2019-12-07   14:08:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Swim Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Swim Cup 2014    Udskriftsdato  02 maj 2014   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  02 maj 2014         
 
 
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1915-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Emma Thomsen  1994    648  1:11.60  2:33.42  4:02.08    5:10.15   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Caroline Hørlykke  2000    615  1:12.80  2:33.29  4:04.57    5:15.53   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Mia Steen Duus  2001    581  1:15.12  2:42.78  4:07.60    5:21.56   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Nina Toft  2000    568  1:16.59  2:36.74  4:12.79    5:24.07   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Nikoline Nilsson Norby  2000    567  1:20.10  2:42.80  4:12.33    5:24.22   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Victoria Bierre  2000    561  1:15.19  2:35.61  4:11.46    5:25.39   
  Herlev Svømning                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    503  1:14.94  2:40.78  4:19.73    5:37.31   
  Roskilde Svømning                   
                     
Emma Maagøe  1999    500  1:18.17  2:43.19  4:21.96    5:38.01   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Nicole Bennetsen  2000    490  1:20.58  2:50.55  4:24.33    5:40.43   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Thea Schulze  1998    479  1:22.16  2:53.00  4:21.81    5:43.06   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Camille Erichsen  2001    452  1:27.02  2:49.46  4:31.84    5:49.68   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
12  Liva Palmund  2002    444  1:21.42  2:48.52  4:32.65    5:51.61   
  Roskilde Svømning                   
                     
13  Lea Alberte Olsen  2000    433  1:25.94  2:56.34  4:36.66    5:54.63   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Frederikke Echardt  2002    431  1:27.37  2:57.81  4:33.42    5:55.34   
  Roskilde Svømning                   
                     
15  Anna Aavang Brendstrup  2000    423  1:20.92  2:49.59  4:36.91    5:57.56   
  Roskilde Svømning                   
                     
16  Benedikte Dam Hoffmann  2001    418  1:29.76  3:00.16  4:41.25    5:58.96   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Clara Marott Schelde  2000    410  1:26.15  2:58.14  4:42.44    6:01.24   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Mille Graasbøll  2002    408  1:30.11  3:03.35  4:41.36    6:01.82   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
19  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    406  1:29.90  3:03.68  4:41.04    6:02.24   
  Roskilde Svømning                   
                     
20  Andrea M. Lang Bolvig  2000    402  1:25.49  3:00.32  4:42.22    6:03.51   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
21  Mathilde Kiilgaard  2001    371  1:26.67  3:05.36  4:49.97    6:13.34   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
22  Ida Sophie Ahm  2001    366  1:30.18  3:07.95  4:52.04    6:14.94   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
23  Ida Buxbom Andersen  2002    365  1:30.12  3:07.44  4:52.81    6:15.58   
  Roskilde Svømning                   
                     
24  Alberte Fie Petersen  2002    344  1:27.15  3:03.78  4:56.54    6:22.81   
  Roskilde Svømning                   
                     
25  Astrid Høgh Sørensen  2002    331  1:31.88  3:11.79  5:00.86    6:28.00   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
26  Emilie Bast  2002    304  1:38.54  3:14.41  5:06.70    6:38.80   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
27  Sofie Maagøe  2003    296  1:29.07  3:10.67  5:04.82    6:42.48   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
28  Luna Gammelgaard  2003    275  1:40.30  3:18.71  5:22.53    6:52.52   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
29  Naja Thomsen  2003    236  1:50.48  3:33.98  5:34.41    7:13.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
30  Ida Hebeltoft  2003    226  1:47.01  3:38.43  5:41.42    7:20.31   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Katharina N Møller  2001              DNS   
  Herlev Svømning                   
                     
Asta Skovgaard Eriksen  1998              DSQ  Flyben i bryst 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  02 maj 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark