa Hast | 2001 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Iida Nissilä | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 19, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Palo | 1999 | 411 | 32.77 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Anni Katajamäki | 2000 | 359 | 34.28 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
2 | Noora Angelva | 1999 | 359 | 34.28 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Veera Leinonen | 2000 | 319 | 35.66 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Ada Niskala | 2000 | 281 | 37.22 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Noora Siltari | 2000 | 272 | 37.59 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Julia Kinnunen | 2000 | 181 | 43.08 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Natalie Metcalfe | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Niemi | 1993 | 445 | 31.92 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 362 | 34.18 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Jenni Törmänen | 1998 | 331 | 35.24 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
4 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 303 | 36.26 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Janina Pyrrö | 1998 | 291 | 36.78 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
6 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 240 | 39.20 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 130 | 42.94 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Kasper Lytz | 2003 | 100 | 46.90 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Juhani Tapio | 2002 | 96 | 47.46 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Henrik Siltari | 2002 | 84 | 49.65 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Toni Lipponen | 2003 | 76 | 51.28 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Aatu Kunnari | 2004 | 53 | 57.77 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petteri Maijala | 2001 | 206 | 36.86 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Arttu Kurttio | 2001 | 196 | 37.47 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Niklas Vörlin | 2000 | 141 | 41.80 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 131 | 42.92 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Juha Siirilä | 2000 | 100 | 46.85 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Juho Haataja | 2000 | 98 | 47.25 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | 456 | 28.31 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Atte Lassila | 1995 | 428 | 28.91 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Ville Teppola | 1996 | 412 | 29.28 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Santeri Leppälä | 1998 | 387 | 29.89 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Lauri Tapio | 1998 | 375 | 30.21 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 372 | 30.29 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 286 | 33.07 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 21, 4X25m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 25m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oulo Seka 1 [2003] | 2003 | 1:31.65 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Aleksi Rahko | 2003 | |||||||||
Matias Mikkonen | 2003 | 50.43 | 50.43 | |||||||
Siiri Keisu | 2003 | |||||||||
Viona Mönttinen | 2003 | 1:31.65 | 1:31.65 | |||||||
2 | Scr Seka 1 | 2003 | 1:34.57 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Reetta Piira | 2004 | |||||||||
Milla Hirvonen | 2003 | 53.58 | 53.58 | |||||||
Kasper Lytz | 2003 | |||||||||
Tudor Constantin Ratiu | 2003 | 1:34.57 | 1:34.57 | |||||||
3 | Scr Seka [2003] | 2003 | 1:35.44 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Inka Mustonen | 2004 | |||||||||
Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 51.45 | 51.45 | |||||||
Aatu Kunnari | 2004 | |||||||||
Ella Sohlman | 2004 | 1:35.44 | 1:35.44 | |||||||
4 | Oulo Seka 2 [2003] | 2003 | 1:40.03 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Iiro Ervasti | 2003 | |||||||||
Iida Nissilä | 2003 | 53.76 | 53.76 | |||||||
Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | |||||||||
Otso Kotila | 2004 | 1:40.03 | 1:40.03 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 15:13 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 22, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hahe Naiset [2002] | 2002 | 259 | 2:40.94 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Jessi Nurmela | 2002 | 41.92 | 41.92 | |||||||
Anni Niemi | 2002 | 41.97 | 1:23.89 | |||||||
Hilla Hirvikoski | 2002 | 1:17.05 | 2:40.94 | |||||||
Milja Piippola | 2002 | 2:40.94 | ||||||||
2 | Scr T1 | 2003 | 144 | 3:15.78 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Milla Hirvonen | 2003 | 52.60 | 52.60 | |||||||
Sini Lassila | 2003 | 52.48 | 1:45.08 | |||||||
Iida Saraniemi | 2003 | 45.52 | 2:30.60 | |||||||
Anni Ranta-Valkama | 2004 | 45.18 | 3:15.78 | |||||||
3 | Oulo Tytöt 3 | 2002 | 135 | 3:19.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Iida Nissilä | 2003 | 47.75 | 47.75 | |||||||
Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | |||||||||
Siiri Keisu | 2003 | |||||||||
Inka Elamaa | 2004 | 3:19.88 | 3:19.88 | |||||||
Laji 22, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oulo Tytöt 1 | 2000 | 519 | 2:07.76 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Matilda Lindberg | 2000 | 42.20 | 42.20 | |||||||
Senni Keisu | 2001 | 43.10 | 1:25.30 | |||||||
Sofia Ervasti | 2001 | 42.46 | 2:07.76 | |||||||
Iisa Kivioja | 2000 | 2:07.76 | ||||||||
2 | Kemtu Naiset [2000] | 2000 | 236 | 2:45.95 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Julia Kinnunen | 2000 | 45.14 | 45.14 | |||||||
Pipsa Remes | 2001 | 51.52 | 1:36.66 | |||||||
Elisa Vakkuri | 2002 | 37.99 | 2:14.65 | |||||||
Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 31.30 | 2:45.95 | |||||||
3 | Scr Rollo1 | 2000 | 216 | 2:50.92 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Krista Hirvonen | 2000 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Saana Syväniemi | 2001 | 2:08.71 | 2:50.92 | |||||||
Sofia Saukko | 2001 | |||||||||
Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 2:50.92 | 2:50.92 | |||||||
4 | Scr Rollo 2 | 2000 | 171 | 3:04.66 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Mitja Kulppi | 2002 | 48.53 | 48.53 | |||||||
Savanna Kauppila | 2001 | 48.77 | 1:37.30 | |||||||
Ronja Nätynki | 2002 | 51.28 | 2:28.58 | |||||||
Almiina Ketola | 2001 | 36.08 | 3:04.66 | |||||||
5 | Oulo Tytöt 2 | 2000 | 145 | 3:15.10 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Aliina Mustonen | 2000 | 47.04 | 47.04 | |||||||
Linda Kalliainen | 2002 | 53.92 | 1:40.96 | |||||||
Meri Kuuva | 2001 | 49.82 | 2:30.78 | |||||||
Hanna Fält | 2001 | 44.32 | 3:15.10 | |||||||
- | Kemjk Naiset [2000] | 2000 | DSQ | |||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
Jonna Airisniemi | 2000 | 39.02 | 39.02 | |||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 22, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus N1 | 1915 | 387 | 2:20.87 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Juulia Aksila | 1996 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Satu-Lotta Pitko | 1998 | 40.02 | 1:15.83 | |||||||
Eveliina Palo | 1999 | 1:05.04 | 2:20.87 | |||||||
Noora Siltari | 2000 | 2:20.87 | ||||||||
2 | Kemtu Naiset 1965 | 1965 | 356 | 2:24.79 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Heidi Ruonavaara | 1996 | 38.91 | 38.91 | |||||||
Sini Keinänen | 1999 | 41.66 | 1:20.57 | |||||||
Ulla Hurula | 1965 | 32.78 | 1:53.35 | |||||||
Suvi Lavonen | 1985 | 31.44 | 2:24.79 | |||||||
3 | Hahe Naiset [1915] | 1915 | 345 | 2:26.31 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Jenni Kangas | 2000 | 36.26 | 36.26 | |||||||
Laura Saloranta | 1997 | 42.70 | 1:18.96 | |||||||
Anni Katajamäki | 2000 | 34.78 | 1:53.74 | |||||||
Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 32.57 | 2:26.31 | |||||||
4 | Scr Vesihirmut | 1915 | 297 | 2:33.83 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Noora Angelva | 1999 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Ada Niskala | 2000 | 41.77 | 1:19.19 | |||||||
Silja Vilmilä | 2001 | 38.06 | 1:57.25 | |||||||
Aada Ketola | 1998 | 36.58 | 2:33.83 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 15:13 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 23, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Scr Miehet [2001] | 2001 | 149 | 2:52.86 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | |||||||||
Kristian Shpotin | 2001 | |||||||||
Petteri Maijala | 2001 | |||||||||
Aatos Kartimo | 2002 | 2:52.86 | 2:52.86 | |||||||
Laji 23, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kemtu Miehet [1999] | 1999 | 204 | 2:35.75 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Aatu Pirneskoski | 2001 | 42.96 | 42.96 | |||||||
Kalle Karhunen | 2001 | 50.58 | 1:33.54 | |||||||
Arttu Pirneskoski | 2000 | 31.10 | 2:04.64 | |||||||
Ronny Brännkärr | 2002 | 31.11 | 2:35.75 | |||||||
2 | Kemus P1 | 1999 | 171 | 2:45.28 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Henrik Siltari | 2002 | 44.89 | 44.89 | |||||||
Eino Niemelä | 2000 | 45.94 | 1:30.83 | |||||||
Teemu Puro | 1999 | 38.31 | 2:09.14 | |||||||
Toni Lipponen | 2003 | 36.14 | 2:45.28 | |||||||
3 | Oulo Pojat 1 | 1999 | 166 | 2:46.96 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Niklas Vörlin | 2000 | 47.35 | 47.35 | |||||||
Juha Siirilä | 2000 | 46.28 | 1:33.63 | |||||||
Joonas Pulkkinen | 1999 | 35.72 | 2:09.35 | |||||||
Luka Brännlund | 2000 | 37.61 | 2:46.96 | |||||||
Laji 23, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus M1 | 1915 | 528 | 1:53.58 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Henri Hartikainen | 1995 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Teemu Hartikainen | 1993 | 30.98 | 1:00.97 | |||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 28.00 | 1:28.97 | |||||||
Santeri Leppälä | 1998 | 24.61 | 1:53.58 | |||||||
2 | Kemtu Miehet [1914] | 1915 | 426 | 2:01.97 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Kimmo Viinamäki | 1995 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Petri Lampela | 1996 | 31.02 | 1:05.88 | |||||||
Lauri Tapio | 1998 | 29.86 | 1:35.74 | |||||||
Ville-Petteri Koivumäki | 1987 | 26.23 | 2:01.97 | |||||||
3 | Hahe Miehet | 1915 | 384 | 2:06.28 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Aleksi Kanste | 1998 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Kristian Tiiro | 1997 | 37.44 | 1:09.50 | |||||||
Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 29.81 | 1:39.31 | |||||||
Ville Teppola | 1996 | 26.97 | 2:06.28 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 10:23 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kemtu Naiset [2000] | 2000 | 293 | 2:20.32 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Julia Kinnunen | 2000 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Pipsa Remes | 2001 | 38.84 | 1:14.52 | |||||||
Elisa Vakkuri | 2002 | 34.40 | 1:48.92 | |||||||
Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 31.40 | 2:20.32 | |||||||
2 | Hahe Naiset 2000 | 2000 | 293 | 2:20.35 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Hilla Hirvikoski | 2002 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Jessi Nurmela | 2002 | 38.00 | 1:12.83 | |||||||
Milja Piippola | 2002 | 35.23 | 1:48.06 | |||||||
Jenni Kangas | 2000 | 32.29 | 2:20.35 | |||||||
3 | Oulo Tytöt 1 | 2000 | 278 | 2:22.83 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Senni Keisu | 2001 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Matilda Lindberg | 2000 | 34.81 | 1:08.36 | |||||||
Sofia Ervasti | 2001 | 37.13 | 1:45.49 | |||||||
Iisa Kivioja | 2000 | 37.34 | 2:22.83 | |||||||
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus N1 | 1915 | 424 | 2:04.03 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Noora Siltari | 2000 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Eveliina Palo | 1999 | 29.97 | 1:01.53 | |||||||
Juulia Aksila | 1996 | 29.63 | 1:31.16 | |||||||
Satu-Lotta Pitko | 1998 | 32.87 | 2:04.03 | |||||||
2 | Kemtu Naiset 1965 | 1965 | 416 | 2:04.90 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Pinja Remes | 1999 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Heidi Ruonavaara | 1996 | 32.68 | 1:02.91 | |||||||
Suvi Lavonen | 1985 | 31.55 | 1:34.46 | |||||||
Ulla Hurula | 1965 | 30.44 | 2:04.90 | |||||||
3 | Hahe Naiset [1915] | 1915 | 362 | 2:10.75 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Tiina Hautajärvi | 1996 | 34.61 | 1:06.49 | |||||||
Anni Katajamäki | 2000 | 32.82 | 1:39.31 | |||||||
Laura Saloranta | 1997 | 31.44 | 2:10.75 | |||||||
4 | Kemij Naiset 1998 | 1998 | 338 | 2:13.75 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
Janina Pyrrö | 1998 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Elizaveta Parfenova | 2001 | 34.66 | 1:06.94 | |||||||
Anni Niemistö | 2001 | 35.09 | 1:42.03 | |||||||
Jonna Airisniemi | 2000 | 31.72 | 2:13.75 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 10:23 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 10:24 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 25, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oulo Pojat 2 | 2001 | 131 | 2:38.90 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Ahti Saarela | 2002 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Atte Ervasti | 2001 | 34.58 | 1:08.36 | |||||||
Lauri Saarela | 2003 | 42.26 | 1:50.62 | |||||||
Aleksi Rahko | 2003 | 48.28 | 2:38.90 | |||||||
Laji 25, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kemtu Miehet [1999] | 1999 | 221 | 2:13.41 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Arttu Pirneskoski | 2000 | 29.39 | 29.39 | |||||||
Kalle Karhunen | 2001 | 39.39 | 1:08.78 | |||||||
Aatu Pirneskoski | 2001 | 33.99 | 1:42.77 | |||||||
Ronny Brännkärr | 2002 | 30.64 | 2:13.41 | |||||||
2 | Kemus P1 | 1999 | 220 | 2:13.71 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Teemu Puro | 1999 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Henrik Siltari | 2002 | 35.88 | 1:06.78 | |||||||
Toni Lipponen | 2003 | 35.30 | 1:42.08 | |||||||
Eino Niemelä | 2000 | 31.63 | 2:13.71 | |||||||
3 | Oulo Pojat 1 | 1999 | 202 | 2:17.49 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Joonas Pulkkinen | 1999 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Niklas Vörlin | 2000 | 33.52 | 1:03.58 | |||||||
Luka Brännlund | 2000 | 37.54 | 1:41.12 | |||||||
Juha Siirilä | 2000 | 36.37 | 2:17.49 | |||||||
Laji 25, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus M1 | 1915 | 507 | 1:41.27 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 26.06 | 26.06 | |||||||
Teemu Hartikainen | 1993 | 25.86 | 51.92 | |||||||
Tuukka Aalto | 1988 | 25.04 | 1:16.96 | |||||||
Santeri Leppälä | 1998 | 24.31 | 1:41.27 | |||||||
2 | Kemtu Miehet [1914] | 1915 | 427 | 1:47.22 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Lauri Tapio | 1998 | 27.54 | 27.54 | |||||||
Kimmo Viinamäki | 1995 | 28.73 | 56.27 | |||||||
Ville-Petteri Koivumäki | 1987 | 25.61 | 1:21.88 | |||||||
Petri Lampela | 1996 | 25.34 | 1:47.22 | |||||||
3 | Hahe Miehet | 1915 | 396 | 1:49.91 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Kristian Tiiro | 1997 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Aleksi Kanste | 1998 | 28.11 | 56.40 | |||||||
Ville Teppola | 1996 | 26.18 | 1:22.58 | |||||||
Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 27.33 | 1:49.91 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 10:24 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 10:34 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 26, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Henna Hökkä | 2003 | 348 | 1:12.50 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Katariina Kourula | 2002 | 347 | 1:12.56 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Laura Lahtinen | 2003 | 313 | 35.10 | 1:15.11 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Elisa Vakkuri | 2002 | 295 | 36.96 | 1:16.62 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Hilla Hirvikoski | 2002 | 289 | 36.88 | 1:17.08 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
6 | Aada Sulasalmi | 2002 | 272 | 37.21 | 1:18.64 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
7 | Milja Piippola | 2002 | 269 | 37.16 | 1:18.98 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
8 | Jessi Nurmela | 2002 | 225 | 38.74 | 1:23.76 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
9 | Hanna Rantanen | 2002 | 223 | 38.69 | 1:24.10 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Siiri Keisu | 2003 | 163 | 1:09.18 | 1:33.34 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Vanessa Ventelä | 2002 | 142 | 43.63 | 1:37.61 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Viona Mönttinen | 2003 | 136 | 45.96 | 1:39.13 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Elsa Ilona Koivisto | 2005 | DNS | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
- | Laura Häkkilä | 2002 | DSQ | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anni Katajamäki | 2000 | 419 | 32.78 | 1:08.15 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
2 | Angelica Kuoksa | 2001 | 417 | 32.71 | 1:08.27 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Noora Siltari | 2000 | 412 | 33.14 | 1:08.53 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 371 | 33.43 | 1:10.96 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Senni Keisu | 2001 | 348 | 1:12.51 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Veera Leinonen | 2000 | 322 | 35.22 | 1:14.35 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
7 | Anni Niemistö | 2001 | 267 | 37.68 | 1:19.20 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
8 | Viveca Meriläinen | 2001 | 247 | 38.98 | 1:21.25 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
9 | Aliina Mustonen | 2000 | 238 | 37.89 | 1:22.21 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Iisa Kivioja | 2000 | 237 | 37.04 | 1:22.33 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Matilda Lindberg | 2000 | 237 | 37.41 | 1:22.40 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Sofia Ervasti | 2001 | 224 | 39.33 | 1:23.91 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Lili Kotilainen | 2001 | 218 | 41.57 | 1:24.75 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Natalie Metcalfe | 2000 | 216 | 41.41 | 1:24.91 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Pipsa Remes | 2001 | 215 | 40.08 | 1:25.06 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Heini Niva | 2001 | 139 | 1:24.10 | 1:38.32 | |||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
- | Silja Kanto | 2000 | DNS | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Elisa Hast | 2001 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Palo | 1999 | 522 | 30.44 | 1:03.34 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Pinja Remes | 1999 | 446 | 31.98 | 1:06.76 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 402 | 33.02 | 1:09.10 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Janina Pyrrö | 1998 | 379 | 34.11 | 1:10.45 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
5 | Sini Keinänen | 1999 | 374 | 34.35 | 1:10.74 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 26, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Saloranta | 1997 | 380 | 33.95 | 1:10.41 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
2 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 364 | 34.21 | 1:11.44 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 284 | 1:17.59 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Laji 26, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ulla Hurula | 1965 | 449 | 32.24 | 1:06.60 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Suvi Lavonen | 1985 | 424 | 33.07 | 1:07.89 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Nina Hurula | 1989 | 400 | 33.18 | 1:09.18 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
4 | Heta Tenno | 1975 | 244 | 38.43 | 1:21.55 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 10:34 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 10:24 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 27, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Saarela | 2003 | 126 | 41.53 | 1:29.64 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Iiro Ervasti | 2003 | 91 | 48.42 | 1:39.72 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 27, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Kurttio | 2001 | 256 | 33.17 | 1:10.75 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Tomi Nikula | 2001 | 211 | 34.91 | 1:15.39 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Ahti Saarela | 2002 | 209 | 36.54 | 1:15.65 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Atte Ervasti | 2001 | 201 | 35.84 | 1:16.62 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 175 | 39.03 | 1:20.23 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Juhani Tapio | 2002 | 152 | 40.35 | 1:24.20 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Kalle Karhunen | 2001 | 140 | 41.39 | 1:26.49 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Otto Luokkala | 2001 | 114 | 43.20 | 1:32.56 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Sami Saloranta | 2001 | 94 | 45.96 | 1:38.78 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
10 | Kalle Huttunen | 2002 | 64 | 52.78 | 1:52.27 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Ronny Brännkärr | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 27, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Puro | 1999 | 300 | 32.33 | 1:07.09 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Joonas Pulkkinen | 1999 | 294 | 32.74 | 1:07.51 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 294 | 32.86 | 1:07.58 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Mika Hurula | 1999 | 274 | 33.01 | 1:09.17 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Eino Niemelä | 2000 | 234 | 33.78 | 1:12.85 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Niklas Vörlin | 2000 | 189 | 36.21 | 1:18.21 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Juha Siirilä | 2000 | 147 | 39.23 | 1:25.14 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Juho Haataja | 2000 | 124 | 43.11 | 1:30.07 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Luka Brännlund | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 27, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Leppälä | 1998 | 521 | 27.51 | 55.84 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Riku Ylikärppä | 1998 | 488 | 27.38 | 57.07 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Atte Lassila | 1995 | 450 | 27.96 | 58.62 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
4 | Ville Teppola | 1996 | 437 | 27.09 | 59.19 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Lauri Tapio | 1998 | 400 | 28.97 | 1:00.98 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Aleksi Kanste | 1998 | 387 | 29.27 | 1:01.64 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 369 | 28.85 | 1:02.65 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Laji 27, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ville-Petteri Koivumäki | 1987 | 512 | 27.46 | 56.15 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Matti Hurula | 1961 | 342 | 31.21 | 1:04.22 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Tapio Siltari | 1963 | 277 | 32.19 | 1:08.91 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Timo Räisänen | 1977 | 208 | 35.64 | 1:15.78 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 10:24 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 10:24 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 28, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kiia Junttari | 2004 | 21.27 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Saara Leinonen | 2004 | 21.91 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
3 | Eevi Hast | 2004 | 22.35 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Elsa Ilona Koivisto | 2005 | 23.08 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 10:24 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 10:24 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 29, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Saarela | 2003 | 21.80 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Iiro Ervasti | 2003 | 22.57 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Aleksi Rahko | 2003 | 24.74 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Matias Mikkonen | 2003 | 25.75 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Paavo Tapio | 2005 | 26.89 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Roope Hyvärinen | 2003 | 27.70 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Johannes Ylimäki | 2005 | 28.30 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Joni Kauppinen | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 10:24 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:12 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Henna Hökkä | 2003 | 265 | 41.26 | 1:25.92 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Hilla Hirvikoski | 2002 | 242 | 43.95 | 1:28.55 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Laura Lahtinen | 2003 | 238 | 42.65 | 1:29.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Elisa Vakkuri | 2002 | 231 | 45.01 | 1:29.93 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Aada Sulasalmi | 2002 | 198 | 46.07 | 1:34.69 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
6 | Jessi Nurmela | 2002 | 198 | 1:34.70 | 1:34.70 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Siiri Keisu | 2003 | 125 | 53.46 | 1:50.41 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jonna Airisniemi | 2000 | 353 | 38.01 | 1:18.14 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
2 | Angelica Kuoksa | 2001 | 338 | 38.71 | 1:19.28 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 211 | 45.00 | 1:32.74 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
4 | Julia Kinnunen | 2000 | 185 | 46.47 | 1:36.76 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Pipsa Remes | 2001 | 170 | 1:39.54 | 1:39.54 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Matilda Lindberg | 2000 | 170 | 1:39.67 | 1:39.67 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Jenni Kangas | 2000 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Meri Kuuva | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Palo | 1999 | 379 | 37.77 | 1:16.26 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Saloranta | 1997 | 305 | 39.48 | 1:22.00 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
2 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 303 | 39.81 | 1:22.17 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 293 | 40.20 | 1:23.09 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 11:12 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:12 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 31, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Toni Lipponen | 2003 | 137 | 46.55 | 1:34.81 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 31, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 213 | 39.25 | 1:21.90 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Ahti Saarela | 2002 | 145 | 44.92 | 1:33.11 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Henrik Siltari | 2002 | 138 | 46.93 | 1:34.64 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 130 | 46.74 | 1:36.52 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Juhani Tapio | 2002 | 123 | 47.97 | 1:38.19 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 31, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 230 | 39.22 | 1:19.82 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 31, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Kanste | 1998 | 350 | 33.24 | 1:09.39 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
2 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 288 | 36.05 | 1:14.04 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 11:12 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:13 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 32, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 358 | 40.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Senni Keisu | 2001 | 266 | 44.77 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Hanna Rantanen | 2002 | 223 | 47.44 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Heini Niva | 2001 | 208 | 48.56 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
5 | Henna Hökkä | 2003 | 200 | 49.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Linda Kalliainen | 2002 | 189 | 50.14 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Kiia Junttari | 2004 | 173 | 51.62 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
8 | Laura Häkkilä | 2002 | 172 | 51.69 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
9 | Lili Kotilainen | 2001 | 171 | 51.87 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Saara Leinonen | 2004 | 160 | 53.03 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
11 | Meri Kuuva | 2001 | 158 | 53.19 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Elsa Ilona Koivisto | 2005 | 147 | 54.50 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
13 | Hanna Fält | 2001 | 147 | 54.56 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Isla Tenno | 2001 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Liisi Lotta Sotaniemi | 2001 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Siltari | 2000 | 365 | 40.27 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Iisa Kivioja | 2000 | 217 | 47.87 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Aliina Mustonen | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Natalie Metcalfe | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janina Pyrrö | 1998 | 431 | 38.10 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
2 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 413 | 38.66 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 327 | 41.78 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 245 | 45.97 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 11:13 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:13 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 33, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Saarela | 2003 | 109 | 52.79 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Paavo Tapio | 2005 | 62 | 1:03.56 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Aleksi Rahko | 2003 | 61 | 1:03.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Kalle Huttunen | 2002 | 59 | 1:04.51 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Iiro Ervasti | 2003 | 52 | 1:07.53 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Vörlin | 2000 | 164 | 46.12 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Juha Siirilä | 2000 | 161 | 46.38 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Atte Ervasti | 2001 | 148 | 47.63 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Luka Brännlund | 2000 | 147 | 47.78 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Tomi Nikula | 2001 | 142 | 48.33 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
6 | Otto Luokkala | 2001 | 110 | 52.64 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Juho Haataja | 2000 | 99 | 54.58 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Sami Saloranta | 2001 | 86 | 57.11 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petri Lampela | 1996 | 522 | 31.35 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Santeri Leppälä | 1998 | 454 | 32.83 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Riku Ylikärppä | 1998 | 418 | 33.77 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Kristian Tiiro | 1997 | 331 | 36.47 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Juho Larinen | 1999 | 191 | 43.78 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Atte Lassila | 1995 | DSQ | |||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 11:13 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:46 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 34, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jonna Airisniemi | 2000 | 398 | 3:10.62 | 2:49.27 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
2 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 323 | 43.82 | 1:28.74 | 2:20.55 | 3:01.55 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Elisa Vakkuri | 2002 | 309 | 39.68 | 1:29.78 | 2:24.32 | 3:04.21 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Anni Niemistö | 2001 | 279 | 44.49 | 1:35.42 | 2:28.37 | 3:10.62 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
5 | Viveca Meriläinen | 2001 | 270 | 46.26 | 1:34.49 | 2:30.15 | 3:12.74 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
- | Sofia Ervasti | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 34, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Pinja Remes | 1999 | 310 | 41.94 | 1:29.10 | 2:26.80 | 3:03.91 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 34, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Laura Saloranta | 1997 | 346 | 3:26.31 | 2:57.33 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Laji 34, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ulla Hurula | 1965 | 468 | 3:12.74 | 2:40.40 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 11:46 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:22 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 35, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ahti Saarela | 2002 | 172 | 49.04 | 1:40.57 | 2:36.99 | 3:20.52 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Kalle Karhunen | 2001 | 157 | 50.16 | 1:43.03 | 2:41.96 | 3:26.72 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Toni Lipponen | 2003 | 151 | 55.84 | 1:47.01 | 2:45.65 | 3:29.21 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Henrik Siltari | 2002 | 146 | 53.09 | 1:47.88 | 2:45.86 | 3:31.68 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Juhani Tapio | 2002 | 133 | 50.32 | 1:42.97 | 2:50.78 | 3:38.19 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 35, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Tapio | 1998 | 366 | 31.25 | 1:12.63 | 2:02.04 | 2:35.82 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | 352 | 34.04 | 1:12.92 | 2:03.24 | 2:37.85 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Laji 35, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ville-Petteri Koivumäki | 1987 | 569 | 29.29 | 1:02.82 | 1:42.09 | 2:14.61 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Tapio Siltari | 1963 | 217 | 40.85 | 1:28.25 | 2:23.77 | 3:05.42 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 12:22 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:22 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 36, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 421 | 1:08.86 | 2:26.11 | 3:49.17 | 5:13.23 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Anni Katajamäki | 2000 | 410 | 1:16.12 | 2:38.13 | 3:59.06 | 5:16.12 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Katariina Kourula | 2002 | 321 | 1:20.80 | 2:48.80 | 4:17.10 | 5:42.86 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 36, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sini Niemi | 1993 | 534 | 1:07.98 | 2:21.15 | 3:35.60 | 4:49.49 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Suvi Lavonen | 1985 | 409 | 1:14.28 | 2:33.95 | 3:54.88 | 5:16.31 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Nina Hurula | 1989 | 332 | 1:16.62 | 2:43.76 | 4:12.69 | 5:39.10 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 12:22 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:35 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 37, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Puro | 1999 | 314 | 1:12.09 | 2:32.55 | 3:53.13 | 5:12.84 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Joonas Pulkkinen | 1999 | 290 | 1:15.18 | 2:38.41 | 4:01.90 | 5:21.42 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Arttu Kurttio | 2001 | 253 | 1:16.82 | 2:44.19 | 4:12.52 | 5:36.01 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 37, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Hartikainen | 1993 | 465 | 1:03.31 | 2:12.47 | 3:23.57 | 4:34.63 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 369 | 1:09.67 | 2:25.94 | 3:42.06 | 4:56.46 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 12:35 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:22 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 38, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 297 | 44.88 | 1:33.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Aada Sulasalmi | 2002 | 258 | 46.58 | 1:38.40 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Elisa Vakkuri | 2002 | 240 | 49.90 | 1:40.76 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Milja Piippola | 2002 | 228 | 49.49 | 1:42.62 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Linda Kalliainen | 2002 | 177 | 52.66 | 1:51.53 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Kiia Junttari | 2004 | 169 | 53.14 | 1:53.23 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
7 | Saara Leinonen | 2004 | 166 | 53.91 | 1:54.05 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
8 | Viona Mönttinen | 2003 | 125 | 58.07 | 2:05.07 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Emmi Palo | 2003 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Henna Hökkä | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Laura Häkkilä | 2002 | DSQ | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
SW 7.2 Kääntyminen selälleen | ||||||||||
Laji 38, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Leinonen | 2000 | 354 | 42.20 | 1:28.60 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Senni Keisu | 2001 | 317 | 43.69 | 1:31.86 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 311 | 44.58 | 1:32.45 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
4 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 308 | 44.58 | 1:32.80 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Jenni Kangas | 2000 | 274 | 45.09 | 1:36.51 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
6 | Julia Kinnunen | 2000 | 254 | 47.01 | 1:38.88 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Heini Niva | 2001 | 192 | 50.61 | 1:48.53 | |||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
8 | Lili Kotilainen | 2001 | 186 | 52.75 | 1:49.73 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Pipsa Remes | 2001 | 177 | 53.68 | 1:51.61 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Matilda Lindberg | 2000 | 168 | 51.92 | 1:53.61 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Hanna Fält | 2001 | 142 | 58.26 | 1:59.95 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Silja Kanto | 2000 | DNS | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Aliina Mustonen | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Anni Niemistö | 2001 | DSQ | |||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Iisa Kivioja | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 38, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janina Pyrrö | 1998 | 416 | 40.32 | 1:23.93 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
2 | Sini Keinänen | 1999 | 315 | 44.66 | 1:32.07 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 38, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 325 | 42.90 | 1:31.17 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 248 | 47.73 | 1:39.68 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 12:22 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:22 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 39, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Matias Mikkonen | 2003 | 111 | 55.46 | 1:55.62 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Joni Kauppinen | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lauri Saarela | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 39, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 224 | 42.61 | 1:31.46 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Ahti Saarela | 2002 | 160 | 49.40 | 1:42.37 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Atte Ervasti | 2001 | 151 | 48.83 | 1:44.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Kalle Karhunen | 2001 | 136 | 51.05 | 1:48.13 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 109 | 53.22 | 1:56.37 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Otto Luokkala | 2001 | 107 | 55.09 | 1:56.92 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Sami Saloranta | 2001 | 83 | 59.74 | 2:07.13 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Laji 39, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 221 | 43.90 | 1:31.93 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Juho Larinen | 1999 | 218 | 44.96 | 1:32.39 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Eino Niemelä | 2000 | 167 | 47.33 | 1:40.95 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Luka Brännlund | 2000 | 153 | 49.15 | 1:43.83 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Juho Haataja | 2000 | 106 | 56.93 | 1:57.35 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Juha Siirilä | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Niklas Vörlin | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 39, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Petri Lampela | 1996 | 520 | 32.61 | 1:09.13 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Atte Lassila | 1995 | 415 | 34.89 | 1:14.51 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Kristian Tiiro | 1997 | 316 | 38.65 | 1:21.57 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 12:22 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 13:07 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 40, 4X200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus N1 | 1915 | 514 | 9:32.76 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Noora Siltari | 2000 | 1:11.41 | 2:29.55 | 2:29.55 | ||||||
Eveliina Palo | 1999 | 1:05.19 | 2:14.95 | 4:44.50 | ||||||
Juulia Aksila | 1996 | 1:06.32 | 2:18.69 | 7:03.19 | ||||||
Satu-Lotta Pitko | 1998 | 1:11.44 | 2:29.57 | 9:32.76 | ||||||
2 | Kemtu Naiset 1965 | 1965 | 444 | 10:01.19 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Pinja Remes | 1999 | 1:14.12 | 2:31.46 | 2:31.46 | ||||||
Heidi Ruonavaara | 1996 | 1:11.90 | 2:30.02 | 5:01.48 | ||||||
Suvi Lavonen | 1985 | 1:11.77 | 2:29.03 | 7:30.51 | ||||||
Ulla Hurula | 1965 | 1:13.58 | 2:30.68 | 10:01.19 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 13:07 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTU-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 13:07 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 helmikuu 2014 |
Laji 41, 4X200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus M1 | 1915 | 546 | 8:22.63 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Santeri Leppälä | 1998 | 59.76 | 2:03.05 | 2:03.05 | ||||||
Tuukka Aalto | 1988 | 59.74 | 2:06.59 | 4:09.64 | ||||||
Teemu Hartikainen | 1993 | 1:00.83 | 2:07.71 | 6:17.35 | ||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 57.57 | 2:05.28 | 8:22.63 | ||||||
2 | Kemtu Miehet [1914] | 1915 | 496 | 8:39.04 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Ville-Petteri Koivumäki | 1987 | 58.61 | 2:01.99 | 2:01.99 | ||||||
Lauri Tapio | 1998 | 1:02.99 | 2:12.53 | 4:14.52 | ||||||
Kimmo Viinamäki | 1995 | 1:05.27 | 2:19.66 | 6:34.18 | ||||||
Petri Lampela | 1996 | 59.92 | 2:04.86 | 8:39.04 | ||||||
3 | Hahe Miehet | 1915 | 411 | 9:12.45 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Ville Teppola | 1996 | 1:03.07 | 2:17.13 | 2:17.13 | ||||||
Kristian Tiiro | 1997 | 1:06.18 | 2:20.51 | 4:37.64 | ||||||
Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 1:03.81 | 2:18.21 | 6:55.85 | ||||||
Aleksi Kanste | 1998 | 1:05.15 | 2:16.60 | 9:12.45 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 13:07 |