Results for Triton Mitre Open 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.40 | ||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 41.51 | ||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 41.91 | ||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 43.34 | ||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 43.65 | ||||||
6 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.95 | ||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.46 | ||||||
8 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 47.65 | ||||||
9 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 49.45 | ||||||
10 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.77 | ||||||
11 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 51.87 | ||||||
12 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 53.49 | ||||||
13 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.67 | ||||||
14 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 56.70 | ||||||
15 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 56.87 | ||||||
16 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 57.59 | ||||||
17 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 59.85 | ||||||
18 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:03.38 | ||||||
19 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.42 | ||||||
20 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:10.97 | ||||||
- | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | armtag til hoften | |||||
- | Sigrid Munch Nielsen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.73 | ||||||
2 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 38.28 | ||||||
3 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 38.72 | ||||||
4 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 38.74 | ||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.29 | ||||||
6 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.47 | ||||||
7 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.58 | ||||||
8 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.79 | ||||||
9 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.81 | ||||||
9 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.81 | ||||||
11 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.18 | ||||||
12 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 41.24 | ||||||
13 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.27 | ||||||
14 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.97 | ||||||
15 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.45 | ||||||
16 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 44.58 | ||||||
17 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 46.41 | ||||||
18 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 46.68 | ||||||
19 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.75 | ||||||
20 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 50.10 | ||||||
21 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 50.33 | ||||||
22 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.12 | ||||||
- | Cecilia Nisgaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.99 | ||||||
2 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 34.40 | ||||||
3 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.20 | ||||||
4 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.83 | ||||||
5 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 39.30 | ||||||
6 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.50 | ||||||
7 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.18 | ||||||
- | Agnete Nielsen | 1987 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:24 |