2019-01-17   13:03:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sydsim Swim Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Burlövs Bostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.92        1:20.30   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    38.24        1:21.15   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    38.64        1:21.40   
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    38.98        1:21.80   
Moa Williamsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.49        1:22.82   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    39.25        1:23.52   
Mathilda Månsson  2000  Simklubben Triton    39.37        1:23.81   
Felicia Huynh  2000  S71    40.44        1:25.63   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    40.67        1:27.02   
10  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    41.08        1:27.32   
11  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    41.41        1:28.08   
12  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    41.20        1:28.18   
13  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    41.25        1:28.73   
14  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    42.20        1:29.69   
15  Ida Kroon  2001  Helsingborgs Simsällskap    42.73        1:30.12   
16  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    42.52        1:31.12   
17  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    43.11        1:31.27   
18  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    42.11        1:31.94   
19  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    43.27        1:32.07   
20  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    44.19        1:32.11   
21  Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    44.18        1:33.05   
22  Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    44.73        1:33.08   
23  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    45.34        1:33.73   
24  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    44.11        1:34.53   
25  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    44.85        1:34.60   
26  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    45.94        1:35.18   
27  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    44.48        1:35.42   
28  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    43.96        1:35.55   
29  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    44.85        1:35.73   
30  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    44.84        1:36.09   
31  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    45.49        1:36.17   
32  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    46.10        1:36.38   
33  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    45.98        1:36.73   
34  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    45.69        1:36.96   
35  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    46.57        1:37.32   
36  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    45.44        1:37.35   
37  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap    44.96        1:37.47   
38  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    45.33        1:37.52   
39  Tova Nilsson  2002  S71    45.97        1:37.83   
40  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    46.69        1:38.15   
41  Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    46.25        1:38.46   
42  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    44.87        1:38.60   
43  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    47.54        1:38.69   
44  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap    46.43        1:38.91   
45  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    46.54        1:39.25   
46  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde    46.94        1:39.44   
47  Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    48.75        1:40.33   
48  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    47.60        1:40.42   
49  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    47.86        1:40.48   
50  Linnéa Öberg  2000  Simklubben Triton    48.21        1:42.33   
51  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    47.53        1:42.67   
52  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap    49.95        1:42.72   
53  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    47.36        1:42.81   
54  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    48.49        1:43.00   
55  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    47.67        1:43.70   
56  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    48.55        1:43.93   
57  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    48.86        1:44.02   
58  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen    49.36        1:44.39   
59  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    50.07        1:44.59   
60  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    49.69        1:45.26   
61  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    49.58        1:45.79   
62  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    49.60        1:46.10   
63  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon    51.05        1:46.59   
64  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    50.32        1:47.00   
65  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    50.16        1:47.16   
66  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon    51.54        1:48.66   
67  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    51.39        1:49.40   
68  Wilma Nilsson  2004  S71    51.62        1:49.95   
69  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    51.14        1:50.51   
70  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    51.49        1:50.68   
71  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    51.29        1:50.88   
72  Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb    51.83        1:51.18   
73  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    52.56        1:51.73   
74  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    52.87        1:51.92   
75  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    53.68        1:52.17   
76  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    52.85        1:52.48   
77  Vivian Lu  2001  Simklubben Poseidon    51.60        1:52.91   
78  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen    54.18        1:55.78   
79  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    54.85        1:56.38   
80  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    53.93        1:56.72   
81  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    55.93        1:59.29   
82  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    55.52        2:01.06   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            DNS   
Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            DNS   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            DNS   
Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Burlövs Bostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    34.62        1:14.25   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    38.32        1:21.07   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    37.93        1:22.14   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    39.18        1:24.08   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap    39.35        1:25.00   
Emma Andersson  1998  Ronneby Simsällskap    39.81        1:25.53   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    39.34        1:25.71   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    41.75        1:26.17   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    40.11        1:26.63   
10  Sofie Klügel  1998  S71    39.40        1:27.25   
11  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    41.73        1:30.88   
12  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    43.37        1:34.73   
13  Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    45.92        1:37.95   
14  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    45.82        1:38.30   
15  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb    46.63        1:40.40   
16  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    47.99        1:42.80   
17  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    48.31        1:44.76   
18  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap    1:01.11        2:07.28   
Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Burlövs Bostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    34.82        1:14.51   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton    34.87        1:15.78   
Erika Hultman  1994  Simklubben Sydsim    35.82        1:16.58   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    36.15        1:17.91   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    36.83        1:18.30   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    39.97        1:23.88   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen    39.19        1:24.74   
Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb    39.40        1:25.56   
Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb    41.58        1:27.13   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon    39.90        1:27.13   
11  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    42.47        1:29.17   
12  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    41.81        1:31.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  09:39 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  10:01   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Schenker 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    29.26        1:04.64   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    31.70        1:09.40   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    32.20        1:09.94   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    32.58        1:10.00   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    32.42        1:11.10   
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.86        1:11.66   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    32.52        1:12.76   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    34.19        1:13.17   
Philip Chen  2000  S71    32.20        1:15.10   
10  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.78        1:17.45   
11  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    36.06        1:18.28   
12  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.00        1:19.65   
13  Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    36.73        1:19.85   
14  Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.19        1:19.96   
15  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    36.69        1:20.54   
16  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    36.35        1:20.72   
17  William Bevréus  2003  S71    36.84        1:21.28   
18  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    38.06        1:22.29   
19  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    37.49        1:22.32   
20  Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.83        1:22.61   
21  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    37.26        1:23.70   
22  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    39.64        1:26.87   
23  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.83        1:27.02   
24  Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.70        1:27.71   
25  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    39.46        1:29.64   
26  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    38.00        1:30.78   
27  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    40.30        1:33.80   
28  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    43.63        1:34.06   
29  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    40.09        1:35.06   
30  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    45.27        1:36.56   
31  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    46.22        1:42.86   
32  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.76        1:45.76   
33  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    48.39        1:48.30   
34  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    50.30        1:50.63   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            DNS   
Isak Lindholm  2000  Trelleborg Sim            DNS   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Schenker 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    27.26        59.25   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    29.40        1:02.57   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    29.02        1:02.75   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    29.54        1:02.84   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborg Sim    30.05        1:03.97   
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    29.48        1:05.09   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    30.84        1:06.12   
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.10        1:08.03   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    30.19        1:08.29   
10  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb    31.06        1:08.97   
11  Niklas Jagerstål  1999  Simklubben Triton    32.13        1:09.49   
12  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    30.61        1:09.82   
13  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    31.84        1:09.98   
14  Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap    33.51        1:11.08   
15  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    33.55        1:11.51   
16  Alexander Trudov  1999  S71    31.95        1:11.93   
17  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    31.95        1:12.16   
18  Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap    33.22        1:12.24   
19  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    31.82        1:13.58   
20  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    34.85        1:14.38   
21  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim    34.07        1:15.01   
22  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    34.48        1:15.34   
23  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    35.81        1:20.60   
24  Filip Danielsson  1998  Ronneby Simsällskap    41.65        1:33.31   
Willy Bai  1999  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Schenker 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsällskap    27.88        59.85   
Cruiz Llupa  1997  Simklubben Sydsim    28.14        1:00.28   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    28.81        1:01.05   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    28.40        1:01.48   
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb    28.50        1:01.72   
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    28.52        1:01.86   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim    29.04        1:02.81   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    29.23        1:03.13   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap    29.49        1:05.17   
10  Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    29.36        1:05.64   
11  Per Christerson  1995  Simklubben Hajen    31.27        1:07.90   
12  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    30.97        1:09.70   
13  Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    30.93        1:10.03   
14  Kassem Abou Nawfal  1997  S71    30.79        1:10.58   
15  Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb    30.83        1:10.78   
16  Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    33.99        1:13.89   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:01 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  10:38   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Nordic Sugar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melina Holtan  2000  Asker Svømmeklubb    35.31  1:13.83  1:54.38    2:34.28   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    35.67  1:14.59  1:54.76    2:34.34   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    35.11  1:14.20  1:55.69    2:36.68   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    38.39  1:19.83  2:01.67    2:42.28   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    38.67  1:20.69  2:03.71    2:45.54   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.31  1:19.59  2:03.76    2:45.84   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    39.21  1:21.86  2:05.10    2:47.65   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.64  1:23.85  2:07.43    2:49.64   
Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    39.05  1:21.11  2:05.84    2:49.93   
10  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    39.64  1:23.52  2:07.57    2:50.72   
11  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    40.35  1:23.69  2:07.43    2:50.84   
12  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    40.60  1:25.61  2:08.09    2:51.53   
13  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    40.46  1:24.49  2:09.37    2:52.19   
14  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    41.23  1:24.79  2:09.60    2:52.86   
15  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    40.08  1:24.13  2:09.96    2:54.19   
16  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    40.94  1:24.94  2:10.56    2:54.31   
17  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde    40.34  1:25.76  2:11.23    2:54.50   
18  Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.37  1:25.26  2:10.53    2:55.06   
19  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    40.78  1:24.78  2:10.36    2:55.33   
20  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    41.08  1:27.43  2:14.26    2:57.34   
21  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    41.48  1:26.75  2:12.57    2:57.98   
22  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    41.34  1:26.45  2:12.81    2:58.11   
23  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    42.23  1:27.40  2:14.29    2:58.94   
24  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    40.99  1:26.66  2:13.61    2:59.18   
25  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    42.89  1:29.09  2:15.73    3:00.20   
26  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    42.77  1:29.60  2:16.37    3:01.00   
27  Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    42.60  1:29.17  2:16.75    3:01.44   
28  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde    42.92  1:29.69  2:17.66    3:03.43   
29  Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim    43.30  1:31.85  2:18.48    3:03.77   
30  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap    43.88  1:30.57  2:19.67    3:04.26   
31  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    45.03  1:33.53  2:21.34    3:05.34   
32  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    42.79  1:30.02  2:19.21    3:07.93   
33  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde    45.20  1:34.12  2:23.12    3:08.31   
34  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    45.10  1:33.35  2:21.85    3:09.67   
35  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    43.98  1:32.53  2:22.33    3:11.47   
36  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    46.98  1:35.37  2:25.37    3:12.10   
37  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    45.59  1:35.82  2:26.50    3:14.35   
38  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    47.26  1:37.79  2:26.83    3:14.45   
39  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    45.73  1:36.71  2:27.94    3:17.58   
40  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    45.59  1:36.71  2:28.07    3:18.07   
41  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    46.91  1:38.32  2:30.00    3:18.34   
42  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    46.91  1:37.58  2:29.44    3:20.53   
43  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    45.42  1:37.13  2:29.70    3:23.02   
44  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    49.17  1:42.79  2:36.96    3:27.69   
45  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap    50.17  1:43.68  2:39.66    3:31.06   
46  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    51.60  1:48.57  2:46.49    3:42.13   
47  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    54.91  1:56.32  2:59.12    3:58.17   
Linnéa Öberg  2000  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordic Sugar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    35.27  1:13.19  1:52.15    2:30.74   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb    36.39  1:14.83  1:54.37    2:33.28   
Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap    37.31  1:17.02  1:57.07    2:35.42   
Moa Holmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    37.71  1:17.67  1:57.95    2:37.12   
Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    35.99  1:15.66  1:56.67    2:37.78   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    36.37  1:17.77  1:59.02    2:38.93   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    37.46  1:17.38  1:58.81    2:39.47   
Mimmi Hallbäck  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.76  1:18.22  1:59.59    2:40.60   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    36.86  1:17.63  1:59.34    2:41.13   
10  Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    37.23  1:18.26  2:01.22    2:43.24   
11  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    37.91  1:19.81  2:02.63    2:45.08   
12  Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    39.19  1:20.71  2:03.53    2:45.91   
13  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    38.91  1:22.04  2:04.98    2:47.49   
14  Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    38.38  1:21.17  2:05.12    2:48.17   
15  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    39.37  1:21.92  2:06.17    2:50.05   
16  Nathalie Lindh  1998  Malmö Kappsimningsklubb    39.47  1:22.84  2:07.79    2:52.16   
17  Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    40.20  1:25.91  2:12.22    2:53.95   
18  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    41.10  1:26.17  2:11.40    2:56.42   
19  Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    41.39  1:26.53  2:14.49    3:00.09   
20  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    42.39  1:28.33  2:16.76    3:04.11   
21  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap    44.01  1:32.07  2:22.49    3:08.69   
22  Daniella Ståhl  1999  Simklubben Poseidon    48.40  1:41.88  2:40.15    3:38.88   
Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Nordic Sugar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    35.05  1:11.96  1:49.22    2:26.05   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    34.95  1:11.97  1:49.57    2:26.77   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    35.67  1:13.54  1:52.73    2:30.32   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton    34.97  1:13.76  1:53.15    2:32.32   
Linnéa Månsson  1996  Simsällskapet Iden    37.42  1:17.68  1:59.85    2:41.41   
Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb    35.60  1:15.54  1:57.74    2:41.45   
Erica Johnsson  1996  Simklubben Lödde    41.99  1:26.66  2:13.08    2:58.37   
Emmy Lundh  1995  Trelleborg Sim            DNS   
Jenny Thalin  1997  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Linnéa Olsson  1994  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Socker Hyllan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    35.74  1:16.90  1:59.81    2:43.77   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.73  1:22.58  2:07.94    2:50.23   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim    37.04  1:21.13  2:07.06    2:51.57   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    39.26  1:22.92  2:07.53    2:53.22   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    37.37  1:21.16  2:07.54    2:53.76   
Philip Chen  2000  S71    39.07  1:23.36  2:09.50    2:55.69   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    40.58  1:27.38  2:15.93    3:00.92   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    42.09  1:28.20  2:14.93    3:02.91   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    40.62  1:28.94  2:17.33    3:04.77   
10  Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.79  1:29.62  2:18.14    3:06.21   
11  Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    41.40  1:29.04  2:17.11    3:07.16   
12  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    40.90  1:29.10  2:19.34    3:08.65   
13  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    42.77  1:32.92  2:23.03    3:10.54   
14  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    43.94  1:33.31  2:22.79    3:11.12   
15  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.73  1:35.53  2:27.78    3:16.97   
16  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    46.00  1:36.75  2:28.95    3:18.86   
17  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    46.65  1:37.72  2:30.22    3:20.57   
18  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    44.74  1:36.75  2:31.91    3:24.54   
19  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    45.07  1:36.80  2:31.64    3:26.73   
20  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap    47.87  1:40.67  2:34.26    3:27.06   
21  Fredrik Svanberg  2000  Ronneby Simsällskap    47.69  1:42.96  2:36.68    3:32.52   
22  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    44.67  1:40.46  2:37.36    3:33.70   
23  Stefan Rajkovic  2002  Malmö Kappsimningsklubb    48.20  1:44.51  2:42.41    3:36.39   
24  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    50.12  1:47.00  2:44.46    3:39.86   
25  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    50.58  1:47.01  2:45.05    3:41.11   
26  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    48.27  1:45.08  2:43.52    3:41.52   
27  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    53.20  1:57.26  3:02.87    4:06.02   
David Petrovic  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim            DNS   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            DNS   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Socker Hyllan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.85  1:14.55  1:55.51    2:36.58   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    36.73  1:19.47  2:02.95    2:45.83   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    36.43  1:19.43  2:04.04    2:46.05   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    38.71  1:22.29  2:06.98    2:50.59   
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    37.97  1:20.92  2:05.55    2:51.03   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    37.19  1:20.39  2:06.35    2:51.73   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    37.76  1:22.04  2:08.00    2:53.47   
Joel Mörck  1999  S71    39.11  1:24.38  2:10.70    2:56.63   
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    41.79  1:28.03  2:15.53    3:01.73   
10  Alexander Trudov  1999  S71    40.57  1:28.80  2:18.07    3:06.64   
11  Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    42.40  1:30.28  2:19.08    3:08.48   
12  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    42.29  1:30.01  2:19.77    3:09.34   
13  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    42.74  1:31.18  2:21.98    3:09.89   
14  David Barjosef  1999  Eslövs Simsällskap    42.20  1:31.61  2:24.12    3:16.39   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Socker Hyllan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Andersson  1996  Helsingborgs Simsällskap    33.70  1:11.77  1:50.78    2:29.55   
Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb    34.01  1:11.60  1:50.40    2:31.14   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    34.45  1:14.13  1:55.47    2:36.76   
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    36.96  1:15.38  1:55.94    2:38.33   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    34.53  1:14.68  1:56.94    2:40.29   
Otto Schippert  1996  Helsingborgs Simsällskap    35.83  1:15.46  1:57.63    2:40.73   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim    34.81  1:15.34  1:57.97    2:41.65   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    36.08  1:17.58  2:01.72    2:47.42   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    37.25  1:21.48  2:06.68    2:53.28   
10  Kassem Abou Nawfal  1997  S71    38.11  1:21.93  2:07.36    2:53.95   
11  Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim    40.77  1:26.56  2:15.57    3:05.01   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  11:11 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  12:38   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Företagshus 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:05.28  2:16.83  3:29.38    4:42.93   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    1:07.31  2:19.69  3:32.58    4:45.15   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:08.64  2:22.35  3:36.68    4:49.82   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:10.01  2:25.56  3:41.58    4:55.04   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:09.24  2:24.98  3:41.31    4:56.66   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:10.10  2:25.95  3:42.28    4:56.81   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.94  2:27.67  3:43.99    4:58.09   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    1:09.18  2:25.49  3:43.17    4:58.41   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    1:12.58  2:31.43  3:49.53    5:04.78   
10  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:13.45  2:32.63  3:51.79    5:04.87   
11  Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    1:12.03  2:31.28  3:50.94    5:07.41   
12  Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:13.25  2:31.76  3:51.51    5:09.16   
13  Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:13.70  2:33.91  3:53.05    5:09.21   
14  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    1:14.18  2:34.14  3:54.25    5:11.03   
15  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    1:10.85  2:30.61  3:52.49    5:12.47   
16  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    1:15.09  2:35.79  3:55.25    5:12.67   
17  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:13.16  2:33.07  3:53.41    5:12.76   
18  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:16.79  2:39.60  4:01.15    5:18.35   
19  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:14.47  2:35.08  3:57.45    5:19.53   
20  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:16.52  2:39.02  4:02.58    5:22.86   
21  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    1:18.77  2:44.22  4:09.79    5:30.97   
22  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    1:18.68  2:45.02  4:11.22    5:34.70   
23  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    1:18.91  2:44.42  4:11.59    5:37.05   
24  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    1:19.61  2:47.19  4:14.70    5:38.92   
25  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    1:18.30  2:46.94  4:17.12    5:40.16   
26  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    1:19.32  2:46.79  4:12.97    5:40.64   
27  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    1:21.92  2:51.17  4:21.69    5:40.90   
28  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    1:18.52  2:46.78  4:16.34    5:43.26   
29  Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    1:20.39  2:49.30  4:19.51    5:46.17   
30  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde    1:20.02  2:48.16  4:19.22    5:46.58   
31  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    1:22.29  2:51.21  4:20.80    5:46.80   
32  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    1:22.24  2:51.32  4:21.14    5:46.81   
33  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:22.18  2:50.79  4:20.83    5:47.32   
34  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:21.98  2:53.84  4:24.99    5:51.61   
35  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    1:18.61  2:48.69  4:21.22    5:53.53   
36  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:22.39  2:54.56  4:27.55    5:57.06   
37  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    1:24.90  2:57.15  4:30.23    5:59.64   
38  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    1:22.35  2:57.23  4:31.57    6:04.93   
39  Tova Nilsson  2002  S71    1:23.98  2:58.31  4:34.63    6:05.70   
40  Linnéa Öberg  2000  Simklubben Triton    1:21.84  2:58.41  5:23.24    6:07.73   
41  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    1:25.01  3:01.02  4:38.17    6:11.58   
42  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:25.67  3:02.16  4:39.96    6:13.04   
43  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    1:26.72  3:04.14  4:41.37    6:16.69   
44  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    1:27.59  3:04.80  4:41.31    6:17.06   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Företagshus 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:07.43  2:19.71  3:31.58    4:42.69   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:09.90  2:24.20  3:39.20    4:51.66   
Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:10.61  2:27.49  3:44.17    4:59.23   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    1:11.47  2:28.98  3:46.79    5:00.15   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:10.88  2:27.33  3:44.50    5:00.52   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    1:11.81  2:28.78  3:46.75    5:02.37   
Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap    1:12.92  2:29.41  3:47.68    5:05.02   
Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    1:12.28  2:31.34  3:50.81    5:08.62   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:12.13  2:30.14  3:50.39    5:09.41   
10  Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    1:12.11  2:33.32  3:53.29    5:10.89   
11  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:13.84  2:32.71  3:52.71    5:11.52   
12  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim    1:13.29  2:33.58  3:54.78    5:15.40   
13  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    1:15.55  2:37.54  3:59.49    5:18.49   
14  Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    1:15.71  2:39.17  3:59.74    5:19.18   
15  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    1:17.65  2:41.58  4:05.70    5:26.81   
16  Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    1:17.67  2:43.96  4:11.37    5:34.80   
17  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:15.38  2:41.85  4:10.34    5:37.99   
18  Emma Andersson  1998  Ronneby Simsällskap    1:20.79  2:50.48  4:20.95    5:45.07   
Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap            DNS   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Företagshus 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:04.70  2:14.08  3:23.78    4:33.71   
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    1:05.56  2:15.92  3:26.71    4:37.31   
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton    1:05.62  2:16.11  3:28.45    4:38.47   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    1:06.13  2:17.28  3:29.27    4:38.65   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    1:06.76  2:19.31  3:32.89    4:45.32   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:08.72  2:21.06  3:34.55    4:46.84   
Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    1:09.53  2:25.90  3:42.61    4:57.67   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon    1:11.42  2:30.04  3:51.77    5:10.36   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    1:12.87  2:33.44  3:56.14    5:14.88   
10  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    1:14.62  2:35.31  3:57.35    5:19.25   
Emmy Lundh  1995  Trelleborg Sim            DNS   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  12:38 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Harrie Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    30.21  1:04.16  1:39.66    2:11.68   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    29.71  1:03.46  1:38.27    2:11.78   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    29.51  1:03.03  1:38.15    2:12.04   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    30.05  1:04.94  1:41.20    2:15.04   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    30.93  1:05.35  1:40.67    2:15.11   
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.79  1:04.85  1:41.13    2:16.35   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    31.29  1:05.72  1:41.89    2:17.90   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    31.89  1:07.47  1:44.13    2:19.79   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    31.71  1:07.66  1:44.97    2:22.00   
10  Philip Chen  2000  S71    31.33  1:07.45  1:45.18    2:22.42   
11  Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.27  1:09.26  1:47.46    2:23.69   
12  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.77  1:07.91  1:46.77    2:23.96   
13  Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim    32.67  1:10.16  1:48.60    2:25.71   
14  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.16  1:10.33  1:48.71    2:26.68   
15  Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    33.09  1:10.49  1:48.91    2:26.98   
16  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    31.89  1:08.79  1:48.18    2:27.46   
17  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.70  1:12.87  1:51.52    2:27.56   
18  Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.01  1:12.42  1:50.90    2:28.16   
19  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton      1:10.60      2:28.86   
20  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    34.10  1:12.95  1:52.12    2:29.83   
21  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    33.59  1:11.93  1:52.29    2:30.15   
22  Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    33.72  1:12.36  1:51.78    2:30.80   
23  Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.95  1:14.00  1:54.26    2:31.39   
24  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.39  1:13.36  1:55.22    2:34.60   
25  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    33.85  1:12.95  1:53.70    2:34.67   
26  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    33.50  1:13.13  1:55.29    2:35.72   
27  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    35.64  1:15.80  1:57.37    2:37.73   
28  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    36.89  1:17.57  1:58.81    2:38.37   
29  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    35.07  1:15.04  1:57.49    2:38.59   
30  Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    34.34  1:16.06  1:58.67    2:39.98   
31  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    36.17  1:18.73  2:02.79    2:40.10   
32  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.14  1:17.10  1:59.91    2:40.49   
33  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    36.23  1:17.26  1:59.50    2:40.77   
34  Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap    36.53  1:18.82  2:01.27    2:41.32   
35  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.83  1:18.97  2:01.39    2:41.87   
36  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    37.48  1:20.12  2:02.95    2:43.24   
37  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    36.06  1:18.68  2:01.60    2:43.31   
38  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    36.24  1:17.62  2:01.61    2:44.06   
39  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    39.54  1:23.76  2:07.58    2:46.83   
40  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    38.58  1:22.13  2:06.30    2:47.93   
41  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    38.12  1:22.98  2:09.19    2:53.95   
42  Fredrik Svanberg  2000  Ronneby Simsällskap    36.45  1:21.50  2:11.39    2:55.68   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            DNS   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            DNS   
Isak Lindholm  2000  Trelleborg Sim            DNS   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Harrie Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborg Sim    28.00  58.11  1:28.60    1:58.16   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    27.86  58.52  1:29.15    1:59.33   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    29.03  1:00.13  1:32.53    2:06.06   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    29.86  1:02.51  1:35.88    2:06.81   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    28.96  1:00.80  1:34.35    2:07.21   
Niklas Jagerstål  1999  Simklubben Triton    28.82  1:00.55  1:34.59    2:08.48   
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    28.49  1:00.60  1:35.36    2:10.11   
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.19  1:03.32  1:37.34    2:11.01   
Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.54  1:04.06  1:38.35    2:11.22   
10  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    29.81  1:02.72  1:37.57    2:12.06   
11  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    29.71  1:04.10  1:38.96    2:12.40   
12  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    29.64  1:03.71  1:38.27    2:12.41   
13  Alexander Trudov  1999  S71    29.14  1:03.31  1:38.21    2:12.78   
14  Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    30.19  1:03.43  1:38.75    2:14.41   
15  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.60  1:06.35  1:40.83    2:14.48   
16  Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    29.98  1:04.90  1:40.40    2:14.67   
17  Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    30.53  1:05.49  1:40.89    2:15.08   
18  Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    31.19  1:05.85  1:43.04    2:19.09   
19  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    31.98  1:07.57  1:43.77    2:19.41   
20  Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap    31.56  1:07.18  1:44.97    2:19.56   
21  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    30.82  1:06.53  1:44.35    2:20.23   
22  Joel Mörck  1999  S71    30.38  1:05.79  1:42.78    2:20.80   
23  Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    31.70  1:07.37  1:45.17    2:21.89   
24  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    31.35  1:08.24  1:46.97    2:22.12   
25  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    32.92  1:09.62  1:47.94    2:24.56   
26  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    30.03  1:05.94  1:45.81    2:25.15   
27  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    31.76  1:08.90  1:48.59    2:25.34   
28  Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    33.95  1:10.16  1:47.07    2:25.55   
29  Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap    32.27  1:09.99  1:49.59    2:26.83   
30  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    35.92  1:17.16  1:58.46    2:37.54   
31  Filip Danielsson  1998  Ronneby Simsällskap    36.25  1:17.57  1:59.52    2:38.51   
32  Willy Bai  1999  Ronneby Simsällskap    35.37  1:19.57  2:04.63    2:43.90   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton            DNS   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            DNS   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            DSQ   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Harrie Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    28.03  58.82  1:30.12    2:01.96   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    28.30  1:00.05  1:32.39    2:03.19   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    28.31  1:00.45  1:32.26    2:03.28   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    27.98  59.23  1:32.36    2:04.95   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    28.89  1:00.20  1:33.05    2:05.05   
Marcus Andersson Arvidsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    27.68  1:00.78  1:33.92    2:06.78   
Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim    28.68  1:00.55  1:34.28    2:07.46   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    28.57  1:00.39  1:34.18    2:08.32   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    29.10  1:01.88  1:35.30    2:08.54   
10  Per Christerson  1995  Simklubben Hajen    29.66  1:02.25  1:36.64    2:10.93   
11  Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    29.03  1:01.85  1:36.99    2:12.36   
12  Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap    29.94  1:03.52  1:38.95    2:12.93   
13  Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    28.33  1:01.42  1:37.48    2:13.07   
14  Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    29.05  1:02.02  1:37.85    2:13.70   
15  Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap    31.39  1:06.30  1:42.63    2:17.63   
16  Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    31.11  1:05.75  1:42.45    2:17.96   
17  Dragomir Petrov  1996  Malmö Kappsimningsklubb    30.38  1:04.84  2:21.20    2:21.20   
18  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    31.61  1:08.28  1:46.01    2:22.11   
19  Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim    33.29  1:10.61      2:25.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  16:40   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Olsson Maskin Entrepr. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    30.32        1:02.92   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    31.22        1:03.40   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    30.90        1:03.69   
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    31.04        1:03.79   
Melina Holtan  2000  Asker Svømmeklubb    30.99        1:03.97   
Moa Williamsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.16        1:04.06   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    31.49        1:04.78   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    31.74        1:05.50   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.73        1:05.61   
10  Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.16        1:06.36   
11  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    31.80        1:06.57   
12  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborg Sim    32.26        1:07.11   
13  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    32.60        1:07.34   
14  Felicia Huynh  2000  S71    32.01        1:07.47   
15  Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    32.37        1:07.52   
16  Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    32.12        1:07.54   
17  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.89        1:07.82   
18  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.90        1:07.83   
19  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    32.93        1:08.27   
20  Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    32.36        1:08.49   
21  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    32.71        1:08.57   
22  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    33.77        1:08.62   
23  Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.29        1:09.03   
24  Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.05        1:09.10   
25  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    32.84        1:09.26   
26  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    33.70        1:09.34   
27  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.91        1:09.62   
28  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    33.47        1:09.66   
29  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    32.96        1:09.67   
30  Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.95        1:09.68   
31  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    33.14        1:10.04   
32  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    32.92        1:10.16   
33  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    33.94        1:10.30   
34  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    34.47        1:10.57   
35  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    33.35        1:10.61   
36  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    33.30        1:10.71   
37  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    33.50        1:11.00   
38  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.04        1:11.04   
39  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    34.05        1:11.05   
40  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    34.30        1:11.21   
41  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    34.18        1:11.30   
42  Mathilda Månsson  2000  Simklubben Triton    34.45        1:11.46   
43  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    34.14        1:11.59   
44  Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    33.99        1:11.83   
45  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    32.82        1:12.21   
46  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    34.43        1:12.47   
47  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    35.58        1:12.89   
48  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    34.60        1:13.07   
49  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    34.65        1:13.26   
50  Linnéa Öberg  2000  Simklubben Triton    34.67        1:13.43   
51  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    36.47        1:14.05   
52  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    35.19        1:14.06   
53  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap    35.65        1:14.09   
54  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    35.76        1:14.29   
55  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    35.07        1:14.32   
56  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    35.44        1:14.35   
57  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    35.70        1:14.79   
58  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap    34.62        1:14.89   
59  Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    35.41        1:14.96   
60  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    36.38        1:15.60   
61  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    37.24        1:15.88   
62  Ida Kroon  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.53        1:15.95   
63  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.88        1:16.28   
64  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde    36.64        1:16.45   
65  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    36.98        1:16.62   
65  Tova Nilsson  2002  S71    36.54        1:16.62   
67  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    36.76        1:16.63   
68  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde    37.20        1:16.95   
69  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    37.46        1:17.07   
70  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    37.29        1:17.36   
71  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde    37.85        1:17.87   
72  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.58        1:18.25   
73  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    36.76        1:18.35   
74  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim    37.00        1:18.66   
75  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    37.04        1:18.68   
76  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    38.04        1:19.02   
77  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    37.45        1:19.32   
78  Vivian Lu  2001  Simklubben Poseidon    37.78        1:19.41   
79  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    37.92        1:19.72   
80  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    35.58        1:20.10   
81  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    37.97        1:20.17   
82  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    38.30        1:20.28   
83  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    36.78        1:20.49   
84  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    37.51        1:20.68   
85  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    37.84        1:21.43   
86  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    37.87        1:21.56   
87  Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.21        1:21.63   
88  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    38.20        1:21.82   
89  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    37.97        1:22.13   
90  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.74        1:22.27   
91  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen    38.94        1:22.41   
92  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.97        1:22.60   
93  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb    37.83        1:22.64   
94  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    39.74        1:23.04   
95  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    39.38        1:23.34   
96  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    39.62        1:23.47   
97  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    38.51        1:23.88   
98  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon    39.55        1:23.92   
99  Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon    39.32        1:23.95   
100  Wilma Nilsson  2004  S71    39.87        1:24.60   
101  Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb    40.12        1:24.62   
102  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    40.58        1:26.01   
103  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    39.87        1:26.13   
104  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    40.77        1:26.95   
105  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.97        1:27.02   
106  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    42.76        1:27.96   
107  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    40.40        1:28.35   
108  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    41.26        1:28.52   
109  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    40.86        1:28.69   
110  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen    41.48        1:28.84   
111  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    42.13        1:32.53   
112  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.21        1:39.82   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            DNS   
Alexandra Zemtsovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Olsson Maskin Entrepr. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.01        1:00.12   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap    29.81        1:01.57   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.54        1:02.24   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    30.07        1:02.37   
Ellen Sandberg  1999  S71    30.31        1:03.17   
Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.74        1:03.42   
Moa Holmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.69        1:03.59   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    30.70        1:03.96   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    30.53        1:04.18   
10  Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    30.78        1:04.34   
11  Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb    31.52        1:05.05   
12  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    31.51        1:05.07   
13  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    31.65        1:05.61   
14  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    31.96        1:05.66   
15  Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    31.45        1:05.83   
16  Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap    31.74        1:05.96   
17  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    31.79        1:05.98   
18  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    31.73        1:06.80   
19  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    31.58        1:07.70   
20  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    33.01        1:08.07   
21  Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    32.30        1:08.12   
22  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    32.52        1:08.22   
23  Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    33.00        1:08.74   
24  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    32.40        1:09.00   
24  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    33.16        1:09.00   
26  Nathalie Lindh  1998  Malmö Kappsimningsklubb    33.34        1:09.41   
27  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.89        1:09.86   
28  Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    33.23        1:09.88   
29  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    33.39        1:10.27   
30  Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb    33.52        1:10.34   
31  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    33.37        1:10.36   
32  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    33.88        1:10.43   
33  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb    33.33        1:10.69   
34  Sofie Klügel  1998  S71    33.26        1:11.02   
35  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim    34.23        1:11.27   
36  Emma Andersson  1998  Ronneby Simsällskap    34.33        1:12.45   
37  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    34.63        1:12.48   
38  Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    35.05        1:13.12   
39  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    35.59        1:15.10   
40  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    35.45        1:15.97   
41  Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    35.92        1:16.09   
42  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap    36.68        1:17.29   
43  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    37.46        1:18.47   
44  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap    39.31        1:22.68   
45  Daniella Ståhl  1999  Simklubben Poseidon    39.20        1:22.75   
46  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap    48.97        1:41.12   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Olsson Maskin Entrepr. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton    27.57        56.89   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    28.87        1:00.13   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    29.65        1:01.78   
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap    29.59        1:02.00   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    29.90        1:02.06   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    30.01        1:02.23   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    30.13        1:02.60   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    29.88        1:02.74   
Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    30.30        1:02.86   
10  Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb    30.03        1:02.88   
11  Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    30.03        1:03.06   
12  Eljena Knutsson  1992  Ystads Simsällskap    30.14        1:03.48   
13  Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simsällskapet Iden    30.67        1:03.69   
14  Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon    30.23        1:03.74   
15  Emilia Andreasson  1996  S71    30.16        1:03.97   
16  Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb    31.01        1:04.24   
17  Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    31.17        1:04.44   
18  Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb    31.41        1:05.17   
19  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    32.53        1:06.81   
20  Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon    31.71        1:06.82   
21  Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb    31.30        1:06.88   
22  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    33.38        1:11.11   
23  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    33.64        1:11.50   
24  Erica Johnsson  1996  Simklubben Lödde    35.02        1:11.63   
25  Julia Schubert  1997  Trelleborg Sim    34.23        1:12.31   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  16:40 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    30.44  1:11.61  1:58.85    2:32.31   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    33.13  1:13.11  2:00.38    2:32.45   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    33.68  1:15.23  1:58.83    2:33.71   
Philip Chen  2000  S71    31.58  1:12.35  1:58.33    2:34.64   
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.96  1:14.91  2:03.51    2:37.85   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    32.94  1:12.91  2:02.45    2:37.93   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    32.65  1:13.85  2:04.02    2:38.71   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb    34.66  1:16.59  2:04.29    2:40.55   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.61  1:20.22  2:05.88    2:41.92   
10  Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim    37.64  1:20.74  2:05.65    2:43.13   
11  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.36  1:18.46  2:05.55    2:43.53   
12  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.29  1:22.51  2:06.92    2:47.66   
13  Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    37.16  1:22.88  2:10.42    2:48.80   
14  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    38.77  1:23.06  2:10.68    2:48.83   
15  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    37.40  1:24.14  2:12.68    2:50.80   
16  Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.35  1:22.92  2:12.72    2:52.78   
17  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    38.66  1:24.81  2:14.04    2:53.15   
18  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    37.35  1:27.70  2:16.21    2:54.46   
19  William Bevréus  2003  S71    36.65  1:21.28  2:15.73    2:55.02   
20  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.48  1:26.54  2:19.78    2:55.17   
21  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    39.38  1:24.19  2:18.73    2:55.65   
22  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.91  1:25.09  2:17.28    2:56.61   
23  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    37.25  1:26.61  2:19.02    2:56.79   
24  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.64  1:26.87  2:20.38    2:59.20   
25  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    37.81  1:22.74  2:19.40    2:59.60   
26  Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.90  1:26.51  2:19.74    3:00.09   
27  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    39.28  1:27.02  2:19.26    3:00.28   
28  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    42.75  1:26.78  2:19.77    3:00.89   
29  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    41.35  1:28.51  2:19.29    3:00.90   
30  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    40.82  1:28.35  2:24.45    3:01.60   
31  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    42.04  1:30.39  2:21.36    3:02.04   
32  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    38.41  1:23.03  2:22.71    3:02.58   
33  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    42.55  1:31.28  2:25.28    3:05.47   
34  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.01  1:31.17  2:26.11    3:06.11   
35  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    40.75  1:28.47  2:28.25    3:10.55   
36  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    41.04  1:32.14  2:29.37    3:14.81   
37  Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap    44.38  1:39.17  2:34.71    3:16.34   
38  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    45.45  1:36.95  2:34.46    3:16.37   
39  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    50.19  1:42.08  2:42.12    3:20.92   
40  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    45.12  1:37.86  2:38.71    3:21.06   
41  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    40.95  1:34.17  2:37.49    3:22.49   
42  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    47.43  1:41.73  2:38.12    3:22.50   
43  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    36.69  1:47.54  3:37.35    3:37.35   
44  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    52.30  1:48.96  2:49.49    3:38.28   
45  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    55.83  1:49.96  2:54.78    3:45.66   
46  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    54.67  1:48.62  2:59.48    3:46.30   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Albert Nyhlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.70  1:06.30  1:43.44    2:15.49   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    30.34  1:13.89  1:52.01    2:23.01   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    27.84  1:05.56  1:51.15    2:23.11   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    30.36  1:09.78  1:52.50    2:25.87   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    30.71  1:09.06  1:53.67    2:26.65   
Niklas Jagerstål  1999  Simklubben Triton    31.57  1:10.72  1:56.09    2:28.30   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    33.73  1:16.75  1:55.66    2:28.81   
Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.26  1:11.39  1:56.59    2:29.70   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    33.45  1:10.59  1:56.05    2:29.75   
10  Alexander Trudov  1999  S71    30.61  1:10.35  1:55.76    2:29.78   
11  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    31.03  1:10.11  1:57.24    2:30.73   
12  Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.20  1:14.20  1:54.88    2:30.74   
13  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    32.97  1:14.01  1:57.49    2:31.49   
14  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    30.53  1:13.04  1:58.59    2:32.06   
15  Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    31.84  1:13.29  1:59.56    2:32.85   
16  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    32.67  1:11.95  1:58.59    2:35.45   
17  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    31.77  1:11.98  2:00.92    2:36.71   
18  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    31.78  1:12.43  2:00.78    2:36.74   
19  Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    33.60  1:16.14  2:01.39    2:37.12   
20  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    35.95  1:21.77  2:06.75    2:43.26   
21  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    34.04  1:17.40  2:06.26    2:47.14   
22  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    33.29  1:19.10  2:11.21    2:48.67   
23  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim    33.84  1:18.57  2:11.88    2:49.66   
24  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    34.69  1:19.01  2:12.45    2:51.18   
25  Filip Danielsson  1998  Ronneby Simsällskap    41.81  1:31.31  2:26.12    3:04.24   
26  Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    38.69  1:31.64  2:23.91    3:05.44   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    28.83  1:04.61  1:46.21    2:17.13   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    28.51  1:04.97  1:49.35    2:21.63   
Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsällskap    29.43  1:06.26  1:49.28    2:22.25   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim    29.29  1:07.91  1:48.00    2:23.73   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    30.15  1:05.30  1:51.14    2:23.82   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    30.49  1:08.76  1:52.87    2:26.28   
Otto Schippert  1996  Helsingborgs Simsällskap    30.13  1:12.26  1:53.43    2:27.65   
Måns Tangvald  1995  Simklubben Sydsim    30.98  1:09.62  1:55.67    2:31.52   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    31.29  1:09.75  1:55.95    2:32.26   
10  Kassem Abou Nawfal  1997  S71    31.21  1:11.11  1:57.47    2:33.62   
11  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    32.68  1:12.50  1:59.96    2:35.70   
12  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    30.58  1:10.86  1:58.35    2:36.64   
13  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    33.13  1:15.77  2:02.84    2:38.96   
14  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    35.62  1:16.97  2:05.86    2:43.10   
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  17:35   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Burlövs Bostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    32.09  1:10.78  1:50.08    2:31.23   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.66  1:14.30  1:55.40    2:40.15   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    34.52  1:15.15  1:57.68    2:41.79   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    35.38  1:18.06  2:03.96    2:51.92   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    37.97  1:26.18  2:16.78    3:06.72   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    40.56  1:29.95  2:22.01    3:07.95   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    45.78  1:37.62  2:31.75    3:23.21   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Burlövs Bostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Sandberg  1999  S71    31.95  1:09.29  1:50.19    2:34.05   
Mimmi Hallbäck  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.75  1:12.61  1:54.32    2:39.95   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    34.81  1:15.76  1:59.28    2:42.72   
Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap    35.67  1:18.43  2:03.38    2:47.61   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    36.57  1:19.53  2:06.42    2:53.37   
Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    38.10  1:23.15  2:10.12    2:56.01   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    41.78  1:33.95  2:28.74    3:23.85   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Burlövs Bostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erika Hultman  1994  Simklubben Sydsim    33.23  1:10.24  1:48.20    2:26.72   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    33.59  1:11.48  1:49.96    2:27.65   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    33.24  1:12.65  1:50.16    2:27.85   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    32.74  1:10.54  1:48.97    2:32.16   
Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    34.64  1:16.85  2:01.23    2:44.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  17:35 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  18:03   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Schenker 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    33.33        1:09.02   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    34.35        1:10.35   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    35.27        1:11.84   
Philip Chen  2000  S71    35.07        1:12.72   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    35.38        1:13.47   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    36.27        1:14.34   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.45        1:14.70   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    36.33        1:15.90   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.19        1:16.19   
10  Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    36.37        1:16.21   
11  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.21        1:16.42   
12  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden            1:17.81   
13  Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:18.87        1:18.87   
14  William Bevréus  2003  S71    1:19.00        1:19.00   
15  Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:19.30   
16  Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:19.31        1:19.31   
17  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    38.44        1:19.74   
18  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.08   
19  Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.87        1:22.05   
20  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            1:22.40   
21  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    40.31        1:22.89   
22  Albert Nyhlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    40.80        1:22.99   
23  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    41.13        1:23.11   
24  Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim            1:23.21   
25  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:23.34   
26  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.14        1:23.54   
27  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    42.94        1:24.94   
28  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            1:25.12   
29  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    41.53        1:25.17   
30  Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    41.30        1:25.33   
31  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    42.38        1:27.60   
32  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.59        1:27.67   
33  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    45.09        1:27.76   
34  Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    43.63        1:27.83   
35  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap    42.44        1:28.12   
36  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    43.19        1:29.84   
37  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    43.05        1:29.89   
38  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb    43.28        1:29.94   
39  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    43.63        1:30.29   
40  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.34        1:30.49   
41  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    45.42        1:30.70   
42  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    43.30        1:31.62   
43  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    45.97        1:32.74   
44  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    46.45        1:34.14   
45  Fredrik Svanberg  2000  Ronneby Simsällskap    44.10        1:34.23   
46  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    45.23        1:34.68   
47  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    46.27        1:35.10   
48  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    47.47        1:35.92   
49  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    47.52        1:36.89   
50  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    48.58        1:40.41   
51  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    49.39        1:40.66   
52  Stefan Rajkovic  2002  Malmö Kappsimningsklubb    48.84        1:41.60   
53  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    51.20        1:45.43   
54  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    53.40        1:49.35   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
David Petrovic  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Schenker 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    31.44        1:03.77   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    32.14        1:05.08   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.30        1:07.27   
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.17        1:07.95   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    32.92        1:08.41   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    33.55        1:09.38   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    33.01        1:10.02   
Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.50        1:10.05   
Alexander Trudov  1999  S71    34.29        1:10.39   
10  Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.21        1:10.64   
11  Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    34.72        1:11.99   
12  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    34.66        1:12.65   
13  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    34.75        1:13.20   
14  Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon    35.33        1:14.13   
15  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    35.23        1:15.63   
16  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    1:16.04        1:16.04   
17  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    36.86        1:16.56   
18  Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb    37.28        1:18.18   
19  Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    38.73        1:21.08   
20  Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap    40.93        1:23.52   
21  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    41.42        1:23.87   
22  Willy Bai  1999  Ronneby Simsällskap    42.75        1:28.53   
23  Filip Danielsson  1998  Ronneby Simsällskap    46.12        1:33.70   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Schenker 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Hjelm  1992  Simklubben Triton    29.14        59.74   
Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim    31.27        1:02.70   
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb    30.79        1:03.27   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    31.03        1:03.69   
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    32.71        1:08.87   
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap    32.62        1:09.91   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    33.54        1:11.18   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    34.34        1:13.00   
Måns Tangvald  1995  Simklubben Sydsim    1:13.21        1:13.21   
10  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    37.11        1:15.35   
11  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    36.33        1:17.03   
12  Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap    1:17.91        1:17.91   
13  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            1:20.73   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            DNS   
Philip Hermansson-Barak  1997  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:03 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  18:29   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre 
Sponsor: Socker Hyllan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:09.23  2:29.30  4:00.77    5:10.04   
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.00  2:30.97  3:58.86    5:11.46   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    1:11.03  2:32.52  4:07.92    5:19.48   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    1:16.14  2:45.12  4:10.40    5:23.17   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    1:12.78  2:38.79  4:13.39    5:25.32   
Erika Hultman  1994  Simklubben Sydsim    1:13.61  2:42.11  4:12.40    5:27.44   
Melina Holtan  2000  Asker Svømmeklubb    1:18.34  2:39.08  4:16.35    5:29.74   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    1:13.38  2:43.53  4:15.23    5:31.94   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:17.10  2:42.15  4:22.43    5:37.64   
10  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    1:18.24  2:42.49  4:19.86    5:37.95   
11  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    1:21.50  2:48.32  4:26.91    5:41.42   
12  Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap    1:18.19  2:49.29  4:29.74    5:48.78   
13  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:20.65  2:51.03  4:34.42    5:50.44   
14  Mathilda Månsson  2000  Simklubben Triton    1:22.19  2:54.76  4:31.43    5:52.81   
15  Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    1:19.46  2:51.71  4:35.43    5:54.25   
16  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    1:29.00  3:00.81  4:41.15    6:02.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:29 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  19:43   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
Sponsor: Företagshus 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:04.70  2:15.49  3:26.62  4:38.28  17:30.96   
          5:49.70  7:00.80  8:12.08  9:23.11     
          10:33.73  11:44.27  12:54.26  14:04.27     
          15:14.11  16:23.77         
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    1:04.66  2:15.28  3:26.28  4:37.76  17:49.51   
          5:49.58  7:00.97  8:12.53  9:23.93     
          10:36.47  11:48.00  13:01.45  14:14.65     
          15:27.30  16:39.24         
Niklas Jagerstål  1999  Simklubben Triton    1:04.79  2:15.22  3:26.23  4:38.27  17:56.41   
          5:49.81  7:01.80  8:14.08  9:26.21     
          10:38.96  11:52.05  13:05.30  14:18.54     
          15:31.89  16:45.32         
Cruiz Llupa  1997  Simklubben Sydsim    1:06.06  2:18.32  3:30.91  4:43.26  18:05.95   
          5:54.58  7:05.33  8:16.67  9:28.83     
          10:42.77  11:56.58  13:09.98  14:24.31     
          15:38.58  16:54.11         
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:10.52  2:24.43  3:38.91  4:54.57  18:30.73   
          6:09.85  7:25.36  8:40.51  9:55.18     
          11:10.41  12:23.06  14:49.89  16:03.49     
          17:18.29  18:30.73         
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    1:06.84  2:20.70  3:36.30  4:51.63  18:52.15   
          6:08.07  7:25.19  8:40.11  9:55.73     
          11:11.72  12:28.67  13:45.69  15:03.21     
          16:20.93  18:52.15         
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:10.37  2:26.71  3:43.98  5:01.30  18:59.82   
          6:17.86  7:34.37  8:51.09  10:07.47     
          11:24.29  12:40.95  13:57.53  15:13.88     
          16:30.40  17:47.12         
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    1:05.31  2:17.06  3:28.94  4:41.66  19:13.88   
          5:53.77  7:05.86  8:17.70  9:28.39     
          11:14.78  12:35.41  13:56.57  15:18.47     
          16:41.25  17:58.19         
Joel Mörck  1999  S71    1:10.02  2:26.96  3:44.21  5:01.77  19:22.52   
          6:19.53  7:39.05  8:57.43  10:16.61     
          11:34.04  12:51.84  14:09.34  15:28.42     
          16:46.94  18:05.07         
10  Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    1:11.13  2:28.45  3:46.35  5:04.21  19:23.07   
          6:22.40  7:41.47  8:59.96  10:18.21     
          11:37.29  12:55.89  14:14.06  15:32.17     
          16:50.15  18:08.15         
11  Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    1:12.38  2:29.83  3:48.33  5:06.99  19:30.20   
          6:25.78  7:44.45  9:02.86  10:20.87     
          11:39.29  12:57.58  14:16.36  15:35.51     
          16:54.50  18:13.23         
12  Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap    1:10.92  2:30.07  3:50.69  5:12.80  19:47.08   
          6:34.02  7:53.61  9:14.08  10:33.74     
          11:54.55  13:14.67  14:34.38  15:53.88     
          17:13.08  18:29.80         
13  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    1:14.54  2:33.54  3:53.57  5:13.69  19:52.53   
          6:34.11  7:54.31  9:14.60  10:34.80     
          11:55.13  13:15.18  14:35.08  15:54.85     
          17:15.17  18:35.18         
14  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:18.72  2:45.39  4:12.98  5:40.21  21:32.75   
          7:08.03  8:35.72  10:04.26  11:30.72     
          12:57.85  14:25.98  15:52.73  17:20.11     
          18:45.97  20:10.93         
André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
                     
                     
Tom Hangård  1996  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  19:43 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  20:04   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre 
Sponsor: Harrie Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ellen Olsson  1995  Simklubben Triton    1:08.22  2:19.34  3:30.62  4:41.92  17:52.25   
          5:53.61  7:04.90  8:16.65  9:28.63     
          10:40.64  11:53.02  13:05.00  14:17.24     
          15:29.39  16:41.36         
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:11.40  2:27.65  3:43.70  4:59.97  18:43.14   
          6:15.98  7:30.91  8:46.38  10:01.36     
          11:16.09  12:30.74  13:45.44  15:00.29     
          16:15.71  17:30.34         
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:11.95  2:28.32  3:44.73  5:01.37  18:48.95   
          6:17.90  7:34.36  8:50.30  10:05.96     
          11:20.93  12:36.36  13:51.21  15:06.09     
          16:21.00  17:36.09         
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    1:11.49  2:27.50  3:43.58  5:00.59  19:08.90   
          6:17.10  7:33.96  8:50.41  10:06.90     
          11:23.56  12:40.90  13:58.32  15:15.94     
          16:33.93  17:51.76         
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:11.46  2:27.52  3:43.58  5:00.21  19:13.61   
          6:16.91  7:33.50  8:50.66  10:07.50     
          11:24.38  12:42.09  13:59.86  15:17.93     
          16:36.69  17:55.20         
Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:13.85  2:34.18  3:54.93  5:16.33  19:52.57   
          6:36.80  7:56.09  9:16.12  10:36.14     
          11:55.41  13:16.22  14:35.62  15:55.61     
          17:15.50  18:34.77         
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:17.33  2:39.42  4:01.42  5:23.64  20:23.13   
          6:46.04  8:08.34  9:30.39  10:52.55     
          12:14.48  13:36.45  14:58.27  16:20.08     
          17:41.85  19:03.10         
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    1:17.40  2:39.13  4:02.01  5:23.85  20:29.36   
          6:48.24  8:08.96  9:31.45  10:54.14     
          12:16.99  13:40.68  15:02.65  16:25.79     
          17:48.62  19:10.45         
Julia Forell  2000  Simklubben Lödde    1:22.20  2:52.35  4:23.76  5:54.91  22:28.30   
          7:25.10  8:55.37  10:25.01  11:55.28     
          13:26.31  14:58.11  16:29.64  18:01.25     
          19:33.65  21:03.84         
10  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    1:24.77  2:55.70  4:25.55  5:55.98  22:30.23   
          7:25.87  8:56.58  10:27.80  11:58.97     
          13:29.91  16:33.51  19:36.12  21:07.15     
          22:30.23           
11  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    1:19.43  2:47.87  4:17.13  5:47.20  22:51.40   
          7:18.10  8:49.01  10:21.69  11:54.76     
          13:28.83  15:02.48  16:35.26  18:09.18     
          19:43.81  21:18.90         
12  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap    1:27.41  3:01.86  4:38.59  6:16.34  24:08.53   
          7:53.29  9:30.26  11:07.74  12:45.75     
          14:23.46  16:01.57  17:39.06  19:17.48     
          20:55.78  22:32.79         
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton            DNS   
                     
                     
                     
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:04 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  06 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  09:24   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Olssons Maskin Entrepr. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.07        1:18.11   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    35.76        1:18.16   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.57        1:18.27   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    37.10        1:19.03   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    37.34        1:19.25   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim    37.34        1:19.90   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    37.90        1:21.53   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb    38.45        1:23.97   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.73        1:26.44   
10  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    39.97        1:26.49   
11  Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    40.73        1:28.17   
12  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    40.21        1:28.29   
13  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    41.70        1:28.50   
14  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    42.68        1:28.86   
15  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap    42.85        1:30.33   
16  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    42.43        1:30.47   
17  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    43.26        1:32.50   
18  Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    43.88        1:32.80   
19  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    43.35        1:33.07   
20  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    43.27        1:33.71   
21  Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde    44.12        1:34.47   
22  David Petrovic  2000  Malmö Kappsimningsklubb    42.51        1:34.56   
23  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    45.97        1:35.17   
24  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    44.79        1:36.51   
25  William Bevréus  2003  S71    46.07        1:38.81   
26  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    45.49        1:39.38   
27  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    49.40        1:40.68   
28  Stefan Rajkovic  2002  Malmö Kappsimningsklubb    47.90        1:40.87   
29  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    47.15        1:40.91   
30  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    48.25        1:42.10   
31  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    49.72        1:42.25   
32  Fredrik Svanberg  2000  Ronneby Simsällskap    47.51        1:42.28   
33  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    47.28        1:42.54   
34  Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap    49.94        1:42.79   
35  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    47.99        1:42.92   
36  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    48.33        1:43.00   
37  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    51.16        1:47.61   
38  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb    51.27        1:50.01   
39  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    52.34        1:53.23   
40  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    55.78        1:56.74   
41  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    55.82        1:56.83   
Filiph Olofsson  2000  Landskrona Simsällskap            DNS   
Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Olssons Maskin Entrepr. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.97        1:10.62   
Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.51        1:10.75   
Stefan Kojic  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.32        1:14.35   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    35.03        1:15.03   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborg Sim    35.50        1:15.29   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    35.47        1:18.55   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    36.77        1:18.78   
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    37.47        1:19.04   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    36.88        1:19.35   
10  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    37.00        1:19.84   
11  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    37.75        1:20.06   
12  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    38.22        1:20.32   
13  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    36.93        1:20.79   
14  Alexander Trudov  1999  S71    37.58        1:20.95   
15  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    38.09        1:22.36   
16  Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb    39.03        1:24.04   
17  Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    39.69        1:24.98   
18  Willy Bai  1999  Ronneby Simsällskap    38.55        1:25.49   
19  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    39.75        1:27.50   
20  David Barjosef  1999  Eslövs Simsällskap    41.15        1:27.96   
21  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    41.42        1:28.30   
22  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap    40.19        1:28.88   
23  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    41.54        1:29.58   
24  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    43.83        1:34.61   
25  Filip Danielsson  1998  Ronneby Simsällskap    45.67        1:37.63   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Olssons Maskin Entrepr. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Knutsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    33.20        1:10.10   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    33.32        1:10.32   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim    32.94        1:11.34   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    33.78        1:13.23   
Jacob Hesslevik  1997  Helsingborgs Simsällskap    34.70        1:14.49   
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb    34.56        1:16.09   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    35.63        1:16.58   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    36.40        1:18.32   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    36.11        1:19.10   
10  Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    36.38        1:19.65   
11  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    37.05        1:19.78   
12  Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap    36.98        1:19.95   
13  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    37.74        1:21.28   
14  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    38.33        1:23.20   
15  Dragomir Petrov  1996  Malmö Kappsimningsklubb    38.31        1:23.66   
16  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    38.48        1:24.06   
17  Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim    39.59        1:24.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  06 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  09:24 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  06 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    30.28        1:06.47   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.46        1:11.04   
Melina Holtan  2000  Asker Svømmeklubb    33.95        1:12.01   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    33.02        1:12.03   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    33.43        1:12.64   
Felicia Huynh  2000  S71    33.34        1:12.86   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    34.22        1:14.04   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.76        1:14.52   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    34.42        1:15.27   
10  Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    35.68        1:15.63   
11  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    33.98        1:16.32   
12  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.23        1:16.59   
13  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.99        1:18.92   
14  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    36.73        1:20.41   
15  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    36.64        1:21.28   
16  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    38.17        1:22.00   
17  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde    37.37        1:23.04   
18  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    38.35        1:23.22   
19  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    37.58        1:24.06   
20  Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.39        1:25.03   
21  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    38.45        1:25.33   
22  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    40.13        1:26.34   
23  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    39.60        1:28.03   
24  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    41.24        1:29.05   
25  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    40.16        1:29.56   
26  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    40.83        1:29.71   
27  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    40.72        1:30.53   
28  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    41.05        1:31.20   
29  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    41.38        1:32.15   
30  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    42.04        1:32.77   
31  Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    41.08        1:35.29   
32  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    43.85        1:35.63   
33  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    43.39        1:36.72   
34  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    42.80        1:38.65   
35  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    44.79        1:40.16   
36  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.08        1:41.52   
37  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    44.44        1:41.89   
38  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    45.85        1:42.17   
39  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    44.98        1:43.28   
40  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    47.73        1:43.57   
41  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    48.06        1:46.74   
42  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    51.95        1:50.03   
43  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    48.95        1:52.63   
44  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    50.69        1:53.27   
Mathilda Månsson  2000  Simklubben Triton            DNS   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon            DSQ   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    31.61        1:07.76   
Mimmi Hallbäck  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.36        1:08.73   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    32.25        1:09.15   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap    31.17        1:09.40   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.41        1:09.70   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    32.55        1:10.86   
Miranda Orajärvi  1998  Osby Simsällskap    33.71        1:11.38   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    32.36        1:12.49   
Fredrika Beckman  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.82        1:12.86   
Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.81        1:12.86   
11  Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    34.89        1:14.72   
12  Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    33.24        1:14.90   
13  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    34.85        1:16.58   
14  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    35.93        1:17.60   
15  Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    36.52        1:20.15   
16  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    36.39        1:20.65   
17  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    37.22        1:23.29   
18  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    37.68        1:23.67   
19  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    38.75        1:24.67   
20  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    38.93        1:25.03   
21  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    39.37        1:25.46   
22  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    40.78        1:30.05   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton            DNS   
Moa Holmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    31.07        1:05.66   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    31.36        1:06.53   
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap    30.92        1:06.57   
Erika Hultman  1994  Simklubben Sydsim    32.45        1:07.60   
Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap    31.59        1:07.67   
Lina Rosvall  1997  Helsingborgs Simsällskap    31.22        1:07.93   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    31.62        1:08.09   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    31.74        1:09.11   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    33.03        1:09.44   
10  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    32.37        1:09.45   
11  Hanna Cronqvist  1996  Trelleborg Sim    32.30        1:09.55   
12  Caroline Andersson-Ekström  1994  Simklubben Sydsim    31.88        1:10.46   
13  Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simsällskapet Iden    32.64        1:10.68   
14  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    33.24        1:11.04   
15  Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    33.11        1:13.23   
16  Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde    33.62        1:13.50   
16  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap    33.37        1:13.50   
18  Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon    34.19        1:13.98   
19  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde    33.81        1:15.42   
20  Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    34.66        1:17.02   
21  Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb    34.42        1:17.15   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  06 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  06 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Burlöv Bostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    35.88  1:13.58  1:52.22    2:30.32   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    35.53  1:14.49  1:54.39    2:33.19   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    35.74  1:14.17  1:54.17    2:33.73   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    36.06  1:14.73  1:55.95    2:34.79   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    36.18  1:16.48  1:57.82    2:35.46   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    37.82  1:17.98  1:58.84    2:39.38   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    36.29  1:16.65  1:59.38    2:40.37   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.43  1:19.34  2:01.21    2:40.44   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.48  1:23.50  2:06.20    2:46.31   
10  Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    40.37  1:22.81  2:05.74    2:47.82   
11  Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.08  1:23.80  2:08.03    2:49.66   
12  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    41.59  1:25.19  2:09.83    2:51.70   
13  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    40.64  1:25.69  2:09.59    2:53.03   
14  Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    41.65  1:26.77  2:13.94    2:55.56   
15  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    41.82  1:26.49  2:12.69    2:57.04   
16  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.83  1:32.80  2:21.17    3:06.56   
17  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    45.85  1:35.66  2:24.95    3:06.59   
18  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    49.56  1:44.63  2:40.94    3:33.74   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Burlöv Bostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    33.32  1:11.22  1:49.31    2:24.87   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    33.34  1:11.07  1:50.17    2:25.58   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    34.10  1:12.22  1:50.80    2:28.48   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    33.64  1:11.46  1:51.83    2:30.12   
Alexander Trudov  1999  S71    34.87  1:14.38  1:54.16    2:33.98   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    37.62  1:19.07  2:03.01    2:46.67   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    38.39  1:22.22  2:07.85    2:51.59   
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Burlöv Bostäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim    31.39  1:05.29  1:40.72    2:15.59   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    31.44  1:06.37  1:42.80    2:17.83   
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb    32.52  1:07.15  1:42.94    2:18.53   
David Schön Svensson  1993  Landskrona Simsällskap    32.47  1:10.45  1:51.35    2:30.95   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    33.88  1:11.90  1:52.44    2:31.69   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    37.58  1:18.27  1:59.75    2:40.09   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    37.04  1:17.73  2:00.97    2:43.80   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  06 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2014    Utskriftsdatum  06 april 2014   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Schenker 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    39.67  1:24.68  2:10.90    2:54.95   
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    40.59  1:25.06  2:10.21    2:55.25   
Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.94  1:26.40  2:12.90    2:58.38   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    40.67  1:26.46  2:12.35    2:58.49   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    39.95  1:24.46  2:12.00    2:58.86   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    41.74  1:29.01  2:17.75    3:06.68   
Felicia Huynh  2000  S71    40.90  1:28.90  2:19.02    3:07.76   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    41.60  1:28.77  2:20.19    3:09.64   
Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap    44.94  1:33.93  2:22.81    3:11.44   
10  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    44.63  1:35.03  2:25.28    3:12.79   
11  Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    45.45  1:34.67  2:24.61    3:12.82   
12  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    44.55  1:34.12  2:23.88    3:13.01   
13  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    44.65  1:33.93  2:24.73    3:13.10   
14  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    43.35  1:33.15  2:24.10    3:14.10   
15  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    44.66  1:35.65  2:26.68    3:16.03   
16  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    44.26  1:36.58  2:27.55    3:16.38   
17  Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    46.39  1:37.29  2:28.61    3:17.30   
18  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    43.48  1:33.15  2:25.51    3:18.26   
19  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    44.29  1:36.38  2:28.81    3:19.10   
20  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    46.68  1:38.22  2:31.16    3:22.27   
21  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    46.59  1:38.54  2:32.00    3:22.45   
22  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    46.72  1:38.57  2:31.61    3:23.98   
23  Tova Nilsson  2002  S71    45.37  1:39.30  2:32.96    3:25.65   
24  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    47.13  1:39.91  2:34.94    3:25.95   
25  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    46.25  1:39.06  2:32.98    3:26.63   
26  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    47.63  1:40.52  2:35.57    3:28.11   
27  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    48.39  1:41.93  2:36.22    3:30.43   
28  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    47.95  1:42.58  2:37.37    3:31.22   
29  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    49.77  1:44.21  2:38.81    3:31.36   
30  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    49.01  1:43.18  2:39.13    3:32.89   
31  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    49.73  1:44.98  2:40.64    3:35.33   
32  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    48.92  1:44.74  2:42.03    3:37.51   
33  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    49.97  1:46.20  2:43.11    3:38.50   
34  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap    48.58  1:45.25  2:44.32    3:38.54   
35  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde    49.56  1:48.51  2:50.33    3:50.70   
36  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    53.27  1:52.22  2:52.18    3:50.71   
37  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon    50.64  1:49.69  2:51.12    3:50.84   
38  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    49.96  1:49.06  2:49.45    3:51.13   
39  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    54.42  1:54.44  2:55.30    3:53.28   
40  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    58.10  2:03.84  3:11.42    4:16.75   
41  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap    58.39  2:03.72  3:11.99    4:18.53   
Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Mathilda Månsson  2000  Simklubben Triton            DNS   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Schenker 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    37.73  1:19.74  2:02.33    2:45.14   
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    37.47  1:21.47  2:06.82    2:52.52   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    40.53  1:27.04  2:14.63    3:00.84   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    39.59  1:25.57  2:14.14    3:03.60   
Emma Andersson  1998  Ronneby Simsällskap    40.26  1:27.45  2:16.52    3:05.79   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    41.40  1:27.35  2:17.07    3:05.87   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    40.66  1:28.14  2:17.93    3:07.23