2019-11-14   01:01:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Prisma - uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Su 13.4.2014

Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Prisma uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  11:04   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m ru P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Aikarajoja 
Rollot P12 1:38,00, P13 1:34,00 
GP Challenge Miehet 1:15,71 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    336  37.88        1:19.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ilia Meschaninov  2000    324  38.73        1:20.91   
  Sdysshor                   
                     
Georgii Micholyak  2000    288  39.30        1:24.17   
  Sdysshor                   
                     
Atte Pennanen  2001    288  40.23        1:24.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    278  40.72        1:25.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otso Helstelä  2000    259  41.80        1:27.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Mikko Kuosmanen  2000    257  42.05        1:27.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    250  41.48        1:28.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksander Laihinen  2000    233  41.58        1:30.26   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Jasu Ovaskainen  2002    232  42.49        1:30.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Ossi Kleimola  2001    230  42.70        1:30.70   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Vili Valtonen  2000    229  42.65        1:30.88   
  Imatran Uimarit                   
                     
13  Veeti Joenranta  2001    200  45.70        1:35.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Eetu Koskinen  2002    197  44.84        1:35.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Mikael Virtanen  2002    197  45.65        1:35.54   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
16  Nesja Seppälä  2000    193  45.04        1:36.12   
  Haminan Uimaseura                   
                     
17  Aaro Hämäläinen  2002    185  46.76        1:37.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Rasmus Lyytikäinen  2001    175  47.69        1:39.31   
  Haminan Uimaseura                   
                     
19  Joonatan Lekander  2002    174  48.03        1:39.61   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
20  Lauri Uosukainen  2002    149  49.41        1:44.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Valtteri Salmela  2000    146  50.57        1:45.53   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
22  Roni Vilén  2002    141  50.63        1:46.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Artur Saltykov  2001    109  54.76        1:56.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Aaro Saharinen  2001    101  57.75        1:59.12   
  Haminan Uimaseura                   
                     
25  Leino Paajanen  2000    97  56.04        2:00.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
26  Leander Svärd  2002    67  1:03.92        2:16.90   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Nils Kivioja  2001              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aleksi Hautaniemi  2000              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Benjamin Kangas  2002              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
                     
Niklas Saarinen  2002              DSQ   
  Heinolan Isku                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Veikka Weckman  2001              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa               
                     
 
Laji 7, 100m ru P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Aikarajoja 
Rollot P12 1:38,00, P13 1:34,00 
GP Challenge Miehet 1:15,71 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    730  28.66        1:01.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Andreas Niemi  1996    608  30.79        1:05.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olli Soramies  1998    442  34.19        1:12.95   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    440  34.52        1:13.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Patrik Suslov  1999    266  40.81        1:26.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henri Katilainen  1998    225  42.33        1:31.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Veikko Männistö  1997    224  43.12        1:31.48   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Alex Klemola  1999              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  13 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  11:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner