2019-12-05   22:01:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR Challenger Meet 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2014    Utskriftsdatum  03 maj 2014   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 maj 2014         
 
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    31.33  1:11.07  1:56.88    2:28.99   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.92  1:11.77  1:55.05    2:30.86   
Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    32.64  1:11.83  1:58.75    2:32.30   
Elsa Ericsson  1995  Täby Sim    33.91  1:16.53  2:06.23    2:37.77   
Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap    34.51  1:14.48  2:00.98    2:38.07   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Varga  1997  Danderyds Sim    33.75  1:12.67  1:58.71    2:32.75   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    34.29  1:13.79  2:01.16    2:35.19   
Malin Wallén  1997  Spårvägens Simförening    34.24  1:15.65  2:00.65    2:35.89   
Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening    36.19  1:17.51  2:01.42    2:37.37   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim    31.07  1:14.58  2:03.70    2:40.19   
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.43  1:17.31  2:07.57    2:45.93   
Linda Brännlund  1998  Täby Sim    36.03  1:18.78  2:12.64    2:49.28   
Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    36.41  1:21.70  2:09.79    2:50.79   
Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    33.51  1:15.97  1:59.30    2:35.73   
Alice Sundberg  1999  Täby Sim    33.96  1:15.70  2:01.21    2:35.94   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    33.47  1:15.87  1:58.95    2:36.62   
Linneá Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    34.01  1:19.18  2:08.78    2:46.02   
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    38.78  1:22.05  2:11.10    2:47.97   
Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    34.12  1:20.69  2:10.06    2:48.31   
Helena Brandt  1999  Danderyds Sim    36.87  1:22.23  2:10.41    2:50.51   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    34.65  1:21.37  2:11.83    2:50.61   
Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    36.05  1:27.82  2:13.39    2:53.63   
10  Julia Faleke-Novy  2000  Västerås Simsällskap    38.77  1:24.69  2:16.03    2:56.82   
11  Elin Ahnfelt  2000  Danderyds Sim    38.15  1:23.21  2:20.01    2:59.20   
12  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.98  1:24.14  2:19.12    2:59.24   
13  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    41.85  1:30.08  2:18.78    2:59.60   
14  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening    38.35  1:24.85  2:20.47    3:01.91   
15  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening    40.45  1:27.16  2:20.63    3:02.81   
16  Vinona Bothe Karlsson  1999  Södertörns Simsällskap    41.70  1:31.69  2:23.26    3:05.18   
17  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    41.39  1:31.83  2:27.52    3:12.49   
18  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    43.74  1:32.95  2:33.57    3:15.21   
19  Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap    41.53  1:32.23  2:34.51    3:16.96   
20  Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap    43.46  1:38.10  2:36.39    3:21.78   
Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    33.97  1:13.87  1:56.54    2:34.29   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    33.50  1:11.37  2:00.75    2:38.71   
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    36.21  1:22.09  2:15.41    2:53.37   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    38.98  1:24.25  2:15.75    2:55.47   
Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    40.39  1:24.93  2:20.20    2:58.37   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    41.63  1:22.85  2:19.47    3:03.67   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    42.36  1:34.48  2:24.85    3:09.05   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    41.76  1:33.55  2:25.63    3:10.77   
Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim    46.84  1:33.32  2:31.58    3:13.01   
10  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    49.50  1:38.87  2:36.22    3:19.79   
11  Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb    47.93  1:47.67  2:41.36    3:28.18   
12  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    48.56  1:41.68  2:43.97    3:28.97   
13  Gabriella Gunnarsson  2001  Täby Sim    49.18  1:49.70  2:48.58    3:45.39   
Hedvig Bygdeson  2001  Danderyds Sim            DNS   
Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb            DNF   
Kelsey Beiley  2001  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  03 maj 2014 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner