2019-01-17   13:04:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Simiaden Regionsfinal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    33.54  1:14.42  1:58.93    2:34.08   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    34.70  1:16.17  2:01.58    2:36.59   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    33.37  1:14.60  2:01.56    2:37.47   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    35.41  55.92  1:17.65    2:42.10   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    34.75  1:17.29  2:05.29    2:42.80   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    35.02  1:17.41  2:06.51    2:44.62   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    33.28  1:15.66  2:07.91    2:45.12   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap            2:47.22   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            2:47.66   
10  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton            2:48.22   
11  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            2:48.31   
12  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    36.62  1:19.96  2:07.58    2:48.37   
13  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            2:48.40   
14  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            2:49.35   
15  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    35.79  1:18.86  2:11.98    2:50.66   
16  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            2:50.79   
17  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    35.69  1:21.29  2:12.62    2:52.32   
18  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            2:53.30   
19  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    37.91  1:24.26  2:16.16    2:56.05   
20  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    37.28  1:25.70  2:18.72    2:57.70   
21  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.99  1:27.06  2:16.39    2:58.21   
22  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    43.02  1:25.31  2:19.39    2:58.42   
23  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.52  1:28.13  2:19.12    2:58.87   
Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    33.06  1:11.43  1:54.21    2:28.96   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    33.89  1:12.20  1:58.80    2:33.16   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    32.40  1:12.67  1:59.13    2:33.19   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.72  1:14.72  2:00.03    2:35.71   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    34.53  1:17.29  2:02.88    2:38.35   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.85  1:16.28  2:03.27    2:39.53   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.22  1:13.56  2:03.10    2:40.58   
Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    35.86  55.94  1:07.59    2:41.81   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.95  1:16.29  2:05.06    2:42.66   
10  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    34.46  1:17.61  2:04.75    2:42.82   
11  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    37.01  1:20.37  2:07.03    2:44.48   
12  Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde    35.88  1:20.55  2:10.60    2:48.08   
13  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    33.99  1:18.50  2:09.48    2:48.97   
14  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.15  1:22.08  2:13.63    2:49.92   
15  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    36.01  1:19.11  2:13.07    2:50.76   
16  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    38.05  1:21.03  2:13.26    2:51.24   
17  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    35.87  1:19.59  2:14.90    2:51.86   
18  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    39.37  1:25.70  2:16.84    2:55.68   
19  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.97  1:25.45  2:18.25    2:56.78   
20  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    42.83  1:29.42  2:21.10    3:03.10   
21  Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.57  1:29.92  2:23.31    3:06.22   
22  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    40.98  1:31.25  2:26.90    3:09.92   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    33.92  1:13.28  2:02.23    2:38.10   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    34.84  1:17.46  2:06.38    2:43.24   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.30  1:18.20  2:08.03    2:43.26   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    34.87  1:16.81  2:08.07    2:46.28   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    34.77  1:17.95  2:07.57    2:47.55   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.19  1:22.00  2:09.45    2:47.70   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.50  1:21.23  2:08.77    2:47.87   
Emilia Rönningdal  2002  S71    38.12  1:24.71  2:15.52    2:54.81   
Moa Karlsson  2002  S71    38.92  1:23.96  2:16.75    2:54.98   
10  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.01  1:24.36  2:15.37    2:55.08   
11  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    39.17  1:25.04  2:17.49    2:56.00   
12  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    38.35  1:25.41  2:16.48    2:56.33   
13  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    38.34  1:21.12  2:16.26    2:56.55   
14  Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    38.86  1:23.74  2:18.04    2:56.71   
15  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    40.25  1:26.02  2:21.36    2:59.36   
16  Tilda Ericsson  2002  S71    39.29  1:26.12  2:20.81    3:00.79   
17  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    39.75  1:28.13  2:20.05    3:02.99   
18  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    2:41.81  3:03.90      3:03.90   
19  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    41.04  1:27.45  2:22.71    3:04.31   
20  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    2:42.82  3:05.40      3:05.40   
21  Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim    43.39  1:34.49  2:26.25    3:12.18   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  10:08   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.16  1:14.40  2:01.18    2:37.03   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    36.08  1:18.04  2:07.43    2:44.54   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.19  1:19.74  2:13.76    2:49.39   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.46  1:22.77  2:11.82    2:49.60   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.37  1:19.32  2:12.41    2:51.96   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    39.31  1:22.91  2:12.18    2:52.42   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    42.04  1:24.27  2:14.98    2:55.14   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    39.14  1:22.40  2:16.78    2:56.02   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    39.54  1:29.04  2:19.99    2:56.91   
10  Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.36  1:29.48  2:25.27    3:04.05   
11  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    39.44  1:29.72  2:27.17    3:05.23   
12  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    42.04  1:30.74  2:26.15    3:06.14   
13  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    43.59  1:27.37  2:28.15    3:07.11   
14  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    43.73  1:31.89  2:26.97    3:07.52   
15  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    41.79  1:32.09  2:25.44    3:08.79   
16  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    42.60  1:30.97  2:27.28    3:09.14   
17  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    42.88  1:32.10  2:32.82    3:13.47   
18  Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap    48.70  1:41.18  2:38.17    3:23.70   
19  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    47.24  1:39.81  2:41.94    3:28.99   
20  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    52.07  1:45.41  2:43.98    3:30.46   
21  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    52.61  1:45.59  2:47.25    3:36.69   
22  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    52.99  1:45.64  2:48.30    3:37.65   
23  Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon    46.48  1:49.00  2:51.18    3:42.12   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:08 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  10:19   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71    36.46        1:17.32   
Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.74        1:18.16   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    37.91        1:20.33   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    39.15        1:23.02   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    39.40        1:23.83   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    39.93        1:24.85   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    39.90        1:24.90   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    40.55        1:25.25   
Ida Kroon  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.19        1:25.44   
10  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    40.68        1:26.13   
11  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    40.46        1:26.70   
12  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    40.80        1:27.28   
13  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    41.60        1:27.53   
14  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    42.81        1:28.65   
15  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    42.67        1:28.97   
16  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    42.23        1:29.24   
17  Wilma Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    42.36        1:29.72   
18  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    42.23        1:29.97   
19  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    41.99        1:30.04   
20  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    43.43        1:30.68   
21  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    42.40        1:30.77   
22  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    44.17        1:31.89   
23  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    44.82        1:33.88   
Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.48        1:14.75   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    37.16        1:17.72   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.58        1:18.43   
Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    37.80        1:20.79   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.37        1:22.56   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.75        1:23.04   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    38.29        1:23.30   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    39.79        1:23.85   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    39.88        1:24.45   
10  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.39        1:24.78   
11  Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    39.88        1:25.01   
12  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    40.07        1:25.70   
13  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    40.15        1:26.04   
14  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    40.80        1:26.23   
15  Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    40.50        1:27.21   
15  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    41.67        1:27.21   
17  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    40.35        1:27.71   
18  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    41.54        1:29.44   
19  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    43.53        1:31.24   
20  Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde    43.07        1:31.56   
21  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    44.18        1:34.58   
22  Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.71        1:36.26   
23  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    45.64        1:37.95   
24  Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb    47.94        1:41.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  10:46   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    38.10        1:22.65   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.85        1:25.00   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    40.74        1:25.78   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    41.15        1:26.02   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.11        1:28.29   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.02        1:28.37   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    42.23        1:29.28   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    42.59        1:30.32   
Emilia Rönningdal  2002  S71    41.27        1:30.41   
10  Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim    42.69        1:30.69   
11  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    42.84        1:30.92   
12  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.14        1:31.53   
13  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:31.96        1:31.96   
14  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    44.43        1:32.02   
15  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:32.66        1:32.66   
16  Anna-Louisa Permarker  2002  S71    1:33.23        1:33.23   
17  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    45.33        1:33.86   
18  Moa Karlsson  2002  S71    1:35.20        1:35.20   
19  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    45.90        1:35.45   
20  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    1:35.75        1:35.75   
21  Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:36.09        1:36.09   
22  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    1:36.73        1:36.73   
23  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:36.96        1:36.96   
Tova Nilsson  2002  S71            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    43.14        1:30.62   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    43.74        1:32.14   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    43.45        1:34.33   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    45.92        1:35.75   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim    46.09        1:36.02   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    45.72        1:36.19   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    46.11        1:37.15   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    47.00        1:37.54   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran    45.28        1:37.55   
10  Stefan Rajkovic  2002  Malmö Kappsimningsklubb    47.08        1:38.82   
11  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.89        1:40.03   
12  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    46.89        1:40.88   
13  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden    47.43        1:42.09   
14  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    48.86        1:42.70   
15  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    49.20        1:43.84   
16  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    50.30        1:44.51   
17  Pontus Larsson  2002  Simklubben Triton    48.70        1:44.85   
18  Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim    47.91        1:45.14   
19  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    49.39        1:49.81   
20  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    52.68        1:50.15   
21  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    52.59        1:51.54   
22  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    54.68        1:51.91   
23  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    52.93        1:52.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    30.60        1:01.57   
Micaela Jönsson  2001  S71    30.68        1:04.32   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    30.90        1:04.35   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    31.07        1:04.48   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    31.02        1:04.54   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    31.30        1:05.08   
Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.54        1:05.10   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    32.04        1:06.29   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.44        1:06.36   
10  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    31.59        1:06.51   
11  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    31.98        1:06.70   
12  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    31.47        1:06.72   
13  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    32.04        1:06.88   
14  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    32.72        1:06.93   
15  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    32.58        1:07.15   
16  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    32.62        1:07.20   
17  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    31.82        1:07.23   
18  Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.28        1:07.30   
19  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    33.02        1:08.81   
20  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    33.10        1:09.36   
21  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    19.97        1:09.37   
22  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.98        1:09.65   
23  Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.24        1:10.10   
24  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    34.46        1:12.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    30.11        1:01.50   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    29.90        1:01.75   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    29.95        1:01.90   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    30.35        1:02.45   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.66        1:03.25   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.68        1:03.26   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    30.64        1:03.45   
Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    30.89        1:03.54   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    30.65        1:04.05   
10  Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.49        1:04.35   
11  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.41        1:04.44   
12  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.83        1:06.50   
13  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.66        1:06.58   
14  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    31.67        1:06.90   
15  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    32.24        1:07.47   
16  Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    31.58        1:07.62   
17  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.03        1:07.91   
18  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    33.53        1:08.65   
19  Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.81        1:08.82   
20  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    32.80        1:09.33   
21  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.95        1:09.77   
22  Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    33.29        1:09.95   
23  Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde    34.02        1:10.61   
24  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    34.56        1:11.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:24   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    30.28        1:02.79   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    30.90        1:04.47   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    30.99        1:04.51   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    32.28        1:06.88   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.50        1:06.92   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    32.96        1:07.86   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.48        1:07.93   
Fanny Lindfors  2002  S71    33.41        1:08.88   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    33.57        1:09.54   
10  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.88        1:09.84   
11  Moa Karlsson  2002  S71    33.66        1:09.96   
12  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    34.51        1:10.38   
13  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    34.06        1:10.59   
14  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    33.76        1:11.06   
15  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    33.68        1:11.07   
16  Emilia Rönningdal  2002  S71    32.84        1:11.73   
17  Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin    34.33        1:12.06   
18  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    33.37        1:12.17   
19  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    35.08        1:12.69   
20  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.01        1:12.70   
21  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    35.46        1:12.73   
22  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.27        1:13.53   
23  Tilda Ericsson  2002  S71    35.81        1:14.21   
24  Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim    35.26        1:14.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:24 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.51        1:03.09   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    31.19        1:05.40   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.04        1:07.02   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    32.04        1:07.58   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.03        1:07.95   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.91        1:08.41   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    34.86        1:12.26   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    35.73        1:12.33   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    34.93        1:12.60   
10  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    35.17        1:12.65   
11  Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.02        1:13.29   
12  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.70        1:13.40   
13  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.34        1:13.55   
14  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    34.20        1:13.74   
15  Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.14        1:14.11   
16  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    35.85        1:15.38   
17  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    36.97        1:16.25   
18  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    36.63        1:16.32   
19  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    35.56        1:16.40   
20  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    36.86        1:17.63   
21  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    37.95        1:18.99   
22  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    38.44        1:19.70   
23  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    38.86        1:21.57   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  12:03   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 13, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Hs Damer [2001] Lag 1  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:54.82   
  Josefine Arvidsson  2001      35.37  1:13.20      1:13.20   
  Daniella Horvath  2001      36.44  1:18.79      2:31.99   
  Moa Nilsson  2001      34.63  1:17.46      3:49.45   
  Kajsa Gustavsson  2001      30.98  1:05.37      4:54.82   
                     
SK Sydsim Damer Lag 1  2001  Simklubben Sydsim            5:05.17   
  Natalie Almasi  2001      37.55  1:17.15      1:17.15   
  Isabella Wivsätter  2001      40.62  1:25.00      2:42.15   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      34.18  1:17.32      3:59.47   
  Klara Johansson  2001      31.23  1:05.70      5:05.17   
                     
SK Poseidon 1  2001  Simklubben Poseidon            5:07.89   
  Amanda Björkman  2001      36.46  1:14.46      1:14.46   
  Tova Hegardt  2002      41.89  1:29.42      2:43.88   
  Hanna Bergman  2001      34.95  1:17.20      4:01.08   
  Mary Lagoguez  2001      32.24  1:06.81      5:07.89   
                     
Trelleborg Damer Lag 1  2002  Trelleborg Sim            5:12.87   
  Linn Olsson  2002      39.54  1:21.78      1:21.78   
  Felicia Schubert  2001      41.18  1:26.84      2:48.62   
  Isabelle Sering  2002      33.36  1:12.94      4:01.56   
  Julia Frederiksen  2001      33.16  1:11.31      5:12.87   
                     
Sjöbo SS Damer [2001]  2001  Sjöbo Simsällskap            5:14.66   
  Emmy Jonsson  2001      37.02  1:16.97      1:16.97   
  Sofia Stålnacke  2001      42.06  1:30.41      2:47.38   
  Hedda Nilsson  2001      25.75  1:20.12      4:07.50   
  Minna Larsson  2002      31.84  1:07.16      5:14.66   
                     
Ängelholms Töser  2001  Ängelholms Simsällskap            5:15.21   
  Miranda Ingvarsson  2001      37.97  1:18.12      1:18.12   
  Amanda Troedsson  2002      41.87  1:29.63      2:47.75   
  Filippa Sundström  2001      34.82  1:16.38      4:04.13   
  Inez Jensen  2001      33.31  1:11.08      5:15.21   
                     
Osby SS Damer [2001]  2001  Osby Simsällskap            5:18.79   
  Simone Karlsson  2001      37.47  1:17.68      1:17.68   
  Enya Holgersson  2002      45.44  1:35.04      2:52.72   
  Agnes Cato  2001      33.47  1:18.41      4:11.13   
  Andrea Prai  2001      31.87  1:07.66      5:18.79   
                     
S 71 Lag 1  2001  S71            5:19.51   
  Emilia Rönningdal  2002      39.79  1:24.54      1:24.54   
  Micaela Jönsson  2001      36.63  1:19.07      2:43.61   
  Moa Karlsson  2002      38.88  1:26.45      4:10.06   
  Fanny Lindfors  2002      32.41  1:09.45      5:19.51   
                     
Karlshamn Damer [2002]  2002  Karlshamns Simklubb            5:24.48   
  Nellie Briskog  2001      38.41  1:21.73      1:21.73   
  Annie Johansson  2002      44.18  1:33.94      2:55.67   
  Linn Rosenius  2002      33.72  1:13.09      4:08.76   
  Vanja Marjanovic  2001      34.43  1:15.72      5:24.48   
                     
10  Hs Damer [2001] Lag 2  2001  Helsingborgs Simsällskap            5:30.02   
  Ebba Jälminger  2002      42.25  1:26.78      1:26.78   
  Sara Kjellnäs  2002      39.74  1:25.78      2:52.56   
  Julise Llupa  2002      37.92  1:24.02      4:16.58   
  Lisa Bengtsson  2002      34.85  1:13.44      5:30.02   
                     
11  Mkk Lag 1  2001  Malmö Kappsimningsklubb            5:30.30   
  Johanna Ingner  2002      40.51  1:24.98      1:24.98   
  Kristina Kulcsar  2001      41.78  1:31.17      2:56.15   
  Josephine Mikkelsen  2002      36.89  1:20.59      4:16.74   
  Alice Kron Larsson  2001      34.52  1:13.56      5:30.30   
                     
12  Vnsk Lag 1  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            5:35.12   
  Johanna Andersson  2002      39.51  1:21.64      1:21.64   
  Ida Larsson  2002      40.90  1:29.38      2:51.02   
  Emma Vileus  2001      37.73  1:24.50      4:15.52   
  Hanna Paulsson  2002      37.44  1:19.60      5:35.12   
                     
13  Ystad SS Lag 1  2001  Ystads Simsällskap            5:35.69   
  Tilde Larsson  2001      36.96  1:17.85      1:17.85   
  Lucie Ghanem  2002      44.87  1:34.16      2:52.01   
  Sara Melgar  2002      40.63  1:28.72      4:20.73   
  Maja Åkesson  2002      35.16  1:14.96      5:35.69   
                     
14  SK Lödde Lag 1  Simklubben Lödde            5:35.78   
  Sara Sällberg  2001      37.87  1:17.78      1:17.78   
  Olivia Skog  2002      44.50  1:36.02      2:53.80   
  Victoria Segerdahl  2001      39.56  1:28.36      4:22.16   
  Amanda Önnestam  2001      35.26  1:13.62      5:35.78   
                     
SK Triton Lag 1  2001  Simklubben Triton            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  12:03 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  12:10   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 14, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Mkk Lag 1  2001  Malmö Kappsimningsklubb            4:43.49   
  Filip Hinderup  2001      34.30  1:11.36      1:11.36   
  Joaquin Diaz  2001      35.51  1:15.41      2:26.77   
  Robin Falk  2001      33.92  1:15.01      3:41.78   
  Samuel Wiktor  2001      28.93  1:01.71      4:43.49   
                     
Hs Herrar [2001] Lag 1  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:50.48   
  Gustaf Hansson  2001      35.24  1:11.47      1:11.47   
  Johan Alderbrink  2001      38.18  1:22.71      2:34.18   
  Dante Vollmer  2001      33.57  1:13.36      3:47.54   
  Daniel Fischer  2002      29.79  1:02.94      4:50.48   
                     
SK Triton Lag 1  2001  Simklubben Triton            5:01.08   
  Philip Stenberg  2001      33.94  1:11.31      1:11.31   
  Felix Wetterborg  2001      38.71  1:25.09      2:36.40   
  Gustaf Palmqvist  2001      33.36  1:11.81      3:48.21   
  Fredrik Nilsson  2002      34.41  1:12.87      5:01.08   
                     
Mkk Lag 2  2001  Malmö Kappsimningsklubb            5:15.40   
  Bo Beckman  2002      20.94  38.05      38.05   
  Gustav Englund  2001      39.38  1:20.01      1:58.06   
  Lukas Patzer  2002      47.17  1:22.82      3:20.88   
  Elias Persson  2002      45.24  1:54.52      5:15.40   
                     
Ystad SS Lag 1  2001  Ystads Simsällskap            5:21.10   
        42.36  1:28.47      1:28.47   
  Gustaf Persson  2001      37.98  1:25.27      2:53.74   
  Max Persson  2001      32.81  1:10.61      4:04.35   
  Anton Jansson  2002      35.98  1:16.75      5:21.10   
                     
Trelleborg Herrar Lag 1  2002  Trelleborg Sim            5:23.24   
  Oscar Klittbo  2002      37.69  1:18.43      1:18.43   
  Philip Primetta  2002      46.31  1:38.43      2:56.86   
  Lars Hallberg  2001      31.90  1:09.14      4:06.00   
  Marcus Olsson  2001      36.70  1:17.24      5:23.24   
                     
Eslövs SS Herrar [2001]  2001  Eslövs Simsällskap            5:24.42   
  Filip Salbrink  2002      38.98  1:19.76      1:19.76   
  Axel Andrén  2001      40.88  1:27.90      2:47.66   
  Anton Jönsson  2001      34.88  1:16.88      4:04.54   
  Anton Månsson  2001      37.83  1:19.88      5:24.42   
                     
Hs Herrar [2001] Lag 2  2001  Helsingborgs Simsällskap            5:25.06   
  Oliver Stålbrand  2002      42.65  1:26.49      1:26.49   
  Lukas Mirsch  2001      40.75  1:28.36      2:54.85   
  Simon Bonnevier  2001      35.38  1:20.25      4:15.10   
  André Philipsson Eriksson  2001      32.87  1:09.96      5:25.06   
                     
Ängelholms Pågar  2001  Ängelholms Simsällskap            5:28.82   
  Philip Andersson  2001      38.58  1:18.97      1:18.97   
  Oscar Grönborg  2002      45.34  1:37.04      2:56.01   
  Max Ekelund  2001      35.81  1:17.54      4:13.55   
  Leo Pekberg  2002      35.58  1:15.27      5:28.82   
                     
10  SK Lödde Lag 1  Simklubben Lödde            5:30.68   
  Sebastian Påhlsson  2001      39.46  1:21.45      1:21.45   
  Tim Brinkhagen  2001      40.66  1:26.47      2:47.92   
  Ian Hangård  2002      41.63  1:27.19      4:15.11   
  Isak Paulsson  2002      34.62  1:15.57      5:30.68   
                     
11  SS Iden Lag 1  Simsällskapet Iden            5:37.88   
  Gustav Lidbäck  2002      40.32  1:22.56      1:22.56   
  Joel von Post  2001      42.57  1:34.83      2:57.39   
  Christoffer Dellhede  2001      40.72  1:29.44      4:26.83   
  Andreas Bendrén  2001      33.12  1:11.05      5:37.88   
                     
12  Karlskrona Herrar [2001]  2001  Karlskrona Simsällskap            5:54.70   
  Jesper Arlehall  2001      43.16  1:30.66      1:30.66   
  Erik Kromnow  2001      42.56  1:32.88      3:03.54   
  Oscar Bergelin  2001      42.52  1:36.03      4:39.57   
  Marcus Barkrot  2002      34.66  1:15.13      5:54.70   
                     
13  Ksls Herrar [2001]  2001  Kristianstads SLS            6:01.40   
  Harry Petersson  2002      42.63  1:27.03      1:27.03   
  Erik Dahlberg  2002      45.55  1:38.64      3:05.67   
  Tobias Dahlberg  2001      42.17  1:37.09      4:42.76   
  Jacob El Mokri  2001      38.08  1:18.64      6:01.40   
                     
14  Trelleborg Herrar Lag 2  2002  Trelleborg Sim            6:01.52   
  Erik Olsson  2002      48.81  1:39.35      1:39.35   
  Asterix Brüggemann  2001      43.54  1:36.57      3:15.92   
  Douglas Romare  2001      38.91  1:28.02      4:43.94   
  Linus Hiltonsson  2002      36.30  1:17.58      6:01.52   
                     
15  SK Poseidon 1  2001  Simklubben Poseidon            6:22.93   
  Johan Rauer  2002      48.24  1:39.69      1:39.69   
  Daniel Li  2002      48.48  1:43.55      3:23.24   
  Pascal Björkman  2001      39.28  1:29.44      4:52.68   
  Simon Mattiasson Nazar  2002      42.40  1:30.25      6:22.93   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  12:10 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 15, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:07.90  2:19.99  3:31.58    4:41.17   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:07.70  2:19.73  3:31.76    4:41.79   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:10.36  2:25.36  3:40.80    4:53.61   
Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    1:10.18  2:25.83  3:41.08    4:54.33   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    1:09.97  2:25.55  3:40.81    4:54.77   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:11.42  2:28.01  3:45.17    5:00.16   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:12.44  2:31.65  3:51.79    5:09.49   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:10.82  2:32.34  3:54.65    5:13.09   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:14.54  2:35.43  3:55.74    5:13.10   
10  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:14.56  2:34.52  3:55.09    5:13.65   
11  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    1:14.37  2:36.04  3:56.22    5:13.68   
12  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    1:15.64  2:36.93  3:55.84    5:13.69   
13  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    1:16.87  2:39.52  4:01.06    5:18.56   
14  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:15.52  2:37.59  4:00.62    5:19.85   
15  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:16.68  2:40.13  4:03.48    5:23.96   
16  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    1:15.99  2:40.26  4:04.44    5:29.90   
17  Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    1:15.69  2:41.80  4:08.51    5:32.30   
18  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:18.89  2:44.88  4:10.54    5:33.20   
19  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    1:17.48  2:43.19  4:09.89    5:33.60   
20  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:20.19  2:47.95  4:16.83    5:43.69   
21  Wilma Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:22.07  2:50.61  4:18.78    5:43.96   
22  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:19.70  2:50.77  4:21.19    5:48.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 16, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    1:05.72  2:18.51  3:30.90    4:40.23   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    1:05.52  2:17.84  3:30.72    4:40.25   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:05.61  2:18.27  3:29.86    4:40.27   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:06.39  2:18.25  3:31.17    4:41.87   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:08.26  2:21.87  3:35.63    4:47.87   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    1:06.65  2:21.31  3:38.74    4:52.87   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    1:08.96  2:24.33  3:40.31    4:53.44   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.10  2:24.43  3:40.71    4:57.34   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:14.33  2:33.92  3:49.94    5:03.52   
10  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:15.44  2:36.63  3:57.32    5:12.89   
11  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:15.54  2:37.08  3:58.36    5:15.20   
12  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    1:15.59  2:36.78  3:58.15    5:15.88   
13  Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    1:15.75  2:37.60  4:00.04    5:19.26   
14  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:16.08  2:38.60  4:01.06    5:20.86   
15  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:18.51  2:41.46  4:04.45    5:23.43   
16  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:18.93  2:42.53  4:05.26    5:24.30   
17  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:19.13  2:43.60  4:11.18    5:30.40   
18  Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb    1:21.64  2:48.68  4:15.79    5:36.80   
19  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    1:19.48  2:45.96  4:13.84    5:39.61   
20  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    1:23.36  2:52.06  4:20.90    5:49.76   
21  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:22.88  2:54.63  4:25.13    5:52.66   
22  Oscar Bergelin  2001  Karlskrona Simsällskap    1:22.95  2:57.51  4:31.52    6:02.30   
23  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    1:26.28  3:03.62  4:42.09    6:17.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.44  1:07.13  1:43.03    2:18.06   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    32.29  1:07.49  1:43.82    2:18.53   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    32.45  1:08.30  1:44.60    2:20.15   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    34.75  1:11.91  1:49.44    2:26.04   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    33.22  1:10.75  1:49.03    2:26.08   
Moa Karlsson  2002  S71    33.41  1:10.90  1:49.39    2:26.72   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    33.43  1:10.99  1:49.56    2:26.75   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.04  1:12.24  1:50.72    2:28.86   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.46  1:13.96  1:54.43    2:31.50   
10  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.81  1:14.26  1:54.31    2:31.58   
11  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.42  1:14.24  1:54.16    2:31.77   
12  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    35.19  1:15.01  1:56.05    2:33.45   
13  Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    35.61  1:14.99  1:55.02    2:33.69   
14  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    35.95  1:16.51  1:57.50    2:36.01   
15  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    36.03  1:15.93  1:56.88    2:36.53   
16  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    37.17  1:18.07  1:59.99    2:37.34   
17  Anna-Louisa Permarker  2002  S71    35.67  1:17.18  1:59.20    2:39.45   
18  Fanny Lindfors  2002  S71    37.04  1:20.14  2:02.23    2:39.74   
19  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.53  1:18.57  1:59.50    2:40.17   
20  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.73  1:18.55  2:01.96    2:42.02   
21  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.36  1:19.21  2:03.32    2:43.09   
22  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap    35.53  1:15.79  1:59.38    2:43.84   
23  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.40  1:19.04  2:03.46    2:44.02   
24  Tova Nilsson  2002  S71    35.97  1:19.50  2:03.76    2:45.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.21  1:07.81  1:45.65    2:21.12   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.65  1:10.02  1:47.24    2:22.30   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.95  1:12.85  1:52.09    2:28.35   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    34.08  1:12.43  1:51.93    2:28.80   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.79  1:13.76  1:53.14    2:30.10   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.44  1:14.54  1:55.24    2:33.71   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    34.37  1:13.77  1:56.08    2:36.26   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    35.69  1:16.04  1:57.65    2:39.20   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    37.64  1:20.22  2:03.63    2:41.40   
10  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    37.85  1:19.99  2:02.67    2:42.02   
11  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    37.01  1:18.74  2:02.76    2:43.39   
12  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    36.44  1:19.37  2:03.28    2:43.52   
13  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    40.17  1:23.15  2:08.50    2:49.58   
14  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    39.67  1:23.44  2:07.36    2:49.61   
15  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    39.82  1:23.69  2:08.55    2:52.40   
16  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    39.75  1:24.11  2:09.88    2:52.81   
17  Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim    38.74  1:23.05  2:09.63    2:54.28   
18  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    39.14  1:24.50  2:11.03    2:56.27   
19  Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.39  1:25.38  2:11.76    2:56.29   
20  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    39.13  1:25.06  2:13.02    3:01.42   
21  Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim    41.17  1:28.61  2:17.16    3:01.72   
22  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    40.10  1:27.55  2:16.39    3:01.73   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 19, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    33.10        1:10.52   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    33.59        1:11.18   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    35.66        1:15.83   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    34.48        1:16.28   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    35.07        1:16.88   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    34.59        1:17.41   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    36.49        1:18.43   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    35.18        1:19.11   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    37.26        1:19.69   
10  Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.86        1:20.13   
11  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    37.43        1:21.16   
12  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.77        1:21.90   
13  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    37.78        1:24.27   
14  Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    37.83        1:24.32   
15  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    39.09        1:24.82   
16  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    38.24        1:25.72   
17  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    40.11        1:26.10   
18  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    40.38        1:26.38   
19  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    38.99        1:26.48   
20  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    40.12        1:27.74   
21  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.76        1:29.54   
22  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    40.57        1:32.12   
23  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap    41.31        1:32.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  16:29   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    32.93        1:09.44   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    33.26        1:09.68   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    33.76        1:12.31   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    34.33        1:13.38   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.68        1:13.70   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    34.28        1:14.27   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.29        1:14.55   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.95        1:16.07   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    36.11        1:16.72   
10  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    35.33        1:16.92   
11  Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.40        1:18.63   
12  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    37.14        1:19.04   
13  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.57        1:19.29   
14  Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    36.18        1:19.43   
15  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    35.26        1:20.14   
16  Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.39        1:21.03   
17  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    37.04        1:21.43   
18  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.46        1:23.97   
19  Asterix Brüggemann  2001  Trelleborg Sim    37.33        1:24.68   
20  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.01        1:26.26   
21  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    39.88        1:27.70   
22  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    42.45        1:27.87   
23  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    40.38        1:32.31   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  16:29 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb            32.44   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            32.76   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            32.94   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            33.06   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            34.40   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            34.65   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.52   
Emilia Rönningdal  2002  S71            35.73   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            35.89   
10  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            36.09   
11  Fanny Lindfors  2002  S71            36.13   
12  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap            36.31   
13  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            36.47   
14  Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.69   
15  Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            37.05   
16  Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            37.16   
17  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.61   
18  Anna-Louisa Permarker  2002  S71            37.67   
19  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            37.89   
20  Tova Nilsson  2002  S71            38.22   
21  Moa Karlsson  2002  S71            38.34   
22  Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim            38.43   
23  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon            39.31   
24  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            39.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap            31.88   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            32.36   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.09   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            35.65   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.69   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            35.72   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            36.10   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            36.53   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.76   
10  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            38.35   
11  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            38.82   
12  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            39.07   
13  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            39.11   
14  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap            39.48   
15  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            40.83   
16  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            41.12   
17  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            42.60   
18  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            42.78   
19  Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            44.80   
20  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            44.99   
21  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            46.23   
22  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap            47.58   
23  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            49.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    34.41        1:10.67   
Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.88        1:12.64   
Micaela Jönsson  2001  S71    36.31        1:14.39   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    36.45        1:14.80   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    36.28        1:14.81   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    36.86        1:15.30   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    36.77        1:15.45   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    36.01        1:15.73   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    36.96        1:16.08   
10  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde    37.25        1:16.34   
11  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    37.49        1:16.93   
12  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    36.88        1:17.00   
13  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    36.91        1:17.28   
14  Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    37.61        1:17.53   
15  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    37.29        1:17.84   
16  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    37.63        1:18.34   
17  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    38.22        1:18.88   
18  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    39.93        1:19.84   
19  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    39.57        1:20.57   
20  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    39.88        1:20.96   
21  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    39.27        1:21.10   
22  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    40.86        1:22.67   
23  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    40.84        1:23.18   
24  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap    40.57        1:24.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  17:13   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    33.99        1:09.29   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    33.99        1:09.62   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.31        1:11.74   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.38        1:11.75   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    34.92        1:13.48   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    36.56        1:14.46   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    36.18        1:15.39   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    37.32        1:17.16   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde    38.34        1:17.58   
10  Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.64        1:18.27   
11  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.69        1:18.90   
12  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    38.22        1:19.40   
13  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    38.65        1:19.76   
14  Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    40.21        1:20.39   
14  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    39.91        1:20.39   
16  Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    38.67        1:20.46   
17  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    39.14        1:20.57   
18  Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb    39.22        1:23.26   
19  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    41.24        1:23.31   
20  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    40.44        1:24.07   
21  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    42.31        1:25.00   
22  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    41.79        1:25.26   
23  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    41.95        1:25.61   
24  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.60        1:25.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  17:13 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    35.27        1:11.77   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    36.33        1:13.55   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    36.81        1:16.13   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    37.80        1:18.01   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    37.47        1:18.15   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.32        1:19.73   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.13        1:20.88   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    39.69        1:20.96   
Emilia Rönningdal  2002  S71    38.66        1:21.12   
10  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    40.75        1:22.32   
11  Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    40.69        1:23.27   
12  Linn Olsson  2002  Trelleborg Sim    40.77        1:23.46   
13  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.56        1:23.92   
14  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    41.78        1:24.01   
15  Denise Khalidy  2002  Simklubben Sydsim    40.79        1:24.16   
16  Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    40.70        1:24.23   
17  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    41.91        1:24.40   
18  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.18        1:24.87   
19  Moa Karlsson  2002  S71    41.78        1:25.02   
20  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.06        1:25.95   
21  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    41.70        1:26.41   
22  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.89        1:26.78   
23  Tova Nilsson  2002  S71    41.35        1:26.86   
24  Anna-Louisa Permarker  2002  S71    42.82        1:28.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.25        1:13.15   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.76        1:15.20   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.57        1:15.74   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    37.54        1:16.93   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    37.97        1:18.02   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    40.19        1:21.24   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb    39.94        1:22.38   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    41.98        1:24.34   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    40.93        1:24.87   
10  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    42.08        1:25.10   
11  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    42.14        1:26.97   
12  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    42.07        1:27.50   
13  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    43.69        1:27.96   
14  Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    44.53        1:29.12   
15  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    43.15        1:29.76   
16  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    45.04        1:29.88   
17  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    43.94        1:30.43   
18  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    44.28        1:30.69   
19  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    46.08        1:33.20   
20  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    45.35        1:33.57   
21  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    46.32        1:34.22   
22  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    46.37        1:35.73   
Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  17:59   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 27, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Hs Damer [2001] Lag 1  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:26.22   
  Daniella Horvath  2001      31.78  1:06.64      1:06.64   
  Josefine Arvidsson  2001      30.69  1:04.38      2:11.02   
  Kajsa Gustavsson  2001      31.48  1:06.07      3:17.09   
  Lisa Bengtsson  2002      33.01  1:09.13      4:26.22   
                     
SK Triton Lag 1  2001  Simklubben Triton            4:30.87   
  Sara Stenberg  2001      31.60  1:06.18      1:06.18   
  Felicity Fridh  2001      32.28  1:07.64      2:13.82   
  Felicia Lejox  2002      32.21  1:07.30      3:21.12   
  Amalia Degler  2001      32.26  1:09.75      4:30.87   
                     
Sjöbo SS Damer [2001]  2001  Sjöbo Simsällskap            4:30.95   
  Hedda Nilsson  2001      32.89  1:09.23      1:09.23   
  Emmy Jonsson  2001      30.99  1:06.49      2:15.72   
  Sofia Stålnacke  2001      33.22  1:09.49      3:25.21   
  Minna Larsson  2002      31.25  1:05.74      4:30.95   
                     
SK Sydsim Damer Lag 1  2001  Simklubben Sydsim            4:36.24   
  Klara Johansson  2001      32.07  1:06.16      1:06.16   
  Natalie Almasi  2001      31.84  1:06.96      2:13.12   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      33.81  1:11.53      3:24.65   
  Emma Cerutti  2002      33.34  1:11.59      4:36.24   
                     
SK Poseidon 1  2001  Simklubben Poseidon            4:37.28   
  Mary Lagoguez  2001      32.87  1:08.22      1:08.22   
  Amanda Björkman  2001      33.46  1:11.25      2:19.47   
  Linn Tufvesson  2001      33.96  1:11.37      3:30.84   
  Hanna Bergman  2001      31.13  1:06.44      4:37.28   
                     
Ängelholms Töser  2001  Ängelholms Simsällskap            4:38.70   
  Miranda Ingvarsson  2001      32.06  1:07.17      1:07.17   
  Filippa Sundström  2001      30.67  1:04.32      2:11.49   
  Amanda Troedsson  2002      35.03  1:14.68      3:26.17   
  Inez Jensen  2001      34.41  1:12.53      4:38.70   
                     
Osby SS Damer [2001]  2001  Osby Simsällskap            4:40.61   
  Agnes Cato  2001      32.18  1:08.60      1:08.60   
  Simone Karlsson  2001      32.32  1:08.73      2:17.33   
  Moa Olofsson  2002      35.75  1:15.25      3:32.58   
  Andrea Prai  2001      31.83  1:08.03      4:40.61   
                     
Hs Damer [2001] Lag 2  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:42.94   
  Amanda Trägårdh  2001      33.98  1:11.12      1:11.12   
  Maja Jönsson  2001      33.04  1:09.21      2:20.33   
  Moa Nilsson  2001      33.13  1:09.94      3:30.27   
  Ebba Jälminger  2002      35.03  1:12.67      4:42.94   
                     
S 71 Lag 1  2001  S71            4:42.98   
  Tova Nilsson  2002      34.84  1:14.26      1:14.26   
  Moa Karlsson  2002      33.88  1:11.87      2:26.13   
  Fanny Lindfors  2002      33.08  1:11.00      3:37.13   
  Micaela Jönsson  2001      31.41  1:05.85      4:42.98   
                     
10  Trelleborg Damer Lag 1  2002  Trelleborg Sim            4:43.08   
  Isabelle Sering  2002      31.72  1:05.52      1:05.52   
  Julia Frederiksen  2001      33.94  1:10.99      2:16.51   
  Linn Olsson  2002      33.44  1:09.92      3:26.43   
  Felicia Schubert  2001      36.13  1:16.65      4:43.08   
                     
11  Mkk Lag 1  2001  Malmö Kappsimningsklubb            4:46.30   
  Josephine Mikkelsen  2002      33.48  1:07.98      1:07.98   
  Kristina Kulcsar  2001      34.05  1:12.63      2:20.61   
  Alice Kron Larsson  2001      34.20  1:12.26      3:32.87   
  Johanna Ingner  2002      34.69  1:13.43      4:46.30   
                     
12  Karlshamn Damer [2002]  2002  Karlshamns Simklubb            4:50.88   
  Nellie Briskog  2001      33.79  1:11.40      1:11.40   
  Annie Johansson  2002      34.25  1:13.77      2:25.17   
  Linn Rosenius  2002      31.96  1:07.10      3:32.27   
  Vanja Marjanovic  2001      35.37  1:18.61      4:50.88   
                     
13  Vnsk Lag 1  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            4:53.53   
  Emma Vileus  2001      34.79  1:12.14      1:12.14   
  Johanna Andersson  2002      35.67  1:13.02      2:25.16   
  Ida Larsson  2002      32.84  1:10.32      3:35.48   
  Lisa Hansson  2001      36.35  1:18.05      4:53.53   
                     
14  Hs Damer [2001] Lag 4  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:53.78   
  Ida Kroon  2001      34.63  1:12.46      1:12.46   
  Sara Kjellnäs  2002      35.31  1:13.64      2:26.10   
  Emma Andersson  2002      33.79  1:12.56      3:38.66   
  Wilma Hansson  2001      36.61  1:15.12      4:53.78   
                     
15  Hs Damer [2001] Lag 3  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:55.38   
  Hanna Maigren  2001      35.30  1:14.05      1:14.05   
  Nelly Rasmusson  2001      35.42  1:13.33      2:27.38   
  Julise Llupa  2002      36.04  1:14.88      3:42.26   
  Emilia Cokalic  2002      34.75  1:13.12      4:55.38   
                     
SK Lödde Lag 1  Simklubben Lödde            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  17:59 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  08:58   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 28, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Mkk Lag 1  2001  Malmö Kappsimningsklubb            4:15.80   
  Samuel Wiktor  2001      30.33  1:03.76      1:03.76   
  Robin Falk  2001      31.13  1:04.91      2:08.67   
  Joaquin Diaz  2001      30.94  1:05.13      3:13.80   
  Filip Hinderup  2001      29.12  1:02.00      4:15.80   
                     
Hs Herrar [2001] Lag 1  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:21.35   
  Daniel Fischer  2002      30.02  1:03.70      1:03.70   
  Gustaf Hansson  2001      31.24  1:05.01      2:08.71   
  Johan Alderbrink  2001      30.40  1:04.50      3:13.21   
  Dante Vollmer  2001      32.22  1:08.14      4:21.35   
                     
SK Triton Lag 1  2001  Simklubben Triton            4:22.87   
  Gustaf Palmqvist  2001      30.01  1:02.36      1:02.36   
  Felix Wetterborg  2001      30.23  1:03.55      2:05.91   
  Philip Stenberg  2001      30.76  1:05.02      3:10.93   
  Fredrik Nilsson  2002      33.56  1:11.94      4:22.87   
                     
Hs Herrar [2001] Lag 2  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:41.21   
        33.12  1:09.48      1:09.48   
  Lukas Mirsch  2001      31.87  1:07.47      2:16.95   
  André Philipsson Eriksson  2001      33.78  1:11.68      3:28.63   
  Simon Bonnevier  2001      34.27  1:12.58      4:41.21   
                     
Ystad SS Lag 1  2001  Ystads Simsällskap            4:44.33   
  Max Persson  2001      30.78  1:03.37      1:03.37   
  Gustaf Persson  2001      31.26  1:07.57      2:10.94   
  Herman Nilsson  2002      35.80  1:15.82      3:26.76   
  Anton Jansson  2002      37.37  1:17.57      4:44.33   
                     
Trelleborg Herrar Lag 1  2002  Trelleborg Sim            4:45.45   
  Lars Hallberg  2001      30.67  1:03.56      1:03.56   
  Oscar Klittbo  2002      36.04  1:15.51      2:19.07   
  Marcus Olsson  2001      35.89  1:14.93      3:34.00   
  Asterix Brüggemann  2001      34.22  1:11.45      4:45.45   
                     
SK Lödde Lag 1  Simklubben Lödde            4:48.64   
  Tim Brinkhagen  2001      33.44  1:09.74      1:09.74   
  Isak Paulsson  2002      35.75  1:16.49      2:26.23   
  Nils Wergeland  2002      35.61  1:15.54      3:41.77   
  Sebastian Påhlsson  2001      32.01  1:06.87      4:48.64   
                     
Mkk Lag 2  2001  Malmö Kappsimningsklubb            4:50.00   
  Carl Gerstenfeld  2002      33.25  1:11.99      1:11.99   
  Gustav Englund  2001      34.35  1:12.63      2:24.62   
  Lukas Patzer  2002      34.61  1:13.80      3:38.42   
  Elias Persson  2002      34.13  1:11.58      4:50.00   
                     
Ängelholm Herrar [2001]  2001  Ängelholms Simsällskap            4:51.10   
  Max Ekelund  2001      30.80  1:04.35      1:04.35   
  Philip Andersson  2001      33.28  1:11.33      2:15.68   
  Oscar Grönborg  2002      38.09  1:20.37      3:36.05   
  Leo Pekberg  2002      35.95  1:15.05      4:51.10   
                     
10  Eslövs SS Herrar [2001]  2001  Eslövs Simsällskap            4:53.16   
  Axel Andrén  2001      31.96  1:07.89      1:07.89   
  Anton Jönsson  2001      34.43  1:12.11      2:20.00   
  Anton Månsson  2001      37.71  1:20.43      3:40.43   
  Filip Salbrink  2002      34.17  1:12.73      4:53.16   
                     
11  Karlskrona Herrar [2001]  2001  Karlskrona Simsällskap            4:58.88   
  Oscar Bergelin  2001      34.88  1:14.64      1:14.64   
  Erik Kromnow  2001      33.27  1:12.46      2:27.10   
  Marcus Barkrot  2002      35.53  1:14.67      3:41.77   
  Isak Axelsson  2002      36.62  1:17.11      4:58.88   
                     
12  SK Sydsim Herrar Lag 1  2001  Simklubben Sydsim            5:07.77   
  Dennie Halilovic  2002      32.02  1:08.83      1:08.83   
  Jens Christiansen  2001      36.51  1:16.49      2:25.32   
  Jonathan Seanderdahl  2002      37.41  1:19.09      3:44.41   
  Vilhelm Andersson  2002      38.40  1:23.36      5:07.77   
                     
13  Trelleborg Herrar Lag 2  2002  Trelleborg Sim            5:31.57   
  Linus Hiltonsson  2002      37.06  1:19.03      1:19.03   
  Philip Primetta  2002      40.69  1:25.35      2:44.38   
  Erik Olsson  2002      40.12  1:25.36      4:09.74   
  Douglas Romare  2001      38.42  1:21.83      5:31.57   
                     
SK Triton Lag 2  2001  Simklubben Triton            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  08:58 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  10:11   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 29, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            17.14   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            17.83   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            18.30   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            18.54   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            18.71   
Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap            18.89   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            19.11   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            19.43   
Wilma Nilsson  2004  S71            19.55   
10  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            19.60   
11  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            19.63   
12  Mica Nolén  2004  Simklubben Poseidon            19.70   
13  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            19.72   
14  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            19.76   
15  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            19.86   
16  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            20.14   
17  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            20.39   
18  Anna Gerstenfeld  2004  Malmö Kappsimningsklubb            20.52   
19  Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            20.67   
19  Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            20.67   
21  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            20.73   
22  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            20.86   
23  Felicia Larsson  2004  Trelleborg Sim            22.46   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:11 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  10:11   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 30, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            17.50   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            17.57   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            17.67   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            17.71   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            18.03   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            18.58   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            18.60   
Noah Malmgren  2004  S71            18.72   
Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            19.16   
10  Oscar Bevréus  2006  S71            19.87   
11  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            20.04   
12  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            20.06   
13  Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            20.14   
14  Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            20.19   
15  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            20.43   
16  Jacob Palmqvist  2004  Simklubben Triton            20.63   
17  David Olofsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            20.72   
18  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            20.78   
19  Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            20.94   
20  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            21.10   
21  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            21.19   
22  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            21.73   
23  Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            22.36   
24  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            22.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:11 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            34.78   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            35.25   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            35.97   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            36.33   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            37.16   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            37.88   
Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.42   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            38.68   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.12   
10  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            39.34   
11  Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            39.46   
12  Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            39.57   
13  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            39.65   
14  Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            40.20   
15  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            40.52   
16  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.81   
17  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            40.86   
18  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.09   
19  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            41.62   
20  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            41.66   
21  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            41.85   
22  Victoria Jablonski  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.99   
23  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            42.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            32.20   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.66   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            36.39   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            36.74   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.31   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            37.88   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            38.13   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.57   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.75   
10  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            40.87   
11  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            41.58   
12  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            42.64   
13  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            44.37   
14  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.37   
15  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            45.94   
16  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.29   
17  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            47.95   
18  Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            49.41   
19  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            51.60   
20  Hampus Bengtsson  2003  Landskrona Simsällskap            54.16   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            46.91   
Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            47.94   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.97   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            48.36   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            48.52   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            48.67   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            48.68   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            48.80   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.39   
10  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            50.07   
11  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen            50.08   
12  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            50.14   
13  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.24   
14  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            50.44   
15  Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            50.92   
16  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            50.94   
17  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            50.96   
18  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            51.33   
19  Karolina Clair  2004  Trelleborg Sim            51.45   
20  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            51.52   
21  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            51.53   
22  Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap            51.55   
23  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            53.32   
Liv Malmus  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            47.19   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            49.90   
Jakob Nilsson  2004  Ängelholms Simsällskap            50.78   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            50.96   
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            51.07   
Noah Malmgren  2004  S71            51.37   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            51.86   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            52.00   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            52.08   
10  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            52.16   
11  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            52.96   
12  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            53.22   
13  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            53.41   
14  Cedrik Nilsson  2004  Trelleborg Sim            53.59   
15  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            54.49   
16  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            54.94   
17  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            54.95   
18  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            54.96   
19  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            54.97   
20  Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            55.31   
21  Ragnar Andersson  2004  Simsällskapet Delfin            55.35   
22  Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            58.47   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 35, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim    42.76        1:29.77   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    43.36        1:30.85   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    44.45        1:33.65   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    44.77        1:33.94   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    44.77        1:34.01   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    44.92        1:34.47   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    45.38        1:34.64   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    45.77        1:35.80   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    46.15        1:36.04   
10  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    46.53        1:37.05   
11  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    46.75        1:37.65   
12  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap    45.87        1:37.96   
13  Kajsa Andersson  2003  Simklubben Triton    45.97        1:38.16   
14  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    47.45        1:38.66   
15  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    46.55        1:38.91   
16  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    47.32        1:39.66   
17  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    47.21        1:39.86   
18  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    46.71        1:39.88   
19  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    48.22        1:40.54   
20  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    48.14        1:41.04   
21  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    47.30        1:41.72   
22  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    47.08        1:42.09   
23  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen    48.65        1:42.19   
24  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    49.71        1:44.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71    41.93        1:31.22   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    44.72        1:33.18   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    44.74        1:34.91   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborg Sim    45.03        1:39.98   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    48.12        1:42.22   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    49.63        1:42.53   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    48.82        1:42.73   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    49.44        1:43.64   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    51.05        1:44.71   
10  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    50.24        1:45.75   
11  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    50.93        1:48.33   
12  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    52.74        1:49.98   
13  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    52.50        1:50.12   
14  Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap    52.77        1:50.31   
15  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin    55.36        1:53.81   
16  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap    52.56        1:54.06   
17  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    53.95        1:54.89   
18  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton    55.77        2:00.49   
19  Sixten Olsson  2003  Höganäs Simsällskap    56.12        2:01.39   
20  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    56.64        2:02.31   
21  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    57.69        2:04.73   
Gustaf Stockhausen  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 37, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.16   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            36.19   
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            36.33   
Wilma Nilsson  2004  S71            36.57   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            37.12   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            37.87   
Mica Nolén  2004  Simklubben Poseidon            37.90   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            37.96   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            38.11   
10  Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap            38.41   
11  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            38.78   
12  Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            38.87   
13  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            38.89   
14  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            38.97   
15  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.98   
16  Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            39.06   
17  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            39.12   
18  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            39.13   
19  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            39.51   
20  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            39.85   
21  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.27   
22  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            40.32   
23  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            40.57   
24  Sarah Alklund  2004  Simklubben Hajen            40.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 38, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            33.83   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            34.51   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.61   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            35.36   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            36.13   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            36.86   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            36.98   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            37.30   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            37.35   
10  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            37.72   
11  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            37.82   
12  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            38.00   
13  Jacob Palmqvist  2004  Simklubben Triton            38.47   
14  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.49   
15  Noah Malmgren  2004  S71            38.69   
16  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            38.90   
17  Daniel Vedin  2004  Karlshamns Simklubb            39.12   
18  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            39.23   
19  David Olofsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            39.71   
20  Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            40.87   
21  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            41.17   
22  Oscar Bevréus  2006  S71            41.77   
23  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            42.71   
24  Måns Andersson  2004  Bromöllaortens Simsällskap            42.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:33 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:49   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    32.87        1:09.33   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim    34.02        1:11.18   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    34.93        1:11.86   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    35.00        1:13.93   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    36.37        1:14.90   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    36.21        1:14.91   
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim    35.71        1:15.17   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen    35.76        1:15.57   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    35.57        1:15.67   
10  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    37.54        1:17.10   
11  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    36.80        1:17.69   
11  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    37.68        1:17.69   
13  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.80        1:17.97   
14  Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    37.24        1:18.45   
15  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    38.48        1:18.64   
16  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.88        1:18.91   
17  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    37.25        1:19.21   
18  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    38.20        1:19.67   
19  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    37.86        1:20.26   
20  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    37.33        1:20.49   
21  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    39.70        1:22.20   
22  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    38.40        1:22.22   
23  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    40.11        1:23.00   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:49 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:54   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 40, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71    30.97        1:05.96   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    31.44        1:06.78   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.80        1:09.37   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.07        1:13.71   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    35.56        1:14.87   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    35.85        1:14.91   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.27        1:15.35   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    37.12        1:17.97   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.92        1:18.47   
10  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    35.58        1:19.00   
11  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    37.69        1:19.02   
12  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    36.58        1:19.29   
13  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    38.10        1:20.03   
14  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    38.33        1:20.43   
15  Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    39.58        1:21.59   
16  Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    38.72        1:22.19   
17  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    40.37        1:22.29   
18  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    38.02        1:24.25   
19  Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim    41.08        1:25.44   
20  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin    42.41        1:25.70   
21  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.90        1:25.78   
22  Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap    40.15        1:25.87   
23  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.19        1:26.20   
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:54 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Simiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 41, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ksls Damer [2003]  2003  Kristianstads SLS            2:31.12   
  Annie Thulin  2003      37.49        37.49   
  Frida Jarl Halvarsson  2003      44.89        1:22.38   
  Saga Nyborg  2003      33.98        1:56.36   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      34.76        2:31.12   
                     
Trelleborg Flickor 1  Trelleborg Sim            2:32.34   
  Hannah Olsson-Lindhé  2003      37.84        37.84   
  Emma Feltberger  2003      41.94        1:19.78   
  Ester Eilertsson  2003      38.34        1:58.12   
  Leah Nasilovska  2003      34.22        2:32.34   
                     
Hs Damer [2003] Lag 1  2003  Helsingborgs Simsällskap            2:39.06   
  Hanna P Kinberg  2003      41.23        41.23   
  Alice Persson  2003      46.13        1:27.36   
  Julia Valanzuolo  2003      38.62        2:05.98   
  Angelina Agrell  2003      33.08        2:39.06   
                     
SK Hajen Lag 1  2012  Simklubben Hajen            2:39.29   
  Ella Jeppsson  2003      39.53        39.53   
  Aliah Moberg  2003      44.26        1:23.79   
  Elsa Bitzén  2003      39.09        2:02.88   
  Thea Dahlqvist  2003      36.41        2:39.29   
                     
Landskrona Damer Lag1  2003  Landskrona Simsällskap            2:43.98   
  Matilda Hoff  2003      44.33        44.33   
  Tilde Röiseth  2003      43.68        1:28.01   
  Wilma Rundblad  2003      39.48        2:07.49   
  Linnéa Lindh  2003      36.49        2:43.98   
                     
Höganäs SS Hönsligan  2003  Höganäs Simsällskap            2:46.20   
  Julia Andersson  2003      42.92        42.92   
  Agnes Risholm  2003      43.33        1:26.25   
  Alva Söderberg  2003      39.92        2:06.17