Results for UGP3-Stockholm
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
19:23 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.84 |
1:15.35 |
1:54.63 |
|
2:32.34 |
|
2 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.16 |
1:16.73 |
1:56.70 |
|
2:35.61 |
|
3 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.28 |
1:17.55 |
1:58.26 |
|
2:38.11 |
|
4 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.01 |
1:18.52 |
1:59.15 |
|
2:38.36 |
|
5 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.30 |
1:17.75 |
1:58.52 |
|
2:39.21 |
|
6 |
Danute Kacinskas |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.88 |
1:19.33 |
2:00.54 |
|
2:39.48 |
|
7 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
38.66 |
1:20.51 |
2:03.53 |
|
2:43.98 |
|
8 |
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.97 |
1:21.59 |
2:04.00 |
|
2:46.21 |
|
9 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.28 |
1:24.50 |
2:08.27 |
|
2:49.57 |
|
10 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.73 |
1:23.83 |
2:07.66 |
|
2:49.90 |
|
11 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
38.94 |
1:21.32 |
2:05.64 |
|
2:50.11 |
|
12 |
Aline Agnvall |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
41.69 |
1:26.49 |
2:12.56 |
|
2:55.93 |
|
13 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
40.61 |
1:25.14 |
2:10.63 |
|
2:56.42 |
|
- |
Klara Wallenbro |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.77 |
1:13.58 |
1:53.36 |
|
2:32.06 |
|
2 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
38.69 |
1:17.04 |
1:56.16 |
|
2:34.90 |
|
3 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
35.74 |
1:15.13 |
1:55.94 |
|
2:36.77 |
|
4 |
Alva Mickelsson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
38.66 |
1:20.47 |
2:03.36 |
|
2:45.43 |
|
5 |
Anna Reinholdz |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.20 |
1:22.87 |
2:07.17 |
|
2:50.00 |
|
6 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
39.87 |
1:23.63 |
2:08.17 |
|
2:52.18 |
|
7 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
41.66 |
1:25.98 |
2:10.21 |
|
2:53.88 |
|
8 |
Jessica Gauffin |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
43.27 |
1:28.77 |
2:15.99 |
|
3:00.59 |
|
9 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.24 |
1:30.29 |
2:17.61 |
|
3:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.66 |
1:15.51 |
1:55.71 |
|
2:35.31 |
|
2 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.46 |
1:18.08 |
1:59.39 |
|
2:39.84 |
|
3 |
Alba Croneborg |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.51 |
1:17.70 |
2:00.32 |
|
2:40.89 |
|
4 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.27 |
1:19.20 |
2:00.90 |
|
2:42.95 |
|
5 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.79 |
1:22.21 |
2:04.71 |
|
2:45.44 |
|
6 |
Linneá Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.44 |
1:22.57 |
2:05.61 |
|
2:48.55 |
|
7 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.62 |
1:21.90 |
2:06.82 |
|
2:50.78 |
|
8 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.37 |
1:24.84 |
2:09.40 |
|
2:52.39 |
|
9 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
40.14 |
1:24.13 |
2:09.20 |
|
2:52.68 |
|
10 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.48 |
1:27.89 |
2:13.38 |
|
2:58.61 |
|
11 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
42.62 |
1:28.53 |
2:14.41 |
|
2:58.78 |
|
12 |
Tara Ebrahimi |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
40.54 |
1:25.65 |
2:13.57 |
|
2:59.24 |
|
13 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
42.28 |
1:28.78 |
2:15.04 |
|
2:59.48 |
|
14 |
Mirjam Amouri |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
42.05 |
1:27.39 |
2:13.68 |
|
2:59.53 |
|
15 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
42.32 |
1:28.99 |
2:14.82 |
|
2:59.77 |
|
16 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.38 |
1:28.77 |
2:14.85 |
|
3:00.47 |
|
17 |
Evelina Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
43.41 |
1:29.94 |
2:16.69 |
|
3:02.16 |
|
18 |
Moa Nygren |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
43.22 |
1:30.41 |
2:18.62 |
|
3:07.10 |
|
19 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.89 |
1:32.98 |
2:22.67 |
|
3:10.15 |
|
20 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
45.86 |
1:36.11 |
2:27.61 |
|
3:17.05 |
|
21 |
Louise Törnblom |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
45.19 |
1:37.44 |
2:31.80 |
|
3:23.79 |
|
22 |
Mathilda Bärnau |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
46.91 |
1:38.80 |
2:31.62 |
|
3:24.23 |
|
23 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
47.58 |
1:39.33 |
2:33.70 |
|
3:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
38.53 |
1:21.00 |
2:04.21 |
|
2:44.85 |
|
2 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.79 |
1:20.36 |
2:03.34 |
|
2:45.38 |
|
3 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.15 |
1:22.38 |
2:05.77 |
|
2:47.38 |
|
4 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
40.26 |
1:23.15 |
2:07.43 |
|
2:50.33 |
|
5 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.75 |
1:24.79 |
2:09.74 |
|
2:53.11 |
|
6 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.64 |
1:25.13 |
2:10.36 |
|
2:53.54 |
|
7 |
Therese Arnqvist |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.35 |
1:25.28 |
2:10.03 |
|
2:54.92 |
|
8 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.38 |
1:26.55 |
2:11.60 |
|
2:55.10 |
|
9 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.24 |
1:27.13 |
2:12.44 |
|
2:55.26 |
|
10 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
41.68 |
1:27.05 |
2:13.37 |
|
2:56.63 |
|
11 |
Felicia Rosenberg |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
41.09 |
1:26.18 |
2:11.97 |
|
2:56.70 |
|
12 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
42.67 |
1:28.57 |
2:14.59 |
|
2:57.69 |
|
13 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
41.84 |
1:28.18 |
2:13.41 |
|
2:57.97 |
|
14 |
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
40.71 |
1:26.21 |
2:13.79 |
|
3:00.15 |
|
15 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
43.07 |
1:29.90 |
2:16.23 |
|
3:01.07 |
|
16 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.27 |
1:30.03 |
2:17.19 |
|
3:01.27 |
|
17 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
43.44 |
1:29.83 |
2:16.18 |
|
3:01.80 |
|
18 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.59 |
1:30.34 |
2:18.29 |
|
3:03.71 |
|
19 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
41.25 |
1:28.43 |
2:18.12 |
|
3:04.17 |
|
20 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.75 |
1:32.64 |
2:21.73 |
|
3:06.15 |
|
21 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
44.85 |
1:32.57 |
2:19.74 |
|
3:06.16 |
|
22 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.16 |
1:32.39 |
2:21.96 |
|
3:07.97 |
|
23 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
44.97 |
1:33.20 |
2:21.87 |
|
3:09.21 |
|
24 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.28 |
1:34.27 |
2:23.66 |
|
3:09.56 |
|
25 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
43.66 |
1:32.69 |
2:21.06 |
|
3:10.04 |
|
26 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.24 |
1:32.40 |
2:21.80 |
|
3:10.44 |
|
27 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.48 |
1:34.26 |
2:24.49 |
|
3:10.97 |
|
28 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
45.07 |
1:34.09 |
2:24.50 |
|
3:13.04 |
|
29 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
44.52 |
1:34.79 |
2:25.26 |
|
3:13.44 |
|
30 |
Sara Hertegren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.35 |
1:36.37 |
2:27.46 |
|
3:14.00 |
|
31 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
46.61 |
1:36.57 |
2:27.90 |
|
3:17.50 |
|
32 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
45.16 |
1:35.78 |
2:28.30 |
|
3:17.71 |
|
33 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.63 |
1:37.01 |
2:28.61 |
|
3:17.72 |
|
34 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
46.41 |
1:38.10 |
2:29.21 |
|
3:19.32 |
|
35 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
47.06 |
1:37.23 |
2:29.06 |
|
3:19.88 |
|
36 |
Josefin Almgren |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
48.54 |
1:43.80 |
2:38.43 |
|
3:26.81 |
|
37 |
Elsa Knöös |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
50.53 |
1:45.04 |
2:40.80 |
|
3:33.29 |
|
38 |
Sophie Sundqvist |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:53.43 |
3:51.02 |
|
|
3:51.02 |
|
- |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
19:23 |
|