Resultat för Rollo-uinnit 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Sunnuntaiaamu
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 12:55 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 kesäkuu 2014 |
Laji 31, 100m PU T12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ina Pollari | 2002 | 444 | 1:13.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Mia Pentti | 2002 | 443 | 1:13.41 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Emma Uusküla | 2002 | 414 | 1:15.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Anniina Kallio | 2002 | 389 | 1:16.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Elisa Vakkuri | 2002 | 357 | 1:18.88 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 355 | 1:19.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Julia Koivisto | 2002 | 350 | 1:19.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Emilie Pärnänen | 2002 | 345 | 1:19.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Lena Maula | 2002 | 335 | 1:20.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Alexandra Arenius | 2002 | 333 | 1:20.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Olga Koskinen | 2002 | 333 | 1:20.74 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Roosa Rantala | 2002 | 328 | 1:21.17 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Peppi Siirtola | 2002 | 320 | 1:21.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Lilli Louhikoski | 2002 | 311 | 1:22.54 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Nea Winqvist | 2002 | 306 | 1:22.99 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Sofia Nieminen | 2002 | 305 | 1:23.14 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Emmi Kaunisto | 2002 | 302 | 1:23.36 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Sini Silvennoinen | 2002 | 302 | 1:23.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Emma von Dickoff | 2002 | 296 | 1:23.96 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Mirka Mettinen | 2002 | 292 | 1:24.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Charlotte Ingberg | 2002 | 291 | 1:24.40 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Iida Nyman | 2002 | 291 | 1:24.44 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
23 | Anna Vira | 2002 | 291 | 1:24.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Oona Laakso | 2002 | 290 | 1:24.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Emma Issakainen | 2002 | 287 | 1:24.80 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
26 | Isa Vehkaoja | 2002 | 287 | 1:24.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Helmi Heinonen | 2002 | 281 | 1:25.42 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Siri Auvinen | 2002 | 279 | 1:25.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Viivi Puolakka | 2002 | 278 | 1:25.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Petra Heikkinen | 2002 | 259 | 1:27.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Olivia Koski | 2002 | 256 | 1:28.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Nea Nygård | 2002 | 256 | 1:28.06 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
33 | Annika Toiviainen | 2002 | 256 | 1:28.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Aada Sulasalmi | 2002 | 255 | 1:28.27 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
35 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | 251 | 1:28.67 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
36 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 247 | 1:29.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Venla Suihkonen | 2002 | 247 | 1:29.19 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Sara Virtanen | 2002 | 245 | 1:29.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Olivia Weuro | 2002 | 245 | 1:29.41 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
40 | Venla Pesu | 2002 | 243 | 1:29.63 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
41 | Helmi Tossavainen | 2002 | 242 | 1:29.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Helmi Viitasalo | 2002 | 242 | 1:29.81 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
42 | Viivi Kuusinen | 2002 | 242 | 1:29.81 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Mathilda Kalenius | 2002 | 239 | 1:30.13 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
45 | Emma Jokilammi | 2002 | 239 | 1:30.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
46 | Linnea Urvikko | 2002 | 238 | 1:30.25 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Liisa Räikkönen | 2002 | 236 | 1:30.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
48 | Emma Kajanto | 2002 | 235 | 1:30.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
49 | Reetta Kuusisto | 2002 | 235 | 1:30.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Vera Vartiainen | 2002 | 233 | 1:30.95 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
51 | Verna Rostedt | 2002 | 232 | 1:31.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 227 | 1:31.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Jenny Kareinen | 2002 | 225 | 1:31.95 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
54 | Tinja Turunen | 2002 | 224 | 1:32.12 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
55 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 223 | 1:32.23 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
56 | Elina Palojärvi | 2002 | 222 | 1:32.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
57 | Mette Hämeenaho | 2002 | 220 | 1:32.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
58 | Ilona Juuri | 2002 | 217 | 1:33.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
59 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 216 | 1:33.23 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
60 | Pinja Paulomo | 2002 | 216 | 1:33.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Lumi Linnakylä | 2002 | 213 | 1:33.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
62 | Wilma Rintala | 2002 | 212 | 1:33.74 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
63 | Venla Salminen | 2002 | 212 | 1:33.81 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
64 | Emilia Skinnari | 2002 | 210 | 1:34.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
64 | Viivi Merisalo | 2002 | 210 | 1:34.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
66 | Siiri Välimaa | 2002 | 207 | 1:34.52 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
67 | Jenna Kallio | 2002 | 205 | 1:34.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
68 | Henriikka Nurminen | 2002 | 204 | 1:35.05 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
69 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 200 | 1:35.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
70 | Enni Lahtinen | 2002 | 197 | 1:36.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
70 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 197 | 1:36.07 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
72 | Maisa Mielikäinen | 2002 | 197 | 1:36.14 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
73 | Emmi Heine | 2002 | 197 | 1:36.18 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
74 | Maria Hemmi | 2002 | 194 | 1:36.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
75 | Mette Hyvärinen | 2002 | 194 | 1:36.62 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
76 | Emmi Uotila | 2002 | 193 | 1:36.73 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
77 | Hilla Hirvikoski | 2002 | 186 | 1:38.00 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
78 | Veera Wallin | 2002 | 185 | 1:38.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
79 | Janita Brunila | 2002 | 183 | 1:38.55 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
80 | Pauliina Piirainen | 2002 | 182 | 1:38.65 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
81 | Alida Öhberg | 2002 | 182 | 1:38.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
82 | Katariina Rautiainen | 2002 | 180 | 1:39.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
83 | Vilma Norja | 2002 | 177 | 1:39.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
84 | Katariina Kourula | 2002 | 177 | 1:39.59 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
85 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 176 | 1:39.80 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
86 | Julia Salminen | 2002 | 176 | 1:39.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
87 | Pinja Österman | 2002 | 174 | 1:40.10 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
88 | Meri Lauronen | 2002 | 171 | 1:40.82 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
89 | Ronja Nurminen | 2002 | 169 | 1:41.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
90 | Julie Wiik | 2002 | 169 | 1:41.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
91 | Vilma Tuokko | 2002 | 163 | 1:42.28 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
92 | Annina Toimela | 2002 | 161 | 1:42.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
93 | Anni Savolainen | 2002 | 160 | 1:42.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
94 | Liina Salin | 2002 | 138 | 1:48.13 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
- | Ada Malm | 2002 | DNS | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
- | Emilia Liven | 2002 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Katariina Niemi | 2002 | DNF | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Jessi Nurmela | 2002 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Josefiina Kause | 2002 | DSQ | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Nella Korpela | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Paula Kivi | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura | Tulostusaika | 12:55 |