Results for SB-CUP 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2014 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 249 | 34.32 | 1:11.42 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 235 | 34.61 | 1:12.78 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Roed | 2004 | 176 | 38.61 | 1:20.11 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 166 | 39.85 | 1:21.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 161 | 39.55 | 1:22.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Peter Wegener | 2003 | 153 | 39.93 | 1:23.88 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 152 | 40.66 | 1:24.04 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Nicolai Quist | 2003 | 147 | 40.52 | 1:25.00 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Mathias Lindgaard | 2004 | 143 | 42.48 | 1:25.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Harald Franck | 2003 | 136 | 41.73 | 1:27.25 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Martin Emil Nielsen | 2004 | 101 | 45.92 | 1:36.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 92 | 48.53 | 1:39.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | 323 | 31.74 | 1:05.48 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | 321 | 31.68 | 1:05.57 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Frederik S. Løwe | 2001 | 314 | 31.25 | 1:06.09 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Mathias Luplau | 2001 | 300 | 32.48 | 1:07.07 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Løhr | 2001 | 296 | 32.88 | 1:07.37 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 290 | 32.95 | 1:07.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Hartkopf | 2001 | 282 | 33.14 | 1:08.47 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lukas Christensen | 2002 | 261 | 33.63 | 1:10.30 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mert Kaya | 2001 | 257 | 34.70 | 1:10.67 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 254 | 34.08 | 1:10.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 251 | 34.12 | 1:11.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Magnus Aasberg | 2001 | 249 | 34.05 | 1:11.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Emil Mosegaard | 2001 | 246 | 34.53 | 1:11.70 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
14 | Jesper Jannik Larsen | 2001 | 240 | 35.79 | 1:12.23 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Søltoft | 2001 | 237 | 34.46 | 1:12.52 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Theodor Palmø | 2002 | 235 | 34.64 | 1:12.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 225 | 35.25 | 1:13.78 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Gustav Nissen | 2001 | 225 | 35.25 | 1:13.87 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicklas Andersen | 2001 | 224 | 36.27 | 1:13.96 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
20 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 223 | 36.22 | 1:14.00 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 210 | 36.24 | 1:15.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | August Schade Cantby | 2002 | 202 | 37.03 | 1:16.47 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jacob Birkholm | 2002 | 201 | 36.11 | 1:16.60 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Silas Bøjsen | 2002 | 198 | 37.12 | 1:16.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Frederik Madsen | 2002 | 193 | 37.54 | 1:17.67 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | William Kristiansen | 2001 | 182 | 38.20 | 1:19.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Frederik Pedersen | 2002 | 153 | 41.33 | 1:23.97 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mads Bitzer | 2002 | 143 | 41.01 | 1:25.82 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
29 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | 143 | 40.82 | 1:25.85 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
30 | Victor Lund | 2002 | 127 | 41.26 | 1:29.25 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 122 | 43.19 | 1:30.51 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
32 | Mika Rademakers | 2001 | 108 | 45.49 | 1:34.22 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
33 | Mathias Clausen | 2002 | 101 | 45.68 | 1:36.24 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
34 | Philip Kragesand | 2002 | 95 | 46.03 | 1:38.30 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
35 | Jacob Ellekær | 2002 | 85 | 47.71 | 1:42.06 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Kevin Haagh | 2002 | 81 | 48.28 | 1:43.61 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Lukas Adeler | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | 497 | 27.47 | 56.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 455 | 28.32 | 58.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | 436 | 28.45 | 59.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Magnus Loose | 1999 | 422 | 29.04 | 59.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 422 | 29.40 | 59.91 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Troels D. Essendrop | 1999 | 418 | 29.15 | 1:00.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 414 | 29.16 | 1:00.29 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Simeon Franow | 2000 | 411 | 28.75 | 1:00.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 392 | 29.70 | 1:01.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Ottsen | 1999 | 389 | 29.82 | 1:01.52 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Johan Joensen | 2000 | 382 | 29.79 | 1:01.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Jacob Friland | 1999 | 370 | 30.40 | 1:02.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 370 | 30.59 | 1:02.57 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
14 | Gustav Jørgensen | 2000 | 365 | 30.82 | 1:02.85 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
15 | Jacob Holm | 2000 | 351 | 30.95 | 1:03.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Møller | 2000 | 351 | 30.65 | 1:03.69 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 346 | 31.00 | 1:03.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 346 | 30.65 | 1:04.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Mads Rishøj | 1999 | 323 | 31.77 | 1:05.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Thor B. Hansen | 2000 | 307 | 31.84 | 1:06.55 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 302 | 32.36 | 1:06.92 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christian Juul Jensen | 2000 | 299 | 32.41 | 1:07.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 287 | 33.17 | 1:08.12 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 285 | 32.81 | 1:08.21 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 283 | 33.80 | 1:08.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Gustav Baarupdal | 2000 | 279 | 33.20 | 1:08.71 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 276 | 33.53 | 1:09.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 271 | 33.59 | 1:09.41 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jonas Ejby | 2000 | 269 | 33.22 | 1:09.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 268 | 33.49 | 1:09.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Gustav Notkin | 1999 | 263 | 33.29 | 1:10.08 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
32 | Rasmus Schrøder | 2000 | 260 | 33.97 | 1:10.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Rasmus Pedersen | 2000 | 258 | 34.47 | 1:10.57 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
34 | Alexander Kragesand | 1999 | 247 | 34.69 | 1:11.55 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
35 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 231 | 35.13 | 1:13.18 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Frederik Otte | 2000 | 224 | 37.23 | 1:13.95 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emil Kvistbo | 1999 | 220 | 36.45 | 1:14.35 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Daniel Johansen | 2000 | 209 | 35.00 | 1:15.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
39 | Mads Hansen | 1999 | 188 | 38.27 | 1:18.42 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
40 | Frederik Priess Hansen | 2000 | 139 | 39.55 | 1:26.70 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lars Merl | 1993 | 559 | 26.58 | 54.54 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 521 | 27.05 | 55.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 463 | 27.92 | 58.07 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Christian Warm | 1992 | 461 | 27.39 | 58.15 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kim Henriksen | 1989 | 455 | 27.54 | 58.39 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Rune Friis Petersen | 1996 | 455 | 28.24 | 58.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Andersen | 1998 | 437 | 28.29 | 59.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Jacob Samuel | 1998 | 436 | 28.65 | 59.26 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristian Svenstrup | 1998 | 430 | 28.44 | 59.50 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 427 | 28.68 | 59.64 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolai Billenstein | 1996 | 418 | 28.70 | 1:00.10 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Emil Zachariassen | 1997 | 413 | 28.89 | 1:00.32 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | 411 | 28.64 | 1:00.41 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
14 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 400 | 29.55 | 1:00.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christopher Pedersen | 1997 | 394 | 29.30 | 1:01.28 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Joachim Raahauge | 1996 | 384 | 29.71 | 1:01.80 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Rasmus Kristensen | 1997 | 382 | 29.59 | 1:01.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 348 | 30.67 | 1:03.87 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kasper Livbjerg | 1998 | 343 | 30.72 | 1:04.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nicklas Brink | 1996 | 315 | 31.80 | 1:06.02 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
21 | Kirill Lambæk Jensen | 1998 | 307 | 31.23 | 1:06.56 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
22 | Kasper Nørmark Hansen | 1998 | 300 | 32.35 | 1:07.07 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
23 | Kristian Jensen | 1994 | 182 | 37.43 | 1:19.30 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |