Results for DM-H Ã…ben Klasse - 2. Division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
afsnit 1
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 2. Division | Udskriftsdato | 05 april 2014 | |||
Stævne by | Nykøbing F | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Syd & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 april 2014 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:03.20 2013-08-07 |
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 687 | 29.46 | 1:04.17 | 1:46.68 | 2:21.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 643 | 30.56 | 1:08.10 | 1:48.68 | 2:24.35 | |||
Swim Team Odense | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 608 | 32.58 | 1:10.40 | 1:53.45 | 2:27.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 589 | 31.76 | 1:09.42 | 1:54.07 | 2:28.59 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 565 | 31.74 | 1:09.42 | 1:56.45 | 2:30.70 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
6 | Hanne Welinder | 1995 | 552 | 33.52 | 1:13.75 | 1:56.23 | 2:31.83 | |||
Swim Team Odense | ||||||||||
7 | Thea Schulze | 1998 | 543 | 34.20 | 1:15.21 | 1:55.79 | 2:32.72 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Katrine Stampe | 2000 | 542 | 32.30 | 1:12.12 | 1:57.56 | 2:32.75 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
9 | Kathrine Holm | 1996 | 524 | 32.78 | 1:14.34 | 1:58.35 | 2:34.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Nicole Møller | 1993 | 504 | 32.98 | 1:13.34 | 1:57.28 | 2:36.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 504 | 34.11 | 1:15.03 | 2:00.34 | 2:36.53 | Diskløb | ||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 498 | 34.83 | 1:14.60 | 1:59.60 | 2:37.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tenna Holm | 1995 | 473 | 32.85 | 1:14.71 | 2:02.71 | 2:39.84 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
14 | Rikke Henningsen | 1997 | 447 | 35.03 | 1:16.53 | 2:06.43 | 2:42.93 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
15 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 425 | 36.70 | 1:19.35 | 2:06.48 | 2:45.61 | Diskløb | ||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Jannie Eickhardt | 2001 | 416 | 38.88 | 1:21.92 | 2:07.03 | 2:46.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | DSQ | EFB v 75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Rebekka Gustafson | 1997 | DSQ | ESB v 125 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 05 april 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |