Results for Hela-uinnit 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Aamujakso
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hela-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:13 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, N, T-15 200 m ru, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
596 |
37.73 |
1:20.90 |
2:02.71 |
|
2:45.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiina Merenluoto |
2000 |
|
569 |
37.80 |
1:19.63 |
2:02.83 |
|
2:47.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
563 |
38.08 |
1:20.87 |
2:04.64 |
|
2:48.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
482 |
40.46 |
1:26.73 |
2:12.30 |
|
2:57.31 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
478 |
42.23 |
1:28.42 |
2:13.50 |
|
2:57.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henni Känkänen |
1999 |
|
471 |
39.56 |
1:25.44 |
2:11.77 |
|
2:58.69 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johanna Suova |
1999 |
|
467 |
40.79 |
1:26.41 |
2:14.20 |
|
2:59.26 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Paula Peltola |
2001 |
|
466 |
40.72 |
1:27.74 |
2:14.58 |
|
2:59.38 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Räike |
1999 |
|
458 |
41.06 |
1:27.20 |
2:14.14 |
|
3:00.39 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Fanni Pirhonen |
2000 |
|
454 |
39.55 |
1:24.12 |
2:13.81 |
|
3:00.99 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
453 |
39.72 |
1:26.83 |
2:14.85 |
|
3:01.10 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
451 |
42.46 |
1:29.22 |
2:15.19 |
|
3:01.32 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kia Karike |
1999 |
|
443 |
42.82 |
1:28.01 |
2:15.39 |
|
3:02.41 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alika Tsvrtkova |
2000 |
|
441 |
41.20 |
1:27.54 |
2:16.83 |
|
3:02.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maria Yli-Jama |
1999 |
|
440 |
41.59 |
1:28.57 |
2:14.75 |
|
3:02.79 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
439 |
41.48 |
1:29.00 |
2:17.85 |
|
3:02.93 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jenna Miettinen |
1999 |
|
438 |
40.90 |
1:27.60 |
2:15.43 |
|
3:03.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Annika Lepistö |
2001 |
|
418 |
42.94 |
1:31.00 |
2:18.88 |
|
3:05.97 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Micaela Orellana |
1999 |
|
414 |
43.15 |
1:31.22 |
2:19.52 |
|
3:06.64 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Fanny Vuollet |
1999 |
|
409 |
40.96 |
1:27.74 |
2:16.99 |
|
3:07.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anniina Murto |
2001 |
|
407 |
41.45 |
1:31.14 |
2:19.65 |
|
3:07.58 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
394 |
43.23 |
1:29.85 |
2:21.24 |
|
3:09.75 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Riikka Yli-Jama |
2000 |
|
391 |
44.64 |
1:32.11 |
2:21.28 |
|
3:10.21 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tessa Helenius |
2000 |
|
388 |
41.02 |
1:29.77 |
2:19.11 |
|
3:10.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anni Eloranta |
2001 |
|
388 |
42.77 |
1:30.56 |
2:21.45 |
|
3:10.60 |
|
|
Swimming Team Riksu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Milla-Marita Anttila |
2000 |
|
372 |
43.26 |
1:30.77 |
2:23.28 |
|
3:13.27 |
|
|
Uimaseura KoVe-Ve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Eevi Kotiranta |
2001 |
|
371 |
43.81 |
1:33.37 |
2:25.03 |
|
3:13.56 |
|
|
Uimaseura KoVe-Ve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Hilda Harle |
2001 |
|
368 |
44.17 |
1:34.58 |
2:25.17 |
|
3:13.98 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Iida Vallenius |
1999 |
|
364 |
44.34 |
1:34.59 |
2:24.22 |
|
3:14.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sofia Lindfors |
1999 |
|
353 |
42.10 |
1:31.78 |
2:23.65 |
|
3:16.68 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Janette Setälä |
2001 |
|
353 |
45.19 |
1:36.98 |
2:27.07 |
|
3:16.79 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Jasmin Rosnell |
2000 |
|
346 |
44.88 |
1:36.56 |
2:27.83 |
|
3:18.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Nitta Rantanen |
2000 |
|
346 |
44.74 |
1:35.91 |
2:27.26 |
|
3:18.10 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Nea Eränpalo |
2001 |
|
339 |
44.45 |
1:33.75 |
2:26.51 |
|
3:19.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Venla Salminen |
2002 |
|
339 |
44.72 |
1:36.46 |
2:30.03 |
|
3:19.44 |
|
|
Someron Esa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mette Hyvärinen |
2002 |
|
337 |
47.59 |
1:38.77 |
2:32.16 |
|
3:19.89 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Meri Pohjola |
2001 |
|
321 |
48.13 |
1:39.95 |
2:32.41 |
|
3:23.08 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Petra Uusikumpu |
2001 |
|
320 |
45.26 |
1:37.37 |
2:30.31 |
|
3:23.27 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Oona Kuusivaara |
2002 |
|
279 |
51.99 |
1:44.97 |
2:40.22 |
|
3:32.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Veera Järvinen |
2000 |
|
269 |
49.75 |
1:44.64 |
2:40.71 |
|
3:35.33 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Petra Puronurmi |
2000 |
|
267 |
49.58 |
1:45.85 |
2:41.84 |
|
3:35.92 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Vilhelmiina Pusa |
2001 |
|
227 |
51.09 |
1:49.30 |
2:51.31 |
|
3:48.02 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Ellen Strandberg |
2002 |
|
211 |
52.30 |
1:51.91 |
2:53.32 |
|
3:53.60 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Martta Haarala |
2001 |
|
209 |
52.40 |
1:52.92 |
2:54.93 |
|
3:54.06 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anni Aro |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella-Maria Tiainen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saara Sojolin |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
150 m |
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, N, T-15 200 m ru, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
472 |
38.25 |
1:23.56 |
2:10.92 |
|
2:58.61 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Metsämäki |
1998 |
|
471 |
40.62 |
1:25.41 |
2:11.98 |
|
2:58.74 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elli-Nora Kaarto |
1997 |
|
411 |
44.05 |
1:30.30 |
2:19.05 |
|
3:07.04 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roosa Hjelm |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:13 |
|