Resultat för Spektrum Odder Swim Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 200 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 200, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Isdahl | 2005 | 4:00.41 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 200, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 2:32.74 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sidsel Nielsen | 2002 | 2:43.83 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 2:47.88 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Selma Pruzljanin | 2003 | 2:50.25 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 2:55.01 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Lykke Frandsen | 2002 | 2:58.75 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 3:01.42 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Sofia Ingeberg | 2002 | 3:04.96 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Anna Raaber | 2002 | 3:09.68 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Camilla Kjær | 2003 | 3:16.01 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 3:20.20 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 3:29.20 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 200, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Dalgas | 2000 | 2:19.00 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Dianna Au | 2000 | 2:26.16 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Ottesen | 2000 | 2:32.13 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Signe Søby Jensen | 2001 | 2:33.78 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 2:37.25 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Liv Hingeberg | 2001 | 2:39.66 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 2:47.85 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 2:48.66 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 2:49.88 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | 2:58.61 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
11 | Cathrine Stensdal | 2001 | 3:05.79 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 200, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 2:20.40 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 2:26.73 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Sigrid Jensen | 1999 | 2:35.58 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 2:37.24 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | 2:46.16 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 2:51.02 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Julie Hage Hansen | 1999 | 2:51.16 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
8 | Nawras Aqidi | 1998 | 3:18.41 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Mathilde Christensen | 1999 | DNS | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 10:05 |