2020-02-20   01:01:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXI Oskarin uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXI Oskarin uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  17:46   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä ry.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    346  34.76        1:14.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kiia Kärkkäinen  2003    314  34.49        1:16.60   
  Heinolan Isku                   
                     
Kanerva Kinnunen  2004    272  37.71        1:20.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tara Korkiakoski  2003    271  37.26        1:20.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elina Karoliina Lampinen  2003    247  38.21        1:22.91   
  Nokian Pyry                   
                     
Martta Ruuska  2003    237  40.75        1:24.11   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Minna Kinnunen  2003    230  40.22        1:24.94   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Sohvi Kallinen  2004    226  38.55        1:25.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Myllykallio  2003    207  42.39        1:27.97   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Vlada Guljajeva  2004    147  44.67        1:38.60   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Iida Kontkanen  2003    145  48.78        1:39.04   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Alina Talja  2004    140  48.05        1:40.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
13  Siiri Ala-Karvia  2004    132  49.42        1:42.25   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Jessica Mäkinen  2004    119  47.97        1:45.83   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Noora Pätiälä  2004    111  52.86        1:48.28   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Siiri Mätäsjärvi  2004    108  51.79        1:49.04   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Sara Sorri  2003    97  52.21        1:53.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Silja Auvinen  2004    96  50.24        1:53.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Viivi Heittokangas  2004    96  54.03        1:53.48   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Kiona Inkilä  2004    79  54.22        2:01.12   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Ida Töyrylä  2004    58  1:02.13        2:13.97   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Maria Markkula  2004    53  1:02.75        2:17.94   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Helmi Maso  2004    44  1:07.59        2:26.91   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mila Manner  2001    491  31.55        1:05.96   
  Nokian Pyry                   
                     
Kiia Toikka  2001    448  32.75        1:08.04   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
Suvi Kurth  2001    446  32.74        1:08.14   
  Uinti Tampere                   
                     
Saara Svahn  2001    439  33.69        1:08.51   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Saara Sojolin  2001    424  33.70        1:09.30   
  Uinti Tampere                   
                     
Emma von Dickoff  2002    414  34.42        1:09.85   
  Uinti Tampere                   
                     
Saana Liikonen  2001    407  34.02        1:10.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Mononen  2001    401  34.09        1:10.57   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Laura Lempinen  2001    400  33.98        1:10.62   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Niina Roiko-Jokela  2001    400  34.25        1:10.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Senni Ovaskainen  2001    391  33.88        1:11.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Meri Lauronen  2002    382  34.52        1:11.76   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
13  Anika Hynönen  2001    380  34.11        1:11.85   
  Varkauden Uimarit                   
                     
14  Anna-Sofia Brännkärr  2001    377  34.97        1:12.03   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
15  Nora Kosonen  2001    375  35.08        1:12.17   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
16  Vivian Heräjärvi  2001    368  34.78        1:12.60   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
17  Anni Aro  2001    358  35.52        1:13.30   
  Nokian Pyry                   
                     
18  Vilma Uuttu  2001    356  36.80        1:13.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Viivi Puolakka  2002    353  35.10        1:13.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
20  Riina Koskinen  2001    351  35.62        1:13.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Julie Wiik  2002    343  35.33        1:14.34   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
22  Sara Virtanen  2002    339  34.94        1:14.62   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Laura Laitila  2001    338  35.54        1:14.69   
  Nokian Pyry                   
                     
24  Venla Huurinainen  2001    331  36.82        1:15.21   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
25  Janita Brunila  2002    324  36.85        1:15.74   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
26  Melissa Talvio  2001    323  36.33        1:15.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
27  Viivi Paasonen  2002    319  38.82        1:16.13   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
28  Kata Laukkanen  2001    313  36.26        1:16.62   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
29  Elisa Vakkuri  2002    309  37.62        1:16.99   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
30  Anni Turkkila  2002    301  37.47        1:17.63   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
31  Anni Kokolahti  2001    299  37.60        1:17.85   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
32  Anniina Kostamo  2001    294  38.22        1:18.27   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
33  Vilhelmiina Wegelius  2002    288  38.42        1:18.77   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
34  Jessika Väisänen  2001    285  37.81        1:19.08   
  Varkauden Uimarit                   
                     
35  Siiri Friman  2001    271  37.81        1:20.38   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
36  Jenni Moisio  2002    271  37.88        1:20.42   
  Nokian Pyry                   
                     
37  Emmi Uotila  2002    265  39.40        1:21.00   
  Nokian Pyry                   
                     
38  Linda Merimaa  2002    262  38.76        1:21.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
39  Ruusa Eiserbeck  2001    247  39.64        1:22.88   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
40  Viivi Merisalo  2002    244  38.86        1:23.24   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
41  Julia Harjula  2001    239  40.80        1:23.89   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
42  Siina Salmi  2001    226  40.41        1:25.48   
  Varkauden Uimarit                   
                     
43  Pinja Pyykönen  2002    221  39.83        1:26.01   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
44  Lotta Aaltonen  2002    220  40.03        1:26.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
45  Eeva Paapio  2001    219  40.76        1:26.29   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
46  Pipsa Remes  2001    204  41.69        1:28.40   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
47  Miina Repo  2002    202  43.53        1:28.69   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
48  Amanda Paukkunen  2002    199  41.81        1:29.08   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
49  Siiri Haanpää  2001    197  42.45        1:29.38   
  Porin Pyrintö                   
                     
50  Nanette Wessman  2001    194  42.21        1:29.89   
  Porin Pyrintö                   
                     
51  Emmi Naumanen  2002    186  42.50        1:31.09   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
52  Elisabet Rinne  2002    175  41.98        1:32.95   
  Uinti Tampere                   
                     
53  Siiri Kuronen  2002    169  44.85        1:34.04   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
54  Sara Iljina  2001    166  44.80        1:34.67   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
55  Oona Parviainen  2002    160  45.06        1:35.87   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
56  Sofia Runnakko  2002    147  46.48        1:38.45   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
57  Mette Palonen  2002    144  45.86        1:39.31   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
58  Veera Vittaniemi  2002    139  48.38        1:40.31   
  Uinti Tampere                   
                     
59  Roosa Toivonen  2002    134  46.24        1:41.52   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Rosa Härkönen  2001              DNF   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Aurora Laine  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Sartela  1991    610  29.56        1:01.39   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Viivi Immonen  1996    605  29.03        1:01.55   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Aino Puomila  1992    590  29.95        1:02.08   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Eveliina Ala-Seppälä  1995    577  30.29        1:02.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenni Lampi  2000    576  29.97        1:02.57   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Carita Luukkanen  1996    574  30.39        1:02.63   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Emilia Lähteenmäki  1995    574  29.46        1:02.63   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Lotta Upanne  1998    574  31.23        1:02.63   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Sonja Pentti  1999    564  30.06        1:02.99   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Sanni Ikonen  1998    558  30.52        1:03.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Katariina Pihkamäki  1998    555  30.30        1:03.34   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
12  Ella Saarikko  2000    552  30.91        1:03.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    551  30.87        1:03.48   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
14  Saima Kivimäki  1997    544  30.46        1:03.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
15  Vera Viitasuo  1995    543  30.61        1:03.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Nea Lähdesmäki  1999    535  30.57        1:04.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Iida Sihvonen  1998    534  31.22        1:04.17   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
18  Katja Pyörälä  1994    524  30.83        1:04.55   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Fanni Pirhonen  2000    514  31.12        1:04.97   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Milla Kulmala  1998    514  31.45        1:05.00   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
21  Amanda Saari  2000    513  30.95        1:05.04   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
22  Meea Kivi  1999    511  31.66        1:05.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Nina Mäntynen  1993    508  30.58        1:05.23   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
24  Mona Kunnas  1998    495  31.77        1:05.78   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
25  Jessika Patjas  1997    493  31.62        1:05.91   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
26  Milja Mielty  2000    483  30.52        1:06.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
27  Jonna Siilin  1997    481  31.84        1:06.42   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
28  Elviira Tanninen  1999    475  32.86        1:06.69   
  Porin Pyrintö                   
                     
29  Pauliina Siekkinen  1999    468  32.06        1:07.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
30  Maija Tiainen  1996    460  31.92        1:07.43   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
31  Sofia Haglund  2000    454  31.99        1:07.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
32  Emmiina Rautiainen  2000    453  32.24        1:07.78   
  Uinti Tampere                   
                     
33  Sini Tuominen  2000    452  32.29        1:07.84   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Pinja Remes  1999    449  32.89        1:07.95   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
35  Roosa Penttinen  2000    448  33.13        1:08.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
36  Tuuli Vuorentausta  1998    441  32.45        1:08.39   
  Voikkaan Viesti                   
                     
37  Pinja Tiainen  1999    418  32.89        1:09.60   
  Nokian Pyry                   
                     
38  Meri Hakala  1999    408  34.57        1:10.16   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
39  Anni Halonen  1999    407  34.23        1:10.23   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
40  Ella Lumio  2000    402  33.21        1:10.50   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Anni Raussi  1998    398  33.58        1:10.73   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
42  Milja Mettinen  2000    395  33.87        1:10.91   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
43  Mea Pulliainen  1998    394  33.43        1:10.98   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
44  Joanna Kekkonen  2000    391  34.73        1:11.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
45  Essi Laine  2000    377  34.57        1:12.07   
  Nokian Pyry                   
                     
46  Emmi Kilpinen  2000    375  34.52        1:12.20   
  Uinti Tampere                   
                     
47  Tinka Markkinen  2000    369  35.41        1:12.55   
  Nokian Pyry                   
                     
48  Laura Karhu  1995    368  34.70        1:12.61   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
49  Henna Suhonen  2000    362  35.30        1:13.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
50  Ronja Kakkonen  1999    355  34.35        1:13.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
51  Lotta Rosenlöf  1999    355  35.49        1:13.52   
  Uinti Tampere                   
                     
52  Riia Ojalainen  1999    353  35.02        1:13.65   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
53  Jenna Kaprali  2000    348  34.23        1:13.96   
  Nokian Pyry                   
                     
54  Laura Sammatti  1998    339  35.49        1:14.64   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
55  Melinda Moilanen  2000    336  36.38        1:14.89   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
56  Elina Virekoski  1999    332  35.91        1:15.18   
  Varkauden Uimarit                   
                     
57  Jenni Kylkisalo  1999    331  35.74        1:15.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
58  Iida Lasanen  2000    319  37.28        1:16.13   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
59  Netta Vesanen  2000    318  36.38        1:16.27   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
60  Ella Hakala  2000    309  37.00        1:16.95   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
61  Julia Kinnunen  2000    282  36.62        1:19.39   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
62  Tiia Laiho  1999    278  38.36        1:19.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
63  Aino Eronen  2000    271  39.02        1:20.38   
  Varkauden Uimarit                   
                     
64  Henriikka Hämäläinen  2000    264  38.77        1:21.12   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
65  Saara Haapamäki  1998    259  38.90        1:21.67   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
66  Jessika Nikarmaa  2000    258  38.62        1:21.73   
  Varkauden Uimarit                   
                     
67  Enna Tenkilä  1999    249  38.48        1:22.74   
  Nokian Pyry                   
                     
68  Miia Hirvonen  1999    246  38.96        1:23.05   
  Varkauden Uimarit                   
                     
69  Rita Miettinen  2000    234  40.10        1:24.49   
  Varkauden Uimarit                   
                     
70  Sara-Sofia Tapio  2000    214  41.46        1:26.92   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
71  Maria Kivimäki  2000    178  44.55        1:32.51   
  Pieksän Kuutit                   
                     
Susanne Frondelius  1996              DNF   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  17:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner