Resultat för UGP 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
16:40 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.79 |
2:29.69 |
3:48.38 |
|
5:06.78 |
|
2 |
Linus Holmdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
1:12.56 |
2:32.04 |
3:54.76 |
|
5:11.27 |
|
3 |
Markus Börjesson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.80 |
2:36.22 |
3:58.37 |
|
5:16.05 |
|
4 |
Gustav Nislander |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:14.68 |
2:38.88 |
4:04.04 |
|
5:20.66 |
|
5 |
Isac Johansson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:17.94 |
2:45.41 |
4:13.15 |
|
5:35.41 |
|
6 |
Leo Iséni |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:18.22 |
2:45.55 |
4:14.88 |
|
5:39.45 |
|
7 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:20.81 |
2:48.63 |
4:18.32 |
|
5:45.35 |
|
8 |
Daniel Öhman |
2002 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:24.00 |
2:54.01 |
4:23.36 |
|
5:47.01 |
|
9 |
Balint Kis |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:17.58 |
2:48.11 |
4:21.19 |
|
5:48.13 |
|
10 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:22.04 |
2:53.64 |
4:26.69 |
|
5:55.76 |
|
11 |
Jakob Palmér |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:22.90 |
2:56.70 |
4:32.54 |
|
6:01.87 |
|
12 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:25.17 |
2:57.42 |
4:32.01 |
|
6:03.36 |
|
13 |
Marcus Nordberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:24.11 |
2:58.09 |
4:32.43 |
|
6:04.25 |
|
14 |
Karl Bohlin |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:27.78 |
3:04.69 |
4:41.18 |
|
6:10.21 |
|
15 |
Linus Hagedorn |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:28.39 |
3:06.23 |
4:42.89 |
|
6:11.78 |
|
16 |
Philip Zasowski |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:30.40 |
3:06.88 |
4:42.99 |
|
6:12.72 |
|
17 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:31.43 |
3:09.17 |
4:45.62 |
|
6:17.14 |
|
18 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:27.57 |
3:05.95 |
4:45.02 |
|
6:17.65 |
|
19 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:27.23 |
3:06.41 |
4:46.25 |
|
6:23.66 |
|
20 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:34.35 |
3:17.32 |
4:55.62 |
|
6:33.47 |
|
21 |
Hugo Fransson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:35.40 |
3:20.07 |
5:04.89 |
|
6:39.70 |
|
22 |
Philip Koca |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:30.95 |
3:19.04 |
5:07.62 |
|
6:50.81 |
|
23 |
Victor Törnqvist |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:45.69 |
3:46.95 |
5:49.21 |
|
7:44.60 |
|
- |
Oskar Ljungqvist |
2002 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Leo Hovbrandt |
2003 |
Simklubben Alingsås |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:06.95 |
2:18.16 |
3:26.75 |
|
4:33.40 |
|
2 |
Albin Edvardsson |
2000 |
Alingsås SLS |
|
1:09.53 |
2:28.36 |
3:44.11 |
|
4:58.71 |
|
3 |
Axel Gustavsson |
2000 |
Simklubben Götene |
|
1:13.40 |
2:37.90 |
4:04.05 |
|
5:26.32 |
|
4 |
Jesper Simonsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.86 |
2:40.44 |
4:05.80 |
|
5:29.38 |
|
5 |
Eliot Sjöqvist |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:21.60 |
2:46.94 |
4:12.52 |
|
5:33.54 |
|
6 |
Eric Jigrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:24.31 |
2:57.44 |
4:33.45 |
|
6:07.28 |
|
7 |
Victor Anderberg |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:36.74 |
3:25.18 |
5:14.03 |
|
6:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:05.45 |
2:16.27 |
3:26.86 |
|
4:33.47 |
|
2 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:06.26 |
2:17.54 |
3:28.31 |
|
4:39.34 |
|
3 |
Rick Cuperus |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:08.95 |
2:23.07 |
3:37.36 |
|
4:49.95 |
|
4 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:09.93 |
2:27.82 |
3:46.29 |
|
5:03.40 |
|
5 |
Axel Lindmark |
1999 |
Alingsås SLS |
|
1:14.38 |
2:41.91 |
4:09.10 |
|
5:32.26 |
|
6 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
Göteborg Sim |
|
1:18.01 |
2:43.91 |
4:10.01 |
|
5:32.92 |
|
7 |
Jesper Lövgren |
1999 |
Simklubben Götene |
|
1:20.46 |
2:48.97 |
4:18.78 |
|
5:46.70 |
|
- |
Oskar Örne |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Robertsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.89 |
2:29.92 |
3:49.64 |
|
5:09.13 |
|
2 |
Gustav Palmér |
1998 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:11.33 |
2:32.38 |
3:53.30 |
|
5:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
16:40 |
|