Resultater for Jöns Svanbersimmet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.14 | 1:11.92 | |||||
2 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 40.06 | 1:21.07 | |||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.36 | 1:21.63 | |||||
4 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.30 | 1:23.00 | |||||
5 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.38 | 1:26.21 | |||||
6 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 41.46 | 1:27.85 | |||||
7 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.95 | 1:29.62 | |||||
8 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.43 | 1:31.57 | |||||
9 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 45.18 | 1:32.74 | |||||
10 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.79 | 1:32.76 | |||||
11 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 1:33.35 | 1:33.35 | |||||
12 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 47.15 | 1:36.07 | |||||
13 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:37.74 | 1:37.74 | |||||
14 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.67 | 1:38.86 | |||||
15 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 48.18 | 1:39.75 | |||||
16 | Axel Wohlin | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:41.85 | 1:41.85 | |||||
17 | Karl Werner | 2001 | Upsala Simsällskap | 50.18 | 1:43.32 | |||||
18 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 1:47.85 | 1:47.85 | |||||
19 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 55.38 | 1:51.61 | |||||
20 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 55.75 | 1:53.42 | |||||
21 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 59.95 | 2:04.50 | |||||
- | Loke Rönnholm | 2001 | Sala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.40 | 1:04.37 | |||||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 31.69 | 1:05.26 | |||||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 32.75 | 1:06.65 | |||||
4 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.16 | 1:07.35 | |||||
5 | Erik Forsström | 1999 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.01 | 1:07.77 | |||||
6 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 33.43 | 1:09.23 | |||||
7 | Max Sundberg-Sjölin | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.58 | 1:10.26 | |||||
8 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 33.38 | 1:10.76 | |||||
9 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 34.39 | 1:11.76 | |||||
10 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.44 | 1:13.00 | |||||
11 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.44 | 1:13.84 | |||||
12 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 35.52 | 1:14.03 | |||||
13 | Oskar Menkhaus | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.79 | 1:14.81 | |||||
14 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 36.86 | 1:14.99 | |||||
15 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.65 | 1:15.47 | |||||
16 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.76 | 1:15.87 | |||||
17 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 37.30 | 1:16.23 | |||||
18 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.77 | 1:17.62 | |||||
19 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 37.97 | 1:17.97 | |||||
20 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.55 | 1:23.71 | |||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michail Papantoniou | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.21 | 59.31 | |||||
2 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 30.71 | 1:03.22 | |||||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.42 | 1:04.59 | |||||
4 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.94 | 1:05.01 | |||||
5 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.85 | 1:05.34 | |||||
6 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.69 | 1:06.18 | |||||
7 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 32.09 | 1:06.48 | |||||
8 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 32.81 | 1:07.15 | |||||
9 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.63 | 1:07.30 | |||||
10 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 32.15 | 1:07.92 | |||||
11 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.19 | 1:08.14 | |||||
12 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.95 | 1:08.16 | |||||
13 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.56 | 1:08.84 | |||||
14 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.85 | 1:08.99 | |||||
15 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 33.66 | 1:09.47 | |||||
16 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 33.60 | 1:09.99 | |||||
17 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 34.75 | 1:10.18 | |||||
18 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 34.19 | 1:11.02 | |||||
19 | Henrik Postlind | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.74 | 1:12.27 | |||||
20 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.55 | 1:12.38 | |||||
21 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.05 | 1:14.64 | |||||
22 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 34.98 | 1:16.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |