2019-11-20   14:08:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXVIII Turku Super Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:40   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 1, Naiset, T-15 100 m vu, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Merina Suoranta  1999    588          1:02.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Iida Reini  2000    584          1:02.29   
  Aurajoen Uinti                   
Kristiina Merenluoto  2000    513          1:05.03   
  Aurajoen Uinti                   
Ronja Mehtonen  1999    510          1:05.15   
  Salon Uimarit                   
Irene Ruuskanen  1999    495          1:05.79   
  Raision Urheilijat                   
Anni Halonen  1999    494          1:05.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
Noora Poutanen  1999    486          1:06.19   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Vilma Oura  2001    484          1:06.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
Gemma James  2000    473          1:06.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
10  Helene Hirvonen  2001    472          1:06.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
11  Kiia Toikka  2001    466          1:07.15   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
12  Aino Räike  1999    459          1:07.48   
  Salon Uimarit                   
13  Roosa Rekola  2000    450          1:07.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
14  Alexandra Vartiainen  2001    445          1:08.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
15  Heta Koivuluoma  1999    435          1:08.69   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
16  Anna Luukka  2000    429          1:09.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Sini Silvennoinen  2002    426          1:09.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Vilja Kaukinen  2000    426          1:09.17   
  Raision Urheilijat                   
19  Henni Känkänen  1999    424          1:09.29   
  Porin Uimaseura                   
20  Pia Peräjoki  2000    418          1:09.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
21  Emma Koiranen  2001    408          1:10.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
22  Janette Setälä  2001    401          1:10.56   
  Aurajoen Uinti                   
23  Saara Lehtonen  2000    397          1:10.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
24  Jasmin Rosnell  2000    391          1:11.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
25  Mikaela Kulmala  2001    386          1:11.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
26  Aino Ruottu  2001    377          1:12.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
27  Meri Lauronen  2002    374          1:12.25   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
28  Emilie Pärnänen  2002    370          1:12.51   
  Swim Club Raseborg                   
29  Suvi Lehtonen  1999    368          1:12.66   
  Salon Uimarit                   
30  Iida Vallenius  1999    367          1:12.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
31  Tessa Helenius  2000    355          1:13.48   
  Aurajoen Uinti                   
32  Katariina Niemi  2002    338          1:14.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
33  Enna Simola  1999    334          1:15.01   
  Aurajoen Uinti                   
34  Viivi Ruhala  2001    315          1:16.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
35  Ella Heino  2001    314          1:16.56   
  Salon Uimarit                   
36  Jenni Micaela Lehtonen  2000    307          1:17.11   
  Aurajoen Uinti                   
37  Ella Järvinen  2001    307          1:17.17   
  Salon Uimarit                   
38  Kaisla Kangas  2002    302          1:17.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
39  Siiri Friman  2001    298          1:17.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
40  Ronja Vallenius  2001    297          1:18.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
41  Mette Hyvärinen  2002    290          1:18.61   
  Uimaseura Kaarina                   
42  Maisa Mielikäinen  2002    289          1:18.67   
  Salon Uimarit                   
43  Riia Hiltunen  2002    287          1:18.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
44  Valeria Ollila  2000    286          1:19.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
45  Lotta Aho  2000    284          1:19.13   
  Aurajoen Uinti                   
46  Oona Saarikko  2001    278          1:19.73   
  Salon Uimarit                   
47  Olivia Koski  2002    278          1:19.76   
  Aurajoen Uinti                   
48  Amanda Mankinen  2001    272          1:20.31   
  Aurajoen Uinti                   
49  Oona Kuusivaara  2002    269          1:20.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
50  Alida Öhberg  2002    263          1:21.17   
  Aurajoen Uinti                   
51  Elena Mantila  2001    262          1:21.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
52  Minka Halava  2001    260          1:21.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
53  Sonja Sampinen  1999    254          1:22.18   
  Salon Uimarit                   
54  Maja Meurman  2001    250          1:22.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
55  Inka Leino  2001    249          1:22.66   
  Uimaseura Kaarina                   
56  Mette Hämeenaho  2002    230          1:24.94   
  Aurajoen Uinti                   
57  Iida Kuuva  2001    229          1:25.01   
  Aurajoen Uinti                   
58  Anni Hyttinen  2004    225          1:25.55   
  Aurajoen Uinti                   
59  Iiris Yli-Jama  2003    224          1:25.68   
  Salon Uimarit                   
60  Ada Salokannel  2002    223          1:25.86   
  Salon Uimarit                   
61  Lotta Aaltonen  2002    221          1:26.04   
  Riihimäen Uimaseura                   
62  Milla Rintanen  2004    212          1:27.22   
  Aurajoen Uinti                   
63  Suvi-Maaria Heinonen  2002    193          1:30.10   
  Salon Uimarit                   
64  Annaliina Hintukainen  2002    192          1:30.15   
  Aurajoen Uinti                   
65  Daniela Degenhardt  2003    188          1:30.81   
  Aurajoen Uinti                   
66  Maija Rislakki  2002    183          1:31.64   
  Aurajoen Uinti                   
67  Helka Suomäki  2003    178          1:32.43   
  Aurajoen Uinti                   
68  Enni Ilona Ahonen  2003    177          1:32.62   
  Aurajoen Uinti                   
69  Iris Hanski  2003    161          1:35.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
70  Ella Alanko  2003    131          1:42.49   
  Aurajoen Uinti                   
71  Hilda Helo  2003    130          1:42.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
72  Greta Kandolin  2003    112          1:47.71   
  Aurajoen Uinti                   
73  Laura Helena Müürsepp  2004    110          1:48.47   
  Aurajoen Uinti                   
74  Selina Kavka  2003    109          1:48.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
75  Elsa Vira  2006    105          1:50.05   
  Aurajoen Uinti                   
76  Ella Nihtilä  2004    105          1:50.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
77  Ilona Arvilommi  2003    104          1:50.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
78  Lilli Kulpakko  2005    98          1:52.56   
  Aurajoen Uinti                   
79  Xiaohan Zhou  2004    94          1:54.18   
  Aurajoen Uinti                   
Alexandra Arenius  2002              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Charlotta Edelman  2001              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Nea Juslén  2002              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 10.6 Rataköydestä vetäminen               
Sylvia Kuusisto  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, Naiset, T-15 100 m vu, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Kotonen  1997    697          58.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
Laura Kurki  1994    677          59.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
Emilia Eloranta  1997    634          1:00.61   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Laura Oesch  1997    624          1:00.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
Viola Kilpeläinen  1998    614          1:01.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
Katariina Pihkamäki  1998    560          1:03.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
Aleksia Halonen  1996    555          1:03.34   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Vera Lammi  1998    534          1:04.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
Emma Suomio  1998    534          1:04.18   
  Aurajoen Uinti                   
10  Mona Juppo  1996    521          1:04.67   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
11  Yvonne Tollander  1997    516          1:04.89   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
12  Aleksandra Ockenström  1998    515          1:04.93   
  Salon Uimarit                   
13  Niina Korhonen  1996    501          1:05.55   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
14  Mona Kunnas  1998    481          1:06.45   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
15  Lotta Ruhala  1997    476          1:06.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Ida Metsämäki  1998    469          1:06.98   
  Salon Uimarit                   
17  Marianne Killström  1998    448          1:08.04   
  Salon Uimarit                   
18  Marika Kajander  1997    419          1:09.56   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
19  Unna Harjamäki  1998    366          1:12.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
20  Liisa Lilja  1992    281          1:19.48   
  Raision Urheilijat                   
21  Katariina Kasvinen  1998    280          1:19.52   
  Raision Urheilijat                   
22  Taru Luotonen  1977    204          1:28.31   
  Raision Urheilijat                   
23  Aida Lutfi  1996    137          1:40.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
24  Pauliina Harjanne  1989    114          1:47.13   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:40 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:49   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 2, Miehet, P-16 100 m vu, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Mäkelä  1998    588  26.56        55.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Mikael Karuveha  1999    560  27.89        56.89   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Santeri Hölttä  2000    537  27.09        57.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jan Rif  1998    532  27.07        57.88   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Wilhelm Suominen  1999    529  27.85        58.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Joni Aaltonen  1999    528  27.90        58.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Alari Pakarinen  1998    515  28.56        58.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Akseli Heino  1999    513  28.25        58.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Deny Belaic  1998    507  27.57        58.81   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
10  Väinö Kilpeläinen  1999    503  27.99        58.95   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
11  Aaro Tähtivuori  1998    494  27.99        59.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Sami Kaipainen  1998    476  28.76        1:00.04   
  Salon Uimarit                   
                     
13  Elias Kuusisto  1999    475  28.85        1:00.11   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Jonni Aho  1999    475  28.71        1:00.11   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
15  Jerri Pinomäki  1998    472  29.21        1:00.24   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Samu Kallio  1998    468  28.86        1:00.42   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Sakari Karppinen  1998    456  29.56        1:00.93   
  Raision Urheilijat                   
                     
18  Miikka Kylmänen  1998    448  29.12        1:01.27   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Nemo Laiho  1998    433  29.83        1:02.00   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Jaakko Kuusisto  2000    427  29.46        1:02.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Mika Vänskä  1998    420  29.63        1:02.60   
  HTU Stadi                   
                     
22  Roberto Honni  1998    398  30.32        1:03.75   
  HTU Stadi                   
                     
23  Roope Lajas  1998    389  29.83        1:04.22   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
24  Arthur Visulainen  1998    370  30.35        1:05.29   
  HTU Stadi                   
                     
25  Jani-Markus Sula  1999    367  30.98        1:05.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Juha Jernvall  2000    363  31.31        1:05.71   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
27  Lassi Grönroos  2000    357  31.65        1:06.07   
  Salon Uimarit                   
                     
28  Aare Kiviranta  2000    353  31.53        1:06.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
29  Oskari Herpola  2001    341  31.72        1:07.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Ibrahim Ezzat  2002    324  33.25        1:08.27   
  Aurajoen Uinti                   
                     
31  Janek Erik Päike  2000    318  32.16        1:08.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Otto Seppä  1999    315  32.81        1:08.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
33  Tuomas Saraneva  2000    311  32.61        1:09.22   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
34  Valtteri Wikstedt  1999    310  32.39        1:09.27   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Oskari Hynynen  2001    303  33.54        1:09.82   
  Salon Uimarit                   
                     
36  Onni Kaarto  2000    302  32.87        1:09.85   
  Salon Uimarit                   
                     
37  Ensio Rislakki  2000    299  32.83        1:10.12   
  Aurajoen Uinti                   
                     
38  Jere Nevalainen  2001    298  33.26        1:10.22   
  Aurajoen Uinti                   
                     
39  Lauri Elomaa  2000    298  32.80        1:10.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
40  Konsta Seppä  2001    295  33.73        1:10.41   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
41  Kaius Karvo  2000    283  33.41        1:11.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
42  Emil Hanski  1999    281  33.70        1:11.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
43  Niklas Konttinen  2001    279  34.32        1:11.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
44  Otso Hammarberg  1999    262  33.03        1:13.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
45  Rasmus Backman  2000    258  34.81        1:13.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
46  Lauri Korpinen  1998    255  33.79        1:13.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
47  Mika Arkkila  2000    253  34.94        1:14.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
48  Jesper Werdi  2001    237  35.03        1:15.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
49  Janne Juven  2001    219  36.94        1:17.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
50  Viktor Leinonen  2001    217  36.58        1:18.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
51  Herkko Lajas  2001    213  37.88        1:18.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
52  Ville Kaipainen  2000    212  37.85        1:18.62   
  Salon Uimarit                   
                     
53  Leevi Korpinen  2001    209  37.55        1:18.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
54  Jussi Helvola  2000    205  37.24        1:19.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
55  Elias Saarinen  2002    201  37.67        1:19.97   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
56  Leevi Rouhiainen  2002    181  40.24        1:22.82   
  Aurajoen Uinti                   
                     
57  Aleksi Kaljunen  2003    176  39.18        1:23.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
58  Joe Rastas  2001    158  40.26        1:26.60   
  Salon Uimarit                   
                     
59  Kaarlo Nurminen  2002    156  40.88        1:27.07   
  Aurajoen Uinti                   
                     
60  Akseli Lehto  2001    148  39.89        1:28.55   
  Salon Uimarit                   
                     
61  Oskar Voiko  2002    142  40.13        1:29.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
62  Eetu Mikkonen  2003    134  43.04        1:31.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
63  Otto Lindroos  2001    133  41.88        1:31.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
64  Niko Viitala  2003    127  44.33        1:33.28   
  Aurajoen Uinti                   
                     
65  Veeti Satamo  2003    115  42.24        1:36.29   
  Aurajoen Uinti                   
                     
66  Niklas Nordquist  2005    112  1:37.15        1:37.15   
  Aurajoen Uinti                   
                     
67  Tuomas Toppinen  2005    98  48.61        1:41.67   
  Aurajoen Uinti                   
                     
68  Eemil Kankare  2003    96  47.71        1:42.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
69  Einari Palmu  2004    81          1:48.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
70  Elias Laine  2003    71  51.71        1:53.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
71  Axel Leppähaara  2004    55  54.77        2:02.81   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 2, Miehet, P-16 100 m vu, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Eskelinen  1988    638  26.64        54.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Gustav Carlsson  1993    637  26.00        54.50   
  Raision Urheilijat                   
                     
Teemu Aho  1994    634  26.69        54.60   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Hannes Väre  1997    624  27.03        54.87   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Emil Kaidesoja  1995    601  26.62        55.57   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tuomas Tiainen  1996    592  26.85        55.86   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Valtteri Eloranta  1992    583  26.84        56.13   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Matti Mattsson  1993    574  26.90        56.42   
  Porin Uimaseura                   
                     
Ollimatti Salovaara  1994    545  27.99        57.41   
  Raision Urheilijat                   
                     
10  Aaro Liitti  1996    534  27.45        57.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Samuli Heino  1992    503  27.77        58.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Tomas Saariketo  1996    491  28.30        59.45   
  Porin Pyrintö                   
                     
13  Eeli Aavasalo  1996    481  28.02        59.83   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Anton Lindström  1995    477  29.12        1:00.03   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Antti Latikka  1990    464  29.63        1:00.58   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Topias Kurikka  1995    451  28.98        1:01.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
17  Andres Heinikangas  1995    448  29.45        1:01.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Samuel Laiho  1995    442  29.01        1:01.58   
  Raision Urheilijat                   
                     
19  Oskari Alanen  1990    405  28.30        1:03.36   
  Aurajoen Uinti                   
                     
20  Jere Vänskä  1996    391  29.45        1:04.15   
  HTU Stadi                   
                     
21  Niki Räikkönen  1997    384  29.34        1:04.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:49 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:08   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 3, Naiset 50 m pu, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993    701          28.21   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Tessa Nurminen  1994    701          28.22   
  Eura Swimming Team                   
Laura Kurki  1994    653          28.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
Fanny Teijonsalo  1996    650          28.94   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Salla Elovirta  1997    621          29.37   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Emma Karsila  1992    596          29.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Tiia Puolakka  1998    566          30.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Marianne Pihkamäki  1996    562          30.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
Ida Konkka  2000    550          30.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
10  Merina Suoranta  1999    546          30.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
11  Miia Hurskainen  1992    537          30.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
12  Vilma Roman  2000    534          30.90   
  Aurajoen Uinti                   
13  Mari Ääri  1980    530          30.97   
  Aurajoen Uinti                   
14  Katariina Pihkamäki  1998    515          31.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Veera Rinne  1998    506          31.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
16  Laura Koivusalo  1990    501          31.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Helene Helo  1999    498          31.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Reetta Rantakokko  2001    466          32.32   
  Aurajoen Uinti                   
19  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    465          32.35   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
20  Vera Lammi  1998    437          33.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
21  Mona Kunnas  1998    434          33.10   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
22  Peppi Pohjalainen  1997    427          33.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
23  Noora Poutanen  1999    424          33.37   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
24  Vuokko Suomäki  2001    411          33.71   
  Aurajoen Uinti                   
25  Ida Metsämäki  1998    408          33.78   
  Salon Uimarit                   
26  Henna Rouvinen  1999    396          34.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
27  Heidi-Susanna Ylönen  1997    386          34.43   
  Someron Esa                   
28  Julia Koivisto  2002    362          35.16   
  Aurajoen Uinti                   
29  Emmi Valdolin  1999    360          35.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
30  Vilma Kotola  2001    356          35.37   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
31  Oona Forsblom  1999    351          35.52   
  Aurajoen Uinti                   
32  Mira Tarnanen  2000    348          35.61   
  Riihimäen Uimaseura                   
33  Sofia Litsilä  1999    347          35.67   
  Salon Uimarit                   
34  Ida Nordquist  2001    346          35.71   
  Aurajoen Uinti                   
35  Anna Tahvanainen  2000    342          35.82   
  Riihimäen Uimaseura                   
36  Jaana Kaljunen  2002    341          35.85   
  Aurajoen Uinti                   
37  Milla-Marita Anttila  2000    322          36.57   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
38  Verna Laaksonen  2000    317          36.76   
  Aurajoen Uinti                   
39  Maria Yli-Jama  1999    310          37.01   
  Salon Uimarit                   
40  Henni Känkänen  1999    306          37.20   
  Porin Uimaseura                   
41  Lydia Rintanen  2002    303          37.29   
  Aurajoen Uinti                   
42  Fiia Pyykkö  2001    300          37.42   
  Salon Uimarit                   
43  Jenni Micaela Lehtonen  2000    291          37.79   
  Aurajoen Uinti                   
44  Elli Koivunen  2000    291          37.83   
  Uimaseura Kaarina                   
45  Elli-Nora Kaarto  1997    290          37.85   
  Salon Uimarit                   
46  Eevi Kotiranta  2001    285          38.09   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
47  Julia Huhtala  1998    280          38.29   
  Uimaseura Kaarina                   
48  Jessica Kujanpää  2002    276          38.49   
  Aurajoen Uinti                   
49  Julia Rönkä  2001    268          38.86   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
50  Anna Vira  2002    265          38.99   
  Aurajoen Uinti                   
51  Liisa Räikkönen  2002    264          39.04   
  Aurajoen Uinti                   
52  Janita Brunila  2002    258          39.37   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
53  Emilia Saario  2000    246          39.96   
  Uimaseura Kaarina                   
54  Wilhelmina Leppähaara  2000    240          40.33   
  Aurajoen Uinti                   
55  Ilona Juuri  2002    220          41.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
56  Henna Ahlgren  2000    218          41.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
57  Siiri Konkka  2004    192          43.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
58  Ella-Maria Tiainen  2002    190          43.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
59  Martta Kitinoja  2001    175          44.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
60  Henna Kuivaniemi  2000    167          45.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
61  Ellen Koskinen  2002    166          45.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
62  Ada Saarikko  2002    152          46.89   
  Salon Uimarit                   
63  Oona Saarikko  2001    149          47.19   
  Salon Uimarit                   
64  Linnea Ström  2003    135          48.81   
  Uimaseura Kaarina                   
65  Venla Koskinen  2003    133          49.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
66  Maija Nurmi  2003    125          50.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
67  Ella Alanko  2003    122          50.49   
  Aurajoen Uinti                   
68  Kerttu Nurmi  2003    111          52.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
69  Alina Heinonen  2001    109          52.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
70  Manja Lindell  2004    96          54.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
71  Greta Kandolin  2003    94          55.12   
  Aurajoen Uinti                   
72  Annaliina Hintukainen  2002    83          57.40   
  Aurajoen Uinti                   
73  Laura Helena Müürsepp  2004    77          58.71   
  Aurajoen Uinti                   
Anni Raussi  1998              DSQ   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Daniela Degenhardt  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Lilli Kulpakko  2005              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Lotta Rantakare  2001              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Maija Rislakki  2002              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Mirelle Hirsiniemi  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Xiaohan Zhou  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:08 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:24   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 4, Miehet 50 m pu, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    757          24.61   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Tuomas Pokkinen  1995    691          25.37   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Ossi Oksa  1988    682          25.47   
  Aurajoen Uinti                   
Mika Sola  1991    648          25.92   
  Raision Urheilijat                   
Sami Juopperi  1992    605          26.52   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Mikael Laakso  1997    580          26.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
Lauri Pilpola  1993    573          26.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Rene Rokka  1992    550          27.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Tatu Mäkiaho  1995    549          27.38   
  Raision Urheilijat                   
10  Tommi Wallenius  1994    538          27.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
11  Miika Nordblad  1991    532          27.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
12  Peik Lindberg  1999    525          27.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
13  Emil Kaidesoja  1995    517          27.93   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
14  Marko Sartela  1993    504          28.17   
  Porin Pyrintö                   
15  Santeri Horst  1997    501          28.24   
  Aurajoen Uinti                   
16  Hannes Väre  1997    494          28.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
17  Santeri Siiranen  1998    480          28.64   
  Nokian Pyry                   
18  Kevin Kroon  1997    477          28.69   
  HTU Stadi                   
19  Tomas Saariketo  1996    473          28.77   
  Porin Pyrintö                   
20  Rasmus Kujala  1999    464          28.96   
  Riihimäen Uimaseura                   
21  Eero Stolt  1990    458          29.08   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
22  Matti Mattsson  1993    454          29.17   
  Porin Uimaseura                   
23  Ossi Airaksinen  1996    450          29.26   
  Aurajoen Uinti                   
24  Mikael Karuveha  1999    446          29.35   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
25  Johannes Nokkala  1986    437          29.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
26  Joni Aaltonen  1999    423          29.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
27  Vilho Mäenpää  1998    417          30.00   
  Aurajoen Uinti                   
28  Aku Luukko  1997    409          30.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
29  Sami Kaipainen  1998    406          30.27   
  Salon Uimarit                   
30  Pessi Länsirinne  2000    380          30.95   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
31  Jesse Koskinen  1999    375          31.08   
  Riihimäen Uimaseura                   
32  Santeri Kaasinen  1999    369          31.27   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
33  Mohamed Ezzat  2001    338          32.17   
  Aurajoen Uinti                   
34  Ali Tahmasabi  1998    336          32.25   
  Salon Uimarit                   
35  Ibrahim Ezzat  2002    316          32.92   
  Aurajoen Uinti                   
36  Mikko Kivenne  1996    300          33.48   
  HTU Stadi                   
37  Andres Heinikangas  1995    297          33.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
38  Janek Erik Päike  2000    273          34.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
39  Atso Iivanainen  2000    248          35.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
40  Otso Helstelä  2000    238          36.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
41  Oskari Arvo  2002    232          36.46   
  Aurajoen Uinti                   
42  Santeri Herpola  2003    219          37.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
43  Mikko Kuosmanen  2000    197          38.50   
  Riihimäen Uimaseura                   
44  Petri Koli  1986    178          39.80   
  Aurajoen Uinti                   
45  Jussi Arvas  1999    159          41.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
46  Tatu Kantonen  1984    157          41.55   
  Raision Urheilijat                   
47  Roni Koskinen  2003    146          42.57   
  Aurajoen Uinti                   
48  Mikael Hirsiniemi  2004    141          43.08   
  Aurajoen Uinti                   
49  Mikael Virtanen  2002    122          45.12   
  Riihimäen Uimaseura                   
50  Mika Arkkila  2000    121          45.27   
  Aurajoen Uinti                   
51  Jussi Häyrinen  2002    118          45.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
52  Samu Petteri Kallio  2002    117          45.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
53  Ajjuub Ezzat  2005    110          46.72   
  Aurajoen Uinti                   
54  Joe Rastas  2001    106          47.39   
  Salon Uimarit                   
55  Riku Savola  1978    103          47.71   
  Raision Urheilijat                   
56  Mika Pienanen  1977    95          49.10   
  Raision Urheilijat                   
57  Nuutti Isoniemi  2001    88          50.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
58  Heikki Jaspi  2003    77          52.56   
  Aurajoen Uinti                   
Aleksi Kaljunen  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Eetu Mikkonen  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Veeti Satamo  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:24 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:40   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 5, Mast, Er, N, T-15 50 m vu, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sara Kazi  1999    579          28.47   
  Raision Urheilijat                   
Reetta Rantakokko  2001    541          29.12   
  Aurajoen Uinti                   
Vuokko Suomäki  2001    475          30.41   
  Aurajoen Uinti                   
Henna Rouvinen  1999    453          30.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Oona Forsblom  1999    452          30.90   
  Aurajoen Uinti                   
Paula Peltola  2001    449          30.98   
  Aurajoen Uinti                   
Emma Uusküla  2002    429          31.44   
  Aurajoen Uinti                   
Julia Koivisto  2002    383          32.67   
  Aurajoen Uinti                   
Ida Nordquist  2001    373          32.94   
  Aurajoen Uinti                   
10  Charlotta Edelman  2001    357          33.44   
  Aurajoen Uinti                   
11  Ella Järvinen  2001    353          33.55   
  Salon Uimarit                   
12  Alexandra Arenius  2002    302          35.34   
  Aurajoen Uinti                   
13  Oona Saarikko  2001    277          36.39   
  Salon Uimarit                   
14  Iiris Yli-Jama  2003    247          37.80   
  Salon Uimarit                   
15  Janette Rajala  2001    220          39.29   
  Raision Urheilijat                   
16  Aino Villanen  2003    219          39.31   
  Salon Uimarit                   
17  Laura Teräs  2001    165          43.18   
  Raision Urheilijat                   
18  Elsa Vira  2006    139          45.74   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 5, Mast, Er, N, T-15 50 m vu, Loppukilpailut 16 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tessa Nurminen  1994    718          26.49   
  Eura Swimming Team                   
Laura Kurki  1994    616          27.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
Emilia Eloranta  1997    600          28.13   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Laura Oesch  1997    593          28.23   
  Helsingfors Simsällskap                   
Veera Kallio  1997    570          28.62   
  Aurajoen Uinti                   
Veera Rinne  1998    543          29.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Mona Juppo  1996    538          29.17   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Aleksia Halonen  1996    535          29.23   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Nea-Maria Laitervo  1997    503          29.83   
  Raision Urheilijat                   
10  Laura Koivusalo  1990    502          29.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
11  Lotta Ruhala  1997    459          30.75   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Ida Palenius  1996    446          31.05   
  Eura Swimming Team                   
13  Jenna Ranki  1997    444          31.10   
  Someron Esa                   
14  Maria Nyrhilä  1998    409          31.95   
  Raision Urheilijat                   
15  Emma Wihanto  1998    402          32.13   
  Aurajoen Uinti                   
16  Tytti Lehtola  1995    320          34.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
17  Katariina Kasvinen  1998    309          35.10   
  Raision Urheilijat                   
18  Aida Lutfi  1996    150          44.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
Laji 5, Mast, Er, N, T-15 50 m vu, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Ääri  1980    514          29.62   
  Aurajoen Uinti                   
Karine Gagnon  1985    423          31.59   
  Aurajoen Uinti                   
Sirpa Visakoski  1952    235          38.42   
  Aurajoen Uinti                   
Taru Luotonen  1977    216          39.52   
  Raision Urheilijat                   
Merja Lundberg  1970    198          40.70   
  Aurajoen Uinti                   
Pauliina Harjanne  1989    97          51.61   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:40 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 6, Mast, Er, M, P-16 50 m vu, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Karuveha  1999    494          26.45   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Jan Rif  1998    488          26.55   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Akseli Heino  1999    483          26.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Wilhelm Suominen  1999    476          26.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Santeri Siiranen  1998    465          26.98   
  Nokian Pyry                   
Peik Lindberg  1999    463          27.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Mika Vänskä  1998    404          28.27   
  HTU Stadi                   
Roope Lajas  1998    390          28.60   
  Riihimäen Uimaseura                   
Roberto Honni  1998    358          29.43   
  HTU Stadi                   
10  Ensio Rislakki  2000    313          30.77   
  Aurajoen Uinti                   
11  Valtteri Wikstedt  1999    300          31.21   
  Aurajoen Uinti                   
12  Kaius Karvo  2000    287          31.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
13  Kasper Pohjankukka  2001    181          36.90   
  Raision Urheilijat                   
14  Leevi Rouhiainen  2002    167          37.94   
  Aurajoen Uinti                   
15  Heikki Jaspi  2003    155          38.90   
  Aurajoen Uinti                   
16  Tuomas Toppinen  2005    97          45.37   
  Aurajoen Uinti                   
17  Peetu Malmi  2002    75          49.42   
  Raision Urheilijat                   
18  Einari Palmu  2004    69          50.93   
  Aurajoen Uinti                   
19  Axel Leppähaara  2004    47          57.58   
  Aurajoen Uinti                   
Väinö Kilpeläinen  1999              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, Mast, Er, M, P-16 50 m vu, Loppukilpailut 17 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nikita Saunonen  1997    624          24.46   
  Aurajoen Uinti                   
Toni Knuutila  1993    589          24.94   
  Eura Swimming Team                   
Lauri Pilpola  1993    587          24.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Riku Pöytäkivi  1993    578          25.09   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Lassi Ohtonen  1992    578          25.10   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Gustav Carlsson  1993    571          25.20   
  Raision Urheilijat                   
Johannes Lindroos  1996    548          25.54   
  Someron Esa                   
Mika Sola  1991    545          25.59   
  Raision Urheilijat                   
Rene Rokka  1992    537          25.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
10  Miika Nordblad  1991    531          25.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
11  Janne Rissanen  1997    525          25.91   
  Raision Urheilijat                   
12  Kevin Kroon  1997    523          25.95   
  HTU Stadi                   
13  Tuomas Tiainen  1996    516          26.06   
  Riihimäen Uimaseura                   
14  Emil Kaidesoja  1995    503          26.29   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
15  Ollimatti Salovaara  1994    481          26.68   
  Raision Urheilijat                   
16  Henri Nurminen  1997    479          26.72   
  Eura Swimming Team                   
17  Ossi Airaksinen  1996    476          26.78   
  Aurajoen Uinti                   
18  Anton Lindström  1995    473          26.82   
  Raision Urheilijat                   
19  Marko Sartela  1993    450          27.28   
  Porin Pyrintö                   
20  Miika Tiainen  1994    441          27.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
21  Samuel Laiho  1995    423          27.85   
  Raision Urheilijat                   
22  Oskari Alanen  1990    418          27.95   
  Aurajoen Uinti                   
23  Niki Räikkönen  1997    411          28.12   
  Aurajoen Uinti                   
24  Jere Vänskä  1996    366          29.23   
  HTU Stadi                   
25  Andres Heinikangas  1995    361          29.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
26  Eetu Kallio  1994    341          29.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
27  Olli Herrala  1995    331          30.21   
  Raision Urheilijat                   
28  Mikko Kivenne  1996    317          30.66   
  HTU Stadi                   
29  Jimi Miromaa  1996    134          40.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
Laji 6, Mast, Er, M, P-16 50 m vu, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ossi Oksa  1988    546          25.57   
  Aurajoen Uinti                   
Johannes Nokkala  1986    352          29.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Antti Wihanto  1962    339          29.97   
  Aurajoen Uinti                   
Tero Nordström  1968    325          30.41   
  Aurajoen Uinti                   
Tom Nylund  1959    312          30.81   
  Rauman Uimaseura                   
Lauri Toikka  1984    263          32.63   
  Aurajoen Uinti                   
Petri Koli  1986    260          32.75   
  Aurajoen Uinti                   
Taito Nurmi  1961    254          32.98   
  Aurajoen Uinti                   
Pentti Korhonen  1966    253          33.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Timo Kaltio  1965    228          34.18   
  Aurajoen Uinti                   
11  Timo Airaksinen  1966    216          34.84   
  Aurajoen Uinti                   
12  Vesa Laakso  1968    213          34.97   
  Aurajoen Uinti                   
13  Ilkka Niskanen  1962    183          36.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Mika Korva  1971    179          37.10   
  Aurajoen Uinti                   
15  Riku Savola  1978    170          37.73   
  Raision Urheilijat                   
16  Tatu Kantonen  1984    166          38.04   
  Raision Urheilijat                   
17  Mika Pienanen  1977    138          40.42   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:13   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 7, Naiset, T-15 100 m su, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Mört  1999    686  32.07        1:05.88   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Sanni Alamattila  1999    565  33.63        1:10.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vilma Oura  2001    484  35.23        1:13.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ida Konkka  2000    480  35.66        1:14.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Henna Syrjälä  1999    478  35.17        1:14.33   
  Porin Uimaseura                   
                     
Heta Koivuluoma  1999    464  36.84        1:15.06   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    454  37.15        1:15.60   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Aino Räike  1999    427  37.55        1:17.13   
  Salon Uimarit                   
                     
Emmi Valdolin  1999    418  37.81        1:17.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Sofia Litsilä  1999    418  37.60        1:17.72   
  Salon Uimarit                   
                     
11  Anna Luukka  2000    386  38.35        1:19.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Emma Uusküla  2002    385  38.11        1:19.83   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Noora Poutanen  1999    371  39.22        1:20.88   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
14  Saara Lehtonen  2000    370  38.65        1:20.90   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Jessica Kujanpää  2002    365  38.76        1:21.32   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Nadine Medarhri  2000    364  38.79        1:21.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Roosa Rekola  2000    361  39.33        1:21.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Anna Vira  2002    360  39.79        1:21.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Viivi Ruhala  2001    357  39.45        1:21.90   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
20  Anna Tahvanainen  2000    345  39.46        1:22.85   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
21  Iida Vallenius  1999    335  40.63        1:23.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Jaana Kaljunen  2002    327  40.76        1:24.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Katariina Niemi  2002    326  40.86        1:24.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
24  Enna Simola  1999    323  40.89        1:24.69   
  Aurajoen Uinti                   
                     
25  Emma Koiranen  2001    320  41.15        1:24.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Jasmin Rosnell  2000    314  41.37        1:25.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Reetta Kuusisto  2002    303  42.71        1:26.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
28  Maria Yli-Jama  1999    302  42.28        1:26.61   
  Salon Uimarit                   
                     
29  Fiia Pyykkö  2001    288  42.44        1:27.96   
  Salon Uimarit                   
                     
30  Amanda Mankinen  2001    277  42.24        1:29.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
31  Ilona Juuri  2002    272  45.30        1:29.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
32  Maisa Mielikäinen  2002    271  43.52        1:29.80   
  Salon Uimarit                   
                     
33  Siiri Friman  2001    270  43.09        1:29.86   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
34  Olivia Koski  2002    270  43.26        1:29.89   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Oona Kuusivaara  2002    264  44.87        1:30.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
36  Jenni Micaela Lehtonen  2000    255  44.42        1:31.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
37  Mette Hyvärinen  2002    251  46.12        1:32.03   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
38  Henna Ahlgren  2000    249  45.65        1:32.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
39  Meri Pohjola  2001    244  45.31        1:32.91   
  Salon Uimarit                   
                     
40  Riikka Yli-Jama  2000    241  46.50        1:33.32   
  Salon Uimarit                   
                     
41  Mette Hämeenaho  2002    232  45.98        1:34.53   
  Aurajoen Uinti                   
                     
42  Emilia Saario  2000    229  46.95        1:34.97   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
43  Inka Leino  2001    228  47.36        1:35.12   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
44  Henrika Rantanen  2002    226  45.16        1:35.40   
  Salon Uimarit                   
                     
45  Valeria Ollila  2000    221  46.42        1:36.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
46  Iiris Yli-Jama  2003    216  47.52        1:36.75   
  Salon Uimarit                   
                     
47  Riia Hiltunen  2002    214  48.77        1:37.05   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
48  Milla Rintanen  2004    206  47.29        1:38.29   
  Aurajoen Uinti                   
                     
49  Lotta Rantakare  2001    203  47.31        1:38.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
50  Maija Nurmi  2003    203  47.55        1:38.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
51  Lotta Aho  2000    201  48.05        1:39.13   
  Aurajoen Uinti                   
                     
52  Helka Suomäki  2003    200  47.17        1:39.32   
  Aurajoen Uinti                   
                     
53  Iris Hanski  2003    190  49.33        1:41.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
54  Iida Kuuva  2001    185          1:41.91   
  Aurajoen Uinti                   
                     
55  Henna Kuivaniemi  2000    180  50.63        1:42.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
56  Enni Ilona Ahonen  2003    176  51.95        1:43.54   
  Aurajoen Uinti                   
                     
57  Lotta Aaltonen  2002    170  49.96        1:44.87   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
58  Mirelle Hirsiniemi  2007    168          1:45.26   
  Aurajoen Uinti                   
                     
59  Nea Palanen  2003    166  49.83        1:45.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
60  Ella Nihtilä  2004    163  51.22        1:46.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
61  Nea Juslén  2002    147  53.71        1:50.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
62  Laura Helena Müürsepp  2004    146          1:50.26   
  Aurajoen Uinti                   
                     
63  Lilli Kulpakko  2005    124          1:56.44   
  Aurajoen Uinti                   
                     
64  Hilda Helo  2003    109  55.93        2:01.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
65  Ilona Arvilommi  2003    107  1:00.14        2:02.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
66  Selina Kavka  2003    99  59.80        2:05.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 7, Naiset, T-15 100 m su, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viola Kilpeläinen  1998    637  33.27        1:07.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jessica Hölttä  1996    615  32.63        1:08.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emma Karsila  1992    563          1:10.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Nea Kolu  1997    556  34.15        1:10.66   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Salla Elovirta  1997    448          1:15.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Nea-Maria Laitervo  1997    442  37.03        1:16.27   
  Raision Urheilijat                   
                     
Unna Harjamäki  1998    386  38.90        1:19.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Marianne Killström  1998    369  39.14        1:20.99   
  Salon Uimarit                   
                     
Heidi-Susanna Ylönen  1997    365  37.81        1:21.32   
  Someron Esa                   
                     
10  Katariina Kasvinen  1998    258  45.24        1:31.21   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Liisa Lilja  1992    248  44.63        1:32.45   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:13 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:30   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 8, Miehet, P-16 100 m su, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Mäkelä  1998    531  31.54        1:04.12   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Deny Belaic  1998    524  31.49        1:04.41   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Joel Rantala  1999    458  32.81        1:07.38   
  Raision Urheilijat                   
                     
Jaakko Siipola  1999    434  33.09        1:08.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Rasmus Kujala  1999    422  33.61        1:09.24   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Otto Rannikko  1999    381  33.27        1:11.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jaakko Kuusisto  2000    340  35.66        1:14.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mika Vänskä  1998    338  36.01        1:14.55   
  HTU Stadi                   
                     
Emil Hanski  1999    326  36.08        1:15.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Lauri Elomaa  2000    310  37.04        1:16.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Arthur Visulainen  1998    304  36.82        1:17.23   
  HTU Stadi                   
                     
12  Ali Tahmasabi  1998    296  38.74        1:17.92   
  Salon Uimarit                   
                     
13  Jani-Markus Sula  1999    292  37.26        1:18.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Lassi Grönroos  2000    290  37.79        1:18.41   
  Salon Uimarit                   
                     
15  Jere Nevalainen  2001    284  38.38        1:18.93   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Joonas Hilaja  1999    281  38.59        1:19.21   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
17  Onni Kaarto  2000    279  37.98        1:19.45   
  Salon Uimarit                   
                     
18  Oskari Hynynen  2001    268  39.46        1:20.56   
  Salon Uimarit                   
                     
19  Aare Kiviranta  2000    245  40.26        1:22.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Oskari Arvo  2002    242  42.16        1:23.26   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Otso Helstelä  2000    220  41.40        1:25.92   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
22  Mikael Virtanen  2002    214  43.84        1:26.75   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
23  Jussi Helvola  2000    209  42.17        1:27.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Santeri Herpola  2003    196  42.86        1:29.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
25  Samu Petteri Kallio  2002    177  44.06        1:32.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Herkko Lajas  2001    166  45.19        1:34.41   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
27  Elias Saarinen  2002    165  47.34        1:34.57   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
28  Oskar Voiko  2002    165  45.31        1:34.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
29  Mikko Kuosmanen  2000    162  46.41        1:35.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
30  Jussi Häyrinen  2002    160  48.15        1:35.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Roni Koskinen  2003    145  49.05        1:38.65   
  Aurajoen Uinti                   
                     
32  Leevi Rouhiainen  2002    145  48.59        1:38.86   
  Aurajoen Uinti                   
                     
33  Kaarlo Nurminen  2002    132  47.99        1:41.80   
  Aurajoen Uinti                   
                     
34  Eemil Kankare  2003    131  49.55        1:42.11   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Aleksi Kaljunen  2003    128  49.24        1:42.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
36  Otto Lindroos  2001    120  50.48        1:45.05   
  Aurajoen Uinti                   
                     
37  Ajjuub Ezzat  2005    119  52.30        1:45.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
38  Niko Viitala  2003    101  54.69        1:51.43   
  Aurajoen Uinti                   
                     
39  Eetu Mikkonen  2003    99  55.63        1:52.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Niklas Nordquist  2005    92  55.93        1:55.02   
  Aurajoen Uinti                   
                     
41  Elias Laine  2003    84  57.33        1:58.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mikael Hirsiniemi  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, Miehet, P-16 100 m su, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heikki Luukko  1988    636  29.85        1:00.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Teemu Aho  1994    601  30.26        1:01.52   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tuomas Pokkinen  1995    590  30.26        1:01.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Mikael Laakso  1997    550  30.60        1:03.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Henri Hellström  1997    539  31.12        1:03.79   
  Raision Urheilijat                   
                     
Valtteri Eloranta  1992    525  30.77        1:04.36   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Eeli Aavasalo  1996    481  31.48        1:06.25   
  Raision Urheilijat                   
                     
Aleksi Eskelinen  1988    455  32.93        1:07.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tommi Wallenius  1994    438  33.01        1:08.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Niki Räikkönen  1997    415  33.39        1:09.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Aku Luukko  1997    415  34.06        1:09.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Topias Kurikka  1995    319  36.25        1:15.96   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Jere Vänskä  1996    301  37.50        1:17.50   
  HTU Stadi                   
                     
14  Jimi Miromaa  1996    91  56.65        1:55.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:30 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:40   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 9, Naiset 400 m vu, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993    715  1:04.18  2:12.58  3:21.25    4:27.39   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    712  1:05.08  2:13.91  3:22.27    4:27.77   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Fanny Teijonsalo  1996    664  1:04.97  2:14.69  3:24.93    4:34.09   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Anna Kotonen  1997    645  1:05.72  2:15.46  3:26.80    4:36.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tiia Puolakka  1998    638  1:06.07  2:16.06  3:26.89    4:37.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Merina Suoranta  1999    573  1:08.05  2:20.79  3:34.67    4:47.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    567  1:09.79  2:23.46  3:37.50    4:48.94   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Veera Kallio  1997    566  1:08.42  2:22.11  3:36.03    4:49.11   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Marianne Pihkamäki  1996    560  1:09.81  2:24.60  3:40.07    4:50.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
10  Kristiina Merenluoto  2000    559  1:08.96  2:23.58  3:37.96    4:50.24   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Jenna Lehtinen  1995    544  1:08.39  2:22.56  3:38.00    4:52.95   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Niina Korhonen  1996    535  1:08.96  2:23.66  3:39.25    4:54.42   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Peppi Pohjalainen  1997    535  1:08.23  2:24.51  3:40.98    4:54.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Veera Rinne  1998    531  1:08.51  2:22.64  3:38.03    4:55.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Irene Ruuskanen  1999    526  1:10.31  2:25.44  3:41.14    4:56.22   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Helene Helo  1999    521  1:09.37  2:25.53  3:42.17    4:57.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Sara Kazi  1999    516  1:11.29  2:28.04  3:43.81    4:58.13   
  Raision Urheilijat                   
                     
18  Kiia Kagan  1997    510  1:08.73  2:25.89  3:43.44    4:59.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Sophia Lindeberg  2000    501  1:11.02  2:27.77  3:44.93    5:01.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Mona Kunnas  1998    496  1:11.94  2:29.21  3:46.84    5:02.06   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
21  Aleksandra Ockenström  1998    494  1:10.57  2:26.65  3:45.26    5:02.35   
  Salon Uimarit                   
                     
22  Mira Tarnanen  2000    479  1:13.84  2:33.64  3:50.99    5:05.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
23  Alexandra Vartiainen  2001    479  1:11.07  2:29.51  3:48.31    5:05.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Vilja Kaukinen  2000    478  1:14.62  2:33.85  3:51.17    5:05.78   
  Raision Urheilijat                   
                     
25  Marika Kajander  1997    461  1:11.26  2:30.71  3:51.35    5:09.38   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
26  Kiia Toikka  2001    458  1:11.53  2:31.36  3:51.66    5:10.22   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
27  Jenna Ranki  1997    452  1:12.00  2:31.80  3:51.88    5:11.61   
  Someron Esa                   
                     
28  Hertta Pieniniemi  1998    421  1:13.47  2:34.30  3:56.34    5:18.94   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Lydia Rintanen  2002    416  1:15.30  2:37.77  4:00.55    5:20.30   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Sini Silvennoinen  2002    410  1:15.39  2:38.50  4:01.42    5:21.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Henni Känkänen  1999    398  1:12.70  2:36.28  4:01.99    5:24.90   
  Porin Uimaseura                   
                     
32  Anni Raussi  1998    398  1:13.88  2:36.44  4:01.62    5:25.06   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
33  Daniela Nummi  2000    393  1:15.68  2:38.53  4:03.31    5:26.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
34  Eevi Kotiranta  2001    382  1:15.86  2:40.86  4:06.96    5:29.41   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
35  Janita Brunila  2002    382  1:19.50  2:43.07  4:07.43    5:29.54   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
36  Julia Rönkä  2001    379  1:18.36  2:44.00  4:09.13    5:30.37   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
37  Paula Peltola  2001    377  1:16.38  2:42.79  4:08.71    5:31.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
38  Verna Laaksonen  2000    360  1:18.44  2:44.66  4:10.97    5:35.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
39  Emilie Pärnänen  2002    354  1:21.06  2:48.46  4:15.58    5:37.80   
  Swim Club Raseborg                   
                     
40  Sylvia Kuusisto  2003    348  1:20.74  2:47.72  4:15.59    5:39.75   
  Aurajoen Uinti                   
                     
41  Julia Huhtala  1998    343  1:15.42  2:42.01  4:11.81    5:41.44   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
42  Elli Koivunen  2000    340  1:17.13  3:30.80  5:00.43    5:42.47   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
43  Milla-Marita Anttila  2000    340  1:18.71  2:47.61  4:16.32    5:42.50   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
44  Katariina Niemi  2002    323  1:22.75  2:53.32  4:24.03    5:48.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
45  Vilma Kotola  2001    320  1:19.58  2:48.84  4:20.10    5:49.37   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
46  Kaisla Kangas  2002    312  1:24.09  2:54.27  4:25.65    5:52.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
47  Liisa Lilja  1992    307  1:23.89  2:54.16  4:24.62    5:54.33   
  Raision Urheilijat                   
                     
48  Liisa Räikkönen  2002    298  1:23.40  2:55.71  4:29.25    5:57.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
49  Wilhelmina Leppähaara  2000    283  1:25.72  2:59.74  4:33.10    6:04.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
50  Meri Lauronen  2002    276  1:14.87  2:55.31  4:32.66    6:07.16   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
51  Minka Halava  2001    272  1:25.89  3:01.23  4:37.11    6:08.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
52  Ronja Vallenius  2001    272  1:26.02  3:02.43  4:37.46    6:09.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
53  Maja Meurman  2001    266  1:28.02  3:04.54  4:40.89    6:11.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
54  Elena Mantila  2001    265  1:27.52  3:03.75  4:39.80    6:12.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
55  Alida Öhberg  2002    258  1:30.04  3:07.59  4:45.27    6:15.43   
  Aurajoen Uinti                   
                     
56  Olivia Koski  2002    251  1:25.94  3:02.60  4:41.92    6:18.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
57  Venla Koskinen  2003    250  1:29.53  3:08.84  4:45.06    6:19.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
58  Oona Kuusivaara  2002    245  1:30.86  3:08.48  4:46.34    6:22.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
59  Ilona Juuri  2002    243  1:30.70  3:09.52  4:48.50    6:23.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
60  Ada Salokannel  2002    241  1:28.77  3:08.43  4:46.93    6:23.92   
  Salon Uimarit                   
                     
61  Aino Villanen  2003    239  1:28.40  3:06.52  4:46.30    6:25.13   
  Salon Uimarit                   
                     
62  Maija Nurmi  2003    231  1:31.16  3:12.55  4:52.73    6:29.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
63  Kerttu Nurmi  2003    225  1:32.32  3:13.47  4:54.93    6:33.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
64  Anni Hyttinen  2004    223  1:35.42  3:16.88  4:57.09    6:33.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
65  Ellen Koskinen  2002    214  1:35.10  3:19.00  5:02.71    6:39.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
66  Siiri Konkka  2004    210  1:32.93  3:15.49  5:00.70    6:42.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
67  Ella-Maria Tiainen  2002    203  1:31.99  3:18.20  5:04.13    6:46.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
68  Taru Luotonen  1977    200  1:33.22  3:18.21  5:05.50    6:48.94   
  Raision Urheilijat                   
                     
69  Alina Heinonen  2001    184  1:34.51  3:23.44  5:15.12    7:00.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
70  Annaliina Hintukainen  2002    172  1:35.15  3:27.21  5:19.45    7:09.84   
  Aurajoen Uinti                   
                     
71  Maija Rislakki  2002    171  1:41.94  3:32.98  5:23.95    7:10.07   
  Aurajoen Uinti                   
                     
72  Daniela Degenhardt  2003    170  1:41.79  3:33.46  5:24.72    7:11.37   
  Aurajoen Uinti                   
                     
73  Manja Lindell  2004    162  1:39.28  3:33.03  5:29.26    7:18.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
74  Ella Alanko  2003    132  1:50.27  3:49.08  5:50.64    7:48.58   
  Aurajoen Uinti                   
                     
75  Greta Kandolin  2003    132  1:50.53  3:50.47  5:52.77    7:49.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jade Pönni  1997              DNF   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:40 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:28   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 10, Miehet 400 m vu, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Juopperi  1992    683  1:01.73  2:06.00  3:08.22    4:09.78   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Roope Lehtonen  1996    665  1:01.70    3:09.43    4:12.10   
  Raision Urheilijat                   
                     
Juho Grönblom  1998    611  1:02.20  2:07.82  3:13.72    4:19.31   
  Raision Urheilijat                   
                     
Hannes Väre  1997    588  1:02.23  2:08.44  3:16.04    4:22.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Waltteri Rintala  1998    577  1:02.25  2:09.35  3:17.45    4:24.24   
  Raision Urheilijat                   
                     
Casper Salminen  1998    561  1:03.25  2:11.70  3:20.36    4:26.75   
  Raision Urheilijat                   
                     
Oskari Soini  1997    551  1:03.40  2:11.75  3:20.77    4:28.32   
  Raision Urheilijat                   
                     
Peik Lindberg  1999    534  1:04.44  2:13.18  3:21.85    4:31.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Heikki Luukko  1988    532  1:02.59  2:10.36  3:20.29    4:31.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Jerri Pinomäki  1998    526  1:04.73  2:14.05  3:24.98    4:32.46   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Elias Kuusisto  1999    516  1:05.35  2:15.63  3:25.78    4:34.25   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Eero Stolt  1990    515  1:04.51  2:14.83  3:26.73    4:34.38   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Ossi Airaksinen  1996    498  1:06.16  2:17.95  3:29.13    4:37.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Lauri Pilpola  1993    490  1:03.90  2:16.29  3:28.50    4:39.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Samu Kallio  1998    475  1:06.21  2:18.69  3:31.19    4:41.91   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Nemo Laiho  1998    469  1:06.93  2:19.86  3:33.17    4:43.12   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Aaro Tähtivuori  1998    468  1:06.36  2:17.62  3:30.66    4:43.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Jonni Aho  1999    449  1:06.08  2:20.56  3:35.30    4:47.21   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
19  Alari Pakarinen  1998    419  1:02.51  2:09.79  3:41.09    4:54.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Pessi Länsirinne  2000    379  1:09.17  2:27.94  3:47.23    5:04.09   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
21  Juha Jernvall  2000    377  1:11.06  2:28.74  3:46.73    5:04.48   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
22  Mika Kallio  1996    373  1:11.43  2:31.37  3:49.40    5:05.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Santeri Kaasinen  1999    367  1:08.83  2:26.84  3:48.52    5:07.36   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
24  Konsta Seppä  2001    339  1:13.11  2:34.07  3:55.91    5:15.31   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
25  Oskari Herpola  2001    339  1:09.99  2:31.40  3:55.10    5:15.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Otto Seppä  1999    338  1:14.05  2:37.03  3:58.56    5:15.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
27  Mohamed Ezzat  2001    334  1:13.67  2:35.54  3:58.56    5:16.95   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Ibrahim Ezzat  2002    331  1:15.70  2:39.58  4:01.77    5:18.13   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Eetu Kallio  1994    324  1:09.18  2:28.86  3:51.26    5:20.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Tuomas Saraneva  2000    310  1:15.98  2:40.42  4:05.16    5:24.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
31  Atso Iivanainen  2000    302  1:17.31  2:41.63  4:05.71    5:27.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Valtteri Wikstedt  1999    301  1:17.45  2:40.10  4:06.16    5:28.23   
  Aurajoen Uinti                   
                     
33  Niklas Konttinen  2001    295  1:17.54  2:43.00  4:08.95    5:30.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Roope Lajas  1998    278  1:11.67  2:39.14  4:07.25    5:36.85   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
35  Ensio Rislakki  2000    264  1:15.98  2:45.34  4:14.88    5:42.80   
  Aurajoen Uinti                   
                     
36  Janne Juven  2001    243  1:21.92  2:53.73  4:24.71    5:52.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
37  Viktor Leinonen  2001    227  1:24.15  2:56.68  4:30.65    6:00.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Santeri Herpola  2003    225  1:22.64  2:58.01  4:30.68    6:01.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
39  Jussi Häyrinen  2002    204  1:29.04  3:09.35  4:51.94    6:13.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
40  Leevi Korpinen  2001    202  1:26.80  3:03.74  4:40.95    6:14.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku