2020-02-29   15:03:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for RSK Klubmesterskab 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub    32.18        1:07.54   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub    34.32        1:12.52   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    35.06        1:12.84   
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    34.36        1:13.62   
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub    34.69        1:13.67   
Caroline Larsen  2001  Ringe Svømme Klub    34.87        1:14.91   
Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub    37.72        1:19.84   
Katrine B. Hansen  2002  Ringe Svømme Klub    39.21        1:23.97   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    39.69        1:24.66   
10  Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub    41.17        1:26.46   
11  Stine Vinter  2002  Ringe Svømme Klub    41.71        1:27.94   
12  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    42.20        1:28.50   
13  Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    42.64        1:29.74   
14  Amanda Siomone Witte  2003  Ringe Svømme Klub    43.80        1:32.32   
15  Camilla Pedersen  2002  Ringe Svømme Klub    46.57        1:42.17   
Julie Gregersen  2002  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    30.62        1:03.59   
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub    31.15        1:04.43   
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub    31.53        1:04.44   
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub    31.51        1:05.27   
Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub    33.00        1:09.76   
Karen Brilner Lund  1999  Ringe Svømme Klub    33.22        1:10.02   
Rikke Krebs  1999  Ringe Svømme Klub    34.55        1:12.97   
Sofie Nordskov Jensen  1999  Ringe Svømme Klub    37.75        1:19.24   
Laura Gyldenkærne  2000  Ringe Svømme Klub    37.10        1:19.38   
10  Martine Halling Olesen  2000  Ringe Svømme Klub    41.10        1:25.19   
11  Renee Asbech  2000  Ringe Svømme Klub    42.23        1:31.44   
12  Marie B. Johansen  1999  Ringe Svømme Klub    42.97        1:31.70   
13  Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub    42.22        1:35.64   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub    30.17        1:03.11   
Anne Sofie Jørgensen  1998  Ringe Svømme Klub    30.58        1:04.12   
Andrea Aagaard  1996  Ringe Svømme Klub    30.82        1:04.21   
Julie Hansen  1998  Ringe Svømme Klub    33.67        1:09.72   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub    34.51        1:13.37   
Laura Wolf Andersen  1998  Ringe Svømme Klub    36.51        1:18.90   
Erica Jensen  1998  Ringe Svømme Klub    37.35        1:19.24   
Anne-Mette Halling Olesen  1997  Ringe Svømme Klub    1:25.30        1:25.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:09 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:19   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Vilhelmsen  2001  Ringe Svømme Klub    32.52        1:08.61   
Markus Simonsen  2001  Ringe Svømme Klub    35.26        1:14.21   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    36.54        1:15.73   
Daniel Bak  2001  Ringe Svømme Klub    36.25        1:15.91   
Joakim Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    39.33        1:22.81   
Nikolaj Hvistendal Hansen  2001  Ringe Svømme Klub    42.48        1:31.64   
Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub    1:54.75        1:54.75   
Lauritz Heegaard Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub    1:09.38        2:29.01   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    26.25        54.67   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub    27.04        56.40   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    28.67        1:00.14   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    29.92        1:01.99   
Kristoffer Mikkelsen  1999  Ringe Svømme Klub    28.99        1:02.63   
Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub    29.64        1:03.63   
Lasse Lundstrøm  1999  Ringe Svømme Klub    30.74        1:04.69   
Jacob Rønn  2000  Ringe Svømme Klub    38.71        1:21.13   
Jonas Kampp  1999  Ringe Svømme Klub    40.28        1:28.71   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Lund  1996  Ringe Svømme Klub    28.22        58.99   
Lauritz Bech  1998  Ringe Svømme Klub    28.63        59.82   
Mathias Poulsen  1996  Ringe Svømme Klub    28.62        59.97   
Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub    28.81        1:00.08   
Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub    29.58        1:02.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:19 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:33   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 3, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            23.12   
Kaya Mathilde Lund  2006  Ringe Svømme Klub            27.44   
Louise Horne Levin  2006  Ringe Svømme Klub            27.74   
Emilie Jørgensen  2005  Ringe Svømme Klub            38.31   
                     
 
Løb 3, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marinella Christiansen  2004  Ringe Svømme Klub            26.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:33 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:33   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 4, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            23.42   
Jacob Landtved  2006  Ringe Svømme Klub            28.24   
Marcus Nielsen  2005  Ringe Svømme Klub            34.60   
                     
 
Løb 4, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristian Lønberg Andersen  2004  Ringe Svømme Klub            33.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:33 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            37.48   
Veronika Larsen  2003  Ringe Svømme Klub            46.39   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            46.50   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub            48.49   
Amanda Siomone Witte  2003  Ringe Svømme Klub            48.59   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub            50.47   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            51.07   
Freja Hald  2003  Ringe Svømme Klub            53.72   
Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub            56.54   
10  Marinella Christiansen  2004  Ringe Svømme Klub            1:01.00   
11  Linn Bonde Christensen  2003  Ringe Svømme Klub            1:07.44   
Amanda Kjær  2004  Ringe Svømme Klub            DSQ  på mave v. 20m 
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            DSQ  på mave ved 20m 
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rikke Krebs  1999  Ringe Svømme Klub            37.99   
Silja Kirkegård  1998  Ringe Svømme Klub            38.38   
Julie Nellemose Nielsen  1999  Ringe Svømme Klub            39.98   
Sofie Nordskov Jensen  1999  Ringe Svømme Klub            40.83   
Renee Asbech  2000  Ringe Svømme Klub            44.12   
Erica Jensen  1998  Ringe Svømme Klub            44.45   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub            46.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:34 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub            44.09   
Henrik Halling Olesen  2003  Ringe Svømme Klub            44.48   
Lauritz Heegaard Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub            1:06.07   
Felix Kristensen  2004  Ringe Svømme Klub            1:08.07   
Marcus Nielsen  2005  Ringe Svømme Klub            1:10.33   
Thobias Vilhelmsen  2003  Ringe Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Bruun  1995  Ringe Svømme Klub            36.10   
Jonas Kampp  1999  Ringe Svømme Klub            51.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:34 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:01   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub    36.36  1:17.16  2:09.09    2:50.05   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    37.84  1:22.90  2:16.17    2:56.02   
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub    40.64  1:25.65  2:19.49    3:00.40   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub    39.91  1:25.65  2:19.57    3:01.33   
Caroline Larsen  2001  Ringe Svømme Klub    1:36.27  2:30.23  3:12.77    3:12.77   
Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub    46.51  1:34.74  2:33.56    3:18.83   
Stine Vinter  2002  Ringe Svømme Klub    47.33  1:37.70  2:36.65    3:26.19   
Katrine B. Hansen  2002  Ringe Svømme Klub    45.05  1:35.60  2:37.84    3:26.22   
Julie Gregersen  2002  Ringe Svømme Klub    48.71  1:40.34  2:41.38    3:31.40   
10  Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    51.35  1:43.71  2:43.72    3:32.96   
11  Emma Nellemose Nielsen  2001  Ringe Svømme Klub    50.41  1:48.47  2:47.88    3:39.56   
12  Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub    53.86  1:50.91  2:58.31    3:51.09   
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej.fortsat.bev. 75m 
Amanda Siomone Witte  2003  Ringe Svømme Klub            DSQ  asym.ben i fly 
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    36.14  1:17.56  2:01.88    2:37.74   
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub    32.92  1:13.04  2:00.72    2:38.50   
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub    35.83  1:18.38  2:04.56    2:42.64   
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub    34.41  1:16.92  2:07.34    2:46.53   
Karen Brilner Lund  1999  Ringe Svømme Klub    36.57  1:20.90  2:16.99    2:58.92   
Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub    44.19  1:27.77  2:22.29    3:02.97   
Laura Gyldenkærne  2000  Ringe Svømme Klub    47.25  1:35.70  2:35.14    3:22.01   
Marie B. Johansen  1999  Ringe Svømme Klub    49.43  1:40.54  2:38.93    3:28.48   
Renee Asbech  2000  Ringe Svømme Klub    49.58  1:41.78  2:41.93    3:33.49   
10  Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub    52.40  1:49.73  2:47.44    3:45.22   
Julie Nellemose Nielsen  1999  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andrea Aagaard  1996  Ringe Svømme Klub    33.05  1:09.68  1:58.29    2:34.52   
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub    35.80  1:13.75  2:00.17    2:37.26   
Cecilie Ahrentsen  1998  Ringe Svømme Klub    36.76  1:24.71  2:21.68    3:02.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:01 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:22   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Vilhelmsen  2001  Ringe Svømme Klub    42.27  1:27.49  2:21.06    2:59.71   
Markus Simonsen  2001  Ringe Svømme Klub    44.33  1:28.11  2:20.32    3:01.38   
Daniel Bak  2001  Ringe Svømme Klub    43.34  1:32.48  2:30.04    3:16.90   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    47.83  1:35.47  2:34.42    3:17.02   
Joakim Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    51.74  1:45.33  2:52.20    3:36.73   
Nikolaj Hvistendal Hansen  2001  Ringe Svømme Klub    54.77  1:57.13  2:50.87    3:43.45   
Henrik Halling Olesen  2003  Ringe Svømme Klub    53.58  1:49.82  2:56.11    3:47.81   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    28.35  1:03.68  1:45.57    2:17.35   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub    31.24  1:09.16  1:55.78    2:28.27   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    33.18  1:59.03  2:33.96    2:33.96   
Lasse Lundstrøm  1999  Ringe Svømme Klub    33.58  1:12.66  1:58.71    2:34.34   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    32.37  1:11.32  1:59.71    2:35.76   
Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub    34.42  1:13.31  2:01.03    2:37.98   
Kristoffer Mikkelsen  1999  Ringe Svømme Klub    35.63  1:16.61  2:08.69    2:47.88   
Jacob Rønn  2000  Ringe Svømme Klub    48.36  1:40.23  2:38.80    3:25.82   
Jonas Kampp  1999  Ringe Svømme Klub    49.02  1:48.60  3:04.81    3:56.51   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Lund  1996  Ringe Svømme Klub    29.40  1:04.13  1:46.00    2:20.87   
Lauritz Bech  1998  Ringe Svømme Klub    31.54  1:13.37  1:52.92    2:28.00   
Mathias Poulsen  1996  Ringe Svømme Klub    32.36  1:11.05  1:58.80    2:33.05   
Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub    33.43  1:12.05  1:58.39    2:33.50   
Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub    34.13  1:16.26  2:00.50    2:39.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:22 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:27   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 9, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            26.06   
Emilie Jørgensen  2005  Ringe Svømme Klub            39.79   
Kaya Mathilde Lund  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  asynk.ben. 
Louise Horne Levin  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  arm.forbi.hofte 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:27 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:27   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 10, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            26.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:27 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            34.98   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            39.83   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            40.40   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub            42.94   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub            45.83   
Freja Hald  2003  Ringe Svømme Klub            46.37   
Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub            53.18   
Marinella Christiansen  2004  Ringe Svømme Klub            58.66   
Linn Bonde Christensen  2003  Ringe Svømme Klub            1:00.66   
10  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            1:01.81   
11  Freja Kristensen  2004  Ringe Svømme Klub            1:04.55   
12  Kaya Mathilde Lund  2006  Ringe Svømme Klub            1:12.44   
13  Amanda Kjær  2004  Ringe Svømme Klub            1:14.96   
Veronika Larsen  2003  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Ahrentsen  1998  Ringe Svømme Klub            32.45   
Silja Kirkegård  1998  Ringe Svømme Klub            32.53   
Julie Hansen  1998  Ringe Svømme Klub            32.69   
Karen Brilner Lund  1999  Ringe Svømme Klub            32.69   
Laura Wolf Andersen  1998  Ringe Svømme Klub            34.83   
Laura Gyldenkærne  2000  Ringe Svømme Klub            35.63   
Julie Nellemose Nielsen  1999  Ringe Svømme Klub            35.94   
Anne-Mette Halling Olesen  1997  Ringe Svømme Klub            36.78   
Erica Jensen  1998  Ringe Svømme Klub            37.14   
10  Martine Halling Olesen  2000  Ringe Svømme Klub            37.29   
11  Emma Nellemose Nielsen  2001  Ringe Svømme Klub            41.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:49 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:50   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub            36.54   
Henrik Halling Olesen  2003  Ringe Svømme Klub            41.48   
Mikkel Søgaard  2003  Ringe Svømme Klub            48.09   
Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub            50.23   
Lauritz Heegaard Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub            1:08.15   
Thor Greve Jensen  2004  Ringe Svømme Klub            1:14.97   
Kristian Lønberg Andersen  2004  Ringe Svømme Klub            1:15.73   
Thobias Vilhelmsen  2003  Ringe Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Bruun  1995  Ringe Svømme Klub            31.85   
Joakim Nissen  2001  Ringe Svømme Klub            37.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:50 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub    41.54        1:29.10   
Caroline Larsen  2001  Ringe Svømme Klub    44.57        1:34.87   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    46.58        1:35.41   
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    45.75        1:35.89   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub    46.03        1:35.99   
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub    47.67        1:37.46   
Emma Nellemose Nielsen  2001  Ringe Svømme Klub    48.32        1:44.11   
Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub    51.03        1:46.53   
Stine Vinter  2002  Ringe Svømme Klub    51.04        1:49.55   
10  Julie Gregersen  2002  Ringe Svømme Klub    52.39        1:50.73   
11  Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    54.22        1:53.34   
12  Katrine B. Hansen  2002  Ringe Svømme Klub    54.25        1:54.79   
13  Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    55.28        1:55.46   
14  Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub    58.38        2:01.63   
15  Camilla Pedersen  2002  Ringe Svømme Klub    57.50        2:02.43   
16  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub    1:00.32        2:06.29   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    37.96        1:19.70   
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub    38.54        1:20.52   
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub    40.15        1:24.44   
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub    40.91        1:27.72   
Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub    46.17        1:37.66   
Martine Halling Olesen  2000  Ringe Svømme Klub    49.13        1:42.21   
Marie B. Johansen  1999  Ringe Svømme Klub    52.30        1:51.29   
Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub    52.66        1:51.93   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub    40.70        1:24.57   
Andrea Aagaard  1996  Ringe Svømme Klub    41.47        1:27.82   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub    46.66        1:38.35   
Anne-Mette Halling Olesen  1997  Ringe Svømme Klub    49.94        1:45.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  17:09   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Vilhelmsen  2001  Ringe Svømme Klub    46.25        1:34.10   
Nikolaj Hvistendal Hansen  2001  Ringe Svømme Klub    44.67        1:34.93   
Markus Simonsen  2001  Ringe Svømme Klub    45.71        1:35.23   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    49.35        1:45.60   
Daniel Bak  2001  Ringe Svømme Klub    48.79        1:46.50   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    1:01.02        2:10.98   
Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub    1:09.66        2:28.40   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub    39.21        1:22.30   
Lasse Lundstrøm  1999  Ringe Svømme Klub    39.41        1:23.04   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    39.58        1:23.47   
Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub    41.14        1:27.03   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    41.28        1:27.66   
Kristoffer Mikkelsen  1999  Ringe Svømme Klub    43.33        1:33.25   
Jacob Rønn  2000  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lauritz Bech  1998  Ringe Svømme Klub    34.66        1:12.47   
Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub    36.08        1:19.20   
Christian Lund  1996  Ringe Svømme Klub    36.72        1:19.31   
Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub    39.14        1:23.43   
Mathias Poulsen  1996  Ringe Svømme Klub    39.43        1:23.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:09 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub    34.94        1:14.97   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    39.58        1:20.08   
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    39.13        1:21.18   
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub    40.08        1:21.28   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub    40.79        1:23.60   
Katrine B. Hansen  2002  Ringe Svømme Klub    43.30        1:29.21   
Caroline Larsen  2001  Ringe Svømme Klub    43.31        1:30.07   
Julie Gregersen  2002  Ringe Svømme Klub    45.61        1:33.34   
Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub    46.60        1:33.74   
10  Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    46.57        1:36.63   
11  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    49.93        1:40.99   
12  Veronika Larsen  2003  Ringe Svømme Klub    1:48.02        1:48.02   
13  Klara Anna Mathisen  2003  Ringe Svømme Klub    58.53        1:56.39   
14  Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub    1:00.87        2:03.21   
Stine Vinter  2002  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej forts bev 25 + 75 
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub    34.27        1:10.54   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    35.57        1:12.97   
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub    36.09        1:14.40   
Karen Brilner Lund  1999  Ringe Svømme Klub    37.77        1:18.35   
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub    38.51        1:19.08   
Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub    1:20.00        1:20.00   
Rikke Krebs  1999  Ringe Svømme Klub    39.18        1:20.61   
Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub    40.88        1:24.59   
Julie Nellemose Nielsen  1999  Ringe Svømme Klub    43.00        1:27.60   
10  Renee Asbech  2000  Ringe Svømme Klub    1:33.12        1:33.12   
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andrea Aagaard  1996  Ringe Svømme Klub    32.14        1:06.05   
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub    32.89        1:08.39   
Julie Hansen  1998  Ringe Svømme Klub    40.11        1:22.54   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub    42.97        1:28.23   
Erica Jensen  1998  Ringe Svømme Klub    45.90        1:35.09   
Anne Sofie Jørgensen  1998  Ringe Svømme Klub            DSQ  fuldt neddyk v. 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Markus Simonsen  2001  Ringe Svømme Klub    39.32        1:19.34   
Jonas Vilhelmsen  2001  Ringe Svømme Klub    39.28        1:20.35   
Daniel Bak  2001  Ringe Svømme Klub    40.78        1:24.79   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    43.41        1:28.02   
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    43.51        1:31.14   
Nikolaj Hvistendal Hansen  2001  Ringe Svømme Klub    52.52        1:48.11   
Lauritz Heegaard Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub            2:08.71   
Joakim Nissen  2001  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej berøreing v 25 m 
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    29.19        1:00.92   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub    31.08        1:04.00   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    33.03        1:08.05   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    33.29        1:08.85   
Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub    33.80        1:09.52   
Lasse Lundstrøm  1999  Ringe Svømme Klub    34.39        1:10.59   
Kristoffer Mikkelsen  1999  Ringe Svømme Klub    35.51        1:15.21   
Rasmus H. Andersen  2000  Ringe Svømme Klub    44.60        1:31.53   
Jacob Rønn  2000  Ringe Svømme Klub    47.13        1:36.21   
10  Jonas Kampp  1999  Ringe Svømme Klub    1:43.84        1:43.84   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Lund  1996  Ringe Svømme Klub    31.36        1:03.77   
Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub    34.30        1:09.07   
Mathias Poulsen  1996  Ringe Svømme Klub    33.71        1:09.44   
Lauritz Bech  1998  Ringe Svømme Klub    35.07        1:12.34   
Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub    1:39.43        1:39.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            38.04   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            48.07   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            49.01   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub            49.73   
Amanda Siomone Witte  2003  Ringe Svømme Klub            54.26   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1915-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karen Brilner Lund  1999  Ringe Svømme Klub            35.15   
Cecilie Ahrentsen  1998  Ringe Svømme Klub            35.85   
Sofie Nordskov Jensen  1999  Ringe Svømme Klub            38.39   
Julie Hansen  1998  Ringe Svømme Klub            41.49   
Erica Jensen  1998  Ringe Svømme Klub            45.09   
Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub            45.97   
Renee Asbech  2000  Ringe Svømme Klub            48.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub            46.24   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1915-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus H. Andersen  2000  Ringe Svømme Klub            44.65   
Jonas Kampp  1999  Ringe Svømme Klub            46.55   
Joakim Nissen  2001  Ringe Svømme Klub            49.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 19, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            23.78   
Anna Ryet  2005  Ringe Svømme Klub            25.85   
Louise Horne Levin  2006  Ringe Svømme Klub            28.31   
Kaya Mathilde Lund  2006  Ringe Svømme Klub            31.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:38 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 20, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Nielsen  2005  Ringe Svømme Klub            28.52   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            30.56   
Gustav Lapertis  2005  Ringe Svømme Klub            31.43   
                     
 
Løb 20, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub            25.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:38 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 21, 25m fri+25m bjergning, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    43.25        43.25   
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub    45.23        45.23   
Andrea Aagaard  1996  Ringe Svømme Klub    45.77        45.77   
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub    47.13        47.13   
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub    47.37        47.37   
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub    47.78        47.78   
Cecilie Ahrentsen  1998  Ringe Svømme Klub    48.47        48.47   
Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub    49.39        49.39   
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub            DSQ  arm over hoved 2x bj 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:03 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:11   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 22, 25m fri+25m bjergning, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Torbjørn Wahl  1961  Ringe Svømme Klub    38.78        38.78   
Lauritz Bech  1998  Ringe Svømme Klub    39.20        39.20   
Christian Lund  1996  Ringe Svømme Klub    41.13        41.13   
Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub    43.05        43.05   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub    38.50        43.20   
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    43.23        43.23   
Mathias Poulsen  1996  Ringe Svømme Klub    43.70        43.70   
Lasse Lundstrøm  1999  Ringe Svømme Klub    44.28        44.28   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    46.38        46.38   
10  Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    48.95        48.95   
Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:11 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:18   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    38.48        1:24.16   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    47.30        1:40.06   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    49.48        1:43.95   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    48.71        1:45.16   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub    56.97        1:55.37   
Klara Anna Mathisen  2003  Ringe Svømme Klub    57.24        2:00.25   
Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub    1:01.05        2:07.89   
                     
 
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1915-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rikke Krebs  1999  Ringe Svømme Klub    37.95        1:23.26   
Cecilie Ahrentsen  1998  Ringe Svømme Klub    37.67        1:24.07   
Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub    40.08        1:26.64   
Sofie Nordskov Jensen  1999  Ringe Svømme Klub    40.29        1:26.65   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub    41.18        1:26.84   
Julie Nellemose Nielsen  1999  Ringe Svømme Klub    42.18        1:30.03   
Katrine B. Hansen  2002  Ringe Svømme Klub    41.24        1:32.10   
Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub    48.02        1:38.15   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    46.64        1:38.54   
10  Renee Asbech  2000  Ringe Svømme Klub    46.25        1:38.58   
11  Erica Jensen  1998  Ringe Svømme Klub    45.42        1:38.74   
Silja Kirkegård  1998  Ringe Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:18 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:27   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    43.88        1:39.08   
Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub    1:00.53        2:11.73   
                     
 
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1915-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Rønn  2000  Ringe Svømme Klub    45.29        1:35.83   
Rasmus H. Andersen  2000  Ringe Svømme Klub    45.74        1:37.58   
Nikolaj Hvistendal Hansen  2001  Ringe Svømme Klub    51.01        1:38.33   
Joakim Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    47.85        1:42.11   
Jonas Kampp  1999  Ringe Svømme Klub    47.12        1:47.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:27 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:52   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            27.33   
                     
 
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1915-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Klara Anna Mathisen  2003  Ringe Svømme Klub            23.99   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub            25.15   
Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub            29.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:52 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:52   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            29.20   
                     
 
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1915-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lauritz Heegaard Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub            25.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:52 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:52   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            44.67   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            53.41   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub            54.88   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            56.06   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub            57.13   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            58.46   
Amanda Siomone Witte  2003  Ringe Svømme Klub            1:00.00   
Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub            1:03.04   
Klara Anna Mathisen  2003  Ringe Svømme Klub            1:03.88   
Kaya Mathilde Lund  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  assymkron ben 
                     
 
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub            52.09   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub            52.14   
Helena Aaskov  1999  Ringe Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:52 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikolaj Hvistendal Hansen  2001  Ringe Svømme Klub            42.50   
Jacob Rønn  2000  Ringe Svømme Klub            47.28   
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub            55.42   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            1:00.40   
Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub            1:08.58   
Lauritz Heegaard Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub            1:13.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:53   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andrea Aagaard  1996  Ringe Svømme Klub    32.85        1:10.38   
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub    33.81        1:13.80   
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub    35.13        1:14.61   
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub    33.42        1:14.68   
Anne Sofie Jørgensen  1998  Ringe Svømme Klub    35.03        1:14.69   
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub    36.22        1:18.96   
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub    35.73        1:19.70   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    36.62        1:22.83   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    38.66        1:26.11   
10  Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub    40.33        1:30.01   
11  Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub    42.34        1:31.93   
12  Katrine B. Hansen  2002  Ringe Svømme Klub    43.04        1:34.33   
13  Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    40.44        1:35.71   
14  Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub    42.46        1:36.05   
15  Stine Vinter  2002  Ringe Svømme Klub    48.08        1:44.63   
16  Amanda Siomone Witte  2003  Ringe Svømme Klub    58.96        2:13.49   
Caroline Larsen  2001  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej synkron ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:53 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Bak  2001  Ringe Svømme Klub    42.24        1:41.81   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    45.25        1:41.90   
Jonas Vilhelmsen  2001  Ringe Svømme Klub            DSQ  Asynkron ben 
Markus Simonsen  2001  Ringe Svømme Klub            DSQ  Asynkron ben 
                     
 
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    28.42        1:01.01   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub    30.58        1:06.71   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    32.31        1:09.42   
Lasse Lundstrøm  1999  Ringe Svømme Klub    33.94        1:13.89   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    33.00        1:15.56   
Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub    33.49        1:15.71   
Kristoffer Mikkelsen  1999  Ringe Svømme Klub    34.50        1:19.43   
                     
 
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Lund  1996  Ringe Svømme Klub    29.87        1:05.25   
Lauritz Bech  1998  Ringe Svømme Klub    31.53        1:08.41   
Mathias Poulsen  1996  Ringe Svømme Klub    32.43        1:11.20   
Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub    32.27        1:11.42   
Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub    34.31        1:18.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:00 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber RSK    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:32   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Kjær Simonsen  1962  Ringe Svømme Klub            31.71   
Torbjørn Wahl  1961  Ringe Svømme Klub            32.51   
Troels Stubager  1953  Ringe Svømme Klub            35.11   
Jean Luc Hertzog  1964  Ringe Svømme Klub            39.56   
Niels Egelund  1967  Ringe Svømme Klub            40.95   
Jesper Desmareth  1969  Ringe Svømme Klub            43.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark