2019-12-13   23:19:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Swim Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Swim Cup 2014    Udskriftsdato  02 maj 2014   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  02 maj 2014         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Emma Thomsen  1994    693  1:05.20  2:13.92  3:22.76    4:30.24   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Maria Grandt  1998    660  1:05.62  2:14.75  3:24.57    4:34.57   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Louise Delani  1984    590  1:09.16  2:22.19  3:34.92    4:45.07   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Olivia Ülger  2000    583  1:08.64  2:21.26  3:34.26    4:46.11   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Emilie Falbe-Hansen  1999    583  1:08.48  2:21.57  3:34.51    4:46.27   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Katrine Hvid  1998    559  1:09.96  2:24.65  3:37.99    4:50.18   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Kamilla Larsen  1996    555  1:10.42  2:24.32  3:38.23    4:50.92   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Augusta Marie Christensen  2000    544  1:09.73  2:25.41  3:39.85    4:52.86   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mia Wennecke  1999    528  1:10.77  2:27.90  3:43.99    4:55.77   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Luna Juul Lentoft  2000    525  1:09.60  2:25.23  3:40.71    4:56.44   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Jessica Yu Mortensen  2000    523  1:09.40  2:24.45  3:40.69    4:56.64   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Amanda Egerod Lund  2000    515  1:08.87  2:25.32  3:42.16    4:58.35   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
13  Lærke Viereck  1997    507  1:09.44  2:25.35  3:42.71    4:59.77   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Frederikke Houen  1998    502  1:11.54  2:28.10  3:45.64    5:00.80   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Nina Corydon-Petersen  1999    501  1:10.39  2:26.82  3:44.27    5:01.00   
  Roskilde Svømning                   
                     
16  Rosemarie Blicher  2000    482  1:10.18  2:28.04  3:47.19    5:04.93   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
17  Benedikte Dam Hoffmann  2001    472  1:11.86  2:29.97  3:49.29    5:07.04   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Maria Munch-Menzer  2001    472  1:12.21  2:31.08  3:50.94    5:07.12   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
19  Sofia Altoft  1998    472  1:10.20  2:28.18  3:48.71    5:07.15   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
20  Amalie Krogh Rohrberg  2000    468  1:10.33  2:30.59  3:50.69    5:07.92   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
21  Sif Nikoline Madsen  2001    466  1:13.39  2:31.63  3:50.18    5:08.26   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
22  Rebecca Hansen  2000    461  1:12.35  2:32.19  3:51.50    5:09.43   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
23  Caroline Waage Nowak  2001    455  1:11.62  2:31.29  3:51.52    5:10.80   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
24  Josefin Nilsson  1999    450  1:12.75  2:31.63  3:51.77    5:11.98   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
25  Liva Palmund  2002    449  1:12.00  2:31.11  3:52.04    5:12.23   
  Roskilde Svømning                   
                     
26  Signe Fich Hansen  2002    445  1:12.16  2:31.85  3:52.87    5:13.24   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
27  Tilde Anderberg-Richard  1999    424  1:13.65  2:34.71  3:57.15    5:18.12   
  Föreningen Österlen Sim                   
                     
28  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    393  1:16.97  2:39.96  4:03.81    5:26.22   
  Roskilde Svømning                   
                     
29  Julie Stampe  2002    386  1:15.93  2:40.16  4:05.76    5:28.39   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
30  Klara Lea Haugegaard  2000    382  1:20.36  2:47.10  4:10.70    5:29.48   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
31  Bolette Mandrup Jensen  2000    377  1:16.69  2:41.44  4:07.17    5:30.88   
  Roskilde Svømning                   
                     
32  Charlotte Malberg  2002    361  1:22.03  2:47.85  4:12.85    5:35.67   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  02 maj 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark