Resultat för GTI Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
GTI Cup |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
16:31 |
|
|
Arrangør |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
|
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
|
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
616 |
31.37 |
|
|
|
1:07.49 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
573 |
32.70 |
|
|
|
1:09.15 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
|
542 |
30.98 |
|
|
|
1:10.42 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
|
522 |
33.16 |
|
|
|
1:11.34 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicola Lindell |
2001 |
|
512 |
33.43 |
|
|
|
1:11.80 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Micaela Jönsson |
2001 |
|
505 |
34.18 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
S71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mette S. Køhler |
2001 |
|
503 |
33.65 |
|
|
|
1:12.20 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josefine Brosbøl Olsen |
2001 |
|
463 |
34.86 |
|
|
|
1:14.21 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
|
454 |
35.53 |
|
|
|
1:14.74 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
445 |
34.83 |
|
|
|
1:15.24 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Lange |
2001 |
|
441 |
34.52 |
|
|
|
1:15.44 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
441 |
35.21 |
|
|
|
1:15.45 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
|
434 |
33.59 |
|
|
|
1:15.86 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Bull Guldbrandsen |
2002 |
|
431 |
36.13 |
|
|
|
1:16.05 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
414 |
38.11 |
|
|
|
1:17.04 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Andersen |
2001 |
|
404 |
35.86 |
|
|
|
1:17.69 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
370 |
37.82 |
|
|
|
1:19.97 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Petersen |
2002 |
|
370 |
37.44 |
|
|
|
1:20.00 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
342 |
37.80 |
|
|
|
1:22.10 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kristina Kulcsar |
2001 |
|
328 |
40.86 |
|
|
|
1:23.27 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Olivia Brophy |
2002 |
|
323 |
40.61 |
|
|
|
1:23.68 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Camilla Mølgaard |
2002 |
|
315 |
41.33 |
|
|
|
1:24.41 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rebekka Windahl |
2001 |
|
309 |
40.03 |
|
|
|
1:24.94 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anika Hedegaard |
2002 |
|
305 |
39.87 |
|
|
|
1:25.30 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Josefine Mølgaard |
2002 |
|
299 |
41.19 |
|
|
|
1:25.90 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alice Kron Larsson |
2001 |
|
294 |
40.29 |
|
|
|
1:26.34 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Amalie V. Sørensen |
2002 |
|
293 |
41.37 |
|
|
|
1:26.46 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Laura Lyngbye Nybroe |
2002 |
|
289 |
39.72 |
|
|
|
1:26.80 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ida Björkdahl |
2002 |
|
276 |
41.04 |
|
|
|
1:28.21 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Johanna Ingner |
2002 |
|
269 |
41.97 |
|
|
|
1:28.94 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Chastine Melhede |
2002 |
|
268 |
43.26 |
|
|
|
1:29.01 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sasia Lundhus |
2002 |
|
266 |
42.50 |
|
|
|
1:29.22 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Henriette P. Hjerling |
2002 |
|
260 |
42.88 |
|
|
|
1:29.98 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Maja Prominczl |
2002 |
|
245 |
45.91 |
|
|
|
1:31.71 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Caroline Hyldebrandt-Lars |
2002 |
|
225 |
44.70 |
|
|
|
1:34.32 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Ronja Henriksen |
2002 |
|
224 |
42.38 |
|
|
|
1:34.59 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Felicia Kennbäck |
2001 |
|
219 |
45.28 |
|
|
|
1:35.27 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Melisa Ozogul |
2002 |
|
210 |
45.45 |
|
|
|
1:36.54 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Mia Witt |
2002 |
|
181 |
47.48 |
|
|
|
1:41.54 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Michéle Maj Berggrein |
2002 |
|
166 |
51.50 |
|
|
|
1:44.49 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Young Iversen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maja Emilie Nielsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Celia Puggaard |
2003 |
|
406 |
35.49 |
|
|
|
1:17.56 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
|
343 |
38.00 |
|
|
|
1:22.04 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
335 |
39.60 |
|
|
|
1:22.65 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tine Petersen |
2003 |
|
323 |
38.84 |
|
|
|
1:23.67 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
312 |
39.59 |
|
|
|
1:24.68 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mollie Morfelt |
2003 |
|
307 |
40.11 |
|
|
|
1:25.07 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Bull Guldbrandsen |
2004 |
|
295 |
39.62 |
|
|
|
1:26.25 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
286 |
42.11 |
|
|
|
1:27.18 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Meng |
2003 |
|
279 |
42.51 |
|
|
|
1:27.90 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
272 |
42.11 |
|
|
|
1:28.60 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Højerslev Eriksen |
2004 |
|
245 |
43.23 |
|
|
|
1:31.69 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katja Lorentzen |
2003 |
|
236 |
43.43 |
|
|
|
1:32.96 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
225 |
43.98 |
|
|
|
1:34.32 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
|
223 |
42.20 |
|
|
|
1:34.66 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amalie Nielsen |
2003 |
|
222 |
45.01 |
|
|
|
1:34.76 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Selma Kobberø |
2004 |
|
219 |
47.02 |
|
|
|
1:35.29 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Silke Larsen |
2003 |
|
208 |
49.17 |
|
|
|
1:36.88 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Melina Degner |
2004 |
|
207 |
49.61 |
|
|
|
1:37.09 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
|
204 |
48.45 |
|
|
|
1:37.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
|
203 |
46.91 |
|
|
|
1:37.72 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
|
201 |
49.48 |
|
|
|
1:37.96 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Esther Hek Hansen |
2004 |
|
199 |
48.27 |
|
|
|
1:38.24 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
199 |
47.78 |
|
|
|
1:38.39 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Marie Bylov Larsen |
2003 |
|
194 |
44.35 |
|
|
|
1:39.12 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Silje Gartner |
2003 |
|
182 |
49.90 |
|
|
|
1:41.21 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
|
182 |
46.08 |
|
|
|
1:41.22 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Julie Wolter |
2003 |
|
182 |
46.48 |
|
|
|
1:41.32 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
|
176 |
48.13 |
|
|
|
1:42.44 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
170 |
49.85 |
|
|
|
1:43.65 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Rosa Hallas Kierkegaard |
2003 |
|
169 |
49.65 |
|
|
|
1:43.85 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Marie Reno Bernack |
2003 |
|
168 |
48.31 |
|
|
|
1:43.99 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sofie Bak |
2003 |
|
167 |
50.38 |
|
|
|
1:44.31 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
|
158 |
50.26 |
|
|
|
1:46.15 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
|
157 |
54.01 |
|
|
|
1:46.45 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
|
140 |
50.75 |
|
|
|
1:50.43 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
|
137 |
53.98 |
|
|
|
1:51.25 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Annika Egenhardt |
2003 |
|
137 |
52.25 |
|
|
|
1:51.39 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Clara Schmedes |
2004 |
|
128 |
55.89 |
|
|
|
1:53.75 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
|
120 |
55.43 |
|
|
|
1:56.31 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Ida Mørk |
2004 |
|
104 |
1:02.75 |
|
|
|
2:01.80 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Kathrine Langebek |
2004 |
|
97 |
1:01.14 |
|
|
|
2:04.65 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amalie Michelsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej sam berø v 75m |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Mølbak Petersen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej ryg lig ef 50m |
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Freya Christensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Svøm på mave ef 25m |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Svøm mave ef 25 m |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
16:31 |
|