Results for ENA-cupen 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2014 | Utskriftsdatum | 06 september 2014 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2014 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.98 | ||||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 42.98 | ||||||
3 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 43.48 | ||||||
4 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 43.73 | ||||||
5 | Nanny Helgesson | 2003 | Hedemora Simsällskap | 46.40 | ||||||
6 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 46.77 | ||||||
7 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.22 | ||||||
8 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 47.54 | ||||||
9 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 47.59 | ||||||
10 | Erna Demo | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.61 | ||||||
11 | Lina Sjöberg | 2003 | Gimo Simsällskap | 50.46 | ||||||
12 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | 50.96 | ||||||
13 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 51.18 | ||||||
14 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 52.63 | ||||||
15 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 52.78 | ||||||
16 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 53.90 | ||||||
17 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 56.58 | ||||||
18 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 57.01 | ||||||
19 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 57.31 | ||||||
20 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 58.38 | ||||||
21 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 59.20 | ||||||
22 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 1:01.55 | ||||||
- | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.86 | ||||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 35.65 | ||||||
3 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 35.90 | ||||||
4 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 36.37 | ||||||
5 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.81 | ||||||
6 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.40 | ||||||
7 | Wilma Hedberg | 2002 | Gävle Simsällskap | 38.01 | ||||||
8 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 38.36 | ||||||
9 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.49 | ||||||
10 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.80 | ||||||
11 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 40.94 | ||||||
12 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.95 | ||||||
13 | Ella Vogel | 2001 | Hedemora Simsällskap | 41.19 | ||||||
14 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.34 | ||||||
15 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 41.73 | ||||||
16 | Klara Zachrisson | 2001 | Hedemora Simsällskap | 42.66 | ||||||
17 | Cajsa Blomberg | 2002 | Gävle Simsällskap | 42.89 | ||||||
18 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 43.44 | ||||||
19 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 43.48 | ||||||
19 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 43.48 | ||||||
21 | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 43.50 | ||||||
22 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 43.99 | ||||||
23 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.46 | ||||||
24 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.24 | ||||||
25 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 45.86 | ||||||
26 | Julia Hilmersson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 46.82 | ||||||
27 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.89 | ||||||
28 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.08 | ||||||
29 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 54.01 | ||||||
- | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Naomi Sterling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 33.28 | ||||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 33.52 | ||||||
3 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simklubb | 35.78 | ||||||
4 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 35.92 | ||||||
5 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.96 | ||||||
6 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.04 | ||||||
7 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 36.79 | ||||||
8 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 37.02 | ||||||
9 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 37.48 | ||||||
10 | Awaz Nabi Pour | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.50 | ||||||
11 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 39.75 | ||||||
12 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 42.30 | ||||||
13 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.84 | ||||||
- | Michaela Thungren | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 32.45 | ||||||
2 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 35.50 | ||||||
3 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 37.35 | ||||||
4 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 40.02 | ||||||
5 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 september 2014 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:14 |