Resultater for DM-H Ã…ben Klasse - 2. Division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 2. Division | Udskriftsdato | 06 april 2014 | |||
Stævne by | Nykøbing F | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Syd & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 april 2014 |
Løb 24, 400m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:20.85 2013-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:41.77 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 727 | 1:05.86 | 2:20.16 | 3:43.97 | 4:50.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 692 | 1:07.27 | 2:24.22 | 3:47.49 | 4:55.01 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | 637 | 1:09.85 | 2:28.38 | 3:52.64 | 5:03.26 | |||
Swim Team Odense | ||||||||||
4 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 601 | 1:10.05 | 2:32.06 | 3:59.17 | 5:09.32 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 600 | 1:10.17 | 2:27.45 | 3:58.46 | 5:09.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hanne Welinder | 1995 | 547 | 5:19.01 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
7 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 541 | 1:16.13 | 2:35.58 | 4:07.26 | 5:20.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Thea Schulze | 1998 | 524 | 5:23.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Kathrine Holm | 1996 | 517 | 5:25.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 504 | 1:15.89 | 2:39.16 | 4:14.69 | 5:27.84 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
11 | Tenna Holm | 1995 | 476 | 1:14.23 | 2:40.16 | 4:18.71 | 5:34.22 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
12 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 470 | 5:35.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Silje Krarup | 1998 | 452 | 1:19.33 | 2:44.25 | 4:22.97 | 5:40.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rikke Henningsen | 1997 | 438 | 5:43.53 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
15 | Line Nielsen | 1999 | 394 | 5:55.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 361 | 1:27.71 | 3:02.23 | 4:39.90 | 6:06.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 06 april 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |