2020-02-23   12:45:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXI Oskarin uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXI Oskarin uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:36   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä ry.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    272  38.12  1:23.86  2:16.15    2:55.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronny Brännkärr  2002    246  40.60  1:28.49  2:23.49    3:01.83   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    210  44.47  1:33.82  2:28.30    3:11.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Petr Pankratov  2002    208  44.45  1:34.31  2:31.94    3:12.32   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Mio Harju  2002    198  42.46  1:33.77  2:33.55    3:15.44   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Mikael Virtanen  2002    197  45.25  1:37.17  2:34.11    3:15.71   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003    197  43.97  1:36.39  2:33.73    3:15.84   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Roni Vilén  2002    182  45.69  1:35.63  2:36.39    3:21.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003    177  41.16  1:39.30  2:38.91    3:22.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Eetu Koskinen  2002    164  51.73  1:45.42  2:40.70    3:27.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Tuukka Pekkanen  2002    151  48.62  1:43.07  2:48.00    3:33.89   
  Keuruun Toverit                   
                     
12  Elias Saarinen  2002    150  47.21  1:41.38  2:46.93    3:34.38   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Aarre Haapala  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Korhonen  2000    410  31.09  1:10.05  1:56.17    2:33.37   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Väinö Koponen  2001    381  34.82  1:15.71  2:00.74    2:37.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Hulkko  2000    377  33.80  1:15.66  2:02.13    2:37.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jakob Sievers  2000    371  32.89  1:12.97  2:01.37    2:38.54   
  Uinti Tampere                   
                     
Niklas Uitto  2000    341  33.60  1:16.18  2:04.84    2:43.05   
  Uinti Tampere                   
                     
Firas El-Idi  2001    339  34.66  1:15.13  2:05.85    2:43.34   
  Lahden Kaleva                   
                     
Claes Fjellström  2001    333  34.96  1:16.30  2:07.47    2:44.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joona Oksakari  2000    332  34.49  1:18.68  2:05.42    2:44.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juha Jernvall  2000    331  35.28  1:19.39  2:06.45    2:44.74   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
10  Harry Zimmermann  2001    326  35.74  1:18.04  2:08.97    2:45.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Roope Aro  2000    321  35.33  1:19.41  2:09.26    2:46.37   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Arttu Heikkinen  2000    316  34.32  1:19.02  2:08.41    2:47.34   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Tatu Hörkkö  2001    315  33.51  1:17.97  2:10.38    2:47.54   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Kasimir Kirjonen  2000    309  35.09  1:21.08  2:09.39    2:48.53   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Joona Tikka  2000    300  39.10  1:24.27  2:11.68    2:50.13   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
16  Olli Rautaporras  2000    300  36.24  1:25.01  2:10.82    2:50.19   
  Nokian Pyry                   
                     
17  Ossi Kleimola  2001    296  37.11  1:22.94  2:14.01    2:50.89   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
18  Onni Kuronen  2000    296  39.67  1:25.51  2:12.34    2:51.05   
  Nokian Pyry                   
                     
19  Tuomas Saraneva  2000    292  38.82  1:24.79  2:14.73    2:51.74   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
20  Elmeri Ekström  2000    287  35.15  1:21.11  2:14.84    2:52.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Saku Romo  2000    277  38.83  1:27.33  2:17.57    2:54.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Pirkka Perkola  2001    272  36.96  1:22.47  2:15.36    2:55.84   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
23  Atte Pennanen  2001    267  40.41  1:26.72  2:16.93    2:56.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Aleksi Helminen  2001    263  42.14  1:28.02  2:19.44    2:57.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
25  Tommy Iivanainen  2000    260  41.44  1:29.81  2:19.34    2:58.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Ohto Pihlajamäki  2001    254  40.45  1:27.83  2:22.84    3:00.00   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
27  Miiro Vartiainen  2001    252  40.58  1:28.21  2:21.82    3:00.46   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
28  Veeti Veijonen  2001    241  38.63  1:24.87  2:23.23    3:02.98   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Vilho Laukkarinen  2000    241  38.57  1:26.16  2:23.91    3:02.98   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
30  Joona Syrjäkoski  2000    239  41.35  1:29.48  2:23.77    3:03.48   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
31  Aaron Fernando de la Rosa  2001    237  38.07  1:28.69  2:23.29    3:04.10   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
32  Valtteri Länsipuro  2000    225  41.00  1:29.10  2:26.03    3:07.37   
  Nokian Pyry                   
                     
33  Jiri Järvinen  2001    224  39.81  1:24.85  2:25.85    3:07.58   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
34  Karl Ladva  2000    222  43.55  1:31.55  2:27.63    3:08.09   
  Heinolan Isku                   
                     
35  Aleksi Turkkila  2000    192  45.12  1:33.38  2:31.08    3:17.57   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
36  Juuso Kemppainen  2001    185  47.28  1:35.52  2:37.14    3:19.85   
  Nokian Pyry                   
                     
37  Aatu Pirneskoski  2001    141  51.06  1:48.30  2:53.96    3:38.80   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Petteri Haverinen  2001              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tatu Karvinen  2000              DSQ   
  Varkauden Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Vuorela  1994    634  28.15  1:03.70  1:41.91    2:12.70   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Andreas Niemi  1996    632  28.97  1:04.90  1:41.82    2:12.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kasper Jämsä  1997    595  28.53  1:02.86  1:43.19    2:15.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miika Tolvanen  1996    544  28.65  1:05.63  1:45.82    2:19.59   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Hannes Väre  1997    527  28.93  1:05.76  1:48.71    2:21.11   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Roope Penttinen  1995    516  27.56  1:07.98  1:50.32    2:22.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leevi Ruuttunen  1995    478  28.75  1:08.45  1:53.06    2:25.78   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Riku Soini  1997    467  29.66  1:09.29  1:54.09    2:26.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    467  32.22  1:09.85  1:52.39    2:26.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Jami Kuosmanen  1998    457  31.87  1:11.73  1:55.32    2:28.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Teemu Aleksi Vihervaara  1998    456  31.17  1:09.04  1:54.41    2:28.05   
  Voikkaan Viesti                   
                     
12  Aleksey Gromov  1998    437  31.11  1:09.38  1:55.16    2:30.14   
  Ekran St. Petersburg                   
                     
13  Miika Nurmi  1999    433  30.60  1:11.10  1:55.28    2:30.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Joona Kärkkäinen  1998    412  30.65  1:10.51  1:56.92    2:33.15   
  Heinolan Isku                   
                     
15  Väinö Kilpeläinen  1999    410  32.18  1:13.14  2:00.41    2:33.45   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
16  Janne Kainulainen  1995    388  32.51  1:14.77  1:59.11    2:36.19   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
17  Kim Tiainen  1998    380  33.43  1:15.42  2:03.56    2:37.30   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Roope Eiserbeck  1999    364  34.24  1:14.70  2:00.80    2:39.60   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
19  Santeri Kaasinen  1999    336  33.71  1:19.12  2:05.15    2:43.89   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
20  Aleksanteri Semach  1999    314  35.69  1:21.33  2:12.05    2:47.69   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Lauri Koskela  1999    312  35.11  1:20.79  2:09.74    2:48.05   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Tuomas Vainio  1998    302  32.06  1:15.47  2:09.02    2:49.82   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Tatu Paasikallio  1999    297  36.68  1:22.44  2:13.52    2:50.84   
  Nokian Pyry                   
                     
24  Mikko Luopajärvi  1999    284  38.94  1:23.96  2:13.98    2:53.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
25  Benjamin Turunen  1999    262  37.04  1:21.75  2:17.19    2:58.00   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
26  Mika Hurula  1999    261  39.58  1:26.38  2:19.61    2:58.37   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
27  Valtteri Joensuu  1999    258  38.61  1:27.47  2:18.89    2:58.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
28  Karl-Johan Salokangas  1999    230  40.99  1:29.14  2:24.55    3:05.98   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
29  Lauri Koskela  1999    189  39.34  1:37.26  2:31.25    3:18.34   
  Porin Pyrintö                   
                     
Deny Belaic  1998              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Mikael Laakso  1997              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  13:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner