2019-12-09   09:56:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Triton Mitre Open 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Mitre Open 2014    Udskriftsdato  29 marts 2014   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  10:08   
  Arrangør  Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 marts 2014         
 
 
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    37.92  1:19.47  2:00.84    2:42.12   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening    37.99  1:20.19  2:02.01    2:42.82   
Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.39  1:25.55  2:09.25    2:52.15   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    40.08  1:24.59  2:10.75    2:53.69   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.24  1:26.36  2:11.97    2:56.57   
Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening    42.01  1:27.27  2:13.17    2:56.79   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    41.88  1:29.00  2:15.58    3:00.50   
Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    43.82  1:28.66  2:15.58    3:00.51   
Emilie Bast  2002  Hovedstadens Svømmeklub    42.07  1:27.47  2:15.16    3:01.36   
10  Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    42.20  1:29.85  2:17.05    3:03.77   
11  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    42.04  1:29.40  2:17.31    3:04.83   
12  Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    43.55  1:31.39  2:18.37    3:05.49   
13  Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening    43.86  1:31.43  2:20.42    3:07.59   
14  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning    44.52  1:32.87  2:19.43    3:07.81   
15  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.47  1:32.00  2:19.33    3:08.20   
16  Clara Eskebæk Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub      1:34.05  2:22.79    3:09.80   
17  Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    43.33  1:33.26  2:23.33    3:12.70   
18  Lea Overgård Olesen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    44.61  1:32.19  2:22.61    3:12.83   
19  Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.32  1:34.41  2:24.50    3:13.04   
20  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    43.97  1:32.74  2:22.44    3:13.31   
21  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    41.70  1:32.64  2:23.07    3:13.63   
22  Ulrikke Veje  2002  A6    47.65  1:37.02  2:28.69    3:16.49   
23  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub    45.15  1:36.30  2:26.62    3:17.56   
24  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    46.17  1:37.05  2:28.01    3:17.58   
25  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    46.41  1:37.11  2:27.12    3:17.83   
26  Emma Bille Engell  2002  Hvidovre Svømme Klub    48.40  1:48.96  2:31.61    3:18.55   
27  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    47.50  1:39.65  2:30.98    3:19.31   
28  Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svømmeklub    47.53  1:37.55  2:29.65    3:20.63   
29  Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    46.98  1:39.91  2:31.71    3:25.97   
30  Nora Nesvik  2002  Gladsaxe Idræts Forening    47.92  1:39.11  2:34.00    3:26.30   
31  Erika Lyhne Haslund  2003  Hovedstadens Svømmeklub    46.82  1:42.42  2:35.71    3:29.49   
32  Line Holm  2003  Gladsaxe Idræts Forening    51.90  1:46.17  2:40.97    3:32.16   
33  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    51.60  1:45.81  2:40.79    3:34.44   
34  Caroline Koch Lind Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    51.43  1:45.60  2:41.51    3:34.96   
35  Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub    51.27  1:47.22  2:43.13    3:36.83   
36  Kaya Rolin  2003  Gladsaxe Idræts Forening      1:49.11  2:45.42    3:41.58   
37  Emilia Naledi Madoneseia  2003  Hovedstadens Svømmeklub    53.35  1:50.12  2:45.50    3:41.99   
38  Emilie Schmidt-Lund  2003  Hovedstadens Svømmeklub    51.02  1:48.89  2:46.32    3:43.31   
39  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    54.43  1:53.86  2:54.42    3:48.93   
40  Linnea Ulka  2003  Gladsaxe Idræts Forening      1:54.31  2:53.57    3:51.10   
41  Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    55.74  1:54.90  2:56.81    3:55.01   
42  Emma Øksnebjerg  2004  Værløse Svømmeklub    54.50  1:54.77  2:58.38    4:01.05   
43  Julie Nelkop  2004  Roskilde Svømning    54.95    4:56.33    4:02.52   
44  Rosa IL Wol Jensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    56.12  1:59.39  3:03.89    4:03.93   
45  Carmen Byrholt  2004  Hovedstadens Svømmeklub    59.78  2:10.65  3:17.45    4:22.51   
46  Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:06.47  2:18.87      4:30.22   
47  Caroline Amalie Søgaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:06.32  2:18.33  3:34.16    4:42.49   
48  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:05.25  2:18.68  3:33.68    4:44.93   
Anna Eliasen Dehlholm  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Ronja Jensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Ida Hebeltoft  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ej fort. bevæg 150m 
Miel Anthonisen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ingen berør v. 100m 
                     
 
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Mathiesen  2001  Albertslund IF    37.52  1:18.62  1:59.19    2:37.92   
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning    37.48  1:17.80  1:58.87    2:38.98   
Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    37.20  1:18.09  1:58.91    2:39.89   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6    39.02  1:21.64  2:04.64    2:45.08   
Cecilie Elkjær  2001  Hvidovre Svømme Klub    37.59  1:19.30  2:02.91    2:45.50   
Josefine Nickelsen  2001  Swim Team Tåstrup    39.99  1:21.58  2:04.44    2:45.79   
Line Aunstrup  2000  A6    38.11  1:21.05  2:04.13    2:46.12   
Mathilde Laugesen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    37.87  1:21.82  2:04.60    2:46.65   
Katja Petersson  2001  A6    39.85  1:21.91  2:04.90    2:47.60   
10  Maria Holst Hansen  2000  Svømmeklubben MK 31    39.64  1:22.08  2:05.59    2:48.08   
11  Regitze Munch Nielsen  2000  Svømmeklubben MK 31    39.32  1:22.22  2:05.36    2:48.28   
12  Julie Bojesen  2001  A6    39.33  1:22.66  2:06.93    2:49.41   
13  Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning    40.45  1:23.35  2:07.28    2:50.49   
14  Xenia Huryn  2000  Swim Team Tåstrup    40.04  1:24.42  2:08.65    2:51.99   
15  Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup    41.02  1:24.24  2:08.20    2:52.50   
16  Caroline Sofie Hermannsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    42.34  1:26.37  2:10.88    2:53.68   
17  Alba Cecilie Runge  2000  Hørsholm Svømmeforening    40.63  1:25.62  2:11.83    2:56.08   
18  Monica Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup    41.15  1:26.55  2:12.86    2:58.20   
19  Laura Lange  2001  Hvidovre Svømme Klub    41.25  1:27.69  2:13.19    2:58.40   
20  Alberte R. Jakobsen  2001  Glostrup Svømme Klub    43.05  1:30.30  2:16.55    3:01.54   
21  Rebecca Hauerberg Terp  2001  A6    43.74  1:30.07  2:17.49    3:01.78   
22  Victoria Vorm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    41.78  1:29.23  2:15.07    3:02.04   
23  Lisa Hemme Nielsen  2000  Roskilde Svømning    41.87  1:28.41  2:15.16    3:02.63   
24  Emma Rose Jacobsen  2000  Roskilde Svømning    43.06  1:29.65  2:17.37    3:04.14   
25  Bolette Mandrup Jensen  2000  Roskilde Svømning    44.47  1:31.27  2:18.94    3:05.47   
26  Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning    44.09  1:30.88  2:19.29    3:05.71   
27  Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning    43.76  1:31.63  2:18.88    3:06.67   
28  Sofie Nording-Grooss  2001  Værløse Svømmeklub    44.77  1:35.76  2:25.11    3:14.40   
29  Mia B. Schrøder Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    45.24  1:37.43  2:29.74    3:22.13   
Amalie Marie Hermannsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  svøm på mave 150m 
Kristina Louise Molberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  ej fort. bevæg 150m 
                     
 
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maja Østergaard  1998  A6    34.84  1:12.73  1:50.44    2:28.50   
Lærke Toft Ruby  1999  A6    35.71  1:14.84  1:53.38    2:31.63   
Louise G. Riget  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.60  1:15.89  1:55.63    2:35.69   
Iben Helstrup Jensen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    35.51  1:14.77  1:54.21    2:35.98   
Louise Møller Jessen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.04  1:17.26  1:57.68    2:37.57   
Veronika Storm  1998  Gladsaxe Idræts Forening    37.37  1:17.31  1:58.76    2:39.65   
Elisabeth Halkjær Kotmark  1997  Hvidovre Svømme Klub    37.56  1:19.55  2:01.93    2:44.33   
Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning    38.78  1:21.01  2:03.87    2:45.21   
Nina Corydon-Petersen  1999  Roskilde Svømning    38.56  1:23.55  2:06.65    2:50.67   
10  Nicoline Hove  1999  Hørsholm Svømmeforening    41.84  1:24.77  2:09.37    2:52.79   
11  Amalie Lange  1998  Hvidovre Svømme Klub    41.57  1:26.49  2:10.05    2:54.96   
Emma Fie Holck Sørensen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  29 marts 2014 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  10:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark