Resultat för GTI Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Søren Meier | 1994 | 488 | 28.81 | 1:04.52 | 1:46.47 | 2:19.20 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Filip Bivesand | 1997 | 513 | 28.95 | 1:03.45 | 1:44.22 | 2:16.87 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Anton Andersson | 1997 | 500 | 30.63 | 1:06.43 | 1:45.77 | 2:18.04 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 473 | 30.14 | 1:06.35 | 1:46.89 | 2:20.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 1998 | 471 | 31.37 | 1:06.29 | 1:47.34 | 2:20.88 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Andersen | 1998 | 461 | 31.17 | 1:06.21 | 1:49.48 | 2:21.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | 432 | 31.48 | 1:10.58 | 1:52.55 | 2:24.93 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Thomas Engdal | 1998 | 418 | 32.89 | 1:09.31 | 1:52.15 | 2:26.60 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Philip Agerskov | 1998 | 385 | 31.49 | 1:11.04 | 1:56.56 | 2:30.68 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 529 | 30.06 | 1:05.44 | 1:44.62 | 2:15.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Trudov | 1999 | 469 | 30.19 | 1:05.51 | 1:48.07 | 2:21.03 | |||
S71 | ||||||||||
3 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 458 | 30.38 | 1:08.16 | 1:50.25 | 2:22.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 431 | 31.64 | 1:11.39 | 1:53.13 | 2:25.09 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 426 | 33.02 | 1:08.98 | 1:52.77 | 2:25.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Marcus Rappenborg | 1999 | 407 | 29.23 | 1:06.56 | 1:52.92 | 2:27.89 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thor B. Hansen | 2000 | 380 | 33.56 | 1:11.91 | 1:55.83 | 2:31.33 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 372 | 33.87 | 1:12.59 | 1:59.79 | 2:32.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 353 | 31.82 | 1:10.71 | 1:59.30 | 2:35.01 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 351 | 38.34 | 1:14.16 | 2:01.93 | 2:35.31 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Kristian Mortensen | 2000 | 315 | 37.31 | 1:19.79 | 2:05.58 | 2:41.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Tim Hagerström | 1999 | 291 | 34.96 | 1:17.50 | 2:08.08 | 2:45.28 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 211 | 39.86 | 1:26.95 | 2:24.48 | 3:04.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Borg | 2000 | 207 | 42.92 | 1:28.91 | 2:26.00 | 3:05.11 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Samuel Schildt | 2000 | 205 | 42.77 | 1:30.78 | 2:24.20 | 3:05.89 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Casper Davidsen | 1999 | DSQ | Dob. armt. vend 125m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1999 | DSQ | Ej ber. v/afs. i fly | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 410 | 31.61 | 1:09.66 | 1:54.24 | 2:27.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 375 | 33.00 | 1:09.94 | 1:57.48 | 2:31.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Ole Damgaard | 2002 | 355 | 33.32 | 1:12.36 | 2:01.46 | 2:34.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Joaquin Diaz | 2001 | 332 | 33.69 | 1:17.92 | 1:59.33 | 2:38.25 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 331 | 34.36 | 1:15.16 | 2:02.72 | 2:38.46 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Mike Johansen | 2001 | 317 | 36.36 | 1:15.57 | 2:05.51 | 2:40.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mert Kaya | 2001 | 309 | 36.05 | 1:18.85 | 2:06.52 | 2:42.07 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav Sidenius | 2001 | 306 | 32.96 | 1:12.86 | 2:07.06 | 2:42.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 294 | 35.82 | 1:17.84 | 2:08.63 | 2:44.71 | |||
GTI | ||||||||||
10 | Roar Andersen | 2001 | 288 | 36.90 | 1:19.82 | 2:08.98 | 2:45.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 280 | 38.12 | 1:21.28 | 2:09.41 | 2:47.45 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Lukas Patzer | 2002 | 277 | 34.25 | 1:16.81 | 2:08.13 | 2:48.15 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 276 | 38.47 | 1:21.30 | 2:08.90 | 2:48.36 | |||
GTI | ||||||||||
14 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 276 | 39.49 | 1:19.48 | 2:10.23 | 2:48.37 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gustav Englund | 2001 | 275 | 38.95 | 1:22.96 | 2:09.83 | 2:48.56 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Bo Beckman | 2002 | 249 | 41.35 | 1:23.80 | 2:15.13 | 2:54.19 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 249 | 39.99 | 1:27.31 | 2:15.58 | 2:54.25 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Albert Voldum Krog | 2001 | 243 | 40.70 | 1:24.94 | 2:15.47 | 2:55.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | 238 | 40.18 | 1:25.78 | 2:20.03 | 2:56.85 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Lucas Jensen | 2001 | 234 | 41.25 | 1:26.55 | 2:20.19 | 2:57.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Arvid Scott | 2001 | 233 | 39.34 | 1:25.62 | 2:20.87 | 2:58.01 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Simon Ghidini | 2001 | 231 | 42.16 | 1:28.81 | 2:17.68 | 2:58.64 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Mads Baltzer | 2002 | 223 | 39.65 | 1:25.15 | 2:19.81 | 3:00.74 | |||
GTI | ||||||||||
24 | Thor Nielsen | 2002 | 219 | 41.26 | 1:30.37 | 2:22.29 | 3:01.62 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Casper Koch | 2002 | 215 | 41.56 | 1:25.59 | 2:20.38 | 3:02.99 | |||
GTI | ||||||||||
26 | Oliver Breuner | 2002 | 213 | 41.43 | 1:29.70 | 2:25.78 | 3:03.41 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 207 | 38.76 | 1:26.25 | 2:21.67 | 3:05.09 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Karl Liljegren | 2001 | 203 | 43.12 | 1:29.18 | 2:27.02 | 3:06.42 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
29 | Mikkel Gummer | 2002 | 193 | 41.60 | 1:33.50 | 2:27.46 | 3:09.55 | |||
GTI | ||||||||||
30 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 190 | 45.35 | 1:32.52 | 2:30.32 | 3:10.46 | |||
GTI | ||||||||||
31 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 185 | 45.54 | 1:31.57 | 2:29.54 | 3:12.18 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 164 | 46.25 | 1:34.97 | 2:32.70 | 3:20.15 | |||
GTI | ||||||||||
33 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 148 | 44.73 | 1:35.33 | 2:42.45 | 3:27.13 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Gustav Chappel | 2002 | 122 | 52.31 | 1:47.35 | 2:54.01 | 3:40.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Elias Persson | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | DSQ | ej samt. ber. v.150m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Lucas Sirek Larsen | 2002 | DSQ | craw. ef.ven. 125m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 310 | 34.96 | 1:16.94 | 2:05.22 | 2:41.91 | |||
S71 | ||||||||||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 244 | 37.27 | 1:21.43 | 2:18.57 | 2:55.42 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Valentin Wahl | 2003 | 233 | 41.63 | 1:25.83 | 2:17.69 | 2:58.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | David Falk | 2003 | 224 | 38.98 | 1:24.53 | 2:21.85 | 3:00.34 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Rasmus Warberg | 2004 | 210 | 40.20 | 1:25.91 | 2:24.16 | 3:04.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 204 | 43.15 | 1:29.01 | 2:26.35 | 3:06.00 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 195 | 43.49 | 1:31.48 | 2:29.60 | 3:08.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Oliver Lystlund | 2003 | 172 | 46.41 | 1:37.27 | 2:34.75 | 3:16.86 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Tobias Davidsen | 2003 | 166 | 45.13 | 1:33.43 | 2:36.16 | 3:19.20 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Niklas Dobel | 2004 | 154 | 46.19 | 1:38.34 | 2:37.44 | 3:24.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | 129 | 55.35 | 1:46.93 | 2:50.13 | 3:36.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 129 | 54.77 | 1:47.06 | 2:51.73 | 3:36.94 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 128 | 56.28 | 1:48.84 | 2:50.93 | 3:36.97 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 126 | 50.16 | 1:43.53 | 2:50.50 | 3:38.54 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 112 | 53.34 | 1:51.36 | 2:59.78 | 3:46.90 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mikkel Roed | 2004 | DSQ | på ryg ved 25 m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:35 |