Tulokset Nordea Midsommercup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2014 | Udskriftsdato | 15 juni 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2014 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 39.11 | ||||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.79 | ||||||
3 | Vibeke Mikkelsen | 1996 | Swim Team Djursland | 40.90 | ||||||
4 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 41.98 | ||||||
5 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 43.42 | ||||||
5 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 43.42 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 36.56 | ||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.16 | ||||||
3 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 38.17 | ||||||
4 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Svømmeklubben Nord | 38.20 | ||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.92 | ||||||
6 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 40.17 | ||||||
7 | Stine Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 40.22 | ||||||
8 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 44.04 | ||||||
9 | Mie Johansen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 45.33 | ||||||
10 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 46.74 | ||||||
11 | Sarah Bugtrup | 1999 | Brønderslev SK08 | 47.15 | ||||||
12 | Hanlu He | 1999 | Ikast Svømmeklub | 47.41 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.83 | ||||||
2 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.27 | ||||||
3 | Emilie Ravnholt | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 44.35 | ||||||
4 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 44.57 | ||||||
5 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 44.90 | ||||||
6 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 45.87 | ||||||
7 | Camilla Aagaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 46.59 | ||||||
8 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.66 | ||||||
9 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 46.80 | ||||||
10 | Anna Sarauw | 2001 | Svømmeklubben Nord | 48.76 | ||||||
11 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.84 | ||||||
12 | Ingrid Kyed Jensen | 2000 | Grenaa Svømmeklub | 49.36 | ||||||
13 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 51.65 | ||||||
14 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 54.33 | ||||||
15 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 58.10 | ||||||
16 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:01.54 | ||||||
- | Signe Dahl Johansen | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i indslag | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.27 | ||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.28 | ||||||
3 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | Svømmeklubben Nord | 43.12 | ||||||
4 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.61 | ||||||
5 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Randers GF Neptun | 46.12 | ||||||
6 | Lærke Als | 2002 | Svømmeklubben Nord | 46.87 | ||||||
7 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 47.80 | ||||||
8 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 48.09 | ||||||
9 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 49.05 | ||||||
10 | Cecilie Prior | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 49.17 | ||||||
11 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 50.63 | ||||||
12 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 51.31 | ||||||
13 | Sophie Bang | 2002 | Svømmeklubben Nord | 51.41 | ||||||
14 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 51.72 | ||||||
15 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 52.78 | ||||||
16 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 52.91 | ||||||
17 | Emma Kristiansen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 53.04 | ||||||
18 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 54.21 | ||||||
19 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 55.16 | ||||||
20 | Christine Nielsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 55.42 | ||||||
21 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 55.55 | ||||||
22 | Karen Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 56.23 | ||||||
23 | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 56.30 | ||||||
24 | Emilia Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:04.77 | ||||||
- | Lærke Maria Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend | |||||
- | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 2 tag under vand | |||||
- | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Asynkron benspark | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Møller | 2004 | Randers GF Neptun | 49.46 | ||||||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.36 | ||||||
3 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 58.94 | ||||||
4 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:03.53 | ||||||
- | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Asynkron benspark | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 15 juni 2014 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |