Results for Spektrum Odder Swim Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 207 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 207, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 45.44 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 45.64 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 47.86 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alex Hingeberg | 2002 | 51.60 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 52.43 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 52.65 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Bastian Søndergaard | 2004 | 52.96 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 53.43 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Mathias Germansen | 2002 | 53.82 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Johnsen | 2003 | 54.71 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 56.43 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Thomas F. Nielsen | 2002 | 59.41 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 1:00.04 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Daniel Kristian Johansen | 2002 | 1:02.26 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Silas D. Kosior | 2003 | 1:14.22 | MD1 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Mathias Orris | 2004 | 1:14.22 | MD2 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | 1:21.57 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Lasse Just Sørensen | 2003 | 1:25.70 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Christian Justesen | 2003 | 1:34.30 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Kasper Johnsen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Lucas Rosenborg | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Tobias Nielsen | 2004 | DSQ | Asymetriske ben | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Valdemar Degn | 2004 | DSQ | 1 hånd i afsl | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 207, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 37.87 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Mads Alnor | 2000 | 39.68 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Oliver Høyer | 2000 | 41.83 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Markus Hartvigsen | 2001 | 44.97 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Thorhauge | 2001 | 46.47 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 207, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ludvig Lind | 1998 | 32.98 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Morten Chr. Dam | 1998 | 36.02 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
3 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 36.27 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Jens Søndergaard | 1999 | 36.71 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 37.03 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johannes Hjertmann | 1998 | 37.68 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 38.07 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 41.38 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Lucas Hein Saugmann | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 13:21 |