Results for Jöns Svanbersimmet
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet |
|
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
11:57 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
38.46 |
1:23.37 |
2:11.69 |
|
2:59.01 |
|
2 |
Elina Carlsson |
2001 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
37.65 |
1:22.58 |
2:11.14 |
|
3:00.09 |
|
3 |
Hedda Ferm |
2002 |
Umeå Simsällskap |
|
46.92 |
1:41.29 |
3:39.69 |
|
3:39.69 |
|
4 |
Hannele Ålander |
2001 |
Simklubben Ena |
|
46.09 |
1:46.04 |
2:51.45 |
|
3:53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Eriksson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
31.95 |
1:09.77 |
1:49.57 |
|
2:28.50 |
|
2 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.21 |
1:21.16 |
2:06.03 |
|
2:51.42 |
|
3 |
Jenny Isakssen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.40 |
1:24.97 |
2:14.85 |
|
3:02.26 |
|
4 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
38.67 |
1:25.76 |
2:14.87 |
|
3:03.56 |
|
5 |
Julia Danielsson |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
37.64 |
1:23.48 |
2:13.64 |
|
3:06.97 |
|
6 |
Linnéa Ärlegård |
1999 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
38.05 |
1:24.96 |
2:19.79 |
|
3:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Granesäter |
1984 |
IF Åland |
|
32.46 |
1:10.17 |
1:49.36 |
|
2:29.45 |
|
2 |
Josefin Lantz |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
33.39 |
1:11.52 |
1:52.01 |
|
2:33.17 |
|
3 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
34.28 |
1:13.48 |
1:54.80 |
|
2:37.22 |
|
4 |
Julia Thurin |
1996 |
IF Åland |
|
34.03 |
1:12.82 |
1:54.16 |
|
2:37.69 |
|
5 |
Sandra Lundqvist |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
34.80 |
1:17.08 |
2:02.50 |
|
2:49.21 |
|
- |
Nelly Neuman |
1996 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
11:57 |
|