2019-11-21   05:25:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXVIII Turku Super Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:00   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 13, Mast,Er, N, T-15 100 m ru, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kristiina Merenluoto  2000    516  38.22        1:20.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Eerica Kuusjärvi  1999    503  37.86        1:21.03   
  Raision Urheilijat                   
                     
Alexandra Vartiainen  2001    474  39.20        1:22.61   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aino Räike  1999    430  41.43        1:25.33   
  Salon Uimarit                   
                     
Noora Poutanen  1999    426  39.27        1:25.59   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Janina Ollikainen  2000    402  42.20        1:27.27   
  Porin Uimaseura                   
                     
Henni Känkänen  1999    401  40.70        1:27.35   
  Porin Uimaseura                   
                     
Aino Ruottu  2001    395  40.88        1:27.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Maria Yli-Jama  1999    391  41.85        1:28.07   
  Salon Uimarit                   
                     
10  Roosa Rekola  2000    361  43.10        1:30.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Helene Hirvonen  2001    355  44.49        1:31.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Suvi Lehtonen  1999    333  43.89        1:32.95   
  Salon Uimarit                   
                     
13  Jasmin Rosnell  2000    328  44.71        1:33.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Oona Forsblom  1999    326  43.68        1:33.56   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Riikka Yli-Jama  2000    310  46.36        1:35.15   
  Salon Uimarit                   
                     
16  Anna Vira  2002    310  45.49        1:35.20   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Sylvia Kuusisto  2003    299  46.59        1:36.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Julia Koivisto  2002    296  46.40        1:36.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Vilma Kotola  2001    288  44.09        1:37.57   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
20  Minka Halava  2001    280  47.55        1:38.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Janita Brunila  2002    279  48.08        1:38.60   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
22  Charlotta Edelman  2001    279  48.43        1:38.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Liisa Räikkönen  2002    275  48.03        1:39.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
24  Lotta Aho  2000    273  46.28        1:39.24   
  Aurajoen Uinti                   
                     
25  Daniela Nummi  2000    267  46.66        1:39.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Mira Tarnanen  2000    266  47.71        1:40.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
27  Anna Tahvanainen  2000    258  47.19        1:41.14   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
28  Ida Nordquist  2001    258  48.67        1:41.23   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Ellen Koskinen  2002    256  47.69        1:41.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Oona Kuusivaara  2002    251  48.85        1:42.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Henrika Rantanen  2002    250  47.88        1:42.22   
  Salon Uimarit                   
                     
32  Lotta Rantakare  2001    245  48.16        1:42.94   
  Aurajoen Uinti                   
                     
33  Sonja Sampinen  1999    235  49.87        1:44.35   
  Salon Uimarit                   
                     
34  Ada Saarikko  2002    223  51.49        1:46.16   
  Salon Uimarit                   
                     
35  Kaisla Kangas  2002    223  50.46        1:46.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
36  Ella-Maria Tiainen  2002    219  50.94        1:46.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
37  Venla Koskinen  2003    211  52.78        1:48.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Maja Meurman  2001    209  51.73        1:48.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
39  Lotta Aaltonen  2002    206  51.06        1:49.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
40  Manja Lindell  2004    202  51.91        1:49.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
41  Alina Heinonen  2001    199  50.85        1:50.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
42  Kerttu Nurmi  2003    193  55.14        1:51.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
43  Linnea Ström  2003    185  53.03        1:53.01   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
44  Nea Juslén  2002    165  57.88        1:57.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
45  Inka Leino  2001    161  54.09        1:58.30   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
46  Siiri Konkka  2004    161  56.14        1:58.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
47  Maija Nurmi  2003    159  55.55        1:58.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
48  Iris Hanski  2003    152  58.13        2:00.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
49  Milla Rintanen  2004    143  57.51        2:03.17   
  Aurajoen Uinti                   
                     
50  Nea Palanen  2003    138  57.17        2:04.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
51  Selina Kavka  2003    103  1:06.08        2:17.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
52  Ilona Arvilommi  2003    100  1:05.17        2:18.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
53  Hilda Helo  2003    94  1:04.41        2:21.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
54  Ella Nihtilä  2004    85  1:11.12        2:26.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Valeria Ollila  2000              DSQ  GR 5.3 2 uima-asua 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 13, Mast,Er, N, T-15 100 m ru, Loppukilpailut 16 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993    671  35.24        1:13.59   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Lotta Ruhala  1997    576  36.37        1:17.43   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    561  37.07        1:18.10   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ida Metsämäki  1998    475  38.11        1:22.55   
  Salon Uimarit                   
                     
Salla Elovirta  1997    448  39.39        1:24.20   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Aleksia Halonen  1996    417  40.04        1:26.20   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Elli-Nora Kaarto  1997    405  41.75        1:27.04   
  Salon Uimarit                   
                     
Marianne Killström  1998    393  41.51        1:27.95   
  Salon Uimarit                   
                     
Emilia Pohjola  1998    301  44.24        1:36.10   
  Salon Uimarit                   
                     
 
Laji 13, Mast,Er, N, T-15 100 m ru, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Ääri  1980    445  39.56        1:24.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner