Tulokset FynRundt 4
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sto Drenge 1 | 0 | 119 | 2:44.14 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 41.12 | 41.12 | |||||||
Oliver Hannibal | 2001 | 44.47 | 1:25.59 | |||||||
Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 37.45 | 2:03.04 | |||||||
Peter Fritsdal Refer | 2001 | 41.10 | 2:44.14 | |||||||
- | Nyborg Drenge | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sto Drenge 2 | 2002 | 206 | 2:16.65 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 36.76 | 1:11.78 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 33.12 | 1:44.90 | |||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 31.75 | 2:16.65 | |||||||
2 | Frem Drenge | 2002 | 148 | 2:32.56 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Christoffer Hald | 2003 | 45.13 | 1:19.06 | |||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 39.45 | 1:58.51 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 34.05 | 2:32.56 | |||||||
3 | Sto Drenge 3 | 2002 | 118 | 2:44.46 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Victor Nygaard | 2003 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 39.87 | 1:20.10 | |||||||
Joe Tani Fohlmann | 2003 | 45.10 | 2:05.20 | |||||||
Hugo Smed | 2003 | 39.26 | 2:44.46 | |||||||
4 | Nyborg Mini Drenge | 2002 | 109 | 2:48.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 46.64 | 1:27.61 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 36.50 | 2:04.11 | |||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 44.82 | 2:48.93 | |||||||
5 | Svendborg Drenge | 2002 | 102 | 2:52.31 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 44.32 | 44.32 | |||||||
Emil Aabo Andreasen | 2001 | 45.43 | 1:29.75 | |||||||
Frederik Viggo Borum | 2003 | 44.28 | 2:14.03 | |||||||
Stefan Hansen | 2002 | 38.28 | 2:52.31 | |||||||
6 | Sto Drenge 4 | 2002 | 82 | 3:05.32 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Valdemar T. Larsen | 2004 | 44.07 | 44.07 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 47.55 | 1:31.62 | |||||||
Anton T Juncker | 2004 | 1:33.70 | 3:05.32 | |||||||
Johan Lund Henriksen | 2004 | 3:05.32 | ||||||||
7 | Sto Drenge 5 | 2002 | 79 | 3:07.96 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Viktor Munk Møller | 2003 | 46.24 | 46.24 | |||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 46.01 | 1:32.25 | |||||||
William Kottal | 2004 | 48.45 | 2:20.70 | |||||||
Magnus Andersen | 2004 | 47.26 | 3:07.96 | |||||||
8 | Rsk Talent | 2004 | 59 | 3:27.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Luca Hertzog | 2005 | 53.52 | 53.52 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 49.13 | 1:42.65 | |||||||
Lauritz Mogensen | 2004 | 55.70 | 2:38.35 | |||||||
Christian Andreasen | 2004 | 49.11 | 3:27.46 | |||||||
9 | Frem Talentdrenge | 2003 | 52 | 3:35.29 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Frederik Roe-Holst | 2004 | 58.73 | 58.73 | |||||||
Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 47.09 | 1:45.82 | |||||||
Ruben Riisom-Lytken | 2004 | 57.09 | 2:42.91 | |||||||
Valdemar Malchow-Møller | 2003 | 52.38 | 3:35.29 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |