2019-11-22   10:14:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup 2014    Utskriftsdatum  25 maj 2014   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 maj 2014         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            38.29   
Arian Parsa  2002  Väsby Simsällskap            38.80   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap            38.95   
Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap            41.16   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap            41.28   
Emil Jagt  2003  Åkersberga Simsällskap            45.86   
Johannes Fällgren  2002  IFK Lidingö Simklubb            46.84   
David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap            48.51   
Gabriel Derantz  2003  Väsby Simsällskap            50.63   
10  Axel Wange  2003  IFK Lidingö Simklubb            51.06   
11  David Garmelius  2003  Spårvägens Simförening            58.05   
12  Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap            58.26   
13  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägens Simförening            59.04   
14  Viktor Malmring  2003  Spårvägens Simförening            1:07.29   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wiggo Frohde  2000  IFK Lidingö Simklubb            30.36   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            32.55   
Dmitri Denisenko  2000  Kanaans Simsällskap            32.77   
Gustav Ljungholm  2000  Åkersberga Simsällskap            35.82   
Wille Lörinc  2000  Täby Sim            38.24   
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap            39.16   
Marcus Thune  2001  Hellas Simklubb            39.30   
Emilio Jonsson  2000  IFK Lidingö Simklubb            39.85   
Gustav Wahlberg  2000  Spårvägens Simförening            41.12   
10  Emil Cederlöf  2001  Åkersberga Simsällskap            41.16   
11  Lukas Lodin  2001  Hellas Simklubb            42.21   
12  Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap            44.93   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Fellman  1999  IF Åland            29.40   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            31.45   
Carl Andersson  1999  Täby Sim            34.82   
Victor Hahn  1999  Spårvägens Simförening            35.02   
Oliver Simic  1998  Täby Sim            35.46   
Andreas Hållberg  1999  Spårvägens Simförening            39.71   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap            27.71   
Anton Blomquist  1995  Åkersberga Simsällskap            27.82   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            28.17   
Oskar Nilsson  1995  Åkersberga Simsällskap            28.36   
Oskar Altzar  1992  Kanaans Simsällskap            30.33   
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap            30.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 maj 2014 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner