Results for Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Dronning Dorothea Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stvne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangr | Kolding Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 24 april 2015 |
Lb 5, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 0-1998 |
Kravtid VM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - rgang-1999 - xx / rgang-2000 - xx |
Drenge - Grp 2 - rgang-2001 - xx / rgang-2002 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Ohrt | 1997 | 32.96 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Joachim Lindquist | 1994 | 33.68 | |||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Martin Holmershj | 1998 | 35.61 | |||||||
Ikast Svmmeklub | ||||||||||
4 | Mark Andersen | 1997 | 35.81 | |||||||
Ikast Svmmeklub | ||||||||||
5 | Eik Panduro | 1998 | 39.13 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
Lb 5, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1999-2000 |
Kravtid VM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - rgang-1999 - xx / rgang-2000 - xx |
Drenge - Grp 2 - rgang-2001 - xx / rgang-2002 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Juul | 2000 | 33.65 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
2 | Andreas Norup | 1999 | 35.01 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 36.91 | |||||||
Ikast Svmmeklub | ||||||||||
4 | August Terp Larsen | 1999 | 37.90 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 39.73 | |||||||
Ikast Svmmeklub | ||||||||||
6 | Frederik L. Hansen | 1999 | 40.50 | |||||||
Svmmeklubben Opnr | ||||||||||
7 | Malthe Sielemann | 1999 | 40.97 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Emil Henriksen | 1999 | 47.79 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Lb 5, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2001-2002 |
Kravtid VM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - rgang-1999 - xx / rgang-2000 - xx |
Drenge - Grp 2 - rgang-2001 - xx / rgang-2002 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 35.13 | |||||||
Svmmeklubben Snderborg | ||||||||||
2 | Carl Terp Larsen | 2001 | 35.77 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 35.79 | |||||||
Ikast Svmmeklub | ||||||||||
4 | Emil Kragh | 2001 | 36.82 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
5 | Rasmus Hald | 2001 | 37.22 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | William Ohrt | 2002 | 38.53 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Kasper Hst Stenbk | 2001 | 39.14 | |||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Oliver Salby | 2001 | 39.33 | |||||||
Svmmeklubben Opnr | ||||||||||
9 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 39.66 | |||||||
Svmmeklubben Opnr | ||||||||||
10 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 40.19 | |||||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
11 | Joshua Dannevang | 2002 | 41.04 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Mads rum Damgaard | 2001 | 44.48 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | August Bruun Henriksen | 2002 | 47.40 | |||||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
14 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 48.50 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Jeppe Sgaard Rasmussen | 2002 | 51.27 | |||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 51.69 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | William Jensen | 2002 | 53.09 | |||||||
Svmmeklubben Opnr | ||||||||||
18 | Andreas Hauger | 2002 | 53.75 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
- | Casper Brinch | 2002 | DSQ | fl armtag uv eft st | ||||||
Svmmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Karl Johansen | 2002 | DSQ | fl arm uv eft st | ||||||
Delta Svm | ||||||||||
Lb 5, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 |
Kravtid VM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - rgang-1999 - xx / rgang-2000 - xx |
Drenge - Grp 2 - rgang-2001 - xx / rgang-2002 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjr | 2003 | 40.33 | |||||||
Svmmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Lauritz Baad Ellekjr | 2003 | 41.41 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
3 | Karl August B. Balle | 2003 | 44.14 | |||||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer Skinhj | 2003 | 45.10 | |||||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
5 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 45.20 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
6 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 48.25 | |||||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
7 | Laurids Steen | 2004 | 49.06 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
8 | Bjrn Cramer Hansen | 2004 | 50.52 | |||||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
9 | Niels Dssing | 2003 | 51.84 | |||||||
Svmmeklubben Opnr | ||||||||||
10 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 53.48 | |||||||
Svmmeklubben Snderborg | ||||||||||
11 | Alexander Rinder | 2003 | 54.02 | |||||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
12 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 54.06 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Tobias G. Srensen | 2003 | 54.42 | |||||||
Svmmeklubben Snderborg | ||||||||||
14 | Enzo Sorgini | 2003 | 54.80 | |||||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
15 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 56.66 | |||||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
16 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 57.35 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | 57.40 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Frederik Kjlby | 2004 | 57.81 | |||||||
Svmmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 58.57 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
20 | Kevin Salby | 2003 | 59.05 | |||||||
Svmmeklubben Opnr | ||||||||||
21 | Jens Nielsen | 2003 | 1:00.24 | |||||||
Svmmeklubben Opnr | ||||||||||
- | Julius S. Weiergang | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
Lb 5, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2015 |
Kravtid VM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - rgang-1999 - xx / rgang-2000 - xx |
Drenge - Grp 2 - rgang-2001 - xx / rgang-2002 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 48.89 | |||||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
2 | August Taul | 2006 | 55.63 | |||||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
3 | Max Venborg Kromann | 2005 | 56.87 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
4 | Oskar Puggaard Bgeskov | 2006 | 57.49 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
5 | Christian Roed | 2006 | 1:08.62 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
6 | Thor Majgrd | 2005 | 1:08.73 | |||||||
Svmmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Tobias Sjrup Jensen | 2006 | 1:10.40 | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
- | Moritz Hartmann | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
- | Nicholai Emil Andresen | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
- | Nikolai Uerkermann Olsen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
- | Emil Winther | 2006 | DSQ | asym armtag | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 18:07 |