Resultat för Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 17.00
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgang grp 1 | Udskriftsdato | 28 juni 2014 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2014 |
Løb 24, 4x200m IM Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Farum Miniguns | 1998 | 8:55.54 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Christian | 1998 | 1:01.71 | 2:08.52 | 2:08.52 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 1:06.11 | 2:18.05 | 4:26.57 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 1:02.02 | 2:17.33 | 6:43.90 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 1:03.40 | 2:11.64 | 8:55.54 | ||||||
2 | Esbjerg Drenge | 1998 | 9:04.42 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 1:04.48 | 2:16.16 | 2:16.16 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 1:04.74 | 2:19.14 | 4:35.30 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 1:01.98 | 2:13.99 | 6:49.29 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 1:04.18 | 2:15.13 | 9:04.42 | ||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2000 | 9:06.49 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 1:07.79 | 2:20.49 | 2:20.49 | ||||||
William Matras | 1998 | 1:03.01 | 2:15.31 | 4:35.80 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 1:02.58 | 2:15.02 | 6:50.82 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 1:01.75 | 2:15.67 | 9:06.49 | ||||||
4 | Stm Drenge 1 | 1998 | 9:12.06 | |||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 1:03.79 | 2:17.26 | 2:17.26 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 1:06.25 | 2:23.20 | 4:40.46 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:03.50 | 2:14.57 | 6:55.03 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 1:04.62 | 2:17.03 | 9:12.06 | ||||||
5 | Vat-Cph Drenge 1 | 1999 | 9:14.31 | |||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 1:04.39 | 2:14.08 | 2:14.08 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 1:06.29 | 2:26.26 | 4:40.34 | ||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 1:04.00 | 2:19.54 | 6:59.88 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 1:02.70 | 2:14.43 | 9:14.31 | ||||||
6 | Triton Drenge | 1998 | 9:23.34 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Marius Møldrup | 1999 | 1:05.70 | 2:20.91 | 2:20.91 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 1:01.22 | 2:15.64 | 4:36.55 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 1:06.83 | 2:24.31 | 7:00.86 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 1:06.41 | 2:22.48 | 9:23.34 | ||||||
7 | Kvik Drenge 1 | 2000 | 9:27.27 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 1:04.07 | 2:18.71 | 2:18.71 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 1:02.43 | 2:19.00 | 4:37.71 | ||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 1:05.79 | 2:22.46 | 7:00.17 | ||||||
Mads Andersen | 1998 | 1:06.87 | 2:27.10 | 9:27.27 | ||||||
8 | Agf Drenge 24 | 1998 | 9:31.60 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 1:06.27 | 2:22.21 | 2:22.21 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 1:07.61 | 2:24.69 | 4:46.90 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 1:04.93 | 2:14.54 | 7:01.44 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 1:07.82 | 2:30.16 | 9:31.60 | ||||||
9 | Sigma Drenge | 1998 | 9:37.97 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 1:07.65 | 2:20.25 | 2:20.25 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 1:06.60 | 2:22.72 | 4:42.97 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 1:05.42 | 2:18.19 | 7:01.16 | ||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 1:10.63 | 2:36.81 | 9:37.97 | ||||||
10 | Aalborg Drenge 1 | 1998 | 9:40.69 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren Villumsen | 1998 | 1:06.19 | 2:22.41 | 2:22.41 | ||||||
Andreas Kikkenborg | 1999 | 1:13.39 | 2:34.88 | 4:57.29 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 1:07.16 | 2:20.84 | 7:18.13 | ||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 1:07.63 | 2:22.56 | 9:40.69 | ||||||
11 | Kvik Drenge 2 | 2000 | 9:54.06 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Lukas Storm | 1999 | 1:10.46 | 2:26.37 | 2:26.37 | ||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 1:12.18 | 2:27.98 | 4:54.35 | ||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 1:09.52 | 2:28.17 | 7:22.52 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 1:11.98 | 2:31.54 | 9:54.06 | ||||||
12 | Haderslev Drenge | 1998 | 9:55.71 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Emil Knudsen | 1999 | 1:13.70 | 2:29.28 | 2:29.28 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 1:10.37 | 2:30.66 | 4:59.94 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 1:11.40 | 2:30.74 | 7:30.68 | ||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 1:09.67 | 2:25.03 | 9:55.71 | ||||||
13 | Gsc Drenge 2 | 2000 | 10:08.55 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 1:08.03 | 2:30.57 | 2:30.57 | ||||||
Christian Mørkeberg | 1999 | 1:12.09 | 2:31.20 | 5:01.77 | ||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 1:13.67 | 2:31.86 | 7:33.63 | ||||||
Thyge Ludvigsen | 1999 | 1:10.22 | 2:34.92 | 10:08.55 | ||||||
14 | Vat-Cph Drenge 2 | 1999 | 10:13.71 | |||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 1:08.47 | 2:22.92 | 2:22.92 | ||||||
Andreas Norup | 1999 | 1:18.77 | 2:40.68 | 5:03.60 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 1:11.30 | 2:35.37 | 7:38.97 | ||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 1:10.41 | 2:34.74 | 10:13.71 | ||||||
15 | Stm Drenge 2 | 1998 | 10:14.21 | |||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 1:10.64 | 2:28.53 | 2:28.53 | ||||||
Jens Grarup | 1999 | 1:19.10 | 2:40.10 | 5:08.63 | ||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 1:11.99 | 2:33.29 | 7:41.92 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 1:11.25 | 2:32.29 | 10:14.21 | ||||||
16 | Vs | 1998 | 10:15.94 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 1:10.06 | 2:28.84 | 2:28.84 | ||||||
Emil Houlborg | 1998 | 1:10.62 | 2:26.02 | 4:54.86 | ||||||
Christian Mangaard | 1999 | 1:15.60 | 2:36.95 | 7:31.81 | ||||||
Johan Rasmussen | 1999 | 1:19.93 | 2:44.13 | 10:15.94 | ||||||
17 | Lyngby Drenge | 1999 | 10:16.70 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Lukas Sieben | 1999 | 1:10.97 | 2:30.81 | 2:30.81 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 1:13.08 | 2:33.99 | 5:04.80 | ||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 1:14.96 | 2:35.15 | 7:39.95 | ||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 1:13.17 | 2:36.75 | 10:16.70 | ||||||
18 | Helsinge Drenge 1 | 1999 | 10:24.74 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Matthias Spring Granhøj | 1999 | 1:12.73 | 2:34.62 | 2:34.62 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 1:11.58 | 2:26.86 | 5:01.48 | ||||||
Harrison Johnson | 1998 | 1:13.75 | 2:40.50 | 7:41.98 | ||||||
Alexander Mogensen | 1999 | 1:17.39 | 2:42.76 | 10:24.74 | ||||||
- | Aalborg Drenge 2 | 1998 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Larsen | 1998 | 1:08.35 | 2:28.29 | 2:28.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:04 |