2019-12-05   22:03:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Swim Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Swim Cup 2014    Udskriftsdato  03 maj 2014   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  02 maj 2014         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rosemarie Koch  2004    235          38.41   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Mathilde Hagihara  2004    224          39.03   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Liva Lund Hansen  2005    202          40.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Kaya Vennick Haugbølle  2004    189          41.33  Deltager ikke i finalen 
  Hørsholm Svømmeforening                   
Olivia Callesen  2004    172          42.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Smilla Stroud Fog  2004    170          42.81   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Petrea Hegelund Hansen  2004    160          43.69   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Marie Louise Soelberg  2004    159          43.73   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Anna Eliasen Dehlholm  2004    158          43.87   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
10  Jasmin Philip  2004    146          44.97   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
11  Rosa IL Wol Jensen  2004    135          46.24   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
12  Rebecca Hoeck  2004    123          47.63   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
13  Laura Vangkilde  2004    119          48.12   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
14  Nanna Udby Laugesen  2004    107          49.86   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
15  Elisabeth C. Dam Hoffmann  2005    106          50.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
16  Carmen Byrholt  2004    97          51.53   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
17  Emilie Thorlund Haahr  2004    78          55.38   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
18  Caroline Amalie Søgaard  2004    76          55.92   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
19  Ronja Jensen  2004    73          56.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
20  Tara Boessenkool  2004    23          1:22.38   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Bjørg Trærup Andersen  2004              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Egebjerg Brast  2002    416          31.77   
  Herlev Svømning                   
Mathilde Menck Nielsen  2002    408          31.97   
  Helsingør Svømmeklub                   
Julie Stampe  2002    399          32.21   
  Sigma Swim Allerød                   
Fie Tönshoff  2002    361          33.31   
  Helsingør Svømmeklub                   
Clara Eskebæk Carlquist  2003    360          33.35   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Sofie Villum Færch  2002    357          33.44   
  Helsingør Svømmeklub                   
Natasha Laigaard  2002    344          33.86   
  Helsingør Svømmeklub                   
Thea F. Johansen  2003    330          34.31   
  Herlev Svømning                   
Amanda Hietala  2002    317          34.78   
  Helsingør Svømmeklub                   
10  Julie Frisch Hoff  2002    311          35.02   
  Hørsholm Svømmeforening                   
11  Lærke Højsted Eriksen  2002    303          35.30   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Sofie Slotved  2002    290          35.84   
  Hørsholm Svømmeforening                   
13  Ida Jensdottir Fremming  2002    285          36.05   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
14  Emma Hjort Kaas  2002    272          36.58   
  Hørsholm Svømmeforening                   
15  Naja Thomsen  2003    268          36.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
16  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    262          37.06   
  Hørsholm Svømmeforening                   
17  Elena Westmark Holm  2003    261          37.09   
  Hørsholm Svømmeforening                   
18  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    261          37.10   
  Helsingør Svømmeklub                   
19  Thea Pedersen  2003    242          38.07   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
20  Isabella Rosenberg  2003    225          39.00   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
21  Emilia Naledi Madonsela  2003    181          41.94   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
22  Barbara Lundquist  2003    178          42.16   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
23  Josephine Aagesen  2003    160          43.70   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
24  Miel Anthonisen  2003    145          45.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
25  Freya Elmshøj Kallerup  2003    140          45.67   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
26  Lea Hansen  2003    130          46.74   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victoria Bierre  2000    551          28.93   
  Herlev Svømning                   
Katrine Stampe  2000    545          29.04   
  Sigma Swim Allerød                   
Mathilde Hager  2001    541          29.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Jessica Yu Mortensen  2000    524          29.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
Rosemarie Blicher  2000    487          30.16   
  Gentofte Svømme Klub                   
Cecilie Wiuff  2000    460          30.73   
  Herlev Svømning                   
Amalie Krogh Rohrberg  2000    457          30.79   
  Gentofte Svømme Klub                   
Mathilde Huberts  2000    452          30.91   
  Helsingør Svømmeklub                   
Nikoline Nilsson Norby  2000    450          30.95   
  Gentofte Svømme Klub                   
10  Thit Bondo  2000    446          31.04   
  Sigma Swim Birkerød                   
11  Rebecca Hansen  2000    443          31.11   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Amanda Egerod Lund  2000    442          31.15   
  Sigma Swim Allerød                   
13  Ida Sophie Ahm  2001    441          31.16   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
14  Mathilde Nielsen  2001    439          31.22   
  Gentofte Svømme Klub                   
15  Sheila Ramezani Namin  2000    431          31.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
16  Lisa Hemme Nielsen  2000    426          31.53   
  Roskilde Svømning                   
17  Christina Christensen  2001    423          31.59   
  Roskilde Svømning                   
18  Karina Garne Larsen  2000    419          31.70   
  Sigma Swim Allerød                   
19  Lea Alberte Olsen  2000    417          31.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
19  Mathilde Kiilgaard  2001    417          31.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
21  Karla Louise Balle  2001    406          32.04   
  Helsingør Svømmeklub                   
22  Caroline Waage Nowak  2001    404          32.09   
  Gentofte Svømme Klub                   
23  Klara Lea Haugegaard  2000    401          32.16   
  Helsingør Svømmeklub                   
24  Line Hanghøj Kjeldgaard  2000    400          32.20   
  Sigma Swim Allerød                   
25  Emilie Aanestad  2000    392          32.42   
  Helsingør Svømmeklub                   
26  Anna Elisabeth Mathiasen  2000    381          32.73   
  Helsingør Svømmeklub                   
27  Clara Marie Juhlert  2000    367          33.14   
  Sigma Swim Allerød                   
28  Bolette Mandrup Jensen  2000    363          33.24   
  Roskilde Svømning                   
29  Emma Rose Jacobsen  2000    350          33.67   
  Roskilde Svømning                   
30  Sif Nikoline Madsen  2001    341          33.96   
  Gentofte Svømme Klub                   
31  Marta Kruse Johansen  2000    340          33.97   
  Helsingør Svømmeklub                   
32  Freja A. Skov  2000    336          34.11   
  Helsingør Svømmeklub                   
33  Sara Mortensen  2001    332          34.25   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
34  Ida-Marie Andersen  2001    330          34.31   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
34  Silke Mehr  2000    330          34.31   
  Roskilde Svømning                   
36  Luna Green-Birch  2001    329          34.34   
  Helsingør Svømmeklub                   
37  Helena Hvid Hansen  2001    294          35.65   
  Helsingør Svømmeklub                   
38  Frida Roed  2001    284          36.06   
  Helsingør Svømmeklub                   
39  Silje Thramkrongart  2001    282          36.15   
  Sigma Swim Allerød                   
40  Emma Ibsen  2001    260          37.16   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
41  Laura Kastrup  2000    255          37.40   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1915-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Mikkelsen  1997    601          28.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Ida Agerbak Trandum  1996    592          28.25  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Line Kjær  1996    591          28.27   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Marina Heller Hansen  1994    589          28.30   
  Sigma Swim Allerød                   
Sofia Altoft  1998    583          28.39   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Tenna Jensen  1998    548          28.99   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Matilde Zaggai  1998    537          29.19   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Cecilie Christensen  1997    531          29.29   
  Gentofte Svømme Klub                   
Simone Friis  1991    528          29.35   
  Roskilde Svømning                   
10  Emilie Hørlykke  1998    524          29.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
11  Iben Helstrup Jensen  1996    517          29.56   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
12  Vera Staun Hansen  1999    514          29.61   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
13  Lærke Viereck  1997    510          29.70   
  Roskilde Svømning                   
14  Ingrid Eklundh Sørensen  1998    509          29.71   
  Helsingør Svømmeklub                   
15  Nina Corydon-Petersen  1999    508          29.74   
  Roskilde Svømning                   
16  Amalie H. Falck-Schmith  1989    499          29.90   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
17  Frederikke Houen  1998    498          29.92   
  Helsingør Svømmeklub                   
18  Louise Delani  1984    489          30.12   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
19  Sarah Sannung  1996    472          30.47   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
20  Laura Dahl  1998    466          30.59   
  Roskilde Svømning                   
21  Emma Maagøe  1999    463          30.66   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
22  Mille Rask Sander  1999    449          30.98   
  Svømmeklubben MK 31                   
23  Veronika Storm  1998    441          31.17   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
24  Helena Marmetschke  1997    432          31.39   
  Svømmeklubben MK 31                   
25  Kamma Bruun Fejfer  1998    425          31.54   
  Gentofte Svømme Klub                   
26  Emilie Hermann Schimming  1999    420          31.68   
  Roskilde Svømning                   
27  Katrine Hvid  1998    410          31.92   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
28  Caroline Høst Lorenzen  1999    409          31.96   
  Helsingør Svømmeklub                   
29  Saga Hjartardottir  1996    404          32.08   
  Svømmeklubben MK 31                   
30  Tilde Anderberg-Richard  1999    393          32.38   
  Föreningen Österlen Sim                   
31  Karen Mørch  1998    386          32.58   
  Svømmeklubben MK 31                   
32  Freja Loop  1997    340          33.98   
  Roskilde Svømning                   
33  Annasofie Engtorp Olesen  1997    292          35.75   
  Roskilde Svømning                   
Nicoline Hove  1999              DSQ  Tyvstart 
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  03 maj 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark