2019-12-10   04:52:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Triton Mitre Open 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Mitre Open 2014    Udskriftsdato  29 marts 2014   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 marts 2014         
 
 
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.86        1:19.30   
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.73        1:20.10   
Frederik Bojesen  2002  A6    38.19        1:23.19   
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.66        1:25.71   
Morten Østergaard  2002  A6    40.76        1:28.72   
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    41.41        1:29.91   
Gustav Haugård Hansen  2002  Hvidovre Svømme Klub    42.64        1:36.29   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    43.79        1:38.67   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.76        1:39.56   
10  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    46.58        1:40.74   
11  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    46.53        1:41.63   
12  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    47.89        1:45.02   
13  Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning    46.54        1:45.09   
14  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    46.62        1:45.72   
15  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.75        1:51.64   
16  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    46.88        1:55.20   
17  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    51.46        1:55.34   
18  Magnus Dreistrup Baunkjær  2003  Roskilde Svømning    55.07        2:01.25   
19  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning    52.04        2:04.44   
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.81        1:04.72   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    30.66        1:07.07   
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6    32.10        1:08.38   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.41        1:08.51   
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    33.28        1:11.89   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    33.17        1:12.19   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.53        1:14.64   
Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    32.68        1:14.80   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    32.99        1:15.64   
10  Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.11        1:16.01   
11  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    35.56        1:16.79   
12  Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    35.73        1:17.05   
13  Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning    34.17        1:17.18   
14  Owais Hamid  2000  Hvidovre Svømme Klub    32.40        1:17.62   
15  August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    35.30        1:18.16   
16  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    36.83        1:21.41   
17  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    37.51        1:22.03   
18  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning    38.90        1:22.55   
19  Frederik Riedel Lentz  2001  Hovedstadens Svømmeklub    41.50        1:26.95   
20  Alexander Schiøtz  2001  Hørsholm Svømmeforening    38.54        1:27.10   
21  Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening    40.20        1:27.15   
22  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.25        1:30.82   
23  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening    42.06        1:38.12   
24  Jonathan Svarre  2001  A6    43.33        1:40.95   
25  Alexander Ravn Borch  2001  Værløse Svømmeklub    49.92        1:46.75   
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.04        58.01   
Marcus Dan Hansen  1999  Svømmeklubben MK 31    28.06        1:01.99   
Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.57        1:02.08   
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening    29.68        1:03.19   
Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939    29.05        1:04.27   
Marcus Rappenborg  1999  Hvidovre Svømme Klub    28.99        1:05.55   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.56        1:05.89   
Nikolai Hougaard  1999  Swim Team Tåstrup    31.17        1:07.48   
Daniel Sørensen  1999  Swim Team Tåstrup    32.40        1:07.91   
10  Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening    30.63        1:08.35   
11  Magnus Vinjebo  1999  Roskilde Svømning    31.94        1:08.55   
12  William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    31.02        1:08.77   
13  Valdemar Mariegaard  1999  Vallensbæk IF Af 1939    31.73        1:09.11   
14  Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening    32.72        1:09.26   
15  Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.00        1:09.40   
16  Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Tåstrup    32.03        1:09.45   
17  Philip Schiøtz  1999  Hørsholm Svømmeforening    31.48        1:09.69   
18  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Tåstrup    30.95        1:10.12   
19  Alexander Sejthen  1999  Hørsholm Svømmeforening    31.70        1:10.23   
20  Jakob Petersen  1999  Hvidovre Svømme Klub    31.93        1:12.03   
21  Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939    34.03        1:15.75   
22  David Yousefi Jensen  1999  Hørsholm Svømmeforening    32.70        1:15.92   
23  Rasmus F. Jørgensen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.98        1:17.79   
24  Mark Pavon Olesen  1999  Værløse Svømmeklub    39.51        1:25.90   
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1914-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.29        1:01.93   
Nicolai Møbius Pedersen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    29.78        1:04.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  29 marts 2014 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  12:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark