Results for Copenhagen Swim Cup 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 397 | 33.82 | 1:10.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 228 | 41.50 | 1:24.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Bomgaard | 2002 | 226 | 41.21 | 1:25.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 219 | 41.77 | 1:26.05 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Lucas Burmester | 2002 | 196 | 43.72 | 1:29.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 183 | 43.32 | 1:31.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | 183 | 45.81 | 1:31.45 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 175 | 44.95 | 1:32.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frede Meincke | 2002 | 172 | 45.91 | 1:33.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mattias Houen | 2002 | 172 | 46.08 | 1:33.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christoffer Hove | 2002 | 172 | 47.17 | 1:33.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 164 | 47.80 | 1:34.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 144 | 48.88 | 1:38.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mikkel Hansen | 2003 | 133 | 50.52 | 1:41.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Marcus Samson | 2003 | 130 | 49.45 | 1:42.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 129 | 50.29 | 1:42.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Carl-Anton Drauchke | 2003 | 126 | 50.52 | 1:43.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 120 | 52.00 | 1:45.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anas El Ayadi | 2003 | 116 | 49.83 | 1:46.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Arthur Bilde | 2004 | 115 | 51.49 | 1:46.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Hugo Danshøj Kristensen | 2004 | 110 | 53.93 | 1:48.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tobias Gammelvind | 2004 | 102 | 54.45 | 1:50.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 97 | 55.30 | 1:52.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Enzo Sorgini | 2003 | 88 | 57.17 | 1:56.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Fabian R. Klarskov | 2004 | 84 | 58.44 | 1:58.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 78 | 59.65 | 2:01.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | 77 | 1:03.78 | 2:01.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ludvig H. Gerdorf | 2003 | 74 | 1:00.15 | 2:03.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | 43 | 1:09.65 | 2:27.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Hald | 2003 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 398 | 34.75 | 1:10.56 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 360 | 35.81 | 1:12.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 320 | 37.57 | 1:15.89 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Johan Theis Møller | 2000 | 311 | 37.69 | 1:16.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Mads Møller | 2000 | 303 | 36.11 | 1:17.27 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Marcus Munkholm | 2001 | 301 | 37.25 | 1:17.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Felix Lund | 2001 | 300 | 36.99 | 1:17.54 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 287 | 38.11 | 1:18.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 280 | 38.36 | 1:19.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Bornemann | 2001 | 271 | 39.74 | 1:20.23 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 260 | 39.90 | 1:21.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gustav Baarupdal | 2000 | 258 | 40.69 | 1:21.53 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 241 | 40.93 | 1:23.37 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Emil Tönshoff | 2000 | 222 | 41.83 | 1:25.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 209 | 42.40 | 1:27.47 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 208 | 42.15 | 1:27.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Jesper Schiødt | 2001 | 203 | 43.15 | 1:28.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 196 | 43.63 | 1:29.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 195 | 45.25 | 1:29.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julian Lastro | 2000 | 194 | 43.53 | 1:29.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Thor Klysner | 2001 | 194 | 43.83 | 1:29.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | 185 | 44.82 | 1:31.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Villads Krarup | 2000 | 178 | 44.50 | 1:32.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob No Nørgaard | 2000 | 169 | 45.31 | 1:33.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Aleksandar Pesic | 2001 | 159 | 46.81 | 1:35.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laurids Holme | 2000 | 146 | 47.68 | 1:38.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 621 | 29.48 | 1:00.87 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 577 | 29.68 | 1:02.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 509 | 31.53 | 1:05.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 506 | 32.03 | 1:05.16 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Phillip Riis | 1998 | 429 | 33.90 | 1:08.85 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Felix Burmester | 1999 | 390 | 34.76 | 1:11.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Weiss | 1999 | 383 | 34.21 | 1:11.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | David Yousefi Jensen | 1999 | 373 | 35.07 | 1:12.13 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Adam Hansen | 1998 | 328 | 36.28 | 1:15.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 156 | 45.56 | 1:36.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1915-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre | 1996 | 544 | 31.58 | 1:03.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | 465 | 32.21 | 1:07.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 374 | 35.58 | 1:12.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Marsengo | 1997 | 334 | 35.82 | 1:14.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Zillmer | 1996 | 250 | 40.09 | 1:22.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:52 |