Resultater for DM-H Ã…ben Klasse - 2. Division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
afsnit 3
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 2. Division | Udskriftsdato | 06 april 2014 | |||
Stævne by | Nykøbing F | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Syd & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 april 2014 |
Løb 30, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 7:38.33 2010-12-15 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:41.91 2010-12-15 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstad Damer | 1984 | 729 | 8:26.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Rikke Dehn | 1999 | 1:00.83 | 2:05.62 | 2:05.62 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 1:02.20 | 2:10.30 | 4:15.92 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 1:00.13 | 2:05.42 | 6:21.34 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 1:00.36 | 2:05.07 | 8:26.41 | ||||||
2 | Sigma Damer | 0 | 675 | 8:39.57 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 1:03.50 | 2:10.26 | 2:10.26 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 1:02.37 | 2:09.49 | 4:19.75 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 1:02.85 | 2:11.03 | 6:30.78 | ||||||
Simone Kronborg Riis | 1997 | 1:02.95 | 2:08.79 | 8:39.57 | ||||||
3 | Sto Damer | 0 | 619 | 8:54.86 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Anna Wermuth | 1996 | 1:04.48 | 2:11.88 | 2:11.88 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 1:04.83 | 2:15.03 | 4:26.91 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 1:04.39 | 2:13.11 | 6:40.02 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 1:03.57 | 2:14.84 | 8:54.86 | ||||||
4 | Helsingør Damer | 0 | 593 | 9:02.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 1:08.50 | 2:19.71 | 2:19.71 | ||||||
Mia Wennecke | 1999 | 1:06.89 | 2:16.47 | 4:36.18 | ||||||
Alberte Breum | 1995 | 1:04.58 | 2:13.47 | 6:49.65 | ||||||
Caroline Grønlund | 1993 | 1:01.76 | 2:12.76 | 9:02.41 | ||||||
5 | Vest Damer | 0 | 557 | 9:14.12 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Sara Mikkelsen | 1997 | 1:06.70 | 2:18.39 | 2:18.39 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 1:05.61 | 2:15.62 | 4:34.01 | ||||||
Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 1:06.31 | 2:19.67 | 6:53.68 | ||||||
Kathrine Holm | 1996 | 1:08.25 | 2:20.44 | 9:14.12 | ||||||
6 | Lf Piger :-) | 0 | 549 | 9:16.50 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
Clara Neumann | 2001 | 1:07.77 | 2:21.17 | 2:21.17 | ||||||
Rikke Henningsen | 1997 | 1:07.56 | 2:18.89 | 4:40.06 | ||||||
Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 1:07.78 | 2:21.10 | 7:01.16 | ||||||
Tenna Holm | 1995 | 1:07.18 | 2:15.34 | 9:16.50 | ||||||
7 | Hørsholm Damer | 0 | 503 | 9:33.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 1:09.67 | 2:24.23 | 2:24.23 | ||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 1:08.65 | 2:24.61 | 4:48.84 | ||||||
Thea Schulze | 1998 | 1:09.04 | 2:23.18 | 7:12.02 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 1:07.59 | 2:21.10 | 9:33.12 | ||||||
8 | Esbjerg Damer | 1900 | 449 | 9:55.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 1:11.40 | 2:31.57 | 2:31.57 | ||||||
Line Nielsen | 1999 | 1:12.70 | 2:30.70 | 5:02.27 | ||||||
Sofie West | 2000 | 1:07.58 | 2:24.66 | 7:26.93 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 1:11.92 | 2:28.20 | 9:55.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 06 april 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:05 |