2021-04-16   05:17:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  31 maj 2014   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  10:52   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  31 maj 2014         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: TechROi AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.58  1:23.50  2:09.03    2:53.52   
Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim    43.24  1:33.84  2:24.55    3:14.13   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    43.97  1:35.39  2:28.15    3:19.44   
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    46.27  1:38.50  2:30.60    3:21.71   
Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.14  1:38.06  2:31.59    3:24.34   
Herbert Grahn  2001  Skövde Simsällskap    49.07  1:43.54  2:36.10    3:27.86   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    48.39  1:43.52  2:36.56    3:29.29   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    47.99  1:41.41  2:36.21    3:29.65   
Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    46.87  1:39.91  2:35.41    3:29.90   
10  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.46  1:45.62  2:41.47    3:34.50   
11  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    49.33  1:46.01  2:41.65    3:36.97   
12  Gilbert Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.09  1:50.36  2:44.76    3:38.62   
13  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim    51.80  1:48.20  2:43.78    3:38.70   
14  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    52.69  1:48.47  2:46.39    3:39.70   
15  Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    49.02  1:44.86  2:43.80    3:39.77   
16  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg    49.17  1:47.47  2:44.41    3:39.83   
17  Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    54.62  1:52.79  2:51.17    3:44.78   
18  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    50.92  1:50.23  2:48.34    3:46.23   
19  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.81  1:53.18  2:51.56    3:49.02   
20  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap    54.46  1:56.36  2:59.37    4:02.16   
21  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap    58.72  2:02.18  3:06.32    4:08.27   
22  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap    55.09  1:59.91  3:06.36    4:10.45   
23  Linus Graje  2002  Simklubben Götene    56.19  2:05.43  3:11.18    4:20.69   
24  Adam Freeman  2001  Trollhättans Simsällskap    59.31  2:08.06  3:14.15    4:22.09   
25  Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.17  2:09.13  3:18.70    4:22.17   
26  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.39  2:19.94  3:37.02    4:48.28   
Victor Törnqvist  2004  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: TechROi AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    36.42  1:17.94  1:59.62    2:43.11   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    37.55  1:20.51  2:04.50    2:48.17   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    38.72  1:22.87  2:08.16    2:53.32   
Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.71  1:23.44  2:09.39    2:57.05   
Emil Tiger  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.29  1:26.51  2:14.02    3:02.08   
Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.73  1:26.42  2:14.10    3:03.77   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    42.68  1:31.35  2:22.25    3:11.34   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    44.28  1:34.15  2:25.87    3:15.40   
Alfred Lilliedahl  2000  Skövde Simsällskap    44.57  1:36.66  2:31.00    3:22.98   
10  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    46.03  1:39.72  2:35.45    3:26.78   
11  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    45.58  1:40.48  2:35.33    3:29.16   
12  Linus Nilssen  2000  Skövde Simsällskap    52.75  1:50.60  2:49.81    3:44.90   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: TechROi AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    37.50  1:19.72  2:04.08    2:47.47   
Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.76  1:20.08  2:05.21    2:50.94   
Hugo Bergman  1999  S77 Stenungsund    45.01  1:37.73  2:33.80    3:26.48   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    47.04  1:41.78  2:38.43    3:30.93   
Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: TechROi AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    34.32  1:13.51  1:54.76    2:36.40   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim    36.21  1:17.66  1:58.91    2:40.69   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    35.77  1:18.34  2:04.26    2:48.22   
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    39.86  1:26.46  2:14.80    3:03.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  31 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner