Resultat för Neptuniaden 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Nilsson | 1992 | Spårvägens Simförening | 28.70 | ||||||
2 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 28.76 | ||||||
3 | Sohvi Nenonen | 1999 | Cetus Espoo | 28.87 | ||||||
4 | Ebba Rosenquist | 1989 | Simklubben Triton | 28.92 | ||||||
5 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 29.30 | ||||||
6 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.39 | ||||||
7 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 29.80 | ||||||
8 | Sini Koivu | 1999 | Cetus Espoo | 29.87 | ||||||
9 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.08 | ||||||
10 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 30.16 | ||||||
11 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 30.39 | ||||||
12 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.45 | ||||||
13 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.47 | ||||||
14 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 30.54 | ||||||
15 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.83 | ||||||
16 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 31.07 | ||||||
17 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.16 | ||||||
18 | Emma Suomio | 1998 | Aurajoen Uinti | 31.31 | ||||||
18 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.31 | ||||||
20 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 31.41 | ||||||
21 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.42 | ||||||
22 | Jennie Sveronius | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 31.54 | ||||||
23 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.76 | ||||||
24 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.99 | ||||||
25 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 32.20 | ||||||
26 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 32.36 | ||||||
27 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.48 | ||||||
28 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.76 | ||||||
29 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.80 | ||||||
30 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 32.96 | ||||||
31 | Milla Inkeroinen | 1998 | Cetus Espoo | 33.14 | ||||||
32 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 33.50 | ||||||
33 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.51 | ||||||
34 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.71 | ||||||
34 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.71 | ||||||
36 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 33.81 | ||||||
37 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.09 | ||||||
38 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.23 | ||||||
39 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 34.26 | ||||||
40 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.47 | ||||||
41 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 34.67 | ||||||
42 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 35.24 | ||||||
42 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.24 | ||||||
44 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 35.25 | ||||||
45 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 35.30 | ||||||
46 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.50 | ||||||
47 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.59 | ||||||
48 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.65 | ||||||
49 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 35.74 | ||||||
50 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 35.78 | ||||||
51 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 35.87 | ||||||
52 | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.94 | ||||||
53 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 36.18 | ||||||
54 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.25 | ||||||
55 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.34 | ||||||
56 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.35 | ||||||
57 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 37.06 | ||||||
58 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simklubb | 37.07 | ||||||
59 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 37.19 | ||||||
60 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.28 | ||||||
61 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 37.54 | ||||||
62 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 37.58 | ||||||
63 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 37.76 | ||||||
64 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.84 | ||||||
64 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 37.84 | ||||||
66 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.90 | ||||||
67 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 38.14 | ||||||
68 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.42 | ||||||
69 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.93 | ||||||
70 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.98 | ||||||
71 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 39.41 | ||||||
72 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.68 | ||||||
73 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 39.71 | ||||||
74 | Anastasya Chainago | 2000 | Södertälje Simsällskap | 39.79 | ||||||
75 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.46 | ||||||
76 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 40.64 | ||||||
77 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.68 | ||||||
78 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 41.04 | ||||||
79 | Johanna Sandahl | 2000 | Simklubben Neptun | 41.41 | ||||||
80 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 41.47 | ||||||
81 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 41.54 | ||||||
82 | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.89 | ||||||
83 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 41.94 | ||||||
84 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.28 | ||||||
85 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 42.38 | ||||||
86 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.59 | ||||||
87 | Daphne Thörn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.87 | ||||||
88 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 42.89 | ||||||
89 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 42.99 | ||||||
90 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 43.29 | ||||||
91 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 43.50 | ||||||
92 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simklubb | 43.74 | ||||||
93 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 43.93 | ||||||
94 | Lisa Johnsson | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.65 | ||||||
95 | Alice Österberg | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 45.52 | ||||||
96 | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | 45.69 | ||||||
97 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.76 | ||||||
98 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 45.87 | ||||||
- | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 24.84 | ||||||
2 | Jacob Thulin | 1991 | Simklubben Neptun | 25.21 | ||||||
3 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 25.26 | ||||||
4 | Niklas Borin | 1989 | Turebergs Simklubb | 25.74 | ||||||
5 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 26.12 | ||||||
6 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.21 | ||||||
7 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 26.25 | ||||||
8 | Linus Magnusson | 1990 | Simklubben Neptun | 26.31 | ||||||
9 | Nikita Saunonen | 1997 | Aurajoen Uinti | 26.64 | ||||||
10 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 26.93 | ||||||
11 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.95 | ||||||
12 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.23 | ||||||
13 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 27.33 | ||||||
14 | Sebastian Karlsson | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.64 | ||||||
15 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 27.72 | ||||||
16 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 27.74 | ||||||
17 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 27.82 | ||||||
18 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.02 | ||||||
19 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 28.03 | ||||||
20 | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømme Club | 28.13 | ||||||
21 | Andreas Taflin | 1973 | Simklubben Neptun | 28.16 | ||||||
21 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.16 | ||||||
23 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 28.20 | ||||||
24 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.44 | ||||||
25 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 28.51 | ||||||
26 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.68 | ||||||
27 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.69 | ||||||
28 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 28.73 | ||||||
29 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 28.88 | ||||||
30 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.91 | ||||||
31 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 29.25 | ||||||
32 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 29.26 | ||||||
33 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 29.36 | ||||||
34 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 29.42 | ||||||
35 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.48 | ||||||
35 | Ossi Airaksinen | 1996 | Aurajoen Uinti | 29.48 | ||||||
37 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 29.52 | ||||||
38 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.54 | ||||||
39 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim | 29.57 | ||||||
40 | Cristian de Andrade | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.86 | ||||||
41 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 30.24 | ||||||
42 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 30.35 | ||||||
43 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.45 | ||||||
44 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simklubb | 30.84 | ||||||
45 | Patrik Asp | 1966 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.26 | ||||||
46 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.32 | ||||||
47 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 31.50 | ||||||
48 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.61 | ||||||
49 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 32.08 | ||||||
49 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.08 | ||||||
51 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.11 | ||||||
52 | Filip Forsman | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.14 | ||||||
53 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 32.54 | ||||||
54 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.56 | ||||||
55 | Karl Wallenberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.90 | ||||||
56 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 34.09 | ||||||
56 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.09 | ||||||
58 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 34.17 | ||||||
59 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 34.36 | ||||||
60 | Jasiek Rowinski | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 35.18 | ||||||
61 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 35.75 | ||||||
62 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 36.70 | ||||||
63 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.96 | ||||||
64 | Jesper Lietzen | 2002 | Aurajoen Uinti | 37.06 | ||||||
65 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.19 | ||||||
66 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 37.22 | ||||||
67 | Oscar Grönqvist | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.76 | ||||||
68 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 38.03 | ||||||
69 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.11 | ||||||
70 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 39.26 | ||||||
71 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 39.29 | ||||||
72 | Edvin Nordling | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.52 | ||||||
73 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.61 | ||||||
74 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.83 | ||||||
75 | Adam Schmidt | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.21 | ||||||
75 | Oliver Soneborg | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.21 | ||||||
77 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 40.97 | ||||||
78 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 43.37 | ||||||
79 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 43.47 | ||||||
80 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 46.97 | ||||||
81 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 54.56 | ||||||
- | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | David Olsson | 2001 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aino Otava | 1999 | Cetus Espoo | 28.61 | 59.43 | |||||
2 | Mirva Kallström | 1999 | Cetus Espoo | 29.43 | 1:00.15 | |||||
3 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 29.35 | 1:01.64 | |||||
4 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.38 | 1:01.71 | |||||
5 | Adelia Spångberg | 1999 | Cetus Espoo | 30.26 | 1:02.43 | |||||
6 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.58 | 1:02.59 | |||||
7 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.94 | 1:02.81 | |||||
8 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 30.57 | 1:03.04 | |||||
9 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 30.29 | 1:03.13 | |||||
10 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.80 | 1:03.18 | |||||
11 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.33 | 1:03.20 | |||||
12 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.84 | 1:03.97 | |||||
13 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 30.76 | 1:04.00 | |||||
14 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 30.28 | 1:04.67 | |||||
15 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.25 | 1:04.76 | |||||
16 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.08 | 1:04.86 | |||||
17 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.28 | 1:05.01 | |||||
18 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 30.62 | 1:05.11 | |||||
19 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.58 | 1:05.33 | |||||
20 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.62 | 1:05.39 | |||||
21 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.64 | 1:05.50 | |||||
22 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.80 | 1:05.88 | |||||
23 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.49 | 1:05.92 | |||||
24 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.60 | 1:05.94 | |||||
25 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.84 | 1:06.00 | |||||
26 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.77 | 1:06.02 | |||||
27 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.48 | 1:06.51 | |||||
28 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 31.96 | 1:06.71 | |||||
28 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 31.18 | 1:06.71 | |||||
30 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 32.18 | 1:06.81 | |||||
30 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.42 | 1:06.81 | |||||
32 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.05 | 1:06.82 | |||||
33 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.31 | 1:06.99 | |||||
34 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 32.84 | 1:07.00 | |||||
35 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 32.15 | 1:07.15 | |||||
36 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.43 | 1:07.40 | |||||
37 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.67 | 1:07.46 | |||||
38 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 32.17 | 1:07.70 | |||||
38 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.31 | 1:07.70 | |||||
40 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 31.95 | 1:07.82 | |||||
41 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.41 | 1:07.86 | |||||
42 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.78 | 1:07.97 | |||||
43 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.44 | 1:07.99 | |||||
44 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.61 | 1:08.01 | |||||
45 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 32.90 | 1:08.16 | |||||
46 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.34 | 1:08.65 | |||||
47 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.25 | 1:08.69 | |||||
48 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.14 | 1:08.83 | |||||
49 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.16 | 1:09.17 | |||||
50 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.27 | 1:09.32 | |||||
51 | Linn Modée | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.06 | 1:09.38 | |||||
52 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 33.48 | 1:09.46 | |||||
53 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.06 | 1:09.53 | |||||
54 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 33.40 | 1:09.60 | |||||
55 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 34.24 | 1:09.73 | |||||
56 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.02 | 1:09.96 | |||||
57 | Kristin Oie | 1999 | Stavanger Svømme Club | 33.90 | 1:10.20 | |||||
58 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.97 | 1:10.26 | |||||
59 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.74 | 1:10.35 | |||||
60 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.35 | 1:10.40 | |||||
61 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.15 | 1:10.60 | |||||
62 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 33.57 | 1:10.65 | |||||
63 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.35 | 1:10.93 | |||||
64 | Ida-Linn Silfors | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.48 | 1:10.98 | |||||
65 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.80 | 1:10.99 | |||||
66 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.03 | 1:11.21 | |||||
67 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.40 | 1:11.22 | |||||
68 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 34.89 | 1:11.40 | |||||
69 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.45 | 1:11.45 | |||||
70 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.06 | 1:11.49 | |||||
71 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.78 | 1:11.88 | |||||
72 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.56 | 1:11.90 | |||||
73 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.70 | 1:12.09 | |||||
74 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 33.59 | 1:12.13 | |||||
75 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.23 | 1:12.25 | |||||
76 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.37 | 1:12.37 | |||||
77 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 33.96 | 1:12.55 | |||||
78 | Liv Falk | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.24 | 1:12.71 | |||||
79 | Mirjam Amouri | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.93 | 1:12.97 | |||||
80 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.62 | 1:13.08 | |||||
81 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.77 | 1:13.27 | |||||
81 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.07 | 1:13.27 | |||||
83 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.70 | 1:13.42 | |||||
84 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.97 | 1:13.78 | |||||
85 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.25 | 1:14.69 | |||||
86 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 36.22 | 1:15.25 | |||||
87 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 35.91 | 1:15.29 | |||||
88 | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.10 | 1:15.31 | |||||
89 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.91 | 1:15.32 | |||||
90 | Samantha Esfandiari | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.89 | 1:16.09 | |||||
91 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 36.18 | 1:16.18 | |||||
92 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.62 | 1:16.30 | |||||
93 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.28 | 1:16.49 | |||||
94 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 35.96 | 1:16.94 | |||||
95 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 36.73 | 1:16.98 | |||||
96 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.42 | 1:17.08 | |||||
97 | Anastasya Chainago | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.91 | 1:17.21 | |||||
98 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.85 | 1:17.29 | |||||
99 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.19 | 1:17.43 | |||||
100 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:18.08 | 1:18.08 | |||||
101 | Johanna Sandahl | 2000 | Simklubben Neptun | 37.53 | 1:18.11 | |||||
102 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.37 | 1:18.49 | |||||
103 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.03 | 1:18.87 | |||||
104 | Moa Fougner | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.37 | 1:18.93 | |||||
105 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 38.02 | 1:19.05 | |||||
106 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.40 | 1:19.26 | |||||
107 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.02 | 1:19.98 | |||||
108 | Josefin Asp | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.91 | 1:20.46 | |||||
109 | Victoria Steigård | 1999 | Simklubben Neptun | 38.90 | 1:23.27 | |||||
110 | Lisa Johnsson | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.09 | 1:32.17 | |||||
111 | Alice Österberg | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 43.63 | 1:37.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 25.78 | 53.20 | |||||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 26.24 | 54.72 | |||||
3 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.44 | 54.95 | |||||
4 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 27.42 | 57.53 | |||||
5 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 27.63 | 57.56 | |||||
6 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.04 | 58.46 | |||||
7 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 28.36 | 58.59 | |||||
8 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 29.66 | 59.35 | |||||
9 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 28.08 | 59.43 | |||||
10 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 27.68 | 59.49 | |||||
11 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 28.20 | 1:00.14 | |||||
12 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 28.84 | 1:00.34 | |||||
13 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.53 | 1:00.84 | |||||
14 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 28.91 | 1:01.09 | |||||
15 | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | 29.64 | 1:01.26 | |||||
16 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 29.62 | 1:01.42 | |||||
17 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 29.45 | 1:01.77 | |||||
18 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 29.76 | 1:01.97 | |||||
19 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 29.29 | 1:02.04 | |||||
20 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 30.02 | 1:02.59 | |||||
21 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.33 | 1:02.77 | |||||
22 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 30.38 | 1:02.98 | |||||
23 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 30.24 | 1:03.08 | |||||
24 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.20 | 1:03.20 | |||||
25 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 30.51 | 1:03.48 | |||||
26 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.12 | 1:04.48 | |||||
27 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 30.34 | 1:04.55 | |||||
28 | Samir Noory | 1999 | Södertälje Simsällskap | 30.84 | 1:04.78 | |||||
29 | Jasiek Rowinski | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 31.61 | 1:05.62 | |||||
30 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.94 | 1:05.68 | |||||
31 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 30.85 | 1:05.94 | |||||
32 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 31.69 | 1:06.10 | |||||
33 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.39 | 1:06.14 | |||||
34 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 30.91 | 1:06.20 | |||||
35 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 32.43 | 1:06.28 | |||||
36 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.25 | 1:06.31 | |||||
37 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 31.75 | 1:06.57 | |||||
38 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 31.59 | 1:06.83 | |||||
39 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.78 | 1:06.95 | |||||
40 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.28 | 1:07.35 | |||||
41 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.98 | 1:07.37 | |||||
42 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 31.86 | 1:08.47 | |||||
43 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.58 | 1:08.86 | |||||
44 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.77 | 1:09.27 | |||||
45 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 33.63 | 1:09.29 | |||||
46 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.98 | 1:09.35 | |||||
47 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.99 | 1:09.96 | |||||
48 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 33.04 | 1:10.12 | |||||
49 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.39 | 1:10.13 | |||||
50 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.47 | 1:10.26 | |||||
51 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 33.74 | 1:10.33 | |||||
52 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.01 | 1:10.69 | |||||
53 | Elias Hysing | 2000 | Simklubben Neptun | 32.13 | 1:11.18 | |||||
54 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.98 | 1:11.36 | |||||
55 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 34.42 | 1:12.33 | |||||
56 | Oscar Grönqvist | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.91 | 1:13.46 | |||||
57 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 35.21 | 1:15.01 | |||||
58 | Adam Schmidt | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.61 | 1:15.41 | |||||
59 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 34.72 | 1:15.67 | |||||
60 | Oliver Soneborg | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.94 | 1:16.50 | |||||
61 | Edvin Nordling | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.60 | 1:21.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.92 | 1:01.86 | 1:34.59 | 2:06.92 | |||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 29.77 | 1:02.32 | 1:35.51 | 2:08.04 | |||
3 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.31 | 1:02.61 | 1:35.62 | 2:08.98 | |||
4 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 30.42 | 1:03.69 | 1:37.65 | 2:11.08 | |||
5 | Ebba Rosenquist | 1989 | Simklubben Triton | 30.92 | 1:04.22 | 1:38.39 | 2:11.82 | |||
6 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.78 | 1:05.31 | 1:39.19 | 2:12.80 | |||
7 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 31.11 | 1:04.46 | 1:38.40 | 2:13.51 | |||
8 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.63 | 1:04.03 | 1:39.22 | 2:14.63 | |||
9 | Desirée Andersson | 1990 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.93 | 1:06.37 | 1:42.49 | 2:18.72 | |||
10 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.05 | 1:07.08 | 1:43.37 | 2:20.40 | |||
11 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.44 | 1:10.20 | 1:47.08 | 2:23.82 | |||
12 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.64 | 1:12.93 | 1:51.72 | 2:27.88 | |||
13 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.85 | 1:13.30 | 1:52.57 | 2:31.13 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.53 | 58.00 | 1:28.11 | 1:56.31 | |||
2 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.57 | 57.08 | 1:27.63 | 1:57.70 | |||
3 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.34 | 58.00 | 1:28.36 | 1:58.65 | |||
4 | Jacob Thulin | 1991 | Simklubben Neptun | 27.66 | 58.35 | 1:29.10 | 2:00.26 | |||
5 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.18 | 58.92 | 1:30.79 | 2:02.04 | |||
6 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.28 | 59.61 | 1:31.90 | 2:02.53 | |||
7 | Robert Makhinya | 1995 | Simklubben Neptun | 28.07 | 58.98 | 1:32.19 | 2:05.10 | |||
7 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.65 | 59.85 | 1:32.22 | 2:05.10 | |||
9 | Adam Karlsson | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.48 | 58.95 | 1:31.80 | 2:05.34 | |||
10 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.99 | 1:01.12 | 1:33.57 | 2:06.49 | |||
11 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 27.96 | 1:01.61 | 1:35.35 | 2:08.36 | |||
12 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.27 | 1:02.21 | 1:35.47 | 2:08.61 | |||
13 | Johan Dahlgren | 1986 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.19 | 1:01.34 | 1:34.86 | 2:09.16 | |||
14 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.89 | 1:01.78 | 1:36.15 | 2:10.13 | |||
15 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 29.36 | 1:02.08 | 1:36.59 | 2:10.59 | |||
16 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.53 | 1:02.36 | 1:37.50 | 2:12.18 | |||
17 | Andreas Rotstam | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.60 | 1:01.02 | 1:36.39 | 2:13.18 | |||
18 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 30.08 | 1:04.37 | 1:42.20 | 2:19.55 | |||
19 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.48 | 1:07.99 | 1:44.58 | 2:19.79 | |||
20 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.22 | 1:06.96 | 1:43.69 | 2:20.16 | |||
21 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.92 | 1:06.90 | 1:43.86 | 2:20.58 | |||
22 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simklubb | 32.64 | 1:10.14 | 1:47.04 | 2:24.20 | |||
23 | Patrik Nilsson | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.56 | 1:08.82 | 1:46.72 | 2:24.73 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Reetta Rantakokko | 2001 | Aurajoen Uinti | 33.18 | 1:09.95 | |||||
2 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.44 | 1:10.04 | |||||
3 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.28 | 1:15.50 | |||||
4 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.89 | 1:15.65 | |||||
5 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.65 | 1:15.97 | |||||
6 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 35.11 | 1:16.28 | |||||
7 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.15 | 1:17.05 | |||||
8 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.61 | 1:17.47 | |||||
9 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 36.24 | 1:17.95 | |||||
10 | Alexandra Arenius | 2002 | Aurajoen Uinti | 36.34 | 1:18.00 | |||||
11 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 37.30 | 1:18.42 | |||||
12 | Emma Uusküla | 2002 | Aurajoen Uinti | 36.75 | 1:18.69 | |||||
13 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.77 | 1:18.76 | |||||
14 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.72 | 1:18.79 | |||||
15 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 38.75 | 1:18.96 | |||||
16 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 37.67 | 1:21.24 | |||||
17 | Paula Peltola | 2001 | Aurajoen Uinti | 35.11 | 1:21.49 | |||||
18 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.89 | 1:22.57 | |||||
19 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.81 | 1:22.93 | |||||
20 | Ida Nordquist | 2001 | Aurajoen Uinti | 38.76 | 1:23.87 | |||||
21 | Janette Setälä | 2001 | Aurajoen Uinti | 40.11 | 1:26.00 | |||||
22 | Lydia Rintanen | 2002 | Aurajoen Uinti | 40.30 | 1:27.48 | |||||
23 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 38.36 | 1:27.51 | |||||
24 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 42.31 | 1:29.66 | |||||
25 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 39.31 | 1:30.42 | |||||
26 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 41.32 | 1:30.81 | |||||
27 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 41.24 | 1:31.08 | |||||
28 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 40.64 | 1:31.24 | |||||
29 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 38.13 | 1:31.56 | |||||
30 | Jessica Kujanpää | 2002 | Aurajoen Uinti | 40.83 | 1:31.65 | |||||
31 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 44.23 | 1:31.73 | |||||
32 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 43.83 | 1:32.00 | |||||
33 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.31 | 1:33.73 | |||||
34 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 42.68 | 1:34.75 | |||||
35 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 43.33 | 1:38.17 | |||||
36 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.53 | 1:44.47 | |||||
37 | Tilda Sandberg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 46.90 | 1:46.70 | |||||
38 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägens Simförening | 49.42 | 1:49.52 | |||||
- | Jaana Kaljunen | 2002 | Aurajoen Uinti | DNS | ||||||
- | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 30.97 | 1:05.98 | |||||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 30.35 | 1:06.79 | |||||
3 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.20 | 1:07.70 | |||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 31.59 | 1:08.90 | |||||
5 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.81 | 1:08.92 | |||||
6 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 34.45 | 1:15.70 | |||||
7 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.66 | 1:16.94 | |||||
8 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.42 | 1:19.90 | |||||
9 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 37.35 | 1:20.42 | |||||
10 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 38.48 | 1:21.21 | |||||
11 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.56 | 1:23.39 | |||||
12 | Jesper Lietzen | 2002 | Aurajoen Uinti | 38.64 | 1:24.67 | |||||
13 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 36.34 | 1:25.36 | |||||
14 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.71 | 1:27.27 | |||||
15 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.99 | 1:31.51 | |||||
16 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägens Simförening | 41.84 | 1:33.80 | |||||
17 | Jere Nevalainen | 2001 | Aurajoen Uinti | 41.86 | 1:34.59 | |||||
18 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 40.01 | 1:35.13 | |||||
19 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 42.20 | 1:35.40 | |||||
20 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.27 | 1:35.59 | |||||
21 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 45.15 | 1:39.83 | |||||
22 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.06 | 1:41.26 | |||||
23 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägens Simförening | 50.53 | 1:50.20 | |||||
- | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 32.06 | 1:08.56 | 1:48.20 | 2:26.64 | |||
2 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 31.92 | 1:09.37 | 1:49.32 | 2:30.94 | |||
3 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 33.93 | 1:14.10 | 1:57.63 | 2:41.94 | |||
4 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.44 | 1:15.37 | 1:59.02 | 2:44.22 | |||
5 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.65 | 1:20.80 | 2:11.65 | 3:01.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 30.08 | 1:04.27 | 1:38.65 | 2:13.22 | |||
2 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.79 | 1:03.89 | 1:39.01 | 2:15.91 | |||
3 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 29.95 | 1:04.17 | 1:39.50 | 2:16.12 | |||
4 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 29.96 | 1:05.05 | 1:40.82 | 2:16.77 | |||
5 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.22 | 1:06.41 | 1:44.20 | 2:23.44 | |||
6 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 32.08 | 1:09.67 | 1:47.38 | 2:26.35 | |||
7 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.72 | 1:12.70 | 1:54.47 | 2:37.61 | |||
8 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 32.55 | 1:11.92 | 1:55.25 | 2:39.17 | |||
- | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | Cetus Espoo | 36.43 | 1:16.49 | 1:58.10 | 2:40.51 | |||
2 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.00 | 1:18.51 | 2:01.39 | 2:43.94 | |||
3 | Sini Koivu | 1999 | Cetus Espoo | 36.57 | 1:18.02 | 2:00.85 | 2:43.97 | |||
4 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 37.33 | 1:19.84 | 2:03.23 | 2:46.48 | |||
5 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 37.71 | 1:20.50 | 2:04.48 | 2:49.02 | |||
6 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 1:21.62 | 2:07.34 | 2:51.24 | 2:51.24 | |||
7 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 38.13 | 1:22.69 | 2:09.34 | 2:56.69 | |||
8 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 40.64 | 1:26.14 | 2:12.47 | 2:58.04 | |||
9 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 40.40 | 1:26.33 | 2:12.73 | 2:59.30 | |||
10 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.55 | 1:26.74 | 2:12.71 | 2:59.40 | |||
11 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 40.46 | 1:25.67 | 2:12.14 | 3:00.03 | |||
12 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.15 | 1:30.03 | 2:17.64 | 3:05.69 | |||
13 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 43.33 | 1:31.24 | 2:19.95 | 3:07.54 | |||
14 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 42.94 | 1:31.28 | 2:20.77 | 3:08.58 | |||
15 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.38 | 1:29.61 | 2:18.88 | 3:08.62 | |||
16 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.51 | 1:34.20 | 2:23.69 | 3:08.65 | |||
17 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.63 | 1:32.18 | 2:21.40 | 3:09.86 | |||
18 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 44.82 | 1:34.11 | 2:23.51 | 3:10.36 | |||
19 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 42.65 | 1:31.48 | 2:21.49 | 3:10.56 | |||
20 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 43.57 | 1:33.67 | 2:22.30 | 3:12.54 | |||
21 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 45.08 | 1:35.32 | 2:24.16 | 3:13.12 | |||
22 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.17 | 1:33.13 | 2:23.59 | 3:14.11 | |||
23 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.68 | 1:32.67 | 2:23.58 | 3:14.44 | |||
24 | Ida-Linn Silfors | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 45.52 | 1:35.75 | 2:25.62 | 3:14.92 | |||
25 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 45.36 | 1:36.04 | 2:26.28 | 3:15.44 | |||
26 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 45.61 | 1:36.72 | 2:26.31 | 3:15.74 | |||
27 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.15 | 1:31.62 | 2:23.45 | 3:16.06 | |||
28 | Samantha Esfandiari | 2000 | Södertälje Simsällskap | 44.14 | 1:34.82 | 2:27.33 | 3:20.53 | |||
29 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:37.77 | 2:30.91 | 3:24.20 | 3:24.20 | |||
30 | Linn Modée | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.57 | 1:39.48 | 2:34.73 | 3:26.79 | |||
31 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.78 | 1:37.61 | 2:34.06 | 3:27.39 | |||
32 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 46.00 | 1:39.08 | 2:34.79 | 3:30.46 | |||
33 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 48.34 | 1:42.98 | 2:39.56 | 3:33.98 | |||
34 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.57 | 1:43.23 | 2:40.09 | 3:35.40 | |||
35 | Moa Fougner | 1999 | Tyresö Simsällskap | 46.40 | 1:41.85 | 2:40.17 | 3:37.23 | |||
36 | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | 48.26 | 1:45.51 | 2:40.74 | 3:38.24 | |||
37 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 55.64 | 1:56.61 | 2:58.59 | 3:59.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 31.28 | 1:07.19 | 1:45.56 | 2:21.89 | |||
2 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 36.14 | 1:17.17 | 1:59.33 | 2:40.03 | |||
3 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.66 | 1:17.05 | 2:01.87 | 2:46.88 | |||
4 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.51 | 1:18.71 | 2:04.10 | 2:48.78 | |||
5 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 38.38 | 1:21.54 | 2:05.43 | 2:49.43 | |||
6 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 38.31 | 1:21.00 | 2:05.23 | 2:50.49 | |||
7 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 38.67 | 1:23.01 | 2:08.03 | 2:53.09 | |||
8 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.67 | 1:24.80 | 2:09.18 | 2:53.68 | |||
9 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.57 | 1:24.93 | 2:10.33 | 2:56.79 | |||
10 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.08 | 1:28.60 | 2:18.26 | 3:06.84 | |||
11 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 42.24 | 1:30.04 | 2:18.11 | 3:07.18 | |||
12 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 42.76 | 1:30.89 | 2:21.00 | 3:07.87 | |||
13 | Jasiek Rowinski | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 42.31 | 1:31.29 | 2:20.32 | 3:08.15 | |||
14 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.28 | 1:33.27 | 2:22.11 | 3:10.30 | |||
15 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 45.36 | 1:37.43 | 2:30.32 | 3:23.67 | |||
16 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.87 | 1:38.10 | 2:32.56 | 3:24.90 | |||
17 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 47.32 | 1:39.83 | 2:33.55 | 3:25.10 | |||
18 | Adam Schmidt | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.92 | 1:40.91 | 2:38.69 | 3:35.26 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 35.33 | 1:15.15 | |||||
2 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.51 | 1:16.38 | |||||
3 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 36.22 | 1:16.65 | |||||
4 | Jennie Sveronius | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 36.27 | 1:17.22 | |||||
5 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.88 | 1:18.03 | |||||
6 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.56 | 1:21.97 | |||||
7 | Desirée Andersson | 1990 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.63 | 1:22.09 | |||||
8 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 38.49 | 1:23.02 | |||||
9 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.54 | 1:24.41 | |||||
10 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 40.93 | 1:29.99 | |||||
11 | Nathalie Johnsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 42.49 | 1:31.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.11 | 1:06.16 | |||||
2 | Rokas Cepulis | 1991 | Simklubben Neptun | 31.46 | 1:07.69 | |||||
3 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 31.80 | 1:07.71 | |||||
4 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 32.00 | 1:08.32 | |||||
5 | Johan Dahlgren | 1986 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.47 | 1:09.33 | |||||
6 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.43 | 1:12.10 | |||||
7 | Anton Ekhult | 1991 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.18 | 1:12.95 | |||||
8 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.85 | 1:13.76 | |||||
9 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 34.96 | 1:14.15 | |||||
10 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 34.84 | 1:14.20 | |||||
11 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 34.51 | 1:15.73 | |||||
12 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 35.28 | 1:16.76 | |||||
13 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.32 | 1:16.99 | |||||
14 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simklubb | 35.84 | 1:17.13 | |||||
15 | Ossi Airaksinen | 1996 | Aurajoen Uinti | 36.62 | 1:17.41 | |||||
16 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 36.49 | 1:19.11 | |||||
17 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim | 37.48 | 1:20.20 | |||||
18 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.42 | 1:21.18 | |||||
19 | Andreas Rotstam | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.71 | 1:21.89 | |||||
20 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 39.72 | 1:24.02 | |||||
21 | Cristian de Andrade | 1996 | Södertörns Simsällskap | 40.85 | 1:28.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.65 | 1:15.03 | |||||
2 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.09 | 1:15.72 | |||||
3 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 35.38 | 1:16.12 | |||||
4 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 36.99 | 1:18.57 | |||||
5 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 37.77 | 1:19.64 | |||||
6 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.60 | 1:19.78 | |||||
7 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.07 | 1:20.20 | |||||
8 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.55 | 1:20.27 | |||||
9 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.43 | 1:20.48 | |||||
10 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 39.00 | 1:23.02 | |||||
11 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.56 | 1:23.31 | |||||
12 | Maren Oie | 1997 | Stavanger Svømme Club | 38.94 | 1:23.77 | |||||
13 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 39.74 | 1:23.95 | |||||
14 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 38.86 | 1:24.07 | |||||
15 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.80 | 1:24.17 | |||||
16 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.35 | 1:24.85 | |||||
17 | Emma Suomio | 1998 | Aurajoen Uinti | 40.31 | 1:25.28 | |||||
18 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.19 | 1:25.42 | |||||
19 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.64 | 1:25.71 | |||||
20 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.62 | 1:26.78 | |||||
21 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 41.20 | 1:26.89 | |||||
22 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.83 | 1:27.79 | |||||
23 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 41.80 | 1:30.10 | |||||
24 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 44.53 | 1:33.77 | |||||
25 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.97 | 1:34.40 | |||||
26 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.95 | 1:36.13 | |||||
- | Minni Kotka | 1998 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 32.79 | 1:10.09 | |||||
2 | Santeri Horst | 1997 | Aurajoen Uinti | 33.71 | 1:11.32 | |||||
3 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.29 | 1:11.33 | |||||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.71 | 1:11.57 | |||||
5 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 34.76 | 1:11.65 | |||||
6 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.63 | 1:12.97 | |||||
7 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.92 | 1:13.71 | |||||
8 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.71 | 1:15.56 | |||||
9 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 35.42 | 1:17.59 | |||||
10 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.41 | 1:19.27 | |||||
11 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 36.68 | 1:19.45 | |||||
12 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.45 | 1:19.48 | |||||
13 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.97 | 1:25.87 | |||||
14 | Karl Wallenberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.05 | 1:28.06 | |||||
- | Filip Forsman | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 24 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 07 april 2014 |
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 30.45 | 1:06.17 | |||||
2 | Adelia Spångberg | 1999 | Cetus Espoo | 31.74 | 1:08.49 | |||||
3 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.98 | 1:09.26 | |||||
4 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 32.85 | 1:10.54 | |||||
5 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 33.01 | 1:11.86 | |||||
6 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.09 | 1:12.22 | |||||
7 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.22 | 1:12.48 | |||||
8 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 34.18 | 1:13.29 | |||||
9 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 33.45 | 1:13.44 | |||||
10 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.83 | 1:13.80 | |||||
11 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 35.58 | 1:13.98 | |||||
12 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.28 | 1:14.60 | |||||
13 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 33.75 | 1:14.73 | |||||
14 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.31 | 1:15.13 | |||||
15 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.20 | 1:15.41 | |||||
16 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.22 | 1:15.52 | |||||
17 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 34.47 | 1:16.60 | |||||
18 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.45 | 1:16.64 | |||||
19 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.62 | 1:17.41 | |||||
20 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.38 | 1:18.07 | |||||
21 | Kristin Oie | 1999 | Stavanger Svømme Club | 35.93 | 1:18.36 | |||||
22 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.18 | 1:18.43 | |||||
23 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.07 | 1:19.21 | |||||
24 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.51 | 1:19.44 | |||||
25 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.49 | 1:19.55 | |||||
26 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.68 | 1:20.13 | |||||
27 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.58 | 1:20.39 | |||||
28 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 38.52 | 1:24.21 | |||||
29 | Mirjam Amouri | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.31 | 1:24.47 | |||||
30 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 41.00 | 1:25.30 | |||||
31 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 38.29 | 1:25.59 | |||||
32 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.17 | 1:26.52 | |||||
33 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.37 | 1:27.78 | |||||
34 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 38.20 | 1:28.36 | |||||
35 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 39.39 | 1:29.16 | |||||
36 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 38.95 | 1:29.24 | |||||
37 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 39.80 | 1:30.02 | |||||
38 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.87 | 1:30.24 | |||||
39 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 40.35 | 1:30.49 | |||||
40 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.85 | 1:31.32 | |||||
41 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 43.02 | 1:34.44 | |||||
42 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.84 | 1:35.92 | |||||
43 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.25 | 1:36.16 | |||||
44 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.97 | 1:36.60 | |||||
45 | Anastasya Chainago | 2000 | Södertälje Simsällskap | 42.53 | 1:37.04 | |||||
46 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.21 | 1:37.08 | |||||
47 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.95 | 1:40.51 | |||||
48 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 47.43 | 1:42.24 | |||||
49 | Johanna Sandahl | 2000 | Simklubben Neptun | 47.03 | 1:42.58 | |||||
- | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 24 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 28.61 | 1:00.80 | |||||
2 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.76 | 1:03.14 | |||||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.63 | 1:04.05 | |||||
4 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 30.22 | 1:05.27 | |||||
5 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.25 | 1:05.40 | |||||
6 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.61 | 1:05.55 | |||||
7 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.81 | 1:06.05 | |||||
8 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.60 | 1:07.01 | |||||
9 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 31.16 | 1:07.16 | |||||
10 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 32.30 | 1:07.97 | |||||
11 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.78 | 1:09.34 | |||||
12 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 32.62 | 1:10.08 | |||||
13 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 31.76 | 1:10.17 | |||||
14 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 31.61 | 1:10.41 | |||||
15 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.67 | 1:10.96 | |||||
16 | Samir Noory | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.96 | 1:10.98 | |||||
17 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 31.39 | 1:12.22 | |||||
18 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.04 | 1:13.40 | |||||
19 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.21 | 1:14.19 | |||||
20 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 35.80 | 1:14.90 | |||||
21 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.96 | 1:15.31 | |||||
22 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.55 | 1:15.91 | |||||
23 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 35.29 | 1:16.15 | |||||
24 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.27 | 1:16.70 | |||||
25 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 33.83 | 1:19.37 | |||||
25 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.33 | 1:19.37 | |||||
27 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.22 | 1:19.73 | |||||
28 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.27 | 1:20.74 | |||||
29 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.37 | 1:21.32 | |||||
30 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 36.74 | 1:23.62 | |||||
31 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.22 | 1:24.47 | |||||
32 | Elias Hysing | 2000 | Simklubben Neptun | 36.84 | 1:24.63 | |||||
33 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 39.75 | 1:28.78 | |||||
- | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Åhlin | 1991 | Spårvägens Simförening | 31.58 | 1:05.13 | |||||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.84 | 1:05.66 | |||||
3 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.31 | 1:08.81 | |||||
4 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.76 | 1:09.45 | |||||
5 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 34.41 | 1:10.06 | |||||
6 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.97 | 1:10.14 | |||||
7 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.87 | 1:16.41 | |||||
8 | Nathalie Johnsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 38.62 | 1:19.88 | |||||
9 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 40.04 | 1:26.18 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.27 | 57.48 | |||||
2 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.98 | 59.02 | |||||
3 | Jesper Björk | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.98 | 59.35 | |||||
4 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 29.18 | 59.88 | |||||
5 | Adam Karlsson | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.82 | 1:00.59 | |||||
6 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 30.49 | 1:03.04 | |||||
7 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.03 | 1:03.84 | |||||
8 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.41 | 1:04.66 | |||||
9 | Sebastian Karlsson | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.02 | 1:04.80 | |||||
10 | Rokas Cepulis | 1991 | Simklubben Neptun | 31.00 | 1:04.95 | |||||
11 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 32.80 | 1:08.20 | |||||
12 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.01 | 1:10.60 | |||||
13 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 34.75 | 1:11.69 | |||||
14 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 34.97 | 1:12.51 | |||||
15 | Andreas Rotstam | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.19 | 1:14.08 | |||||
16 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 36.33 | 1:15.23 | |||||
17 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.83 | 1:15.95 | |||||
18 | Ulf Gabrielsson | 1948 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.46 | 1:22.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 21, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:11.85 | 2:35.68 | 4:12.89 | 5:24.64 | |||
2 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:13.49 | 2:35.50 | 4:12.65 | 5:26.54 | |||
3 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:15.93 | 2:41.36 | 4:16.98 | 5:31.37 | |||
4 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 1:11.51 | 2:38.66 | 4:15.47 | 5:32.78 | |||
5 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 1:15.76 | 2:42.97 | 4:22.03 | 5:37.63 | |||
6 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:16.83 | 2:52.72 | 4:38.72 | 5:58.96 | |||
7 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:23.24 | 2:58.72 | 4:47.43 | 6:04.95 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 34.00 | ||||||
2 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.36 | ||||||
3 | Jennie Sveronius | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 34.81 | ||||||
3 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.81 | ||||||
5 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 35.06 | ||||||
6 | Sini Koivu | 1999 | Cetus Espoo | 35.21 | ||||||
7 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.27 | ||||||
8 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.58 | ||||||
9 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.87 | ||||||
10 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 36.25 | ||||||
11 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.40 | ||||||
12 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.75 | ||||||
13 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 36.81 | ||||||
14 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 36.88 | ||||||
15 | Sophie Näsström | 1993 | Simklubben Neptun | 37.16 | ||||||
16 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 37.35 | ||||||
17 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 37.48 | ||||||
18 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 37.66 | ||||||
19 | Maren Oie | 1997 | Stavanger Svømme Club | 37.93 | ||||||
20 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.97 | ||||||
20 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.97 | ||||||
22 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.02 | ||||||
23 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.45 | ||||||
24 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.75 | ||||||
25 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.22 | ||||||
26 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 39.42 | ||||||
27 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.58 | ||||||
28 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.82 | ||||||
29 | Ida-Linn Silfors | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 39.89 | ||||||
30 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 40.15 | ||||||
31 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 40.27 | ||||||
32 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.41 | ||||||
33 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 40.49 | ||||||
34 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 40.62 | ||||||
35 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 40.77 | ||||||
36 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.83 | ||||||
37 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 40.88 | ||||||
38 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 40.90 | ||||||
39 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 40.97 | ||||||
40 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.06 | ||||||
41 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 41.22 | ||||||
42 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.23 | ||||||
43 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 41.26 | ||||||
44 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägens Simförening | 41.35 | ||||||
45 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 41.68 | ||||||
46 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 41.77 | ||||||
47 | Kristina von Schreeb | 1989 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.79 | ||||||
48 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 41.88 | ||||||
49 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.90 | ||||||
50 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.94 | ||||||
51 | Nathalie Johnsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 42.14 | ||||||
52 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.17 | ||||||
53 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.36 | ||||||
54 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 42.49 | ||||||
55 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 42.52 | ||||||
56 | Anastasya Chainago | 2000 | Södertälje Simsällskap | 42.54 | ||||||
57 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 42.56 | ||||||
58 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.62 | ||||||
59 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 42.75 | ||||||
60 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 42.80 | ||||||
61 | Sol Wännman | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.84 | ||||||
62 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 42.92 | ||||||
63 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.70 | ||||||
64 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.99 | ||||||
65 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 44.28 | ||||||
66 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.34 | ||||||
67 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 44.41 | ||||||
68 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simklubb | 44.44 | ||||||
69 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.63 | ||||||
70 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.70 | ||||||
71 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 44.90 | ||||||
72 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.31 | ||||||
73 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.56 | ||||||
74 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 45.83 | ||||||
75 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 46.23 | ||||||
76 | Moa Jacobsson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 46.31 | ||||||
77 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.58 | ||||||
78 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 46.97 | ||||||
79 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 47.22 | ||||||
80 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 47.25 | ||||||
81 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 47.31 | ||||||
82 | Daphne Thörn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.39 | ||||||
83 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 47.44 | ||||||
84 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 47.62 | ||||||
85 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 48.13 | ||||||
86 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 48.22 | ||||||
87 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 48.30 | ||||||
88 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 48.61 | ||||||
89 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 48.68 | ||||||
90 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 48.75 | ||||||
91 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.94 | ||||||
92 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 49.01 | ||||||
93 | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | 49.30 | ||||||
94 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.62 | ||||||
95 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 49.74 | ||||||
96 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 49.83 | ||||||
97 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 50.12 | ||||||
98 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 50.21 | ||||||
99 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.22 | ||||||
100 | Ida Lyckemy | 2001 | Täby Sim | 50.25 | ||||||
101 | Johanna Sandahl | 2000 | Simklubben Neptun | 50.44 | ||||||
102 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 50.63 | ||||||
103 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 51.64 | ||||||
104 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 51.76 | ||||||
- | Alice Österberg | 1999 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Lisa Johnsson | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 30.36 | ||||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.36 | ||||||
3 | Johan Dahlgren | 1986 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.58 | ||||||
4 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 30.67 | ||||||
5 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 30.74 | ||||||
6 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 31.99 | ||||||
7 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 32.13 | ||||||
8 | Anton Ekhult | 1991 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.74 | ||||||
9 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.84 | ||||||
10 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 32.92 | ||||||
11 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.93 | ||||||
12 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.11 | ||||||
13 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 33.36 | ||||||
14 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 33.37 | ||||||
15 | Fredrik Dahlgren-Öhman | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.43 | ||||||
16 | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømme Club | 33.54 | ||||||
17 | Ossi Airaksinen | 1996 | Aurajoen Uinti | 34.13 | ||||||
18 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 34.16 | ||||||
19 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simklubb | 34.34 | ||||||
20 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 34.78 | ||||||
21 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.82 | ||||||
22 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.26 | ||||||
23 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim | 36.72 | ||||||
24 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 36.82 | ||||||
25 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.20 | ||||||
26 | Filip Forsman | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.50 | ||||||
27 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.54 | ||||||
28 | Cristian de Andrade | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.45 | ||||||
29 | Jasiek Rowinski | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 38.49 | ||||||
30 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 38.54 | ||||||
31 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.67 | ||||||
32 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 38.77 | ||||||
33 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 38.79 | ||||||
34 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.75 | ||||||
35 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.22 | ||||||
36 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.61 | ||||||
37 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 40.71 | ||||||
38 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.90 | ||||||
39 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 41.19 | ||||||
40 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.88 | ||||||
41 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.97 | ||||||
42 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.98 | ||||||
43 | Oliver Soneborg | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.50 | ||||||
44 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.82 | ||||||
45 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 45.00 | ||||||
46 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 45.58 | ||||||
47 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 45.94 | ||||||
48 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 45.98 | ||||||
49 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 46.24 | ||||||
50 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 46.28 | ||||||
51 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 47.04 | ||||||
52 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 47.73 | ||||||
53 | Oscar Grönqvist | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.82 | ||||||
54 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 49.83 | ||||||
55 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 52.03 | ||||||
56 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 52.17 | ||||||
57 | David Olsson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 52.27 | ||||||
58 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 52.70 | ||||||
- | Matyas Török | 2002 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 1:10.36 | 2:24.76 | 3:48.53 | 4:54.09 | |||
2 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:14.76 | 2:36.41 | 4:12.08 | 5:22.11 | |||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:09.78 | 2:38.91 | 4:10.71 | 5:24.05 | |||
4 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 1:14.21 | 2:38.10 | 4:13.49 | 5:24.89 | |||
5 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:15.35 | 2:37.79 | 4:14.84 | 5:29.30 | |||
6 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 1:14.76 | 2:43.99 | 4:20.49 | 5:33.23 | |||
7 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:17.78 | 2:46.98 | 4:26.33 | 5:41.03 | |||
8 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.86 | 2:58.01 | 4:40.87 | 6:06.19 | |||
9 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:29.43 | 3:02.96 | 4:48.10 | 6:08.05 | |||
- | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Rosenquist | 1989 | Simklubben Triton | 29.40 | 1:02.94 | |||||
2 | Frida Nilsson | 1992 | Spårvägens Simförening | 29.87 | 1:03.74 | |||||
3 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.29 | 1:04.47 | |||||
4 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.00 | 1:05.55 | |||||
5 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 31.59 | 1:07.14 | |||||
6 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 31.77 | 1:07.43 | |||||
7 | Emma Karell | 1994 | Täby Sim | 31.13 | 1:07.48 | |||||
8 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 31.91 | 1:07.98 | |||||
9 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.33 | 1:08.65 | |||||
10 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.88 | 1:11.18 | |||||
11 | Victoria Kaijser | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.14 | 1:12.86 | |||||
12 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 34.48 | 1:14.19 | |||||
13 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.35 | 1:14.89 | |||||
14 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.04 | 1:15.73 | |||||
15 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägens Simförening | 39.09 | 1:25.09 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Thulin | 1991 | Simklubben Neptun | 26.69 | 56.19 | |||||
2 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.44 | 59.14 | |||||
3 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 27.36 | 59.26 | |||||
4 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.60 | 59.29 | |||||
5 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 27.56 | 1:00.67 | |||||
6 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.50 | 1:00.68 | |||||
7 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 27.95 | 1:00.98 | |||||
8 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.94 | 1:01.01 | |||||
9 | Robert Makhinya | 1995 | Simklubben Neptun | 28.32 | 1:01.05 | |||||
10 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.70 | 1:01.31 | |||||
11 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.59 | 1:02.89 | |||||
12 | Sebastian Karlsson | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.75 | 1:03.09 | |||||
13 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 29.42 | 1:03.48 | |||||
14 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 29.51 | 1:03.56 | |||||
15 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.38 | 1:03.60 | |||||
16 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 29.21 | 1:04.62 | |||||
17 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.51 | 1:06.12 | |||||
18 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 29.54 | 1:06.60 | |||||
19 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.93 | 1:07.56 | |||||
20 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 31.30 | 1:10.61 | |||||
21 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.58 | 1:11.20 | |||||
22 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.88 | 1:11.36 | |||||
23 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.91 | 1:16.42 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.74 | 1:19.70 | 2:03.23 | 2:47.22 | |||
2 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 37.60 | 1:21.12 | 2:05.26 | 2:49.42 | |||
3 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 36.62 | 1:21.27 | 2:05.81 | 2:49.65 | |||
4 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 39.00 | 1:22.32 | 2:05.68 | 2:50.16 | |||
5 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 41.57 | 1:28.56 | 2:15.23 | 3:01.34 | |||
6 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.53 | 1:28.32 | 2:15.99 | 3:03.33 | |||
7 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.53 | 1:28.95 | 2:16.78 | 3:03.70 | |||
8 | Maren Oie | 1997 | Stavanger Svømme Club | 42.18 | 1:29.42 | 2:17.42 | 3:05.54 | |||
9 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.01 | 1:28.26 | 2:17.92 | 3:07.11 | |||
10 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.03 | 1:29.77 | 2:20.19 | 3:08.61 | |||
11 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.74 | 1:30.61 | 2:19.84 | 3:09.31 | |||
12 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.73 | 1:39.89 | 2:36.52 | 3:32.77 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 33.79 | 1:12.93 | 1:53.57 | 2:33.48 | |||
2 | Santeri Horst | 1997 | Aurajoen Uinti | 35.42 | 1:15.65 | 1:56.67 | 2:37.09 | |||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.71 | 1:15.02 | 1:56.41 | 2:37.15 | |||
4 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 36.47 | 1:16.96 | 1:58.00 | 2:39.12 | |||
5 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.92 | 1:15.99 | 1:58.07 | 2:39.81 | |||
6 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.94 | 1:16.40 | 1:58.45 | 2:41.04 | |||
7 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 36.41 | 1:17.62 | 2:00.39 | 2:42.01 | |||
8 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 38.00 | 1:21.73 | 2:07.01 | 2:51.77 | |||
9 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.05 | 1:25.06 | 2:13.32 | 3:00.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | Cetus Espoo | 35.15 | 1:15.53 | |||||
2 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.16 | 1:16.25 | |||||
3 | Sini Koivu | 1999 | Cetus Espoo | 36.05 | 1:16.57 | |||||
4 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 37.17 | 1:17.94 | |||||
5 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 37.84 | 1:20.20 | |||||
6 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 38.11 | 1:21.22 | |||||
7 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 38.79 | 1:21.70 | |||||
8 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.00 | 1:21.78 | |||||
9 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.44 | 1:22.36 | |||||
10 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 39.15 | 1:22.64 | |||||
11 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.81 | 1:23.21 | |||||
12 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 39.47 | 1:23.91 | |||||
13 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.26 | 1:24.26 | |||||
14 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.13 | 1:24.50 | |||||
15 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.88 | 1:25.34 | |||||
16 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.01 | 1:25.76 | |||||
17 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.05 | 1:26.04 | |||||
18 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 41.13 | 1:26.67 | |||||
19 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 41.66 | 1:28.12 | |||||
20 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.44 | 1:28.25 | |||||
21 | Ida-Linn Silfors | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 39.96 | 1:28.63 | |||||
22 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 40.70 | 1:28.71 | |||||
23 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.95 | 1:28.82 | |||||
24 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 41.46 | 1:28.96 | |||||
25 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 42.48 | 1:29.14 | |||||
26 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.45 | 1:30.30 | |||||
27 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.96 | 1:30.46 | |||||
28 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 43.15 | 1:30.55 | |||||
29 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.97 | 1:31.04 | |||||
30 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 42.95 | 1:31.08 | |||||
31 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.29 | 1:31.55 | |||||
32 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.27 | 1:32.20 | |||||
33 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.78 | 1:32.29 | |||||
34 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.11 | 1:32.31 | |||||
35 | Kristin Oie | 1999 | Stavanger Svømme Club | 44.43 | 1:32.59 | |||||
36 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 44.32 | 1:32.84 | |||||
37 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.37 | 1:33.10 | |||||
38 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.20 | 1:33.97 | |||||
39 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.50 | 1:34.34 | |||||
40 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.96 | 1:34.73 | |||||
41 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.84 | 1:34.92 | |||||
42 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 44.30 | 1:35.23 | |||||
43 | Anastasya Chainago | 2000 | Södertälje Simsällskap | 45.21 | 1:36.01 | |||||
44 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 45.26 | 1:37.33 | |||||
45 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.65 | 1:37.66 | |||||
46 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.23 | 1:37.89 | |||||
47 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.16 | 1:38.24 | |||||
48 | Moa Fougner | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.92 | 1:39.55 | |||||
49 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.27 | 1:40.00 | |||||
50 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simklubb | 46.50 | 1:40.45 | |||||
51 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 46.28 | 1:41.11 | |||||
52 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 47.05 | 1:41.41 | |||||
53 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 47.28 | 1:41.83 | |||||
54 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 49.53 | 1:42.76 | |||||
55 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 47.48 | 1:43.42 | |||||
56 | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | 49.93 | 1:45.13 | |||||
57 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 49.34 | 1:45.43 | |||||
58 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.45 | 1:46.55 | |||||
59 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 49.73 | 1:46.62 | |||||
60 | Johanna Sandahl | 2000 | Simklubben Neptun | 52.73 | 1:49.45 | |||||
61 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.84 | 1:53.27 | |||||
- | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Samantha Esfandiari | 2000 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 30.37 | 1:05.13 | |||||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 31.35 | 1:07.97 | |||||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 35.03 | 1:12.97 | |||||
4 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.29 | 1:15.23 | |||||
5 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 35.09 | 1:15.94 | |||||
6 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 35.80 | 1:16.12 | |||||
7 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 35.96 | 1:16.38 | |||||
8 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.96 | 1:16.73 | |||||
9 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.08 | 1:17.38 | |||||
10 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.87 | 1:17.44 | |||||
11 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 38.03 | 1:21.17 | |||||
12 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.63 | 1:21.18 | |||||
13 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 38.73 | 1:22.65 | |||||
14 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 39.72 | 1:24.34 | |||||
15 | Jasiek Rowinski | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 40.16 | 1:24.43 | |||||
16 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.32 | 1:24.77 | |||||
17 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 39.56 | 1:25.21 | |||||
18 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 41.91 | 1:28.31 | |||||
19 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 41.60 | 1:28.60 | |||||
20 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.35 | 1:28.91 | |||||
21 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.71 | 1:28.94 | |||||
22 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.53 | 1:28.98 | |||||
23 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 41.32 | 1:29.06 | |||||
24 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.85 | 1:32.24 | |||||
25 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.84 | 1:33.54 | |||||
26 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 43.91 | 1:34.22 | |||||
27 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.46 | 1:34.74 | |||||
28 | Adam Schmidt | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.95 | 1:36.30 | |||||
28 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.83 | 1:36.30 | |||||
30 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.57 | 1:36.42 | |||||
31 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 45.70 | 1:36.80 | |||||
32 | Edvin Nordling | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.09 | 1:39.27 | |||||
33 | Oliver Soneborg | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.87 | 1:42.50 | |||||
34 | Oscar Grönqvist | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.48 | 1:46.92 | |||||
35 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.34 | 1:54.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Una Finnman | 1991 | Simklubben Triton | 30.32 | 1:07.42 | 1:48.34 | 2:23.70 | |||
2 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.41 | 1:07.72 | 1:50.88 | 2:23.72 | |||
3 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 32.26 | 1:09.84 | 1:53.81 | 2:27.69 | |||
4 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 32.23 | 1:12.46 | 1:55.23 | 2:30.56 | |||
5 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.74 | 1:13.45 | 2:00.90 | 2:34.21 | |||
6 | Victoria Kaijser | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.94 | 1:13.92 | 2:02.51 | 2:38.87 | |||
7 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.54 | 1:15.88 | 2:01.13 | 2:38.97 | |||
8 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.29 | 1:18.15 | 2:02.96 | 2:41.08 | |||
9 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.57 | 1:19.77 | 2:03.34 | 2:42.51 | |||
10 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.92 | 1:18.45 | 2:08.78 | 2:49.43 | |||
11 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägens Simförening | 40.05 | 1:30.80 | 2:22.33 | 3:05.94 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 28.72 | 1:04.82 | 1:43.59 | 2:13.25 | |||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.38 | 1:04.33 | 1:44.50 | 2:15.26 | |||
3 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 27.82 | 1:04.66 | 1:43.27 | 2:17.16 | |||
4 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 29.23 | 1:07.13 | 1:47.34 | 2:19.81 | |||
5 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.02 | 1:07.89 | 1:47.84 | 2:21.16 | |||
6 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 30.14 | 1:07.34 | 1:50.55 | 2:24.85 | |||
7 | Sebastian Karlsson | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.56 | 1:09.21 | 1:54.99 | 2:27.55 | |||
8 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 29.69 | 1:08.50 | 1:54.29 | 2:28.47 | |||
9 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.66 | 1:13.07 | 1:58.63 | 2:34.47 | |||
10 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simklubb | 33.75 | 1:19.95 | 2:06.52 | 2:46.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Sjöblom | 1997 | Södertälje Simsällskap | 28.71 | 1:00.06 | |||||
2 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 29.30 | 1:00.15 | |||||
3 | Milla Inkeroinen | 1998 | Cetus Espoo | 29.45 | 1:01.19 | |||||
4 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 29.94 | 1:01.57 | |||||
5 | Emma Suomio | 1998 | Aurajoen Uinti | 29.74 | 1:02.42 | |||||
6 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.76 | 1:02.73 | |||||
7 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 30.45 | 1:03.18 | |||||
8 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 30.63 | 1:04.07 | |||||
9 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 30.67 | 1:04.14 | |||||
10 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.88 | 1:04.16 | |||||
11 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 30.65 | 1:04.34 | |||||
12 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.87 | 1:04.58 | |||||
13 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 30.98 | 1:04.59 | |||||
14 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 31.28 | 1:04.73 | |||||
15 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 31.36 | 1:05.07 | |||||
16 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 31.50 | 1:05.17 | |||||
17 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 30.03 | 1:05.28 | |||||
18 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.98 | 1:05.42 | |||||
19 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.61 | 1:05.69 | |||||
20 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.59 | 1:05.75 | |||||
21 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.01 | 1:05.89 | |||||
22 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.55 | 1:06.27 | |||||
23 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.14 | 1:06.38 | |||||
24 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.29 | 1:06.61 | |||||
25 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.81 | 1:06.79 | |||||
26 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 32.15 | 1:06.88 | |||||
27 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 32.07 | 1:07.46 | |||||
28 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.15 | 1:07.69 | |||||
29 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 32.30 | 1:07.80 | |||||
30 | Ida Hofvander | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.77 | 1:07.88 | |||||
31 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.00 | 1:08.01 | |||||
32 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 32.70 | 1:08.48 | |||||
33 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 32.44 | 1:08.57 | |||||
34 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.42 | 1:09.62 | |||||
35 | Maria Tolkacheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 33.73 | 1:09.76 | |||||
36 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.47 | 1:11.56 | |||||
37 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.57 | 1:11.68 | |||||
38 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.84 | 1:13.85 | |||||
39 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.45 | 1:16.66 | |||||
40 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 36.25 | 1:16.77 | |||||
41 | Daphne Thörn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.49 | 1:19.03 | |||||
- | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikita Saunonen | 1997 | Aurajoen Uinti | 26.00 | 53.59 | |||||
2 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 26.48 | 54.46 | |||||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 26.15 | 54.60 | |||||
4 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 26.78 | 55.12 | |||||
5 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 26.34 | 55.18 | |||||
6 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 26.56 | 55.33 | |||||
7 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 26.46 | 55.66 | |||||
8 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.75 | 55.70 | |||||
9 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 26.58 | 56.04 | |||||
10 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.31 | 56.10 | |||||
11 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 27.38 | 56.76 | |||||
12 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.34 | 57.44 | |||||
13 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.33 | 57.78 | |||||
14 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 27.47 | 57.93 | |||||
15 | Alexander Lind | 1997 | Simklubben Neptun | 27.69 | 58.09 | |||||
16 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 27.90 | 58.38 | |||||
17 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.32 | 58.50 | |||||
18 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 27.91 | 58.70 | |||||
19 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 27.51 | 58.75 | |||||
20 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 27.83 | 58.88 | |||||
21 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 28.96 | 59.81 | |||||
22 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 28.92 | 1:00.64 | |||||
23 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.84 | 1:01.73 | |||||
24 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.71 | 1:01.88 | |||||
25 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.01 | 1:02.60 | |||||
26 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 30.79 | 1:02.67 | |||||
27 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 30.09 | 1:03.18 | |||||
28 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 29.89 | 1:03.70 | |||||
29 | Karl Wallenberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.60 | 1:04.20 | |||||
30 | Filip Forsman | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.53 | 1:05.04 | |||||
31 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 30.00 | 1:05.52 | |||||
- | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 35, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.11 | 1:09.39 | 1:50.26 | 2:30.15 | |||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 33.78 | 1:12.40 | 1:53.14 | 2:32.79 | |||
3 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 34.08 | 1:13.80 | 1:54.41 | 2:35.07 | |||
4 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 33.85 | 1:14.33 | 1:56.55 | 2:40.10 | |||
5 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 36.94 | 1:18.77 | 2:01.15 | 2:41.89 | |||
6 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.65 | 1:17.83 | 2:01.92 | 2:47.17 | |||
7 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.30 | 1:17.66 | 2:02.52 | 2:47.49 | |||
8 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 37.30 | 1:20.06 | 2:03.84 | 2:49.01 | |||
9 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.86 | 1:21.45 | 2:07.82 | 2:51.61 | |||
10 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.41 | 1:18.29 | 2:03.26 | 2:51.82 | |||
11 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.36 | 1:19.97 | 2:06.02 | 2:53.36 | |||
12 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 36.36 | 1:20.68 | 2:07.29 | 2:55.12 | |||
13 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.68 | 1:24.27 | 2:11.25 | 2:59.41 | |||
14 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.49 | 1:24.03 | 2:15.59 | 3:04.44 | |||
15 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.57 | 1:26.44 | 2:16.63 | 3:08.25 | |||
- | Aino Otava | 1999 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Mirva Kallström | 1999 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 36, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 32.07 | 1:08.91 | 1:45.98 | 2:21.36 | |||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 29.94 | 1:05.58 | 1:45.58 | 2:23.48 | |||
3 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.00 | 1:08.89 | 1:46.95 | 2:24.71 | |||
4 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.41 | 1:08.56 | 1:47.69 | 2:24.78 | |||
5 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 33.01 | 1:10.71 | 1:49.30 | 2:26.15 | |||
6 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 32.28 | 1:10.91 | 1:49.01 | 2:26.60 | |||
7 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.35 | 1:12.17 | 1:55.86 | 2:39.54 | |||
8 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.84 | 1:12.13 | 1:57.09 | 2:41.09 | |||
9 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.94 | 1:16.67 | 1:59.41 | 2:41.17 | |||
10 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 33.16 | 1:14.86 | 1:57.12 | 2:42.64 | |||
11 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.45 | 1:16.85 | 2:01.05 | 2:43.57 | |||
12 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 35.38 | 1:17.26 | 2:02.03 | 2:45.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 37, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Reetta Rantakokko | 2001 | Aurajoen Uinti | 29.89 | 1:02.66 | |||||
2 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 30.46 | 1:02.95 | |||||
3 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.01 | 1:03.31 | |||||
4 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.60 | 1:05.37 | |||||
5 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.32 | 1:05.49 | |||||
6 | Paula Peltola | 2001 | Aurajoen Uinti | 31.79 | 1:05.57 | |||||
7 | Emma Uusküla | 2002 | Aurajoen Uinti | 32.02 | 1:05.74 | |||||
8 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.58 | 1:05.76 | |||||
9 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 31.83 | 1:05.99 | |||||
10 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 32.13 | 1:06.43 | |||||
11 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.17 | 1:06.57 | |||||
12 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.26 | 1:07.51 | |||||
13 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.40 | 1:08.48 | |||||
14 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 32.90 | 1:08.68 | |||||
15 | Janette Setälä | 2001 | Aurajoen Uinti | 33.92 | 1:09.24 | |||||
16 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.60 | 1:09.31 | |||||
17 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.38 | 1:09.63 | |||||
18 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 33.54 | 1:09.64 | |||||
19 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 33.85 | 1:09.90 | |||||
20 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 33.29 | 1:10.10 | |||||
21 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.87 | 1:10.35 | |||||
22 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.96 | 1:10.56 | |||||
23 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.64 | 1:10.81 | |||||
24 | Jessica Kujanpää | 2002 | Aurajoen Uinti | 34.16 | 1:10.96 | |||||
25 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 34.48 | 1:11.07 | |||||
26 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 34.58 | 1:11.29 | |||||
27 | Ida Nordquist | 2001 | Aurajoen Uinti | 34.03 | 1:11.38 | |||||
28 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.16 | 1:11.53 | |||||
29 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 33.88 | 1:11.77 | |||||
30 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.37 | 1:11.86 | |||||
31 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 34.84 | 1:12.08 | |||||
32 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.60 | 1:12.46 | |||||
33 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.62 | 1:12.51 | |||||
34 | Lydia Rintanen | 2002 | Aurajoen Uinti | 35.49 | 1:12.58 | |||||
35 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.97 | 1:12.87 | |||||
36 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 34.77 | 1:13.01 | |||||
37 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 35.30 | 1:13.06 | |||||
38 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.63 | 1:13.26 | |||||
39 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.82 | 1:13.42 | |||||
40 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 34.90 | 1:13.51 | |||||
41 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 34.21 | 1:13.53 | |||||
42 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 35.35 | 1:13.61 | |||||
43 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 35.39 | 1:13.67 | |||||
44 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 34.30 | 1:13.94 | |||||
45 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.82 | 1:14.36 | |||||
46 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 35.87 | 1:14.58 | |||||
47 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.52 | 1:14.66 | |||||
48 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.79 | 1:14.78 | |||||
49 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 35.76 | 1:14.83 | |||||
50 | Alexandra Arenius | 2002 | Aurajoen Uinti | 36.26 | 1:15.18 | |||||
51 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 36.02 | 1:15.33 | |||||
52 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 35.64 | 1:15.76 | |||||
53 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.81 | 1:16.24 | |||||
54 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 35.94 | 1:16.29 | |||||
55 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 36.76 | 1:16.41 | |||||
56 | Sol Wännman | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.96 | 1:16.43 | |||||
57 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 36.19 | 1:16.58 | |||||
58 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 36.20 | 1:16.90 | |||||
59 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 35.40 | 1:16.95 | |||||
60 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 36.96 | 1:17.95 | |||||
61 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 37.15 | 1:18.06 | |||||
62 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.43 | 1:18.15 | |||||
63 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.40 | 1:18.18 | |||||
64 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.64 | 1:18.21 | |||||
65 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 38.63 | 1:20.18 | |||||
66 | Moa Jacobsson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 37.50 | 1:20.80 | |||||
67 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.75 | 1:21.17 | |||||
68 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 37.90 | 1:21.59 | |||||
69 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 38.93 | 1:21.97 | |||||
70 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 40.50 | 1:22.24 | |||||
71 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.89 | 1:22.56 | |||||
72 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 38.87 | 1:24.15 | |||||
73 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.39 | 1:24.26 | |||||
74 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägens Simförening | 41.80 | 1:24.56 | |||||
75 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägens Simförening | 40.55 | 1:24.81 | |||||
76 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.39 | 1:25.07 | |||||
77 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägens Simförening | 40.16 | 1:25.15 | |||||
78 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 39.58 | 1:25.16 | |||||
79 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägens Simförening | 41.29 | 1:26.36 | |||||
80 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägens Simförening | 39.69 | 1:26.84 | |||||
81 | Ida Lyckemy | 2001 | Täby Sim | 40.34 | 1:27.12 | |||||
82 | Martina Taxén | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.79 | 1:27.40 | |||||
83 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 40.02 | 1:27.83 | |||||
84 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.54 | 1:28.97 | |||||
85 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 41.05 | 1:29.30 | |||||
86 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägens Simförening | 42.06 | 1:31.42 | |||||
87 | Tilda Sandberg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 44.92 | 1:33.44 | |||||
88 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.04 | 1:34.00 | |||||
89 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.20 | 1:34.32 | |||||
90 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.46 | 1:36.88 | |||||
- | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 38, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 27.92 | 59.13 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 29.04 | 59.81 | |||||
3 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 29.45 | 1:01.54 | |||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 30.90 | 1:03.99 | |||||
5 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.07 | 1:05.28 | |||||
6 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.95 | 1:05.78 | |||||
7 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.37 | 1:06.53 | |||||
8 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 32.21 | 1:06.71 | |||||
9 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.82 | 1:06.86 | |||||
10 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.96 | 1:07.33 | |||||
11 | Jere Nevalainen | 2001 | Aurajoen Uinti | 31.80 | 1:07.37 | |||||
12 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.39 | 1:07.47 | |||||
13 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 32.12 | 1:07.65 | |||||
14 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 32.31 | 1:07.88 | |||||
15 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 32.60 | 1:08.29 | |||||
16 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.59 | 1:08.32 | |||||
17 | Jesper Lietzen | 2002 | Aurajoen Uinti | 33.06 | 1:08.54 | |||||
18 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 33.29 | 1:09.09 | |||||
19 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.37 | 1:09.38 | |||||
20 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.00 | 1:11.72 | |||||
21 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.48 | 1:11.79 | |||||
22 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 34.31 | 1:12.50 | |||||
23 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 35.68 | 1:13.06 | |||||
24 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 34.74 | 1:13.84 | |||||
25 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.75 | 1:14.05 | |||||
26 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.98 | 1:14.08 | |||||
27 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.52 | 1:14.41 | |||||
28 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägens Simförening | 35.73 | 1:15.94 | |||||
29 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 36.46 | 1:15.95 | |||||
30 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.46 | 1:16.61 | |||||
31 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.73 | 1:17.12 | |||||
32 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 38.76 | 1:17.95 | |||||
33 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägens Simförening | 38.25 | 1:19.50 | |||||
34 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 37.47 | 1:19.54 | |||||
35 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägens Simförening | 35.65 | 1:19.70 | |||||
36 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.60 | 1:22.28 | |||||
37 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägens Simförening | 38.89 | 1:23.22 | |||||
38 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.58 | 1:23.76 | |||||
39 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 40.30 | 1:25.83 | |||||
40 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.57 | 1:28.84 | |||||
41 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 42.56 | 1:30.47 | |||||
42 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.49 | 1:36.97 | |||||
43 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägens Simförening | 47.59 | 1:40.57 | |||||
- | Matyas Török | 2002 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.74 | 58.76 | |||||
2 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 28.95 | 59.91 | |||||
3 | Frida Nilsson | 1992 | Spårvägens Simförening | 29.10 | 1:00.04 | |||||
4 | Ebba Rosenquist | 1989 | Simklubben Triton | 28.97 | 1:00.32 | |||||
5 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.53 | 1:00.69 | |||||
6 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.97 | 1:01.16 | |||||
7 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 29.76 | 1:01.37 | |||||
8 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.45 | 1:02.28 | |||||
9 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 30.87 | 1:03.03 | |||||
10 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 30.49 | 1:03.44 | |||||
11 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.53 | 1:05.72 | |||||
12 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.34 | 1:05.73 | |||||
13 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.08 | 1:06.24 | |||||
14 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.60 | 1:06.86 | |||||
15 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 31.38 | 1:07.63 | |||||
16 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.36 | 1:08.77 | |||||
17 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.24 | 1:09.47 | |||||
18 | Linnea Fridman | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.48 | 1:10.36 | |||||
19 | Nathalie Johnsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.93 | 1:10.67 | |||||
20 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 33.02 | 1:13.15 | |||||
21 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägens Simförening | 34.94 | 1:15.01 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 40, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Thulin | 1991 | Simklubben Neptun | 25.99 | 53.14 | |||||
2 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 25.95 | 53.80 | |||||
3 | Adam Karlsson | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 25.81 | 54.24 | |||||
4 | Linus Magnusson | 1990 | Simklubben Neptun | 25.06 | 54.45 | |||||
5 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.29 | 54.55 | |||||
6 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 26.46 | 55.47 | |||||
7 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 26.97 | 55.84 | |||||
8 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 27.00 | 55.97 | |||||
9 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 27.52 | 56.69 | |||||
9 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.36 | 56.69 | |||||
11 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 26.21 | 57.27 | |||||
12 | Johan Dahlgren | 1986 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.26 | 57.58 | |||||
13 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.18 | 57.64 | |||||
14 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.60 | 57.76 | |||||
15 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.22 | 57.85 | |||||
16 | Ossi Airaksinen | 1996 | Aurajoen Uinti | 28.31 | 58.49 | |||||
17 | Anton Ekhult | 1991 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.22 | 59.29 | |||||
18 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.39 | 59.36 | |||||
19 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim | 28.61 | 59.59 | |||||
20 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.28 | 59.98 | |||||
21 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.11 | 1:00.49 | |||||
22 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 29.31 | 1:01.34 | |||||
23 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.22 | 1:02.25 | |||||
24 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.24 | 1:02.57 | |||||
25 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.15 | 1:03.41 | |||||
26 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.31 | 1:03.45 | |||||
27 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simklubb | 30.83 | 1:05.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 41, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 33.45 | 1:09.84 | 1:48.03 | 2:26.60 | |||
2 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 35.45 | 1:13.18 | 1:52.81 | 2:30.59 | |||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 36.80 | 1:15.30 | 1:55.17 | 2:33.70 | |||
4 | Olivia Sjöblom | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.88 | 1:15.18 | 1:55.83 | 2:37.07 | |||
5 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.89 | 1:15.93 | 1:56.98 | 2:37.45 | |||
6 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.31 | 1:15.66 | 1:56.51 | 2:37.57 | |||
7 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.19 | 1:18.47 | 1:59.32 | 2:39.23 | |||
8 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.04 | 1:26.11 | 2:11.77 | 2:56.26 | |||
9 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 45.35 | 1:34.60 | 2:24.59 | 3:12.12 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 42, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.35 | 1:05.90 | 1:41.28 | 2:17.29 | |||
2 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.61 | 1:08.57 | 1:46.21 | 2:22.85 | |||
3 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.13 | 1:10.90 | 1:47.76 | 2:24.07 | |||
4 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.94 | 1:10.66 | 1:49.10 | 2:25.59 | |||
5 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.14 | 1:13.31 | 1:51.51 | 2:30.14 | |||
6 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.51 | 1:13.46 | 1:54.46 | 2:35.13 | |||
7 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.23 | 1:13.34 | 1:56.63 | 2:37.28 | |||
8 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 36.77 | 1:17.19 | 1:59.99 | 2:41.82 | |||
9 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 36.00 | 1:17.70 | 2:01.32 | 2:44.83 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 43, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 27.01 | ||||||
2 | Sohvi Nenonen | 1999 | Cetus Espoo | 27.18 | ||||||
3 | Olivia Sjöblom | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.67 | ||||||
4 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 27.78 | ||||||
5 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 27.96 | ||||||
6 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 28.00 | ||||||
7 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 28.08 | ||||||
8 | Mirva Kallström | 1999 | Cetus Espoo | 28.14 | ||||||
9 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 28.27 | ||||||
10 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 28.47 | ||||||
11 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.55 | ||||||
12 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 28.77 | ||||||
13 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.98 | ||||||
14 | Emma Suomio | 1998 | Aurajoen Uinti | 29.00 | ||||||
15 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.18 | ||||||
16 | Milla Inkeroinen | 1998 | Cetus Espoo | 29.20 | ||||||
17 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.30 | ||||||
18 | Lisa Nordén | 1984 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.51 | ||||||
19 | Sophie Näsström | 1993 | Simklubben Neptun | 29.60 | ||||||
20 | Maren Oie | 1997 | Stavanger Svømme Club | 29.61 | ||||||
21 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.68 | ||||||
22 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.69 | ||||||
23 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.70 | ||||||
24 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 29.84 | ||||||
25 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 29.89 | ||||||
25 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.89 | ||||||
27 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 29.90 | ||||||
27 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 29.90 | ||||||
29 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 29.92 | ||||||
30 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.12 | ||||||
31 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 30.16 | ||||||
32 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 30.22 | ||||||
33 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 30.26 | ||||||
34 | Matilda Åhlström | 1991 | Bollnäs Simsällskap | 30.28 | ||||||
35 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 30.33 | ||||||
36 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.39 | ||||||
37 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.52 | ||||||
38 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 30.59 | ||||||
39 | Linnea Fridman | 1995 | Södertälje Simsällskap | 30.61 | ||||||
40 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.64 | ||||||
41 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 30.65 | ||||||
42 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.68 | ||||||
43 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 30.69 | ||||||
44 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 30.70 | ||||||
44 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.70 | ||||||
46 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.72 | ||||||
47 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.77 | ||||||
48 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 30.79 | ||||||
49 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 30.91 | ||||||
50 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.08 | ||||||
51 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 31.17 | ||||||
52 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 31.21 | ||||||
53 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 31.25 | ||||||
54 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 31.35 | ||||||
55 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.38 | ||||||
55 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 31.38 | ||||||
55 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 31.38 | ||||||
58 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.56 | ||||||
59 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 31.60 | ||||||
60 | Maria Tolkacheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 31.64 | ||||||
61 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 31.73 | ||||||
62 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.75 | ||||||
63 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.14 | ||||||
63 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.14 | ||||||
63 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.14 | ||||||
66 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.15 | ||||||
67 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.38 | ||||||
68 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.49 | ||||||
69 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 32.50 | ||||||
70 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.53 | ||||||
71 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.58 | ||||||
72 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 32.61 | ||||||
73 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.68 | ||||||
74 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.89 | ||||||
75 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.94 | ||||||
76 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 32.98 | ||||||
77 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.01 | ||||||
78 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.02 | ||||||
79 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 33.03 | ||||||
80 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.15 | ||||||
81 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 33.36 | ||||||
82 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 33.37 | ||||||
83 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.53 | ||||||
84 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 33.64 | ||||||
85 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 33.78 | ||||||
86 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 33.95 | ||||||
87 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.99 | ||||||
88 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 34.06 | ||||||
89 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 34.09 | ||||||
89 | Emma Reichhuber | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.09 | ||||||
91 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 34.22 | ||||||
92 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.45 | ||||||
93 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.56 | ||||||
94 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 34.77 | ||||||
95 | Daphne Thörn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.84 | ||||||
96 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 35.20 | ||||||
- | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Josefine Orr | 2000 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 44, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 23.91 | ||||||
2 | Jacob Thulin | 1991 | Simklubben Neptun | 23.96 | ||||||
3 | Nikita Saunonen | 1997 | Aurajoen Uinti | 24.40 | ||||||
4 | Jesper Björk | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 24.43 | ||||||
5 | Linus Magnusson | 1990 | Simklubben Neptun | 24.61 | ||||||
6 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 24.75 | ||||||
7 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 24.81 | ||||||
8 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 24.85 | ||||||
9 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 24.93 | ||||||
10 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 25.04 | ||||||
11 | Mark Åström-Karlsson | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.09 | ||||||
12 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 25.11 | ||||||
13 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 25.43 | ||||||
14 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 25.69 | ||||||
15 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.77 | ||||||
16 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 25.96 | ||||||
17 | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømme Club | 25.97 | ||||||
18 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 26.01 | ||||||
19 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.06 | ||||||
20 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 26.16 | ||||||
21 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 26.23 | ||||||
21 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 26.23 | ||||||
23 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 26.29 | ||||||
24 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.33 | ||||||
25 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 26.50 | ||||||
26 | Anton Ekhult | 1991 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.69 | ||||||
27 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 26.75 | ||||||
28 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 26.76 | ||||||
29 | Ossi Airaksinen | 1996 | Aurajoen Uinti | 26.87 | ||||||
30 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 27.00 | ||||||
31 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 27.15 | ||||||
31 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 27.15 | ||||||
33 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 27.24 | ||||||
34 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 27.46 | ||||||
34 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.46 | ||||||
36 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.64 | ||||||
37 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 27.65 | ||||||
38 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 27.79 | ||||||
39 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.96 | ||||||
40 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 28.23 | ||||||
41 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.61 | ||||||
42 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.82 | ||||||
43 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 28.85 | ||||||
44 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 29.06 | ||||||
45 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 29.09 | ||||||
46 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.10 | ||||||
47 | Magnus Du Rietz | 1969 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.17 | ||||||
48 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.30 | ||||||
49 | Jasiek Rowinski | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 29.35 | ||||||
50 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 29.36 | ||||||
51 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.39 | ||||||
52 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 29.47 | ||||||
53 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 30.06 | ||||||
54 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.11 | ||||||
55 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 30.24 | ||||||
56 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.27 | ||||||
57 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.29 | ||||||
58 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.44 | ||||||
59 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 30.71 | ||||||
60 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.89 | ||||||
61 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 30.93 | ||||||
62 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 31.09 | ||||||
63 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.91 | ||||||
64 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.31 | ||||||
65 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.49 | ||||||
66 | Fredrik Axling | 1963 | Stockholm Dolphins Swim Club | 32.81 | ||||||
67 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 33.01 | ||||||
68 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 33.51 | ||||||
69 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 33.63 | ||||||
70 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 34.31 | ||||||
71 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 34.39 | ||||||
72 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.66 | ||||||
73 | Edvin Nordling | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.08 | ||||||
74 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.29 | ||||||
74 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.29 | ||||||
76 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 35.51 | ||||||
77 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 36.14 | ||||||
78 | David Olsson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.34 | ||||||
79 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 36.93 | ||||||
80 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 38.22 | ||||||
- | Adam Karlsson | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Oliver Soneborg | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 45, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adelia Spångberg | 1999 | Cetus Espoo | 1:11.00 | 2:33.73 | 4:11.13 | 5:19.35 | |||
2 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:14.94 | 2:35.97 | 4:08.18 | 5:21.02 | |||
3 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:14.15 | 2:35.48 | 4:11.89 | 5:25.29 | |||
4 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:13.11 | 2:38.08 | 4:13.25 | 5:26.97 | |||
5 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 1:13.21 | 2:39.80 | 4:13.52 | 5:28.15 | |||
6 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.35 | 2:49.02 | 4:19.63 | 5:34.43 | |||
7 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:20.20 | 2:44.73 | 4:21.36 | 5:38.29 | |||
8 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 1:13.37 | 2:39.92 | 4:20.63 | 5:38.96 | |||
9 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 1:17.95 | 2:45.23 | 4:25.42 | 5:40.76 | |||
10 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:16.59 | 2:45.90 | 4:26.39 | 5:42.87 | |||
11 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:19.33 | 2:43.70 | 4:28.08 | 5:47.10 | |||
12 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:23.83 | 2:51.33 | 4:30.76 | 5:48.61 | |||
13 | Kristin Oie | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:21.21 | 2:50.11 | 4:32.81 | 5:49.73 | |||
14 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 1:22.66 | 2:56.22 | 4:31.47 | 5:49.88 | |||
15 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:21.14 | 2:55.83 | 4:38.34 | 6:01.78 | |||
16 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 1:26.21 | 2:59.28 | 4:47.13 | 6:10.36 | |||
17 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simklubb | 1:32.04 | 3:04.10 | 5:01.32 | 6:23.20 | |||
18 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 1:34.76 | 3:19.02 | 5:10.41 | 6:40.93 | |||
- | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 46, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.34 | 1:15.69 | 2:00.44 | 2:36.54 | |||
2 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.96 | 1:15.54 | 2:00.85 | 2:37.71 | |||
3 | Reetta Rantakokko | 2001 | Aurajoen Uinti | 34.35 | 1:17.29 | 2:02.86 | 2:38.93 | |||
4 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.89 | 1:15.01 | 2:03.59 | 2:38.94 | |||
5 | Emma Uusküla | 2002 | Aurajoen Uinti | 36.40 | 1:18.62 | 2:05.42 | 2:40.30 | |||
6 | Paula Peltola | 2001 | Aurajoen Uinti | 35.99 | 1:18.27 | 2:06.41 | 2:43.81 | |||
7 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.88 | 1:20.60 | 2:06.79 | 2:44.66 | |||
8 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.95 | 1:17.56 | 2:07.27 | 2:45.65 | |||
9 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 36.00 | 1:20.52 | 2:09.40 | 2:45.81 | |||
10 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 34.82 | 1:18.82 | 2:08.87 | 2:47.87 | |||
11 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 37.06 | 1:20.63 | 2:11.73 | 2:49.40 | |||
12 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.32 | 1:23.31 | 2:12.76 | 2:50.61 | |||
13 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.27 | 1:23.45 | 2:13.44 | 2:50.76 | |||
14 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 39.72 | 1:21.67 | 2:12.66 | 2:51.31 | |||
15 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.77 | 1:21.12 | 2:09.63 | 2:51.33 | |||
16 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.30 | 1:20.47 | 2:13.53 | 2:52.02 | |||
17 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.73 | 1:25.64 | 2:13.95 | 2:52.79 | |||
18 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.47 | 1:22.66 | 2:13.45 | 2:53.99 | |||
19 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.06 | 1:26.38 | 2:16.35 | 2:54.73 | |||
20 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 38.58 | 1:21.00 | 2:12.61 | 2:54.89 | |||
21 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.81 | 1:20.13 | 2:13.83 | 2:55.73 | |||
22 | Alexandra Arenius | 2002 | Aurajoen Uinti | 37.74 | 1:22.71 | 2:15.09 | 2:55.83 | |||
23 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 38.81 | 1:23.55 | 2:17.15 | 2:56.06 | |||
24 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 39.87 | 1:23.92 | 2:14.92 | 2:56.25 | |||
25 | Janette Setälä | 2001 | Aurajoen Uinti | 39.92 | 1:27.46 | 2:17.66 | 2:56.85 | |||
26 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.05 | 1:25.07 | 2:15.84 | 2:56.90 | |||
27 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 40.47 | 1:24.78 | 2:15.36 | 2:57.18 | |||
28 | Jessica Kujanpää | 2002 | Aurajoen Uinti | 39.49 | 1:23.91 | 2:17.19 | 2:57.26 | |||
29 | Lydia Rintanen | 2002 | Aurajoen Uinti | 38.63 | 1:26.04 | 2:19.07 | 2:57.99 | |||
30 | Ida Nordquist | 2001 | Aurajoen Uinti | 39.75 | 1:24.72 | 2:19.81 | 2:58.70 | |||
31 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.28 | 1:24.22 | 2:20.07 | 2:58.98 | |||
32 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.97 | 1:26.07 | 2:20.52 | 2:59.79 | |||
33 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 41.55 | 1:27.06 | 2:18.47 | 3:00.77 | |||
34 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.20 | 1:28.43 | 2:21.04 | 3:00.88 | |||
35 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.35 | 1:25.41 | 2:21.76 | 3:02.04 | |||
36 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 40.95 | 1:26.29 | 2:21.79 | 3:03.77 | |||
37 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.49 | 1:28.30 | 2:20.97 | 3:04.06 | |||
38 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 42.64 | 1:28.92 | 2:26.19 | 3:04.83 | |||
39 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.94 | 1:28.63 | 2:23.80 | 3:05.09 | |||
40 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 44.46 | 1:31.43 | 2:23.55 | 3:05.62 | |||
41 | Sol Wännman | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.22 | 1:31.87 | 2:26.43 | 3:05.92 | |||
42 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 41.95 | 1:29.32 | 2:24.74 | 3:07.03 | |||
43 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 38.07 | 1:24.46 | 2:25.97 | 3:07.94 | |||
44 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 39.26 | 1:28.32 | 2:23.29 | 3:08.09 | |||
45 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 43.95 | 1:33.15 | 2:27.29 | 3:08.11 | |||
46 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 41.62 | 1:29.50 | 2:25.21 | 3:08.32 | |||
47 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 43.52 | 1:33.62 | 2:25.52 | 3:08.35 | |||
48 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 42.59 | 1:32.05 | 2:28.39 | 3:09.09 | |||
49 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 43.75 | 1:31.03 | 2:27.45 | 3:09.41 | |||
50 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.72 | 1:31.53 | 2:27.28 | 3:10.45 | |||
51 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 39.25 | 1:29.52 | 2:30.20 | 3:11.63 | |||
52 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 49.61 | 1:39.60 | 2:31.74 | 3:13.31 | |||
53 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 40.36 | 1:30.86 | 2:31.82 | 3:15.16 | |||
54 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 41.78 | 1:31.94 | 2:32.58 | 3:15.26 | |||
55 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.47 | 1:31.69 | 2:31.63 | 3:17.44 | |||
56 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 46.83 | 1:34.45 | 2:33.03 | 3:18.09 | |||
57 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 49.22 | 1:41.27 | 2:43.01 | 3:24.03 | |||
58 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 47.83 | 1:40.28 | 2:41.41 | 3:24.32 | |||
- | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 47, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 29.96 | 1:06.74 | 1:54.49 | 2:27.14 | |||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 31.49 | 1:09.34 | 1:56.63 | 2:29.67 | |||
3 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.46 | 1:09.60 | 1:56.54 | 2:31.04 | |||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 31.76 | 1:13.63 | 2:05.03 | 2:40.05 | |||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 34.92 | 1:17.02 | 2:08.34 | 2:44.52 | |||
6 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.69 | 1:20.45 | 2:09.78 | 2:46.98 | |||
7 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 35.29 | 1:20.35 | 2:09.17 | 2:47.75 | |||
8 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 37.39 | 1:22.37 | 2:12.38 | 2:47.96 | |||
9 | Jesper Lietzen | 2002 | Aurajoen Uinti | 37.10 | 1:20.52 | 2:10.83 | 2:48.39 | |||
10 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 34.95 | 1:20.40 | 2:11.27 | 2:49.72 | |||
11 | Jere Nevalainen | 2001 | Aurajoen Uinti | 40.89 | 1:23.22 | 2:17.99 | 2:56.38 | |||
12 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 37.34 | 1:24.71 | 2:19.77 | 2:58.31 | |||
13 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.92 | 1:26.79 | 2:21.35 | 2:59.09 | |||
14 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 40.15 | 1:27.68 | 2:23.50 | 3:02.92 | |||
15 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägens Simförening | 38.62 | 1:27.07 | 2:21.83 | 3:04.24 | |||
16 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.42 | 1:26.67 | 2:28.66 | 3:04.49 | |||
17 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.88 | 1:27.05 | 2:24.90 | 3:05.60 | |||
18 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 43.18 | 1:30.83 | 2:26.62 | 3:07.50 | |||
19 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.22 | 1:30.91 | 2:27.56 | 3:08.24 | |||
20 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 41.51 | 1:32.88 | 2:27.92 | 3:11.49 | |||
21 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.12 | 1:34.56 | 2:31.02 | 3:13.93 | |||
22 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.40 | 1:33.15 | 2:29.32 | 3:14.21 | |||
23 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.04 | 1:30.82 | 2:33.90 | 3:16.58 | |||
24 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 41.77 | 1:31.73 | 2:34.24 | 3:17.40 | |||
25 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 48.95 | 1:37.68 | 2:36.88 | 3:19.02 | |||
26 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 46.68 | 1:39.88 | 2:38.35 | 3:20.97 | |||
27 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 43.64 | 1:35.69 | 2:33.69 | 3:21.32 | |||
28 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 51.63 | 1:44.72 | 2:44.97 | 3:28.56 | |||
29 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 48.24 | 1:45.02 | 2:49.83 | 3:28.73 | |||
30 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.26 | 1:41.63 | 2:44.93 | 3:29.84 | |||
31 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 50.52 | 1:43.36 | 2:44.13 | 3:31.47 | |||
32 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.17 | 1:47.06 | 2:47.92 | 3:32.07 | |||
- | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 48, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 34.63 | 1:13.30 | 1:52.94 | 2:33.37 | |||
2 | Una Finnman | 1991 | Simklubben Triton | 35.04 | 1:15.49 | 1:57.29 | 2:38.12 | |||
3 | Jennie Sveronius | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 37.27 | 1:20.03 | 2:03.83 | 2:47.64 | |||
4 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.10 | 1:21.37 | 2:05.77 | 2:49.84 | |||
5 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.76 | 1:20.30 | 2:05.25 | 2:50.02 | |||
6 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.77 | 1:20.38 | 2:05.25 | 2:50.27 | |||
7 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 39.70 | 1:24.05 | 2:09.53 | 2:54.31 | |||
8 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.06 | 1:21.09 | 2:08.36 | 2:57.98 | |||
9 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 41.67 | 1:29.26 | 2:18.11 | 3:05.87 | |||
10 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 42.14 | 1:30.57 | 2:19.20 | 3:08.31 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 49, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 34.39 | 1:13.03 | 1:52.00 | 2:28.77 | |||
2 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 34.64 | 1:13.46 | 1:54.41 | 2:33.51 | |||
3 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 36.11 | 1:18.42 | 2:01.03 | 2:43.98 | |||
4 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 41.27 | 1:26.81 | 2:13.29 | 3:00.40 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 50, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.94 | 1:12.59 | 1:58.12 | 2:32.63 | |||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 32.54 | 1:11.10 | 1:59.10 | 2:33.64 | |||
3 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 32.74 | 1:11.99 | 1:59.99 | 2:34.48 | |||
4 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.16 | 1:11.97 | 1:59.74 | 2:35.24 | |||
5 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.35 | 1:16.23 | 2:00.26 | 2:35.60 | |||
6 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.06 | 1:17.68 | 2:01.85 | 2:38.71 | |||
7 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.42 | 1:16.18 | 2:03.17 | 2:39.72 | |||
8 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 35.46 | 1:20.10 | 2:03.83 | 2:42.35 | |||
9 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 33.93 | 1:16.58 | 2:06.35 | 2:46.51 | |||
10 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.31 | 1:19.16 | 2:09.60 | 2:46.70 | |||
11 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.55 | 1:20.27 | 2:07.64 | 2:47.02 | |||
12 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 36.60 | 1:20.00 | 2:09.34 | 2:47.98 | |||
13 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.98 | 1:22.80 | 2:14.49 | 2:52.10 | |||
14 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 36.11 | 1:21.09 | 2:13.71 | 2:58.13 | |||
- | Minni Kotka | 1998 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 51, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 27.98 | 1:02.14 | 1:40.93 | 2:12.87 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 29.23 | 1:04.38 | 1:43.90 | 2:15.43 | |||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 29.60 | 1:05.13 | 1:45.86 | 2:17.51 | |||
4 | Santeri Horst | 1997 | Aurajoen Uinti | 30.13 | 1:06.04 | 1:47.01 | 2:19.28 | |||
5 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.66 | 1:07.45 | 1:48.93 | 2:21.89 | |||
6 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.55 | 1:06.24 | 1:49.00 | 2:23.61 | |||
7 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 32.02 | 1:11.00 | 1:53.52 | 2:26.34 | |||
8 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 30.91 | 1:10.48 | 1:55.95 | 2:30.87 | |||
9 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.77 | 1:16.22 | 2:04.44 | 2:39.44 | |||
10 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.20 | 1:19.25 | 2:11.32 | 2:55.27 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 52, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sini Koivu | 1999 | Cetus Espoo | 32.25 | 1:07.64 | |||||
2 | Mirva Kallström | 1999 | Cetus Espoo | 32.95 | 1:08.62 | |||||
3 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.49 | 1:10.33 | |||||
4 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.09 | 1:11.46 | |||||
5 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.48 | 1:11.63 | |||||
6 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.77 | 1:11.69 | |||||
7 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 34.67 | 1:11.76 | |||||
8 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.94 | 1:12.49 | |||||
9 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 34.44 | 1:12.58 | |||||
10 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 34.81 | 1:12.77 | |||||
11 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.26 | 1:13.12 | |||||
12 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 35.73 | 1:13.23 | |||||
13 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.25 | 1:13.47 | |||||
14 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 35.79 | 1:13.57 | |||||
15 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.19 | 1:13.65 | |||||
16 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.56 | 1:13.74 | |||||
17 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.31 | 1:15.17 | |||||
18 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 36.31 | 1:15.33 | |||||
19 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.95 | 1:16.39 | |||||
20 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 37.05 | 1:16.49 | |||||
21 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.25 | 1:16.51 | |||||
22 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.17 | 1:16.76 | |||||
23 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.98 | 1:17.29 | |||||
24 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.69 | 1:17.38 | |||||
25 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.64 | 1:17.46 | |||||
26 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 37.38 | 1:17.51 | |||||
27 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.62 | 1:17.63 | |||||
28 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 36.86 | 1:17.73 | |||||
29 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 37.76 | 1:18.71 | |||||
30 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.34 | 1:18.82 | |||||
31 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 38.33 | 1:18.99 | |||||
32 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.60 | 1:19.03 | |||||
33 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.20 | 1:19.23 | |||||
34 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.29 | 1:19.47 | |||||
35 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 39.35 | 1:19.93 | |||||
36 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.97 | 1:21.07 | |||||
37 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 39.11 | 1:21.14 | |||||
38 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 39.40 | 1:21.26 | |||||
39 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.10 | 1:21.52 | |||||
40 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 40.23 | 1:22.05 | |||||
41 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 39.83 | 1:22.74 | |||||
42 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.12 | 1:22.94 | |||||
43 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.11 | 1:24.26 | |||||
44 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.57 | 1:24.48 | |||||
45 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.22 | 1:24.98 | |||||
46 | Kristin Oie | 1999 | Stavanger Svømme Club | 42.01 | 1:25.48 | |||||
47 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.94 | 1:25.55 | |||||
48 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 41.25 | 1:26.19 | |||||
49 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.36 | 1:26.48 | |||||
- | Josefine Orr | 2000 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 53, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 30.89 | 1:03.37 | |||||
2 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.08 | 1:04.05 | |||||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 31.87 | 1:05.89 | |||||
4 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.75 | 1:07.08 | |||||
5 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.60 | 1:07.54 | |||||
6 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 33.33 | 1:07.57 | |||||
7 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.34 | 1:09.95 | |||||
8 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 34.28 | 1:10.60 | |||||
9 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 34.39 | 1:10.70 | |||||
10 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 34.55 | 1:11.77 | |||||
11 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.06 | 1:11.78 | |||||
12 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 35.06 | 1:12.03 | |||||
13 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 34.95 | 1:12.07 | |||||
14 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 34.08 | 1:12.74 | |||||
15 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.83 | 1:12.82 | |||||
16 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.10 | 1:13.77 | |||||
17 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 36.04 | 1:14.21 | |||||
18 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.88 | 1:14.98 | |||||
19 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.58 | 1:16.28 | |||||
20 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 37.10 | 1:16.75 | |||||
21 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 38.21 | 1:17.46 | |||||
22 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 37.58 | 1:17.55 | |||||
23 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 37.24 | 1:18.11 | |||||
23 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.82 | 1:18.11 | |||||
25 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 37.56 | 1:18.60 | |||||
26 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.80 | 1:20.05 | |||||
27 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.17 | 1:20.30 | |||||
28 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.13 | 1:20.34 | |||||
29 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 39.13 | 1:20.38 | |||||
30 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 38.61 | 1:20.39 | |||||
31 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.76 | 1:21.66 | |||||
32 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 40.69 | 1:23.22 | |||||
33 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.62 | 1:24.59 | |||||
34 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 42.84 | 1:27.46 | |||||
35 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 42.89 | 1:29.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 54, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.09 | 1:09.86 | |||||
2 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.58 | 1:10.26 | |||||
3 | Paula Peltola | 2001 | Aurajoen Uinti | 36.23 | 1:13.37 | |||||
4 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.81 | 1:13.52 | |||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.70 | 1:14.72 | |||||
6 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.96 | 1:16.75 | |||||
7 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.25 | 1:18.19 | |||||
8 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 38.48 | 1:18.41 | |||||
9 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 38.42 | 1:18.63 | |||||
10 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 38.24 | 1:18.71 | |||||
11 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 37.93 | 1:18.76 | |||||
12 | Emma Uusküla | 2002 | Aurajoen Uinti | 39.26 | 1:19.12 | |||||
13 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.33 | 1:19.34 | |||||
14 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 38.54 | 1:19.47 | |||||
15 | Jessica Kujanpää | 2002 | Aurajoen Uinti | 38.33 | 1:19.55 | |||||
16 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 37.42 | 1:19.57 | |||||
17 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 39.54 | 1:19.59 | |||||
18 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.67 | 1:20.00 | |||||
19 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 39.00 | 1:20.13 | |||||
20 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.20 | 1:20.55 | |||||
21 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.71 | 1:20.83 | |||||
22 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 39.82 | 1:21.20 | |||||
23 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 39.92 | 1:21.63 | |||||
24 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 40.53 | 1:22.66 | |||||
25 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.81 | 1:22.71 | |||||
26 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 40.01 | 1:22.97 | |||||
27 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.30 | 1:23.04 | |||||
28 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.54 | 1:23.42 | |||||
29 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 40.72 | 1:23.74 | |||||
30 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 41.57 | 1:23.87 | |||||
31 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.26 | 1:23.90 | |||||
32 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.73 | 1:23.97 | |||||
33 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.44 | 1:24.02 | |||||
34 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.78 | 1:24.95 | |||||
35 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 41.13 | 1:25.01 | |||||
36 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.61 | 1:25.16 | |||||
37 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.24 | 1:25.24 | |||||
38 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 42.19 | 1:25.34 | |||||
39 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.53 | 1:26.20 | |||||
40 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 43.05 | 1:26.36 | |||||
41 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 40.54 | 1:26.43 | |||||
42 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 42.37 | 1:26.55 | |||||
43 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 41.59 | 1:26.86 | |||||
44 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 41.60 | 1:27.11 | |||||
45 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.87 | 1:27.12 | |||||
46 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.35 | 1:27.40 | |||||
47 | Janette Setälä | 2001 | Aurajoen Uinti | 42.25 | 1:27.79 | |||||
48 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 43.68 | 1:28.42 | |||||
49 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 42.52 | 1:28.51 | |||||
50 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 41.73 | 1:28.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 55, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 32.46 | 1:07.47 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 34.66 | 1:10.43 | |||||
3 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.41 | 1:13.20 | |||||
4 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.60 | 1:13.57 | |||||
5 | Jere Nevalainen | 2001 | Aurajoen Uinti | 36.90 | 1:16.28 | |||||
6 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 37.88 | 1:17.56 | |||||
7 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 37.61 | 1:18.42 | |||||
8 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.15 | 1:18.64 | |||||
9 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.00 | 1:18.84 | |||||
10 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 39.25 | 1:20.42 | |||||
11 | Jesper Lietzen | 2002 | Aurajoen Uinti | 39.39 | 1:20.54 | |||||
12 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.28 | 1:21.52 | |||||
13 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.79 | 1:21.59 | |||||
14 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 39.17 | 1:21.60 | |||||
15 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 41.13 | 1:22.64 | |||||
16 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 40.04 | 1:23.00 | |||||
17 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.24 | 1:23.78 | |||||
18 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 41.19 | 1:23.84 | |||||
19 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.35 | 1:24.34 | |||||
20 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 41.43 | 1:25.73 | |||||
21 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.84 | 1:26.73 | |||||
22 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 43.15 | 1:27.33 | |||||
23 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.97 | 1:27.69 | |||||
24 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 44.13 | 1:28.09 | |||||
25 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägens Simförening | 42.82 | 1:28.40 | |||||
26 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 43.32 | 1:28.47 | |||||
27 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 44.35 | 1:29.91 | |||||
28 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägens Simförening | 43.88 | 1:30.32 | |||||
29 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 44.91 | 1:31.37 | |||||
30 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.24 | 1:31.39 | |||||
31 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.98 | 1:31.54 | |||||
32 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 46.73 | 1:33.10 | |||||
33 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 45.81 | 1:33.27 | |||||
34 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 46.29 | 1:33.93 | |||||
35 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 46.48 | 1:34.81 | |||||
36 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 47.58 | 1:36.03 | |||||
37 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 46.97 | 1:36.15 | |||||
38 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 48.69 | 1:37.53 | |||||
39 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägens Simförening | 47.14 | 1:38.93 | |||||
40 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 47.71 | 1:39.45 | |||||
41 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägens Simförening | 48.36 | 1:40.38 | |||||
42 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.94 | 1:40.63 | |||||
43 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 49.50 | 1:42.04 | |||||
44 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.41 | 1:44.97 | |||||
45 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägens Simförening | 53.50 | 1:49.22 | |||||
46 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägens Simförening | 54.95 | 1:52.37 | |||||
- | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 56, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 30.75 | 1:06.29 | |||||
2 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.41 | 1:06.51 | |||||
3 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.56 | 1:07.44 | |||||
4 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 32.62 | 1:09.60 | |||||
5 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 33.11 | 1:10.00 | |||||
6 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.34 | 1:10.42 | |||||
7 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.87 | 1:11.57 | |||||
8 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.90 | 1:11.75 | |||||
9 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.16 | 1:12.58 | |||||
10 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.17 | 1:13.75 | |||||
11 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 34.29 | 1:14.36 | |||||
12 | Maren Oie | 1997 | Stavanger Svømme Club | 34.57 | 1:17.24 | |||||
13 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.49 | 1:17.42 | |||||
14 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 35.73 | 1:17.68 | |||||
15 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.06 | 1:19.56 | |||||
16 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 40.37 | 1:30.33 | |||||
17 | Klara Eklund | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.77 | 1:31.76 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 57, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.55 | 1:00.36 | |||||
2 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.93 | 1:01.82 | |||||
3 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 28.51 | 1:02.42 | |||||
4 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.66 | 1:02.77 | |||||
5 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 29.54 | 1:02.92 | |||||
6 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 29.11 | 1:02.97 | |||||
7 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 29.17 | 1:03.20 | |||||
8 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.30 | 1:04.54 | |||||
9 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 29.74 | 1:05.57 | |||||
10 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.10 | 1:06.73 | |||||
11 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.39 | 1:07.45 | |||||
12 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.50 | 1:07.84 | |||||
13 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.80 | 1:08.58 | |||||
14 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 32.51 | 1:12.05 | |||||
15 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.49 | 1:15.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 58, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:05.01 | 2:12.86 | 3:20.99 | 4:28.40 | |||
2 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 1:06.55 | 2:17.73 | 3:28.47 | 4:36.49 | |||
3 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:05.88 | 2:17.21 | 3:29.26 | 4:41.27 | |||
4 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.80 | 2:28.22 | 3:43.82 | 4:58.27 | |||
5 | Victoria Kaijser | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.72 | 2:28.72 | 3:45.12 | 4:59.91 | |||
6 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.46 | 2:28.56 | 3:46.63 | 5:03.25 | |||
7 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.22 | 2:35.63 | 3:53.93 | 5:09.85 | |||
8 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.60 | 2:37.51 | 4:00.40 | 5:21.68 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 59, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:01.56 | 2:06.19 | 3:09.94 | 4:09.17 | |||
2 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:00.27 | 2:06.05 | 3:10.68 | 4:14.42 | |||
3 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:01.07 | 2:07.37 | 3:14.04 | 4:19.77 | |||
4 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:01.76 | 2:07.68 | 3:14.53 | 4:21.30 | |||
5 | Robert Makhinya | 1995 | Simklubben Neptun | 1:02.53 | 2:09.72 | 3:18.00 | 4:24.84 | |||
6 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:02.35 | 2:10.02 | 3:18.96 | 4:29.15 | |||
7 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:02.88 | 2:11.76 | 3:22.24 | 4:32.78 | |||
8 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.47 | 2:17.14 | 3:29.52 | 4:38.71 | |||
9 | Emil Dansk | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:03.12 | 2:14.72 | 3:29.58 | 4:43.26 | |||
10 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:05.98 | 2:18.35 | 3:31.92 | 4:43.60 | |||
11 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:05.58 | 2:18.93 | 3:32.13 | 4:44.04 | |||
12 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:09.62 | 2:26.08 | 3:44.21 | 4:59.97 | |||
13 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:09.03 | 2:27.68 | 3:49.07 | 5:07.50 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 60, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | Cetus Espoo | 1:04.81 | 2:16.08 | 3:28.16 | 4:39.91 | |||
2 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 1:07.48 | 2:20.78 | 3:34.77 | 4:47.77 | |||
3 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:09.21 | 2:23.11 | 3:36.85 | 4:49.81 | |||
4 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:10.61 | 2:25.59 | 3:40.61 | 4:53.16 | |||
5 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.35 | 2:24.56 | 3:40.49 | 4:53.53 | |||
6 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 1:11.71 | 2:25.89 | 3:40.58 | 4:53.71 | |||
7 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:11.67 | 2:26.07 | 3:40.98 | 4:55.26 | |||
8 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:10.52 | 2:27.49 | 3:44.07 | 4:56.34 | |||
9 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 1:09.90 | 2:26.80 | 3:44.03 | 4:57.63 | |||
10 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:10.64 | 2:27.76 | 3:46.29 | 5:03.22 | |||
11 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 1:09.22 | 2:26.18 | 3:45.25 | 5:04.08 | |||
12 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:09.90 | 2:27.69 | 3:46.91 | 5:05.87 | |||
13 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:12.07 | 2:30.44 | 3:50.02 | 5:07.07 | |||
14 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:11.96 | 2:31.57 | 3:51.42 | 5:12.25 | |||
15 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.65 | 2:33.46 | 3:55.02 | 5:14.67 | |||
16 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:14.39 | 2:34.55 | 3:55.44 | 5:16.28 | |||
17 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:15.95 | 2:36.57 | 3:58.45 | 5:18.82 | |||
18 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 1:16.63 | 2:38.53 | 4:00.59 | 5:19.77 | |||
19 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:15.49 | 2:38.88 | 4:01.18 | 5:20.60 | |||
20 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.99 | 2:38.65 | 4:01.40 | 5:21.85 | |||
21 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:15.39 | 2:39.05 | 4:03.92 | 5:26.00 | |||
22 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 1:15.84 | 2:39.40 | 4:05.07 | 5:28.33 | |||
23 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 1:19.41 | 2:43.54 | 4:06.88 | 5:28.88 | |||
24 | Ida-Linn Silfors | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:17.95 | 2:43.66 | 4:10.62 | 5:35.42 | |||
25 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 1:16.54 | 2:42.31 | 4:08.95 | 5:35.55 | |||
26 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:19.94 | 2:46.82 | 4:13.06 | 5:36.84 | |||
27 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:21.32 | 2:49.05 | 4:16.10 | 5:39.13 | |||
28 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:20.48 | 2:50.00 | 4:19.37 | 5:43.41 | |||
29 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 1:22.18 | 2:52.02 | 4:22.09 | 5:51.33 | |||
- | Adelia Spångberg | 1999 | Cetus Espoo | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 61, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:00.77 | 2:05.66 | 3:11.66 | 4:18.01 | |||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:04.22 | 2:13.81 | 3:24.04 | 4:30.43 | |||
3 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 1:05.32 | 2:16.17 | 3:26.44 | 4:34.28 | |||
4 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:07.13 | 2:19.00 | 3:28.66 | 4:35.99 | |||
5 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:07.82 | 2:19.23 | 3:29.95 | 4:40.53 | |||
6 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 1:05.35 | 2:16.55 | 3:27.82 | 4:41.43 | |||
7 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.81 | 2:16.87 | 3:30.68 | 4:43.18 | |||
8 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:07.03 | 2:20.26 | 3:34.00 | 4:43.21 | |||
9 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 1:04.62 | 2:17.16 | 3:32.14 | 4:43.35 | |||
10 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 1:06.14 | 2:18.97 | 3:33.18 | 4:44.43 | |||
11 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 1:07.98 | 2:21.18 | 3:35.15 | 4:45.18 | |||
12 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 1:08.56 | 2:21.80 | 3:35.42 | 4:46.03 | |||
13 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:06.65 | 2:19.86 | 3:34.77 | 4:47.93 | |||
14 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:05.94 | 2:19.70 | 3:34.75 | 4:48.22 | |||
15 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:08.72 | 2:24.64 | 3:40.22 | 4:52.30 | |||
16 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 1:08.62 | 2:24.91 | 3:41.51 | 4:55.39 | |||
17 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:07.53 | 2:23.51 | 3:42.13 | 4:55.49 | |||
18 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:07.93 | 2:25.00 | 3:42.84 | 4:59.44 | |||
19 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:10.07 | 2:26.16 | 3:43.95 | 5:00.03 | |||
20 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:11.11 | 2:29.25 | 3:47.50 | 5:03.57 | |||
21 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:09.67 | 2:29.30 | 3:48.62 | 5:06.23 | |||
22 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:11.49 | 2:34.18 | 3:56.59 | 5:16.58 | |||
23 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:15.36 | 2:37.74 | 3:59.18 | 5:17.44 | |||
24 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:15.17 | 2:38.50 | 4:00.78 | 5:18.66 | |||
25 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:16.01 | 2:39.37 | 4:00.89 | 5:19.95 | |||
26 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 1:14.02 | 2:37.57 | 4:02.28 | 5:23.68 | |||
27 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 1:17.72 | 2:42.75 | 4:09.94 | 5:35.69 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 62, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 31.18 | 1:05.34 | 1:39.60 | 2:13.41 | |||
2 | Olivia Sjöblom | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.40 | 1:04.70 | 1:40.08 | 2:14.77 | |||
3 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 30.67 | 1:05.60 | 1:40.92 | 2:16.06 | |||
4 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.71 | 1:07.68 | 1:42.86 | 2:17.67 | |||
5 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.96 | 1:08.31 | 1:43.86 | 2:17.79 | |||
6 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 31.37 | 1:05.86 | 1:42.22 | 2:17.86 | |||
7 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.43 | 1:07.07 | 1:44.33 | 2:20.56 | |||
8 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 32.04 | 1:08.14 | 1:44.92 | 2:20.65 | |||
9 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.11 | 1:07.84 | 1:45.29 | 2:21.67 | |||
10 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.19 | 1:08.20 | 1:44.91 | 2:21.72 | |||
11 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 32.82 | 1:08.79 | 1:45.67 | 2:22.69 | |||
12 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.27 | 1:08.37 | 1:46.22 | 2:23.84 | |||
13 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.42 | 1:09.73 | 1:47.69 | 2:25.03 | |||
14 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 33.70 | 1:11.53 | 1:50.48 | 2:27.57 | |||
15 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.04 | 1:10.85 | 1:50.11 | 2:27.60 | |||
16 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.34 | 1:12.68 | 1:52.32 | 2:29.35 | |||
17 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 32.86 | 1:10.91 | 1:50.40 | 2:30.58 | |||
18 | Ida Hofvander | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.91 | 1:12.57 | 1:52.41 | 2:30.93 | |||
19 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.40 | 1:11.78 | 1:51.86 | 2:31.74 | |||
20 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 38.69 | 1:22.86 | 2:08.76 | 2:51.68 | |||
21 | Klara Eklund | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.93 | 1:24.48 | 2:10.28 | 2:51.95 | |||
22 | Daphne Thörn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.52 | 1:24.22 | 2:10.51 | 2:56.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 63, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.16 | 59.10 | 1:30.49 | 2:01.05 | |||
2 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.78 | 59.79 | 1:31.71 | 2:02.38 | |||
3 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.85 | 59.23 | 1:31.70 | 2:03.17 | |||
4 | Nikita Saunonen | 1997 | Aurajoen Uinti | 28.83 | 1:00.71 | 1:32.82 | 2:04.25 | |||
5 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 28.44 | 1:01.29 | 1:35.00 | 2:08.19 | |||
6 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.56 | 1:01.80 | 1:35.75 | 2:08.37 | |||
7 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.73 | 1:02.90 | 1:36.99 | 2:10.54 | |||
8 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.30 | 1:04.56 | 1:39.70 | 2:15.20 | |||
9 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.57 | 1:06.01 | 1:42.68 | 2:20.07 | |||
10 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.23 | 1:07.44 | 1:45.02 | 2:20.21 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 64, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.48 | ||||||
2 | Sini Koivu | 1999 | Cetus Espoo | 31.17 | ||||||
3 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.19 | ||||||
4 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.04 | ||||||
5 | Emma Suomio | 1998 | Aurajoen Uinti | 32.22 | ||||||
6 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 32.23 | ||||||
7 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 33.36 | ||||||
8 | Milla Inkeroinen | 1998 | Cetus Espoo | 33.48 | ||||||
9 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 33.70 | ||||||
10 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.77 | ||||||
11 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.96 | ||||||
12 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 34.11 | ||||||
13 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.52 | ||||||
14 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 34.77 | ||||||
15 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.18 | ||||||
16 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.25 | ||||||
17 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.34 | ||||||
18 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simklubb | 35.38 | ||||||
19 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.94 | ||||||
20 | Maren Oie | 1997 | Stavanger Svømme Club | 36.12 | ||||||
21 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.13 | ||||||
22 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 36.22 | ||||||
23 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 36.26 | ||||||
24 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 36.71 | ||||||
25 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 36.81 | ||||||
26 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 36.95 | ||||||
27 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.17 | ||||||
28 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 37.38 | ||||||
29 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simklubb | 37.67 | ||||||
30 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.68 | ||||||
31 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 37.81 | ||||||
32 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 37.96 | ||||||
33 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 38.15 | ||||||
34 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.38 | ||||||
35 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.46 | ||||||
36 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.50 | ||||||
37 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 38.54 | ||||||
38 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 38.86 | ||||||
38 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 38.86 | ||||||
40 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 39.00 | ||||||
41 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.02 | ||||||
42 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 39.22 | ||||||
43 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.28 | ||||||
44 | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | 39.49 | ||||||
45 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 39.65 | ||||||
46 | Klara Eklund | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.72 | ||||||
47 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.75 | ||||||
48 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.84 | ||||||
49 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 40.43 | ||||||
50 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 40.65 | ||||||
51 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 40.66 | ||||||
52 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.72 | ||||||
53 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 40.74 | ||||||
54 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 40.85 | ||||||
55 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 40.87 | ||||||
56 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.99 | ||||||
56 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 40.99 | ||||||
58 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 41.05 | ||||||
59 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 41.08 | ||||||
60 | Sol Wännman | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.17 | ||||||
61 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.20 | ||||||
62 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 41.56 | ||||||
63 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 41.58 | ||||||
64 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 41.79 | ||||||
65 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 41.83 | ||||||
66 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 42.08 | ||||||
67 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.22 | ||||||
68 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.38 | ||||||
69 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 42.69 | ||||||
70 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.83 | ||||||
71 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 43.04 | ||||||
72 | Johanna Sandahl | 2000 | Simklubben Neptun | 43.15 | ||||||
73 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 43.33 | ||||||
74 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 43.63 | ||||||
75 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 44.04 | ||||||
76 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 44.07 | ||||||
77 | Lisa Johnsson | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.24 | ||||||
78 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 45.25 | ||||||
79 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 45.46 | ||||||
80 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.94 | ||||||
81 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 46.36 | ||||||
82 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 47.16 | ||||||
83 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 47.75 | ||||||
84 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 48.39 | ||||||
- | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nathalie Johnsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 65, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Borin | 1989 | Turebergs Simklubb | 27.02 | ||||||
2 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.06 | ||||||
3 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 28.72 | ||||||
4 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 29.71 | ||||||
5 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.76 | ||||||
6 | Sebastian Karlsson | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.97 | ||||||
7 | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømme Club | 30.22 | ||||||
8 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 30.41 | ||||||
9 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.43 | ||||||
10 | Nikita Saunonen | 1997 | Aurajoen Uinti | 30.82 | ||||||
11 | Alexander Lind | 1997 | Simklubben Neptun | 30.93 | ||||||
12 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 30.97 | ||||||
13 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.11 | ||||||
14 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.73 | ||||||
15 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 31.83 | ||||||
16 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 31.99 | ||||||
17 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 32.30 | ||||||
18 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simklubb | 32.62 | ||||||
19 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 32.90 | ||||||
20 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 33.06 | ||||||
21 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 33.12 | ||||||
22 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 33.19 | ||||||
23 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 33.90 | ||||||
24 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 33.99 | ||||||
25 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.20 | ||||||
26 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.31 | ||||||
27 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.42 | ||||||
28 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 34.88 | ||||||
29 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 35.09 | ||||||
30 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.10 | ||||||
31 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 35.23 | ||||||
32 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.03 | ||||||
33 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.12 | ||||||
34 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 36.39 | ||||||
35 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 37.80 | ||||||
36 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 38.20 | ||||||
37 | Jasiek Rowinski | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 39.00 | ||||||
38 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 39.34 | ||||||
39 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.54 | ||||||
40 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.59 | ||||||
41 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 41.13 | ||||||
42 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 41.14 | ||||||
43 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 41.44 | ||||||
44 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 41.79 | ||||||
45 | David Olsson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.01 | ||||||
46 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.18 | ||||||
47 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.62 | ||||||
48 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 42.68 | ||||||
49 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 43.28 | ||||||
50 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 43.96 | ||||||
51 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.97 | ||||||
52 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 44.80 | ||||||
53 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 46.28 | ||||||
- | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 66, 400m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:06.87 | 2:18.82 | 3:38.44 | 4:44.35 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:06.29 | 2:19.08 | 3:41.05 | 4:46.56 | |||
3 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:06.16 | 2:20.98 | 3:45.45 | 4:52.09 | |||
4 | Santeri Horst | 1997 | Aurajoen Uinti | 1:11.08 | 2:27.31 | 3:51.57 | 4:59.42 | |||
5 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:07.51 | 2:26.40 | 3:54.29 | 5:00.17 | |||
6 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 1:10.13 | 2:25.70 | 3:53.07 | 5:01.13 | |||
7 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:08.68 | 2:27.31 | 3:51.72 | 5:03.09 | |||
8 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:11.33 | 2:30.47 | 3:55.45 | 5:03.22 | |||
9 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:15.03 | 2:32.44 | 4:00.79 | 5:12.90 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 67, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.89 | 1:14.93 | 1:53.41 | 2:31.86 | |||
2 | Mirva Kallström | 1999 | Cetus Espoo | 35.65 | 1:14.89 | 1:55.15 | 2:33.26 | |||
3 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.95 | 1:15.15 | 1:55.20 | 2:33.52 | |||
4 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.35 | 1:16.10 | 1:56.01 | 2:34.30 | |||
5 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.92 | 1:15.66 | 1:56.12 | 2:35.10 | |||
6 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 36.76 | 1:16.34 | 1:55.73 | 2:35.17 | |||
7 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.93 | 1:16.62 | 1:56.92 | 2:36.94 | |||
8 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.37 | 1:17.49 | 1:58.32 | 2:38.56 | |||
9 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 36.15 | 1:16.04 | 1:57.43 | 2:38.84 | |||
10 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.59 | 1:18.40 | 2:00.32 | 2:41.36 | |||
11 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 37.82 | 1:18.83 | 2:00.98 | 2:42.34 | |||
12 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 39.32 | 1:21.14 | 2:03.32 | 2:43.85 | |||
13 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.30 | 1:20.28 | 2:03.42 | 2:45.31 | |||
14 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 37.69 | 1:19.08 | 2:03.07 | 2:45.94 | |||
15 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 40.93 | 1:24.56 | 2:08.94 | 2:52.24 | |||
16 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.36 | 1:25.11 | 2:09.55 | 2:52.82 | |||
17 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.21 | 1:24.90 | 2:10.00 | 2:53.98 | |||
18 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.39 | 1:30.71 | 2:15.57 | 2:59.11 | |||
19 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.02 | 1:28.67 | 2:13.87 | 2:59.37 | |||
20 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.49 | 1:28.13 | 2:14.80 | 3:00.73 | |||
21 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.61 | 1:32.21 | 2:20.20 | 3:06.01 | |||
22 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 43.54 | 1:30.33 | 2:19.41 | 3:06.04 | |||
23 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 44.82 | 1:32.01 | 2:21.31 | 3:09.40 | |||
24 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 45.47 | 1:35.04 | 2:25.30 | 3:11.98 | |||
- | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.44 | 1:14.72 | 1:54.63 | 2:33.32 | EXTRA | ||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 68, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 32.81 | 1:08.31 | 1:44.02 | 2:18.02 | |||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.36 | 1:08.06 | 1:44.37 | 2:18.11 | |||
3 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.11 | 1:10.11 | 1:47.62 | 2:22.99 | |||
4 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.87 | 1:10.16 | 1:46.78 | 2:23.00 | |||
5 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 34.83 | 1:11.46 | 1:48.09 | 2:23.95 | |||
6 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 34.76 | 1:12.02 | 1:50.91 | 2:27.01 | |||
7 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 33.77 | 1:11.18 | 1:49.50 | 2:28.24 | |||
8 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 36.01 | 1:13.55 | 1:52.20 | 2:28.55 | |||
9 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.46 | 1:12.71 | 1:51.96 | 2:30.18 | |||
10 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 35.13 | 1:13.47 | 1:53.20 | 2:31.66 | |||
11 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 35.61 | 1:14.28 | 1:53.71 | 2:31.69 | |||
12 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 36.56 | 1:17.44 | 1:58.20 | 2:36.79 | |||
13 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.69 | 1:18.27 | 2:38.99 | 2:38.99 | |||
14 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 36.42 | 1:17.27 | 1:59.16 | 2:39.09 | |||
15 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 36.59 | 1:17.84 | 2:00.89 | 2:40.09 | |||
16 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.72 | 1:19.09 | 2:00.64 | 2:41.65 | |||
17 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.61 | 1:17.21 | 1:59.75 | 2:42.34 | |||
18 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 39.05 | 1:21.13 | 2:04.44 | 2:47.33 | |||
19 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 37.34 | 1:20.51 | 2:05.45 | 2:48.04 | |||
20 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.77 | 1:23.72 | 2:08.72 | 2:52.23 | |||
- | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 69, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.62 | 1:07.26 | 1:44.26 | 2:21.08 | |||
2 | Ebba Rosenquist | 1989 | Simklubben Triton | 31.36 | 1:07.72 | 1:45.09 | 2:22.77 | |||
3 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.07 | 1:09.73 | 1:46.18 | 2:24.36 | |||
4 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.52 | 1:13.23 | 1:53.90 | 2:34.83 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 70, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robert Makhinya | 1995 | Simklubben Neptun | 28.87 | 1:02.17 | 1:38.07 | 2:15.07 | |||
2 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 30.50 | 1:06.13 | 1:43.92 | 2:21.20 | |||
3 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 29.70 | 1:04.50 | 1:41.47 | 2:22.32 | |||
4 | Ossi Airaksinen | 1996 | Aurajoen Uinti | 32.27 | 1:09.86 | 1:48.86 | 2:27.13 | |||
5 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.07 | 1:11.57 | 1:50.96 | 2:28.47 | |||
6 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 31.15 | 1:07.90 | 1:48.41 | 2:30.91 | |||
7 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.24 | 1:12.75 | 1:55.63 | 2:40.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 71, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.37 | 1:15.62 | |||||
2 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.86 | 1:20.57 | |||||
3 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 38.63 | 1:21.31 | |||||
4 | Emma Uusküla | 2002 | Aurajoen Uinti | 38.93 | 1:21.79 | |||||
5 | Reetta Rantakokko | 2001 | Aurajoen Uinti | 38.59 | 1:22.37 | |||||
6 | Paula Peltola | 2001 | Aurajoen Uinti | 38.98 | 1:22.77 | |||||
7 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.00 | 1:24.47 | |||||
8 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 41.04 | 1:26.83 | |||||
9 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 42.40 | 1:27.49 | |||||
10 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 40.86 | 1:28.23 | |||||
11 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 42.10 | 1:28.83 | |||||
12 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.18 | 1:29.06 | |||||
13 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.14 | 1:29.47 | |||||
14 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 42.57 | 1:29.64 | |||||
15 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 42.18 | 1:29.72 | |||||
16 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 42.84 | 1:29.95 | |||||
17 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.91 | 1:30.19 | |||||
18 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.47 | 1:30.34 | |||||
19 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 43.07 | 1:30.91 | |||||
20 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 43.86 | 1:31.19 | |||||
21 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 43.49 | 1:31.47 | |||||
22 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.45 | 1:31.54 | |||||
23 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 43.95 | 1:31.86 | |||||
24 | Janette Setälä | 2001 | Aurajoen Uinti | 44.06 | 1:32.08 | |||||
25 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.28 | 1:32.11 | |||||
26 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.79 | 1:32.71 | |||||
27 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 44.00 | 1:32.86 | |||||
28 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.71 | 1:32.92 | |||||
29 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 43.06 | 1:33.12 | |||||
30 | Jessica Kujanpää | 2002 | Aurajoen Uinti | 43.67 | 1:33.13 | |||||
31 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 42.47 | 1:33.82 | |||||
32 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 45.27 | 1:33.92 | |||||
33 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 45.34 | 1:34.65 | |||||
34 | Sol Wännman | 2001 | Järfälla Simsällskap | 44.38 | 1:34.77 | |||||
35 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.41 | 1:34.98 | |||||
36 | Alexandra Arenius | 2002 | Aurajoen Uinti | 45.56 | 1:36.27 | |||||
36 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 45.92 | 1:36.27 | |||||
38 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.05 | 1:36.86 | |||||
39 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.14 | 1:38.31 | |||||
40 | Ida Nordquist | 2001 | Aurajoen Uinti | 46.41 | 1:39.16 | |||||
41 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 46.23 | 1:39.32 | |||||
42 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simklubb | 47.10 | 1:39.39 | |||||
43 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.04 | 1:39.67 | |||||
44 | Lydia Rintanen | 2002 | Aurajoen Uinti | 48.35 | 1:40.14 | |||||
45 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.03 | 1:40.31 | |||||
46 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 48.04 | 1:40.61 | |||||
47 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 46.93 | 1:40.82 | |||||
48 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägens Simförening | 47.20 | 1:41.09 | |||||
49 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 47.57 | 1:42.04 | |||||
50 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 48.87 | 1:42.21 | |||||
51 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 48.09 | 1:43.80 | |||||
52 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 49.84 | 1:44.42 | |||||
53 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 49.22 | 1:45.12 | |||||
54 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 49.24 | 1:45.46 | |||||
55 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 49.75 | 1:45.85 | |||||
56 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 51.02 | 1:45.87 | |||||
57 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 50.44 | 1:46.48 | |||||
58 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.05 | 1:46.72 | |||||
59 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 49.94 | 1:46.81 | |||||
60 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägens Simförening | 51.18 | 1:47.01 | |||||
61 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägens Simförening | 49.53 | 1:47.18 | |||||
62 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 50.93 | 1:47.29 | |||||
63 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.66 | 1:47.90 | |||||
64 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 52.84 | 1:48.77 | |||||
65 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 54.29 | 1:49.72 | |||||
66 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.30 | 1:50.48 | |||||
67 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 51.58 | 1:50.70 | |||||
68 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 52.72 | 1:50.91 | |||||
69 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 52.51 | 1:51.96 | |||||
70 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägens Simförening | 54.63 | 1:52.20 | |||||
71 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.33 | 1:52.68 | |||||
72 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 53.07 | 1:58.24 | |||||
73 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägens Simförening | 58.38 | 2:02.41 | |||||
74 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 58.75 | 2:07.66 | |||||
- | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 72, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 35.69 | 1:18.39 | |||||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.38 | 1:19.83 | |||||
3 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.73 | 1:23.82 | |||||
4 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 40.66 | 1:24.80 | |||||
5 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 39.67 | 1:25.09 | |||||
6 | Jesper Lietzen | 2002 | Aurajoen Uinti | 42.93 | 1:30.29 | |||||
7 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 41.41 | 1:30.32 | |||||
8 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 42.54 | 1:30.57 | |||||
9 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 42.20 | 1:30.90 | |||||
10 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.91 | 1:32.95 | |||||
11 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.45 | 1:33.37 | |||||
12 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 44.45 | 1:33.57 | |||||
13 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 44.55 | 1:34.45 | |||||
14 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.33 | 1:35.65 | |||||
15 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 46.00 | 1:36.99 | |||||
16 | Jere Nevalainen | 2001 | Aurajoen Uinti | 45.84 | 1:37.52 | |||||
17 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 45.66 | 1:38.24 | |||||
18 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 47.69 | 1:38.64 | |||||
19 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 47.85 | 1:38.88 | |||||
20 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägens Simförening | 46.01 | 1:39.75 | |||||
21 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.74 | 1:40.16 | |||||
22 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 46.76 | 1:40.45 | |||||
23 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 46.99 | 1:40.48 | |||||
24 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 47.90 | 1:41.09 | |||||
25 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 48.67 | 1:41.68 | |||||
26 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 48.18 | 1:42.47 | |||||
27 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 49.88 | 1:44.09 | |||||
28 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägens Simförening | 50.30 | 1:47.59 | |||||
29 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 53.47 | 1:49.39 | |||||
30 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 52.95 | 1:49.57 | |||||
31 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 52.50 | 1:49.75 | |||||
32 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägens Simförening | 54.98 | 1:52.08 | |||||
33 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 53.83 | 1:52.48 | |||||
34 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 54.18 | 1:53.51 | |||||
35 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 53.99 | 1:54.41 | |||||
36 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 52.26 | 1:54.59 | |||||
37 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägens Simförening | 54.40 | 1:56.16 | |||||
38 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.06 | 1:58.28 | |||||
39 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.94 | 2:00.04 | |||||
40 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägens Simförening | 1:00.51 | 2:06.87 | |||||
- | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 73, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 34.14 | 1:09.35 | |||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 34.50 | 1:11.00 | |||||
3 | Olivia Sjöblom | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.16 | 1:11.76 | |||||
4 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.55 | 1:12.45 | |||||
5 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.18 | 1:12.89 | |||||
6 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.80 | 1:13.05 | |||||
7 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 35.87 | 1:14.28 | |||||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.41 | 1:15.43 | |||||
9 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 36.24 | 1:15.62 | |||||
10 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 36.46 | 1:16.90 | |||||
11 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simklubb | 37.30 | 1:17.40 | |||||
12 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 39.52 | 1:21.12 | |||||
13 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.18 | 1:21.83 | |||||
14 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 39.58 | 1:22.37 | |||||
15 | Ida Hofvander | 1998 | Södertälje Simsällskap | 40.85 | 1:23.19 | |||||
16 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 43.81 | 1:30.84 | |||||
17 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 43.62 | 1:30.86 | |||||
- | Emma Suomio | 1998 | Aurajoen Uinti | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 74, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.06 | 1:01.74 | |||||
2 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.53 | 1:04.58 | |||||
3 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.88 | 1:04.79 | |||||
4 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 31.44 | 1:05.13 | |||||
5 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.34 | 1:06.53 | |||||
6 | Alexander Lind | 1997 | Simklubben Neptun | 33.92 | 1:09.07 | |||||
7 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.18 | 1:09.66 | |||||
8 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.86 | 1:10.00 | |||||
9 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 35.04 | 1:11.57 | |||||
10 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.73 | 1:11.72 | |||||
11 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 35.00 | 1:12.21 | |||||
12 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simklubb | 35.24 | 1:12.99 | |||||
13 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.37 | 1:13.34 | |||||
14 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.67 | 1:17.29 | |||||
15 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.54 | 1:18.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 75, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adelia Spångberg | 1999 | Cetus Espoo | 29.97 | 1:03.28 | 1:37.17 | 2:10.31 | |||
2 | Mirva Kallström | 1999 | Cetus Espoo | 30.85 | 1:05.01 | 1:39.63 | 2:12.55 | |||
3 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.43 | 1:05.84 | 1:42.16 | 2:17.41 | |||
4 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 31.55 | 1:06.42 | 1:42.35 | 2:17.66 | |||
5 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.38 | 1:07.10 | 1:42.91 | 2:18.45 | |||
6 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.76 | 1:07.30 | 1:44.19 | 2:18.88 | |||
7 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 32.33 | 1:07.57 | 1:44.23 | 2:19.89 | |||
8 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 32.93 | 1:08.69 | 1:45.92 | 2:20.02 | |||
9 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.31 | 1:06.98 | 1:44.45 | 2:20.71 | |||
10 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.25 | 1:06.65 | 1:43.94 | 2:20.83 | |||
11 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.96 | 1:07.41 | 1:44.79 | 2:21.05 | |||
12 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.94 | 1:09.41 | 1:46.53 | 2:21.43 | |||
13 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 32.56 | 1:09.04 | 1:46.34 | 2:22.31 | |||
14 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 33.75 | 1:09.64 | 1:46.58 | 2:22.32 | |||
15 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 31.80 | 1:08.41 | 1:45.86 | 2:22.53 | |||
16 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.81 | 1:08.89 | 1:46.80 | 2:23.38 | |||
17 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 32.62 | 1:09.38 | 1:47.26 | 2:23.61 | |||
18 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.93 | 1:09.96 | 1:47.70 | 2:24.44 | |||
19 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 32.62 | 1:09.25 | 1:47.32 | 2:25.21 | |||
20 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.51 | 1:10.32 | 1:49.30 | 2:25.62 | |||
21 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.09 | 1:10.99 | 1:48.58 | 2:25.70 | |||
22 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 33.53 | 1:11.73 | 1:50.18 | 2:26.77 | |||
23 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.71 | 1:10.88 | 1:49.09 | 2:27.26 | |||
24 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.82 | 1:11.54 | 1:50.57 | 2:28.06 | |||
25 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.60 | 1:10.24 | 1:50.06 | 2:28.27 | |||
26 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 32.20 | 1:10.25 | 1:50.28 | 2:28.41 | |||
27 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.83 | 1:10.47 | 1:49.85 | 2:28.77 | |||
28 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.36 | 1:10.79 | 1:50.47 | 2:29.42 | |||
29 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 31.99 | 1:10.23 | 1:49.97 | 2:29.59 | |||
30 | Kristin Oie | 1999 | Stavanger Svømme Club | 35.11 | 1:13.62 | 1:51.99 | 2:29.73 | |||
31 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 31.70 | 1:10.12 | 1:50.33 | 2:29.80 | |||
32 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.56 | 1:13.08 | 1:52.91 | 2:31.48 | |||
33 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.29 | 1:12.43 | 1:51.91 | 2:31.50 | |||
34 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 33.82 | 1:12.81 | 1:53.36 | 2:31.77 | |||
35 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.37 | 1:13.15 | 1:53.60 | 2:31.96 | |||
36 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.55 | 1:14.08 | 1:54.23 | 2:32.20 | |||
37 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 35.17 | 1:14.39 | 1:54.58 | 2:33.40 | |||
38 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.81 | 1:11.71 | 1:53.34 | 2:34.16 | |||
39 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.77 | 1:14.59 | 1:55.65 | 2:34.87 | |||
40 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.84 | 1:11.05 | 1:52.80 | 2:35.00 | |||
41 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 35.68 | 1:15.74 | 1:57.39 | 2:35.09 | |||
42 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.24 | 1:14.16 | 1:54.89 | 2:35.51 | |||
43 | Ida-Linn Silfors | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 35.04 | 1:14.55 | 1:56.18 | 2:36.68 | |||
44 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 35.08 | 1:14.96 | 1:56.11 | 2:37.00 | |||
45 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 35.68 | 1:15.79 | 1:57.23 | 2:37.87 | |||
46 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 35.94 | 1:16.44 | 1:58.07 | 2:38.02 | |||
47 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.68 | 1:15.18 | 1:58.08 | 2:38.19 | |||
48 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.80 | 1:15.68 | 1:58.07 | 2:38.88 | |||
49 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simklubb | 35.93 | 1:17.72 | 1:59.48 | 2:39.10 | |||
50 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 35.25 | 1:16.13 | 1:58.79 | 2:40.95 | |||
51 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 35.09 | 1:16.83 | 1:59.40 | 2:40.97 | |||
52 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.93 | 1:19.04 | 2:01.32 | 2:42.39 | |||
53 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.15 | 1:17.76 | 2:00.76 | 2:42.46 | |||
54 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 37.40 | 1:18.97 | 2:02.05 | 2:43.04 | |||
55 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.48 | 1:22.14 | 2:03.44 | 2:43.99 | |||
56 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.12 | 1:22.17 | 2:06.69 | 2:44.95 | |||
57 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.14 | 1:21.09 | 2:04.55 | 2:47.19 | |||
58 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 37.98 | 1:21.85 | 2:06.09 | 2:47.21 | |||
59 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 37.72 | 1:20.68 | 2:04.65 | 2:47.44 | |||
60 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 38.33 | 1:22.63 | 2:07.53 | 2:48.08 | |||
61 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 37.73 | 1:22.43 | 2:07.65 | 2:49.18 | |||
62 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 36.62 | 1:20.02 | 2:05.88 | 2:49.19 | |||
63 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.93 | 1:22.19 | 2:07.64 | 2:49.97 | |||
64 | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.25 | 1:21.11 | 2:07.07 | 2:50.41 | |||
65 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.85 | 1:21.83 | 2:07.04 | 2:50.44 | |||
66 | Johanna Sandahl | 2000 | Simklubben Neptun | 39.29 | 1:25.13 | 2:11.36 | 2:52.79 | |||
67 | Lisa Johnsson | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.68 | 1:31.88 | 2:24.25 | 3:14.72 | |||
- | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 76, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.23 | 57.76 | 1:29.61 | 2:01.60 | |||
2 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.01 | 1:00.04 | 1:32.33 | 2:03.99 | |||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 27.87 | 59.21 | 1:32.12 | 2:04.26 | |||
4 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.36 | 1:02.03 | 1:35.99 | 2:08.56 | |||
5 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 28.55 | 1:01.01 | 1:35.18 | 2:09.07 | |||
6 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 30.58 | 1:03.95 | 1:38.01 | 2:11.26 | |||
7 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.36 | 1:02.91 | 1:37.72 | 2:11.82 | |||
8 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 30.67 | 1:04.96 | 1:39.75 | 2:13.87 | |||
9 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 30.99 | 1:06.25 | 1:41.98 | 2:15.69 | |||
10 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 29.19 | 1:03.61 | 1:39.84 | 2:16.57 | |||
11 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 30.98 | 1:05.60 | 1:41.75 | 2:16.62 | |||
12 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 31.13 | 1:06.98 | 1:43.12 | 2:17.20 | |||
13 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.74 | 1:07.26 | 1:43.55 | 2:18.58 | |||
14 | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | 30.98 | 1:06.79 | 1:43.16 | 2:18.95 | |||
15 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.68 | 1:06.50 | 1:44.20 | 2:18.96 | |||
16 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.31 | 1:07.49 | 1:43.40 | 2:19.11 | |||
17 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 31.50 | 1:07.43 | 1:43.86 | 2:19.49 | |||
18 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.55 | 1:07.93 | 1:44.76 | 2:20.85 | |||
19 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.95 | 1:07.39 | 1:45.81 | 2:23.00 | |||
20 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 31.27 | 1:08.35 | 1:46.31 | 2:23.13 | |||
21 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.01 | 1:08.37 | 1:45.87 | 2:23.26 | |||
22 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 30.09 | 1:05.72 | 1:44.76 | 2:23.37 | |||
23 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 32.41 | 1:09.96 | 1:47.78 | 2:23.60 | |||
24 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.81 | 1:09.61 | 1:48.86 | 2:24.75 | |||
25 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.35 | 1:11.36 | 1:50.11 | 2:25.22 | |||
26 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 33.23 | 1:11.43 | 1:49.50 | 2:25.48 | |||
27 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.07 | 1:10.60 | 1:49.07 | 2:25.87 | |||
28 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.97 | 1:11.83 | 1:50.88 | 2:28.16 | |||
29 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.67 | 1:12.22 | 1:51.97 | 2:28.90 | |||
30 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.03 | 1:11.80 | 1:50.97 | 2:29.99 | |||
31 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 30.95 | 1:09.10 | 1:50.43 | 2:30.98 | |||
32 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 30.71 | 1:10.33 | 1:53.37 | 2:32.22 | |||
33 | Elias Hysing | 2000 | Simklubben Neptun | 32.71 | 1:11.16 | 1:52.71 | 2:32.64 | |||
34 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 35.24 | 1:14.61 | 1:55.04 | 2:33.38 | |||
35 | Jasiek Rowinski | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 34.63 | 1:13.88 | 1:55.48 | 2:35.09 | |||
36 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.68 | 1:13.59 | 1:55.76 | 2:36.51 | |||
37 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.67 | 1:15.24 | 1:58.09 | 2:38.92 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 77, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.97 | 1:09.59 | 1:47.11 | 2:25.51 | |||
2 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 35.24 | 1:12.74 | 1:51.42 | 2:28.41 | |||
3 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 36.00 | 1:14.59 | 1:52.75 | 2:30.35 | |||
4 | Victoria Kaijser | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.63 | 1:16.19 | 1:57.40 | 2:38.22 | |||
5 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.73 | 1:21.22 | 2:04.66 | 2:47.24 | |||
6 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 40.74 | 1:28.20 | 2:16.42 | 3:02.14 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 78, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.67 | 1:01.37 | 1:34.08 | 2:06.28 | |||
2 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 30.97 | 1:04.08 | 1:39.07 | 2:13.64 | |||
3 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 31.61 | 1:06.11 | 1:42.12 | 2:17.68 | |||
4 | Sebastian Karlsson | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.04 | 1:09.28 | 1:46.93 | 2:24.65 | |||
5 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 35.09 | 1:13.51 | 1:52.04 | 2:29.71 | |||
6 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.67 | 1:11.94 | 1:51.78 | 2:31.85 | |||
7 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 37.43 | 1:18.33 | 1:58.97 | 2:38.48 | |||
8 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.48 | 2:00.31 | 2:42.46 | 2:42.46 | |||
9 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 38.73 | 1:21.58 | 2:07.62 | 2:53.46 | |||
- | Ulf Gabrielsson | 1948 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 79, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 1:07.52 | 2:20.55 | 3:33.87 | 4:44.38 | |||
2 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.34 | 2:20.64 | 3:33.44 | 4:44.60 | |||
3 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:08.35 | 2:21.66 | 3:35.31 | 4:46.95 | |||
4 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:07.39 | 2:21.12 | 3:35.24 | 4:48.19 | |||
5 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:10.97 | 2:25.70 | 3:38.93 | 4:49.52 | |||
6 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 1:09.75 | 2:26.74 | 3:44.86 | 5:01.97 | |||
7 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:12.94 | 2:31.33 | 3:50.83 | 5:08.28 | |||
8 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:12.87 | 2:33.99 | 3:56.63 | 5:16.11 | |||
9 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:13.80 | 2:35.41 | 3:58.51 | 5:18.25 | |||
10 | Ida Hofvander | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:14.38 | 2:35.24 | 3:57.79 | 5:19.61 | |||
11 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:15.24 | 2:38.72 | 4:02.93 | 5:26.32 | |||
12 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:20.90 | 2:47.43 | 4:15.37 | 5:40.70 | |||
13 | Klara Eklund | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:26.02 | 3:01.49 | 4:38.03 | 6:09.80 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 80, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:01.92 | 2:08.63 | 3:15.11 | 4:20.62 | |||
2 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:04.93 | 2:17.49 | 3:30.34 | 4:38.51 | |||
3 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.88 | 2:21.95 | 3:31.88 | 4:39.92 | |||
4 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:06.13 | 2:18.24 | 3:30.69 | 4:40.79 | |||
5 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:06.38 | 2:18.04 | 3:30.83 | 4:44.18 | |||
6 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:10.13 | 2:25.96 | 3:42.70 | 4:54.24 | |||
7 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:05.80 | 2:21.96 | 3:42.76 | 5:03.47 | |||
- | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 81, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | Cetus Espoo | 29.94 | 1:07.75 | 1:51.06 | 2:24.94 | |||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 33.11 | 1:13.07 | 1:57.26 | 2:33.42 | |||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.01 | 1:13.90 | 1:59.66 | 2:35.72 | |||
4 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.11 | 1:14.48 | 2:01.35 | 2:36.22 | |||
5 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 33.52 | 1:15.32 | 2:00.89 | 2:36.43 | |||
6 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.92 | 1:14.01 | 2:00.41 | 2:38.10 | |||
7 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.64 | 1:14.97 | 2:02.80 | 2:40.07 | |||
8 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 33.02 | 1:15.32 | 2:04.93 | 2:40.63 | |||
9 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 35.32 | 1:16.85 | 2:05.26 | 2:40.95 | |||
10 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 34.26 | 1:17.18 | 2:06.16 | 2:41.77 | |||
11 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.98 | 1:16.77 | 2:06.43 | 2:43.68 | |||
12 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 36.77 | 1:20.46 | 2:06.52 | 2:43.73 | |||
13 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.06 | 1:14.99 | 2:05.84 | 2:45.55 | |||
14 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.22 | 1:22.32 | 2:11.00 | 2:46.28 | |||
15 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.12 | 1:19.82 | 2:07.23 | 2:47.02 | |||
16 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.87 | 1:20.58 | 2:10.84 | 2:47.03 | |||
17 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.59 | 1:22.61 | 2:08.87 | 2:47.25 | |||
18 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.51 | 1:21.78 | 2:09.33 | 2:47.38 | |||
19 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 34.80 | 1:17.53 | 2:08.97 | 2:47.56 | |||
20 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.24 | 1:23.11 | 2:09.10 | 2:49.11 | |||
21 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 35.08 | 1:19.78 | 2:10.65 | 2:49.99 | |||
22 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 34.84 | 1:18.49 | 2:10.57 | 2:50.04 | |||
23 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.46 | 1:18.96 | 2:11.22 | 2:50.43 | |||
24 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.58 | 1:21.66 | 2:11.31 | 2:50.73 | |||
25 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.97 | 1:23.14 | 2:10.37 | 2:51.08 | |||
26 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 37.07 | 1:22.02 | 2:12.53 | 2:51.36 | |||
27 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.16 | 1:25.50 | 2:16.09 | 2:54.14 | |||
28 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 37.37 | 1:24.47 | 2:14.83 | 2:54.30 | |||
29 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 36.51 | 1:22.06 | 2:14.25 | 2:54.59 | |||
30 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.84 | 1:25.18 | 2:14.39 | 2:55.35 | |||
31 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.12 | 1:26.33 | 2:19.36 | 2:56.28 | |||
32 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 41.67 | 1:28.89 | 2:18.92 | 2:59.94 | |||
33 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.53 | 1:23.13 | 2:17.67 | 2:59.97 | |||
34 | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.66 | 1:23.16 | 2:18.46 | 3:01.60 | |||
35 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.31 | 1:27.59 | 2:22.08 | 3:02.32 | |||
36 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 41.38 | 1:30.00 | 2:23.33 | 3:02.71 | |||
37 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.02 | 1:30.66 | 2:23.04 | 3:03.42 | |||
38 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.62 | 1:29.23 | 2:20.60 | 3:04.77 | |||
39 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.05 | 1:27.60 | 2:20.79 | 3:05.20 | |||
40 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.13 | 1:27.87 | 2:24.90 | 3:07.35 | |||
41 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 41.08 | 1:31.26 | 2:26.47 | 3:08.67 | |||
42 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 42.95 | 1:34.33 | 2:29.37 | 3:11.26 | |||
43 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.77 | 1:32.33 | 2:28.86 | 3:11.68 | |||
44 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.92 | 1:34.40 | 2:30.44 | 3:12.01 | |||
45 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.30 | 1:30.95 | 2:28.94 | 3:12.53 | |||
46 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 43.36 | 1:34.50 | 2:30.00 | 3:13.23 | |||
47 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 43.31 | 1:36.03 | 2:33.40 | 3:15.55 | |||
48 | Johanna Sandahl | 2000 | Simklubben Neptun | 46.60 | 1:39.03 | 2:36.40 | 3:18.69 | |||
- | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 82, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 29.24 | 1:05.25 | 1:42.06 | 2:13.65 | |||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 29.76 | 1:06.54 | 1:50.24 | 2:21.55 | |||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 31.37 | 1:10.41 | 1:51.71 | 2:24.90 | |||
4 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 31.12 | 1:08.77 | 1:53.82 | 2:28.35 | |||
5 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 31.17 | 1:08.57 | 1:53.94 | 2:29.85 | |||
6 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.51 | 1:10.08 | 1:52.81 | 2:30.10 | |||
7 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 33.06 | 1:10.27 | 1:54.01 | 2:30.39 | |||
8 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 33.32 | 1:11.30 | 1:57.79 | 2:30.75 | |||
9 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 31.85 | 1:10.21 | 1:56.59 | 2:32.05 | |||
10 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 32.51 | 1:11.62 | 1:57.73 | 2:32.58 | |||
11 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 31.22 | 1:12.16 | 1:57.31 | 2:35.56 | |||
12 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.98 | 1:17.14 | 2:01.86 | 2:38.61 | |||
13 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.91 | 1:13.32 | 2:03.33 | 2:38.88 | |||
14 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.88 | 1:14.67 | 2:02.04 | 2:39.08 | |||
15 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 34.45 | 1:17.03 | 2:04.66 | 2:39.21 | |||
16 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 35.43 | 1:19.11 | 2:04.97 | 2:41.79 | |||
17 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 36.55 | 1:19.01 | 2:07.17 | 2:43.34 | |||
18 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 35.82 | 1:17.70 | 2:06.12 | 2:44.65 | |||
19 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.78 | 1:19.60 | 2:08.68 | 2:45.31 | |||
20 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 34.15 | 1:17.02 | 2:08.57 | 2:47.25 | |||
21 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 36.37 | 1:22.05 | 2:11.22 | 2:48.46 | |||
22 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.65 | 1:19.23 | 2:11.10 | 2:48.74 | |||
23 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 36.79 | 1:20.98 | 2:13.93 | 2:50.48 | |||
24 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.31 | 1:23.71 | 2:14.35 | 2:52.40 | |||
25 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.92 | 1:19.54 | 2:12.54 | 2:53.58 | |||
26 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 34.88 | 1:22.48 | 2:18.04 | 2:55.49 | |||
27 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.67 | 1:23.39 | 2:17.53 | 2:56.97 | |||
28 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.36 | 1:25.45 | 2:21.37 | 3:03.99 | |||
29 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 40.83 | 1:29.68 | 2:25.26 | 3:05.69 | |||
- | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:03 |