Results for XXXI Oskarin uinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
Kilpailu | XXXI Oskarin uinnit | Tulostuspivmr | 22 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyvskyl | Tulostusaika | 17:31 | |||
Jrjestj | Swimming Jyvskyl ry. | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupivmr | 22 helmikuu 2014 |
Laji 10, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kiia Krkkinen | 2003 | 304 | 41.12 | 1:26.40 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
2 | Veera Skinnari | 2003 | 263 | 43.86 | 1:30.61 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Emilia Hokkanen | 2003 | 229 | 47.61 | 1:34.87 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Ronja Myllykallio | 2003 | 217 | 47.09 | 1:36.60 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Minttu Paalanen | 2003 | 216 | 48.95 | 1:36.86 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Ella Tommola | 2003 | 199 | 48.75 | 1:39.51 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 198 | 47.20 | 1:39.58 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Maria Rauhala | 2003 | 126 | 55.54 | 1:55.85 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Raakel Brlund | 2001 | 459 | 36.46 | 1:15.30 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Inkeri Pllnen | 2001 | 429 | 37.03 | 1:17.05 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | ||||||||||
3 | Laura Lempinen | 2001 | 426 | 37.16 | 1:17.20 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Saana Liikonen | 2001 | 426 | 38.08 | 1:17.21 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Aino Mononen | 2001 | 413 | 38.16 | 1:18.01 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Noora Kolu | 2001 | 405 | 37.30 | 1:18.53 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Senni Ovaskainen | 2001 | 398 | 38.23 | 1:18.97 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Camilla Tyven | 2001 | 394 | 38.65 | 1:19.25 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Mia Pentti | 2002 | 381 | 39.31 | 1:20.12 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
10 | Mila Manner | 2001 | 379 | 38.78 | 1:20.27 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Aino Ruottu | 2001 | 360 | 38.92 | 1:21.66 | |||||
Riihimen Uimaseura | ||||||||||
12 | Mathilda Kalenius | 2002 | 352 | 40.86 | 1:22.25 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
13 | Suvi Kurth | 2001 | 346 | 40.82 | 1:22.73 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Vivian Herjrvi | 2001 | 335 | 41.60 | 1:23.65 | |||||
Jmsnkosken Ilves | ||||||||||
15 | Laura Laitila | 2001 | 332 | 40.77 | 1:23.93 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Anni Aro | 2001 | 318 | 41.31 | 1:25.07 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Emma von Dickoff | 2002 | 317 | 41.35 | 1:25.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Anna-Sofia Brnnkrr | 2001 | 304 | 42.55 | 1:26.40 | |||||
Kemin Tyven Uimarit | ||||||||||
19 | Peppi Palokangas | 2002 | 301 | 43.16 | 1:26.68 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
20 | Julie Wiik | 2002 | 296 | 42.59 | 1:27.16 | |||||
Tampereen Tyven Uimarit | ||||||||||
21 | Laura Visnen | 2001 | 296 | 42.87 | 1:27.17 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
22 | Venla Huurinainen | 2001 | 271 | 45.42 | 1:29.72 | |||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
23 | Nora Kosonen | 2001 | 270 | 44.82 | 1:29.83 | |||||
Tampereen Tyven Uimarit | ||||||||||
24 | Anniina Kostamo | 2001 | 269 | 45.06 | 1:30.01 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
25 | Noora Nikkinen | 2002 | 266 | 44.14 | 1:30.27 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
26 | Elisa Vakkuri | 2002 | 266 | 44.70 | 1:30.36 | |||||
Kemin Tyven Uimarit | ||||||||||
27 | Jenna Sjblom | 2001 | 263 | 43.79 | 1:30.64 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
28 | Noora Leppnen | 2001 | 261 | 45.15 | 1:30.92 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
29 | Anni Kokolahti | 2001 | 255 | 44.56 | 1:31.57 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
30 | Sara Virtanen | 2002 | 255 | 44.17 | 1:31.64 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
31 | Eeva Paapio | 2001 | 247 | 44.00 | 1:32.51 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
32 | Julia Harjula | 2001 | 227 | 46.43 | 1:35.26 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
33 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 224 | 47.21 | 1:35.58 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
34 | Linda Merimaa | 2002 | 217 | 47.54 | 1:36.65 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
35 | Jenni Moisio | 2002 | 214 | 46.81 | 1:37.12 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
36 | Lotta Aaltonen | 2002 | 194 | 48.20 | 1:40.38 | |||||
Riihimen Uimaseura | ||||||||||
37 | Emmi Uotila | 2002 | 193 | 48.96 | 1:40.49 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
38 | Pinja Pyyknen | 2002 | 192 | 47.91 | 1:40.58 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
39 | Pipsa Remes | 2001 | 182 | 50.50 | 1:42.52 | |||||
Kemin Tyven Uimarit | ||||||||||
40 | Kiia Saari | 2002 | 171 | 50.44 | 1:44.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
41 | Emmi Hautakangas | 2001 | 170 | 50.12 | 1:44.81 | |||||
Haapajrven Kiilat | ||||||||||
42 | Oona Parviainen | 2002 | 169 | 49.18 | 1:45.01 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
43 | Emmi Potaseff | 2001 | 165 | 50.93 | 1:45.77 | |||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
44 | Siiri Haanp | 2001 | 164 | 51.61 | 1:46.18 | |||||
Porin Pyrint | ||||||||||
45 | Salla-Tuulia Susanna Pihkanen | 2002 | 123 | 56.60 | 1:56.67 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
46 | Mette Palonen | 2002 | 82 | 1:03.77 | 2:13.47 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Upanne | 1998 | 666 | 32.78 | 1:06.52 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Moona Myllyaho | 1990 | 650 | 32.51 | 1:07.08 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
3 | Carita Luukkanen | 1996 | 623 | 33.14 | 1:08.02 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
4 | Susanne Frondelius | 1996 | 522 | 34.99 | 1:12.17 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Nea Lhdesmki | 1999 | 497 | 36.06 | 1:13.35 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | ||||||||||
6 | Claudia vist | 1997 | 495 | 36.16 | 1:13.44 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Ilona Jakonen | 1998 | 493 | 35.99 | 1:13.53 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
8 | Milla Kulmala | 1998 | 488 | 36.42 | 1:13.78 | |||||
Tampereen Tyven Uimarit | ||||||||||
9 | Mikaela Mitjonen | 1997 | 474 | 36.86 | 1:14.53 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Meea Kivi | 1999 | 473 | 36.22 | 1:14.55 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Mona Kunnas | 1998 | 465 | 36.48 | 1:14.99 | |||||
Tampereen Tyven Uimarit | ||||||||||
12 | Emma Hllfors | 1998 | 461 | 36.26 | 1:15.23 | |||||
Tampereen Tyven Uimarit | ||||||||||
13 | Noora Kukkonen | 1999 | 445 | 36.80 | 1:16.10 | |||||
Tampereen Tyven Uimarit | ||||||||||
14 | Erika Lappalainen | 1996 | 442 | 37.38 | 1:16.28 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
15 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 441 | 37.60 | 1:16.31 | |||||
Tampereen Tyven Uimarit | ||||||||||
16 | Veera Pellinen | 1997 | 431 | 36.87 | 1:16.91 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
17 | Johanna Suova | 1999 | 429 | 37.21 | 1:17.02 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Fanni Pirhonen | 2000 | 419 | 37.37 | 1:17.67 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Erin Suni | 1999 | 417 | 37.03 | 1:17.74 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
20 | Denize Korkiakoski | 1999 | 409 | 38.20 | 1:18.29 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | ||||||||||
21 | Lotta Mkip | 1994 | 407 | 38.33 | 1:18.38 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
22 | Katariina Pihkamki | 1998 | 407 | 37.37 | 1:18.39 | |||||
Riihimen Uimaseura | ||||||||||
23 | Mari Hyvnen | 2000 | 390 | 38.13 | 1:19.54 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
24 | Sofia Rnkk | 1999 | 389 | 38.17 | 1:19.55 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
25 | Kristiina Haapala | 2000 | 389 | 37.95 | 1:19.60 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
26 | Marika Kajander | 1997 | 385 | 38.59 | 1:19.88 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
27 | Sini Tuominen | 2000 | 364 | 39.54 | 1:21.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Natalia Laugina | 1998 | 362 | 38.74 | 1:21.49 | |||||
Ekran St. Petersburg | ||||||||||
29 | Ella Rautio | 2000 | 362 | 39.57 | 1:21.52 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
30 | Ella Lumio | 2000 | 354 | 39.36 | 1:22.14 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Roosa Mkinen | 1999 | 349 | 39.70 | 1:22.52 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Pauliina Siekkinen | 1999 | 344 | 41.49 | 1:22.88 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
33 | Nelli Toivonen | 2000 | 342 | 40.41 | 1:23.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Pinja Aro | 1999 | 332 | 40.82 | 1:23.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Tytti Kuusela | 2000 | 330 | 41.36 | 1:24.04 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
36 | Jenna Miettinen | 1999 | 326 | 40.44 | 1:24.39 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | ||||||||||
37 | Iida Sihvonen | 1998 | 325 | 40.28 | 1:24.48 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
38 | Anni Halonen | 1999 | 324 | 41.38 | 1:24.61 | |||||
Riihimen Uimaseura | ||||||||||
39 | Lotta Rosenlf | 1999 | 308 | 41.82 | 1:26.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Mea Pulliainen | 1998 | 304 | 41.16 | 1:26.41 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
41 | Pinja Remes | 1999 | 303 | 43.64 | 1:26.52 | |||||
Kemin Tyven Uimarit | ||||||||||
42 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 284 | 42.42 | 1:28.39 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | ||||||||||
43 | Melinda Moilanen | 2000 | 280 | 44.02 | 1:28.80 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
44 | Emmi Masti | 1999 | 272 | 45.22 | 1:29.67 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Annukka Vg | 1999 | 265 | 43.43 | 1:30.42 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
46 | Jenna Kaprali | 2000 | 263 | 43.48 | 1:30.70 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
47 | Heini Kknen | 2000 | 233 | 46.77 | 1:34.34 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
48 | Sara-Sofia Tapio | 2000 | 196 | 47.89 | 1:39.95 | |||||
Kemin Tyven Uimarit | ||||||||||
49 | Enna Tenkil | 1999 | 195 | 48.53 | 1:40.21 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekij: WinGrodan 1.22.09 | Tulostuspivmr | 22 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyvskyl | Tulostusaika | 17:31 |