2019-11-13   07:03:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Prisma - uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Su 13.4.2014

Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Prisma uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  12:37   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 13, 100m vu P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Aikarajoja 
Rollot P11 1:30,00, P12 1:20,00, P13 1:12,00 
GP Challenge Miehet 00:57,96 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    356  30.38        1:03.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ivan Kirillov  2001    310  31.80        1:06.38   
  Sdysshor                   
                     
Konsta Seppä  2001    293  32.67        1:07.59   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Hugo Soljasalo  2001    240  34.82        1:12.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Atte Lasmio  2001    224  35.60        1:13.96   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Arto Tanttu  2001    222  34.78        1:14.12   
  Imatran Uimarit                   
                     
Juuso Hietanen  2001    221  35.14        1:14.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Kirill Ilin  2001    219  35.33        1:14.49   
  Sdysshor                   
                     
Niko Matela  2003    209  35.75        1:15.67   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Mikael Virtanen  2002    208  36.65        1:15.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Rasmus Lyytikäinen  2001    200  36.98        1:16.74   
  Haminan Uimaseura                   
                     
12  Georgii Kozlov  2001    200  36.24        1:16.84   
  Sdysshor                   
                     
13  Manu Hännikäinen  2003    197  36.99        1:17.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Herkko Lajas  2001    195  37.28        1:17.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Otto Hoffren  2002    189  35.34        1:18.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Lauri Uosukainen  2002    180  37.66        1:19.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Manu Ursin  2002    178  37.39        1:19.84   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
18  Aaro Hämäläinen  2002    175  37.75        1:20.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Antti Issakainen  2001    168  38.94        1:21.43   
  Imatran Uimarit                   
                     
20  Joonatan Lekander  2002    162  39.83        1:22.35   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
21  Elmeri Helander  2002    158  38.98        1:22.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Emil Miikki  2001    156  38.04        1:23.34   
  Imatran Uimarit                   
                     
23  Veikka Weckman  2001    149  41.19        1:24.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
24  Tino Lukkaroinen  2002    135  40.91        1:27.51   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
25  Kasimir Riihelä  2002    134  42.21        1:27.69   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
26  Valle Joenranta  2002    132  41.36        1:28.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Aaro Saharinen  2001    130  43.63        1:28.52   
  Haminan Uimaseura                   
                     
28  Kalle Seppä  2003    110  44.91        1:33.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
29  Topi Immonen  2003    106  45.56        1:34.83   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
30  Veeti Kansonen  2001    102  45.14        1:36.11   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
31  Nikas Daniel Krjukov  2002    100  45.74        1:36.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
32  Leander Svärd  2002    63  51.66        1:52.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
33  Pirkka Korhonen  2003    53  54.40        1:59.01   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Artur Saltykov  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Lauri Tolvanen  2003              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 100m vu P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Aikarajoja 
Rollot P11 1:30,00, P12 1:20,00, P13 1:12,00 
GP Challenge Miehet 00:57,96 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    593  25.93        53.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Penttinen  1995    577  25.69        53.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ville Kotikuusi  1991    561  25.76        54.48   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Rodion Lanskikh  1997    523  26.37        55.77   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Panu Sipilä  1996    485  27.36        57.17   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jani Kemppi  1998    485  27.62        57.18   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Olli Soramies  1998    467  28.26        57.91   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Roope Pakkanen  1997    465  27.80        57.98   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Atte Kansanaho  1998    428  27.74        59.62   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Leo Kuusela  1999    377  29.73        1:02.19   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
11  Andrey Antonov  2000    368  29.63        1:02.66   
  Sdysshor                   
                     
12  Benjamin Turunen  1999    334  31.16        1:04.74   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Topias Turunen  1996    334  30.56        1:04.76   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
14  Georgy Babenov  2000    309  32.21        1:06.41   
  ORCA Helsinki                   
                     
15  Otso Helstelä  2000    305  32.60        1:06.73   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
16  Alex Klemola  1999    299  32.06        1:07.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
17  Joonas Soikkeli  1998    281  32.92        1:08.55   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
18  Nesja Seppälä  2000    256  33.68        1:10.71   
  Haminan Uimaseura                   
                     
19  Veeti Kupari  2000    247  33.96        1:11.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Toni Saarinen  2000    236  34.86        1:12.65   
  Haminan Uimaseura                   
                     
21  Ville Särkkä  2000    233  33.63        1:12.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
22  Jari Nekkula  2000    219  35.04        1:14.54   
  Voikkaan Viesti                   
                     
23  Henri Katilainen  1998    213  34.80        1:15.14   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
24  Veikko Männistö  1997    201  35.43        1:16.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
25  Leino Paajanen  2000    103  44.77        1:35.72   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  13 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner