2019-11-15   10:08:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Porvoon Mitta-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jimi Kojo  2005      44.13        1:32.04   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
Sampo Leppänen  2004      49.26        1:42.08   
  Simmis Wanda                   
                     
Rony Kulju  2004      53.94        1:57.68   
  Simmis Wanda                   
                     
Matti Nätti  2004              2:02.71   
  Simmis Wanda                   
                     
Miko Mikkola  2004              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henri Heikkilä  2003      35.83        1:15.04   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
Rasmus Söderholm  2002      37.01        1:15.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Georg Närjä  2002      38.85        1:21.90   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lauri Tolvanen  2003      39.95        1:26.26   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Miro Klaus  2002      40.63        1:26.66   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
Pauli Rantamäki  2003      40.16        1:28.72   
  Octopus Lohja                   
                     
Leo Kallionpää  2002      41.25        1:30.06   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Ilmari Aura  2003      43.39        1:31.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Elias Rajala  2002      45.40        1:32.14   
  Vantaan Uimarit                   
                     
10  Mathias Lindfors  2002      45.21        1:32.61   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
11  Nikita Rezin  2003      43.01        1:34.10   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
12  Oscar Kullström  2002      43.81        1:34.20   
  Vantaan Uimarit                   
                     
13  Max Eriksson  2002      44.02        1:34.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Topi Havo  2002      44.63        1:35.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Samuel Seppänen  2002      1:37.58        1:37.58   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Haikonen  2001      32.88        1:07.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Teemu Laaksonen  2000      33.24        1:08.43   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Juho Laukkanen  2001      33.75        1:12.27   
  Simmis Wanda                   
                     
Janne Koivunen  2001      35.25        1:12.92   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Roni Törnqvist  2000      36.11        1:14.00   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Sami Seppälä  2000      37.05        1:14.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Kasper Uusitalo  2000      36.93        1:15.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Niklas Linnanen  2001      37.01        1:15.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Atte Alila  2001      36.16        1:16.67   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Elmeri Einola  2001      36.82        1:16.67   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
11  Igor Härkönen  2001      37.12        1:17.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Aaro Märsylä  2001      37.00        1:17.50   
  Vantaan Uimarit                   
                     
13  Arne Moliis  2001      37.13        1:19.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Tuomas Hyvönen  2001      39.55        1:21.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Jani-Kristian Rantala  2000      39.68        1:24.75   
  Simmis Wanda                   
                     
16  Ali Gardberg  2001      41.13        1:25.43   
  Simmis Wanda                   
                     
17  Eetu Häkkinen  2001      40.23        1:25.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
18  Fredrik Nordström  2001      40.76        1:26.58   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
19  Iikka Rajala  2001      40.87        1:27.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tristan Forslund  1998      27.59        58.30   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Sasa Seppälä  1998      28.64        59.19   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Heikki Lyytinen  1998      28.46        1:00.22   
  Octopus Lohja                   
                     
Miro Manner  1998      31.13        1:06.91   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emil Nylund  1995      25.84        54.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Matias Yritys  1997      26.97        57.25   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Roope Pakkanen  1997      28.25        58.30   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Arni Siline  1997      29.01        59.07   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Atso Lindström  1997      29.39        1:01.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Jiajun Yu  1997      1:24.20        1:24.20   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner