Tulokset Sydsim Swim Meet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Burlövs Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.92 | 1:20.30 | |||||
2 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 38.24 | 1:21.15 | |||||
3 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 38.64 | 1:21.40 | |||||
4 | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | 38.98 | 1:21.80 | |||||
5 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.49 | 1:22.82 | |||||
6 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.25 | 1:23.52 | |||||
7 | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | 39.37 | 1:23.81 | |||||
8 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 40.44 | 1:25.63 | |||||
9 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 40.67 | 1:27.02 | |||||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 41.08 | 1:27.32 | |||||
11 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.41 | 1:28.08 | |||||
12 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.20 | 1:28.18 | |||||
13 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 41.25 | 1:28.73 | |||||
14 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 42.20 | 1:29.69 | |||||
15 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.73 | 1:30.12 | |||||
16 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.52 | 1:31.12 | |||||
17 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 43.11 | 1:31.27 | |||||
18 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 42.11 | 1:31.94 | |||||
19 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.27 | 1:32.07 | |||||
20 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 44.19 | 1:32.11 | |||||
21 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 44.18 | 1:33.05 | |||||
22 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 44.73 | 1:33.08 | |||||
23 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 45.34 | 1:33.73 | |||||
24 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.11 | 1:34.53 | |||||
25 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 44.85 | 1:34.60 | |||||
26 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 45.94 | 1:35.18 | |||||
27 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 44.48 | 1:35.42 | |||||
28 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 43.96 | 1:35.55 | |||||
29 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 44.85 | 1:35.73 | |||||
30 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 44.84 | 1:36.09 | |||||
31 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 45.49 | 1:36.17 | |||||
32 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 46.10 | 1:36.38 | |||||
33 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 45.98 | 1:36.73 | |||||
34 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.69 | 1:36.96 | |||||
35 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 46.57 | 1:37.32 | |||||
36 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 45.44 | 1:37.35 | |||||
37 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.96 | 1:37.47 | |||||
38 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 45.33 | 1:37.52 | |||||
39 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 45.97 | 1:37.83 | |||||
40 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 46.69 | 1:38.15 | |||||
41 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 46.25 | 1:38.46 | |||||
42 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 44.87 | 1:38.60 | |||||
43 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.54 | 1:38.69 | |||||
44 | Judith Jahnke | 2000 | Sösdala Simsällskap | 46.43 | 1:38.91 | |||||
45 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 46.54 | 1:39.25 | |||||
46 | Louise Lindoff | 2001 | Simklubben Lödde | 46.94 | 1:39.44 | |||||
47 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 48.75 | 1:40.33 | |||||
48 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 47.60 | 1:40.42 | |||||
49 | Ellinor Ahlgren | 2001 | Simklubben Hajen | 47.86 | 1:40.48 | |||||
50 | Linnéa Öberg | 2000 | Simklubben Triton | 48.21 | 1:42.33 | |||||
51 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 47.53 | 1:42.67 | |||||
52 | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | 49.95 | 1:42.72 | |||||
53 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 47.36 | 1:42.81 | |||||
54 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 48.49 | 1:43.00 | |||||
55 | Lisa Hansson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.67 | 1:43.70 | |||||
56 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 48.55 | 1:43.93 | |||||
57 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 48.86 | 1:44.02 | |||||
58 | Tilda Fredriksson | 2003 | Simklubben Hajen | 49.36 | 1:44.39 | |||||
59 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.07 | 1:44.59 | |||||
60 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.69 | 1:45.26 | |||||
61 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 49.58 | 1:45.79 | |||||
62 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 49.60 | 1:46.10 | |||||
63 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 51.05 | 1:46.59 | |||||
64 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.32 | 1:47.00 | |||||
65 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 50.16 | 1:47.16 | |||||
66 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 51.54 | 1:48.66 | |||||
67 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.39 | 1:49.40 | |||||
68 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 51.62 | 1:49.95 | |||||
69 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 51.14 | 1:50.51 | |||||
70 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.49 | 1:50.68 | |||||
71 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 51.29 | 1:50.88 | |||||
72 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.83 | 1:51.18 | |||||
73 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 52.56 | 1:51.73 | |||||
74 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 52.87 | 1:51.92 | |||||
75 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 53.68 | 1:52.17 | |||||
76 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.85 | 1:52.48 | |||||
77 | Vivian Lu | 2001 | Simklubben Poseidon | 51.60 | 1:52.91 | |||||
78 | Minna Molin | 2000 | Simklubben Hajen | 54.18 | 1:55.78 | |||||
79 | Annie Runesson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.85 | 1:56.38 | |||||
80 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 53.93 | 1:56.72 | |||||
81 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.93 | 1:59.29 | |||||
82 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 55.52 | 2:01.06 | |||||
- | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Lejla Beganovic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Burlövs Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 34.62 | 1:14.25 | |||||
2 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 38.32 | 1:21.07 | |||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.93 | 1:22.14 | |||||
4 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.18 | 1:24.08 | |||||
5 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 39.35 | 1:25.00 | |||||
6 | Emma Andersson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 39.81 | 1:25.53 | |||||
7 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 39.34 | 1:25.71 | |||||
8 | Karin Palade | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.75 | 1:26.17 | |||||
9 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.11 | 1:26.63 | |||||
10 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 39.40 | 1:27.25 | |||||
11 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.73 | 1:30.88 | |||||
12 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 43.37 | 1:34.73 | |||||
13 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 45.92 | 1:37.95 | |||||
14 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 45.82 | 1:38.30 | |||||
15 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.63 | 1:40.40 | |||||
16 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 47.99 | 1:42.80 | |||||
17 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.31 | 1:44.76 | |||||
18 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:01.11 | 2:07.28 | |||||
- | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Burlövs Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 34.82 | 1:14.51 | |||||
2 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 34.87 | 1:15.78 | |||||
3 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 35.82 | 1:16.58 | |||||
4 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.15 | 1:17.91 | |||||
5 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 36.83 | 1:18.30 | |||||
6 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 39.97 | 1:23.88 | |||||
7 | Sara Edenfelt | 1992 | Simklubben Hajen | 39.19 | 1:24.74 | |||||
8 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.40 | 1:25.56 | |||||
9 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.58 | 1:27.13 | |||||
9 | Natalie Varady | 1997 | Simklubben Poseidon | 39.90 | 1:27.13 | |||||
11 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 42.47 | 1:29.17 | |||||
12 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 41.81 | 1:31.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.26 | 1:04.64 | |||||
2 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 31.70 | 1:09.40 | |||||
3 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.20 | 1:09.94 | |||||
4 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 32.58 | 1:10.00 | |||||
5 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.42 | 1:11.10 | |||||
6 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.86 | 1:11.66 | |||||
7 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 32.52 | 1:12.76 | |||||
8 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.19 | 1:13.17 | |||||
9 | Philip Chen | 2000 | S71 | 32.20 | 1:15.10 | |||||
10 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.78 | 1:17.45 | |||||
11 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.06 | 1:18.28 | |||||
12 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.00 | 1:19.65 | |||||
13 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.73 | 1:19.85 | |||||
14 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.19 | 1:19.96 | |||||
15 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.69 | 1:20.54 | |||||
16 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.35 | 1:20.72 | |||||
17 | William Bevréus | 2003 | S71 | 36.84 | 1:21.28 | |||||
18 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 38.06 | 1:22.29 | |||||
19 | Philip Andersson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 37.49 | 1:22.32 | |||||
20 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.83 | 1:22.61 | |||||
21 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.26 | 1:23.70 | |||||
22 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.64 | 1:26.87 | |||||
23 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.83 | 1:27.02 | |||||
24 | Simon Bonnevier | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.70 | 1:27.71 | |||||
25 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 39.46 | 1:29.64 | |||||
26 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 38.00 | 1:30.78 | |||||
27 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 40.30 | 1:33.80 | |||||
28 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 43.63 | 1:34.06 | |||||
29 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.09 | 1:35.06 | |||||
30 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 45.27 | 1:36.56 | |||||
31 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 46.22 | 1:42.86 | |||||
32 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.76 | 1:45.76 | |||||
33 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.39 | 1:48.30 | |||||
34 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.30 | 1:50.63 | |||||
- | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isak Lindholm | 2000 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.26 | 59.25 | |||||
2 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.40 | 1:02.57 | |||||
3 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.02 | 1:02.75 | |||||
4 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 29.54 | 1:02.84 | |||||
5 | Cebastian Christensen | 1998 | Trelleborg Sim | 30.05 | 1:03.97 | |||||
6 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 29.48 | 1:05.09 | |||||
7 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 30.84 | 1:06.12 | |||||
8 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.10 | 1:08.03 | |||||
9 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 30.19 | 1:08.29 | |||||
10 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.06 | 1:08.97 | |||||
11 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 32.13 | 1:09.49 | |||||
12 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.61 | 1:09.82 | |||||
13 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 31.84 | 1:09.98 | |||||
14 | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | 33.51 | 1:11.08 | |||||
15 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.55 | 1:11.51 | |||||
16 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 31.95 | 1:11.93 | |||||
17 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 31.95 | 1:12.16 | |||||
18 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 33.22 | 1:12.24 | |||||
19 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.82 | 1:13.58 | |||||
20 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.85 | 1:14.38 | |||||
21 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 34.07 | 1:15.01 | |||||
22 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.48 | 1:15.34 | |||||
23 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.81 | 1:20.60 | |||||
24 | Filip Danielsson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 41.65 | 1:33.31 | |||||
- | Willy Bai | 1999 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 27.88 | 59.85 | |||||
2 | Cruiz Llupa | 1997 | Simklubben Sydsim | 28.14 | 1:00.28 | |||||
3 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 28.81 | 1:01.05 | |||||
4 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.40 | 1:01.48 | |||||
5 | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.50 | 1:01.72 | |||||
6 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 28.52 | 1:01.86 | |||||
7 | Max Peterson | 1994 | Trelleborg Sim | 29.04 | 1:02.81 | |||||
8 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 29.23 | 1:03.13 | |||||
9 | Joachim Olsson | 1995 | Ystads Simsällskap | 29.49 | 1:05.17 | |||||
10 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 29.36 | 1:05.64 | |||||
11 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 31.27 | 1:07.90 | |||||
12 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.97 | 1:09.70 | |||||
13 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 30.93 | 1:10.03 | |||||
14 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 30.79 | 1:10.58 | |||||
15 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.83 | 1:10.78 | |||||
16 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.99 | 1:13.89 | |||||
- | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Nordic Sugar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melina Holtan | 2000 | Asker Svømmeklubb | 35.31 | 1:13.83 | 1:54.38 | 2:34.28 | |||
2 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.67 | 1:14.59 | 1:54.76 | 2:34.34 | |||
3 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 35.11 | 1:14.20 | 1:55.69 | 2:36.68 | |||
4 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 38.39 | 1:19.83 | 2:01.67 | 2:42.28 | |||
5 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.67 | 1:20.69 | 2:03.71 | 2:45.54 | |||
6 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.31 | 1:19.59 | 2:03.76 | 2:45.84 | |||
7 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 39.21 | 1:21.86 | 2:05.10 | 2:47.65 | |||
8 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.64 | 1:23.85 | 2:07.43 | 2:49.64 | |||
9 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 39.05 | 1:21.11 | 2:05.84 | 2:49.93 | |||
10 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 39.64 | 1:23.52 | 2:07.57 | 2:50.72 | |||
11 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 40.35 | 1:23.69 | 2:07.43 | 2:50.84 | |||
12 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.60 | 1:25.61 | 2:08.09 | 2:51.53 | |||
13 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.46 | 1:24.49 | 2:09.37 | 2:52.19 | |||
14 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.23 | 1:24.79 | 2:09.60 | 2:52.86 | |||
15 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.08 | 1:24.13 | 2:09.96 | 2:54.19 | |||
16 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.94 | 1:24.94 | 2:10.56 | 2:54.31 | |||
17 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 40.34 | 1:25.76 | 2:11.23 | 2:54.50 | |||
18 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.37 | 1:25.26 | 2:10.53 | 2:55.06 | |||
19 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.78 | 1:24.78 | 2:10.36 | 2:55.33 | |||
20 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 41.08 | 1:27.43 | 2:14.26 | 2:57.34 | |||
21 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 41.48 | 1:26.75 | 2:12.57 | 2:57.98 | |||
22 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.34 | 1:26.45 | 2:12.81 | 2:58.11 | |||
23 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 42.23 | 1:27.40 | 2:14.29 | 2:58.94 | |||
24 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.99 | 1:26.66 | 2:13.61 | 2:59.18 | |||
25 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 42.89 | 1:29.09 | 2:15.73 | 3:00.20 | |||
26 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 42.77 | 1:29.60 | 2:16.37 | 3:01.00 | |||
27 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 42.60 | 1:29.17 | 2:16.75 | 3:01.44 | |||
28 | Julia Forell | 2000 | Simklubben Lödde | 42.92 | 1:29.69 | 2:17.66 | 3:03.43 | |||
29 | Alva Nilsson | 2001 | Trelleborg Sim | 43.30 | 1:31.85 | 2:18.48 | 3:03.77 | |||
30 | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | 43.88 | 1:30.57 | 2:19.67 | 3:04.26 | |||
31 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 45.03 | 1:33.53 | 2:21.34 | 3:05.34 | |||
32 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.79 | 1:30.02 | 2:19.21 | 3:07.93 | |||
33 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 45.20 | 1:34.12 | 2:23.12 | 3:08.31 | |||
34 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 45.10 | 1:33.35 | 2:21.85 | 3:09.67 | |||
35 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.98 | 1:32.53 | 2:22.33 | 3:11.47 | |||
36 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 46.98 | 1:35.37 | 2:25.37 | 3:12.10 | |||
37 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.59 | 1:35.82 | 2:26.50 | 3:14.35 | |||
38 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.26 | 1:37.79 | 2:26.83 | 3:14.45 | |||
39 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 45.73 | 1:36.71 | 2:27.94 | 3:17.58 | |||
40 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.59 | 1:36.71 | 2:28.07 | 3:18.07 | |||
41 | Annie Runesson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.91 | 1:38.32 | 2:30.00 | 3:18.34 | |||
42 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 46.91 | 1:37.58 | 2:29.44 | 3:20.53 | |||
43 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 45.42 | 1:37.13 | 2:29.70 | 3:23.02 | |||
44 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.17 | 1:42.79 | 2:36.96 | 3:27.69 | |||
45 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 50.17 | 1:43.68 | 2:39.66 | 3:31.06 | |||
46 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.60 | 1:48.57 | 2:46.49 | 3:42.13 | |||
47 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.91 | 1:56.32 | 2:59.12 | 3:58.17 | |||
- | Linnéa Öberg | 2000 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordic Sugar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.27 | 1:13.19 | 1:52.15 | 2:30.74 | |||
2 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.39 | 1:14.83 | 1:54.37 | 2:33.28 | |||
3 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 37.31 | 1:17.02 | 1:57.07 | 2:35.42 | |||
4 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 37.71 | 1:17.67 | 1:57.95 | 2:37.12 | |||
5 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.99 | 1:15.66 | 1:56.67 | 2:37.78 | |||
6 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.37 | 1:17.77 | 1:59.02 | 2:38.93 | |||
7 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.46 | 1:17.38 | 1:58.81 | 2:39.47 | |||
8 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.76 | 1:18.22 | 1:59.59 | 2:40.60 | |||
9 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 36.86 | 1:17.63 | 1:59.34 | 2:41.13 | |||
10 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 37.23 | 1:18.26 | 2:01.22 | 2:43.24 | |||
11 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 37.91 | 1:19.81 | 2:02.63 | 2:45.08 | |||
12 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.19 | 1:20.71 | 2:03.53 | 2:45.91 | |||
13 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.91 | 1:22.04 | 2:04.98 | 2:47.49 | |||
14 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 38.38 | 1:21.17 | 2:05.12 | 2:48.17 | |||
15 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 39.37 | 1:21.92 | 2:06.17 | 2:50.05 | |||
16 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.47 | 1:22.84 | 2:07.79 | 2:52.16 | |||
17 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 40.20 | 1:25.91 | 2:12.22 | 2:53.95 | |||
18 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 41.10 | 1:26.17 | 2:11.40 | 2:56.42 | |||
19 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 41.39 | 1:26.53 | 2:14.49 | 3:00.09 | |||
20 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 42.39 | 1:28.33 | 2:16.76 | 3:04.11 | |||
21 | Maja Iversen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 44.01 | 1:32.07 | 2:22.49 | 3:08.69 | |||
22 | Daniella Ståhl | 1999 | Simklubben Poseidon | 48.40 | 1:41.88 | 2:40.15 | 3:38.88 | |||
- | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Nordic Sugar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.05 | 1:11.96 | 1:49.22 | 2:26.05 | |||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 34.95 | 1:11.97 | 1:49.57 | 2:26.77 | |||
3 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 35.67 | 1:13.54 | 1:52.73 | 2:30.32 | |||
4 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 34.97 | 1:13.76 | 1:53.15 | 2:32.32 | |||
5 | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 37.42 | 1:17.68 | 1:59.85 | 2:41.41 | |||
6 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.60 | 1:15.54 | 1:57.74 | 2:41.45 | |||
7 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 41.99 | 1:26.66 | 2:13.08 | 2:58.37 | |||
- | Emmy Lundh | 1995 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Linnéa Olsson | 1994 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Socker Hyllan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.74 | 1:16.90 | 1:59.81 | 2:43.77 | |||
2 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.73 | 1:22.58 | 2:07.94 | 2:50.23 | |||
3 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 37.04 | 1:21.13 | 2:07.06 | 2:51.57 | |||
4 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 39.26 | 1:22.92 | 2:07.53 | 2:53.22 | |||
5 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.37 | 1:21.16 | 2:07.54 | 2:53.76 | |||
6 | Philip Chen | 2000 | S71 | 39.07 | 1:23.36 | 2:09.50 | 2:55.69 | |||
7 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 40.58 | 1:27.38 | 2:15.93 | 3:00.92 | |||
8 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.09 | 1:28.20 | 2:14.93 | 3:02.91 | |||
9 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 40.62 | 1:28.94 | 2:17.33 | 3:04.77 | |||
10 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.79 | 1:29.62 | 2:18.14 | 3:06.21 | |||
11 | Max Ekelund | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 41.40 | 1:29.04 | 2:17.11 | 3:07.16 | |||
12 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 40.90 | 1:29.10 | 2:19.34 | 3:08.65 | |||
13 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 42.77 | 1:32.92 | 2:23.03 | 3:10.54 | |||
14 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 43.94 | 1:33.31 | 2:22.79 | 3:11.12 | |||
15 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.73 | 1:35.53 | 2:27.78 | 3:16.97 | |||
16 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 46.00 | 1:36.75 | 2:28.95 | 3:18.86 | |||
17 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.65 | 1:37.72 | 2:30.22 | 3:20.57 | |||
18 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.74 | 1:36.75 | 2:31.91 | 3:24.54 | |||
19 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.07 | 1:36.80 | 2:31.64 | 3:26.73 | |||
20 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 47.87 | 1:40.67 | 2:34.26 | 3:27.06 | |||
21 | Fredrik Svanberg | 2000 | Ronneby Simsällskap | 47.69 | 1:42.96 | 2:36.68 | 3:32.52 | |||
22 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 44.67 | 1:40.46 | 2:37.36 | 3:33.70 | |||
23 | Stefan Rajkovic | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.20 | 1:44.51 | 2:42.41 | 3:36.39 | |||
24 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 50.12 | 1:47.00 | 2:44.46 | 3:39.86 | |||
25 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 50.58 | 1:47.01 | 2:45.05 | 3:41.11 | |||
26 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 48.27 | 1:45.08 | 2:43.52 | 3:41.52 | |||
27 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 53.20 | 1:57.26 | 3:02.87 | 4:06.02 | |||
- | David Petrovic | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Socker Hyllan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.85 | 1:14.55 | 1:55.51 | 2:36.58 | |||
2 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 36.73 | 1:19.47 | 2:02.95 | 2:45.83 | |||
3 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 36.43 | 1:19.43 | 2:04.04 | 2:46.05 | |||
4 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 38.71 | 1:22.29 | 2:06.98 | 2:50.59 | |||
5 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.97 | 1:20.92 | 2:05.55 | 2:51.03 | |||
6 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 37.19 | 1:20.39 | 2:06.35 | 2:51.73 | |||
7 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.76 | 1:22.04 | 2:08.00 | 2:53.47 | |||
8 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 39.11 | 1:24.38 | 2:10.70 | 2:56.63 | |||
9 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 41.79 | 1:28.03 | 2:15.53 | 3:01.73 | |||
10 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 40.57 | 1:28.80 | 2:18.07 | 3:06.64 | |||
11 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 42.40 | 1:30.28 | 2:19.08 | 3:08.48 | |||
12 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.29 | 1:30.01 | 2:19.77 | 3:09.34 | |||
13 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 42.74 | 1:31.18 | 2:21.98 | 3:09.89 | |||
14 | David Barjosef | 1999 | Eslövs Simsällskap | 42.20 | 1:31.61 | 2:24.12 | 3:16.39 | |||
- | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Socker Hyllan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Andersson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.70 | 1:11.77 | 1:50.78 | 2:29.55 | |||
2 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.01 | 1:11.60 | 1:50.40 | 2:31.14 | |||
3 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 34.45 | 1:14.13 | 1:55.47 | 2:36.76 | |||
4 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.96 | 1:15.38 | 1:55.94 | 2:38.33 | |||
5 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 34.53 | 1:14.68 | 1:56.94 | 2:40.29 | |||
6 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 35.83 | 1:15.46 | 1:57.63 | 2:40.73 | |||
7 | Max Peterson | 1994 | Trelleborg Sim | 34.81 | 1:15.34 | 1:57.97 | 2:41.65 | |||
8 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 36.08 | 1:17.58 | 2:01.72 | 2:47.42 | |||
9 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 37.25 | 1:21.48 | 2:06.68 | 2:53.28 | |||
10 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 38.11 | 1:21.93 | 2:07.36 | 2:53.95 | |||
11 | Henrik Johansson | 1996 | Simklubben Sydsim | 40.77 | 1:26.56 | 2:15.57 | 3:05.01 | |||
- | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 12:38 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.28 | 2:16.83 | 3:29.38 | 4:42.93 | |||
2 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 1:07.31 | 2:19.69 | 3:32.58 | 4:45.15 | |||
3 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.64 | 2:22.35 | 3:36.68 | 4:49.82 | |||
4 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 1:10.01 | 2:25.56 | 3:41.58 | 4:55.04 | |||
5 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 1:09.24 | 2:24.98 | 3:41.31 | 4:56.66 | |||
6 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:10.10 | 2:25.95 | 3:42.28 | 4:56.81 | |||
7 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.94 | 2:27.67 | 3:43.99 | 4:58.09 | |||
8 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 1:09.18 | 2:25.49 | 3:43.17 | 4:58.41 | |||
9 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 1:12.58 | 2:31.43 | 3:49.53 | 5:04.78 | |||
10 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:13.45 | 2:32.63 | 3:51.79 | 5:04.87 | |||
11 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 1:12.03 | 2:31.28 | 3:50.94 | 5:07.41 | |||
12 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.25 | 2:31.76 | 3:51.51 | 5:09.16 | |||
13 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.70 | 2:33.91 | 3:53.05 | 5:09.21 | |||
14 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 1:14.18 | 2:34.14 | 3:54.25 | 5:11.03 | |||
15 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:10.85 | 2:30.61 | 3:52.49 | 5:12.47 | |||
16 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 1:15.09 | 2:35.79 | 3:55.25 | 5:12.67 | |||
17 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:13.16 | 2:33.07 | 3:53.41 | 5:12.76 | |||
18 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.79 | 2:39.60 | 4:01.15 | 5:18.35 | |||
19 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:14.47 | 2:35.08 | 3:57.45 | 5:19.53 | |||
20 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.52 | 2:39.02 | 4:02.58 | 5:22.86 | |||
21 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 1:18.77 | 2:44.22 | 4:09.79 | 5:30.97 | |||
22 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 1:18.68 | 2:45.02 | 4:11.22 | 5:34.70 | |||
23 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 1:18.91 | 2:44.42 | 4:11.59 | 5:37.05 | |||
24 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 1:19.61 | 2:47.19 | 4:14.70 | 5:38.92 | |||
25 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:18.30 | 2:46.94 | 4:17.12 | 5:40.16 | |||
26 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 1:19.32 | 2:46.79 | 4:12.97 | 5:40.64 | |||
27 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 1:21.92 | 2:51.17 | 4:21.69 | 5:40.90 | |||
28 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 1:18.52 | 2:46.78 | 4:16.34 | 5:43.26 | |||
29 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 1:20.39 | 2:49.30 | 4:19.51 | 5:46.17 | |||
30 | Julia Forell | 2000 | Simklubben Lödde | 1:20.02 | 2:48.16 | 4:19.22 | 5:46.58 | |||
31 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:22.29 | 2:51.21 | 4:20.80 | 5:46.80 | |||
32 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 1:22.24 | 2:51.32 | 4:21.14 | 5:46.81 | |||
33 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:22.18 | 2:50.79 | 4:20.83 | 5:47.32 | |||
34 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:21.98 | 2:53.84 | 4:24.99 | 5:51.61 | |||
35 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 1:18.61 | 2:48.69 | 4:21.22 | 5:53.53 | |||
36 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.39 | 2:54.56 | 4:27.55 | 5:57.06 | |||
37 | Ellinor Ahlgren | 2001 | Simklubben Hajen | 1:24.90 | 2:57.15 | 4:30.23 | 5:59.64 | |||
38 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 1:22.35 | 2:57.23 | 4:31.57 | 6:04.93 | |||
39 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 1:23.98 | 2:58.31 | 4:34.63 | 6:05.70 | |||
40 | Linnéa Öberg | 2000 | Simklubben Triton | 1:21.84 | 2:58.41 | 5:23.24 | 6:07.73 | |||
41 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:25.01 | 3:01.02 | 4:38.17 | 6:11.58 | |||
42 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:25.67 | 3:02.16 | 4:39.96 | 6:13.04 | |||
43 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:26.72 | 3:04.14 | 4:41.37 | 6:16.69 | |||
44 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:27.59 | 3:04.80 | 4:41.31 | 6:17.06 | |||
- | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Nilsson | 2001 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.43 | 2:19.71 | 3:31.58 | 4:42.69 | |||
2 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 1:09.90 | 2:24.20 | 3:39.20 | 4:51.66 | |||
3 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.61 | 2:27.49 | 3:44.17 | 4:59.23 | |||
4 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:11.47 | 2:28.98 | 3:46.79 | 5:00.15 | |||
5 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:10.88 | 2:27.33 | 3:44.50 | 5:00.52 | |||
6 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 1:11.81 | 2:28.78 | 3:46.75 | 5:02.37 | |||
7 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 1:12.92 | 2:29.41 | 3:47.68 | 5:05.02 | |||
8 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:12.28 | 2:31.34 | 3:50.81 | 5:08.62 | |||
9 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:12.13 | 2:30.14 | 3:50.39 | 5:09.41 | |||
10 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 1:12.11 | 2:33.32 | 3:53.29 | 5:10.89 | |||
11 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:13.84 | 2:32.71 | 3:52.71 | 5:11.52 | |||
12 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 1:13.29 | 2:33.58 | 3:54.78 | 5:15.40 | |||
13 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 1:15.55 | 2:37.54 | 3:59.49 | 5:18.49 | |||
14 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 1:15.71 | 2:39.17 | 3:59.74 | 5:19.18 | |||
15 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:17.65 | 2:41.58 | 4:05.70 | 5:26.81 | |||
16 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 1:17.67 | 2:43.96 | 4:11.37 | 5:34.80 | |||
17 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.38 | 2:41.85 | 4:10.34 | 5:37.99 | |||
18 | Emma Andersson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 1:20.79 | 2:50.48 | 4:20.95 | 5:45.07 | |||
- | Maja Iversen | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:04.70 | 2:14.08 | 3:23.78 | 4:33.71 | |||
2 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.56 | 2:15.92 | 3:26.71 | 4:37.31 | |||
3 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 1:05.62 | 2:16.11 | 3:28.45 | 4:38.47 | |||
4 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:06.13 | 2:17.28 | 3:29.27 | 4:38.65 | |||
5 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 1:06.76 | 2:19.31 | 3:32.89 | 4:45.32 | |||
6 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:08.72 | 2:21.06 | 3:34.55 | 4:46.84 | |||
7 | Marie Hanson | 1997 | Simklubben Triton | 1:09.53 | 2:25.90 | 3:42.61 | 4:57.67 | |||
8 | Natalie Varady | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:11.42 | 2:30.04 | 3:51.77 | 5:10.36 | |||
9 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:12.87 | 2:33.44 | 3:56.14 | 5:14.88 | |||
10 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 1:14.62 | 2:35.31 | 3:57.35 | 5:19.25 | |||
- | Emmy Lundh | 1995 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:38 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Harrie Åkeri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.21 | 1:04.16 | 1:39.66 | 2:11.68 | |||
2 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.71 | 1:03.46 | 1:38.27 | 2:11.78 | |||
3 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 29.51 | 1:03.03 | 1:38.15 | 2:12.04 | |||
4 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.05 | 1:04.94 | 1:41.20 | 2:15.04 | |||
5 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.93 | 1:05.35 | 1:40.67 | 2:15.11 | |||
6 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.79 | 1:04.85 | 1:41.13 | 2:16.35 | |||
7 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 31.29 | 1:05.72 | 1:41.89 | 2:17.90 | |||
8 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 31.89 | 1:07.47 | 1:44.13 | 2:19.79 | |||
9 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 31.71 | 1:07.66 | 1:44.97 | 2:22.00 | |||
10 | Philip Chen | 2000 | S71 | 31.33 | 1:07.45 | 1:45.18 | 2:22.42 | |||
11 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.27 | 1:09.26 | 1:47.46 | 2:23.69 | |||
12 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.77 | 1:07.91 | 1:46.77 | 2:23.96 | |||
13 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 32.67 | 1:10.16 | 1:48.60 | 2:25.71 | |||
14 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.16 | 1:10.33 | 1:48.71 | 2:26.68 | |||
15 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 33.09 | 1:10.49 | 1:48.91 | 2:26.98 | |||
16 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 31.89 | 1:08.79 | 1:48.18 | 2:27.46 | |||
17 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.70 | 1:12.87 | 1:51.52 | 2:27.56 | |||
18 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.01 | 1:12.42 | 1:50.90 | 2:28.16 | |||
19 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 1:10.60 | 2:28.86 | |||||
20 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.10 | 1:12.95 | 1:52.12 | 2:29.83 | |||
21 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.59 | 1:11.93 | 1:52.29 | 2:30.15 | |||
22 | Max Ekelund | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.72 | 1:12.36 | 1:51.78 | 2:30.80 | |||
23 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.95 | 1:14.00 | 1:54.26 | 2:31.39 | |||
24 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.39 | 1:13.36 | 1:55.22 | 2:34.60 | |||
25 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 33.85 | 1:12.95 | 1:53.70 | 2:34.67 | |||
26 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.50 | 1:13.13 | 1:55.29 | 2:35.72 | |||
27 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.64 | 1:15.80 | 1:57.37 | 2:37.73 | |||
28 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.89 | 1:17.57 | 1:58.81 | 2:38.37 | |||
29 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 35.07 | 1:15.04 | 1:57.49 | 2:38.59 | |||
30 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 34.34 | 1:16.06 | 1:58.67 | 2:39.98 | |||
31 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 36.17 | 1:18.73 | 2:02.79 | 2:40.10 | |||
32 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.14 | 1:17.10 | 1:59.91 | 2:40.49 | |||
33 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 36.23 | 1:17.26 | 1:59.50 | 2:40.77 | |||
34 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 36.53 | 1:18.82 | 2:01.27 | 2:41.32 | |||
35 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.83 | 1:18.97 | 2:01.39 | 2:41.87 | |||
36 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 37.48 | 1:20.12 | 2:02.95 | 2:43.24 | |||
37 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 36.06 | 1:18.68 | 2:01.60 | 2:43.31 | |||
38 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.24 | 1:17.62 | 2:01.61 | 2:44.06 | |||
39 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 39.54 | 1:23.76 | 2:07.58 | 2:46.83 | |||
40 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 38.58 | 1:22.13 | 2:06.30 | 2:47.93 | |||
41 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.12 | 1:22.98 | 2:09.19 | 2:53.95 | |||
42 | Fredrik Svanberg | 2000 | Ronneby Simsällskap | 36.45 | 1:21.50 | 2:11.39 | 2:55.68 | |||
- | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isak Lindholm | 2000 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Harrie Åkeri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cebastian Christensen | 1998 | Trelleborg Sim | 28.00 | 58.11 | 1:28.60 | 1:58.16 | |||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.86 | 58.52 | 1:29.15 | 1:59.33 | |||
3 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.03 | 1:00.13 | 1:32.53 | 2:06.06 | |||
4 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.86 | 1:02.51 | 1:35.88 | 2:06.81 | |||
5 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.96 | 1:00.80 | 1:34.35 | 2:07.21 | |||
6 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 28.82 | 1:00.55 | 1:34.59 | 2:08.48 | |||
7 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 28.49 | 1:00.60 | 1:35.36 | 2:10.11 | |||
8 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.19 | 1:03.32 | 1:37.34 | 2:11.01 | |||
9 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.54 | 1:04.06 | 1:38.35 | 2:11.22 | |||
10 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 29.81 | 1:02.72 | 1:37.57 | 2:12.06 | |||
11 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.71 | 1:04.10 | 1:38.96 | 2:12.40 | |||
12 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 29.64 | 1:03.71 | 1:38.27 | 2:12.41 | |||
13 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 29.14 | 1:03.31 | 1:38.21 | 2:12.78 | |||
14 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 30.19 | 1:03.43 | 1:38.75 | 2:14.41 | |||
15 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.60 | 1:06.35 | 1:40.83 | 2:14.48 | |||
16 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 29.98 | 1:04.90 | 1:40.40 | 2:14.67 | |||
17 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 30.53 | 1:05.49 | 1:40.89 | 2:15.08 | |||
18 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.19 | 1:05.85 | 1:43.04 | 2:19.09 | |||
19 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.98 | 1:07.57 | 1:43.77 | 2:19.41 | |||
20 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 31.56 | 1:07.18 | 1:44.97 | 2:19.56 | |||
21 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 30.82 | 1:06.53 | 1:44.35 | 2:20.23 | |||
22 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 30.38 | 1:05.79 | 1:42.78 | 2:20.80 | |||
23 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 31.70 | 1:07.37 | 1:45.17 | 2:21.89 | |||
24 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.35 | 1:08.24 | 1:46.97 | 2:22.12 | |||
25 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 32.92 | 1:09.62 | 1:47.94 | 2:24.56 | |||
26 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 30.03 | 1:05.94 | 1:45.81 | 2:25.15 | |||
27 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.76 | 1:08.90 | 1:48.59 | 2:25.34 | |||
28 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 33.95 | 1:10.16 | 1:47.07 | 2:25.55 | |||
29 | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | 32.27 | 1:09.99 | 1:49.59 | 2:26.83 | |||
30 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.92 | 1:17.16 | 1:58.46 | 2:37.54 | |||
31 | Filip Danielsson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 36.25 | 1:17.57 | 1:59.52 | 2:38.51 | |||
32 | Willy Bai | 1999 | Ronneby Simsällskap | 35.37 | 1:19.57 | 2:04.63 | 2:43.90 | |||
- | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Harrie Åkeri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 28.03 | 58.82 | 1:30.12 | 2:01.96 | |||
2 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.30 | 1:00.05 | 1:32.39 | 2:03.19 | |||
3 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 28.31 | 1:00.45 | 1:32.26 | 2:03.28 | |||
4 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 27.98 | 59.23 | 1:32.36 | 2:04.95 | |||
5 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 28.89 | 1:00.20 | 1:33.05 | 2:05.05 | |||
6 | Marcus Andersson Arvidsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.68 | 1:00.78 | 1:33.92 | 2:06.78 | |||
7 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 28.68 | 1:00.55 | 1:34.28 | 2:07.46 | |||
8 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 28.57 | 1:00.39 | 1:34.18 | 2:08.32 | |||
9 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 29.10 | 1:01.88 | 1:35.30 | 2:08.54 | |||
10 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 29.66 | 1:02.25 | 1:36.64 | 2:10.93 | |||
11 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 29.03 | 1:01.85 | 1:36.99 | 2:12.36 | |||
12 | Joachim Olsson | 1995 | Ystads Simsällskap | 29.94 | 1:03.52 | 1:38.95 | 2:12.93 | |||
13 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 28.33 | 1:01.42 | 1:37.48 | 2:13.07 | |||
14 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 29.05 | 1:02.02 | 1:37.85 | 2:13.70 | |||
15 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 31.39 | 1:06.30 | 1:42.63 | 2:17.63 | |||
16 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.11 | 1:05.75 | 1:42.45 | 2:17.96 | |||
17 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.38 | 1:04.84 | 2:21.20 | 2:21.20 | |||
18 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 31.61 | 1:08.28 | 1:46.01 | 2:22.11 | |||
19 | Henrik Johansson | 1996 | Simklubben Sydsim | 33.29 | 1:10.61 | 2:25.18 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Olsson Maskin Entrepr. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.32 | 1:02.92 | |||||
2 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.22 | 1:03.40 | |||||
3 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.90 | 1:03.69 | |||||
4 | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | 31.04 | 1:03.79 | |||||
5 | Melina Holtan | 2000 | Asker Svømmeklubb | 30.99 | 1:03.97 | |||||
6 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.16 | 1:04.06 | |||||
7 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 31.49 | 1:04.78 | |||||
8 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.74 | 1:05.50 | |||||
9 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.73 | 1:05.61 | |||||
10 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.16 | 1:06.36 | |||||
11 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 31.80 | 1:06.57 | |||||
12 | Evelina Cronqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.26 | 1:07.11 | |||||
13 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.60 | 1:07.34 | |||||
14 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 32.01 | 1:07.47 | |||||
15 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 32.37 | 1:07.52 | |||||
16 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 32.12 | 1:07.54 | |||||
17 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.89 | 1:07.82 | |||||
18 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.90 | 1:07.83 | |||||
19 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.93 | 1:08.27 | |||||
20 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 32.36 | 1:08.49 | |||||
21 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.71 | 1:08.57 | |||||
22 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.77 | 1:08.62 | |||||
23 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.29 | 1:09.03 | |||||
24 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.05 | 1:09.10 | |||||
25 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 32.84 | 1:09.26 | |||||
26 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 33.70 | 1:09.34 | |||||
27 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.91 | 1:09.62 | |||||
28 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.47 | 1:09.66 | |||||
29 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.96 | 1:09.67 | |||||
30 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.95 | 1:09.68 | |||||
31 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 33.14 | 1:10.04 | |||||
32 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 32.92 | 1:10.16 | |||||
33 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 33.94 | 1:10.30 | |||||
34 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.47 | 1:10.57 | |||||
35 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 33.35 | 1:10.61 | |||||
36 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.30 | 1:10.71 | |||||
37 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.50 | 1:11.00 | |||||
38 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.04 | 1:11.04 | |||||
39 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 34.05 | 1:11.05 | |||||
40 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 34.30 | 1:11.21 | |||||
41 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 34.18 | 1:11.30 | |||||
42 | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | 34.45 | 1:11.46 | |||||
43 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.14 | 1:11.59 | |||||
44 | Lovisa Christerson | 2002 | Simklubben Hajen | 33.99 | 1:11.83 | |||||
45 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.82 | 1:12.21 | |||||
46 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.43 | 1:12.47 | |||||
47 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.58 | 1:12.89 | |||||
48 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 34.60 | 1:13.07 | |||||
49 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 34.65 | 1:13.26 | |||||
50 | Linnéa Öberg | 2000 | Simklubben Triton | 34.67 | 1:13.43 | |||||
51 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.47 | 1:14.05 | |||||
52 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.19 | 1:14.06 | |||||
53 | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | 35.65 | 1:14.09 | |||||
54 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.76 | 1:14.29 | |||||
55 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.07 | 1:14.32 | |||||
56 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 35.44 | 1:14.35 | |||||
57 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.70 | 1:14.79 | |||||
58 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.62 | 1:14.89 | |||||
59 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 35.41 | 1:14.96 | |||||
60 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.38 | 1:15.60 | |||||
61 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.24 | 1:15.88 | |||||
62 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.53 | 1:15.95 | |||||
63 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.88 | 1:16.28 | |||||
64 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 36.64 | 1:16.45 | |||||
65 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 36.98 | 1:16.62 | |||||
65 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 36.54 | 1:16.62 | |||||
67 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 36.76 | 1:16.63 | |||||
68 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 37.20 | 1:16.95 | |||||
69 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 37.46 | 1:17.07 | |||||
70 | Ellinor Ahlgren | 2001 | Simklubben Hajen | 37.29 | 1:17.36 | |||||
71 | Louise Lindoff | 2001 | Simklubben Lödde | 37.85 | 1:17.87 | |||||
72 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.58 | 1:18.25 | |||||
73 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.76 | 1:18.35 | |||||
74 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.00 | 1:18.66 | |||||
75 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 37.04 | 1:18.68 | |||||
76 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.04 | 1:19.02 | |||||
77 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.45 | 1:19.32 | |||||
78 | Vivian Lu | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.78 | 1:19.41 | |||||
79 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 37.92 | 1:19.72 | |||||
80 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 35.58 | 1:20.10 | |||||
81 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.97 | 1:20.17 | |||||
82 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.30 | 1:20.28 | |||||
83 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.78 | 1:20.49 | |||||
84 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 37.51 | 1:20.68 | |||||
85 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 37.84 | 1:21.43 | |||||
86 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.87 | 1:21.56 | |||||
87 | Melina Torres | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.21 | 1:21.63 | |||||
88 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.20 | 1:21.82 | |||||
89 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 37.97 | 1:22.13 | |||||
90 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.74 | 1:22.27 | |||||
91 | Minna Molin | 2000 | Simklubben Hajen | 38.94 | 1:22.41 | |||||
92 | Lisa Hansson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.97 | 1:22.60 | |||||
93 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.83 | 1:22.64 | |||||
94 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.74 | 1:23.04 | |||||
95 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.38 | 1:23.34 | |||||
96 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.62 | 1:23.47 | |||||
97 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.51 | 1:23.88 | |||||
98 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.55 | 1:23.92 | |||||
99 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.32 | 1:23.95 | |||||
100 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 39.87 | 1:24.60 | |||||
101 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.12 | 1:24.62 | |||||
102 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 40.58 | 1:26.01 | |||||
103 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.87 | 1:26.13 | |||||
104 | Nina Wulf-Andersson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.77 | 1:26.95 | |||||
105 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.97 | 1:27.02 | |||||
106 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.76 | 1:27.96 | |||||
107 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.40 | 1:28.35 | |||||
108 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.26 | 1:28.52 | |||||
109 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.86 | 1:28.69 | |||||
110 | Tilda Fredriksson | 2003 | Simklubben Hajen | 41.48 | 1:28.84 | |||||
111 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.13 | 1:32.53 | |||||
112 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.21 | 1:39.82 | |||||
- | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Alexandra Zemtsovski | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Olsson Maskin Entrepr. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 29.01 | 1:00.12 | |||||
2 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.81 | 1:01.57 | |||||
3 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.54 | 1:02.24 | |||||
4 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 30.07 | 1:02.37 | |||||
5 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 30.31 | 1:03.17 | |||||
6 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.74 | 1:03.42 | |||||
7 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.69 | 1:03.59 | |||||
8 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 30.70 | 1:03.96 | |||||
9 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.53 | 1:04.18 | |||||
10 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.78 | 1:04.34 | |||||
11 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.52 | 1:05.05 | |||||
12 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 31.51 | 1:05.07 | |||||
13 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.65 | 1:05.61 | |||||
14 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 31.96 | 1:05.66 | |||||
15 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 31.45 | 1:05.83 | |||||
16 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 31.74 | 1:05.96 | |||||
17 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 31.79 | 1:05.98 | |||||
18 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 31.73 | 1:06.80 | |||||
19 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.58 | 1:07.70 | |||||
20 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.01 | 1:08.07 | |||||
21 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 32.30 | 1:08.12 | |||||
22 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.52 | 1:08.22 | |||||
23 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 33.00 | 1:08.74 | |||||
24 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.40 | 1:09.00 | |||||
24 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 33.16 | 1:09.00 | |||||
26 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.34 | 1:09.41 | |||||
27 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.89 | 1:09.86 | |||||
28 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 33.23 | 1:09.88 | |||||
29 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.39 | 1:10.27 | |||||
30 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.52 | 1:10.34 | |||||
31 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.37 | 1:10.36 | |||||
32 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 33.88 | 1:10.43 | |||||
33 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.33 | 1:10.69 | |||||
34 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 33.26 | 1:11.02 | |||||
35 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 34.23 | 1:11.27 | |||||
36 | Emma Andersson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 34.33 | 1:12.45 | |||||
37 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 34.63 | 1:12.48 | |||||
38 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 35.05 | 1:13.12 | |||||
39 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.59 | 1:15.10 | |||||
40 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.45 | 1:15.97 | |||||
41 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 35.92 | 1:16.09 | |||||
42 | Maja Iversen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.68 | 1:17.29 | |||||
43 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 37.46 | 1:18.47 | |||||
44 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 39.31 | 1:22.68 | |||||
45 | Daniella Ståhl | 1999 | Simklubben Poseidon | 39.20 | 1:22.75 | |||||
46 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 48.97 | 1:41.12 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Olsson Maskin Entrepr. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 27.57 | 56.89 | |||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.87 | 1:00.13 | |||||
3 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 29.65 | 1:01.78 | |||||
4 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 29.59 | 1:02.00 | |||||
5 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 29.90 | 1:02.06 | |||||
6 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.01 | 1:02.23 | |||||
7 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 30.13 | 1:02.60 | |||||
8 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 29.88 | 1:02.74 | |||||
9 | Marie Hanson | 1997 | Simklubben Triton | 30.30 | 1:02.86 | |||||
10 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.03 | 1:02.88 | |||||
11 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 30.03 | 1:03.06 | |||||
12 | Eljena Knutsson | 1992 | Ystads Simsällskap | 30.14 | 1:03.48 | |||||
13 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simsällskapet Iden | 30.67 | 1:03.69 | |||||
14 | Maria Persson | 1993 | Simklubben Poseidon | 30.23 | 1:03.74 | |||||
15 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 30.16 | 1:03.97 | |||||
16 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 31.01 | 1:04.24 | |||||
17 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.17 | 1:04.44 | |||||
18 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.41 | 1:05.17 | |||||
19 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.53 | 1:06.81 | |||||
20 | Natalie Varady | 1997 | Simklubben Poseidon | 31.71 | 1:06.82 | |||||
21 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.30 | 1:06.88 | |||||
22 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 33.38 | 1:11.11 | |||||
23 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 33.64 | 1:11.50 | |||||
24 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 35.02 | 1:11.63 | |||||
25 | Julia Schubert | 1997 | Trelleborg Sim | 34.23 | 1:12.31 | |||||
- | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: TYR |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.44 | 1:11.61 | 1:58.85 | 2:32.31 | |||
2 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.13 | 1:13.11 | 2:00.38 | 2:32.45 | |||
3 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.68 | 1:15.23 | 1:58.83 | 2:33.71 | |||
4 | Philip Chen | 2000 | S71 | 31.58 | 1:12.35 | 1:58.33 | 2:34.64 | |||
5 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.96 | 1:14.91 | 2:03.51 | 2:37.85 | |||
6 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 32.94 | 1:12.91 | 2:02.45 | 2:37.93 | |||
7 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 32.65 | 1:13.85 | 2:04.02 | 2:38.71 | |||
8 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.66 | 1:16.59 | 2:04.29 | 2:40.55 | |||
9 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.61 | 1:20.22 | 2:05.88 | 2:41.92 | |||
10 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 37.64 | 1:20.74 | 2:05.65 | 2:43.13 | |||
11 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.36 | 1:18.46 | 2:05.55 | 2:43.53 | |||
12 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.29 | 1:22.51 | 2:06.92 | 2:47.66 | |||
13 | Max Ekelund | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 37.16 | 1:22.88 | 2:10.42 | 2:48.80 | |||
14 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 38.77 | 1:23.06 | 2:10.68 | 2:48.83 | |||
15 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.40 | 1:24.14 | 2:12.68 | 2:50.80 | |||
16 | Victor Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.35 | 1:22.92 | 2:12.72 | 2:52.78 | |||
17 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 38.66 | 1:24.81 | 2:14.04 | 2:53.15 | |||
18 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.35 | 1:27.70 | 2:16.21 | 2:54.46 | |||
19 | William Bevréus | 2003 | S71 | 36.65 | 1:21.28 | 2:15.73 | 2:55.02 | |||
20 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.48 | 1:26.54 | 2:19.78 | 2:55.17 | |||
21 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 39.38 | 1:24.19 | 2:18.73 | 2:55.65 | |||
22 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.91 | 1:25.09 | 2:17.28 | 2:56.61 | |||
23 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 37.25 | 1:26.61 | 2:19.02 | 2:56.79 | |||
24 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.64 | 1:26.87 | 2:20.38 | 2:59.20 | |||
25 | Philip Andersson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 37.81 | 1:22.74 | 2:19.40 | 2:59.60 | |||
26 | Simon Bonnevier | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.90 | 1:26.51 | 2:19.74 | 3:00.09 | |||
27 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.28 | 1:27.02 | 2:19.26 | 3:00.28 | |||
28 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.75 | 1:26.78 | 2:19.77 | 3:00.89 | |||
29 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 41.35 | 1:28.51 | 2:19.29 | 3:00.90 | |||
30 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.82 | 1:28.35 | 2:24.45 | 3:01.60 | |||
31 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.04 | 1:30.39 | 2:21.36 | 3:02.04 | |||
32 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 38.41 | 1:23.03 | 2:22.71 | 3:02.58 | |||
33 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.55 | 1:31.28 | 2:25.28 | 3:05.47 | |||
34 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.01 | 1:31.17 | 2:26.11 | 3:06.11 | |||
35 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 40.75 | 1:28.47 | 2:28.25 | 3:10.55 | |||
36 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 41.04 | 1:32.14 | 2:29.37 | 3:14.81 | |||
37 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 44.38 | 1:39.17 | 2:34.71 | 3:16.34 | |||
38 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 45.45 | 1:36.95 | 2:34.46 | 3:16.37 | |||
39 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.19 | 1:42.08 | 2:42.12 | 3:20.92 | |||
40 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 45.12 | 1:37.86 | 2:38.71 | 3:21.06 | |||
41 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.95 | 1:34.17 | 2:37.49 | 3:22.49 | |||
42 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 47.43 | 1:41.73 | 2:38.12 | 3:22.50 | |||
43 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.69 | 1:47.54 | 3:37.35 | 3:37.35 | |||
44 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.30 | 1:48.96 | 2:49.49 | 3:38.28 | |||
45 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.83 | 1:49.96 | 2:54.78 | 3:45.66 | |||
46 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.67 | 1:48.62 | 2:59.48 | 3:46.30 | |||
- | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albert Nyhlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Påhlsson | 2001 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: TYR |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 29.70 | 1:06.30 | 1:43.44 | 2:15.49 | |||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 30.34 | 1:13.89 | 1:52.01 | 2:23.01 | |||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.84 | 1:05.56 | 1:51.15 | 2:23.11 | |||
4 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.36 | 1:09.78 | 1:52.50 | 2:25.87 | |||
5 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 30.71 | 1:09.06 | 1:53.67 | 2:26.65 | |||
6 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 31.57 | 1:10.72 | 1:56.09 | 2:28.30 | |||
7 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.73 | 1:16.75 | 1:55.66 | 2:28.81 | |||
8 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 31.26 | 1:11.39 | 1:56.59 | 2:29.70 | |||
9 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.45 | 1:10.59 | 1:56.05 | 2:29.75 | |||
10 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 30.61 | 1:10.35 | 1:55.76 | 2:29.78 | |||
11 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 31.03 | 1:10.11 | 1:57.24 | 2:30.73 | |||
12 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.20 | 1:14.20 | 1:54.88 | 2:30.74 | |||
13 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 32.97 | 1:14.01 | 1:57.49 | 2:31.49 | |||
14 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 30.53 | 1:13.04 | 1:58.59 | 2:32.06 | |||
15 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 31.84 | 1:13.29 | 1:59.56 | 2:32.85 | |||
16 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 32.67 | 1:11.95 | 1:58.59 | 2:35.45 | |||
17 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 31.77 | 1:11.98 | 2:00.92 | 2:36.71 | |||
18 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.78 | 1:12.43 | 2:00.78 | 2:36.74 | |||
19 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 33.60 | 1:16.14 | 2:01.39 | 2:37.12 | |||
20 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.95 | 1:21.77 | 2:06.75 | 2:43.26 | |||
21 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.04 | 1:17.40 | 2:06.26 | 2:47.14 | |||
22 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.29 | 1:19.10 | 2:11.21 | 2:48.67 | |||
23 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 33.84 | 1:18.57 | 2:11.88 | 2:49.66 | |||
24 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.69 | 1:19.01 | 2:12.45 | 2:51.18 | |||
25 | Filip Danielsson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 41.81 | 1:31.31 | 2:26.12 | 3:04.24 | |||
26 | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 38.69 | 1:31.64 | 2:23.91 | 3:05.44 | |||
- | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: TYR |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.83 | 1:04.61 | 1:46.21 | 2:17.13 | |||
2 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 28.51 | 1:04.97 | 1:49.35 | 2:21.63 | |||
3 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.43 | 1:06.26 | 1:49.28 | 2:22.25 | |||
4 | Max Peterson | 1994 | Trelleborg Sim | 29.29 | 1:07.91 | 1:48.00 | 2:23.73 | |||
5 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 30.15 | 1:05.30 | 1:51.14 | 2:23.82 | |||
6 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 30.49 | 1:08.76 | 1:52.87 | 2:26.28 | |||
7 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 30.13 | 1:12.26 | 1:53.43 | 2:27.65 | |||
8 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 30.98 | 1:09.62 | 1:55.67 | 2:31.52 | |||
9 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 31.29 | 1:09.75 | 1:55.95 | 2:32.26 | |||
10 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 31.21 | 1:11.11 | 1:57.47 | 2:33.62 | |||
11 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 32.68 | 1:12.50 | 1:59.96 | 2:35.70 | |||
12 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.58 | 1:10.86 | 1:58.35 | 2:36.64 | |||
13 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 33.13 | 1:15.77 | 2:02.84 | 2:38.96 | |||
14 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 35.62 | 1:16.97 | 2:05.86 | 2:43.10 | |||
- | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Burlövs Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.09 | 1:10.78 | 1:50.08 | 2:31.23 | |||
2 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.66 | 1:14.30 | 1:55.40 | 2:40.15 | |||
3 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 34.52 | 1:15.15 | 1:57.68 | 2:41.79 | |||
4 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 35.38 | 1:18.06 | 2:03.96 | 2:51.92 | |||
5 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 37.97 | 1:26.18 | 2:16.78 | 3:06.72 | |||
6 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.56 | 1:29.95 | 2:22.01 | 3:07.95 | |||
7 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 45.78 | 1:37.62 | 2:31.75 | 3:23.21 | |||
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Burlövs Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 31.95 | 1:09.29 | 1:50.19 | 2:34.05 | |||
2 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.75 | 1:12.61 | 1:54.32 | 2:39.95 | |||
3 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.81 | 1:15.76 | 1:59.28 | 2:42.72 | |||
4 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 35.67 | 1:18.43 | 2:03.38 | 2:47.61 | |||
5 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 36.57 | 1:19.53 | 2:06.42 | 2:53.37 | |||
6 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 38.10 | 1:23.15 | 2:10.12 | 2:56.01 | |||
7 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 41.78 | 1:33.95 | 2:28.74 | 3:23.85 | |||
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Burlövs Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 33.23 | 1:10.24 | 1:48.20 | 2:26.72 | |||
2 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.59 | 1:11.48 | 1:49.96 | 2:27.65 | |||
3 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 33.24 | 1:12.65 | 1:50.16 | 2:27.85 | |||
4 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.74 | 1:10.54 | 1:48.97 | 2:32.16 | |||
5 | Marie Hanson | 1997 | Simklubben Triton | 34.64 | 1:16.85 | 2:01.23 | 2:44.39 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 18:03 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.33 | 1:09.02 | |||||
2 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.35 | 1:10.35 | |||||
3 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 35.27 | 1:11.84 | |||||
4 | Philip Chen | 2000 | S71 | 35.07 | 1:12.72 | |||||
5 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 35.38 | 1:13.47 | |||||
6 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 36.27 | 1:14.34 | |||||
7 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.45 | 1:14.70 | |||||
8 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 36.33 | 1:15.90 | |||||
9 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.19 | 1:16.19 | |||||
10 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 36.37 | 1:16.21 | |||||
11 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.21 | 1:16.42 | |||||
12 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 1:17.81 | ||||||
13 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.87 | 1:18.87 | |||||
14 | William Bevréus | 2003 | S71 | 1:19.00 | 1:19.00 | |||||
15 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.30 | ||||||
16 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.31 | 1:19.31 | |||||
17 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 38.44 | 1:19.74 | |||||
18 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:21.08 | ||||||
19 | Victor Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.87 | 1:22.05 | |||||
20 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 1:22.40 | ||||||
21 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 40.31 | 1:22.89 | |||||
22 | Albert Nyhlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.80 | 1:22.99 | |||||
23 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.13 | 1:23.11 | |||||
24 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 1:23.21 | ||||||
25 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:23.34 | ||||||
26 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.14 | 1:23.54 | |||||
27 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.94 | 1:24.94 | |||||
28 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:25.12 | ||||||
29 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.53 | 1:25.17 | |||||
30 | Max Ekelund | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 41.30 | 1:25.33 | |||||
31 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 42.38 | 1:27.60 | |||||
32 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.59 | 1:27.67 | |||||
33 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 45.09 | 1:27.76 | |||||
34 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.63 | 1:27.83 | |||||
35 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 42.44 | 1:28.12 | |||||
36 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.19 | 1:29.84 | |||||
37 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.05 | 1:29.89 | |||||
38 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.28 | 1:29.94 | |||||
39 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.63 | 1:30.29 | |||||
40 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.34 | 1:30.49 | |||||
41 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 45.42 | 1:30.70 | |||||
42 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 43.30 | 1:31.62 | |||||
43 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 45.97 | 1:32.74 | |||||
44 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.45 | 1:34.14 | |||||
45 | Fredrik Svanberg | 2000 | Ronneby Simsällskap | 44.10 | 1:34.23 | |||||
46 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 45.23 | 1:34.68 | |||||
47 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 46.27 | 1:35.10 | |||||
48 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 47.47 | 1:35.92 | |||||
49 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 47.52 | 1:36.89 | |||||
50 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 48.58 | 1:40.41 | |||||
51 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.39 | 1:40.66 | |||||
52 | Stefan Rajkovic | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.84 | 1:41.60 | |||||
53 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.20 | 1:45.43 | |||||
54 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.40 | 1:49.35 | |||||
- | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Petrovic | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.44 | 1:03.77 | |||||
2 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 32.14 | 1:05.08 | |||||
3 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.30 | 1:07.27 | |||||
4 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.17 | 1:07.95 | |||||
5 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.92 | 1:08.41 | |||||
6 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.55 | 1:09.38 | |||||
7 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 33.01 | 1:10.02 | |||||
8 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.50 | 1:10.05 | |||||
9 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 34.29 | 1:10.39 | |||||
10 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.21 | 1:10.64 | |||||
11 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 34.72 | 1:11.99 | |||||
12 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.66 | 1:12.65 | |||||
13 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.75 | 1:13.20 | |||||
14 | Edvin Paul | 1998 | Simklubben Poseidon | 35.33 | 1:14.13 | |||||
15 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 35.23 | 1:15.63 | |||||
16 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:16.04 | 1:16.04 | |||||
17 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.86 | 1:16.56 | |||||
18 | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.28 | 1:18.18 | |||||
19 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 38.73 | 1:21.08 | |||||
20 | Felix Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 40.93 | 1:23.52 | |||||
21 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 41.42 | 1:23.87 | |||||
22 | Willy Bai | 1999 | Ronneby Simsällskap | 42.75 | 1:28.53 | |||||
23 | Filip Danielsson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 46.12 | 1:33.70 | |||||
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | Simklubben Triton | 29.14 | 59.74 | |||||
2 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 31.27 | 1:02.70 | |||||
3 | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.79 | 1:03.27 | |||||
4 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 31.03 | 1:03.69 | |||||
5 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 32.71 | 1:08.87 | |||||
6 | Adam Palmqvist | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 32.62 | 1:09.91 | |||||
7 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 33.54 | 1:11.18 | |||||
8 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 34.34 | 1:13.00 | |||||
9 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 1:13.21 | 1:13.21 | |||||
10 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 37.11 | 1:15.35 | |||||
11 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 36.33 | 1:17.03 | |||||
12 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 1:17.91 | 1:17.91 | |||||
13 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 1:20.73 | ||||||
- | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Philip Hermansson-Barak | 1997 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:03 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre |
Sponsor: Socker Hyllan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.23 | 2:29.30 | 4:00.77 | 5:10.04 | |||
2 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.00 | 2:30.97 | 3:58.86 | 5:11.46 | |||
3 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:11.03 | 2:32.52 | 4:07.92 | 5:19.48 | |||
4 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 1:16.14 | 2:45.12 | 4:10.40 | 5:23.17 | |||
5 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 1:12.78 | 2:38.79 | 4:13.39 | 5:25.32 | |||
6 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 1:13.61 | 2:42.11 | 4:12.40 | 5:27.44 | |||
7 | Melina Holtan | 2000 | Asker Svømmeklubb | 1:18.34 | 2:39.08 | 4:16.35 | 5:29.74 | |||
8 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 1:13.38 | 2:43.53 | 4:15.23 | 5:31.94 | |||
9 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:17.10 | 2:42.15 | 4:22.43 | 5:37.64 | |||
10 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 1:18.24 | 2:42.49 | 4:19.86 | 5:37.95 | |||
11 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:21.50 | 2:48.32 | 4:26.91 | 5:41.42 | |||
12 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 1:18.19 | 2:49.29 | 4:29.74 | 5:48.78 | |||
13 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:20.65 | 2:51.03 | 4:34.42 | 5:50.44 | |||
14 | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | 1:22.19 | 2:54.76 | 4:31.43 | 5:52.81 | |||
15 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 1:19.46 | 2:51.71 | 4:35.43 | 5:54.25 | |||
16 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 1:29.00 | 3:00.81 | 4:41.15 | 6:02.98 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:29 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 19:43 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.70 | 2:15.49 | 3:26.62 | 4:38.28 | 17:30.96 | ||
5:49.70 | 7:00.80 | 8:12.08 | 9:23.11 | |||||||
10:33.73 | 11:44.27 | 12:54.26 | 14:04.27 | |||||||
15:14.11 | 16:23.77 | |||||||||
2 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 1:04.66 | 2:15.28 | 3:26.28 | 4:37.76 | 17:49.51 | ||
5:49.58 | 7:00.97 | 8:12.53 | 9:23.93 | |||||||
10:36.47 | 11:48.00 | 13:01.45 | 14:14.65 | |||||||
15:27.30 | 16:39.24 | |||||||||
3 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 1:04.79 | 2:15.22 | 3:26.23 | 4:38.27 | 17:56.41 | ||
5:49.81 | 7:01.80 | 8:14.08 | 9:26.21 | |||||||
10:38.96 | 11:52.05 | 13:05.30 | 14:18.54 | |||||||
15:31.89 | 16:45.32 | |||||||||
4 | Cruiz Llupa | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:06.06 | 2:18.32 | 3:30.91 | 4:43.26 | 18:05.95 | ||
5:54.58 | 7:05.33 | 8:16.67 | 9:28.83 | |||||||
10:42.77 | 11:56.58 | 13:09.98 | 14:24.31 | |||||||
15:38.58 | 16:54.11 | |||||||||
5 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.52 | 2:24.43 | 3:38.91 | 4:54.57 | 18:30.73 | ||
6:09.85 | 7:25.36 | 8:40.51 | 9:55.18 | |||||||
11:10.41 | 12:23.06 | 14:49.89 | 16:03.49 | |||||||
17:18.29 | 18:30.73 | |||||||||
6 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 1:06.84 | 2:20.70 | 3:36.30 | 4:51.63 | 18:52.15 | ||
6:08.07 | 7:25.19 | 8:40.11 | 9:55.73 | |||||||
11:11.72 | 12:28.67 | 13:45.69 | 15:03.21 | |||||||
16:20.93 | 18:52.15 | |||||||||
7 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:10.37 | 2:26.71 | 3:43.98 | 5:01.30 | 18:59.82 | ||
6:17.86 | 7:34.37 | 8:51.09 | 10:07.47 | |||||||
11:24.29 | 12:40.95 | 13:57.53 | 15:13.88 | |||||||
16:30.40 | 17:47.12 | |||||||||
8 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 1:05.31 | 2:17.06 | 3:28.94 | 4:41.66 | 19:13.88 | ||
5:53.77 | 7:05.86 | 8:17.70 | 9:28.39 | |||||||
11:14.78 | 12:35.41 | 13:56.57 | 15:18.47 | |||||||
16:41.25 | 17:58.19 | |||||||||
9 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 1:10.02 | 2:26.96 | 3:44.21 | 5:01.77 | 19:22.52 | ||
6:19.53 | 7:39.05 | 8:57.43 | 10:16.61 | |||||||
11:34.04 | 12:51.84 | 14:09.34 | 15:28.42 | |||||||
16:46.94 | 18:05.07 | |||||||||
10 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 1:11.13 | 2:28.45 | 3:46.35 | 5:04.21 | 19:23.07 | ||
6:22.40 | 7:41.47 | 8:59.96 | 10:18.21 | |||||||
11:37.29 | 12:55.89 | 14:14.06 | 15:32.17 | |||||||
16:50.15 | 18:08.15 | |||||||||
11 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:12.38 | 2:29.83 | 3:48.33 | 5:06.99 | 19:30.20 | ||
6:25.78 | 7:44.45 | 9:02.86 | 10:20.87 | |||||||
11:39.29 | 12:57.58 | 14:16.36 | 15:35.51 | |||||||
16:54.50 | 18:13.23 | |||||||||
12 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 1:10.92 | 2:30.07 | 3:50.69 | 5:12.80 | 19:47.08 | ||
6:34.02 | 7:53.61 | 9:14.08 | 10:33.74 | |||||||
11:54.55 | 13:14.67 | 14:34.38 | 15:53.88 | |||||||
17:13.08 | 18:29.80 | |||||||||
13 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:14.54 | 2:33.54 | 3:53.57 | 5:13.69 | 19:52.53 | ||
6:34.11 | 7:54.31 | 9:14.60 | 10:34.80 | |||||||
11:55.13 | 13:15.18 | 14:35.08 | 15:54.85 | |||||||
17:15.17 | 18:35.18 | |||||||||
14 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:18.72 | 2:45.39 | 4:12.98 | 5:40.21 | 21:32.75 | ||
7:08.03 | 8:35.72 | 10:04.26 | 11:30.72 | |||||||
12:57.85 | 14:25.98 | 15:52.73 | 17:20.11 | |||||||
18:45.97 | 20:10.93 | |||||||||
- | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 19:43 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 20:04 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre |
Sponsor: Harrie Åkeri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ellen Olsson | 1995 | Simklubben Triton | 1:08.22 | 2:19.34 | 3:30.62 | 4:41.92 | 17:52.25 | ||
5:53.61 | 7:04.90 | 8:16.65 | 9:28.63 | |||||||
10:40.64 | 11:53.02 | 13:05.00 | 14:17.24 | |||||||
15:29.39 | 16:41.36 | |||||||||
2 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.40 | 2:27.65 | 3:43.70 | 4:59.97 | 18:43.14 | ||
6:15.98 | 7:30.91 | 8:46.38 | 10:01.36 | |||||||
11:16.09 | 12:30.74 | 13:45.44 | 15:00.29 | |||||||
16:15.71 | 17:30.34 | |||||||||
3 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 1:11.95 | 2:28.32 | 3:44.73 | 5:01.37 | 18:48.95 | ||
6:17.90 | 7:34.36 | 8:50.30 | 10:05.96 | |||||||
11:20.93 | 12:36.36 | 13:51.21 | 15:06.09 | |||||||
16:21.00 | 17:36.09 | |||||||||
4 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 1:11.49 | 2:27.50 | 3:43.58 | 5:00.59 | 19:08.90 | ||
6:17.10 | 7:33.96 | 8:50.41 | 10:06.90 | |||||||
11:23.56 | 12:40.90 | 13:58.32 | 15:15.94 | |||||||
16:33.93 | 17:51.76 | |||||||||
5 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.46 | 2:27.52 | 3:43.58 | 5:00.21 | 19:13.61 | ||
6:16.91 | 7:33.50 | 8:50.66 | 10:07.50 | |||||||
11:24.38 | 12:42.09 | 13:59.86 | 15:17.93 | |||||||
16:36.69 | 17:55.20 | |||||||||
6 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.85 | 2:34.18 | 3:54.93 | 5:16.33 | 19:52.57 | ||
6:36.80 | 7:56.09 | 9:16.12 | 10:36.14 | |||||||
11:55.41 | 13:16.22 | 14:35.62 | 15:55.61 | |||||||
17:15.50 | 18:34.77 | |||||||||
7 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:17.33 | 2:39.42 | 4:01.42 | 5:23.64 | 20:23.13 | ||
6:46.04 | 8:08.34 | 9:30.39 | 10:52.55 | |||||||
12:14.48 | 13:36.45 | 14:58.27 | 16:20.08 | |||||||
17:41.85 | 19:03.10 | |||||||||
8 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 1:17.40 | 2:39.13 | 4:02.01 | 5:23.85 | 20:29.36 | ||
6:48.24 | 8:08.96 | 9:31.45 | 10:54.14 | |||||||
12:16.99 | 13:40.68 | 15:02.65 | 16:25.79 | |||||||
17:48.62 | 19:10.45 | |||||||||
9 | Julia Forell | 2000 | Simklubben Lödde | 1:22.20 | 2:52.35 | 4:23.76 | 5:54.91 | 22:28.30 | ||
7:25.10 | 8:55.37 | 10:25.01 | 11:55.28 | |||||||
13:26.31 | 14:58.11 | 16:29.64 | 18:01.25 | |||||||
19:33.65 | 21:03.84 | |||||||||
10 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:24.77 | 2:55.70 | 4:25.55 | 5:55.98 | 22:30.23 | ||
7:25.87 | 8:56.58 | 10:27.80 | 11:58.97 | |||||||
13:29.91 | 16:33.51 | 19:36.12 | 21:07.15 | |||||||
22:30.23 | ||||||||||
11 | Saga Palmgren | 1999 | Simklubben Lödde | 1:19.43 | 2:47.87 | 4:17.13 | 5:47.20 | 22:51.40 | ||
7:18.10 | 8:49.01 | 10:21.69 | 11:54.76 | |||||||
13:28.83 | 15:02.48 | 16:35.26 | 18:09.18 | |||||||
19:43.81 | 21:18.90 | |||||||||
12 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:27.41 | 3:01.86 | 4:38.59 | 6:16.34 | 24:08.53 | ||
7:53.29 | 9:30.26 | 11:07.74 | 12:45.75 | |||||||
14:23.46 | 16:01.57 | 17:39.06 | 19:17.48 | |||||||
20:55.78 | 22:32.79 | |||||||||
- | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 20:04 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 09:24 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Olssons Maskin Entrepr. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.07 | 1:18.11 | |||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.76 | 1:18.16 | |||||
3 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.57 | 1:18.27 | |||||
4 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.10 | 1:19.03 | |||||
5 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.34 | 1:19.25 | |||||
6 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 37.34 | 1:19.90 | |||||
7 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 37.90 | 1:21.53 | |||||
8 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.45 | 1:23.97 | |||||
9 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.73 | 1:26.44 | |||||
10 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 39.97 | 1:26.49 | |||||
11 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.73 | 1:28.17 | |||||
12 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 40.21 | 1:28.29 | |||||
13 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 41.70 | 1:28.50 | |||||
14 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.68 | 1:28.86 | |||||
15 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.85 | 1:30.33 | |||||
16 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 42.43 | 1:30.47 | |||||
17 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 43.26 | 1:32.50 | |||||
18 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.88 | 1:32.80 | |||||
19 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 43.35 | 1:33.07 | |||||
20 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.27 | 1:33.71 | |||||
21 | Sebastian Påhlsson | 2001 | Simklubben Lödde | 44.12 | 1:34.47 | |||||
22 | David Petrovic | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.51 | 1:34.56 | |||||
23 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 45.97 | 1:35.17 | |||||
24 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.79 | 1:36.51 | |||||
25 | William Bevréus | 2003 | S71 | 46.07 | 1:38.81 | |||||
26 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 45.49 | 1:39.38 | |||||
27 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 49.40 | 1:40.68 | |||||
28 | Stefan Rajkovic | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.90 | 1:40.87 | |||||
29 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 47.15 | 1:40.91 | |||||
30 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 48.25 | 1:42.10 | |||||
31 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 49.72 | 1:42.25 | |||||
32 | Fredrik Svanberg | 2000 | Ronneby Simsällskap | 47.51 | 1:42.28 | |||||
33 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 47.28 | 1:42.54 | |||||
34 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 49.94 | 1:42.79 | |||||
35 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.99 | 1:42.92 | |||||
36 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 48.33 | 1:43.00 | |||||
37 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 51.16 | 1:47.61 | |||||
38 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.27 | 1:50.01 | |||||
39 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 52.34 | 1:53.23 | |||||
40 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.78 | 1:56.74 | |||||
41 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.82 | 1:56.83 | |||||
- | Filiph Olofsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jesper Ingelström | 2000 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Olssons Maskin Entrepr. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.97 | 1:10.62 | |||||
2 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.51 | 1:10.75 | |||||
3 | Stefan Kojic | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.32 | 1:14.35 | |||||
4 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 35.03 | 1:15.03 | |||||
5 | Cebastian Christensen | 1998 | Trelleborg Sim | 35.50 | 1:15.29 | |||||
6 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 35.47 | 1:18.55 | |||||
7 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 36.77 | 1:18.78 | |||||
8 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.47 | 1:19.04 | |||||
9 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 36.88 | 1:19.35 | |||||
10 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 37.00 | 1:19.84 | |||||
11 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.75 | 1:20.06 | |||||
12 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 38.22 | 1:20.32 | |||||
13 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 36.93 | 1:20.79 | |||||
14 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 37.58 | 1:20.95 | |||||
15 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 38.09 | 1:22.36 | |||||
16 | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.03 | 1:24.04 | |||||
17 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 39.69 | 1:24.98 | |||||
18 | Willy Bai | 1999 | Ronneby Simsällskap | 38.55 | 1:25.49 | |||||
19 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 39.75 | 1:27.50 | |||||
20 | David Barjosef | 1999 | Eslövs Simsällskap | 41.15 | 1:27.96 | |||||
21 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 41.42 | 1:28.30 | |||||
22 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 40.19 | 1:28.88 | |||||
23 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 41.54 | 1:29.58 | |||||
24 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.83 | 1:34.61 | |||||
25 | Filip Danielsson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 45.67 | 1:37.63 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Olssons Maskin Entrepr. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Knutsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 33.20 | 1:10.10 | |||||
2 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 33.32 | 1:10.32 | |||||
3 | Max Peterson | 1994 | Trelleborg Sim | 32.94 | 1:11.34 | |||||
4 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 33.78 | 1:13.23 | |||||
5 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.70 | 1:14.49 | |||||
6 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.56 | 1:16.09 | |||||
7 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 35.63 | 1:16.58 | |||||
8 | Oskar Strömberg | 1994 | Simklubben Lödde | 36.40 | 1:18.32 | |||||
9 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 36.11 | 1:19.10 | |||||
10 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 36.38 | 1:19.65 | |||||
11 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 37.05 | 1:19.78 | |||||
12 | Adam Palmqvist | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 36.98 | 1:19.95 | |||||
13 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 37.74 | 1:21.28 | |||||
14 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 38.33 | 1:23.20 | |||||
15 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.31 | 1:23.66 | |||||
16 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 38.48 | 1:24.06 | |||||
17 | Henrik Johansson | 1996 | Simklubben Sydsim | 39.59 | 1:24.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 09:24 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: TYR |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.28 | 1:06.47 | |||||
2 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.46 | 1:11.04 | |||||
3 | Melina Holtan | 2000 | Asker Svømmeklubb | 33.95 | 1:12.01 | |||||
4 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.02 | 1:12.03 | |||||
5 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 33.43 | 1:12.64 | |||||
6 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 33.34 | 1:12.86 | |||||
7 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 34.22 | 1:14.04 | |||||
8 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 33.76 | 1:14.52 | |||||
9 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.42 | 1:15.27 | |||||
10 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 35.68 | 1:15.63 | |||||
11 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.98 | 1:16.32 | |||||
12 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.23 | 1:16.59 | |||||
13 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.99 | 1:18.92 | |||||
14 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.73 | 1:20.41 | |||||
15 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 36.64 | 1:21.28 | |||||
16 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 38.17 | 1:22.00 | |||||
17 | Julia Forell | 2000 | Simklubben Lödde | 37.37 | 1:23.04 | |||||
18 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 38.35 | 1:23.22 | |||||
19 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 37.58 | 1:24.06 | |||||
20 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.39 | 1:25.03 | |||||
21 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 38.45 | 1:25.33 | |||||
22 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 40.13 | 1:26.34 | |||||
23 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.60 | 1:28.03 | |||||
24 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 41.24 | 1:29.05 | |||||
25 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 40.16 | 1:29.56 | |||||
26 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.83 | 1:29.71 | |||||
27 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 40.72 | 1:30.53 | |||||
28 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 41.05 | 1:31.20 | |||||
29 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 41.38 | 1:32.15 | |||||
30 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 42.04 | 1:32.77 | |||||
31 | Lovisa Christerson | 2002 | Simklubben Hajen | 41.08 | 1:35.29 | |||||
32 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 43.85 | 1:35.63 | |||||
33 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 43.39 | 1:36.72 | |||||
34 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.80 | 1:38.65 | |||||
35 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.79 | 1:40.16 | |||||
36 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.08 | 1:41.52 | |||||
37 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 44.44 | 1:41.89 | |||||
38 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.85 | 1:42.17 | |||||
39 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 44.98 | 1:43.28 | |||||
40 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.73 | 1:43.57 | |||||
41 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 48.06 | 1:46.74 | |||||
42 | Nina Wulf-Andersson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.95 | 1:50.03 | |||||
43 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 48.95 | 1:52.63 | |||||
44 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 50.69 | 1:53.27 | |||||
- | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: TYR |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 31.61 | 1:07.76 | |||||
2 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.36 | 1:08.73 | |||||
3 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.25 | 1:09.15 | |||||
4 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.17 | 1:09.40 | |||||
5 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.41 | 1:09.70 | |||||
6 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.55 | 1:10.86 | |||||
7 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 33.71 | 1:11.38 | |||||
8 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.36 | 1:12.49 | |||||
9 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.82 | 1:12.86 | |||||
9 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.81 | 1:12.86 | |||||
11 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 34.89 | 1:14.72 | |||||
12 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 33.24 | 1:14.90 | |||||
13 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.85 | 1:16.58 | |||||
14 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 35.93 | 1:17.60 | |||||
15 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 36.52 | 1:20.15 | |||||
16 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 36.39 | 1:20.65 | |||||
17 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 37.22 | 1:23.29 | |||||
18 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 37.68 | 1:23.67 | |||||
19 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 38.75 | 1:24.67 | |||||
20 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 38.93 | 1:25.03 | |||||
21 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.37 | 1:25.46 | |||||
22 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 40.78 | 1:30.05 | |||||
- | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: TYR |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.07 | 1:05.66 | |||||
2 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.36 | 1:06.53 | |||||
3 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 30.92 | 1:06.57 | |||||
4 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 32.45 | 1:07.60 | |||||
5 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 31.59 | 1:07.67 | |||||
6 | Lina Rosvall | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 31.22 | 1:07.93 | |||||
7 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.62 | 1:08.09 | |||||
8 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 31.74 | 1:09.11 | |||||
9 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.03 | 1:09.44 | |||||
10 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 32.37 | 1:09.45 | |||||
11 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborg Sim | 32.30 | 1:09.55 | |||||
12 | Caroline Andersson-Ekström | 1994 | Simklubben Sydsim | 31.88 | 1:10.46 | |||||
13 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simsällskapet Iden | 32.64 | 1:10.68 | |||||
14 | Marie Hanson | 1997 | Simklubben Triton | 33.24 | 1:11.04 | |||||
15 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 33.11 | 1:13.23 | |||||
16 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 33.62 | 1:13.50 | |||||
16 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 33.37 | 1:13.50 | |||||
18 | Maria Persson | 1993 | Simklubben Poseidon | 34.19 | 1:13.98 | |||||
19 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 33.81 | 1:15.42 | |||||
20 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.66 | 1:17.02 | |||||
21 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 34.42 | 1:17.15 | |||||
- | Natalie Varady | 1997 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Burlöv Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 35.88 | 1:13.58 | 1:52.22 | 2:30.32 | |||
2 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 35.53 | 1:14.49 | 1:54.39 | 2:33.19 | |||
3 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 35.74 | 1:14.17 | 1:54.17 | 2:33.73 | |||
4 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 36.06 | 1:14.73 | 1:55.95 | 2:34.79 | |||
5 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.18 | 1:16.48 | 1:57.82 | 2:35.46 | |||
6 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 37.82 | 1:17.98 | 1:58.84 | 2:39.38 | |||
7 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 36.29 | 1:16.65 | 1:59.38 | 2:40.37 | |||
8 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.43 | 1:19.34 | 2:01.21 | 2:40.44 | |||
9 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.48 | 1:23.50 | 2:06.20 | 2:46.31 | |||
10 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.37 | 1:22.81 | 2:05.74 | 2:47.82 | |||
11 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.08 | 1:23.80 | 2:08.03 | 2:49.66 | |||
12 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 41.59 | 1:25.19 | 2:09.83 | 2:51.70 | |||
13 | Philip Andersson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 40.64 | 1:25.69 | 2:09.59 | 2:53.03 | |||
14 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.65 | 1:26.77 | 2:13.94 | 2:55.56 | |||
15 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.82 | 1:26.49 | 2:12.69 | 2:57.04 | |||
16 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.83 | 1:32.80 | 2:21.17 | 3:06.56 | |||
17 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.85 | 1:35.66 | 2:24.95 | 3:06.59 | |||
18 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.56 | 1:44.63 | 2:40.94 | 3:33.74 | |||
- | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Burlöv Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.32 | 1:11.22 | 1:49.31 | 2:24.87 | |||
2 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 33.34 | 1:11.07 | 1:50.17 | 2:25.58 | |||
3 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.10 | 1:12.22 | 1:50.80 | 2:28.48 | |||
4 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 33.64 | 1:11.46 | 1:51.83 | 2:30.12 | |||
5 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 34.87 | 1:14.38 | 1:54.16 | 2:33.98 | |||
6 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 37.62 | 1:19.07 | 2:03.01 | 2:46.67 | |||
7 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.39 | 1:22.22 | 2:07.85 | 2:51.59 | |||
- | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Burlöv Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 31.39 | 1:05.29 | 1:40.72 | 2:15.59 | |||
2 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 31.44 | 1:06.37 | 1:42.80 | 2:17.83 | |||
3 | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.52 | 1:07.15 | 1:42.94 | 2:18.53 | |||
4 | David Schön Svensson | 1993 | Landskrona Simsällskap | 32.47 | 1:10.45 | 1:51.35 | 2:30.95 | |||
5 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 33.88 | 1:11.90 | 1:52.44 | 2:31.69 | |||
6 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 37.58 | 1:18.27 | 1:59.75 | 2:40.09 | |||
7 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 37.04 | 1:17.73 | 2:00.97 | 2:43.80 | |||
- | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 39.67 | 1:24.68 | 2:10.90 | 2:54.95 | |||
2 | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | 40.59 | 1:25.06 | 2:10.21 | 2:55.25 | |||
3 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.94 | 1:26.40 | 2:12.90 | 2:58.38 | |||
4 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 40.67 | 1:26.46 | 2:12.35 | 2:58.49 | |||
5 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.95 | 1:24.46 | 2:12.00 | 2:58.86 | |||
6 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 41.74 | 1:29.01 | 2:17.75 | 3:06.68 | |||
7 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 40.90 | 1:28.90 | 2:19.02 | 3:07.76 | |||
8 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.60 | 1:28.77 | 2:20.19 | 3:09.64 | |||
9 | Mathilda Linné | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.94 | 1:33.93 | 2:22.81 | 3:11.44 | |||
10 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.63 | 1:35.03 | 2:25.28 | 3:12.79 | |||
11 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 45.45 | 1:34.67 | 2:24.61 | 3:12.82 | |||
12 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 44.55 | 1:34.12 | 2:23.88 | 3:13.01 | |||
13 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.65 | 1:33.93 | 2:24.73 | 3:13.10 | |||
14 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 43.35 | 1:33.15 | 2:24.10 | 3:14.10 | |||
15 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 44.66 | 1:35.65 | 2:26.68 | 3:16.03 | |||
16 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 44.26 | 1:36.58 | 2:27.55 | 3:16.38 | |||
17 | Aliah Moberg | 2003 | Simklubben Hajen | 46.39 | 1:37.29 | 2:28.61 | 3:17.30 | |||
18 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 43.48 | 1:33.15 | 2:25.51 | 3:18.26 | |||
19 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 44.29 | 1:36.38 | 2:28.81 | 3:19.10 | |||
20 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 46.68 | 1:38.22 | 2:31.16 | 3:22.27 | |||
21 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 46.59 | 1:38.54 | 2:32.00 | 3:22.45 | |||
22 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 46.72 | 1:38.57 | 2:31.61 | 3:23.98 | |||
23 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 45.37 | 1:39.30 | 2:32.96 | 3:25.65 | |||
24 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 47.13 | 1:39.91 | 2:34.94 | 3:25.95 | |||
25 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 46.25 | 1:39.06 | 2:32.98 | 3:26.63 | |||
26 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 47.63 | 1:40.52 | 2:35.57 | 3:28.11 | |||
27 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 48.39 | 1:41.93 | 2:36.22 | 3:30.43 | |||
28 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.95 | 1:42.58 | 2:37.37 | 3:31.22 | |||
29 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 49.77 | 1:44.21 | 2:38.81 | 3:31.36 | |||
30 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 49.01 | 1:43.18 | 2:39.13 | 3:32.89 | |||
31 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 49.73 | 1:44.98 | 2:40.64 | 3:35.33 | |||
32 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 48.92 | 1:44.74 | 2:42.03 | 3:37.51 | |||
33 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 49.97 | 1:46.20 | 2:43.11 | 3:38.50 | |||
34 | Judith Jahnke | 2000 | Sösdala Simsällskap | 48.58 | 1:45.25 | 2:44.32 | 3:38.54 | |||
35 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 49.56 | 1:48.51 | 2:50.33 | 3:50.70 | |||
36 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.27 | 1:52.22 | 2:52.18 | 3:50.71 | |||
37 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 50.64 | 1:49.69 | 2:51.12 | 3:50.84 | |||
38 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 49.96 | 1:49.06 | 2:49.45 | 3:51.13 | |||
39 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 54.42 | 1:54.44 | 2:55.30 | 3:53.28 | |||
40 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 58.10 | 2:03.84 | 3:11.42 | 4:16.75 | |||
41 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 58.39 | 2:03.72 | 3:11.99 | 4:18.53 | |||
- | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Julia Szekely | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 37.73 | 1:19.74 | 2:02.33 | 2:45.14 | |||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 37.47 | 1:21.47 | 2:06.82 | 2:52.52 | |||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 40.53 | 1:27.04 | 2:14.63 | 3:00.84 | |||
4 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.59 | 1:25.57 | 2:14.14 | 3:03.60 | |||
5 | Emma Andersson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 40.26 | 1:27.45 | 2:16.52 | 3:05.79 | |||
6 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 41.40 | 1:27.35 | 2:17.07 | 3:05.87 | |||
7 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 40.66 | 1:28.14 | 2:17.93 | 3:07.23 | |||
8 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.76 | 1:33.89 | 2:24.82 | 3:15.19 | |||
9 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 48.43 | 1:43.19 | 2:37.83 | 3:30.81 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 38.07 | 1:20.17 | 2:02.95 | 2:43.93 | |||
2 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 36.98 | 1:19.22 | 2:01.99 | 2:45.11 | |||
3 | Lina Rosvall | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.92 | 1:20.82 | 2:04.58 | 2:48.77 | |||
4 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 38.61 | 1:21.70 | 2:06.28 | 2:49.16 | |||
5 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 38.43 | 1:21.94 | 2:06.06 | 2:49.34 | |||
6 | Josefine Möller | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 37.70 | 1:21.12 | 2:05.68 | 2:50.13 | |||
7 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 41.93 | 1:30.75 | 2:20.83 | 3:12.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 18, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Nordic Sugar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:06.56 | 2:19.73 | 3:32.38 | 4:41.72 | |||
2 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 1:08.67 | 2:20.89 | 3:33.52 | 4:45.43 | |||
3 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 1:07.68 | 2:21.92 | 3:36.83 | 4:48.86 | |||
4 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:07.59 | 2:22.42 | 3:37.42 | 4:51.13 | |||
5 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:07.88 | 2:23.34 | 3:38.64 | 4:51.66 | |||
6 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:09.38 | 2:25.19 | 3:41.18 | 4:54.94 | |||
7 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:10.49 | 2:27.93 | 3:46.84 | 5:05.10 | |||
8 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 1:11.77 | 2:30.24 | 3:49.81 | 5:06.39 | |||
9 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:14.48 | 2:32.69 | 3:51.44 | 5:06.44 | |||
10 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.81 | 2:32.67 | 3:52.59 | 5:07.62 | |||
11 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.89 | 2:39.95 | 4:02.90 | 5:18.06 | |||
12 | William Bevréus | 2003 | S71 | 1:13.90 | 2:39.66 | 4:02.44 | 5:20.23 | |||
13 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 1:16.80 | 2:40.55 | 4:04.28 | 5:20.39 | |||
14 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.87 | 2:42.06 | 4:06.17 | 5:26.48 | |||
15 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 1:16.03 | 2:40.73 | 4:05.25 | 5:26.98 | |||
16 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:15.88 | 2:41.16 | 4:07.54 | 5:28.90 | |||
17 | Philip Andersson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 1:19.04 | 2:43.45 | 4:09.04 | 5:29.49 | |||
18 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.00 | 2:43.84 | 4:09.06 | 5:29.98 | |||
19 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:18.45 | 2:43.50 | 4:09.16 | 5:30.44 | |||
20 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 1:19.98 | 2:46.67 | 4:12.52 | 5:32.95 | |||
21 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 1:19.99 | 2:46.14 | 4:12.64 | 5:35.20 | |||
22 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:23.06 | 2:51.82 | 4:22.22 | 5:44.91 | |||
23 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 1:24.18 | 2:52.80 | 4:22.59 | 5:48.70 | |||
24 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.40 | 2:53.08 | 4:24.81 | 5:53.70 | |||
25 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:17.50 | 2:50.10 | 4:25.21 | 5:56.40 | |||
26 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:23.91 | 2:55.12 | 4:26.25 | 5:57.89 | |||
27 | Sebastian Påhlsson | 2001 | Simklubben Lödde | 1:20.79 | 2:51.72 | 4:27.21 | 5:59.61 | |||
28 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:27.11 | 3:03.08 | 4:38.04 | 6:08.31 | |||
29 | Fredrik Svanberg | 2000 | Ronneby Simsällskap | 1:27.86 | 3:05.24 | 4:43.31 | 6:15.91 | |||
30 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 1:28.83 | 3:10.07 | 4:54.99 | 6:32.37 | |||
- | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Gren 18, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordic Sugar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Cebastian Christensen | 1998 | Trelleborg Sim | 1:00.45 | 2:06.20 | 3:14.21 | 4:19.04 | |||
2 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.70 | 2:10.49 | 3:20.07 | 4:28.32 | |||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:05.45 | 2:14.85 | 3:24.17 | 4:31.17 | |||
4 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 1:02.37 | 2:11.91 | 3:24.16 | 4:34.94 | |||
5 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 1:05.35 | 2:16.06 | 3:27.86 | 4:36.86 | |||
6 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:06.68 | 2:18.44 | 3:29.78 | 4:38.24 | |||
7 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:06.09 | 2:18.97 | 3:31.84 | 4:42.42 | |||
8 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.97 | 2:17.79 | 3:31.43 | 4:43.94 | |||
9 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.08 | 2:14.21 | 3:27.73 | 4:44.36 | |||
10 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 1:06.80 | 2:18.92 | 3:33.28 | 4:45.72 | |||
11 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 1:07.80 | 2:21.26 | 3:35.55 | 4:48.18 | |||
12 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 1:05.41 | 2:20.22 | 3:36.26 | 4:51.49 | |||
13 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:10.53 | 2:26.44 | 3:42.20 | 4:55.75 | |||
14 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:08.77 | 2:25.07 | 3:41.57 | 4:56.89 | |||
15 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:10.44 | 2:25.30 | 3:40.72 | 4:57.69 | |||
16 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.82 | 2:28.22 | 3:44.90 | 5:00.43 | |||
17 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:11.08 | 2:26.49 | 3:43.81 | 5:00.71 | |||
18 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 1:08.81 | 2:26.11 | 3:47.69 | 5:07.68 | |||
19 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:10.14 | 2:31.84 | 3:54.91 | 5:15.82 | |||
20 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 1:12.81 | 2:34.52 | 3:56.55 | 5:18.54 | |||
- | Willy Bai | 1999 | Ronneby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 18, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Nordic Sugar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.25 | 2:10.45 | 3:17.58 | 4:23.87 | |||
2 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 1:02.36 | 2:10.35 | 3:19.48 | 4:24.62 | |||
3 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:03.20 | 2:10.75 | 3:19.40 | 4:24.99 | |||
4 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 1:03.92 | 2:12.40 | 3:22.18 | 4:31.46 | |||
5 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 1:01.58 | 2:10.98 | 3:21.90 | 4:33.00 | |||
6 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 1:04.94 | 2:15.59 | 3:27.24 | 4:38.45 | |||
7 | Cruiz Llupa | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:03.73 | 2:12.72 | 3:24.71 | 4:38.61 | |||
8 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.98 | 2:18.41 | 3:31.03 | 4:41.70 | |||
9 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 1:06.97 | 2:20.91 | 3:36.31 | 4:50.55 | |||
10 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 1:07.87 | 2:23.57 | 3:43.12 | 4:57.11 | |||
11 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 1:05.76 | 2:21.73 | 3:40.88 | 5:00.28 | |||
12 | Henrik Johansson | 1996 | Simklubben Sydsim | 1:10.99 | 2:28.74 | 3:47.18 | 5:03.39 | |||
13 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 1:09.99 | 2:28.31 | 3:49.27 | 5:08.01 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 12:47 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Socker Hyllan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.90 | 1:04.76 | 1:39.76 | 2:14.68 | |||
2 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 31.45 | 1:06.13 | 1:41.77 | 2:16.60 | |||
3 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 31.52 | 1:06.60 | 1:42.81 | 2:18.84 | |||
4 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.22 | 1:07.53 | 1:43.82 | 2:19.89 | |||
5 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.34 | 1:08.04 | 1:44.37 | 2:20.57 | |||
6 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 32.17 | 1:08.28 | 1:45.40 | 2:21.51 | |||
7 | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | 32.60 | 1:08.62 | 1:46.22 | 2:22.59 | |||
8 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.49 | 1:08.84 | 1:45.97 | 2:22.79 | |||
9 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.40 | 1:08.51 | 1:46.15 | 2:23.08 | |||
10 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.33 | 1:10.45 | 1:47.87 | 2:24.40 | |||
11 | Melina Holtan | 2000 | Asker Svømmeklubb | 32.58 | 1:08.49 | 1:46.46 | 2:24.72 | |||
12 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 33.57 | 1:10.85 | 1:48.61 | 2:25.47 | |||
13 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.46 | 1:11.42 | 1:50.46 | 2:27.84 | |||
14 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.40 | 1:12.40 | 1:51.41 | 2:28.17 | |||
15 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.20 | 1:12.00 | 1:50.97 | 2:28.29 | |||
16 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.45 | 1:11.73 | 1:50.79 | 2:28.83 | |||
17 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 33.54 | 1:11.62 | 1:49.92 | 2:29.09 | |||
18 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 34.42 | 1:12.40 | 1:51.86 | 2:30.08 | |||
19 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.33 | 1:12.27 | 1:51.87 | 2:30.69 | |||
20 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 34.15 | 1:13.35 | 1:52.75 | 2:30.87 | |||
21 | Mathilda Linné | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.77 | 1:13.60 | 1:54.01 | 2:31.04 | |||
22 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.58 | 1:11.55 | 1:51.38 | 2:31.37 | |||
23 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 34.65 | 1:12.66 | 1:53.55 | 2:32.37 | |||
24 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 35.40 | 1:15.33 | 1:55.87 | 2:34.46 | |||
25 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.15 | 1:13.08 | 1:54.18 | 2:35.14 | |||
26 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 32.91 | 1:12.38 | 1:54.70 | 2:36.99 | |||
27 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.72 | 1:17.94 | 1:59.59 | 2:37.90 | |||
28 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.13 | 1:16.87 | 1:58.97 | 2:38.59 | |||
29 | Lovisa Christerson | 2002 | Simklubben Hajen | 36.18 | 1:17.82 | 1:59.98 | 2:40.65 | |||
30 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.65 | 1:20.68 | 2:03.36 | 2:40.85 | |||
31 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 34.24 | 1:16.77 | 2:01.00 | 2:41.04 | |||
32 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 36.96 | 1:18.35 | 2:01.20 | 2:41.18 | |||
33 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.86 | 1:18.78 | 2:02.68 | 2:42.39 | |||
34 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 35.40 | 1:15.64 | 1:58.65 | 2:42.95 | |||
35 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 35.90 | 1:17.11 | 2:00.82 | 2:43.11 | |||
36 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 35.81 | 1:18.63 | 2:02.77 | 2:44.55 | |||
37 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 38.02 | 1:21.21 | 2:05.42 | 2:46.95 | |||
38 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.82 | 1:20.58 | 2:04.98 | 2:47.63 | |||
39 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.24 | 1:21.29 | 2:06.90 | 2:48.35 | |||
40 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.45 | 1:19.91 | 2:06.72 | 2:48.89 | |||
41 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 36.92 | 1:21.75 | 2:06.65 | 2:49.21 | |||
42 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.62 | 1:22.97 | 2:08.86 | 2:49.60 | |||
43 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.20 | 1:22.24 | 2:07.91 | 2:49.61 | |||
44 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 36.08 | 1:20.46 | 2:07.20 | 2:50.26 | |||
45 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 38.41 | 1:22.00 | 2:06.91 | 2:50.96 | |||
46 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.25 | 1:23.53 | 2:08.40 | 2:50.98 | |||
47 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.99 | 1:17.82 | 2:04.83 | 2:52.62 | |||
48 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 37.77 | 1:23.14 | 2:08.71 | 2:52.63 | |||
49 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.55 | 1:24.04 | 2:09.92 | 2:52.77 | |||
50 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 41.13 | 1:27.55 | 2:14.86 | 2:54.25 | |||
51 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 38.31 | 1:24.51 | 2:11.89 | 2:54.66 | |||
52 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.55 | 1:24.45 | 2:13.48 | 2:58.30 | |||
53 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.95 | 1:25.91 | 2:13.17 | 2:58.42 | |||
54 | Melina Torres | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.77 | 1:27.13 | 2:16.41 | 2:58.80 | |||
55 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 39.46 | 1:26.10 | 2:15.01 | 2:59.05 | |||
56 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.09 | 1:27.53 | 2:14.64 | 3:00.03 | |||
57 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.67 | 1:26.56 | 2:16.40 | 3:06.40 | |||
58 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.34 | 1:27.94 | 2:18.95 | 3:07.53 | |||
59 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.85 | 1:28.99 | 2:19.96 | 3:09.83 | |||
60 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.19 | 1:30.68 | 2:22.12 | 3:10.46 | |||
61 | Nina Wulf-Andersson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.44 | 1:35.61 | 2:25.41 | 3:10.71 | |||
62 | Lejla Beganovic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.68 | 1:33.57 | 2:25.61 | 3:13.54 | |||
63 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.08 | 1:33.26 | 2:25.88 | 3:18.51 | |||
64 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.36 | 1:38.76 | 2:33.92 | 3:22.76 | |||
65 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.30 | 1:39.60 | 2:36.55 | 3:31.63 | |||
- | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Socker Hyllan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.14 | 1:06.68 | 1:40.98 | 2:14.14 | |||
2 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 31.66 | 1:05.92 | 1:40.57 | 2:15.14 | |||
3 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.48 | 1:07.63 | 1:42.54 | 2:17.10 | |||
4 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 31.70 | 1:07.35 | 1:43.14 | 2:18.12 | |||
5 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.00 | 1:06.59 | 1:42.70 | 2:18.41 | |||
6 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 32.87 | 1:09.26 | 1:46.44 | 2:18.60 | |||
7 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 32.45 | 1:08.46 | 1:45.34 | 2:20.40 | |||
8 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.48 | 1:07.76 | 1:44.31 | 2:20.51 | |||
9 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.17 | 1:09.30 | 1:45.67 | 2:20.92 | |||
10 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.13 | 1:08.61 | 1:44.90 | 2:20.96 | |||
11 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 33.62 | 1:10.24 | 1:47.69 | 2:23.77 | |||
12 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.59 | 1:09.10 | 1:46.57 | 2:24.13 | |||
13 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.35 | 1:10.52 | 1:48.40 | 2:25.12 | |||
14 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 32.68 | 1:09.72 | 1:48.52 | 2:26.17 | |||
15 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 33.41 | 1:10.24 | 1:48.37 | 2:26.57 | |||
16 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 33.84 | 1:10.73 | 1:49.19 | 2:27.06 | |||
17 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 34.12 | 1:11.28 | 1:48.50 | 2:28.04 | |||
18 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.70 | 1:10.95 | 1:50.79 | 2:29.61 | |||
19 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 34.28 | 1:12.46 | 1:51.35 | 2:30.25 | |||
20 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.85 | 1:12.89 | 1:52.34 | 2:30.57 | |||
21 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 34.34 | 1:14.16 | 1:53.21 | 2:31.37 | |||
22 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.66 | 1:12.91 | 1:53.50 | 2:32.82 | |||
23 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 34.40 | 1:13.53 | 1:53.57 | 2:33.27 | |||
24 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.65 | 1:13.01 | 1:54.42 | 2:35.07 | |||
25 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.26 | 1:14.38 | 1:55.94 | 2:36.21 | |||
26 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.55 | 1:15.62 | 1:56.64 | 2:36.89 | |||
27 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 35.61 | 1:16.98 | 1:58.65 | 2:38.83 | |||
28 | Emma Andersson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 36.24 | 1:18.29 | 2:00.97 | 2:41.91 | |||
29 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.81 | 1:19.08 | 2:01.80 | 2:42.29 | |||
30 | Maja Iversen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.53 | 1:20.70 | 2:05.18 | 2:47.11 | |||
31 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.87 | 1:25.75 | 2:12.30 | 2:57.41 | |||
- | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Socker Hyllan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 30.47 | 1:03.68 | 1:36.94 | 2:10.44 | |||
2 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborg Sim | 31.10 | 1:04.25 | 1:38.47 | 2:12.36 | |||
3 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.90 | 1:04.83 | 1:38.97 | 2:13.27 | |||
4 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 30.78 | 1:04.21 | 1:38.86 | 2:14.10 | |||
5 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 32.12 | 1:07.30 | 1:42.32 | 2:16.39 | |||
6 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 31.28 | 1:05.81 | 1:42.40 | 2:17.59 | |||
7 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.43 | 1:07.76 | 1:43.10 | 2:17.96 | |||
8 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.98 | 1:07.02 | 1:43.43 | 2:18.02 | |||
9 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 31.31 | 1:05.82 | 1:41.99 | 2:18.24 | |||
10 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 31.82 | 1:07.23 | 1:43.72 | 2:19.65 | |||
11 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 32.97 | 1:08.57 | 1:44.80 | 2:20.83 | |||
12 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 32.44 | 1:08.19 | 1:45.84 | 2:21.51 | |||
13 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 31.99 | 1:07.65 | 1:44.41 | 2:21.54 | |||
14 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.48 | 1:07.87 | 1:45.34 | 2:22.01 | |||
15 | Maria Persson | 1993 | Simklubben Poseidon | 32.68 | 1:08.50 | 1:45.49 | 2:22.77 | |||
16 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 32.31 | 1:08.05 | 1:46.53 | 2:24.27 | |||
17 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 32.65 | 1:09.87 | 1:48.85 | 2:27.59 | |||
18 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 32.97 | 1:10.99 | 1:50.56 | 2:28.10 | |||
19 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.81 | 1:11.42 | 1:50.01 | 2:28.21 | |||
20 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 33.07 | 1:10.85 | 1:50.99 | 2:31.32 | |||
21 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 34.50 | 1:13.27 | 1:53.36 | 2:33.07 | |||
- | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Marie Hanson | 1997 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Natalie Varady | 1997 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:47 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.18 | 57.94 | |||||
2 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 27.53 | 58.57 | |||||
3 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.88 | 1:01.15 | |||||
4 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 29.93 | 1:01.66 | |||||
5 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 30.10 | 1:01.95 | |||||
6 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.58 | 1:03.80 | |||||
7 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 30.75 | 1:03.97 | |||||
8 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 30.44 | 1:04.42 | |||||
9 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.79 | 1:04.48 | |||||
10 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 30.64 | 1:04.80 | |||||
11 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 30.85 | 1:04.97 | |||||
12 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 30.47 | 1:05.01 | |||||
13 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.32 | 1:05.65 | |||||
14 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.33 | 1:06.01 | |||||
15 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 31.51 | 1:06.10 | |||||
16 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.04 | 1:06.16 | |||||
17 | Philip Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 32.13 | 1:07.32 | |||||
18 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 31.80 | 1:07.49 | |||||
19 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.02 | 1:07.56 | |||||
20 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.90 | 1:07.73 | |||||
21 | Victor Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.83 | 1:08.11 | |||||
22 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.34 | 1:08.12 | |||||
23 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.27 | 1:08.30 | |||||
24 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 32.36 | 1:08.31 | |||||
25 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.96 | 1:08.46 | |||||
26 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.64 | 1:08.70 | |||||
27 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.97 | 1:09.21 | |||||
28 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.51 | 1:09.31 | |||||
29 | Sebastian Påhlsson | 2001 | Simklubben Lödde | 33.74 | 1:09.60 | |||||
30 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.16 | 1:10.58 | |||||
31 | William Bevréus | 2003 | S71 | 32.92 | 1:10.60 | |||||
32 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.76 | 1:10.86 | |||||
33 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 33.39 | 1:12.02 | |||||
34 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.45 | 1:12.08 | |||||
35 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.06 | 1:12.16 | |||||
36 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.93 | 1:12.22 | |||||
37 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.35 | 1:12.67 | |||||
38 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.48 | 1:13.63 | |||||
39 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.09 | 1:13.82 | |||||
40 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.88 | 1:13.90 | |||||
41 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.15 | 1:15.12 | |||||
42 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.16 | 1:15.17 | |||||
43 | David Petrovic | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.72 | 1:15.83 | |||||
44 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.95 | 1:16.33 | |||||
45 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 35.09 | 1:16.52 | |||||
46 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 35.96 | 1:17.49 | |||||
47 | Fredrik Svanberg | 2000 | Ronneby Simsällskap | 35.26 | 1:17.81 | |||||
48 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.68 | 1:18.30 | |||||
49 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.16 | 1:19.26 | |||||
50 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 38.13 | 1:19.53 | |||||
51 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.55 | 1:19.86 | |||||
52 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.69 | 1:21.22 | |||||
53 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.07 | 1:21.81 | |||||
54 | Stefan Rajkovic | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.95 | 1:21.83 | |||||
55 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.22 | 1:21.84 | |||||
56 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.12 | 1:32.78 | |||||
57 | Jesper Ingelström | 2000 | Ystads Simsällskap | 43.62 | 1:36.77 | |||||
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.90 | 54.86 | |||||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.22 | 54.90 | |||||
3 | Cebastian Christensen | 1998 | Trelleborg Sim | 27.54 | 55.35 | |||||
4 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 26.91 | 56.55 | |||||
5 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 28.12 | 58.27 | |||||
6 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 28.16 | 58.40 | |||||
7 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 28.39 | 58.65 | |||||
8 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.46 | 59.01 | |||||
9 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 28.44 | 59.28 | |||||
10 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 28.46 | 59.32 | |||||
10 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 28.68 | 59.32 | |||||
12 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.64 | 1:00.45 | |||||
13 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 29.14 | 1:00.65 | |||||
14 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 29.01 | 1:00.66 | |||||
15 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 29.16 | 1:01.24 | |||||
16 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 29.06 | 1:01.55 | |||||
17 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.66 | 1:02.20 | |||||
18 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.91 | 1:02.27 | |||||
19 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.71 | 1:02.32 | |||||
20 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 29.79 | 1:02.65 | |||||
20 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.71 | 1:02.65 | |||||
22 | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.88 | 1:02.70 | |||||
23 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.59 | 1:03.07 | |||||
24 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.16 | 1:03.71 | |||||
25 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.81 | 1:03.87 | |||||
26 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.15 | 1:04.20 | |||||
27 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 30.01 | 1:04.39 | |||||
28 | Ali Al-Raiss | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.57 | 1:04.59 | |||||
29 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.28 | 1:04.72 | |||||
30 | Willy Bai | 1999 | Ronneby Simsällskap | 30.02 | 1:04.78 | |||||
31 | Edvin Paul | 1998 | Simklubben Poseidon | 30.50 | 1:05.20 | |||||
32 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 30.79 | 1:05.24 | |||||
33 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.00 | 1:05.74 | |||||
34 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.13 | 1:06.42 | |||||
35 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 31.18 | 1:06.65 | |||||
36 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 31.56 | 1:06.73 | |||||
37 | Maximilian Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 32.63 | 1:07.79 | |||||
38 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.04 | 1:09.44 | |||||
39 | David Barjosef | 1999 | Eslövs Simsällskap | 32.97 | 1:10.09 | |||||
40 | Felix Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 33.18 | 1:10.88 | |||||
- | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 26.53 | 54.21 | |||||
2 | Måns Hjelm | 1992 | Simklubben Triton | 26.28 | 54.87 | |||||
3 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 27.27 | 55.59 | |||||
4 | Oskar Strömberg | 1994 | Simklubben Lödde | 26.61 | 55.74 | |||||
5 | Adam Schön-Svensson | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.11 | 55.86 | |||||
6 | Marcus Andersson Arvidsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.88 | 55.91 | |||||
7 | Joachim Olsson | 1995 | Ystads Simsällskap | 27.26 | 56.74 | |||||
8 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 27.76 | 57.48 | |||||
9 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 27.95 | 57.99 | |||||
10 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 27.93 | 58.04 | |||||
11 | Philip Thornberg | 1996 | Simklubben Sydsim | 28.12 | 58.29 | |||||
12 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.74 | 58.37 | |||||
13 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 28.26 | 58.40 | |||||
14 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 27.63 | 58.76 | |||||
15 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 28.12 | 59.09 | |||||
16 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 28.58 | 59.57 | |||||
17 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 28.96 | 59.75 | |||||
18 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 28.82 | 59.99 | |||||
19 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 28.14 | 1:00.01 | |||||
20 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 28.81 | 1:00.66 | |||||
21 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 28.73 | 1:01.09 | |||||
22 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 28.51 | 1:01.64 | |||||
23 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.75 | 1:02.53 | |||||
24 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 30.64 | 1:02.54 | |||||
25 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 29.93 | 1:02.71 | |||||
26 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 29.61 | 1:02.74 | |||||
27 | Cruiz Llupa | 1997 | Simklubben Sydsim | 29.00 | 1:03.06 | |||||
28 | Adam Palmqvist | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 28.69 | 1:03.15 | |||||
29 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 30.42 | 1:05.05 | |||||
30 | Henrik Johansson | 1996 | Simklubben Sydsim | 31.19 | 1:05.13 | |||||
31 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 31.94 | 1:06.74 | |||||
- | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Harrie Åkeri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melina Holtan | 2000 | Asker Svømmeklubb | 34.12 | 1:12.08 | 1:59.35 | 2:33.29 | |||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 33.84 | 1:13.05 | 1:59.90 | 2:36.65 | |||
3 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 34.23 | 1:13.74 | 2:03.57 | 2:37.74 | |||
4 | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | 34.77 | 1:17.03 | 2:01.20 | 2:38.01 | |||
5 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 34.33 | 1:15.50 | 2:03.18 | 2:39.51 | |||
6 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.53 | 1:18.17 | 2:03.21 | 2:41.06 | |||
7 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.26 | 1:20.29 | 2:05.89 | 2:43.38 | |||
8 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.57 | 1:18.78 | 2:06.69 | 2:44.08 | |||
9 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 37.45 | 1:18.90 | 2:07.27 | 2:45.15 | |||
10 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 35.78 | 1:19.13 | 2:10.66 | 2:47.53 | |||
11 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.72 | 1:19.82 | 2:09.83 | 2:48.51 | |||
12 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 36.49 | 1:21.14 | 2:11.16 | 2:48.74 | |||
13 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 37.23 | 1:24.64 | 2:11.02 | 2:49.02 | |||
14 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.38 | 1:22.69 | 2:11.38 | 2:49.09 | |||
15 | Mathilda Linné | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.81 | 1:20.15 | 2:09.70 | 2:49.10 | |||
16 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 36.16 | 1:21.69 | 2:10.85 | 2:49.35 | |||
17 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.61 | 1:20.19 | 2:09.18 | 2:49.68 | |||
18 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.98 | 1:21.15 | 2:13.05 | 2:49.88 | |||
19 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 37.49 | 1:23.35 | 2:13.40 | 2:52.02 | |||
20 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.45 | 1:24.55 | 2:12.55 | 2:52.13 | |||
21 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.03 | 1:23.11 | 2:11.21 | 2:52.37 | |||
22 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.36 | 1:23.48 | 2:15.85 | 2:53.95 | |||
23 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.47 | 1:22.99 | 2:16.02 | 2:54.51 | |||
24 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 39.02 | 1:21.96 | 2:14.32 | 2:55.28 | |||
25 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.98 | 1:25.16 | 2:14.12 | 2:56.15 | |||
26 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 38.28 | 1:28.44 | 2:18.40 | 2:58.00 | |||
27 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 38.03 | 1:23.86 | 2:17.51 | 2:58.31 | |||
28 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.61 | 1:23.71 | 2:20.72 | 3:00.46 | |||
28 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.53 | 1:27.09 | 2:20.63 | 3:00.46 | |||
30 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.85 | 1:30.34 | 2:23.23 | 3:01.91 | |||
31 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 40.10 | 1:27.30 | 2:22.45 | 3:03.50 | |||
32 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 41.75 | 1:31.71 | 2:21.98 | 3:03.99 | |||
33 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 39.95 | 1:27.26 | 2:24.68 | 3:05.43 | |||
34 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.61 | 1:28.40 | 2:25.43 | 3:05.97 | |||
35 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 40.39 | 1:28.99 | 2:25.86 | 3:06.86 | |||
36 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 42.03 | 1:33.07 | 2:28.60 | 3:08.09 | |||
37 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.33 | 1:30.29 | 2:27.07 | 3:10.52 | |||
38 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 42.82 | 1:31.06 | 2:25.39 | 3:10.67 | |||
39 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 41.85 | 1:33.06 | 2:30.46 | 3:11.09 | |||
40 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 45.50 | 1:36.91 | 2:31.96 | 3:11.26 | |||
41 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.49 | 1:36.84 | 2:31.27 | 3:14.21 | |||
42 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 43.88 | 1:34.33 | 2:31.56 | 3:15.20 | |||
43 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 40.88 | 1:31.07 | 2:30.63 | 3:15.80 | |||
44 | Aliah Moberg | 2003 | Simklubben Hajen | 47.17 | 1:38.96 | 2:32.83 | 3:18.41 | |||
45 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.50 | 1:39.00 | 2:31.83 | 3:19.11 | |||
46 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.22 | 1:35.84 | 2:37.48 | 3:20.67 | |||
47 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 47.11 | 1:39.47 | 2:38.95 | 3:23.71 | |||
48 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 43.04 | 1:39.38 | 2:38.64 | 3:28.31 | |||
49 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 47.37 | 1:40.93 | 2:44.04 | 3:32.35 | |||
50 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 51.26 | 1:46.35 | 2:58.81 | 3:44.96 | |||
51 | Malin Larsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 56.32 | 1:59.65 | 2:59.87 | 3:52.73 | |||
- | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Harrie Åkeri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 33.38 | 1:14.82 | 1:57.00 | 2:33.99 | |||
2 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.40 | 1:14.51 | 1:59.33 | 2:35.20 | |||
3 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 33.50 | 1:15.18 | 2:02.03 | 2:36.29 | |||
4 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 32.44 | 1:15.07 | 2:03.51 | 2:39.24 | |||
5 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 33.71 | 1:15.31 | 2:02.75 | 2:39.28 | |||
6 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.19 | 1:14.92 | 2:02.51 | 2:39.46 | |||
7 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.13 | 1:15.51 | 2:04.60 | 2:40.94 | |||
8 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.53 | 1:16.76 | 2:06.45 | 2:41.00 | |||
9 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 34.01 | 1:16.45 | 2:04.48 | 2:42.01 | |||
10 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.30 | 1:15.86 | 2:05.36 | 2:42.30 | |||
11 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 34.74 | 1:18.68 | 2:04.52 | 2:43.88 | |||
12 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 36.35 | 1:18.24 | 2:08.69 | 2:44.22 | |||
13 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.73 | 1:18.75 | 2:10.12 | 2:45.21 | |||
14 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 35.67 | 1:19.25 | 2:09.39 | 2:47.53 | |||
15 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 36.71 | 1:21.63 | 2:10.59 | 2:48.50 | |||
16 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 36.24 | 1:21.97 | 2:12.34 | 2:49.33 | |||
17 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 39.05 | 1:21.72 | 2:16.06 | 2:53.12 | |||
18 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 38.42 | 1:24.34 | 2:14.70 | 2:55.95 | |||
19 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.13 | 1:26.20 | 2:21.92 | 3:01.13 | |||
20 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 38.33 | 1:24.93 | 2:19.98 | 3:01.28 | |||
21 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 38.75 | 1:25.47 | 2:21.73 | 3:04.36 | |||
22 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 42.86 | 1:32.51 | 2:24.73 | 3:06.01 | |||
- | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Harrie Åkeri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.03 | 1:09.38 | 1:54.59 | 2:28.56 | |||
2 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 32.11 | 1:11.09 | 1:55.90 | 2:29.91 | |||
3 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 32.64 | 1:11.75 | 1:56.90 | 2:30.85 | |||
4 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 33.89 | 1:15.59 | 1:58.64 | 2:34.53 | |||
5 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.86 | 1:10.87 | 1:58.18 | 2:36.17 | |||
6 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 33.60 | 1:15.89 | 2:01.53 | 2:37.28 | |||
6 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 32.05 | 1:16.89 | 2:02.11 | 2:37.28 | |||
8 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 33.63 | 1:15.65 | 2:04.56 | 2:41.00 | |||
9 | Maria Persson | 1993 | Simklubben Poseidon | 34.00 | 1:16.31 | 2:04.37 | 2:42.04 | |||
10 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 35.63 | 1:17.00 | 2:06.27 | 2:44.96 | |||
11 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 33.63 | 1:18.21 | 2:06.81 | 2:46.06 | |||
12 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 34.59 | 1:15.34 | 2:09.75 | 2:47.01 | |||
13 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 33.47 | 1:17.70 | 2:09.20 | 2:47.17 | |||
14 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 33.95 | 1:19.86 | 2:08.79 | 2:47.63 | |||
15 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 37.07 | 1:23.79 | 2:11.58 | 2:53.55 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Olssons Maskin Entrepr. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.72 | 1:10.17 | 1:54.84 | 2:43.23 | |||
2 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 34.66 | 1:19.76 | 2:06.13 | 2:49.83 | |||
3 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 37.68 | 1:22.69 | 2:10.63 | 3:01.11 | |||
4 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.99 | 1:26.74 | 2:21.24 | 3:17.89 | |||
5 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 47.20 | 1:43.54 | 2:42.15 | 3:35.98 | |||
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Olssons Maskin Entrepr. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.16 | 1:03.51 | 1:39.21 | 2:16.92 | |||
2 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.68 | 1:06.62 | 1:45.11 | 2:21.11 | |||
3 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 30.51 | 1:05.77 | 1:43.60 | 2:21.86 | |||
4 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 32.27 | 1:10.86 | 1:51.88 | 2:32.10 | |||
5 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 33.47 | 1:11.92 | 1:51.93 | 2:32.36 | |||
6 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 35.17 | 1:15.55 | 1:59.42 | 2:43.83 | |||
7 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 36.08 | 1:17.65 | 2:02.79 | 2:45.50 | |||
8 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 35.93 | 1:19.31 | 2:05.39 | 2:50.73 | |||
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Olssons Maskin Entrepr. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.88 | 1:02.89 | 1:35.40 | 2:10.14 | |||
2 | Joel Knutsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 29.54 | 1:03.17 | 1:37.80 | 2:12.39 | |||
3 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 29.43 | 1:03.82 | 1:41.33 | 2:20.77 | |||
4 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.06 | 1:08.44 | 1:47.32 | 2:25.77 | |||
5 | Cruiz Llupa | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.46 | 1:04.91 | 1:43.78 | 2:28.17 | |||
6 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 33.93 | 1:18.67 | 2:11.14 | 3:03.99 | |||
- | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: TYR |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 33.97 | 1:10.22 | |||||
2 | Melina Holtan | 2000 | Asker Svømmeklubb | 35.20 | 1:11.57 | |||||
3 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 35.94 | 1:13.39 | |||||
4 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 35.96 | 1:15.17 | |||||
5 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.62 | 1:15.62 | |||||
6 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.18 | 1:16.09 | |||||
7 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.24 | 1:18.69 | |||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.77 | 1:19.28 | |||||
9 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.33 | 1:19.29 | |||||
10 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.23 | 1:19.47 | |||||
11 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.79 | 1:19.98 | |||||
12 | Mathilda Linné | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.99 | 1:20.04 | |||||
13 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.10 | 1:20.29 | |||||
14 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.40 | 1:20.39 | |||||
15 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.66 | 1:20.72 | |||||
16 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 41.06 | 1:20.77 | |||||
17 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 39.68 | 1:20.83 | |||||
18 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.48 | 1:21.05 | |||||
19 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 39.27 | 1:21.38 | |||||
20 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.66 | 1:21.46 | |||||
21 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.55 | 1:22.44 | |||||
22 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 39.38 | 1:22.45 | |||||
23 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.64 | 1:22.93 | |||||
24 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.21 | 1:23.07 | |||||
25 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 39.10 | 1:23.45 | |||||
26 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.64 | 1:23.76 | |||||
27 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.51 | 1:24.21 | |||||
28 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 41.15 | 1:25.03 | |||||
29 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 41.08 | 1:25.16 | |||||
30 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 42.08 | 1:25.19 | |||||
31 | Lovisa Christerson | 2002 | Simklubben Hajen | 41.01 | 1:25.39 | |||||
32 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.70 | 1:25.57 | |||||
33 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 42.72 | 1:25.76 | |||||
34 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 42.54 | 1:26.87 | |||||
35 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.18 | 1:27.28 | |||||
36 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 43.16 | 1:27.95 | |||||
37 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 41.12 | 1:28.03 | |||||
38 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.61 | 1:29.57 | |||||
39 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.59 | 1:29.73 | |||||
40 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.00 | 1:30.00 | |||||
41 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.47 | 1:30.36 | |||||
42 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 42.85 | 1:30.39 | |||||
43 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 43.06 | 1:30.99 | |||||
44 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 44.87 | 1:32.55 | |||||
45 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 46.64 | 1:32.99 | |||||
46 | Lisa Hansson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.90 | 1:33.24 | |||||
47 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.40 | 1:33.31 | |||||
47 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 44.48 | 1:33.31 | |||||
49 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.11 | 1:33.58 | |||||
50 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 45.36 | 1:34.14 | |||||
51 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.60 | 1:34.24 | |||||
52 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 45.85 | 1:34.64 | |||||
53 | Judith Jahnke | 2000 | Sösdala Simsällskap | 45.89 | 1:34.72 | |||||
54 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 45.76 | 1:34.77 | |||||
55 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 45.53 | 1:35.09 | |||||
56 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 47.04 | 1:36.25 | |||||
57 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.94 | 1:37.52 | |||||
58 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 46.60 | 1:38.92 | |||||
59 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.57 | 1:40.34 | |||||
60 | Lejla Beganovic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.18 | 1:40.62 | |||||
61 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 49.94 | 1:40.85 | |||||
62 | Melina Torres | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.84 | 1:41.33 | |||||
63 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 50.64 | 1:41.87 | |||||
64 | Nina Wulf-Andersson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.35 | 1:43.09 | |||||
65 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.24 | 1:43.11 | |||||
66 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.76 | 1:48.91 | |||||
67 | Malin Larsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 57.47 | 1:58.58 | |||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: TYR |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.47 | 1:07.13 | |||||
2 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.69 | 1:10.04 | |||||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 35.85 | 1:12.76 | |||||
4 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 36.05 | 1:12.92 | |||||
5 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 35.14 | 1:13.20 | |||||
6 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.69 | 1:13.77 | |||||
7 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.96 | 1:13.78 | |||||
8 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.54 | 1:14.26 | |||||
9 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.09 | 1:14.84 | |||||
10 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 36.47 | 1:15.25 | |||||
11 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.93 | 1:16.57 | |||||
12 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 37.32 | 1:17.31 | |||||
13 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.05 | 1:17.49 | |||||
14 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 38.07 | 1:17.64 | |||||
15 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 38.87 | 1:19.58 | |||||
16 | Megan Lloyd | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.03 | 1:19.72 | |||||
17 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.38 | 1:20.08 | |||||
18 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.33 | 1:20.97 | |||||
19 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 39.13 | 1:21.87 | |||||
20 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 39.15 | 1:22.39 | |||||
21 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 40.87 | 1:23.35 | |||||
22 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 40.40 | 1:23.78 | |||||
23 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.38 | 1:24.12 | |||||
24 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 40.70 | 1:24.13 | |||||
25 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 40.87 | 1:24.42 | |||||
26 | Emma Andersson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 42.55 | 1:29.17 | |||||
27 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.97 | 1:29.28 | |||||
28 | Maja Iversen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 45.06 | 1:30.09 | |||||
29 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 50.26 | 1:42.47 | |||||
- | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: TYR |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eljena Knutsson | 1992 | Ystads Simsällskap | 32.43 | 1:07.45 | |||||
2 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 32.49 | 1:07.51 | |||||
3 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 35.05 | 1:11.37 | |||||
4 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 35.07 | 1:11.79 | |||||
5 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.26 | 1:12.99 | |||||
6 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.38 | 1:13.71 | |||||
7 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 36.79 | 1:15.42 | |||||
8 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborg Sim | 36.24 | 1:15.50 | |||||
9 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 36.42 | 1:16.04 | |||||
10 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 36.79 | 1:16.76 | |||||
11 | Maria Persson | 1993 | Simklubben Poseidon | 37.51 | 1:17.51 | |||||
12 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 39.55 | 1:21.30 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Sponsor: Burlövs Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:05.44 | 2:30.76 | 3:55.70 | 5:01.35 | |||
2 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 1:11.25 | 2:33.72 | 4:05.93 | 5:12.35 | |||
3 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:10.83 | 2:32.67 | 4:02.26 | 5:12.45 | |||
4 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:16.07 | 2:43.34 | 4:12.46 | 5:27.08 | |||
5 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 1:15.88 | 2:55.20 | 4:33.19 | 5:45.70 | |||
6 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 1:19.33 | 2:50.78 | 4:29.30 | 5:46.79 | |||
7 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 1:14.95 | 2:45.41 | 4:30.76 | 5:47.21 | |||
- | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:21 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 18:46 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:06.28 | 2:17.24 | 3:28.82 | 4:40.64 | 9:25.87 | ||
5:51.65 | 7:02.83 | 8:14.50 | ||||||||
2 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.42 | 2:18.60 | 3:29.74 | 4:41.14 | 9:29.01 | ||
5:52.64 | 7:04.75 | 8:17.42 | ||||||||
3 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:07.81 | 2:20.08 | 3:32.35 | 4:44.85 | 9:38.05 | ||
5:57.96 | 7:11.82 | 8:25.52 | ||||||||
4 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:06.87 | 2:19.20 | 3:33.33 | 4:48.16 | 9:44.70 | ||
6:02.54 | 7:17.21 | 8:31.54 | ||||||||
5 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:09.28 | 2:23.29 | 3:37.92 | 4:53.03 | 9:49.49 | ||
6:07.74 | 7:22.88 | 8:37.83 | ||||||||
6 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.25 | 2:23.02 | 3:37.78 | 4:52.34 | 9:50.29 | ||
6:07.69 | 7:23.12 | 8:37.93 | ||||||||
7 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 1:09.48 | 2:24.03 | 3:38.98 | 4:54.29 | 9:54.23 | ||
6:09.55 | 7:24.67 | 8:40.22 | ||||||||
8 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.42 | 2:25.16 | 3:40.12 | 4:54.93 | 9:54.75 | ||
6:10.53 | 7:26.01 | 8:41.51 | ||||||||
9 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 1:13.01 | 2:30.16 | 3:47.57 | 5:06.12 | 10:16.43 | ||
6:24.26 | 7:42.32 | 9:00.07 | ||||||||
10 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:12.62 | 2:29.77 | 3:47.25 | 5:05.49 | 10:18.90 | ||
6:24.01 | 7:42.90 | 9:02.32 | ||||||||
11 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:11.59 | 2:29.23 | 3:47.96 | 5:07.74 | 10:25.50 | ||
6:27.79 | 7:47.90 | 9:07.36 | ||||||||
12 | Rebecca Nordberg | 1996 | Simklubben Poseidon | 1:14.08 | 2:32.93 | 3:54.12 | 5:16.83 | 10:41.20 | ||
6:39.45 | 8:01.73 | 9:24.48 | ||||||||
13 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:15.31 | 2:35.76 | 3:56.91 | 5:18.54 | 10:41.26 | ||
6:40.25 | 8:01.76 | 9:22.63 | ||||||||
14 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:18.52 | 2:40.81 | 4:02.57 | 5:23.19 | 10:41.67 | ||
6:42.27 | 8:03.31 | 9:23.99 | ||||||||
15 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 1:17.31 | 2:39.01 | 4:00.44 | 5:22.58 | 10:48.35 | ||
6:44.22 | 8:06.02 | 9:27.73 | ||||||||
16 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:16.21 | 2:37.01 | 4:01.49 | 5:27.03 | 11:03.72 | ||
6:52.27 | 8:18.23 | 9:42.41 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:46 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 19:11 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nordic Sugar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Cebastian Christensen | 1998 | Trelleborg Sim | 1:01.39 | 2:07.83 | 3:15.32 | 4:22.33 | 8:48.56 | ||
5:29.95 | 6:37.00 | 7:43.81 | ||||||||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:03.23 | 2:11.05 | 3:18.19 | 4:26.39 | 9:05.91 | ||
5:36.36 | 6:48.70 | 7:57.69 | ||||||||
3 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.45 | 2:10.79 | 3:20.57 | 4:30.62 | 9:07.13 | ||
5:40.87 | 6:50.44 | 7:59.95 | ||||||||
4 | Oskar Strömberg | 1994 | Simklubben Lödde | 1:04.00 | 2:13.60 | 3:22.84 | 4:32.86 | 9:17.60 | ||
5:43.85 | 6:56.17 | 8:08.80 | ||||||||
5 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 1:05.04 | 2:15.40 | 3:26.05 | 4:37.68 | 9:20.86 | ||
5:49.51 | 7:01.44 | 8:12.80 | ||||||||
6 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:05.85 | 2:17.72 | 3:30.57 | 4:43.81 | 9:34.39 | ||
5:56.73 | 7:10.92 | 8:24.35 | ||||||||
7 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.68 | 2:21.05 | 3:34.08 | 4:47.05 | 9:38.26 | ||
6:00.71 | 7:14.45 | 8:27.06 | ||||||||
8 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:05.41 | 2:16.84 | 3:30.38 | 4:43.74 | 9:39.71 | ||
5:57.02 | 7:11.64 | 8:26.48 | ||||||||
9 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 1:06.94 | 2:20.30 | 3:34.21 | 4:49.15 | 9:42.64 | ||
6:03.34 | 7:18.55 | 8:32.30 | ||||||||
10 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:09.17 | 2:25.18 | 3:43.49 | 5:03.26 | 10:07.28 | ||
6:20.55 | 7:38.47 | 8:54.60 | ||||||||
11 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 1:10.72 | 2:27.29 | 3:45.19 | 5:02.83 | 10:09.32 | ||
6:21.07 | 7:38.84 | 8:56.27 | ||||||||
12 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:10.70 | 2:27.77 | 3:45.37 | 5:03.12 | 10:12.45 | ||
6:20.94 | 7:38.54 | 8:56.46 | ||||||||
13 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 1:07.05 | 2:22.47 | 3:41.00 | 5:00.41 | 10:15.62 | ||
6:18.90 | 7:38.15 | 8:57.24 | ||||||||
14 | Philip Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 1:10.29 | 2:28.68 | 3:46.12 | 5:05.56 | 10:21.32 | ||
6:26.06 | 7:45.54 | 9:06.30 | ||||||||
15 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:15.24 | 2:39.02 | 4:02.80 | 5:26.10 | 10:54.56 | ||
6:49.98 | 8:13.43 | 9:35.72 | ||||||||
16 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:18.40 | 2:46.57 | 4:14.77 | 5:42.22 | 11:26.50 | ||
7:09.53 | 8:36.79 | 10:03.40 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 19:11 |