2019-12-09   15:24:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Distrikt Staffanstorp

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 4

Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Dist Staffanstorp    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Staffanstorp    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Sk Triton och Skånesim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 52, 4X50m Frisim Herrar 11oy, Finaler 
Sponsor: Sportringen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vnsk Lag 1  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:25.75   
  Lucas Örmon  2003      35.31        35.31   
  Gustav Conradsen  2003      36.38        1:11.69   
  Hugo Stenskepp  2003      35.47        1:47.16   
  Viktor Hansson  2003      38.59        2:25.75   
                     
Mkk Lag 1  2003  Malmö Kappsimningsklubb            2:31.92   
  Hugo Lennartsson  2004      38.49        38.49   
  David Olofsson  2004      43.47        1:21.96   
  Jasin Bajram  2003      37.68        1:59.64   
  David Falk  2003      32.28        2:31.92   
                     
Trelleborg Pojkar  Trelleborg Sim            2:38.18   
  Jonatan Holmquist  2003      37.84        37.84   
  Gabriel Olsson  2004      40.64        1:18.48   
  Max Ringström  2004      40.55        1:59.03   
  Ludvig Romare  2004      39.15        2:38.18   
                     
Poseidon Lag1 11Yngre  2003  Simklubben Poseidon            2:47.85   
  Lucas Bontidean  2005      42.06        42.06   
  Joel Henriksson  2003      4.06        46.12   
  Melvin Malm  2004      43.51        1:29.63   
  Nils Tired  2003      1:18.22        2:47.85   
                     
SK Triton Lag 1  2003  Simklubben Triton            2:50.49   
  Linus Forsgren  2003      34.89        34.89   
  Jacob Palmqvist  2004      44.36        1:19.25   
  Markus Qvarfordh  2004      47.84        2:07.09   
  Oskar Lövberg  2003      43.40        2:50.49   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  2003  Simklubben Sydsim            2:56.37   
  Felix Rosenkvist  2004      34.84        34.84   
  Jonathan Fröjd  2004      36.19        1:11.03   
  Viggo Lindestam  2005      52.80        2:03.83   
  Hannes Palmgren  2005      52.54        2:56.37   
                     
Vnsk Lag 2  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:56.69   
  Petter Jörud  2003      39.79        39.79   
  Noel Ahlbin  2004      42.13        1:21.92   
  Olof Larsson  2005      45.95        2:07.87   
  Erik Simonsson  2004      48.82        2:56.69   
                     
Trelleborg Pojkar 2  Trelleborg Sim            3:02.95   
  Adam Olsson-Lindhé  2004      44.10        44.10   
  Simon Mosén  2005      45.75        1:29.85   
  Seth Nillund  2005      47.38        2:17.23   
  Cedrik Nilsson  2004      45.72        3:02.95   
                     
Poseidon Lag2 11Oy  2003  Simklubben Poseidon            DNS   
  Daniel Alim  2003                 
  Carl Elmer  2003                 
  Elliot Hagander  2003                 
  Axel Billing  2004              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner