2019-11-19   10:42:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  27 september 2014   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:08   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2014         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor Christensen  1995    637  32.05  1:07.83  1:44.01    2:20.18   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Magnus Andersen  1995    507  35.94  1:15.79  1:53.17    2:31.32   
  Roskilde Svømning                   
                     
Jakob Helman  1996    439  36.55  1:16.03  1:56.00    2:38.76   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Riyan Salem  1998    512  34.03  1:12.94  1:52.07    2:30.74   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Anton Andersson  1997    502  35.09  1:13.76  1:52.60    2:31.78   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
William Lindblom  1998    464  35.92  1:15.61  1:55.71    2:35.84   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Victor Hardenberg Jensen  1997    399  34.16  1:13.26  1:54.99    2:43.91   
  GTI                   
                     
Mikkel Ulrich  1998    389  35.74  1:16.89  2:00.87    2:45.25   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Thomas Engdal  1998    379  38.22  1:20.55  2:03.64    2:46.72   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Sam Zandi  1998    312  38.15  1:22.44  2:09.75    2:57.89   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Yu Fagerberg  2000    481  33.11  1:11.73  1:52.78    2:33.99   
  GTI                   
                     
Casper Davidsen  1999    445  35.37  1:15.73  1:56.79    2:37.97   
  Vest-Brøndby                   
                     
Hamid Owais  2000    381  35.48  1:17.59  2:02.21    2:46.42   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Jacob Funch Jørgensen  1999    369  37.21  1:19.26  2:03.67    2:48.20   
  GTI                   
                     
Jacob Holm  2000    369  37.84  1:20.20  2:03.94    2:48.23   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Mads Haugård Hansen  2000    368  38.94  1:22.23  2:05.12    2:48.24   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Joel Mörck  1999    335  37.96  1:21.35  2:07.08    2:53.67   
  S71                   
                     
Johan Theis Møller  2000    305  41.95  1:28.39  2:15.03    2:59.22   
  Roskilde Svømning                   
                     
Andreas L. Damgård  2000    289  39.17  1:25.86  2:15.19    3:02.45   
  Køge Svømmeklub                   
                     
10  Jonathan Forsberg Møller  2000    232  41.88  1:31.90  2:24.69    3:16.34   
  GTI                   
                     
11  Jakob Gersholm Baktoft  2000    230  42.71  1:33.46  2:26.42    3:16.69   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hans Mølbak Petersen  2001    389  37.03  1:18.76  2:01.68    2:45.18   
  GTI                   
                     
Daniel Hartkopf  2001    307  40.06  1:24.85  2:12.70    2:58.87   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Casper Mørkhøj Hartington  2002    281  41.91  1:28.30  2:16.28    3:04.23   
  GTI                   
                     
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002    249  43.67  1:33.29  2:22.67    3:11.79   
  GTI                   
                     
Mads Enghave  2002    237  43.59  1:33.98  2:25.16    3:14.88   
  GTI                   
                     
Johan Krohn Olsen  2001    229  45.03  1:35.50  2:26.98    3:17.11   
  Køge Svømmeklub                   
                     
William W. Kofoed  2001    228  45.04  1:35.52  2:26.21    3:17.42   
  Roskilde Svømning                   
                     
Tobias Hufeldt  2001    220  45.18  1:36.94  2:27.85    3:19.86   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Thor Nielsen  2002    212  45.19  1:37.12  2:29.46    3:22.33   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Oliver Breuner  2002    177  48.96  1:43.81  2:40.15    3:34.67   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Casper Koch  2002    177  47.85  1:40.79  2:36.75    3:34.70   
  GTI                   
                     
12  Otto Pons Martinsen  2002    165  48.92  1:46.64  2:43.53    3:39.68   
  Vest-Brøndby                   
                     
Victor Lund  2002              DNS   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Martin Jacobsen  2002              DSQ  Async arme v/start 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Valentin Wahl  2003    215  46.30  1:37.96  2:29.77    3:21.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Bertram Dalgas Frederikse  2003    208  47.29  1:39.30  2:31.38    3:23.61   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    170  48.74  1:45.08  2:43.12    3:37.68   
  GTI                   
                     
Oliver Lystlund  2003    164  50.68  1:46.49  2:44.34    3:40.37   
  Roskilde Svømning                   
                     
Lasse Thulstrup  2004    126  54.54  1:57.43  2:59.55    4:00.27   
  GTI                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  27 september 2014 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:08 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  27 september 2014   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2014         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josefine Hansson  1992    542  37.97  1:19.48  2:02.30    2:44.97   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Julie Bak  1997    504  37.38  1:19.34  2:03.83    2:49.05   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Kristine Barrett  1998    449  40.69  1:25.42  2:10.78    2:55.67   
  GTI                   
                     
Rebekka Gustafson  1997    404  40.35  1:25.69  2:13.10    3:01.99   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Melanie Degner  2000    592  36.93  1:17.16  1:58.48    2:40.20   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Liva Schmid  2000    509  38.56  1:20.88  2:04.17    2:48.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Felicia Huynh  2000    429  39.57  1:25.31  2:12.12    2:58.40   
  S71                   
                     
Cayanne Kjær Knoth  1999    391  41.14  1:27.77  2:15.43    3:03.96   
  GTI                   
                     
Emilie Hermann Schimming  1999    376  42.60  1:31.38  2:18.72    3:06.38   
  Roskilde Svømning                   
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    345  44.88  1:34.10  2:23.11    3:11.81   
  Roskilde Svømning                   
                     
Veronica Lauridsen  1999    241  48.18  1:43.77  2:40.23    3:36.24   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Sara Solevad  2000    222  50.27  1:47.15  2:45.09    3:41.99   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Bolette Mandrup Jensen  2000              DSQ  ej. sam be i v 
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Findahl Andersen  2001    649  35.35  1:14.81  1:55.32    2:35.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Sofie Hansen  2002    567  37.39  1:18.41  2:00.93    2:42.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Micaela Jönsson  2001    521  38.06  1:21.04  2:04.46    2:47.18   
  S71                   
                     
Ida Bull Guldbrandsen  2002    514  38.20  1:20.89  2:04.22    2:47.90   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Alberte Kjærsgaard  2001    490  38.74  1:21.96  2:06.30    2:50.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Emma Mikkelsen  2001    423  40.75  1:26.67  2:12.96    2:59.14   
  Vest-Brøndby                   
                     
Cecilie Elkjær  2001    392  40.83  1:26.51  2:14.42    3:03.75   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    379  41.70  1:28.65  2:17.16    3:05.93   
  GTI                   
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    371  42.86  1:31.17  2:20.12    3:07.14   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Vilde Schulze Matthisen  2001    354  42.93  1:31.25  2:21.21    3:10.19   
  GTI                   
                     
11  Josefine Mølgaard  2002    349  43.74  1:33.16  2:23.28    3:11.01   
  Køge Svømmeklub                   
                     
12  Thyra Jørgensen  2002    346  43.63  1:32.46  2:22.08    3:11.61   
  GTI                   
                     
13  Olivia Brophy  2002    344  43.33  1:31.92  2:22.37    3:11.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
14  Emilie Larsen  2001    340  42.65  1:32.31  2:22.57    3:12.64   
  GTI                   
                     
15  Camilla Andersen  2001    330  43.10  1:33.05  2:24.50    3:14.58   
  GTI                   
                     
16  Rebekka Windahl  2001    308  45.40  1:36.45  2:28.22    3:19.13   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
17  Laura Lyngbye Nybroe  2002    306  42.69  1:33.37  2:27.22    3:19.61   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Maja Emilie Nielsen  2002    304  45.73  1:37.19  2:29.95    3:19.94   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
19  Maja Prominczl  2002    297  46.00  1:38.04  2:31.21    3:21.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
20  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    291  44.31  1:35.76  2:30.09    3:23.07   
  GTI                   
                     
21  Alberte Fie Petersen  2002    290  47.49  1:39.84  2:32.39    3:23.15   
  Roskilde Svømning                   
                     
22  Emma Petersen  2002    277  47.13  1:41.36  2:34.97    3:26.40   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
23  Sasia Lundhus  2002    245  50.16  1:45.77  2:41.52    3:34.84   
  Vest-Brøndby                   
                     
24  Sofia Levisen  2002    238  47.97  1:43.84  2:40.78    3:36.88   
  GTI                   
                     
25  Michéle Maj Berggrein  2002    228  50.01  1:47.57  2:45.95    3:40.11   
  GTI                   
                     
Ida Young Iversen  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Julie Silberg  2002              DNS   
  GTI                   
                     
Camilla Mølgaard  2002              DSQ  ej adskilt hd. i v. 
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Meng  2003    315  42.66  1:33.07  2:25.48    3:17.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Anna Bull Guldbrandsen  2004    278  44.96  1:37.40  2:31.51    3:26.04   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Anna Højerslev Eriksen  2004    232  50.26  1:46.24  2:44.56    3:38.89   
  Vest-Brøndby                   
                     
Benedicte Them Jensen  2004    227  51.48  1:48.40  2:45.98    3:40.32   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Selma Kobberø  2004    226  50.61  1:46.67  2:44.25    3:40.82   
  Roskilde Svømning                   
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    221  51.03  1:48.27  2:48.51    3:42.33   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sofie Bak  2003    213  51.46  1:50.55  2:48.48    3:45.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003    191  55.07  1:55.25  2:54.26    3:53.50   
  GTI                   
                     
Marie Bylov Larsen  2003    183  50.42  1:50.60  2:54.29    3:57.00   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Nicoline H. Baadsgaard  2004    169  54.62  1:57.35  3:01.71    4:03.38   
  GTI                   
                     
11  Elisabeth Roskær  2004    144  56.29  2:02.53  3:09.55    4:16.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  27 september 2014 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  27 september 2014   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2014         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Andersen  1995    546  31.28        59.86   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Andersen  1998    438  31.62        1:04.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Kristian Svenstrup  1998    414  32.10        1:05.62   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Victor Hardenberg Jensen  1997    409  31.07        1:05.88   
  GTI                   
                     
Kenneth Abcell  1998    398  32.16        1:06.53   
  Vest-Brøndby                   
                     
Oliver Jacobsen  1997    344  33.92        1:09.81   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Mads Johnbeck  1997    315  34.90        1:11.91   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Funch Jørgensen  1999    462  30.85        1:03.29   
  GTI                   
                     
Mathias Yu Fagerberg  2000    433  31.44        1:04.67   
  GTI                   
                     
Marcus Rappenborg  1999    421  31.51        1:05.28   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    408  32.04        1:05.97   
  Vest-Brøndby                   
                     
Emil Hedegaard  1999    361  33.85        1:08.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Lucas Alexander Meng  2000    347  33.84        1:09.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Lars Thor Sørensen  1999    342  33.55        1:09.98   
  Vest-Brøndby                   
                     
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    331  33.73        1:10.72   
  Køge Svømmeklub                   
                     
David Siöland  2000    325  34.34        1:11.18   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
10  Thor B. Hansen  2000    320  34.61        1:11.48   
  Køge Svømmeklub                   
                     
11  Anders Ludvigsson  2000    305  35.63        1:12.67   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
12  Jakob Bjerre Eriksen  2000    273  36.76        1:15.35   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Jonathan Forsberg Møller  2000    266  36.81        1:16.06   
  GTI                   
                     
14  Kristian Mortensen  2000    248  37.50        1:17.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
15  Filip Kutlesovski  2000    230  38.51        1:19.81   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
16  Frederik Borg  2000    217  39.07        1:21.37   
  Vest-Brøndby                   
                     
17  Morten Kilhof  2000    142  45.14        1:33.61   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Alexander Trudov  1999              DNS   
  S71                   
                     
Anders Uhre Guldfeldt  1999              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Albert Nyhlén  2000              DSQ  efb 75m 
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Gustav Hausgaard Larsen  2000              DSQ  svøm på mave 25m 
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hans Mølbak Petersen  2001    382  32.54        1:07.40   
  GTI                   
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    357  33.13        1:08.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Filip Hinderup  2001    326  35.21        1:11.05   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Mathias Luplau  2001    302  35.45        1:12.88   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Christoffer Daugbjerg  2001    293  36.91        1:13.63   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Robin Falk  2001    290  34.97        1:13.90   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Rasmus Danielsen  2001    287  35.83        1:14.12   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Mert Kaya  2001    284  36.74        1:14.39   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Bo Beckman  2002    263  37.54        1:16.29   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
10  Mads Enghave  2002    253  37.91        1:17.31   
  GTI                   
                     
11  Carl Gerstenfeld  2002    250  37.99        1:17.59   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
12  Mads Baltzer  2002    223  38.66        1:20.65   
  GTI                   
                     
13  Albert Voldum Krog  2001    215  39.50        1:21.68   
  Vest-Brøndby                   
                     
14  Lucas Jensen  2001    215  40.68        1:21.69   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Karl Liljegren  2001    212  39.58        1:21.97   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
16  Theodor L Munch-Jensen  2002    203  39.09        1:23.22   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
17  Andreas Brink-Frerup  2001    194  41.12        1:24.44   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Mads Karise Væhrens  2002    186  40.91        1:25.62   
  GTI                   
                     
19  Cesar Lindberg  2002    176  41.90        1:27.27   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
20  Oliver Nierfeldt  2002    170  43.71        1:28.31   
  GTI                   
                     
21  August Ryom  2002    169  43.67        1:28.42   
  Køge Svømmeklub                   
                     
22  Lucas Sirek Larsen  2002    160  43.77        1:30.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
23  Carl Magnus Krievs  2002    151  44.27        1:31.80   
  Vest-Brøndby                   
                     
24  Frederik Emil Bækgaard  2002    147  44.44        1:32.59   
  Vest-Brøndby                   
                     
25  Frederik Helms  2001    143  45.74        1:33.45   
  Vest-Brøndby                   
                     
26  Mikkel Gummer  2002    142  46.62        1:33.78   
  GTI                   
                     
27  Martin Jacobsen  2002    137  46.64        1:34.78   
  Vest-Brøndby                   
                     
28  Otto Pons Martinsen  2002    129  47.43        1:36.67   
  Vest-Brøndby                   
                     
29  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    128  46.44        1:36.86   
  Roskilde Svømning                   
                     
30  Gustav Chappel  2002    115  47.18        1:40.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Gustav Englund  2001              DSQ  efb 75m 
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Simon Ghidini  2001              DSQ  efb 25m 
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
William Bevréus  2003    283  36.14        1:14.48   
  S71                   
                     
David Falk  2003    229  39.22        1:19.99   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Rasmus Warberg  2004    226  38.91        1:20.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Lukas Malvig Andersen  2003    193  41.71        1:24.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Jesper Funch Jørgensen  2003    185          1:25.82   
  GTI                   
                     
Mikkel Roed  2004    178  43.82        1:26.94   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Tobias Davidsen  2003    171  42.84        1:28.08   
  Vest-Brøndby                   
                     
Carl Heyn Stage  2003    162  43.32        1:29.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Kristoffer H. Jensen  2003    151  43.44        1:31.87   
  GTI                   
                     
10  Sebastian Sonne-Schmidt  2003    149  44.01        1:32.24   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Mikkel Lyngbye Nybroe  2004    145  45.43        1:32.97   
  Vest-Brøndby                   
                     
12  Niklas Dobel  2004    143  45.36        1:33.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
13  Oscar Cleemann  2003    138  45.99        1:34.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Sebastian Hvid Olavsgaard  2004    112  48.74        1:41.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
15  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    109  48.06        1:42.25   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Mathias Parkhøi  2003    106  50.80        1:43.36   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
17  Marius Hollender  2004    105  50.28        1:43.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
18  Magnus Dreistrup Baunkjær  2003    96  52.60        1:46.73   
  Roskilde Svømning                   
                     
19  Xander Pontoppidan  2003    92  52.45        1:48.09   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
20  Bertram Nyegaard  2004    88  52.65        1:49.66   
  Roskilde Svømning                   
                     
21  Frode Sejlø Andersen  2004    88  51.99        1:49.98   
  Roskilde Svømning                   
                     
22  Kasper Kusk  2003    60  1:00.76        2:04.70   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Cassius Arbo Christensen  2003              DSQ  afslut på mave 100 m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Josef Kindy  2003              DSQ  efb 25 m 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Marius Bugge  2003              DSQ  efb 
  GTI                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Puggaard  2005    137  46.53        1:34.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Malte Hagbarth Jørgensen  2005    93  51.63        1:47.81   
  Roskilde Svømning                   
                     
William Breuner  2005    82  53.82        1:52.25   
  Roskilde Svømning                   
                     
Sebastian Egenhardt  2006    73  55.98        1:57.07   
  Vest-Brøndby                   
                     
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    70  56.54        1:58.43   
  Roskilde Svømning                   
                     
Kristian S. Sørensen  2005    64  1:01.21        2:02.17   
  Vest-Brøndby                   
                     
Anton Larsen  2005    58  1:00.27        2:06.23   
  Roskilde Svømning                   
                     
Carl-Emil Echardt  2005              DSQ  svøm på mave 
  Roskilde Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  27 september 2014 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  27 september 2014   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:42   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2014         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Beckmann  1997    705  30.30        1:02.03   
  GTI                   
                     
Cassandra Tran  1997    617  31.27        1:04.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Sabrina Wielsøe  1990    602  31.89        1:05.38   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Mathilde Olsen  1998    539  33.20        1:07.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Cecilie Forsberg Adolfsen  1998    538  33.05        1:07.89   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Jenny Thalin  1997    526  33.03        1:08.39   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Elina Lynge Wagner  1996    509  34.16        1:09.14   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Kristine Barrett  1998    507  33.09        1:09.22   
  GTI                   
                     
Hanna Liljegren  1998    467  35.09        1:11.17   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
10  Frederikke Dons  1998    435  35.49        1:12.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Julie Lamberth  1996    432  35.59        1:13.06   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Nathalie Lindh  1998    327  38.38        1:20.13   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
13  Julie Bak  1997    325  37.51        1:20.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Annasofie Halling Olesen  1997    254  43.24        1:27.14   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilia Christiansen  1999    513  33.27        1:08.95   
  S71                   
                     
My Weitling  2000    484  34.57        1:10.34   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Frederikke Mertins  2000    471  33.45        1:10.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Anna Grahovac  1999    445  35.31        1:12.33   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Kristine Mikkelsen  2000    442  35.15        1:12.48   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Signe Skousen  1999    437  35.65        1:12.74   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Simone Bukholt  1999    423  34.78        1:13.53   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Natascha Bonnén Sjøgren  2000    410  36.32        1:14.29   
  Vest-Brøndby                   
                     
Tove Lennartsson  2000    409  35.80        1:14.35   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
10  Maria Caroline Krumbak  2000    398  35.90        1:15.08   
  Køge Svømmeklub                   
                     
11  Sarah Aarslew Jensen  2000    397  37.04        1:15.10   
  Køge Svømmeklub                   
                     
12  Methea Wissing-Thornberg  1999    396  36.03        1:15.15   
  GTI                   
                     
13  Anna Aavang Brendstrup  2000    366  37.65        1:17.19   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Emilie Trolle Pedersen  1999    353  37.97        1:18.14   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
15  Mette Hegelund  2000    348  38.37        1:18.48   
  Køge Svømmeklub                   
                     
16  Amalie K. Jacobsen  2000    326  39.26        1:20.22   
  Vest-Brøndby                   
                     
17  Caroline Friis Thirstrup  2000    294  40.02        1:23.02   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
18  Bolette Mandrup Jensen  2000    276  41.71        1:24.81   
  Roskilde Svømning                   
                     
19  Nicole Olofsson  1999    260  42.02        1:26.53   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
20  Sara Hassel Toubro  1999    258  42.62        1:26.68   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
21  Olivia Torres  1999    247  42.01        1:27.94   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Maria L. C. Pedersen  2000              DSQ  efb 50m 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Victoria Kappel  2000              DSQ  efb 50m 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Krøyer Svendsen  2002    549  32.09        1:07.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Emma Brogaard  2001    509  34.50        1:09.15   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    494  33.88        1:09.83   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mette S. Køhler  2001    458  34.07        1:11.61   
  GTI                   
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    454  34.96        1:11.84   
  Vest-Brøndby                   
                     
Anna Andersen  2001    434  35.33        1:12.90   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Thyra Jørgensen  2002    434  35.53        1:12.94   
  GTI                   
                     
Laura Lange  2001    405  36.78        1:14.64   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Pernille Pedersen  2001    394  36.63        1:15.30   
  Køge Svømmeklub                   
                     
10  Victoria Martensen Norden  2001    393  36.49        1:15.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    386  37.21        1:15.81   
  GTI                   
                     
12  Nicola Lindell  2001    369  36.90        1:16.98   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
13  Lærke Knak  2002    355  37.25        1:17.96   
  GTI                   
                     
14  Nicoline Fejer  2001    344  37.88        1:18.75   
  GTI                   
                     
15  Vilde Schulze Matthisen  2001    343  38.49        1:18.87   
  GTI                   
                     
16  Sofie Krühlmann  2002    339  38.80        1:19.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Lærke Schlott Reichel  2001    339  39.15        1:19.16   
  Køge Svømmeklub                   
                     
18  Emilie Larsen  2001    335  39.20        1:19.47   
  GTI                   
                     
19  Jamilla Bistrup  2001    333  38.43        1:19.63   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
20  Johanna Ingner  2002    301  39.38        1:22.35   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
21  Isabelle Odén  2002    290  39.92        1:23.40   
  Föreningen Österlen Sim                   
                     
22  Ronja Henriksen  2002    290  40.55        1:23.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
23  Sofia Levisen  2002    280  41.07        1:24.42   
  GTI                   
                     
24  Camilla Andersen  2001    271  41.46        1:25.28   
  GTI                   
                     
25  Ida Björkdahl  2002    267  40.99        1:25.73   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
26  Alma Kondrup Hansen  2002    262  42.34        1:26.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
27  Kristina Kulcsar  2001    262  41.30        1:26.30   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
28  Caroline Hyldebrandt-Lars  2002    254  42.14        1:27.13   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
29  Amalie V. Sørensen  2002    252  42.55        1:27.40   
  Vest-Brøndby                   
                     
30  Emma Bille Engell  2002    249  43.65        1:27.75   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
31  Henriette P. Hjerling  2002    238  43.18        1:29.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
32  Sasia Lundhus  2002    208  46.49        1:33.20   
  Vest-Brøndby                   
                     
33  Melisa Ozogul  2002    205  44.89        1:33.64   
  Vest-Brøndby                   
                     
34  Mia Witt  2002    192  46.79        1:35.59   
  Vest-Brøndby                   
                     
35  Lærke Samsø Svenningsen  2002    183  46.93        1:37.15   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
36  Caroline Gerlach  2002    112  54.38        1:54.37   
  Roskilde Svømning                   
                     
Ida Young Iversen  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Julie Silberg  2002              DNS   
  GTI                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Haugsted Pihl  2003    371  36.99        1:16.81   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Celia Puggaard  2003    370  37.62        1:16.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Caroline Brink  2003    329  38.42        1:19.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Sarah Sirek Hansen  2003    287  40.88        1:23.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Clara Dreier  2004    278  41.20        1:24.54   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Line Nøhr Petersen  2003    275  40.92        1:24.89   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Caroline Gøttrup Bagge  2003    251  42.08        1:27.52   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Kathrine Sofie Jensen  2003    238  43.00        1:29.06   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Katja Lorentzen  2003    236  44.74        1:29.26   
  GTI                   
                     
10  Anna Bull Guldbrandsen  2004    235  42.83        1:29.44   
  Køge Svømmeklub                   
                     
11  Naya Modin Thomsen  2003    233  42.65        1:29.73   
  Køge Svømmeklub                   
                     
12  Freya Nørlund Wentzel  2003    226  44.42        1:30.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
13  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    212  45.77        1:32.58   
  GTI                   
                     
14  Anna Højerslev Eriksen  2004    206  45.95        1:33.40   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Mathilde Yde Munkebæk  2003    205  46.77        1:33.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
16  Alma Foltmar-Michaelsen  2004    203  46.01        1:33.90   
  GTI                   
                     
17  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    195  46.05        1:35.12   
  GTI                   
                     
18  Melina Degner  2004    190  46.74        1:35.95   
  Køge Svømmeklub                   
                     
19  Julie Wolter  2003    184  47.04        1:36.99   
  GTI                   
                     
20  Amalie Nielsen  2003    184  46.57        1:37.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
21  Silje Gartner  2003    182  46.30        1:37.38   
  Køge Svømmeklub                   
                     
22  Rebekka Giessing  2003    182  47.97        1:37.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
23  Rosa Hallas Kierkegaard  2003    177  48.01        1:38.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
24  Freya Christensen  2004    176  47.31        1:38.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
25  Elisabeth Them Jensen  2004    173  48.46        1:38.97   
  Køge Svømmeklub                   
                     
26  Silke Larsen  2003    171  47.58        1:39.43   
  Roskilde Svømning                   
                     
27  Marie Bylov Larsen  2003    166  48.62        1:40.31   
  Vest-Brøndby                   
                     
28  Anne-Sofie Devantier  2004    165  47.20        1:40.64   
  Vest-Brøndby                   
                     
29  Caroline Wiuff Jensen  2004    156  51.11        1:42.54   
  Vest-Brøndby                   
                     
30  Laura Kaae Glendrup  2003    151          1:43.52   
  Vest-Brøndby                   
                     
31  Clara Schmedes  2004    150  48.26        1:43.72   
  GTI                   
                     
32  Annika Egenhardt  2003    146  50.87        1:44.68   
  Vest-Brøndby                   
                     
33  Luna Fyller Jacobsen  2003    134          1:47.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
34  Nomi I. K. Schau  2004    124  52.37        1:50.55   
  GTI                   
                     
35  Amalie Nissov-Johannsen  2003    123  52.60        1:50.82   
  Vest-Brøndby                   
                     
36  Ellen Mølbak Petersen  2004    122  53.55        1:51.22   
  GTI                   
                     
37  Mathilde Bennetzen  2004    114  54.72        1:53.65   
  Vest-Brøndby                   
                     
38  Ulrika Paaske  2004    96  56.37        2:00.31   
  Roskilde Svømning                   
                     
Emma Bruhn  2003              DSQ  svøm på mave 50 m 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Ida Mørk  2004              DSQ  Ingen berøring 75m 
  GTI                   
                     
Julie Nelkop  2004              DSQ  efb 50m 
  Roskilde Svømning                   
                     
Mollie Morfelt  2003              DSQ  efb 50m 
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Agnes Dalgas Frederiksen  2005    172  47.53        1:39.28   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Asta Palmund  2005    124  51.74        1:50.68   
  Roskilde Svømning                   
                     
Josefine Staudt  2005    115  54.16        1:53.53   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sofie Lykke Petersen  2005    89  59.52        2:03.65   
  Roskilde Svømning                   
                     
Ida Jacobsen  2005    79  1:00.68        2:08.66   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  27 september 2014 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:42 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  27 september 2014   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2014         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Andersen  1995    617          25.60   
  Roskilde Svømning                   
Lars Merl  1993    584          26.08   
  Køge Svømmeklub                   
Søren Fritzbøger  1996    552          26.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
Oliver Huban  1996    543          26.71   
  Vest-Brøndby                   
Gøkhan Dagidir  1995    485          27.74   
  Vest-Brøndby                   
Sebastian Kempff-Andersen  1996    479          27.86   
  Hillerød Svømmeklub                   
Søren Meier  1994    473          27.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Stefan Blidarevic  1996    444          28.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
Mikkel Møller-Jensen  1995    403          29.50   
  Vest-Brøndby                   
10  Jakob Helman  1996    387          29.89   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
11  Johan Nilsson  1994    348          30.98   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eric Hinderup  1998    582          26.11   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Filip Bivesand  1997    483          27.77   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Mikkel Samsøe Borch  1997    455          28.34   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Mads Hauge Sørensen  1997    433          28.81   
  Køge Svømmeklub                   
Oliver Jacobsen  1997    432          28.82   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Niklas Beyer Hansen  1997    422          29.05   
  Vest-Brøndby                   
Ludwig Wemlén  1997    417          29.16   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Mads Johnbeck  1997    409          29.36   
  Roskilde Svømning                   
Mathias Wilquin  1998    408          29.37   
  Vest-Brøndby                   
10  Andreas Noer Sejrskild  1998    397          29.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Philip Agerskov  1998    383          30.01   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Nielsen  1999    517          27.16   
  Køge Svømmeklub                   
Thor Hvid Ulrich  1999    448          28.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Lucas Hansen  1999    378          30.14   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    357          30.73   
  Vest-Brøndby                   
Jakob Gersholm Baktoft  2000    353          30.82   
  Roskilde Svømning                   
Johan Theis Møller  2000    310          32.19   
  Roskilde Svømning                   
Jakob Bjerre Eriksen  2000    299          32.58   
  Hillerød Svømmeklub                   
Mads Haugård Hansen  2000    293          32.81   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Filip Kutlesovski  2000    289          32.95   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
10  Anders Ludvigsson  2000    273          33.58   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
11  Tim Hagerström  1999    267          33.82   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
12  Albert Nyhlén  2000    244          34.88   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
13  Daniel C. Biørrith  1999    237          35.22   
  Roskilde Svømning                   
14  Mathias Petersen  1999    204          37.03   
  Solrød Svømmeklub                   
15  Kristian Heinz Buskov  2000    193          37.67   
  Køge Svømmeklub                   
16  Samuel Schildt  2000    173          39.06   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
17  Morten Kilhof  2000    83          49.81   
  Solrød Svømmeklub                   
Anders Uhre Guldfeldt  1999              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001    331          31.49   
  Vest-Brøndby                   
Lukas Patzer  2002    326          31.67   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Samuel Wiktor  2001    319          31.90   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Filip Hinderup  2001    311          32.15   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Joaquin Diaz  2001    306          32.34   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Rasmus Danielsen  2001    263          34.01   
  Køge Svømmeklub                   
William W. Kofoed  2001    249          34.64   
  Roskilde Svømning                   
Gustav Haugård Hansen  2002    229          35.59   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Elias Persson  2002    220          36.06   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
10  Theodor L Munch-Jensen  2002    218          36.17   
  Solrød Svømmeklub                   
11  Arvid Scott  2001    200          37.25   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
12  Andreas Gammelgaard  2002    163          39.90   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Mikkel Gummer  2002    159          40.22   
  GTI                   
14  Oliver Breuner  2002    149          41.09   
  Roskilde Svømning                   
15  Tor Ejrnæs  2002    141          41.80   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Kevin Liang  2002    136          42.30   
  GTI                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonathan Eskildsen  2003    230          35.53   
  Køge Svømmeklub                   
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    152          40.80   
  GTI                   
Kristoffer H. Jensen  2003    145          41.44   
  GTI                   
Marco Knudsen  2003    113          45.08   
  GTI                   
Esben Brasch Jensen  2003    66          53.83   
  GTI                   
Marius Kjær Hoelgaard  2004    63          54.77   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Josef Kindy  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Johan Rothaus Ølykke  2004              DSQ  async arme 20m 
  Hvidovre Svømme Klub                   
Oliver Lystlund  2003              DSQ  svøm på ryg 25m 
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Puggaard  2005    113          45.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  27 september 2014 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  27 september 2014   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2014         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christina Munkholm  1996    640          28.29   
  Køge Svømmeklub                   
Cassandra Tran  1997    574          29.32   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Xenia Bonnén Sjøgren  1997    468          31.38   
  Vest-Brøndby                   
Hanna Liljegren  1998    434          32.20   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Lærke Viereck  1997    414          32.71   
  Roskilde Svømning                   
Rebekka Gustafson  1997    378          33.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
Stine Boe Gad  1997    265          37.91   
  Roskilde Svømning                   
Annasofie Halling Olesen  1997    187          42.56   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilia Christiansen  1999    527          30.18   
  S71                   
Amanda Bundgaard Pedersen  2000    503          30.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
Maria Olsen  2000    499          30.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Astrid Delin  1999    493          30.86   
  Køge Svømmeklub                   
Julie Højer Truelsen  2000    434          32.18   
  Hillerød Svømmeklub                   
Nina Corydon-Petersen  1999    395          33.21   
  Roskilde Svømning                   
Karoline Kjær  2000    334          35.13   
  Køge Svømmeklub                   
Johanne Vium-Heinesen  2000    310          36.01   
  Solrød Svømmeklub                   
Caroline Friis Thirstrup  2000    305          36.19   
  Solrød Svømmeklub                   
10  Emilie Hermann Schimming  1999    291          36.75   
  Roskilde Svømning                   
11  Josefine Sørensen  2000    275          37.47   
  Vest-Brøndby                   
12  Cathrine Lauritsen  1999    242          39.08   
  Solrød Svømmeklub                   
13  Sara Hassel Toubro  1999    203          41.42   
  Solrød Svømmeklub                   
14  Maria L. C. Pedersen  2000    169          44.03   
  Solrød Svømmeklub                   
15  Sara Solevad  2000    135          47.50   
  Solrød Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Regitze Gaard  2001    549          29.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Kajsa Gregersen  2001    498          30.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Sarah Missing  2001    495          30.81   
  Vest-Brøndby                   
Andrea Paaske  2001    420          32.55   
  Roskilde Svømning                   
Stine Eskebo Nielsen  2001    399          33.10   
  Vest-Brøndby                   
Alberte Kjærsgaard  2001    373          33.86   
  Hillerød Svømmeklub                   
Lærke Knak  2002    361          34.23   
  GTI                   
Clara Qvade Rasmusen  2001    335          35.08   
  Hillerød Svømmeklub                   
Fanny Lindfors  2002    333          35.16   
  S71                   
10  Alberte Fie Petersen  2002    324          35.47   
  Roskilde Svømning                   
10  Matilde Weibel  2002    324          35.47   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  Frederikke Echardt  2002    315          35.81   
  Roskilde Svømning                   
13  Sofia Qvade Rasmusen  2001    296          36.55   
  Hillerød Svømmeklub                   
14  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    278          37.35   
  Roskilde Svømning                   
15  Anika Hedegaard  2002    272          37.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
16  Caroline Hyldebrandt-Lars  2002    140          46.94   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Findahl Andersen  2003    335          35.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Anna Haugsted Pihl  2003    274          37.51   
  Hillerød Svømmeklub                   
Kathrine Sofie Jensen  2003    266          37.87   
  Køge Svømmeklub                   
Naya Modin Thomsen  2003    241          39.17   
  Køge Svømmeklub                   
Amalie Michelsen  2003    233          39.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Tine Petersen  2003    225          40.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Alma Heyn Stage  2004    195          41.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Freja Gjerløv  2003    192          42.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Katja Lorentzen  2003    192          42.24   
  GTI                   
10  Benedicte Them Jensen  2004    168          44.10   
  Køge Svømmeklub                   
11  Josefine Arbo Sørensen  2004    168          44.18   
  GTI                   
12  Anna Marie Nielsen  2004    166          44.34   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Amalie Nielsen  2003    155          45.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
14  Mie Bidsted Hansen  2003    153          45.58   
  Hvidovre Svømme Klub                   
15  Esther Hek Hansen  2004    151          45.70   
  GTI                   
16  Nomi I. K. Schau  2004    127          48.50   
  GTI                   
17  Nicoline H. Baadsgaard  2004    117          49.71   
  GTI                   
18  Silje Gartner  2003    114          50.27   
  Køge Svømmeklub                   
19  Ellen Mølbak Petersen  2004    60          1:02.08   
  GTI                   
Elisabeth Them Jensen  2004              DSQ  1 hånd i vending 
  Køge Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Maxwell Berthou  2005    155          45.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005    140          46.93   
  Køge Svømmeklub                   
Ellen Kyndi Serup  2005              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  27 september 2014 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  27 september 2014   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2014         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Magnus Lundgren  1996    607  1:03.07  2:09.50  3:14.95  4:21.88  8:43.61   
  Køge Svømmeklub        5:29.04  6:34.86  7:40.71       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Martin Nielsen  1997    608  1:01.90  2:07.18  3:13.48  4:19.84  8:43.18   
  Vest-Brøndby        5:25.81  6:32.21  7:39.70       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Lukas Storm  1999    575  1:01.42  2:07.03  3:14.20  4:22.67  8:53.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        5:30.82  6:39.38  7:46.02       
                     
Emil Hedegaard  1999    552  1:01.27  2:07.79  3:16.37  4:25.92  9:00.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        5:34.96  6:44.30  7:53.17       
                     
Ferdinand Wahl  2000    531  1:03.38  2:12.06  3:21.23  4:30.89  9:07.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        5:40.23  6:49.84  7:59.49       
                     
Gustav Frydensberg  1999    473  1:05.33  2:16.60  3:28.75  4:40.83  9:28.71   
  Lyngby Svømmeklub        5:52.62  7:05.20  8:17.75       
                     
Joel Mörck  1999    450  1:04.76  2:15.77  3:29.48  4:44.33  9:38.56   
  S71        5:59.03  7:13.34  8:26.51       
                     
Jakob Petersen  1999    440  1:05.59  2:17.84  3:31.79  4:45.73  9:42.90   
  Hvidovre Svømme Klub        5:59.65  7:15.25  8:30.29       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  27 september 2014 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  27 september 2014   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2014         
 
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Louise Møller Jessen  1997    685  1:05.95  2:15.37  3:25.14  4:34.86  17:31.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup        5:44.76  6:55.22  8:05.44  9:16.04     
          10:26.63  11:37.76  12:48.59  14:00.01     
          15:11.32  16:22.82         
                     
Lærke Viereck  1997    523  1:08.81  2:22.69  3:37.41  4:51.70  19:10.11   
  Roskilde Svømning        6:06.75  7:22.64  8:40.86  10:00.00     
          11:18.85  12:36.83  13:56.19  15:15.37     
          16:34.46  17:53.67         
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Cayanne Kjær Knoth  1999    557  1:09.67  2:23.22  3:37.42  4:52.33  18:46.52   
  GTI        6:06.85  7:21.36  8:36.04  9:51.58     
          11:07.88  12:23.74  13:39.88  14:57.12     
          16:13.76  17:30.49         
                     
Tilde Anderberg Richard  1999    478  1:11.45  2:28.57  3:46.88  5:06.45  19:45.31   
  Föreningen Österlen Sim        6:25.77  7:45.54  9:06.24  10:26.70     
          11:47.23  13:07.36  14:28.33  15:49.13     
          17:10.16  18:30.31         
                     
Kristine Mikkelsen  2000    472  1:09.53  2:25.88  3:44.85  5:05.13  19:50.39   
  Hvidovre Svømme Klub        6:25.37  7:46.35  9:06.80  10:26.18     
          11:45.40  13:05.60  14:27.04  15:48.94     
          17:10.45  18:30.94         
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ingrid Bo Andersen  2001    584  1:09.23  2:22.89  3:36.68  4:50.97  18:28.76   
  Roskilde Svømning        6:05.65  7:19.88  8:33.95  9:48.49     
          11:02.92  12:16.89  13:31.94  14:47.03     
          16:01.51  17:15.90         
                     
Josephine Mikkelsen  2002    571  1:08.17  2:21.86  3:36.32  4:51.19  18:36.98   
  Malmö Kappsimningsklubb        6:06.25  7:20.61  8:36.01  9:50.98     
          11:06.07  12:21.63  13:36.35  14:52.37     
          16:08.14  17:23.40         
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    565  1:09.78  2:23.61  3:38.37  4:53.29  18:40.68   
  Hvidovre Svømme Klub        6:09.18  7:24.91  8:40.63  9:55.36     
          11:10.67  12:25.71  13:39.81  14:55.37     
          16:10.51  17:26.67         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  27 september 2014 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  27 september 2014   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:35   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2014         
 
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Søren Meier  1994    488  28.81  1:04.52  1:46.47    2:19.20   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Filip Bivesand  1997    513  28.95  1:03.45  1:44.22    2:16.87   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Anton Andersson  1997    500  30.63  1:06.43  1:45.77    2:18.04   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Niklas Beyer Hansen  1997    473  30.14  1:06.35  1:46.89    2:20.63   
  Vest-Brøndby                   
                     
Kristian Svenstrup  1998    471  31.37  1:06.29  1:47.34    2:20.88   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Mads Andersen  1998    461  31.17  1:06.21  1:49.48    2:21.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mads Johnbeck  1997    432  31.48  1:10.58  1:52.55    2:24.93   
  Roskilde Svømning                   
                     
Thomas Engdal  1998    418  32.89  1:09.31  1:52.15    2:26.60   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Philip Agerskov  1998    385  31.49  1:11.04  1:56.56    2:30.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Nielsen  1999    529  30.06  1:05.44  1:44.62    2:15.54   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Alexander Trudov  1999    469  30.19  1:05.51  1:48.07    2:21.03   
  S71                   
                     
Thor Hvid Ulrich  1999    458  30.38  1:08.16  1:50.25    2:22.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    431  31.64  1:11.39  1:53.13    2:25.09   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    426  33.02  1:08.98  1:52.77    2:25.64   
  Vest-Brøndby                   
                     
Marcus Rappenborg  1999    407  29.23  1:06.56  1:52.92    2:27.89   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Thor B. Hansen  2000    380  33.56  1:11.91  1:55.83    2:31.33   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Lucas Alexander Meng  2000    372  33.87  1:12.59  1:59.79    2:32.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Lars Thor Sørensen  1999    353  31.82  1:10.71  1:59.30    2:35.01   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Daniel C. Biørrith  1999    351  38.34  1:14.16  2:01.93    2:35.31   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Kristian Mortensen  2000    315  37.31  1:19.79  2:05.58    2:41.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Tim Hagerström  1999    291  34.96  1:17.50  2:08.08    2:45.28   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
13  Gustav Hausgaard Larsen  2000    211  39.86  1:26.95  2:24.48    3:04.06   
  Køge Svømmeklub                   
                     
14  Frederik Borg  2000    207  42.92  1:28.91  2:26.00    3:05.11   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Samuel Schildt  2000    205  42.77  1:30.78  2:24.20    3:05.89   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Casper Davidsen  1999              DSQ  Dob. armt. vend 125m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Mathias Petersen  1999              DSQ  Ej ber. v/afs. i fly 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas M. Jørgensen  2001    410  31.61  1:09.66  1:54.24    2:27.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    375  33.00  1:09.94  1:57.48    2:31.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Ole Damgaard  2002    355  33.32  1:12.36  2:01.46    2:34.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Joaquin Diaz  2001    332  33.69  1:17.92  1:59.33    2:38.25   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Andreas Thybo Ganzhorn  2001    331  34.36  1:15.16  2:02.72    2:38.46   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mike Johansen  2001    317  36.36  1:15.57  2:05.51    2:40.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mert Kaya  2001    309  36.05  1:18.85  2:06.52    2:42.07   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Gustav Sidenius  2001    306  32.96  1:12.86  2:07.06    2:42.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002    294  35.82  1:17.84  2:08.63    2:44.71   
  GTI                   
                     
10  Roar Andersen  2001    288  36.90  1:19.82  2:08.98    2:45.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Carl Gerstenfeld  2002    280  38.12  1:21.28  2:09.41    2:47.45   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
12  Lukas Patzer  2002    277  34.25  1:16.81  2:08.13    2:48.15   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
13  Casper Mørkhøj Hartington  2002    276  38.47  1:21.30  2:08.90    2:48.36   
  GTI                   
                     
14  Christoffer Daugbjerg  2001    276  39.49  1:19.48  2:10.23    2:48.37   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
15  Gustav Englund  2001    275  38.95  1:22.96  2:09.83    2:48.56   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
16  Bo Beckman  2002    249  41.35  1:23.80  2:15.13    2:54.19   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
17  Johan Krohn Olsen  2001    249  39.99  1:27.31  2:15.58    2:54.25   
  Køge Svømmeklub                   
                     
18  Albert Voldum Krog  2001    243  40.70  1:24.94  2:15.47    2:55.64   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Andreas Brink-Frerup  2001    238  40.18  1:25.78  2:20.03    2:56.85   
  Vest-Brøndby                   
                     
20  Lucas Jensen  2001    234  41.25  1:26.55  2:20.19    2:57.70   
  Vest-Brøndby                   
                     
21  Arvid Scott  2001    233  39.34  1:25.62  2:20.87    2:58.01   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
22  Simon Ghidini  2001    231  42.16  1:28.81  2:17.68    2:58.64   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
23  Mads Baltzer  2002    223  39.65  1:25.15  2:19.81    3:00.74   
  GTI                   
                     
24  Thor Nielsen  2002    219  41.26  1:30.37  2:22.29    3:01.62   
  Vest-Brøndby                   
                     
25  Casper Koch  2002    215  41.56  1:25.59  2:20.38    3:02.99   
  GTI                   
                     
26  Oliver Breuner  2002    213  41.43  1:29.70  2:25.78    3:03.41   
  Roskilde Svømning                   
                     
27  Gustav Haugård Hansen  2002    207  38.76  1:26.25  2:21.67    3:05.09   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
28  Karl Liljegren  2001    203  43.12  1:29.18  2:27.02    3:06.42   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
29  Mikkel Gummer  2002    193  41.60  1:33.50  2:27.46    3:09.55   
  GTI                   
                     
30  Mads Karise Væhrens  2002    190  45.35  1:32.52  2:30.32    3:10.46   
  GTI                   
                     
31  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    185  45.54  1:31.57  2:29.54    3:12.18   
  Roskilde Svømning                   
                     
32  Oliver Nierfeldt  2002    164  46.25  1:34.97  2:32.70    3:20.15   
  GTI                   
                     
33  Carl Magnus Krievs  2002    148  44.73  1:35.33  2:42.45    3:27.13   
  Vest-Brøndby                   
                     
34  Gustav Chappel  2002    122  52.31  1:47.35  2:54.01    3:40.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Elias Persson  2002              DSQ  Tyvstart 
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002              DSQ  ej samt. ber. v.150m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Lucas Sirek Larsen  2002              DSQ  craw. ef.ven. 125m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
William Bevréus  2003    310  34.96  1:16.94  2:05.22    2:41.91   
  S71                   
                     
Jonathan Eskildsen  2003    244  37.27  1:21.43  2:18.57    2:55.42   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Valentin Wahl  2003    233  41.63  1:25.83  2:17.69    2:58.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
David Falk  2003    224  38.98  1:24.53  2:21.85    3:00.34   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Rasmus Warberg  2004    210  40.20  1:25.91  2:24.16    3:04.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    204  43.15  1:29.01  2:26.35    3:06.00   
  GTI                   
                     
Lukas Malvig Andersen  2003    195  43.49  1:31.48  2:29.60    3:08.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Oliver Lystlund  2003    172  46.41  1:37.27  2:34.75    3:16.86   
  Roskilde Svømning                   
                     
Tobias Davidsen  2003    166  45.13  1:33.43  2:36.16    3:19.20   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Niklas Dobel  2004    154  46.19  1:38.34  2:37.44    3:24.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Carl Heyn Stage  2003    129  55.35  1:46.93  2:50.13    3:36.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Jesper Funch Jørgensen  2003    129  54.77  1:47.06  2:51.73    3:36.94   
  GTI                   
                     
13  Mikkel Lyngbye Nybroe  2004    128  56.28  1:48.84  2:50.93    3:36.97   
  Vest-Brøndby                   
                     
14  Sebastian Sonne-Schmidt  2003    126  50.16  1:43.53  2:50.50    3:38.54   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Magnus Dreistrup Baunkjær  2003    112  53.34  1:51.36  2:59.78    3:46.90   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mikkel Roed  2004              DSQ  på ryg ved 25 m 
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  27 september 2014 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:35 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  27 september 2014   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2014         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Beckmann  1997    709  28.52  1:04.05  1:45.46    2:18.11   
  GTI                   
                     
Sabrina Wielsøe  1990    630  30.86  1:07.17  1:49.91    2:23.70   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Julie Leth-Petersen  1997    566  32.19  1:11.88  1:52.51    2:28.88   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Frederikke Dons  1998    526  32.83  1:13.12  1:58.78    2:32.62   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Xenia Bonnén Sjøgren  1997    511  32.03  1:11.16  1:57.40    2:34.07   
  Vest-Brøndby                   
                     
Julie Lamberth  1996    507  33.44  1:13.83  1:58.25    2:34.46   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mathilde Olsen  1998    412  34.40  1:13.97  2:04.89    2:45.56   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Melanie Degner  2000    540  33.92  1:13.87  1:55.90    2:31.22   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Liva Schmid  2000    501  33.67  1:15.22  1:58.76    2:35.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Felicia Huynh  2000    473  33.38  1:16.26  2:01.50    2:38.09   
  S71                   
                     
Maria Caroline Krumbak  2000    448  33.61  1:15.46  2:03.98    2:40.92   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Sarah Aarslew Jensen  2000    443  37.61  1:18.55  2:04.52    2:41.54   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Natascha Bonnén Sjøgren  2000    432  36.49  1:16.97  2:04.95    2:42.91   
  Vest-Brøndby                   
                     
Karoline Kjær  2000    380  37.10  1:19.60  2:10.95    2:50.07   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Emilie Hermann Schimming  1999    375  37.40  1:25.48  2:11.84    2:50.81   
  Roskilde Svømning                   
                     
Johanne Vium-Heinesen  2000    348  40.67  1:25.79  2:16.17    2:55.06   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
10  Amalie K. Jacobsen  2000    296  45.20  1:27.41  2:24.70    3:04.75   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Josefine Sørensen  2000    287  41.11  1:28.59  2:24.66    3:06.70   
  Vest-Brøndby                   
                     
12  Sara Hassel Toubro  1999    276  44.11  1:30.97  2:27.83    3:09.00   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
13  Sara Solevad  2000    225  50.93  1:43.20  2:38.71    3:22.46   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Findahl Andersen  2001    605  32.54  1:10.09  1:50.88    2:25.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Sofie Hansen  2002    571  32.21  1:10.80  1:53.78    2:28.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Josefine Brosbøl Olsen  2001    492  32.58  1:13.22  2:00.04    2:35.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Nicola Lindell  2001    473  32.89  1:14.88  2:02.00    2:38.02   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Emma Brogaard  2001    457  35.99  1:13.83  2:04.79    2:39.87   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Cecilie Elkjær  2001    456  33.37  1:12.74  2:00.81    2:39.98   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Ida Bull Guldbrandsen  2002    452  36.11  1:17.95  2:02.77    2:40.46   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Josephine Mikkelsen  2002    440  36.37  1:18.68  2:07.05    2:41.91   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Emma Mikkelsen  2001    388  38.55  1:23.96  2:11.43    2:48.82   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Anna Andersen  2001    387  39.20  1:18.90  2:09.36    2:48.97   
  Køge Svømmeklub                   
                     
11  Clara Qvade Rasmusen  2001    385  36.44  1:21.22  2:11.82    2:49.32   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Sofia Qvade Rasmusen  2001    384  38.30  1:22.20  2:12.12    2:49.45   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Camilla Mølgaard  2002    341  39.98  1:26.74  2:15.91    2:56.22   
  Køge Svømmeklub                   
                     
14  Kristina Kulcsar  2001    330  40.21  1:28.17  2:18.61    2:58.21   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
15  Rebekka Windahl  2001    328  40.17  1:25.09  2:16.74    2:58.47   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Maja Emilie Nielsen  2002    322  40.89  1:27.67  2:19.76    2:59.68   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
17  Johanna Ingner  2002    317  40.11  1:26.02  2:20.73    3:00.59   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
18  Laura Lyngbye Nybroe  2002    303  43.04  1:28.99  2:22.66    3:03.31   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Josefine Mølgaard  2002    300  39.92  1:30.22  2:20.91    3:03.92   
  Køge Svømmeklub                   
                     
20  Amalie V. Sørensen  2002    268  41.91  1:31.13  2:26.38    3:11.02   
  Vest-Brøndby                   
                     
21  Ida Björkdahl  2002    267  41.29  1:28.84  2:26.72    3:11.18   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
22  Henriette P. Hjerling  2002    260  44.98  1:34.32  2:29.71    3:12.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
23  Maja Prominczl  2002    245  45.11  1:36.05  2:32.02    3:16.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
24  Ronja Henriksen  2002    236  47.09  1:34.15  2:36.31    3:19.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
25  Melisa Ozogul  2002    230  44.84  1:35.73  2:37.01    3:20.90   
  Vest-Brøndby                   
                     
26  Mia Witt  2002    196  50.66  1:42.73  2:47.42    3:32.04   
  Vest-Brøndby                   
                     
Chastine Melhede  2002              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Celia Puggaard  2003    371  37.58  1:19.99  2:12.27    2:51.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Caroline Gøttrup Bagge  2003    343  38.35  1:26.93  2:14.95    2:56.00   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Sofie Findahl Andersen  2003    339  38.07  1:22.71  2:17.45    2:56.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Caroline Brink  2003    332  40.40  1:23.46  2:16.29    2:57.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Tine Petersen  2003    303  43.13  1:29.59  2:25.91    3:03.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Sarah Sirek Hansen  2003    298  42.14  1:28.54  2:25.22    3:04.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Naya Modin Thomsen  2003    296  41.71  1:31.81  2:25.02    3:04.84   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Anna Bull Guldbrandsen  2004    294  39.23  1:27.41  2:20.32    3:05.09   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Amalie Michelsen  2003    278  43.61  1:32.31  2:25.88    3:08.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Line Nøhr Petersen  2003    277  45.14  1:32.86  2:26.74    3:08.86   
  Køge Svømmeklub                   
                     
11  Emilie Meng  2003    270  44.15  1:33.86  2:26.33    3:10.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Mollie Morfelt  2003    266  44.31  1:31.68  2:26.72    3:11.35   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
13  Freya Nørlund Wentzel  2003    255  42.85  1:32.81  2:31.58    3:14.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
14  Freja Gjerløv  2003    245  46.22  1:36.50  2:33.75    3:16.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
15  Anna Højerslev Eriksen  2004    229  47.65  1:38.77  2:37.43    3:21.19   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Mathilde Yde Munkebæk  2003    217  49.52  1:41.82  2:42.35    3:24.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Melina Degner  2004    207  52.97  1:49.13  2:43.19    3:27.94   
  Køge Svømmeklub                   
                     
18  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    199  50.04  1:44.41  2:42.37    3:30.84   
  GTI                   
                     
19  Esther Hek Hansen  2004    198  50.79  1:45.65  2:45.96    3:31.22   
  GTI                   
                     
20  Anne-Sofie Devantier  2004    167  51.66  1:45.96  2:54.08    3:43.56   
  Vest-Brøndby                   
                     
21  Annika Egenhardt  2003    161  52.89  1:47.45  2:54.21    3:46.27   
  Vest-Brøndby                   
                     
Clara Dreier  2004              DSQ  fl. fly bens.ef.125m 
  Køge Svømmeklub                   
                     
Elisabeth Them Jensen  2004              DSQ  ej sam ber. v 25m 
  Køge Svømmeklub                   
                     
Freya Christensen  2004              DSQ  arme frem u vand 25m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Josefine Arbo Sørensen  2004              DSQ  tyvstart 
  GTI                   
                     
Silke Larsen  2003              DSQ  ej rygl. i afslut 
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m