Results for U-GP2 Ã…kersberga - 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga SS | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 32.84 | 1:09.54 | |||||
2 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 32.83 | 1:11.83 | |||||
3 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.28 | 1:12.09 | |||||
4 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 34.39 | 1:14.30 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 32.50 | 1:09.33 | |||||
2 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 33.80 | 1:13.88 | |||||
3 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.48 | 1:14.36 | |||||
4 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 34.71 | 1:15.16 | |||||
5 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 36.07 | 1:19.96 | |||||
6 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.13 | 1:21.53 | |||||
7 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.67 | 1:26.11 | |||||
8 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 41.56 | 1:31.38 | |||||
9 | Fanny Tyrstrup | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.21 | 1:32.62 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.43 | 1:12.79 | |||||
2 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.98 | 1:15.38 | |||||
3 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.85 | 1:17.09 | |||||
4 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.69 | 1:17.39 | |||||
5 | Mirjam Amouri | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.65 | 1:21.68 | |||||
6 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.49 | 1:24.47 | |||||
7 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.91 | 1:25.61 | |||||
8 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.01 | 1:28.80 | |||||
9 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.82 | 1:30.76 | |||||
10 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 46.44 | 1:42.03 | |||||
11 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 46.72 | 1:45.13 | |||||
- | Johanna Sandahl | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.99 | 1:16.60 | |||||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.32 | 1:17.82 | |||||
3 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.36 | 1:18.20 | |||||
4 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.81 | 1:19.98 | |||||
5 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.29 | 1:21.28 | |||||
6 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.37 | 1:21.56 | |||||
7 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.70 | 1:22.13 | |||||
8 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.75 | 1:23.89 | |||||
9 | Malin Andreé | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.36 | 1:25.24 | |||||
10 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.42 | 1:25.37 | |||||
11 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.29 | 1:26.62 | |||||
12 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 42.12 | 1:30.23 | |||||
13 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 41.98 | 1:30.36 | |||||
14 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 39.57 | 1:30.42 | |||||
15 | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | 41.80 | 1:31.95 | |||||
16 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 41.80 | 1:32.34 | |||||
17 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.09 | 1:33.02 | |||||
18 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 41.54 | 1:34.42 | |||||
19 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 43.75 | 1:34.75 | |||||
20 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.20 | 1:34.82 | |||||
21 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 44.19 | 1:35.54 | |||||
22 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.49 | 1:35.95 | |||||
23 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.41 | 1:44.23 | |||||
- | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |