Results for Sum-Sim 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
14:11 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4X200m Frisim P 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: Malmsten |
15 år och yngre: Helsingborgs S 8:18.18 2011 FM: Mölndals ASS 8:28.42 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:11 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
19:17 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4X200m Frisim F 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: Orkla |
15 år och yngre: Väsby SS 8:43.86 2011 FM: Helsingborgs S 8:49.51 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
19:17 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
14:36 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 4X200m Frisim P 16-17, Finaler 17 år och yngre |
Sponsor: Malmsten |
17 år och yngre: Helsingborgs S 7:54.27 2009 FM: Väsby SS 8:03.49 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:36 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:05 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17, Finaler 17 år och yngre |
Sponsor: Orkla |
17 år och yngre: Väsby SS 8:26.87 2013 FM: Väsby SS 8:26.87 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:05 |
|
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:53 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 14 år och yngre |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Daniel Kertes 4:19.49 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Victor Johansson 4:11.69 |
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Gustaf Dahlman 4:06.31 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:03.16 |
2:13.13 |
3:22.89 |
|
4:26.72 |
|
2 |
Albert Askmalm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:03.79 |
2:11.12 |
3:19.43 |
|
4:27.32 |
|
3 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:03.95 |
2:12.74 |
3:21.46 |
|
4:29.31 |
|
4 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.02 |
2:13.86 |
3:23.40 |
|
4:30.26 |
|
5 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:05.08 |
2:12.08 |
3:21.69 |
|
4:30.69 |
|
6 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:06.13 |
2:16.87 |
3:27.64 |
|
4:33.69 |
|
7 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
1:03.40 |
2:13.03 |
3:24.32 |
|
4:35.22 |
|
8 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:04.03 |
2:15.09 |
3:26.25 |
|
4:36.55 |
|
9 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:05.25 |
2:16.11 |
3:27.66 |
|
4:38.58 |
|
10 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
1:06.84 |
2:17.87 |
3:29.51 |
|
4:40.20 |
|
11 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.54 |
2:17.84 |
3:30.31 |
|
4:40.25 |
|
12 |
Oliver Tykesson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:06.74 |
2:19.11 |
3:31.39 |
|
4:41.14 |
|
13 |
Sebastian Petersson |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:05.90 |
2:17.62 |
3:30.31 |
|
4:41.81 |
|
14 |
Victor Bergstrand |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:03.90 |
2:16.33 |
3:30.28 |
|
4:43.38 |
|
15 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.55 |
2:19.25 |
3:31.91 |
|
4:43.42 |
|
16 |
Love Starrin |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:07.45 |
2:20.39 |
3:34.21 |
|
4:44.82 |
|
17 |
Carl Göransson |
2000 |
Upsala Simsällskap |
|
1:06.87 |
2:19.23 |
3:33.91 |
|
4:45.46 |
|
18 |
David Wollersjö |
2000 |
Alingsås SLS |
|
1:06.70 |
2:19.87 |
3:33.89 |
|
4:45.65 |
|
19 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:07.24 |
2:20.10 |
3:34.01 |
|
4:45.77 |
|
20 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:05.40 |
2:18.48 |
3:32.38 |
|
4:48.03 |
|
21 |
Hampus Olsson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:08.23 |
2:21.51 |
3:35.90 |
|
4:48.55 |
|
22 |
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
1:07.59 |
2:22.44 |
3:37.00 |
|
4:48.89 |
|
23 |
Svante Linnér |
2000 |
Motala Simsällskap |
|
1:08.52 |
2:22.39 |
3:38.63 |
|
4:55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 15 år |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Daniel Kertes 4:19.49 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Victor Johansson 4:11.69 |
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Gustaf Dahlman 4:06.31 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kertes |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:01.01 |
2:06.39 |
3:13.21 |
|
4:21.99 |
|
2 |
Isak Wikström |
1999 |
Umeå Simsällskap |
|
1:02.82 |
2:10.16 |
3:16.77 |
|
4:22.71 |
|
3 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:03.44 |
2:10.26 |
3:17.52 |
|
4:23.30 |
|
4 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:04.02 |
2:10.45 |
3:17.45 |
|
4:25.37 |
|
5 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:02.70 |
2:09.93 |
3:19.35 |
|
4:28.45 |
|
6 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:03.83 |
2:13.96 |
3:23.62 |
|
4:30.66 |
|
7 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:03.92 |
2:12.68 |
3:21.63 |
|
4:30.71 |
|
8 |
Sebastian Pantzar |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:00.70 |
2:09.35 |
3:19.70 |
|
4:31.40 |
|
9 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:02.75 |
2:11.83 |
3:22.61 |
|
4:31.83 |
|
10 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:04.17 |
2:13.25 |
3:22.48 |
|
4:32.06 |
|
11 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:04.44 |
2:13.73 |
3:23.72 |
|
4:32.09 |
|
12 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:04.59 |
2:15.17 |
3:25.28 |
|
4:32.87 |
|
13 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:02.34 |
2:10.91 |
3:21.66 |
|
4:32.93 |
|
14 |
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.72 |
2:15.35 |
3:25.97 |
|
4:33.06 |
|
15 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:04.45 |
2:14.71 |
3:25.10 |
|
4:33.79 |
|
16 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborg Sim |
|
1:03.14 |
2:12.76 |
3:23.28 |
|
4:33.80 |
|
17 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:04.87 |
2:15.13 |
3:25.65 |
|
4:33.91 |
|
18 |
Ishak Sabic |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:05.13 |
2:15.47 |
3:26.62 |
|
4:34.11 |
|
19 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
1:06.23 |
2:15.02 |
3:25.09 |
|
4:34.14 |
|
20 |
Jakob Henningsson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:05.64 |
2:15.38 |
3:25.87 |
|
4:34.50 |
|
21 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
1:02.19 |
2:13.35 |
3:25.47 |
|
4:34.72 |
|
22 |
Niclas Lindow |
1999 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:05.63 |
2:15.49 |
3:26.52 |
|
4:34.73 |
|
23 |
Adam Albringer |
1999 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:03.21 |
2:13.48 |
3:24.64 |
|
4:35.86 |
|
24 |
Erik Forsström |
1999 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:06.68 |
2:15.81 |
3:26.88 |
|
4:36.61 |
|
25 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:03.97 |
2:15.48 |
3:27.20 |
|
4:38.44 |
|
26 |
Filip Christiansson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
1:06.47 |
2:17.87 |
3:29.55 |
|
4:41.81 |
|
27 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:06.75 |
2:19.08 |
3:31.81 |
|
4:41.93 |
|
28 |
Philip Tran |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:07.27 |
2:19.78 |
3:34.22 |
|
4:46.48 |
|
29 |
Oskar Örne |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:05.74 |
2:19.33 |
3:33.66 |
|
4:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 16 - 17 år |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Daniel Kertes 4:19.49 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Victor Johansson 4:11.69 |
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Gustaf Dahlman 4:06.31 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
59.84 |
2:03.12 |
3:06.76 |
|
4:09.14 |
|
2 |
Oskar Ericsson |
1997 |
Täby Sim |
|
59.66 |
2:02.95 |
3:07.27 |
|
4:09.38 |
|
3 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Simklubben Triton |
|
59.75 |
2:02.89 |
3:06.75 |
|
4:09.52 |
|
4 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:00.18 |
2:04.00 |
3:07.95 |
|
4:10.86 |
|
5 |
Carl Norlander |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:00.11 |
2:03.93 |
3:08.25 |
|
4:12.21 |
|
6 |
Rasmus Nieminen |
1997 |
Motala Simsällskap |
|
57.63 |
2:00.92 |
3:07.19 |
|
4:13.78 |
|
7 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:01.30 |
2:05.74 |
3:10.73 |
|
4:14.47 |
|
8 |
Erik Boström |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:00.52 |
2:05.33 |
3:10.48 |
|
4:14.92 |
|
9 |
Hugo Rydberg |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
1:01.12 |
2:06.12 |
3:10.58 |
|
4:15.63 |
|
10 |
Filip Bivesand |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:01.16 |
2:06.58 |
3:13.47 |
|
4:20.26 |
|
11 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:01.67 |
2:08.18 |
3:15.41 |
|
4:22.26 |
|
12 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:02.22 |
2:08.56 |
3:16.22 |
|
4:23.04 |
|
13 |
Jonathan Havton |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:01.77 |
2:07.36 |
3:16.57 |
|
4:23.67 |
|
14 |
William Lindblom |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:01.64 |
2:08.98 |
3:17.14 |
|
4:24.49 |
|
15 |
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:03.04 |
2:09.99 |
3:17.42 |
|
4:25.14 |
|
16 |
Hugo Wiman |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
1:01.72 |
2:08.35 |
3:17.34 |
|
4:25.75 |
|
17 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:02.93 |
2:11.81 |
3:21.43 |
|
4:26.99 |
|
18 |
Jesper Olsson |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
1:03.55 |
2:12.07 |
3:20.59 |
|
4:28.86 |
|
19 |
Axel Bååthe |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:03.58 |
2:12.59 |
3:22.85 |
|
4:32.74 |
|
20 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:04.72 |
2:15.74 |
3:26.95 |
|
4:33.77 |
|
21 |
Gustav Östlund |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
1:03.41 |
2:13.31 |
3:23.50 |
|
4:33.84 |
|
22 |
Alfred Löfgren |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:05.02 |
2:15.89 |
3:26.90 |
|
4:34.69 |
|
23 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:05.48 |
2:15.84 |
3:27.38 |
|
4:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:53 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:18 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: SPARBANKEN SYD |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Daniel Kertes 4:19.49 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Victor Johansson 4:11.69 |
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Gustaf Dahlman 4:06.31 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albert Askmalm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:01.87 |
2:08.29 |
3:15.30 |
|
4:21.24 |
|
2 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:02.30 |
2:10.31 |
3:18.73 |
|
4:23.74 |
|
3 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:03.78 |
2:11.36 |
3:19.17 |
|
4:25.76 |
|
4 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:02.38 |
2:10.79 |
3:20.48 |
|
4:26.47 |
|
5 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.48 |
2:10.46 |
3:18.85 |
|
4:27.57 |
|
6 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:05.10 |
2:15.34 |
3:25.72 |
|
4:33.33 |
|
7 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:04.66 |
2:14.85 |
3:25.70 |
|
4:33.55 |
|
8 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
1:05.20 |
2:12.97 |
3:24.93 |
|
4:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 15 år |
Sponsor: SPARBANKEN SYD |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Daniel Kertes 4:19.49 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Victor Johansson 4:11.69 |
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Gustaf Dahlman 4:06.31 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kertes |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
59.58 |
2:05.11 |
3:10.59 |
|
4:15.12 |
|
2 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:01.17 |
2:07.12 |
3:14.17 |
|
4:19.39 |
|
3 |
Isak Wikström |
1999 |
Umeå Simsällskap |
|
1:00.98 |
2:08.03 |
3:14.97 |
|
4:21.51 |
|
4 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:02.57 |
2:08.75 |
3:16.10 |
|
4:25.21 |
|
5 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:02.24 |
2:09.21 |
3:18.19 |
|
4:26.00 |
|
6 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
59.01 |
2:07.86 |
3:19.04 |
|
4:26.81 |
|
7 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:03.01 |
2:11.04 |
3:20.40 |
|
4:28.65 |
|
8 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:03.75 |
2:12.38 |
3:22.03 |
|
4:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: SPARBANKEN SYD |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Daniel Kertes 4:19.49 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Victor Johansson 4:11.69 |
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Gustaf Dahlman 4:06.31 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Simklubben Triton |
|
59.67 |
2:02.55 |
3:04.88 |
|
4:05.24 |
|
2 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
59.36 |
2:02.49 |
3:04.84 |
|
4:05.33 |
|
3 |
Oskar Ericsson |
1997 |
Täby Sim |
|
59.41 |
2:02.99 |
3:06.37 |
|
4:07.63 |
|
4 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:00.26 |
2:03.26 |
3:07.03 |
|
4:09.48 |
|
5 |
Carl Norlander |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:00.17 |
2:03.41 |
3:06.72 |
|
4:10.05 |
|
6 |
Erik Boström |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:00.98 |
2:05.80 |
3:10.35 |
|
4:13.44 |
|
7 |
Rasmus Nieminen |
1997 |
Motala Simsällskap |
|
1:00.48 |
2:05.36 |
3:10.82 |
|
4:14.67 |
|
8 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:01.79 |
2:06.46 |
3:11.83 |
|
4:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:18 |
|
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:08 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Försök 14 år och yngre |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Ida Liljeqvist 1:00.80 |
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Alba Forés 58.54 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Wanda Dollmayer 58.13 |
|
|
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Försök 15 år |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Ida Liljeqvist 1:00.80 |
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Alba Forés 58.54 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Wanda Dollmayer 58.13 |
|
|
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Försök 16 - 17 år |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Ida Liljeqvist 1:00.80 |
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Alba Forés 58.54 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Wanda Dollmayer 58.13 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:08 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:47 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: CDON.COM |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Ida Liljeqvist 1:00.80 |
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Alba Forés 58.54 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Wanda Dollmayer 58.13 |
|
|
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 15 år |
Sponsor: CDON.COM |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Ida Liljeqvist 1:00.80 |
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Alba Forés 58.54 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Wanda Dollmayer 58.13 |
|
|
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: CDON.COM |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Ida Liljeqvist 1:00.80 |
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Alba Forés 58.54 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Wanda Dollmayer 58.13 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:47 |
|
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:24 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Försök 14 år och yngre |
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Räisänen 1:07.60 |
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Teodor Wideberg 1:07.46 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Alfred Bjärudd 1:05.75 |
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Försök 15 år |
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Räisänen 1:07.60 |
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Teodor Wideberg 1:07.46 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Alfred Bjärudd 1:05.75 |
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Försök 16 - 17 år |
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Räisänen 1:07.60 |
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Teodor Wideberg 1:07.46 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Alfred Bjärudd 1:05.75 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:24 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:48 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: PROCIVITAS |
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Räisänen 1:07.60 |
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Teodor Wideberg 1:07.46 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Alfred Bjärudd 1:05.75 |
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 15 år |
Sponsor: PROCIVITAS |
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Räisänen 1:07.60 |
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Teodor Wideberg 1:07.46 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Alfred Bjärudd 1:05.75 |
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: PROCIVITAS |
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Räisänen 1:07.60 |
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Teodor Wideberg 1:07.46 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Alfred Bjärudd 1:05.75 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:48 |
|
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:54 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 14 år och yngre |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 |
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 |
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Palmkvist |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.17 |
1:08.75 |
1:53.95 |
|
2:30.14 |
|
2 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
32.94 |
1:12.97 |
1:55.08 |
|
2:32.47 |
|
3 |
Hannah Virgin |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.32 |
1:12.05 |
1:55.96 |
|
2:33.07 |
|
4 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
30.90 |
1:09.95 |
1:58.65 |
|
2:34.06 |
|
5 |
Frida Lannhard |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
34.24 |
1:14.72 |
1:58.73 |
|
2:34.40 |
|
6 |
Wilma Johansson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
33.34 |
1:15.47 |
1:58.89 |
|
2:34.52 |
|
7 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.53 |
1:12.49 |
1:58.66 |
|
2:34.70 |
|
8 |
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.33 |
1:14.82 |
1:59.51 |
|
2:34.95 |
|
9 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.71 |
1:12.76 |
1:57.56 |
|
2:35.64 |
|
10 |
Moa Williamsson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.82 |
1:13.88 |
1:58.07 |
|
2:35.66 |
|
11 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.88 |
1:12.63 |
2:00.07 |
|
2:36.26 |
|
12 |
Stina Lindberg |
2000 |
Simklubben Ran |
|
32.87 |
1:14.57 |
1:59.66 |
|
2:37.10 |
|
13 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.58 |
1:13.93 |
1:59.98 |
|
2:37.65 |
|
14 |
Ida Rosenius |
2000 |
Karlshamns Simklubb |
|
32.64 |
1:13.31 |
2:00.84 |
|
2:37.89 |
|
15 |
Davilda Lareva |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
33.64 |
1:12.10 |
2:00.06 |
|
2:37.93 |
|
16 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
34.98 |
1:17.72 |
2:01.61 |
|
2:38.29 |
|
17 |
Lova Andersson |
2000 |
Ljungby Simsällskap |
|
32.39 |
1:12.68 |
1:59.51 |
|
2:39.07 |
|
18 |
Ida Swegmark |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.75 |
1:14.49 |
2:04.31 |
|
2:39.75 |
|
19 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.95 |
1:18.13 |
2:03.99 |
|
2:40.13 |
|
20 |
Sarah Wallin |
2000 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
34.92 |
1:18.22 |
2:04.34 |
|
2:42.63 |
|
21 |
Andrea Reinhold |
2001 |
Göteborg Sim |
|
34.98 |
1:16.56 |
2:04.49 |
|
2:42.69 |
|
22 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.19 |
1:14.26 |
2:05.19 |
|
2:43.95 |
|
- |
Julia Stenhård |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 15 år |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 |
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 |
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 |
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 16 - 17 år |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 |
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 |
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
30.40 |
1:08.17 |
1:52.54 |
|
2:26.45 |
|
2 |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.06 |
1:09.77 |
1:52.53 |
|
2:26.53 |
|
3 |
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.32 |
1:10.68 |
1:52.28 |
|
2:27.15 |
|
4 |
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
30.48 |
1:07.68 |
1:52.29 |
|
2:27.68 |
|
5 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
31.33 |
1:09.43 |
1:55.19 |
|
2:29.34 |
|
6 |
Klara Juliusson |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
32.25 |
1:10.45 |
2:29.95 |
|
2:29.95 |
|
7 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.45 |
1:10.34 |
1:55.47 |
|
2:29.98 |
|
8 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
32.49 |
1:14.29 |
1:55.74 |
|
2:30.57 |
|
9 |
Olivia Berglund |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
32.73 |
1:14.12 |
2:30.91 |
|
2:30.91 |
|
10 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
32.32 |
1:11.21 |
1:57.18 |
|
2:30.93 |
|
11 |
Sara Linné |
1997 |
Göteborg Sim |
|
32.78 |
1:10.97 |
1:55.12 |
|
2:31.13 |
|
12 |
Matilda Weiler |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.87 |
1:13.21 |
1:57.64 |
|
2:31.34 |
|
13 |
Lina Rosvall |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.16 |
1:09.92 |
1:54.58 |
|
2:31.67 |
|
14 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
34.63 |
1:14.20 |
1:56.79 |
|
2:32.64 |
|
15 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.28 |
1:12.85 |
1:56.87 |
|
2:32.71 |
|
16 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.94 |
1:14.54 |
2:33.39 |
|
2:33.39 |
|
17 |
Emma Varga |
1997 |
Danderyds Sim |
|
32.99 |
1:12.28 |
1:57.78 |
|
2:33.46 |
|
18 |
Hanna Cederholm |
1997 |
Simklubben Laxen |
|
32.48 |
1:14.58 |
1:56.81 |
|
2:33.78 |
|
19 |
Alice Müllern |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
32.56 |
1:13.39 |
1:57.56 |
|
2:34.12 |
|
20 |
Isabella Hong |
1998 |
Kalmar Simsällskap |
|
31.90 |
1:10.70 |
2:35.96 |
|
2:35.96 |
|
21 |
Milana Salih |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.78 |
1:15.70 |
2:02.07 |
|
2:38.20 |
|
22 |
Dinah Jönsson |
1998 |
Simklubben Sydsim |
|
31.46 |
1:11.88 |
2:01.42 |
|
2:43.26 |
|
- |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:54 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:00 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: AB KUNGEN |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 |
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 |
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
30.72 |
1:08.43 |
1:54.48 |
|
2:28.10 |
|
2 |
Alice Palmkvist |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.17 |
1:08.99 |
1:53.29 |
|
2:29.25 |
|
3 |
Hannah Virgin |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.88 |
1:13.01 |
1:55.91 |
|
2:31.15 |
|
4 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.61 |
1:13.49 |
1:57.56 |
|
2:31.94 |
|
5 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
33.58 |
1:13.05 |
1:56.30 |
|
2:32.22 |
|
6 |
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.84 |
1:12.81 |
1:57.75 |
|
2:33.71 |
|
7 |
Frida Lannhard |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
33.95 |
1:13.75 |
1:58.66 |
|
2:34.72 |
|
8 |
Wilma Johansson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
34.73 |
1:15.41 |
2:00.09 |
|
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 15 år |
Sponsor: AB KUNGEN |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 |
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 |
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Wallberg |
1999 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
32.41 |
1:11.25 |
1:51.05 |
|
2:25.59 |
|
2 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.09 |
1:09.45 |
1:53.16 |
|
2:27.29 |
|
3 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
31.26 |
1:10.46 |
1:57.89 |
|
2:30.45 |
|
4 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
Alingsås SLS |
|
31.61 |
1:11.24 |
1:56.28 |
|
2:31.86 |
|
5 |
Amanda Magnusson |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.95 |
1:10.62 |
1:56.66 |
|
2:32.24 |
|
6 |
Andréa Persson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
33.04 |
1:15.28 |
1:57.00 |
|
2:32.30 |
|
7 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.12 |
1:15.56 |
1:59.55 |
|
2:34.32 |
|
8 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
32.99 |
1:13.68 |
1:58.85 |
|
2:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: AB KUNGEN |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 |
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 |
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.00 |
1:08.88 |
1:48.39 |
|
2:23.01 |
|
2 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
30.04 |
1:07.84 |
1:51.95 |
|
2:24.60 |
|
3 |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.24 |
1:10.91 |
1:53.44 |
|
2:26.48 |
|
4 |
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
30.83 |
1:08.22 |
1:53.12 |
|
2:28.29 |
|
5 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
31.22 |
1:09.73 |
1:55.10 |
|
2:28.78 |
|
6 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
32.23 |
1:13.31 |
1:54.80 |
|
2:30.15 |
|
7 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.72 |
1:10.08 |
1:55.42 |
|
2:30.21 |
|
8 |
Klara Juliusson |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
32.88 |
1:13.02 |
1:56.14 |
|
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:00 |
|
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:13 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Försök 15 år och yngre |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Viktor Fridsjö 2:13.15 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Markus Malm 2:07.93 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
28.04 |
1:01.73 |
1:37.04 |
|
2:14.65 |
|
2 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
29.71 |
1:06.44 |
1:43.77 |
|
2:20.91 |
|
3 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
31.62 |
1:06.70 |
1:43.20 |
|
2:21.23 |
|
4 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
31.82 |
1:07.75 |
1:44.47 |
|
2:21.77 |
|
5 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.29 |
1:07.98 |
1:44.86 |
|
2:21.83 |
|
6 |
Oscar Olsson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
29.70 |
1:05.48 |
1:43.06 |
|
2:21.84 |
|
7 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.24 |
1:05.80 |
1:43.35 |
|
2:22.21 |
|
8 |
Dennis Dukic |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
30.08 |
1:05.25 |
1:43.57 |
|
2:22.49 |
|
9 |
Nikola Mackic |
1999 |
Simklubben Laxen |
|
30.58 |
1:06.13 |
1:44.36 |
|
2:23.38 |
|
10 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.98 |
1:07.92 |
1:45.82 |
|
2:24.54 |
|
10 |
Oskar Hanstål |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
29.67 |
1:06.72 |
1:44.31 |
|
2:24.54 |
|
12 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.45 |
1:10.26 |
1:48.66 |
|
2:25.18 |
|
13 |
Anton Steindl |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
31.80 |
1:08.43 |
1:46.87 |
|
2:27.37 |
|
14 |
Alex Phu |
2000 |
Göteborg Sim |
|
32.95 |
1:11.46 |
1:51.18 |
|
2:31.47 |
|
15 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
32.47 |
1:09.57 |
1:49.71 |
|
2:31.61 |
|
16 |
Adam Albringer |
1999 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.51 |
1:08.41 |
1:48.45 |
|
2:32.06 |
|
17 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
34.70 |
1:14.21 |
1:54.27 |
|
2:33.95 |
|
18 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
32.40 |
1:11.74 |
1:54.64 |
|
2:39.06 |
|
19 |
Sam Taheri |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.78 |
1:14.67 |
1:57.64 |
|
2:40.38 |
|
20 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
34.10 |
1:14.95 |
1:58.35 |
|
2:41.55 |
|
21 |
Philip Borgström Bishop |
1999 |
Göteborg Sim |
|
31.70 |
1:09.83 |
1:51.54 |
|
2:41.77 |
|
22 |
Max Karlsson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.51 |
1:15.61 |
1:58.92 |
|
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Försök 16 - 17 år |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Viktor Fridsjö 2:13.15 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Markus Malm 2:07.93 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher Havton |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
28.40 |
1:00.61 |
1:33.99 |
|
2:07.87 |
|
2 |
Markus Malm |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.98 |
1:01.37 |
1:34.95 |
|
2:08.21 |
|
3 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.07 |
1:02.18 |
1:36.04 |
|
2:10.29 |
|
4 |
Cruiz Llupa |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
29.52 |
1:02.36 |
1:36.82 |
|
2:11.74 |
|
5 |
Henry Kerman |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.97 |
1:02.22 |
1:36.63 |
|
2:12.09 |
|
6 |
Joel Knutsson |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.38 |
1:03.75 |
1:38.20 |
|
2:13.29 |
|
7 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
29.74 |
1:02.98 |
1:37.58 |
|
2:14.05 |
|
8 |
Oskar Ericsson |
1997 |
Täby Sim |
|
29.85 |
1:03.89 |
1:39.36 |
|
2:14.36 |
|
9 |
Erik Nicklasson |
1998 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
29.42 |
1:03.02 |
1:38.48 |
|
2:15.20 |
|
10 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
29.29 |
1:04.51 |
1:40.45 |
|
2:16.02 |
|
11 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
30.43 |
1:05.58 |
1:41.31 |
|
2:17.95 |
|
12 |
Alexander Havton |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.08 |
1:04.48 |
1:41.41 |
|
2:18.23 |
|
13 |
Erik Boström |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
31.50 |
1:06.02 |
1:41.23 |
|
2:18.56 |
|
14 |
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
28.63 |
1:02.80 |
1:39.74 |
|
2:20.22 |
|
15 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.29 |
1:07.35 |
1:43.90 |
|
2:20.58 |
|
16 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.22 |
1:06.29 |
1:43.02 |
|
2:20.96 |
|
17 |
Jesper Olsson |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
30.84 |
1:06.92 |
1:42.85 |
|
2:21.18 |
|
18 |
Sean Johansson |
1997 |
Simklubben Ena |
|
31.16 |
1:07.84 |
1:45.24 |
|
2:22.57 |
|
19 |
Lukas Peterson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.01 |
1:07.62 |
1:45.70 |
|
2:23.44 |
|
20 |
Gregory Havton |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.75 |
1:06.29 |
1:44.54 |
|
2:25.95 |
|
21 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.65 |
1:06.01 |
1:43.25 |
|
2:26.01 |
|
22 |
Sean Zhong |
1998 |
Täby Sim |
|
31.60 |
1:07.04 |
1:44.18 |
|
2:28.38 |
|
23 |
Lukas Gunnarsson |
1998 |
Simklubben Lödde |
|
32.48 |
1:09.57 |
1:50.12 |
|
2:30.88 |
|
- |
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:13 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:15 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Viktor Fridsjö 2:13.15 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Markus Malm 2:07.93 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
28.20 |
1:00.95 |
1:36.69 |
|
2:13.41 |
|
2 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
29.80 |
1:04.27 |
1:40.87 |
|
2:17.06 |
|
3 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.37 |
1:06.48 |
1:44.42 |
|
2:20.34 |
|
4 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
31.93 |
1:07.05 |
1:43.64 |
|
2:20.41 |
|
5 |
Oscar Olsson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
30.59 |
1:07.24 |
1:44.80 |
|
2:22.51 |
|
6 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.48 |
1:07.32 |
1:45.27 |
|
2:22.73 |
|
7 |
Dennis Dukic |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
31.15 |
1:07.65 |
1:46.11 |
|
2:24.65 |
|
8 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
32.18 |
1:08.89 |
1:47.46 |
|
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Viktor Fridsjö 2:13.15 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Markus Malm 2:07.93 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher Havton |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
28.72 |
1:00.93 |
1:33.94 |
|
2:06.83 |
|
2 |
Markus Malm |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
29.31 |
1:01.48 |
1:33.57 |
|
2:07.11 |
|
3 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
28.97 |
1:01.62 |
1:35.53 |
|
2:10.43 |
|
4 |
Cruiz Llupa |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
28.58 |
1:00.75 |
1:34.93 |
|
2:10.68 |
|
5 |
Joel Knutsson |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.88 |
1:02.95 |
1:37.54 |
|
2:11.13 |
|
6 |
Henry Kerman |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
29.38 |
1:02.79 |
1:37.04 |
|
2:11.86 |
|
7 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
29.81 |
1:03.11 |
1:37.75 |
|
2:13.92 |
|
8 |
Erik Nicklasson |
1998 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
29.07 |
1:02.84 |
1:39.23 |
|
2:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:15 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
18:39 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: EUROTRAVELSPORTS |
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Alba Forés 17:28.81 |
16 - 17 år: Erica Sjöholm (1997) 17:41.25 2013 FM: Erica Sjöholm 17:41.25 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:07.42 |
2:20.12 |
3:33.56 |
4:47.04 |
18:20.95 |
|
|
|
|
|
|
6:00.31 |
7:13.55 |
8:27.39 |
9:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
10:55.22 |
12:09.31 |
13:23.78 |
14:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
15:53.21 |
17:07.89 |
|
|
|
|
2 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:06.73 |
2:19.34 |
3:32.90 |
4:46.16 |
18:25.66 |
|
|
|
|
|
|
5:59.59 |
7:13.48 |
8:27.50 |
9:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
10:57.04 |
12:12.04 |
13:26.53 |
14:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
15:56.94 |
17:11.65 |
|
|
|
|
3 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:08.59 |
2:22.24 |
3:37.15 |
4:51.56 |
18:36.37 |
|
|
|
|
|
|
6:06.21 |
7:20.99 |
8:35.16 |
9:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11:04.06 |
12:19.69 |
13:35.23 |
14:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16:05.66 |
17:21.17 |
|
|
|
|
4 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:10.20 |
2:24.48 |
3:38.98 |
4:54.19 |
18:46.81 |
|
|
|
|
|
|
6:09.42 |
7:24.80 |
8:40.60 |
9:56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
11:12.96 |
12:29.28 |
13:45.35 |
15:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
16:18.31 |
17:33.72 |
|
|
|
|
5 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:09.79 |
2:24.75 |
3:40.71 |
4:56.49 |
18:51.54 |
|
|
|
|
|
|
6:12.42 |
7:28.26 |
8:44.05 |
10:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.36 |
12:32.82 |
13:49.18 |
15:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
16:21.90 |
17:37.39 |
|
|
|
|
6 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:10.78 |
2:26.16 |
3:42.08 |
4:58.28 |
19:07.03 |
|
|
|
|
|
|
6:15.11 |
7:31.55 |
8:47.68 |
10:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.48 |
12:39.97 |
13:58.27 |
15:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
16:34.44 |
17:52.07 |
|
|
|
|
7 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.43 |
2:30.87 |
3:47.90 |
5:04.67 |
19:09.26 |
|
|
|
|
|
|
6:22.28 |
7:39.48 |
8:56.55 |
10:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.57 |
12:48.73 |
14:05.75 |
15:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
16:38.59 |
17:54.38 |
|
|
|
|
8 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.40 |
2:28.11 |
3:45.06 |
5:01.82 |
19:12.96 |
|
|
|
|
|
|
6:19.03 |
7:35.74 |
8:53.13 |
10:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
11:27.80 |
12:46.08 |
14:03.93 |
15:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
16:39.43 |
17:56.13 |
|
|
|
|
9 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.13 |
2:27.98 |
3:45.12 |
5:03.33 |
19:25.10 |
|
|
|
|
|
|
6:20.87 |
7:38.28 |
8:56.55 |
10:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
11:34.26 |
12:53.10 |
14:12.20 |
15:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
16:52.51 |
18:09.39 |
|
|
|
|
10 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.42 |
2:28.09 |
3:45.52 |
5:02.30 |
19:30.64 |
|
|
|
|
|
|
6:19.87 |
7:38.52 |
8:56.93 |
10:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
11:34.25 |
12:52.97 |
14:12.41 |
15:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
16:52.19 |
18:12.56 |
|
|
|
|
11 |
Matilda Åkesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
1:10.62 |
2:27.69 |
3:46.51 |
5:06.10 |
19:33.91 |
|
|
|
|
|
|
6:26.89 |
7:46.75 |
9:07.03 |
10:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
11:44.95 |
13:02.57 |
14:20.77 |
15:39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
16:57.99 |
18:16.82 |
|
|
|
|
12 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.73 |
2:29.57 |
3:47.80 |
5:06.54 |
19:42.28 |
|
|
|
|
|
|
6:25.49 |
7:45.08 |
9:05.06 |
10:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.75 |
13:03.82 |
14:24.01 |
15:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
17:04.33 |
18:24.79 |
|
|
|
|
13 |
Andrea Palm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:15.85 |
2:34.96 |
3:53.59 |
5:12.37 |
19:43.95 |
|
|
|
|
|
|
6:31.41 |
7:49.77 |
9:07.25 |
10:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
11:44.09 |
13:02.55 |
14:22.10 |
15:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
17:03.45 |
18:24.28 |
|
|
|
|
14 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.98 |
2:31.80 |
3:51.79 |
5:11.53 |
19:47.77 |
|
|
|
|
|
|
6:30.93 |
7:49.93 |
9:09.53 |
10:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
11:49.75 |
13:10.15 |
14:30.09 |
15:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
17:11.61 |
18:31.12 |
|
|
|
|
15 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:12.44 |
2:30.01 |
3:48.71 |
5:07.86 |
19:51.71 |
|
|
|
|
|
|
6:27.40 |
7:46.75 |
9:07.01 |
10:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.97 |
13:08.02 |
14:28.95 |
15:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
17:11.65 |
18:33.38 |
|
|
|
|
16 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.64 |
2:32.71 |
3:53.09 |
5:14.20 |
20:23.75 |
|
|
|
|
|
|
6:35.32 |
7:56.66 |
9:19.33 |
10:40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
12:03.58 |
13:27.53 |
14:51.51 |
16:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
17:40.41 |
19:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: EUROTRAVELSPORTS |
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Alba Forés 17:28.81 |
16 - 17 år: Erica Sjöholm (1997) 17:41.25 2013 FM: Erica Sjöholm 17:41.25 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:04.95 |
2:13.46 |
3:22.71 |
4:31.87 |
17:12.35 |
16-17 Åldersgrupp Rekord |
|
|
|
|
|
5:40.57 |
6:48.60 |
7:58.60 |
9:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
10:16.90 |
11:26.46 |
12:35.72 |
13:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
14:55.96 |
16:05.79 |
|
|
|
|
2 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
1:04.74 |
2:13.40 |
3:22.69 |
4:32.06 |
17:31.63 |
|
|
|
|
|
|
5:41.18 |
6:49.79 |
7:59.16 |
9:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
10:18.68 |
11:30.72 |
12:41.80 |
13:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
15:06.20 |
16:19.60 |
|
|
|
|
3 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:05.82 |
2:15.61 |
3:26.35 |
4:37.61 |
17:48.14 |
|
|
|
|
|
|
5:48.84 |
7:00.45 |
8:12.47 |
9:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
10:36.73 |
11:48.37 |
12:59.91 |
14:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
15:23.98 |
16:36.37 |
|
|
|
|
4 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.39 |
2:22.06 |
3:35.25 |
4:48.71 |
18:11.94 |
|
|
|
|
|
|
6:01.44 |
7:14.36 |
8:27.61 |
9:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
10:51.00 |
12:03.76 |
13:16.88 |
14:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
15:43.56 |
16:58.52 |
|
|
|
|
5 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:07.15 |
2:19.42 |
3:32.27 |
4:45.52 |
18:22.71 |
|
|
|
|
|
|
5:59.12 |
7:13.35 |
8:27.12 |
9:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
10:55.85 |
12:10.96 |
13:25.05 |
14:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
15:55.36 |
17:09.89 |
|
|
|
|
6 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.91 |
2:21.84 |
3:35.14 |
4:48.33 |
18:23.21 |
|
|
|
|
|
|
6:00.84 |
7:13.96 |
8:27.57 |
9:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
10:55.02 |
12:09.70 |
13:24.36 |
14:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
15:54.24 |
17:09.43 |
|
|
|
|
7 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.90 |
2:22.22 |
3:35.75 |
4:49.86 |
18:23.87 |
|
|
|
|
|
|
6:04.04 |
7:17.47 |
8:30.85 |
9:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
10:59.05 |
12:13.65 |
13:27.74 |
14:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
15:57.09 |
17:11.34 |
|
|
|
|
8 |
Augusta Andersson |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:09.08 |
2:21.71 |
3:35.66 |
4:49.63 |
18:37.08 |
|
|
|
|
|
|
6:04.02 |
7:18.30 |
8:33.08 |
9:48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11:04.09 |
12:19.58 |
13:36.02 |
14:52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
16:08.04 |
17:23.81 |
|
|
|
|
9 |
Petra Johansson |
1997 |
Säffle Simsällskap |
|
1:07.48 |
2:18.81 |
3:32.54 |
4:46.84 |
18:40.86 |
|
|
|
|
|
|
6:02.92 |
7:18.89 |
8:35.50 |
9:51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
11:08.05 |
12:24.12 |
13:41.04 |
14:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
16:13.05 |
17:28.31 |
|
|
|
|
10 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.26 |
2:23.34 |
3:38.71 |
4:54.32 |
18:47.37 |
|
|
|
|
|
|
6:10.54 |
7:26.53 |
8:42.79 |
9:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
11:14.32 |
12:30.41 |
13:45.95 |
15:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
16:17.88 |
17:34.10 |
|
|
|
|
11 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.44 |
2:25.13 |
3:39.90 |
4:54.59 |
18:48.91 |
|
|
|
|
|
|
6:09.94 |
7:25.21 |
8:40.98 |
9:57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.09 |
12:29.43 |
13:45.66 |
15:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
16:19.58 |
17:36.69 |
|
|
|
|
12 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:09.12 |
2:23.21 |
3:37.66 |
4:52.31 |
18:51.65 |
|
|
|
|
|
|
6:08.04 |
7:23.82 |
8:40.27 |
9:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
11:12.74 |
12:29.51 |
13:46.42 |
15:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16:21.01 |
17:38.26 |
|
|
|
|
13 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.92 |
2:24.58 |
3:38.70 |
4:53.41 |
18:51.79 |
|
|
|
|
|
|
6:08.44 |
7:24.18 |
8:39.29 |
9:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
11:10.36 |
12:27.30 |
13:44.34 |
15:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
16:19.51 |
17:37.23 |
|
|
|
|
14 |
Johanna Johnsson |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
1:09.60 |
2:22.58 |
3:35.97 |
4:50.53 |
18:57.01 |
|
|
|
|
|
|
6:05.26 |
7:21.49 |
8:38.63 |
9:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
11:12.59 |
12:30.65 |
13:48.03 |
15:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
16:24.41 |
17:41.42 |
|
|
|
|
15 |
Sandra Mattsson-Coll |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:12.43 |
2:29.11 |
3:45.86 |
5:01.55 |
19:05.38 |
|
|
|
|
|
|
6:17.45 |
7:33.54 |
8:50.50 |
10:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
11:24.56 |
12:42.56 |
14:00.30 |
15:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
16:35.15 |
17:51.33 |
|
|
|
|
16 |
Klara Johansson |
1997 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:08.83 |
2:24.08 |
3:40.65 |
4:59.31 |
19:28.70 |
|
|
|
|
|
|
6:17.72 |
7:36.70 |
8:55.63 |
10:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
11:33.77 |
12:53.83 |
14:13.70 |
15:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
16:53.70 |
18:13.42 |
|
|
|
|
17 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:08.75 |
2:23.87 |
3:41.05 |
4:59.48 |
19:31.04 |
|
|
|
|
|
|
6:17.95 |
7:37.22 |
8:55.80 |
10:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11:34.41 |
12:54.13 |
14:13.20 |
15:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
16:53.43 |
18:13.56 |
|
|
|
|
18 |
Linda Brännlund |
1998 |
Täby Sim |
|
1:11.43 |
2:28.65 |
3:46.42 |
5:04.74 |
19:36.73 |
|
|
|
|
|
|
6:23.67 |
7:42.79 |
9:02.69 |
10:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
11:42.40 |
13:01.42 |
14:20.33 |
15:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
17:00.25 |
18:19.88 |
|
|
|
|
19 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.97 |
2:27.37 |
3:46.25 |
5:05.85 |
19:45.60 |
|
|
|
|
|
|
6:25.92 |
7:46.09 |
9:06.04 |
10:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.71 |
13:07.59 |
14:28.74 |
15:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
17:08.91 |
18:27.00 |
|
|
|
|
20 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:10.66 |
2:25.73 |
3:41.11 |
4:57.71 |
19:48.38 |
|
|
|
|
|
|
6:15.60 |
7:34.47 |
8:55.08 |
10:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.45 |
13:01.44 |
14:22.83 |
15:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
17:06.50 |
18:28.33 |
|
|
|
|
21 |
Klara Bennehed |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
1:15.78 |
2:42.11 |
4:09.10 |
5:37.05 |
22:11.78 |
|
|
|
|
|
|
7:05.61 |
8:35.74 |
10:06.11 |
11:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
13:10.68 |
14:42.53 |
16:14.72 |
17:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
19:17.86 |
20:46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:39 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
18:47 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4X100m Medley P 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: MALMSTEN |
15 år och yngre: Täby S 4:10.13 2013 FM: Täby S 4:10.13 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:47 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
19:01 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4X100m Medley P 16-17, Finaler 17 år och yngre |
Sponsor: MALMSTEN |
17 år och yngre: Jönköpings SS 3:59.08 2012 FM: Väsby SS 4:02.84 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
19:01 |
|
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:40 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Försök 14 år och yngre |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Johanna Palmkvist 4:39.63 |
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alba Forés 4:26.71 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Agnes Wiiand 4:26.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:05.89 |
2:17.93 |
3:30.63 |
|
4:41.55 |
|
2 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:08.43 |
2:21.58 |
3:34.49 |
|
4:46.17 |
|
3 |
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.04 |
2:21.73 |
3:34.72 |
|
4:46.33 |
|
4 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:08.05 |
2:20.82 |
3:33.99 |
|
4:46.38 |
|
5 |
Emma Bergkvist |
2000 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:07.78 |
2:20.70 |
3:35.20 |
|
4:46.93 |
|
6 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.70 |
2:24.86 |
3:37.10 |
|
4:48.23 |
|
7 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:08.26 |
2:21.82 |
3:35.92 |
|
4:48.32 |
|
8 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.66 |
2:21.75 |
3:35.58 |
|
4:48.64 |
|
9 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.11 |
2:22.17 |
3:36.26 |
|
4:49.90 |
|
10 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:08.41 |
2:22.01 |
3:36.76 |
|
4:50.81 |
|
11 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:09.64 |
2:23.43 |
3:38.89 |
|
4:51.05 |
|
12 |
Frida Lannhard |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:09.06 |
2:23.44 |
3:37.68 |
|
4:51.36 |
|
13 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:07.63 |
2:21.58 |
3:37.75 |
|
4:51.70 |
|
14 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.70 |
2:24.85 |
3:39.91 |
|
4:53.90 |
|
15 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:09.27 |
2:24.50 |
3:40.25 |
|
4:53.91 |
|
16 |
Wilma Persson |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:09.34 |
2:24.70 |
3:40.10 |
|
4:54.00 |
|
17 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:09.85 |
2:24.14 |
3:39.55 |
|
4:54.23 |
|
18 |
Linnéa Lundborg |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:08.25 |
2:22.86 |
3:39.09 |
|
4:55.38 |
|
19 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
1:10.26 |
2:26.22 |
3:43.14 |
|
4:56.46 |
|
20 |
Andrea Palm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:13.33 |
2:29.78 |
3:43.35 |
|
4:57.05 |
|
21 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:09.12 |
2:25.71 |
3:42.85 |
|
4:57.15 |
|
22 |
Klara Eriksson |
2000 |
Nyköpings Simsällskap |
|
1:09.27 |
2:26.00 |
3:43.69 |
|
5:00.38 |
|
23 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.21 |
2:28.07 |
3:45.55 |
|
5:00.82 |
|
24 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.30 |
2:28.71 |
3:48.68 |
|
5:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Försök 15 år |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Johanna Palmkvist 4:39.63 |
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alba Forés 4:26.71 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Agnes Wiiand 4:26.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
Göteborg Sim |
|
1:08.03 |
2:18.97 |
3:30.58 |
|
4:40.86 |
|
2 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:05.95 |
2:17.69 |
3:30.12 |
|
4:41.00 |
|
3 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:07.31 |
2:19.63 |
3:32.16 |
|
4:43.38 |
|
4 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:08.49 |
2:21.55 |
3:34.80 |
|
4:45.99 |
|
5 |
Amanda Granborg |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:08.62 |
2:21.59 |
3:35.05 |
|
4:46.66 |
|
6 |
Nikki Brockmar |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:08.09 |
2:20.37 |
3:34.80 |
|
4:47.13 |
|
7 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.14 |
2:19.80 |
3:33.37 |
|
4:47.20 |
|
8 |
Frida Hedlund |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:08.72 |
2:22.60 |
3:37.32 |
|
4:47.61 |
|
9 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:07.19 |
2:21.40 |
3:36.35 |
|
4:49.71 |
|
10 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.02 |
2:21.85 |
3:36.07 |
|
4:50.59 |
|
11 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.84 |
2:22.63 |
3:38.15 |
|
4:51.83 |
|
12 |
Elin Moberg |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
1:08.57 |
2:23.00 |
3:38.87 |
|
4:53.79 |
|
13 |
Sara Thunholm |
1999 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
1:08.91 |
2:24.05 |
3:39.51 |
|
4:54.56 |
|
14 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.64 |
2:26.62 |
3:42.03 |
|
4:55.38 |
|
15 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.67 |
2:23.61 |
3:40.70 |
|
4:57.53 |
|
16 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:09.95 |
2:27.41 |
3:43.77 |
|
4:58.32 |
|
17 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.65 |
2:28.82 |
3:47.02 |
|
5:03.69 |
|
18 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:10.41 |
2:27.77 |
3:46.85 |
|
5:04.16 |
|
19 |
Elin Johannesson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:11.27 |
2:28.24 |
3:46.14 |
|
5:04.42 |
|
20 |
Emilia Christiansen |
1999 |
S71 |
|
1:11.45 |
2:29.65 |
3:49.35 |
|
5:04.57 |
|
21 |
Matilda Åkesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
1:08.34 |
2:26.66 |
3:47.74 |
|
5:07.56 |
|
22 |
Amelia Lundblom |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:11.74 |
2:30.19 |
3:50.36 |
|
5:10.10 |
|
23 |
Louise Dellhede |
1999 |
Simsällskapet Iden |
|
1:13.09 |
2:32.35 |
3:53.13 |
|
5:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Försök 16 - 17 år |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Johanna Palmkvist 4:39.63 |
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alba Forés 4:26.71 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Agnes Wiiand 4:26.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
1:03.91 |
2:12.16 |
3:21.11 |
|
4:29.97 |
|
2 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:05.45 |
2:13.85 |
3:22.74 |
|
4:30.40 |
|
3 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
Skövde Simsällskap |
|
1:05.78 |
2:14.57 |
3:23.77 |
|
4:31.23 |
|
4 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.92 |
2:13.91 |
3:23.63 |
|
4:33.66 |
|
5 |
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:04.99 |
2:13.95 |
3:24.27 |
|
4:35.21 |
|
6 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:05.59 |
2:15.53 |
3:25.63 |
|
4:35.67 |
|
7 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.21 |
2:16.74 |
3:27.13 |
|
4:37.19 |
|
8 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.69 |
2:16.72 |
3:27.29 |
|
4:37.25 |
|
9 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.56 |
2:16.45 |
3:27.58 |
|
4:37.69 |
|
10 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:06.45 |
2:16.74 |
3:28.48 |
|
4:39.17 |
|
11 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.85 |
2:15.53 |
3:27.89 |
|
4:39.64 |
|
12 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:05.71 |
2:16.22 |
3:29.14 |
|
4:40.99 |
|
13 |
Matilda Weiler |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:06.70 |
2:18.36 |
3:30.26 |
|
4:41.08 |
|
14 |
Fanny Trollstad |
1997 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:05.47 |
2:17.04 |
3:29.66 |
|
4:41.31 |
|
15 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.33 |
2:20.23 |
3:32.59 |
|
4:43.31 |
|
16 |
Elin Thörner |
1998 |
Säffle Simsällskap |
|
1:05.71 |
2:18.17 |
3:31.72 |
|
4:43.47 |
|
17 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:06.51 |
2:19.00 |
3:31.82 |
|
4:44.04 |
|
18 |
Johanna Johnsson |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
1:08.28 |
2:20.68 |
3:33.58 |
|
4:45.96 |
|
19 |
Linn Rehnberg |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:06.37 |
2:18.47 |
3:33.46 |
|
4:49.48 |
|
20 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.39 |
2:21.55 |
3:36.20 |
|
4:50.11 |
|
21 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:07.58 |
2:21.45 |
3:36.99 |
|
4:51.95 |
|
22 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:07.92 |
2:21.55 |
3:37.38 |
|
4:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:40 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:28 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Finaler 14 år och yngre |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Johanna Palmkvist 4:39.63 |
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alba Forés 4:26.71 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Agnes Wiiand 4:26.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:05.16 |
2:15.64 |
3:26.44 |
|
4:37.44 |
|
2 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:06.02 |
2:16.99 |
3:28.83 |
|
4:41.05 |
|
3 |
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:06.99 |
2:19.10 |
3:31.39 |
|
4:42.95 |
|
4 |
Emma Bergkvist |
2000 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:06.73 |
2:19.17 |
3:33.05 |
|
4:45.41 |
|
5 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:06.46 |
2:19.06 |
3:33.38 |
|
4:47.02 |
|
6 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.16 |
2:21.51 |
3:35.30 |
|
4:48.27 |
|
7 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:08.51 |
2:22.10 |
3:36.06 |
|
4:48.84 |
|
8 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.69 |
2:22.47 |
3:37.73 |
|
4:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Finaler 15 år |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Johanna Palmkvist 4:39.63 |
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alba Forés 4:26.71 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Agnes Wiiand 4:26.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
Göteborg Sim |
|
1:05.21 |
2:14.03 |
3:24.22 |
|
4:33.07 |
|
2 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:06.00 |
2:16.61 |
3:27.06 |
|
4:35.84 |
|
3 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.76 |
2:16.75 |
3:27.57 |
|
4:37.75 |
|
4 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:07.06 |
2:17.76 |
3:28.86 |
|
4:37.76 |
|
5 |
Nikki Brockmar |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:07.44 |
2:19.27 |
3:31.76 |
|
4:43.62 |
|
6 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:08.06 |
2:21.19 |
3:35.03 |
|
4:45.65 |
|
7 |
Amanda Granborg |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:07.57 |
2:19.70 |
3:32.44 |
|
4:46.00 |
|
8 |
Frida Hedlund |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:07.92 |
2:20.85 |
3:35.69 |
|
4:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Johanna Palmkvist 4:39.63 |
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alba Forés 4:26.71 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Agnes Wiiand 4:26.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:02.67 |
2:10.01 |
3:17.89 |
|
4:24.07 |
|
2 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
1:03.60 |
2:11.24 |
3:19.27 |
|
4:24.92 |
|
3 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:03.63 |
2:11.35 |
3:19.79 |
|
4:25.81 |
|
4 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
Skövde Simsällskap |
|
1:05.00 |
2:13.29 |
3:21.41 |
|
4:30.25 |
|
5 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.75 |
2:15.57 |
3:25.75 |
|
4:33.80 |
|
6 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:05.16 |
2:15.37 |
3:25.59 |
|
4:35.04 |
|
7 |
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:05.37 |
2:15.18 |
3:26.25 |
|
4:36.89 |
|
8 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.76 |
2:16.09 |
3:26.93 |
|
4:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:28 |
|
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:38 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Försök 14 år och yngre |
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Daniel Kertes 53.43 |
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Eric Hinderup 53.56 |
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Isak Eliasson 52.62 |
|
|
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Försök 15 år |
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Daniel Kertes 53.43 |
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Eric Hinderup 53.56 |
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Isak Eliasson 52.62 |
|
|
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Försök 16 - 17 år |
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Daniel Kertes 53.43 |
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Eric Hinderup 53.56 |
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Isak Eliasson 52.62 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:38 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:29 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Finaler 14 år och yngre |
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Daniel Kertes 53.43 |
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Eric Hinderup 53.56 |
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Isak Eliasson 52.62 |
|
|
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Finaler 15 år |
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Daniel Kertes 53.43 |
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Eric Hinderup 53.56 |
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Isak Eliasson 52.62 |
|
|
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Daniel Kertes 53.43 |
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Eric Hinderup 53.56 |
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Isak Eliasson 52.62 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:29 |
|
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:59 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Försök 14 år och yngre |
14 år och yngre: Sophie Hansson (1998) 1:12.51 2011 FM: Sara Wallberg 1:14.41 |
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Sophie Hansson 1:11.21 |
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007 FM: Jessica Billquist 1:10.18 |
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Försök 15 år |
14 år och yngre: Sophie Hansson (1998) 1:12.51 2011 FM: Sara Wallberg 1:14.41 |
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Sophie Hansson 1:11.21 |
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007 FM: Jessica Billquist 1:10.18 |
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Försök 16 - 17 år |
14 år och yngre: Sophie Hansson (1998) 1:12.51 2011 FM: Sara Wallberg 1:14.41 |
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Sophie Hansson 1:11.21 |
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007 FM: Jessica Billquist 1:10.18 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:59 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:41 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 14 år och yngre |
14 år och yngre: Sophie Hansson (1998) 1:12.51 2011 FM: Sara Wallberg 1:14.41 |
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Sophie Hansson 1:11.21 |
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007 FM: Jessica Billquist 1:10.18 |
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 15 år |
14 år och yngre: Sophie Hansson (1998) 1:12.51 2011 FM: Sara Wallberg 1:14.41 |
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Sophie Hansson 1:11.21 |
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007 FM: Jessica Billquist 1:10.18 |
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 16 - 17 år |
14 år och yngre: Sophie Hansson (1998) 1:12.51 2011 FM: Sara Wallberg 1:14.41 |
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Sophie Hansson 1:11.21 |
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007 FM: Jessica Billquist 1:10.18 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:41 |
|
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:30 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Försök 14 år och yngre |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Daniel Kertes 2:18.80 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Olle Williamsson 2:16.03 |
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Patrik Löfgren 2:08.67 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Hassling |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
30.31 |
1:06.65 |
1:47.04 |
|
2:19.20 |
|
2 |
Dennis Dukic |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
29.49 |
1:05.81 |
1:47.37 |
|
2:20.90 |
|
3 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.62 |
1:08.05 |
1:50.83 |
|
2:24.77 |
|
4 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.08 |
1:07.75 |
1:53.61 |
|
2:24.92 |
|
5 |
Albert Askmalm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
29.99 |
1:06.63 |
1:52.93 |
|
2:24.95 |
|
6 |
Anton Marijanovic |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.96 |
1:05.90 |
1:49.75 |
|
2:24.99 |
|
7 |
Tobias Åberg |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.88 |
1:10.35 |
1:52.08 |
|
2:26.17 |
|
8 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
32.10 |
1:09.38 |
1:53.75 |
|
2:26.87 |
|
9 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.54 |
1:10.75 |
1:54.03 |
|
2:27.00 |
|
10 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
32.82 |
1:08.73 |
1:53.83 |
|
2:27.12 |
|
11 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.91 |
1:09.61 |
1:55.26 |
|
2:28.47 |
|
12 |
Pontus Jonsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.92 |
1:13.92 |
1:55.56 |
|
2:28.76 |
|
13 |
Victor Bergstrand |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
31.57 |
1:11.44 |
1:55.77 |
|
2:29.04 |
|
14 |
Albin Edvardsson |
2000 |
Alingsås SLS |
|
32.03 |
1:12.56 |
1:53.70 |
|
2:29.29 |
|
15 |
David Wollersjö |
2000 |
Alingsås SLS |
|
32.58 |
1:13.09 |
1:55.57 |
|
2:30.37 |
|
16 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
34.55 |
1:13.04 |
1:54.01 |
|
2:30.50 |
|
17 |
Jacob Pedersen |
2000 |
Simklubben Ena |
|
32.60 |
1:10.71 |
1:57.37 |
|
2:30.68 |
|
18 |
Erik Ohlsén |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
30.77 |
1:09.94 |
1:55.65 |
|
2:31.31 |
|
19 |
Anton Steindl |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
31.98 |
1:12.83 |
1:57.15 |
|
2:31.62 |
|
20 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.41 |
1:10.89 |
1:58.44 |
|
2:31.92 |
|
21 |
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
33.09 |
1:15.36 |
1:59.83 |
|
2:34.35 |
|
22 |
Sebastian Petersson |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.18 |
1:11.42 |
1:58.30 |
|
2:35.25 |
|
22 |
William Borg |
2000 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
34.38 |
1:13.08 |
1:58.93 |
|
2:35.25 |
|
24 |
Isak Larsson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
30.71 |
1:13.10 |
2:02.52 |
|
2:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Försök 15 år |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Daniel Kertes 2:18.80 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Olle Williamsson 2:16.03 |
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Patrik Löfgren 2:08.67 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
28.98 |
1:06.11 |
1:42.20 |
|
2:15.11 |
|
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
29.68 |
1:06.07 |
1:46.78 |
|
2:18.20 |
|
3 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.22 |
1:07.35 |
1:48.58 |
|
2:20.74 |
|
4 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
28.54 |
1:06.61 |
1:48.29 |
|
2:20.96 |
|
5 |
Isak Wikström |
1999 |
Umeå Simsällskap |
|
28.39 |
1:04.53 |
1:48.04 |
|
2:21.35 |
|
6 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.73 |
1:08.25 |
1:50.86 |
|
2:21.91 |
|
7 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
30.68 |
1:08.76 |
1:48.97 |
|
2:21.98 |
|
8 |
Adam Albringer |
1999 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.14 |
1:07.48 |
1:50.38 |
|
2:22.88 |
|
9 |
Anton Dahlgren |
1999 |
Varberg Sim |
|
31.50 |
1:09.76 |
1:49.41 |
|
2:24.08 |
|
10 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.50 |
1:07.96 |
1:51.27 |
|
2:24.18 |
|
11 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
30.70 |
1:08.43 |
1:51.83 |
|
2:24.21 |
|
12 |
Daniel Kertes |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
29.46 |
1:12.12 |
1:52.39 |
|
2:24.97 |
|
13 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
30.31 |
1:04.81 |
1:49.68 |
|
2:25.06 |
|
14 |
Alessandro Bonetti |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
30.46 |
1:06.38 |
1:52.14 |
|
2:25.13 |
|
15 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.90 |
1:09.61 |
1:53.31 |
|
2:25.86 |
|
16 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.23 |
1:09.68 |
1:50.10 |
|
2:25.88 |
|
17 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.10 |
1:10.48 |
1:52.45 |
|
2:25.94 |
|
18 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
29.47 |
1:12.70 |
1:51.66 |
|
2:26.38 |
|
19 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
30.64 |
1:10.04 |
1:52.45 |
|
2:26.61 |
|
20 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.08 |
1:12.78 |
1:53.75 |
|
2:26.64 |
|
21 |
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
30.04 |
1:07.69 |
1:53.33 |
|
2:26.71 |
|
22 |
Oskar Hanstål |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
30.21 |
1:09.33 |
1:53.79 |
|
2:27.38 |
|
23 |
Marco Häyhänen |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.12 |
1:12.74 |
1:52.89 |
|
2:27.64 |
|
24 |
Alexander Hedre |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
30.77 |
1:09.15 |
1:53.10 |
|
2:27.97 |
|
25 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
32.19 |
1:12.92 |
1:54.71 |
|
2:30.21 |
|
26 |
Philip Tran |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.18 |
1:11.65 |
1:55.46 |
|
2:30.71 |
|
27 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborg Sim |
|
32.92 |
1:13.09 |
1:56.43 |
|
2:30.76 |
|
28 |
Filip Christiansson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
30.84 |
1:08.10 |
1:57.10 |
|
2:32.55 |
|
- |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Försök 16 - 17 år |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Daniel Kertes 2:18.80 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Olle Williamsson 2:16.03 |
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Patrik Löfgren 2:08.67 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Ericsson |
1997 |
Täby Sim |
|
28.31 |
1:00.48 |
1:39.90 |
|
2:11.68 |
|
2 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
28.43 |
1:02.16 |
1:40.54 |
|
2:12.34 |
|
3 |
Petter Fredriksson |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
29.25 |
1:02.08 |
1:41.75 |
|
2:12.79 |
|
4 |
Teodor Widerberg |
1998 |
Simklubben Laxen |
|
28.36 |
1:03.95 |
1:41.38 |
|
2:13.52 |
|
5 |
Carl Norlander |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
29.06 |
1:03.96 |
1:43.25 |
|
2:14.27 |
|
6 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
29.02 |
1:04.09 |
1:43.79 |
|
2:14.65 |
|
7 |
Christopher Havton |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
28.48 |
1:04.94 |
1:42.95 |
|
2:14.66 |
|
7 |
William Lulek |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.14 |
1:04.51 |
1:43.82 |
|
2:14.66 |
|
9 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
29.21 |
1:04.61 |
1:45.83 |
|
2:15.32 |
|
10 |
Olle Williamsson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.77 |
1:05.17 |
1:44.59 |
|
2:15.49 |
|
11 |
Henry Kerman |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.40 |
1:04.42 |
1:44.28 |
|
2:15.87 |
|
12 |
Hugo Rydberg |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
29.39 |
1:06.44 |
1:45.69 |
|
2:16.39 |
|
13 |
Michail Papantoniou |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
29.61 |
1:03.71 |
1:44.66 |
|
2:16.50 |
|
14 |
Kalle Svensson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
27.67 |
1:05.15 |
1:43.19 |
|
2:17.13 |
|
15 |
Erik Boström |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
29.84 |
1:04.57 |
1:45.55 |
|
2:17.42 |
|
16 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
29.20 |
1:03.89 |
1:45.48 |
|
2:17.68 |
|
17 |
Hampus Lovinge |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
29.06 |
1:03.29 |
1:45.80 |
|
2:17.95 |
|
18 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
28.46 |
1:05.89 |
1:48.02 |
|
2:18.95 |
|
19 |
Alexander Havton |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.64 |
1:06.60 |
1:47.39 |
|
2:20.39 |
|
20 |
Erik Nicklasson |
1998 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
29.24 |
1:05.55 |
1:48.41 |
|
2:20.47 |
|
21 |
Cruiz Llupa |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
28.50 |
1:04.21 |
1:47.34 |
|
2:20.90 |
|
22 |
Magnus Karlsborn |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.74 |
1:06.23 |
1:48.08 |
|
2:21.38 |
|
23 |
Jonathan Havton |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.04 |
1:05.55 |
1:49.18 |
|
2:21.56 |
|
24 |
Gustaf Mild |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
30.30 |
1:08.61 |
1:48.44 |
|
2:22.29 |
|
25 |
Mika Persson |
1998 |
Höganäs Simsällskap |
|
29.19 |
1:07.30 |
1:49.95 |
|
2:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:30 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:01 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Finaler 14 år och yngre |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Daniel Kertes 2:18.80 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Olle Williamsson 2:16.03 |
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Patrik Löfgren 2:08.67 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Hassling |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
29.96 |
1:05.61 |
1:44.57 |
|
2:16.79 |
|
2 |
Dennis Dukic |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
29.63 |
1:06.77 |
1:47.13 |
|
2:19.43 |
|
3 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
29.00 |
1:07.86 |
1:51.30 |
|
2:20.67 |
|
4 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
29.17 |
1:05.01 |
1:48.78 |
|
2:20.95 |
|
5 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.74 |
1:06.57 |
1:48.67 |
|
2:21.85 |
|
6 |
Tobias Åberg |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.85 |
1:11.43 |
1:53.42 |
|
2:28.49 |
|
7 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
31.21 |
1:08.38 |
1:53.94 |
|
2:28.74 |
|
- |
Albert Askmalm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Finaler 15 år |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Daniel Kertes 2:18.80 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Olle Williamsson 2:16.03 |
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Patrik Löfgren 2:08.67 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
29.00 |
1:04.77 |
1:40.44 |
|
2:12.83 |
|
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
29.82 |
1:05.57 |
1:46.47 |
|
2:17.42 |
|
3 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
28.21 |
1:04.91 |
1:46.37 |
|
2:17.43 |
|
4 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.11 |
1:05.68 |
1:47.23 |
|
2:18.44 |
|
5 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
29.34 |
1:06.41 |
1:48.19 |
|
2:18.71 |
|
6 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
29.84 |
1:09.12 |
1:48.88 |
|
2:23.20 |
|
7 |
Adam Albringer |
1999 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.22 |
1:06.93 |
1:49.41 |
|
2:23.21 |
|
8 |
Anton Dahlgren |
1999 |
Varberg Sim |
|
31.56 |
1:10.79 |
1:51.84 |
|
2:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Daniel Kertes 2:18.80 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Olle Williamsson 2:16.03 |
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Patrik Löfgren 2:08.67 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:01 |
|
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:55 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor, Försök 15 år och yngre |
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Isabelle Hansson 2:23.95 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:14.11 2013 FM: Louise Hansson 2:14.11 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
32.99 |
1:10.57 |
1:48.94 |
|
2:27.79 |
|
2 |
Anna Eriksson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
31.44 |
1:08.01 |
1:47.84 |
|
2:28.42 |
|
3 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.38 |
1:10.44 |
1:50.37 |
|
2:29.35 |
|
4 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.72 |
1:12.19 |
1:51.44 |
|
2:32.15 |
|
5 |
Ellen Sandberg |
1999 |
S71 |
|
33.55 |
1:12.60 |
1:53.54 |
|
2:34.35 |
|
6 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.51 |
1:12.04 |
1:52.17 |
|
2:34.85 |
|
7 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
33.85 |
1:13.63 |
1:54.95 |
|
2:36.16 |
|
8 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
34.37 |
1:13.84 |
1:55.35 |
|
2:36.81 |
|
9 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
34.56 |
1:14.54 |
1:55.86 |
|
2:36.91 |
|
10 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.83 |
1:14.40 |
1:55.88 |
|
2:37.20 |
|
11 |
Matilda Klintberg |
1999 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
31.96 |
1:10.96 |
1:53.49 |
|
2:37.59 |
|
12 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
36.73 |
1:17.04 |
1:59.74 |
|
2:40.86 |
|
13 |
Annie Jensen |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
35.03 |
1:16.51 |
1:58.55 |
|
2:41.06 |
|
14 |
Ida Swegmark |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.75 |
1:13.50 |
1:56.86 |
|
2:41.69 |
|
15 |
Vilma Flodfält |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
34.69 |
1:16.31 |
1:58.80 |
|
2:43.13 |
|
16 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.98 |
1:15.48 |
1:59.22 |
|
2:43.14 |
|
17 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.40 |
1:15.88 |
1:59.44 |
|
2:43.85 |
|
18 |
Enya Zibell |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.79 |
1:16.75 |
2:00.73 |
|
2:45.26 |
|
19 |
Elise Gidlöf |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
35.42 |
1:16.42 |
2:00.45 |
|
2:45.95 |
|
20 |
Miranda Söderberg |
1999 |
Upsala Simsällskap |
|
35.45 |
1:18.03 |
2:01.30 |
|
2:46.56 |
|
21 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.88 |
1:18.49 |
2:02.95 |
|
2:48.43 |
|
22 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
36.21 |
1:19.36 |
2:04.09 |
|
2:48.72 |
|
23 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.73 |
1:17.55 |
2:02.78 |
|
2:50.82 |
|
24 |
Michelle Nordenmark |
2002 |
Göteborg Sim |
|
33.61 |
1:16.83 |
2:04.71 |
|
2:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor, Försök 16 - 17 år |
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Isabelle Hansson 2:23.95 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:14.11 2013 FM: Louise Hansson 2:14.11 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:55 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:13 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 15 år och yngre |
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Isabelle Hansson 2:23.95 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:14.11 2013 FM: Louise Hansson 2:14.11 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.77 |
1:09.92 |
1:47.84 |
|
2:24.89 |
|
2 |
Anna Eriksson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
31.57 |
1:09.16 |
1:48.48 |
|
2:26.13 |
|
3 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
33.49 |
1:10.91 |
1:50.97 |
|
2:28.27 |
|
4 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.66 |
1:09.89 |
1:48.20 |
|
2:29.46 |
|
5 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
34.03 |
1:13.22 |
1:53.59 |
|
2:33.96 |
|
6 |
Ellen Sandberg |
1999 |
S71 |
|
33.45 |
1:12.00 |
1:52.67 |
|
2:33.97 |
|
7 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.65 |
1:12.23 |
1:53.37 |
|
2:36.10 |
|
8 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
34.45 |
1:13.73 |
1:54.96 |
|
2:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 16 - 17 år |
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Isabelle Hansson 2:23.95 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:14.11 2013 FM: Louise Hansson 2:14.11 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
32.56 |
1:08.29 |
1:43.68 |
|
2:18.55 |
|
2 |
Inez Kristensson |
1997 |
Göteborg Sim |
|
31.56 |
1:07.15 |
1:45.43 |
|
2:23.72 |
|
3 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
31.75 |
1:07.07 |
1:45.27 |
|
2:24.03 |
|
4 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
33.10 |
1:11.21 |
1:48.36 |
|
2:26.14 |
|
5 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.93 |
1:09.50 |
1:46.99 |
|
2:26.33 |
|
6 |
Augusta Andersson |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.89 |
1:10.06 |
1:48.47 |
|
2:26.64 |
|
7 |
Petra Johansson |
1997 |
Säffle Simsällskap |
|
34.17 |
1:12.76 |
1:51.14 |
|
2:30.54 |
|
8 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
33.19 |
1:11.13 |
1:53.20 |
|
2:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:13 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:58 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 15 år och yngre |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Victor Johansson 16:35.34 |
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Carl Norlander 16:31.60 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kertes |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:05.40 |
2:14.10 |
3:22.27 |
4:31.76 |
17:13.94 |
|
|
|
|
|
|
5:42.23 |
6:52.84 |
8:02.67 |
9:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
10:22.45 |
11:30.85 |
12:39.76 |
13:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
14:58.37 |
16:08.87 |
|
|
|
|
2 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:04.88 |
2:13.73 |
3:22.13 |
4:31.33 |
17:20.14 |
|
|
|
|
|
|
5:41.20 |
6:51.57 |
8:01.18 |
9:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
10:19.99 |
11:29.43 |
12:39.46 |
13:49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
15:00.77 |
16:11.27 |
|
|
|
|
3 |
Isak Wikström |
1999 |
Umeå Simsällskap |
|
1:04.33 |
2:12.89 |
3:21.32 |
4:31.03 |
17:39.02 |
|
|
|
|
|
|
5:41.55 |
6:52.44 |
8:03.75 |
9:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
10:26.39 |
11:38.47 |
12:50.73 |
14:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
15:16.15 |
16:28.71 |
|
|
|
|
4 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.14 |
2:16.94 |
3:28.45 |
4:40.79 |
17:47.84 |
|
|
|
|
|
|
5:53.13 |
7:05.36 |
8:16.91 |
9:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
10:40.98 |
11:52.56 |
13:04.24 |
14:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
15:27.48 |
16:38.58 |
|
|
|
|
5 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:08.28 |
2:21.91 |
3:34.86 |
4:48.25 |
17:58.94 |
|
|
|
|
|
|
6:01.14 |
7:13.10 |
8:24.93 |
9:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.31 |
12:00.42 |
13:12.85 |
14:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
15:37.92 |
16:49.24 |
|
|
|
|
6 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:08.51 |
2:22.25 |
3:35.76 |
4:49.47 |
17:59.60 |
|
|
|
|
|
|
6:02.27 |
7:15.33 |
8:27.67 |
9:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
10:52.06 |
12:04.21 |
13:16.65 |
14:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
15:40.58 |
16:51.70 |
|
|
|
|
7 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:05.36 |
2:14.85 |
3:25.05 |
4:36.87 |
18:02.21 |
|
|
|
|
|
|
5:49.02 |
7:01.82 |
8:14.50 |
9:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
10:40.74 |
11:54.00 |
13:07.97 |
14:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
15:37.35 |
16:50.67 |
|
|
|
|
8 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:06.37 |
2:18.00 |
3:30.74 |
4:44.58 |
18:03.12 |
|
|
|
|
|
|
5:56.90 |
7:09.60 |
8:22.09 |
9:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10:47.46 |
12:00.50 |
13:14.01 |
14:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
15:40.74 |
16:54.52 |
|
|
|
|
9 |
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.36 |
2:22.06 |
3:35.60 |
4:49.44 |
18:11.01 |
|
|
|
|
|
|
6:02.89 |
7:15.48 |
8:28.51 |
9:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.95 |
12:06.81 |
13:19.73 |
14:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.11 |
17:00.89 |
|
|
|
|
10 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborg Sim |
|
1:06.42 |
2:17.79 |
3:29.87 |
4:42.56 |
18:19.82 |
|
|
|
|
|
|
5:55.45 |
7:08.89 |
8:22.35 |
9:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
10:49.93 |
12:04.58 |
13:20.16 |
14:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
15:50.64 |
17:06.05 |
|
|
|
|
11 |
Oliver Tykesson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:08.84 |
2:21.57 |
3:35.37 |
4:48.18 |
18:19.89 |
|
|
|
|
|
|
6:01.79 |
7:15.07 |
8:28.51 |
9:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.95 |
12:10.54 |
13:24.50 |
14:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
15:53.84 |
17:08.48 |
|
|
|
|
12 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
1:08.21 |
2:21.36 |
3:34.81 |
4:48.43 |
18:20.04 |
|
|
|
|
|
|
6:01.66 |
7:15.03 |
8:28.35 |
9:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.72 |
12:11.42 |
13:26.19 |
14:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
15:56.24 |
17:10.34 |
|
|
|
|
13 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:08.33 |
2:21.10 |
3:34.21 |
4:46.96 |
18:24.95 |
|
|
|
|
|
|
5:59.85 |
7:12.63 |
8:25.82 |
9:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
10:54.62 |
12:09.61 |
13:24.64 |
14:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
15:55.35 |
17:11.37 |
|
|
|
|
14 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:08.77 |
2:21.32 |
3:34.87 |
4:48.53 |
18:26.15 |
|
|
|
|
|
|
6:01.55 |
7:14.71 |
8:28.12 |
9:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.82 |
12:11.60 |
13:26.62 |
14:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
15:57.61 |
17:13.09 |
|
|
|
|
15 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:05.15 |
2:16.45 |
3:29.26 |
4:42.45 |
18:27.01 |
|
|
|
|
|
|
5:55.91 |
7:10.67 |
8:25.76 |
9:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
10:57.03 |
12:14.29 |
13:29.28 |
14:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
16:02.42 |
17:16.14 |
|
|
|
|
16 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.76 |
2:25.63 |
3:40.78 |
4:56.50 |
18:35.36 |
|
|
|
|
|
|
6:11.60 |
7:27.14 |
8:40.78 |
9:54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
11:09.62 |
12:23.80 |
13:38.54 |
14:52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
16:07.59 |
17:22.02 |
|
|
|
|
17 |
Erik Forsström |
1999 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:10.65 |
2:26.26 |
3:41.70 |
4:57.54 |
18:57.03 |
|
|
|
|
|
|
6:09.71 |
7:24.09 |
8:40.92 |
9:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.18 |
12:34.58 |
13:51.88 |
15:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
16:26.55 |
17:43.12 |
|
|
|
|
18 |
Anton Johansson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.48 |
2:24.94 |
3:41.20 |
4:57.91 |
19:06.82 |
|
|
|
|
|
|
6:15.96 |
7:34.61 |
8:50.83 |
10:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11:23.30 |
12:39.73 |
13:57.12 |
15:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
16:33.69 |
17:52.45 |
|
|
|
|
19 |
Emil Skytt |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.78 |
2:26.96 |
3:43.53 |
4:58.88 |
19:09.53 |
|
|
|
|
|
|
6:16.94 |
7:34.01 |
8:51.68 |
10:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
11:27.71 |
12:45.09 |
14:02.75 |
15:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
16:37.71 |
17:55.28 |
|
|
|
|
20 |
Svante Linnér |
2000 |
Motala Simsällskap |
|
1:12.54 |
2:28.62 |
3:45.49 |
5:02.92 |
19:23.72 |
|
|
|
|
|
|
6:20.36 |
7:37.86 |
8:55.40 |
10:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.58 |
12:49.98 |
14:08.58 |
15:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
16:47.19 |
18:06.15 |
|
|
|
|
21 |
Joel Mörck |
1999 |
S71 |
|
1:09.38 |
2:26.38 |
3:45.15 |
5:04.63 |
19:47.49 |
|
|
|
|
|
|
6:24.25 |
7:44.38 |
9:04.57 |
10:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.90 |
13:08.48 |
14:28.95 |
15:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
17:11.44 |
18:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Victor Johansson 16:35.34 |
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Carl Norlander 16:31.60 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:02.41 |
2:07.89 |
3:13.82 |
4:19.54 |
16:15.93 |
|
|
|
|
|
|
5:24.84 |
6:30.60 |
7:36.36 |
8:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
9:47.54 |
10:52.69 |
11:57.98 |
13:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
14:09.28 |
15:14.89 |
|
|
|
|
2 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:01.75 |
2:07.70 |
3:13.78 |
4:19.75 |
16:16.42 |
|
|
|
|
|
|
5:25.14 |
6:30.85 |
7:36.54 |
8:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
9:47.83 |
10:53.46 |
11:58.58 |
13:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
14:09.92 |
15:14.90 |
|
|
|
|
3 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:02.91 |
2:09.00 |
3:15.30 |
4:21.64 |
16:31.53 |
|
|
|
|
|
|
5:27.62 |
6:34.17 |
7:40.75 |
8:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
9:54.44 |
11:00.97 |
12:07.06 |
13:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
14:20.12 |
15:26.67 |
|
|
|
|
4 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:02.27 |
2:07.72 |
3:13.95 |
4:19.90 |
16:58.97 |
|
|
|
|
|
|
5:25.80 |
6:31.77 |
7:38.67 |
8:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
9:55.52 |
11:05.15 |
12:14.52 |
13:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
15:51.04 |
|
|
|
|
|
5 |
Erik Boström |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:01.87 |
2:07.93 |
3:14.45 |
4:22.12 |
17:00.21 |
|
|
|
|
|
|
5:29.98 |
6:38.36 |
7:47.26 |
8:56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
10:04.86 |
11:14.58 |
12:24.37 |
13:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
14:43.80 |
15:53.44 |
|
|
|
|
6 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:03.76 |
2:10.91 |
3:18.45 |
4:26.47 |
17:03.77 |
|
|
|
|
|
|
5:34.75 |
6:44.20 |
7:53.16 |
9:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
10:11.82 |
11:21.35 |
12:31.11 |
13:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
14:51.04 |
15:59.68 |
|
|
|
|
7 |
William Lindblom |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:03.98 |
2:13.58 |
3:24.33 |
4:34.54 |
17:17.89 |
|
|
|
|
|
|
5:45.12 |
6:55.66 |
8:05.83 |
9:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
10:24.89 |
11:34.49 |
12:43.90 |
13:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
15:03.20 |
16:11.18 |
|
|
|
|
8 |
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:02.98 |
2:11.29 |
3:21.21 |
4:31.03 |
17:23.57 |
|
|
|
|
|
|
5:41.22 |
6:51.05 |
8:01.03 |
9:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
10:21.58 |
11:31.80 |
12:42.31 |
13:53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
15:03.98 |
16:14.19 |
|
|
|
|
9 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:04.27 |
2:13.15 |
3:22.99 |
4:33.15 |
17:31.16 |
|
|
|
|
|
|
5:42.97 |
6:52.97 |
8:03.32 |
9:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
10:24.41 |
11:35.57 |
12:47.21 |
13:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
15:10.58 |
16:22.60 |
|
|
|
|
10 |
Hugo Wiman |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
1:05.25 |
2:14.40 |
3:23.53 |
4:32.65 |
17:39.53 |
|
|
|
|
|
|
5:42.59 |
6:53.63 |
8:04.84 |
9:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.88 |
11:40.88 |
12:52.66 |
14:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
15:17.78 |
16:29.97 |
|
|
|
|
11 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.70 |
2:14.78 |
3:25.89 |
4:37.62 |
17:47.89 |
|
|
|
|
|
|
5:49.29 |
7:00.68 |
8:11.24 |
9:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
10:35.55 |
11:47.81 |
13:00.14 |
14:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
15:25.55 |
16:37.54 |
|
|
|
|
12 |
Jesper Böhn |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:03.00 |
2:13.05 |
3:24.19 |
4:36.09 |
17:55.08 |
|
|
|
|
|
|
5:47.64 |
7:00.10 |
8:12.83 |
9:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.83 |
11:52.38 |
13:04.42 |
14:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
15:30.44 |
16:43.19 |
|
|
|
|
13 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:05.27 |
2:15.84 |
3:26.69 |
4:38.81 |
17:56.22 |
|
|
|
|
|
|
5:50.73 |
7:02.46 |
8:14.36 |
9:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.64 |
11:51.58 |
13:05.12 |
14:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
15:31.70 |
16:45.02 |
|
|
|
|
14 |
Jesper Eklund |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:05.81 |
2:17.40 |
3:29.58 |
4:42.40 |
18:05.06 |
|
|
|
|
|
|
5:55.40 |
7:08.47 |
8:21.79 |
9:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.51 |
12:02.11 |
13:15.85 |
14:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
15:42.62 |
16:54.98 |
|
|
|
|
15 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:04.09 |
2:14.44 |
3:25.26 |
4:37.04 |
18:05.92 |
|
|
|
|
|
|
5:49.24 |
7:01.46 |
8:13.73 |
9:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
10:39.85 |
11:53.24 |
13:07.35 |
14:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
15:36.88 |
16:51.90 |
|
|
|
|
16 |
Johan Strandberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:05.07 |
2:15.72 |
3:27.12 |
4:39.29 |
18:07.94 |
|
|
|
|
|
|
5:51.44 |
7:05.44 |
8:18.75 |
9:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
10:47.90 |
12:02.37 |
13:14.72 |
14:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
15:42.57 |
16:56.58 |
|
|
|
|
17 |
Felix Sjölund |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
1:05.70 |
2:16.54 |
3:27.78 |
4:40.12 |
18:09.94 |
|
|
|
|
|
|
5:52.37 |
7:05.36 |
8:18.71 |
9:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
10:47.39 |
12:01.73 |
13:15.59 |
14:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
15:44.25 |
16:58.62 |
|
|
|
|
18 |
Alfred Löfgren |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:04.66 |
2:16.12 |
3:28.74 |
4:41.27 |
18:15.67 |
|
|
|
|
|
|
5:54.80 |
7:08.08 |
8:21.31 |
9:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10:47.36 |
12:01.00 |
13:13.65 |
14:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15:38.74 |
16:47.88 |
|
|
|
|
19 |
Hannes Hjärne |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:03.92 |
2:15.58 |
3:29.16 |
4:43.69 |
18:31.31 |
|
|
|
|
|
|
5:58.59 |
7:13.10 |
8:28.36 |
9:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:58.57 |
12:14.89 |
13:30.38 |
14:46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
16:02.19 |
17:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:58 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
18:25 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4X100m Medley F 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
15 år och yngre: Helsingborgs S 4:25.64 2011 FM: Järfälla S 4:33.51 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:25 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
18:45 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4X100m Medley F 16-17, Finaler 17 år och yngre |
17 år och yngre: Väsby SS 4:20.47 2013 FM: Väsby SS 4:20.47 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:45 |
|
Resultat Gren 21 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Medley Flickor, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: ICA |
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 4:57.57 2006 FM: Isabelle Hansson 5:09.38 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:55.22 2000 FM: Jaqueline Hippi 5:00.22 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.23 |
2:36.17 |
4:08.13 |
|
5:19.71 |
|
2 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:10.74 |
2:36.41 |
4:14.32 |
|
5:25.74 |
|
3 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.31 |
2:39.13 |
4:13.00 |
|
5:27.43 |
|
4 |
Alice Palmkvist |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:13.87 |
2:37.75 |
4:10.49 |
|
5:29.16 |
|
5 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.95 |
2:40.88 |
4:15.30 |
|
5:31.31 |
|
6 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:14.50 |
2:42.74 |
4:15.72 |
|
5:31.90 |
|
7 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:11.34 |
2:38.45 |
4:17.68 |
|
5:33.62 |
|
8 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.48 |
2:39.43 |
4:18.61 |
|
5:34.02 |
|
9 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:14.87 |
2:42.98 |
4:21.00 |
|
5:36.57 |
|
10 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:13.78 |
2:43.04 |
4:17.43 |
|
5:36.81 |
|
11 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.18 |
2:45.30 |
4:25.61 |
|
5:38.88 |
|
12 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:14.40 |
2:42.60 |
4:25.85 |
|
5:38.93 |
|
13 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:19.09 |
2:49.31 |
4:20.99 |
|
5:39.17 |
|
14 |
Enya Zibell |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.31 |
2:45.13 |
4:23.27 |
|
5:40.47 |
|
15 |
Wilma Johansson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:21.06 |
2:49.79 |
4:23.34 |
|
5:41.23 |
|
16 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.99 |
2:46.99 |
4:26.88 |
|
5:43.82 |
|
17 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:18.02 |
2:41.31 |
4:26.66 |
|
5:48.48 |
|
18 |
Alba Croneborg |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:19.13 |
2:43.49 |
4:29.91 |
|
5:54.43 |
|
19 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
1:18.01 |
2:50.97 |
4:31.25 |
|
5:56.46 |
|
20 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:17.73 |
2:47.31 |
4:34.08 |
|
5:56.75 |
|
21 |
Emelie Ångström |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:27.80 |
2:59.74 |
4:39.17 |
|
6:05.61 |
|
22 |
Amanda Björkman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
1:27.83 |
2:55.91 |
4:50.39 |
|
6:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Medley Flickor, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: ICA |
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 4:57.57 2006 FM: Isabelle Hansson 5:09.38 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:55.22 2000 FM: Jaqueline Hippi 5:00.22 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:12.05 |
2:32.53 |
4:06.48 |
|
5:16.46 |
|
2 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:07.34 |
2:29.38 |
4:03.93 |
|
5:17.01 |
|
3 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:10.43 |
2:32.63 |
4:07.15 |
|
5:18.00 |
|
4 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.86 |
2:31.01 |
4:08.38 |
|
5:20.08 |
|
5 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:12.93 |
2:34.84 |
4:09.67 |
|
5:21.71 |
|
6 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.91 |
2:34.32 |
4:10.06 |
|
5:23.61 |
|
7 |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.77 |
2:38.66 |
4:11.21 |
|
5:24.20 |
|
8 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.48 |
2:36.93 |
4:12.06 |
|
5:25.04 |
|
9 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.17 |
2:43.65 |
4:12.38 |
|
5:25.49 |
|
10 |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.54 |
2:38.71 |
4:09.56 |
|
5:25.52 |
|
11 |
Emma Varga |
1997 |
Danderyds Sim |
|
1:12.91 |
2:36.79 |
4:11.94 |
|
5:27.41 |
|
12 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:13.78 |
2:40.05 |
4:14.02 |
|
5:28.17 |
|
13 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:15.10 |
2:42.86 |
4:22.78 |
|
5:40.81 |
|
14 |
Alice Müllern |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:22.94 |
2:56.73 |
4:29.18 |
|
5:49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:33 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:16 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Medley Flickor, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: ICA |
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 4:57.57 2006 FM: Isabelle Hansson 5:09.38 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:55.22 2000 FM: Jaqueline Hippi 5:00.22 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:10.40 |
2:33.70 |
4:08.27 |
|
5:15.65 |
|
2 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.69 |
2:35.57 |
4:06.25 |
|
5:17.65 |
|
3 |
Alice Palmkvist |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:12.59 |
2:35.56 |
4:08.60 |
|
5:21.63 |
|
4 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:13.03 |
2:39.96 |
4:10.95 |
|
5:22.98 |
|
5 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.36 |
2:39.81 |
4:12.96 |
|
5:26.50 |
|
6 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.48 |
2:35.80 |
4:14.36 |
|
5:29.70 |
|
7 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.41 |
2:38.61 |
4:15.00 |
|
5:30.50 |
|
8 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.98 |
2:37.95 |
4:14.63 |
|
5:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Medley Flickor, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: ICA |
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 4:57.57 2006 FM: Isabelle Hansson 5:09.38 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:55.22 2000 FM: Jaqueline Hippi 5:00.22 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:08.17 |
2:24.65 |
3:53.84 |
|
5:01.58 |
|
2 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.08 |
2:27.43 |
4:00.39 |
|
5:10.99 |
|
3 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.28 |
2:28.44 |
4:04.16 |
|
5:14.91 |
|
4 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:10.80 |
2:32.33 |
4:07.11 |
|
5:17.06 |
|
5 |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.61 |
2:37.15 |
4:10.92 |
|
5:22.00 |
|
6 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.11 |
2:34.29 |
4:10.14 |
|
5:22.33 |
|
7 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:12.20 |
2:34.71 |
4:10.94 |
|
5:22.98 |
|
8 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.25 |
2:36.90 |
4:12.14 |
|
5:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:16 |
|
Resultat Gren 22 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:50 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Daniel Kertes 1:00.22 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007 FM: Alfred Christensson 58.53 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Markus Fürst 56.44 |
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar, Försök 15 år |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Daniel Kertes 1:00.22 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007 FM: Alfred Christensson 58.53 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Markus Fürst 56.44 |
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Daniel Kertes 1:00.22 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007 FM: Alfred Christensson 58.53 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Markus Fürst 56.44 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:50 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:25 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Daniel Kertes 1:00.22 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007 FM: Alfred Christensson 58.53 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Markus Fürst 56.44 |
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 år |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Daniel Kertes 1:00.22 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007 FM: Alfred Christensson 58.53 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Markus Fürst 56.44 |
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Daniel Kertes 1:00.22 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007 FM: Alfred Christensson 58.53 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Markus Fürst 56.44 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:25 |
|
Resultat Gren 23 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:17 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Josefine Almvret 1:07.70 |
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Miranda Arvidsson 1:05.42 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Josefin Lewton 1:04.57 |
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor, Försök 15 år |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Josefine Almvret 1:07.70 |
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Miranda Arvidsson 1:05.42 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Josefin Lewton 1:04.57 |
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Josefine Almvret 1:07.70 |
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Miranda Arvidsson 1:05.42 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Josefin Lewton 1:04.57 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:17 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:39 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Josefine Almvret 1:07.70 |
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Miranda Arvidsson 1:05.42 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Josefin Lewton 1:04.57 |
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 15 år |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Josefine Almvret 1:07.70 |
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Miranda Arvidsson 1:05.42 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Josefin Lewton 1:04.57 |
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Josefine Almvret 1:07.70 |
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Miranda Arvidsson 1:05.42 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Josefin Lewton 1:04.57 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:39 |
|
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:32 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Frisim Pojkar, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Filip Grimberg 1:57.49 |
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Isak Eliasson 1:55.67 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kertes |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
28.05 |
58.77 |
1:31.48 |
|
2:03.18 |
|
2 |
Sebastian Pantzar |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
28.35 |
59.98 |
1:32.27 |
|
2:04.06 |
|
3 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.24 |
1:00.69 |
1:32.91 |
|
2:04.49 |
|
4 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
28.33 |
1:00.04 |
1:32.48 |
|
2:04.93 |
|
5 |
Albert Askmalm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
29.12 |
1:00.62 |
1:32.97 |
|
2:04.99 |
|
6 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
29.64 |
1:00.77 |
1:32.56 |
|
2:05.19 |
|
7 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
29.13 |
1:01.21 |
1:33.31 |
|
2:05.67 |
|
8 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
28.36 |
1:00.34 |
1:33.52 |
|
2:05.69 |
|
9 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
29.62 |
1:01.95 |
1:34.95 |
|
2:06.30 |
|
10 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
29.01 |
1:01.58 |
1:34.43 |
|
2:07.11 |
|
11 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
28.71 |
1:00.80 |
1:33.96 |
|
2:07.26 |
|
12 |
Isak Wikström |
1999 |
Umeå Simsällskap |
|
28.64 |
1:00.45 |
1:34.26 |
|
2:07.31 |
|
13 |
Adam Albringer |
1999 |
Karlstads Simsällskap |
|
29.34 |
1:01.05 |
1:34.20 |
|
2:07.35 |
|
14 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
30.10 |
1:02.24 |
1:35.19 |
|
2:08.79 |
|
15 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.01 |
1:03.05 |
1:35.71 |
|
2:09.15 |
|
16 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
28.35 |
1:01.24 |
1:35.56 |
|
2:09.28 |
|
17 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborg Sim |
|
29.17 |
1:01.76 |
1:35.89 |
|
2:10.11 |
|
18 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
29.86 |
1:02.69 |
1:38.07 |
|
2:11.25 |
|
19 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.30 |
1:04.06 |
1:39.54 |
|
2:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Frisim Pojkar, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Filip Grimberg 1:57.49 |
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Isak Eliasson 1:55.67 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
27.83 |
57.30 |
1:27.77 |
|
1:57.71 |
|
2 |
Hugo Cedervall |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
27.54 |
58.01 |
1:28.15 |
|
1:58.66 |
|
3 |
Rasmus Nieminen |
1997 |
Motala Simsällskap |
|
27.44 |
57.07 |
1:27.92 |
|
1:58.68 |
|
4 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
27.19 |
57.26 |
1:28.47 |
|
1:59.20 |
|
5 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Simklubben Triton |
|
28.09 |
58.31 |
1:29.01 |
|
1:59.29 |
|
6 |
Filip Grimberg |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.01 |
58.75 |
1:29.58 |
|
1:59.58 |
|
7 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
28.02 |
58.71 |
1:29.77 |
|
1:59.89 |
|
8 |
Hugo Rydberg |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
28.03 |
58.40 |
1:29.02 |
|
1:59.90 |
|
9 |
Olle Williamsson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
28.45 |
58.54 |
1:29.85 |
|
2:01.62 |
|
10 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
27.98 |
58.42 |
1:30.21 |
|
2:01.91 |
|
11 |
Filip Bivesand |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
28.33 |
59.14 |
1:30.76 |
|
2:02.24 |
|
12 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
29.20 |
1:00.32 |
1:31.77 |
|
2:02.68 |
|
13 |
Jonathan Havton |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
28.66 |
59.64 |
1:32.05 |
|
2:03.48 |
|
14 |
Henry Kerman |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.39 |
59.57 |
1:32.40 |
|
2:04.12 |
|
15 |
Magnus Karlsborn |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.02 |
1:00.15 |
1:31.12 |
|
2:04.18 |
|
16 |
Hannes Hjärne |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
28.01 |
59.25 |
1:32.03 |
|
2:04.55 |
|
17 |
Gustav Östlund |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
29.26 |
1:01.09 |
1:33.58 |
|
2:04.79 |
|
18 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.50 |
1:00.78 |
1:33.19 |
|
2:04.82 |
|
19 |
Hugo Wiman |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
28.82 |
1:00.44 |
1:33.01 |
|
2:05.50 |
|
20 |
Jesper Böhn |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
28.27 |
59.36 |
1:32.72 |
|
2:07.08 |
|
21 |
Johan Strandberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
29.26 |
1:01.93 |
1:35.30 |
|
2:08.50 |
|
22 |
Gregory Havton |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
28.96 |
1:01.12 |
1:34.88 |
|
2:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:32 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:52 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Frisim Pojkar, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Filip Grimberg 1:57.49 |
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Isak Eliasson 1:55.67 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kertes |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
27.51 |
57.47 |
1:28.52 |
|
1:58.42 |
|
2 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
28.26 |
58.83 |
1:30.38 |
|
2:01.24 |
|
3 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
27.85 |
58.43 |
1:30.74 |
|
2:02.95 |
|
4 |
Albert Askmalm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
28.73 |
59.78 |
1:32.34 |
|
2:04.21 |
|
5 |
Sebastian Pantzar |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
27.89 |
59.49 |
1:31.79 |
|
2:04.23 |
|
6 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
29.13 |
1:00.50 |
1:32.47 |
|
2:04.91 |
|
7 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
27.44 |
59.26 |
1:32.52 |
|
2:05.14 |
|
8 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
28.62 |
1:00.27 |
1:33.62 |
|
2:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Filip Grimberg 1:57.49 |
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Isak Eliasson 1:55.67 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
27.85 |
57.11 |
1:26.59 |
|
1:55.80 |
|
2 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Simklubben Triton |
|
27.25 |
56.52 |
1:26.42 |
|
1:56.21 |
|
3 |
Rasmus Nieminen |
1997 |
Motala Simsällskap |
|
27.14 |
56.21 |
1:26.55 |
|
1:57.85 |
|
4 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
27.10 |
56.75 |
1:27.22 |
|
1:58.27 |
|
5 |
Hugo Rydberg |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
27.33 |
57.55 |
1:28.30 |
|
1:58.62 |
|
6 |
Filip Grimberg |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
26.96 |
56.52 |
1:27.72 |
|
1:59.21 |
|
7 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
27.57 |
57.87 |
1:28.87 |
|
1:59.27 |
|
8 |
Hugo Cedervall |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
27.57 |
58.02 |
1:28.97 |
|
2:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:52 |
|
Resultat Gren 25 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:53 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Flickor, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.24 2010 FM: Emma Wahlund 2:35.34 |
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Jessica Billquist 2:35.64 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Wallberg |
1999 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
36.03 |
1:16.56 |
1:57.58 |
|
2:38.89 |
|
2 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
36.38 |
1:17.68 |
1:59.00 |
|
2:39.21 |
|
3 |
Hannah Virgin |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.36 |
1:18.91 |
2:00.81 |
|
2:43.48 |
|
4 |
Andréa Persson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
37.36 |
1:19.71 |
2:02.66 |
|
2:44.77 |
|
5 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.04 |
1:20.48 |
2:04.37 |
|
2:48.59 |
|
6 |
Rebecca Berggren-Nylund |
1999 |
S71 |
|
37.46 |
1:21.66 |
2:05.71 |
|
2:49.04 |
|
7 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
39.86 |
1:23.46 |
2:07.52 |
|
2:50.75 |
|
8 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
39.34 |
1:22.68 |
2:06.22 |
|
2:50.85 |
|
9 |
Sarah Wallin |
2000 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
38.91 |
1:22.15 |
2:07.24 |
|
2:51.95 |
|
10 |
Isabelle Fredriksson |
1999 |
Örebro Simallians |
|
37.29 |
1:19.89 |
2:05.07 |
|
2:52.14 |
|
11 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
39.14 |
1:23.90 |
2:09.46 |
|
2:53.63 |
|
12 |
Linnea Dunberg |
2000 |
Varberg Sim |
|
38.67 |
1:21.94 |
2:07.65 |
|
2:54.38 |
|
13 |
Tilde Malm |
1999 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
39.22 |
1:23.34 |
2:09.21 |
|
2:54.54 |
|
14 |
Stina Lindberg |
2000 |
Simklubben Ran |
|
38.10 |
1:22.99 |
2:09.47 |
|
2:55.71 |
|
15 |
Wilma Johansson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
41.27 |
1:25.45 |
2:11.64 |
|
2:55.82 |
|
16 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
40.35 |
1:25.33 |
2:11.08 |
|
2:55.93 |
|
17 |
Linea Holström |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.56 |
1:25.16 |
2:11.01 |
|
2:56.13 |
|
18 |
Hanna Öberg |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
39.63 |
1:23.89 |
2:09.64 |
|
2:56.87 |
|
19 |
Maja Fredriksson |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
38.10 |
1:23.67 |
2:10.70 |
|
2:57.05 |
|
20 |
Alma Fransson |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
39.76 |
1:24.99 |
2:10.67 |
|
2:57.24 |
|
21 |
Louise Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
39.92 |
1:25.22 |
2:11.29 |
|
2:58.19 |
|
22 |
Tea Gladher |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
40.80 |
1:27.12 |
2:13.65 |
|
2:59.93 |
|
23 |
Alicia Norberg Randowo |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
40.04 |
1:25.20 |
2:13.21 |
|
3:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Flickor, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.24 2010 FM: Emma Wahlund 2:35.34 |
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Jessica Billquist 2:35.64 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Wahlund |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
36.59 |
1:17.59 |
1:59.60 |
|
2:39.79 |
|
2 |
Olivia Berglund |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
37.13 |
1:18.48 |
2:00.44 |
|
2:42.47 |
|
3 |
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.81 |
1:16.62 |
1:59.52 |
|
2:42.53 |
|
4 |
Mari Louise Tran |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.98 |
1:18.01 |
2:01.01 |
|
2:43.29 |
|
5 |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.32 |
1:19.09 |
2:02.82 |
|
2:44.75 |
|
6 |
Hanna Cederholm |
1997 |
Simklubben Laxen |
|
36.82 |
1:19.24 |
2:01.77 |
|
2:45.21 |
|
7 |
Klara Thormalm |
1998 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
37.70 |
1:20.08 |
2:03.70 |
|
2:45.38 |
|
8 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
38.10 |
1:19.80 |
2:01.85 |
|
2:45.42 |
|
9 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
36.47 |
1:18.04 |
2:01.86 |
|
2:45.77 |
|
10 |
Amanda Wittström |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
37.69 |
1:19.76 |
2:03.37 |
|
2:46.86 |
|
11 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
35.96 |
1:17.65 |
2:01.42 |
|
2:47.09 |
|
12 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
37.96 |
1:20.50 |
2:04.30 |
|
2:48.03 |
|
13 |
Milana Salih |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
38.75 |
1:21.55 |
2:05.64 |
|
2:48.28 |
|
14 |
Erica Christensen |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.00 |
1:21.10 |
2:05.83 |
|
2:50.59 |
|
15 |
Klara Juliusson |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
36.15 |
1:17.89 |
2:03.40 |
|
2:51.77 |
|
16 |
Sara Linné |
1997 |
Göteborg Sim |
|
38.53 |
1:22.44 |
2:05.92 |
|
2:51.81 |
|
17 |
Alice Müllern |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
38.05 |
1:21.51 |
2:06.06 |
|
2:51.88 |
|
18 |
Pauline Korssell |
1997 |
Täby Sim |
|
37.96 |
1:20.82 |
2:05.74 |
|
2:52.08 |
|
19 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
Simklubben Ena |
|
39.33 |
1:24.50 |
2:09.15 |
|
2:53.97 |
|
20 |
Emelie Gidlöf |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
|
39.26 |
1:23.83 |
2:09.82 |
|
2:54.81 |
|
21 |
Fanny Nilsson |
1998 |
Simklubben Laxen |
|
39.84 |
1:24.14 |
2:09.55 |
|
2:55.37 |
|
22 |
Julia Ewerbring |
1998 |
Täby Sim |
|
39.43 |
1:23.15 |
2:09.38 |
|
2:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:53 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:06 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.24 2010 FM: Emma Wahlund 2:35.34 |
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Jessica Billquist 2:35.64 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Wallberg |
1999 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
35.62 |
1:14.31 |
1:55.01 |
|
2:35.05 |
|
2 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
36.17 |
1:17.04 |
1:58.25 |
|
2:38.22 |
|
3 |
Andréa Persson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
37.02 |
1:18.20 |
2:00.62 |
|
2:42.70 |
|
4 |
Hannah Virgin |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.50 |
1:18.82 |
2:01.21 |
|
2:44.59 |
|
5 |
Rebecca Berggren-Nylund |
1999 |
S71 |
|
37.48 |
1:20.19 |
2:05.02 |
|
2:48.90 |
|
6 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.16 |
1:22.54 |
2:06.66 |
|
2:50.91 |
|
7 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
38.32 |
1:21.72 |
2:06.93 |
|
2:51.58 |
|
8 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
39.57 |
1:23.26 |
2:08.57 |
|
2:53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.24 2010 FM: Emma Wahlund 2:35.34 |
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Jessica Billquist 2:35.64 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Wahlund |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
36.06 |
1:16.47 |
1:57.42 |
|
2:37.09 |
|
2 |
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.16 |
1:16.85 |
1:57.97 |
|
2:37.28 |
|
3 |
Olivia Berglund |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
36.09 |
1:16.54 |
1:58.37 |
|
2:39.28 |
|
4 |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.31 |
1:16.76 |
1:58.33 |
|
2:39.97 |
|
5 |
Mari Louise Tran |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.71 |
1:17.62 |
2:00.20 |
|
2:41.85 |
|
6 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
36.50 |
1:17.97 |
2:00.59 |
|
2:44.15 |
|
7 |
Klara Thormalm |
1998 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
35.87 |
1:17.33 |
2:01.51 |
|
2:46.02 |
|
8 |
Hanna Cederholm |
1997 |
Simklubben Laxen |
|
35.80 |
1:17.07 |
2:00.58 |
|
2:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:06 |
|
Resultat Gren 26 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:14 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Hampus Lovinge 2:12.50 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Petter Fredriksson 2:08.87 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alessandro Bonetti |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
32.73 |
1:07.93 |
1:44.39 |
|
2:18.94 |
|
2 |
Joseph Zlotnick |
1999 |
Göteborg Sim |
|
31.84 |
1:06.20 |
1:42.33 |
|
2:19.01 |
|
3 |
Anton Marijanovic |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.78 |
1:07.78 |
1:44.49 |
|
2:19.93 |
|
4 |
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
31.78 |
1:07.43 |
1:44.20 |
|
2:21.09 |
|
5 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.41 |
1:08.38 |
1:45.50 |
|
2:21.94 |
|
6 |
Hampus Svensson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
32.05 |
1:07.35 |
1:44.72 |
|
2:22.04 |
|
7 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.07 |
1:10.95 |
1:47.65 |
|
2:22.75 |
|
8 |
Erik Forsström |
1999 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
33.56 |
1:09.12 |
1:45.79 |
|
2:22.98 |
|
9 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.70 |
1:10.20 |
1:46.92 |
|
2:23.38 |
|
10 |
Jasper Sjöberg |
1999 |
Höganäs Simsällskap |
|
32.94 |
1:08.75 |
1:46.95 |
|
2:24.15 |
|
11 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
33.27 |
1:10.12 |
1:47.69 |
|
2:24.32 |
|
12 |
Jakob Henningsson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
33.41 |
1:10.32 |
1:47.86 |
|
2:24.48 |
|
13 |
Albert Askmalm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.01 |
1:10.09 |
1:47.78 |
|
2:24.82 |
|
13 |
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
|
34.31 |
1:10.79 |
1:48.04 |
|
2:24.82 |
|
15 |
Jacob Pedersen |
2000 |
Simklubben Ena |
|
33.23 |
1:10.33 |
1:49.30 |
|
2:25.05 |
|
16 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.36 |
1:09.76 |
1:48.08 |
|
2:25.08 |
|
17 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
34.50 |
1:11.12 |
1:49.14 |
|
2:26.36 |
|
18 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.44 |
1:11.32 |
1:49.62 |
|
2:27.14 |
|
19 |
Filip Christiansson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
34.18 |
1:11.90 |
1:50.23 |
|
2:27.26 |
|
20 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.90 |
1:12.33 |
1:50.98 |
|
2:28.03 |
|
21 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.36 |
1:12.89 |
1:51.05 |
|
2:28.62 |
|
22 |
Alexander Hedre |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
34.88 |
1:13.18 |
1:52.30 |
|
2:30.50 |
|
23 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.18 |
1:14.54 |
1:54.42 |
|
2:31.98 |
|
24 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.22 |
1:13.35 |
1:54.20 |
|
2:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Hampus Lovinge 2:12.50 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Petter Fredriksson 2:08.87 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:14 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:19 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Hampus Lovinge 2:12.50 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Petter Fredriksson 2:08.87 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joseph Zlotnick |
1999 |
Göteborg Sim |
|
31.57 |
1:04.86 |
1:39.03 |
|
2:13.44 |
|
2 |
Anton Marijanovic |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.81 |
1:07.10 |
1:41.62 |
|
2:16.27 |
|
3 |
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
32.40 |
1:07.76 |
1:43.73 |
|
2:18.56 |
|
4 |
Alessandro Bonetti |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
32.51 |
1:07.91 |
1:44.10 |
|
2:18.69 |
|
5 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.52 |
1:07.79 |
1:44.30 |
|
2:20.11 |
|
6 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.91 |
1:08.80 |
1:46.01 |
|
2:21.12 |
|
7 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.32 |
1:08.26 |
1:45.22 |
|
2:21.70 |
|
8 |
Erik Forsström |
1999 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
33.90 |
1:10.91 |
1:49.84 |
|
2:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Hampus Lovinge 2:12.50 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Petter Fredriksson 2:08.87 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petter Fredriksson |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
29.80 |
1:01.48 |
1:34.46 |
|
2:07.42 |
|
2 |
Oskar Ericsson |
1997 |
Täby Sim |
|
29.81 |
1:01.86 |
1:35.50 |
|
2:08.16 |
|
3 |
Hampus Lovinge |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
31.65 |
1:05.70 |
1:39.83 |
|
2:12.96 |
|
4 |
William Lulek |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.67 |
1:06.00 |
1:40.78 |
|
2:14.95 |
|
5 |
Elias Altman |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
31.53 |
1:05.67 |
1:41.28 |
|
2:15.61 |
|
6 |
Erik Reinholdz |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.49 |
1:07.73 |
1:43.52 |
|
2:18.08 |
|
7 |
Axel Ydenius |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.20 |
1:06.66 |
1:42.80 |
|
2:18.32 |
|
8 |
Eric Schollin |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
32.85 |
1:08.44 |
1:44.88 |
|
2:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:19 |
|
Resultat Gren 27 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:58 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 800m Frisim Flickor, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: SPARBANKEN SYD |
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 9:01.58 2013 FM: Alba Forés 9:01.58 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Erica Dahlgren 9:15.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:09.95 |
2:24.32 |
3:39.19 |
4:54.56 |
9:50.26 |
|
|
|
|
|
|
6:09.49 |
7:24.04 |
8:38.33 |
|
|
|
2 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:10.24 |
2:24.43 |
3:39.38 |
4:54.38 |
9:51.08 |
|
|
|
|
|
|
6:09.41 |
7:24.11 |
8:38.88 |
|
|
|
3 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:10.33 |
2:25.18 |
3:39.47 |
4:54.39 |
9:56.33 |
|
|
|
|
|
|
6:10.01 |
7:26.08 |
8:41.87 |
|
|
|
4 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.35 |
2:28.96 |
3:44.97 |
5:01.00 |
10:00.11 |
|
|
|
|
|
|
6:16.71 |
7:31.77 |
8:47.08 |
|
|
|
5 |
Frida Lannhard |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:09.81 |
2:24.60 |
3:39.95 |
4:56.14 |
10:01.88 |
|
|
|
|
|
|
6:13.11 |
7:30.20 |
8:47.10 |
|
|
|
6 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:10.72 |
2:25.53 |
3:41.02 |
4:56.71 |
10:02.50 |
|
|
|
|
|
|
6:13.16 |
7:30.25 |
8:47.37 |
|
|
|
7 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.29 |
2:27.25 |
3:44.08 |
5:01.63 |
10:04.84 |
|
|
|
|
|
|
6:18.55 |
7:34.70 |
8:50.65 |
|
|
|
8 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.01 |
2:25.50 |
3:40.82 |
4:57.28 |
10:08.32 |
|
|
|
|
|
|
6:15.17 |
7:33.42 |
8:52.25 |
|
|
|
9 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.06 |
2:27.89 |
3:45.61 |
5:03.55 |
10:10.53 |
|
|
|
|
|
|
6:21.18 |
7:38.23 |
8:55.28 |
|
|
|
10 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:10.48 |
2:24.83 |
3:40.24 |
4:57.69 |
10:12.50 |
|
|
|
|
|
|
6:17.09 |
7:36.28 |
8:54.79 |
|
|
|
11 |
Klara Eriksson |
2000 |
Nyköpings Simsällskap |
|
1:10.72 |
2:27.72 |
3:45.63 |
5:03.90 |
10:15.38 |
|
|
|
|
|
|
6:23.26 |
7:41.76 |
8:59.87 |
|
|
|
12 |
Matilda Åkesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
1:09.85 |
2:26.67 |
3:44.77 |
5:02.24 |
10:20.05 |
|
|
|
|
|
|
6:21.45 |
7:40.52 |
9:00.27 |
|
|
|
13 |
Elin Johannesson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:12.43 |
2:28.89 |
3:45.96 |
5:04.83 |
10:20.69 |
|
|
|
|
|
|
6:24.36 |
7:43.82 |
9:03.34 |
|
|
|
14 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.26 |
2:33.94 |
3:53.76 |
5:13.24 |
10:35.87 |
|
|
|
|
|
|
6:33.51 |
7:54.95 |
9:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 800m Frisim Flickor, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: SPARBANKEN SYD |
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 9:01.58 2013 FM: Alba Forés 9:01.58 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Erica Dahlgren 9:15.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.59 |
2:21.50 |
3:34.03 |
4:47.35 |
9:34.92 |
|
|
|
|
|
|
5:59.89 |
7:12.33 |
8:24.22 |
|
|
|
2 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.89 |
2:21.22 |
3:33.18 |
4:46.20 |
9:39.94 |
|
|
|
|
|
|
5:58.97 |
7:12.77 |
8:27.29 |
|
|
|
3 |
Augusta Andersson |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:09.07 |
2:21.67 |
3:34.32 |
4:47.93 |
9:44.08 |
|
|
|
|
|
|
6:01.97 |
7:16.17 |
8:30.69 |
|
|
|
4 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.07 |
2:22.02 |
3:35.23 |
4:49.32 |
9:44.86 |
|
|
|
|
|
|
6:03.32 |
7:18.00 |
8:32.51 |
|
|
|
5 |
Sofia Henell |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:10.77 |
2:25.15 |
3:38.96 |
4:52.81 |
9:46.91 |
|
|
|
|
|
|
6:07.26 |
7:21.60 |
8:35.76 |
|
|
|
6 |
Johanna Johnsson |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
1:09.20 |
2:21.33 |
3:33.24 |
4:46.65 |
9:47.17 |
|
|
|
|
|
|
6:01.23 |
7:17.12 |
8:33.22 |
|
|
|
7 |
Elin Thörner |
1998 |
Säffle Simsällskap |
|
1:10.40 |
2:24.00 |
3:38.34 |
4:52.09 |
9:47.76 |
|
|
|
|
|
|
6:06.87 |
7:21.87 |
8:36.31 |
|
|
|
8 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.22 |
2:24.36 |
3:37.52 |
4:51.20 |
9:48.24 |
|
|
|
|
|
|
6:06.51 |
7:21.56 |
8:37.04 |
|
|
|
9 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.76 |
2:25.51 |
3:40.53 |
4:55.10 |
9:48.78 |
|
|
|
|
|
|
6:10.18 |
7:24.70 |
8:38.62 |
|
|
|
10 |
Petra Johansson |
1997 |
Säffle Simsällskap |
|
1:09.80 |
2:21.97 |
3:35.73 |
4:49.90 |
9:50.08 |
|
|
|
|
|
|
6:05.23 |
7:21.01 |
8:36.48 |
|
|
|
11 |
Sandra Mattsson-Coll |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.07 |
2:22.85 |
3:38.35 |
4:54.57 |
9:58.34 |
|
|
|
|
|
|
6:11.60 |
7:28.59 |
8:44.77 |
|
|
|
12 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:09.61 |
2:23.68 |
3:38.50 |
4:54.42 |
10:00.82 |
|
|
|
|
|
|
6:11.12 |
7:28.52 |
8:46.04 |
|
|
|
13 |
Marta Qvirist |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:09.14 |
2:23.63 |
3:39.38 |
4:56.20 |
10:04.10 |
|
|
|
|
|
|
6:13.12 |
7:30.65 |
8:47.61 |
|
|
|
14 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:09.96 |
2:23.79 |
3:38.64 |
4:56.00 |
10:06.72 |
|
|
|
|
|
|
6:14.44 |
7:32.31 |
8:50.18 |
|
|
|
15 |
Klara Johansson |
1997 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:08.67 |
2:24.34 |
3:40.22 |
4:57.48 |
10:07.20 |
|
|
|
|
|
|
6:15.69 |
7:34.59 |
8:52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:58 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:45 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 800m Frisim Flickor, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: SPARBANKEN SYD |
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 9:01.58 2013 FM: Alba Forés 9:01.58 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Erica Dahlgren 9:15.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
Göteborg Sim |
|
1:08.43 |
2:21.53 |
3:34.14 |
4:47.02 |
9:30.08 |
|
|
|
|
|
|
5:58.34 |
7:09.99 |
8:21.22 |
|
|
|
2 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:06.38 |
2:18.55 |
3:31.22 |
4:44.29 |
9:32.58 |
|
|
|
|
|
|
5:56.71 |
7:08.89 |
8:21.14 |
|
|
|
3 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:08.59 |
2:22.44 |
3:36.46 |
4:50.51 |
9:39.84 |
|
|
|
|
|
|
6:03.85 |
7:16.28 |
8:28.90 |
|
|
|
4 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:09.26 |
2:23.75 |
3:37.83 |
4:51.32 |
9:44.26 |
|
|
|
|
|
|
6:04.40 |
7:17.78 |
8:30.83 |
|
|
|
5 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:09.95 |
2:24.32 |
3:39.19 |
4:54.56 |
9:50.26 |
|
|
|
|
|
|
6:09.49 |
7:24.04 |
8:38.33 |
|
|
|
6 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:10.24 |
2:24.43 |
3:39.38 |
4:54.38 |
9:51.08 |
|
|
|
|
|
|
6:09.41 |
7:24.11 |
8:38.88 |
|
|
|
7 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:09.24 |
2:23.52 |
3:38.24 |
4:52.89 |
9:54.82 |
|
|
|
|
|
|
6:08.41 |
7:24.18 |
8:40.09 |
|
|
|
8 |
Nikki Brockmar |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:09.79 |
2:25.08 |
3:40.96 |
4:56.79 |
9:55.91 |
|
|
|
|
|
|
6:12.94 |
7:28.77 |
8:43.66 |
|
|
|
9 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:10.33 |
2:25.18 |
3:39.47 |
4:54.39 |
9:56.33 |
|
|
|
|
|
|
6:10.01 |
7:26.08 |
8:41.87 |
|
|
|
10 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:10.79 |
2:25.67 |
3:40.90 |
4:56.39 |
9:56.70 |
|
|
|
|
|
|
6:11.43 |
7:27.34 |
8:42.32 |
|
|
|
11 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.35 |
2:28.96 |
3:44.97 |
5:01.00 |
10:00.11 |
|
|
|
|
|
|
6:16.71 |
7:31.77 |
8:47.08 |
|
|
|
12 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.30 |
2:24.93 |
3:40.17 |
4:55.57 |
10:00.41 |
|
|
|
|
|
|
6:11.38 |
7:27.87 |
8:44.58 |
|
|
|
13 |
Frida Lannhard |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:09.81 |
2:24.60 |
3:39.95 |
4:56.14 |
10:01.88 |
|
|
|
|
|
|
6:13.11 |
7:30.20 |
8:47.10 |
|
|
|
14 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:10.72 |
2:25.53 |
3:41.02 |
4:56.71 |
10:02.50 |
|
|
|
|
|
|
6:13.16 |
7:30.25 |
8:47.37 |
|
|
|
15 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.29 |
2:27.25 |
3:44.08 |
5:01.63 |
10:04.84 |
|
|
|
|
|
|
6:18.55 |
7:34.70 |
8:50.65 |
|
|
|
16 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.01 |
2:25.50 |
3:40.82 |
4:57.28 |
10:08.32 |
|
|
|
|
|
|
6:15.17 |
7:33.42 |
8:52.25 |
|
|
|
17 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.06 |
2:27.89 |
3:45.61 |
5:03.55 |
10:10.53 |
|
|
|
|
|
|
6:21.18 |
7:38.23 |
8:55.28 |
|
|
|
18 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:10.48 |
2:24.83 |
3:40.24 |
4:57.69 |
10:12.50 |
|
|
|
|
|
|
6:17.09 |
7:36.28 |
8:54.79 |
|
|
|
19 |
Klara Eriksson |
2000 |
Nyköpings Simsällskap |
|
1:10.72 |
2:27.72 |
3:45.63 |
5:03.90 |
10:15.38 |
|
|
|
|
|
|
6:23.26 |
7:41.76 |
8:59.87 |
|
|
|
20 |
Matilda Åkesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
1:09.85 |
2:26.67 |
3:44.77 |
5:02.24 |
10:20.05 |
|
|
|
|
|
|
6:21.45 |
7:40.52 |
9:00.27 |
|
|
|
21 |
Elin Johannesson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:12.43 |
2:28.89 |
3:45.96 |
5:04.83 |
10:20.69 |
|
|
|
|
|
|
6:24.36 |
7:43.82 |
9:03.34 |
|
|
|
22 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.26 |
2:33.94 |
3:53.76 |
5:13.24 |
10:35.87 |
|
|
|
|
|
|
6:33.51 |
7:54.95 |
9:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 800m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: SPARBANKEN SYD |
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 9:01.58 2013 FM: Alba Forés 9:01.58 |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Erica Dahlgren 9:15.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:03.67 |
2:11.58 |
3:19.85 |
4:28.41 |
9:00.63 |
|
|
|
|
|
|
5:36.88 |
6:45.76 |
7:54.08 |
|
|
|
2 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
1:04.38 |
2:12.48 |
3:21.25 |
4:29.91 |
9:03.77 |
|
|
|
|
|
|
5:38.48 |
6:46.94 |
7:55.95 |
|
|
|
3 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
Skövde Simsällskap |
|
1:06.12 |
2:16.25 |
3:26.94 |
4:37.78 |
9:22.22 |
|
|
|
|
|
|
5:48.92 |
7:00.70 |
8:12.91 |
|
|
|
4 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:07.68 |
2:19.95 |
3:32.17 |
4:43.99 |
9:27.49 |
|
|
|
|
|
|
5:55.19 |
7:06.22 |
8:17.49 |
|
|
|
5 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.14 |
2:20.27 |
3:32.65 |
4:44.33 |
9:30.35 |
|
|
|
|
|
|
5:55.84 |
7:07.58 |
8:19.38 |
|
|
|
6 |
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.47 |
2:18.24 |
3:29.48 |
4:41.47 |
9:33.93 |
|
|
|
|
|
|
5:54.33 |
7:07.93 |
8:21.88 |
|
|
|
7 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.59 |
2:21.50 |
3:34.03 |
4:47.35 |
9:34.92 |
|
|
|
|
|
|
5:59.89 |
7:12.33 |
8:24.22 |
|
|
|
8 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.89 |
2:21.22 |
3:33.18 |
4:46.20 |
9:39.94 |
|
|
|
|
|
|
5:58.97 |
7:12.77 |
8:27.29 |
|
|
|
9 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:07.65 |
2:18.97 |
3:30.80 |
4:44.70 |
9:43.89 |
|
|
|
|
|
|
5:59.21 |
7:14.68 |
8:30.24 |
|
|
|
10 |
Augusta Andersson |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:09.07 |
2:21.67 |
3:34.32 |
4:47.93 |
9:44.08 |
|
|
|
|
|
|
6:01.97 |
7:16.17 |
8:30.69 |
|
|
|
11 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.30 |
2:19.49 |
3:32.22 |
4:45.21 |
9:44.47 |
|
|
|
|
|
|
6:00.31 |
7:16.39 |
8:31.59 |
|
|
|
12 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.07 |
2:22.02 |
3:35.23 |
4:49.32 |
9:44.86 |
|
|
|
|
|
|
6:03.32 |
7:18.00 |
8:32.51 |
|
|
|
13 |
Sofia Henell |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:10.77 |
2:25.15 |
3:38.96 |
4:52.81 |
9:46.91 |
|
|
|
|
|
|
6:07.26 |
7:21.60 |
8:35.76 |
|
|
|
14 |
Johanna Johnsson |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
1:09.20 |
2:21.33 |
3:33.24 |
4:46.65 |
9:47.17 |
|
|
|
|
|
|
6:01.23 |
7:17.12 |
8:33.22 |
|
|
|
15 |
Elin Thörner |
1998 |
Säffle Simsällskap |
|
1:10.40 |
2:24.00 |
3:38.34 |
4:52.09 |
9:47.76 |
|
|
|
|
|
|
6:06.87 |
7:21.87 |
8:36.31 |
|
|
|
16 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.22 |
2:24.36 |
3:37.52 |
4:51.20 |
9:48.24 |
|
|
|
|
|
|
6:06.51 |
7:21.56 |
8:37.04 |
|
|
|
17 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.76 |
2:25.51 |
3:40.53 |
4:55.10 |
9:48.78 |
|
|
|
|
|
|
6:10.18 |
7:24.70 |
8:38.62 |
|
|
|
18 |
Petra Johansson |
1997 |
Säffle Simsällskap |
|
1:09.80 |
2:21.97 |
3:35.73 |
4:49.90 |
9:50.08 |
|
|
|
|
|
|
6:05.23 |
7:21.01 |
8:36.48 |
|
|
|
19 |
Sandra Mattsson-Coll |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.07 |
2:22.85 |
3:38.35 |
4:54.57 |
9:58.34 |
|
|
|
|
|
|
6:11.60 |
7:28.59 |
8:44.77 |
|
|
|
20 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:09.61 |
2:23.68 |
3:38.50 |
4:54.42 |
10:00.82 |
|
|
|
|
|
|
6:11.12 |
7:28.52 |
8:46.04 |
|
|
|
21 |
Marta Qvirist |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:09.14 |
2:23.63 |
3:39.38 |
4:56.20 |
10:04.10 |
|
|
|
|
|
|
6:13.12 |
7:30.65 |
8:47.61 |
|
|
|
22 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:09.96 |
2:23.79 |
3:38.64 |
4:56.00 |
10:06.72 |
|
|
|
|
|
|
6:14.44 |
7:32.31 |
8:50.18 |
|
|
|
23 |
Klara Johansson |
1997 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:08.67 |
2:24.34 |
3:40.22 |
4:57.48 |
10:07.20 |
|
|
|
|
|
|
6:15.69 |
7:34.59 |
8:52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:45 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
18:10 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 4X100m Frisim P 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
15 år och yngre: Helsingborgs S 3:42.13 2011 FM: Täby S 3:47.93 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:10 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
18:23 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 4X100m Frisim P 16-17, Finaler 17 år och yngre |
17 år och yngre: Helsingborgs S 3:34.71 2012 FM: Väsby SS 3:38.87 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:23 |
|
Resultat Gren 30 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:53 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 400m Medley Pojkar, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: ICA |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:42.94 2007 FM: William Lulek 4:46.78 |
16 - 17 år: Erik Persson (1993) 4:28.59 2011 FM: Patrik Löfgren 4:34.95 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
1:04.67 |
2:22.87 |
3:39.97 |
|
4:50.18 |
|
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:07.74 |
2:25.80 |
3:52.78 |
|
5:04.90 |
|
3 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:08.06 |
2:29.41 |
3:57.05 |
|
5:05.00 |
|
4 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.17 |
2:25.89 |
3:55.33 |
|
5:05.80 |
|
5 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:06.96 |
2:29.31 |
3:59.39 |
|
5:05.99 |
|
6 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
1:08.71 |
2:28.56 |
3:56.21 |
|
5:07.64 |
Deltar ej i final |
7 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.78 |
2:30.79 |
3:58.74 |
|
5:07.92 |
|
8 |
Anton Dahlgren |
1999 |
Varberg Sim |
|
1:13.61 |
2:34.12 |
3:57.81 |
|
5:09.09 |
|
9 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:04.72 |
2:26.95 |
3:59.79 |
|
5:10.85 |
Deltar ej i final |
10 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:09.98 |
2:32.69 |
4:01.28 |
|
5:11.93 |
|
11 |
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.48 |
2:28.63 |
4:02.65 |
|
5:12.72 |
|
11 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.93 |
2:30.98 |
4:01.55 |
|
5:12.72 |
|
13 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:09.51 |
2:28.85 |
4:00.84 |
|
5:14.18 |
|
14 |
Adam Albringer |
1999 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:07.99 |
2:28.49 |
4:02.72 |
|
5:14.35 |
|
15 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.81 |
2:37.09 |
4:02.68 |
|
5:17.11 |
|
16 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:07.94 |
2:31.01 |
4:06.92 |
|
5:19.60 |
|
17 |
David Wollersjö |
2000 |
Alingsås SLS |
|
1:14.75 |
2:39.59 |
4:09.42 |
|
5:22.04 |
|
18 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:10.48 |
2:36.21 |
4:10.83 |
|
5:27.14 |
|
19 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:14.85 |
2:40.51 |
4:10.74 |
|
5:27.17 |
|
20 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:12.61 |
2:35.30 |
4:14.61 |
|
5:33.87 |
|
21 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:15.37 |
2:39.74 |
4:19.21 |
|
5:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 400m Medley Pojkar, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: ICA |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:42.94 2007 FM: William Lulek 4:46.78 |
16 - 17 år: Erik Persson (1993) 4:28.59 2011 FM: Patrik Löfgren 4:34.95 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Ericsson |
1997 |
Täby Sim |
|
1:04.30 |
2:15.55 |
3:36.52 |
|
4:44.02 |
|
2 |
Carl Norlander |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.05 |
2:17.48 |
3:40.06 |
|
4:45.21 |
|
3 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:05.83 |
2:18.31 |
3:41.77 |
|
4:45.28 |
|
4 |
William Lulek |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:05.66 |
2:19.01 |
3:40.31 |
|
4:45.38 |
|
5 |
Erik Boström |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:05.19 |
2:18.03 |
3:42.39 |
|
4:46.66 |
|
6 |
Christopher Havton |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:03.79 |
2:20.09 |
3:41.08 |
|
4:47.07 |
|
7 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:03.87 |
2:18.20 |
3:46.00 |
|
4:51.86 |
|
8 |
Hugo Rydberg |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
1:04.16 |
2:20.89 |
3:45.50 |
|
4:51.87 |
|
9 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:04.48 |
2:20.39 |
3:47.66 |
|
4:51.99 |
|
10 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.71 |
2:24.35 |
3:50.03 |
|
4:54.35 |
|
11 |
Alexander Havton |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:05.59 |
2:23.98 |
3:48.53 |
|
4:55.09 |
|
12 |
Henry Kerman |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:03.23 |
2:19.58 |
3:45.88 |
|
4:55.37 |
|
13 |
Sean Johansson |
1997 |
Simklubben Ena |
|
1:06.22 |
2:21.50 |
3:48.03 |
|
4:58.49 |
|
14 |
Erik Nicklasson |
1998 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:03.86 |
2:21.59 |
3:51.60 |
|
5:00.27 |
|
15 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:02.22 |
2:23.49 |
3:53.68 |
|
5:01.34 |
|
16 |
Jonathan Havton |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:07.55 |
2:23.06 |
3:55.54 |
|
5:02.85 |
|
17 |
Jesper Olsson |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
1:05.21 |
2:23.70 |
3:55.45 |
|
5:03.64 |
|
18 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.88 |
2:28.75 |
3:54.97 |
|
5:05.61 |
|
19 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:10.13 |
2:31.66 |
3:56.61 |
|
5:06.93 |
|
20 |
Edward Eliasson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:11.62 |
2:28.74 |
3:56.59 |
|
5:08.93 |
|
21 |
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:09.63 |
2:30.86 |
4:00.06 |
|
5:10.03 |
|
22 |
Alfred Löfgren |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:07.90 |
2:28.48 |
4:01.11 |
|
5:13.19 |
|
- |
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:53 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:42 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 400m Medley Pojkar, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: ICA Supermarket Rönneholm |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:42.94 2007 FM: William Lulek 4:46.78 |
16 - 17 år: Erik Persson (1993) 4:28.59 2011 FM: Patrik Löfgren 4:34.95 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
1:03.80 |
2:19.63 |
3:36.25 |
|
4:44.26 |
|
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:07.20 |
2:24.13 |
3:48.62 |
|
4:55.31 |
|
3 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:05.70 |
2:26.28 |
3:51.92 |
|
4:55.79 |
|
4 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.28 |
2:24.36 |
3:52.84 |
|
5:00.66 |
|
5 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:06.31 |
2:25.80 |
3:53.58 |
|
5:01.09 |
|
6 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:07.10 |
2:28.15 |
3:54.12 |
|
5:03.94 |
|
7 |
Anton Dahlgren |
1999 |
Varberg Sim |
|
1:12.08 |
2:32.30 |
3:54.58 |
|
5:05.72 |
|
8 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.31 |
2:30.48 |
3:57.34 |
|
5:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 400m Medley Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: ICA Supermarket Rönneholm |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:42.94 2007 FM: William Lulek 4:46.78 |
16 - 17 år: Erik Persson (1993) 4:28.59 2011 FM: Patrik Löfgren 4:34.95 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Ericsson |
1997 |
Täby Sim |
|
1:03.41 |
2:12.34 |
3:31.50 |
|
4:35.49 |
|
2 |
Carl Norlander |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:03.51 |
2:16.80 |
3:36.76 |
|
4:40.66 |
|
3 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:04.47 |
2:15.86 |
3:38.97 |
|
4:41.97 |
|
4 |
Christopher Havton |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:03.22 |
2:19.27 |
3:38.30 |
|
4:44.01 |
|
5 |
Erik Boström |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:05.10 |
2:19.60 |
3:42.43 |
|
4:45.87 |
|
6 |
William Lulek |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:05.40 |
2:18.45 |
3:39.29 |
|
4:47.60 |
|
7 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:04.36 |
2:19.06 |
3:45.60 |
|
4:50.47 |
|
8 |
Hugo Rydberg |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
1:04.26 |
2:20.99 |
3:45.61 |
|
4:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:42 |
|
Resultat Gren 31 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:52 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Anna Eriksson 1:05.92 |
15 år: Louise Hansson (1996) 1:01.87 2011 FM: Elin Svärd 1:04.39 |
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011 FM: Agnes Wiiand 1:01.60 |
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor, Försök 15 år |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Anna Eriksson 1:05.92 |
15 år: Louise Hansson (1996) 1:01.87 2011 FM: Elin Svärd 1:04.39 |
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011 FM: Agnes Wiiand 1:01.60 |
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Anna Eriksson 1:05.92 |
15 år: Louise Hansson (1996) 1:01.87 2011 FM: Elin Svärd 1:04.39 |
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011 FM: Agnes Wiiand 1:01.60 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:52 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:28 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Anna Eriksson 1:05.92 |
15 år: Louise Hansson (1996) 1:01.87 2011 FM: Elin Svärd 1:04.39 |
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011 FM: Agnes Wiiand 1:01.60 |
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 15 år |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Anna Eriksson 1:05.92 |
15 år: Louise Hansson (1996) 1:01.87 2011 FM: Elin Svärd 1:04.39 |
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011 FM: Agnes Wiiand 1:01.60 |
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: FREKER SPORT |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Anna Eriksson 1:05.92 |
15 år: Louise Hansson (1996) 1:01.87 2011 FM: Elin Svärd 1:04.39 |
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011 FM: Agnes Wiiand 1:01.60 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:28 |
|
Resultat Gren 32 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
12:07 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Hampus Svensson 1:02.83 |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Hampus Lovinge 1:02.07 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 Petter Fredriksson 58.58 |
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, Försök 15 år |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Hampus Svensson 1:02.83 |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Hampus Lovinge 1:02.07 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 Petter Fredriksson 58.58 |
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Hampus Svensson 1:02.83 |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Hampus Lovinge 1:02.07 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 Petter Fredriksson 58.58 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:07 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:41 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Hampus Svensson 1:02.83 |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Hampus Lovinge 1:02.07 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 Petter Fredriksson 58.58 |
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 15 år |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Hampus Svensson 1:02.83 |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Hampus Lovinge 1:02.07 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 Petter Fredriksson 58.58 |
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Hampus Svensson 1:02.83 |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Hampus Lovinge 1:02.07 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 Petter Fredriksson 58.58 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:41 |
|
Resultat Gren 33 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:30 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 2:03.98 2007 FM: Alba Forés 2:06.38 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:02.65 FM: Jaquelina Hippi 2:05.00 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Hedlund |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
30.71 |
1:04.38 |
1:39.20 |
|
2:12.42 |
|
2 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
29.95 |
1:03.90 |
1:38.74 |
|
2:14.01 |
|
3 |
Nikki Brockmar |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
31.35 |
1:05.57 |
1:40.67 |
|
2:14.73 |
|
4 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
31.00 |
1:05.38 |
1:40.75 |
|
2:15.19 |
|
5 |
Alice Lindhé |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.07 |
1:05.52 |
1:40.87 |
|
2:15.23 |
|
6 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
30.76 |
1:04.66 |
1:40.11 |
|
2:15.45 |
|
7 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
Göteborg Sim |
|
31.46 |
1:05.80 |
1:40.83 |
|
2:15.54 |
|
8 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.80 |
1:05.13 |
1:40.05 |
|
2:15.56 |
|
9 |
Cassandra Engback |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.74 |
1:05.14 |
1:41.18 |
|
2:15.76 |
|
10 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
31.05 |
1:05.23 |
1:40.97 |
|
2:15.93 |
|
11 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.65 |
1:05.99 |
1:41.46 |
|
2:16.75 |
|
12 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.88 |
1:06.55 |
1:41.40 |
|
2:17.31 |
|
13 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
31.75 |
1:06.84 |
1:42.18 |
|
2:17.80 |
|
13 |
Hannah Virgin |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
31.48 |
1:05.94 |
1:41.69 |
|
2:17.80 |
|
15 |
Rebecca Berggren-Nylund |
1999 |
S71 |
|
31.26 |
1:06.05 |
1:42.05 |
|
2:18.64 |
|
16 |
Frida Lannhard |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
31.46 |
1:07.00 |
1:43.74 |
|
2:19.70 |
|
17 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.69 |
1:06.69 |
1:43.56 |
|
2:19.85 |
|
18 |
Matilda Klintberg |
1999 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
31.75 |
1:07.03 |
1:43.98 |
|
2:21.00 |
|
19 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
32.37 |
1:07.99 |
1:44.98 |
|
2:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 2:03.98 2007 FM: Alba Forés 2:06.38 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:02.65 FM: Jaquelina Hippi 2:05.00 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
Skövde Simsällskap |
|
30.23 |
1:02.21 |
1:34.67 |
|
2:06.88 |
|
2 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
30.68 |
1:03.27 |
1:36.10 |
|
2:08.64 |
|
3 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.87 |
1:03.72 |
1:37.17 |
|
2:09.55 |
|
4 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
30.52 |
1:03.23 |
1:36.96 |
|
2:09.77 |
|
5 |
Fanny Trollstad |
1997 |
Värnamo Simsällskap |
|
30.51 |
1:03.45 |
1:36.55 |
|
2:09.87 |
|
6 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
30.36 |
1:03.33 |
1:36.78 |
|
2:10.50 |
|
7 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
30.62 |
1:03.70 |
1:37.71 |
|
2:11.52 |
|
8 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
30.36 |
1:03.49 |
1:37.91 |
|
2:11.68 |
|
9 |
Matilda Weiler |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.70 |
1:04.28 |
1:38.55 |
|
2:11.76 |
|
10 |
Sofia Henell |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
|
30.69 |
1:04.40 |
1:38.63 |
|
2:12.73 |
|
11 |
Olivia Sjöblom |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
29.95 |
1:03.37 |
1:37.94 |
|
2:13.38 |
|
12 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
30.44 |
1:04.18 |
1:39.19 |
|
2:14.14 |
|
13 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.20 |
1:04.83 |
1:39.88 |
|
2:14.28 |
|
14 |
Linn Rehnberg |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.16 |
1:05.04 |
1:40.30 |
|
2:14.81 |
|
15 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.56 |
1:05.54 |
1:40.55 |
|
2:14.99 |
|
16 |
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.07 |
1:05.30 |
1:40.86 |
|
2:15.22 |
|
17 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
31.21 |
1:06.00 |
1:42.11 |
|
2:16.12 |
|
18 |
Inez Kristensson |
1997 |
Göteborg Sim |
|
31.62 |
1:06.42 |
1:41.50 |
|
2:16.32 |
|
19 |
My Grewell |
1998 |
Simklubben Sydsim |
|
31.74 |
1:06.34 |
1:41.73 |
|
2:16.34 |
|
20 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim |
|
31.61 |
1:06.37 |
1:41.91 |
|
2:17.67 |
|
- |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:30 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:56 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 2:03.98 2007 FM: Alba Forés 2:06.38 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:02.65 FM: Jaquelina Hippi 2:05.00 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Hedlund |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
30.73 |
1:04.07 |
1:37.39 |
|
2:09.93 |
|
2 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
Göteborg Sim |
|
30.48 |
1:03.49 |
1:37.15 |
|
2:10.12 |
|
3 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.87 |
1:04.02 |
1:37.44 |
|
2:10.65 |
|
4 |
Nikki Brockmar |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
30.94 |
1:04.37 |
1:38.51 |
|
2:11.25 |
|
5 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
30.50 |
1:04.35 |
1:38.60 |
|
2:12.88 |
|
6 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
30.35 |
1:03.30 |
1:37.89 |
|
2:13.55 |
|
7 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
30.95 |
1:05.02 |
1:40.07 |
|
2:14.79 |
|
8 |
Alice Lindhé |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.91 |
1:05.50 |
1:40.83 |
|
2:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 2:03.98 2007 FM: Alba Forés 2:06.38 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:02.65 FM: Jaquelina Hippi 2:05.00 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
30.19 |
1:02.25 |
1:34.37 |
|
2:05.26 |
|
2 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
Skövde Simsällskap |
|
30.12 |
1:02.34 |
1:34.41 |
|
2:05.82 |
|
3 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
30.04 |
1:02.61 |
1:35.59 |
|
2:07.47 |
|
4 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.60 |
1:03.33 |
1:36.36 |
|
2:08.41 |
|
5 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
30.18 |
1:02.92 |
1:36.40 |
|
2:09.52 |
|
6 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
30.02 |
1:02.71 |
1:36.35 |
|
2:10.27 |
|
7 |
Fanny Trollstad |
1997 |
Värnamo Simsällskap |
|
30.58 |
1:04.02 |
1:38.00 |
|
2:11.41 |
|
8 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
30.75 |
1:04.28 |
1:38.24 |
|
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:56 |
|
Resultat Gren 34 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:52 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Bröstsim Pojkar, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Anton Lagerqvist (1991) 2:24.48 2006 FM: Daniel Räisänen 2:27.62 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 2:17.52 2012 FM: Christopher Havton 2:23.37 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
31.87 |
1:08.07 |
1:46.24 |
|
2:24.19 |
0-15 Åldersgrupp Rekord |
2 |
Emil Hassling |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
34.33 |
1:12.71 |
1:52.22 |
|
2:31.59 |
|
3 |
Marco Häyhänen |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.96 |
1:14.35 |
1:55.11 |
|
2:34.68 |
|
4 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
35.21 |
1:14.35 |
1:55.15 |
|
2:35.98 |
|
5 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
34.98 |
1:15.32 |
1:56.02 |
|
2:36.99 |
|
6 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.48 |
1:15.77 |
1:56.13 |
|
2:37.63 |
|
7 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
35.23 |
1:15.29 |
1:56.95 |
|
2:38.67 |
|
8 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
36.83 |
1:17.06 |
1:59.01 |
|
2:41.05 |
|
9 |
Anton Dahlgren |
1999 |
Varberg Sim |
|
36.21 |
1:16.34 |
1:58.81 |
|
2:41.64 |
|
10 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
36.52 |
1:17.45 |
1:59.57 |
|
2:41.72 |
|
11 |
Dennis Dukic |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
36.47 |
1:17.86 |
2:00.25 |
|
2:42.06 |
|
11 |
Simon Linnér |
1999 |
Motala Simsällskap |
|
35.43 |
1:15.91 |
1:58.58 |
|
2:42.06 |
|
13 |
Erik Boos |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
37.06 |
1:19.20 |
2:00.86 |
|
2:42.71 |
|
14 |
Sebastian Andersson |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
35.92 |
1:17.22 |
2:00.49 |
|
2:43.02 |
|
15 |
Tobias Åberg |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.49 |
1:17.94 |
2:01.02 |
|
2:43.35 |
|
16 |
Albin Edvardsson |
2000 |
Alingsås SLS |
|
36.53 |
1:18.31 |
2:01.22 |
|
2:43.69 |
|
17 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
37.63 |
1:18.46 |
2:00.97 |
|
2:43.85 |
|
18 |
Gustav Henell |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
37.05 |
1:19.94 |
2:03.08 |
|
2:45.69 |
|
19 |
Elias Hyvönen |
2000 |
Alingsås SLS |
|
37.19 |
1:20.64 |
2:04.45 |
|
2:46.17 |
|
20 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.30 |
1:19.16 |
2:01.97 |
|
2:46.20 |
|
21 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
36.99 |
1:20.72 |
2:05.45 |
|
2:46.25 |
|
22 |
Pontus Jonsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.18 |
1:18.70 |
2:02.80 |
|
2:46.45 |
|
23 |
Måns Segerlund |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.53 |
1:19.76 |
2:03.44 |
|
2:46.92 |
|
24 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.10 |
1:19.94 |
2:04.30 |
|
2:47.75 |
|
25 |
Olle-Theodor Lyxell |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.80 |
1:19.47 |
2:03.82 |
|
2:47.80 |
|
26 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
37.52 |
1:20.18 |
2:04.01 |
|
2:47.88 |
|
27 |
Gustav Persson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.06 |
1:19.68 |
2:03.47 |
|
2:48.09 |
|
28 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
39.29 |
1:21.94 |
2:05.31 |
|
2:49.52 |
|
29 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
37.49 |
1:21.39 |
2:06.45 |
|
2:50.92 |
|
30 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.38 |
1:22.96 |
2:09.12 |
|
2:54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Bröstsim Pojkar, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Anton Lagerqvist (1991) 2:24.48 2006 FM: Daniel Räisänen 2:27.62 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 2:17.52 2012 FM: Christopher Havton 2:23.37 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher Havton |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.77 |
1:10.22 |
1:48.40 |
|
2:25.71 |
|
2 |
Teodor Widerberg |
1998 |
Simklubben Laxen |
|
33.37 |
1:10.51 |
1:49.26 |
|
2:27.29 |
|
3 |
Joel Knutsson |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.78 |
1:11.09 |
1:49.60 |
|
2:27.44 |
|
4 |
Kalle Svensson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
33.02 |
1:11.22 |
1:51.11 |
|
2:30.85 |
|
5 |
Tom Andersson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.44 |
1:13.36 |
1:53.09 |
|
2:32.76 |
|
6 |
Dennis Åberg |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.31 |
1:11.54 |
1:52.13 |
|
2:32.84 |
|
7 |
David Kruthammar |
1997 |
Täby Sim |
|
33.47 |
1:11.77 |
1:52.07 |
|
2:33.04 |
|
8 |
William Reinholdsson |
1997 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.88 |
1:14.80 |
1:55.35 |
|
2:33.83 |
|
9 |
Jesper Eklund |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
34.54 |
1:13.85 |
1:53.72 |
|
2:34.16 |
|
10 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.88 |
1:12.93 |
1:53.56 |
|
2:34.57 |
|
11 |
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.06 |
1:13.85 |
1:53.67 |
|
2:35.07 |
|
12 |
Julius Ekstrand |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
35.57 |
1:16.09 |
1:56.33 |
|
2:36.54 |
|
13 |
Olle Williamsson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.03 |
1:13.67 |
1:55.48 |
|
2:36.68 |
|
14 |
Pär Börjeson |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.82 |
1:12.51 |
1:54.45 |
|
2:37.20 |
|
15 |
Henry Kerman |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.04 |
1:15.16 |
1:56.65 |
|
2:37.54 |
|
16 |
Gustaf Mild |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
34.00 |
1:13.06 |
1:54.12 |
|
2:37.69 |
|
17 |
Alexander Havton |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.70 |
1:16.78 |
1:58.65 |
|
2:39.62 |
|
18 |
Mika Persson |
1998 |
Höganäs Simsällskap |
|
36.13 |
1:16.87 |
2:00.04 |
|
2:43.69 |
|
19 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
35.69 |
1:16.88 |
2:00.44 |
|
2:44.29 |
|
20 |
Alexej Filinau |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.91 |
1:19.19 |
2:03.95 |
|
2:48.67 |
|
- |
Viggo Koch |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:52 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:10 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Anton Lagerqvist (1991) 2:24.48 2006 FM: Daniel Räisänen 2:27.62 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 2:17.52 2012 FM: Christopher Havton 2:23.37 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
31.81 |
1:08.38 |
1:46.42 |
|
2:24.68 |
|
2 |
Emil Hassling |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.42 |
1:11.71 |
1:50.37 |
|
2:28.84 |
|
3 |
Marco Häyhänen |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.26 |
1:12.82 |
1:52.88 |
|
2:32.93 |
|
4 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
35.73 |
1:16.54 |
1:56.98 |
|
2:35.94 |
|
5 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
34.51 |
1:15.18 |
1:55.89 |
|
2:35.98 |
|
6 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.47 |
1:15.75 |
1:56.73 |
|
2:37.67 |
|
7 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
34.83 |
1:14.39 |
1:56.17 |
|
2:37.90 |
|
8 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
35.86 |
1:16.26 |
1:57.65 |
|
2:39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Anton Lagerqvist (1991) 2:24.48 2006 FM: Daniel Räisänen 2:27.62 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 2:17.52 2012 FM: Christopher Havton 2:23.37 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teodor Widerberg |
1998 |
Simklubben Laxen |
|
32.84 |
1:09.67 |
1:47.64 |
|
2:25.84 |
|
2 |
Christopher Havton |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.23 |
1:10.14 |
1:48.31 |
|
2:25.86 |
|
3 |
Joel Knutsson |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.75 |
1:11.31 |
1:49.91 |
|
2:28.37 |
|
4 |
Tom Andersson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.05 |
1:11.96 |
1:51.18 |
|
2:31.28 |
|
5 |
Kalle Svensson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
33.29 |
1:11.70 |
1:51.55 |
|
2:31.83 |
|
6 |
Dennis Åberg |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.53 |
1:12.05 |
1:52.22 |
|
2:32.53 |
|
7 |
William Reinholdsson |
1997 |
Simklubben Elfsborg |
|
32.78 |
1:11.89 |
1:53.10 |
|
2:33.18 |
|
8 |
David Kruthammar |
1997 |
Täby Sim |
|
33.31 |
1:12.63 |
1:53.28 |
|
2:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:10 |
|
Resultat Gren 35 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:17 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Ida Lindborg (1994) 2:17.76 2009 Linnea Wranå 2:22.15 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:17.02 2013 FM: Louise Hansson 2:17.02 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
35.57 |
1:14.12 |
1:53.90 |
|
2:31.95 |
|
2 |
Amanda Granborg |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.58 |
1:14.23 |
1:53.83 |
|
2:32.02 |
|
3 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.18 |
1:13.54 |
1:53.29 |
|
2:32.14 |
|
4 |
Amanda Magnusson |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.77 |
1:14.06 |
1:53.11 |
|
2:32.34 |
|
5 |
Lova Andersson |
2000 |
Ljungby Simsällskap |
|
35.05 |
1:13.89 |
1:53.17 |
|
2:33.01 |
|
6 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.29 |
1:16.90 |
1:56.69 |
|
2:33.84 |
|
7 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.90 |
1:16.37 |
1:55.69 |
|
2:34.09 |
|
8 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.88 |
1:16.13 |
1:55.69 |
|
2:34.47 |
|
9 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
37.03 |
1:15.59 |
1:55.04 |
|
2:34.54 |
|
10 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.36 |
1:15.17 |
1:55.71 |
|
2:35.41 |
|
11 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.85 |
1:16.84 |
1:57.41 |
|
2:35.80 |
|
12 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
37.13 |
1:16.57 |
1:56.96 |
|
2:35.83 |
|
13 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
36.09 |
1:15.52 |
1:56.21 |
|
2:36.02 |
|
14 |
Ellen Lindeby |
1999 |
Kalmar Simsällskap |
|
37.18 |
1:17.48 |
1:58.27 |
|
2:36.18 |
|
15 |
Saga Sandström |
2000 |
Umeå Simsällskap |
|
37.13 |
1:17.06 |
1:57.27 |
|
2:36.69 |
|
16 |
Anna Miram |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
35.83 |
1:15.66 |
1:56.04 |
|
2:36.96 |
|
17 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.18 |
1:16.31 |
1:57.34 |
|
2:37.93 |
|
18 |
Emma Bergkvist |
2000 |
Strängnäs Simklubb |
|
36.54 |
1:16.84 |
1:58.02 |
|
2:37.98 |
|
19 |
Johanna Söderberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.07 |
1:15.15 |
1:57.00 |
|
2:38.77 |
|
20 |
Davilda Lareva |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
37.19 |
1:17.51 |
1:59.42 |
|
2:40.68 |
|
21 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
35.71 |
1:15.89 |
1:58.39 |
|
2:40.74 |
|
22 |
Tilda Öman |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
37.15 |
1:17.85 |
1:59.63 |
|
2:41.01 |
|
23 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.42 |
1:17.01 |
1:59.90 |
|
2:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Ida Lindborg (1994) 2:17.76 2009 Linnea Wranå 2:22.15 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:17.02 2013 FM: Louise Hansson 2:17.02 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.83 |
1:08.39 |
1:45.88 |
|
2:24.09 |
|
2 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.68 |
1:10.74 |
1:48.36 |
|
2:26.71 |
|
3 |
Josefin Lewton |
1997 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.22 |
1:11.17 |
1:49.93 |
|
2:27.14 |
|
4 |
Sara Linné |
1997 |
Göteborg Sim |
|
34.85 |
1:12.04 |
1:51.29 |
|
2:29.98 |
|
5 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
35.68 |
1:13.39 |
1:52.05 |
|
2:30.93 |
|
6 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.13 |
1:13.31 |
1:52.96 |
|
2:31.01 |
|
7 |
Cassandra Tran |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.31 |
1:14.54 |
1:53.06 |
|
2:31.35 |
|
7 |
Ida Borg |
1997 |
Simklubben Triton |
|
35.68 |
1:13.92 |
1:53.09 |
|
2:31.35 |
|
9 |
Isabella Hong |
1998 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.27 |
1:11.98 |
1:51.36 |
|
2:31.51 |
|
10 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.81 |
1:12.64 |
1:52.13 |
|
2:31.89 |
|
11 |
Hanna Liljegren |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.92 |
1:14.63 |
1:53.34 |
|
2:32.16 |
|
12 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
35.62 |
1:14.11 |
1:54.15 |
|
2:33.13 |
|
13 |
Linnea Wranå |
1998 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.01 |
1:12.85 |
1:53.11 |
|
2:33.31 |
|
14 |
Julia Nordlund |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
34.90 |
1:13.43 |
1:53.45 |
|
2:33.47 |
|
15 |
Johanna Åberg |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.04 |
1:14.18 |
1:54.20 |
|
2:34.53 |
|
16 |
Fanny Trollstad |
1997 |
Värnamo Simsällskap |
|
36.60 |
1:16.07 |
1:56.18 |
|
2:35.25 |
|
17 |
Jenny Thalin |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.52 |
1:16.23 |
1:57.07 |
|
2:36.37 |
|
18 |
My Janzén |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.89 |
1:13.52 |
1:54.78 |
|
2:36.90 |
|
19 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
Täby Sim |
|
35.51 |
1:14.85 |
1:55.75 |
|
2:36.91 |
|
20 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
36.71 |
1:16.08 |
1:56.94 |
|
2:37.01 |
|
21 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
37.04 |
1:18.66 |
2:00.93 |
|
2:42.96 |
|
- |
Emma Varga |
1997 |
Danderyds Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:17 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:23 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Ida Lindborg (1994) 2:17.76 2009 Linnea Wranå 2:22.15 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:17.02 2013 FM: Louise Hansson 2:17.02 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Granborg |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.88 |
1:12.78 |
1:51.13 |
|
2:28.33 |
|
2 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.85 |
1:12.63 |
1:51.47 |
|
2:28.99 |
|
3 |
Amanda Magnusson |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.32 |
1:12.91 |
1:51.48 |
|
2:30.25 |
|
4 |
Lova Andersson |
2000 |
Ljungby Simsällskap |
|
34.05 |
1:12.49 |
1:52.03 |
|
2:31.20 |
|
5 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.99 |
1:13.89 |
1:53.45 |
|
2:32.39 |
|
6 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.23 |
1:14.57 |
1:54.08 |
|
2:32.76 |
|
7 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.70 |
1:16.09 |
1:56.52 |
|
2:33.91 |
|
8 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.96 |
1:16.91 |
1:57.67 |
|
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Ida Lindborg (1994) 2:17.76 2009 Linnea Wranå 2:22.15 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:17.02 2013 FM: Louise Hansson 2:17.02 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
Kalmar Simsällskap |
|
33.74 |
1:08.18 |
1:43.44 |
|
2:19.59 |
|
2 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.04 |
1:08.17 |
1:45.11 |
|
2:23.14 |
|
3 |
Josefin Lewton |
1997 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.38 |
1:10.95 |
1:48.89 |
|
2:25.21 |
|
4 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
34.49 |
1:11.43 |
1:49.56 |
|
2:26.68 |
|
5 |
Sara Linné |
1997 |
Göteborg Sim |
|
34.48 |
1:11.79 |
1:51.58 |
|
2:31.06 |
|
6 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.07 |
1:13.39 |
1:52.86 |
|
2:31.86 |
|
7 |
Ida Borg |
1997 |
Simklubben Triton |
|
35.50 |
1:14.27 |
1:54.34 |
|
2:35.06 |
|
8 |
Cassandra Tran |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.21 |
1:14.92 |
1:55.52 |
|
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:23 |
|
Resultat Gren 36 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
12:02 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 800m Frisim Pojkar, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: SPARBANKEN SYD |
15 år och yngre: Victor Johansson (1998) 8:41.83 2013 FM: Victor Johansson 8:41.83 |
16 - 17 år: Carl Norlander (1997) 8:34.94 2013 FM: Carl Norlander 8:34.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.38 |
2:16.59 |
3:26.06 |
4:35.37 |
9:10.34 |
|
|
|
|
|
|
5:43.26 |
6:53.59 |
8:02.95 |
|
|
|
2 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:06.52 |
2:16.82 |
3:27.46 |
4:37.92 |
9:17.22 |
|
|
|
|
|
|
5:48.27 |
6:59.59 |
8:09.45 |
|
|
|
3 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:06.32 |
2:16.87 |
3:27.93 |
4:39.06 |
9:17.97 |
|
|
|
|
|
|
5:49.82 |
7:00.90 |
8:10.97 |
|
|
|
4 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:06.42 |
2:17.76 |
3:30.11 |
4:41.40 |
9:20.06 |
|
|
|
|
|
|
5:51.98 |
7:02.52 |
8:12.00 |
|
|
|
5 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.70 |
2:16.79 |
3:28.88 |
4:40.53 |
9:22.10 |
|
|
|
|
|
|
5:51.95 |
7:03.38 |
8:14.16 |
|
|
|
6 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:04.98 |
2:14.76 |
3:25.48 |
4:36.83 |
9:22.58 |
|
|
|
|
|
|
5:48.72 |
7:01.11 |
8:13.34 |
|
|
|
7 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborg Sim |
|
1:06.26 |
2:17.57 |
3:29.05 |
4:39.21 |
9:28.66 |
|
|
|
|
|
|
5:50.53 |
7:02.88 |
8:16.54 |
|
|
|
8 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:05.91 |
2:17.62 |
3:30.23 |
4:43.34 |
9:32.30 |
|
|
|
|
|
|
5:57.18 |
7:09.31 |
8:22.64 |
|
|
|
9 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:07.02 |
2:18.53 |
3:31.16 |
4:44.63 |
9:32.86 |
|
|
|
|
|
|
5:57.13 |
7:10.22 |
8:23.05 |
|
|
|
10 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:06.54 |
2:18.31 |
3:31.37 |
4:44.83 |
9:33.17 |
|
|
|
|
|
|
5:58.05 |
7:11.02 |
8:24.44 |
|
|
|
11 |
Oliver Tykesson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:07.63 |
2:19.74 |
3:32.71 |
4:45.51 |
9:34.40 |
|
|
|
|
|
|
5:57.99 |
7:10.88 |
8:24.12 |
|
|
|
12 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
1:08.91 |
2:21.50 |
3:33.62 |
4:45.28 |
9:36.41 |
|
|
|
|
|
|
5:58.03 |
7:11.18 |
8:24.71 |
|
|
|
13 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
1:05.22 |
2:17.20 |
3:30.61 |
4:44.17 |
9:37.89 |
|
|
|
|
|
|
5:58.33 |
7:12.93 |
8:27.08 |
|
|
|
14 |
Adam Albringer |
1999 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:05.57 |
2:16.19 |
3:28.48 |
4:43.50 |
9:46.43 |
|
|
|
|
|
|
5:59.01 |
7:15.78 |
8:32.81 |
|
|
|
15 |
Erik Forsström |
1999 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:08.07 |
2:21.13 |
3:36.71 |
4:50.27 |
9:54.42 |
|
|
|
|
|
|
6:06.36 |
7:23.31 |
8:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 800m Frisim Pojkar, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: SPARBANKEN SYD |
15 år och yngre: Victor Johansson (1998) 8:41.83 2013 FM: Victor Johansson 8:41.83 |
16 - 17 år: Carl Norlander (1997) 8:34.94 2013 FM: Carl Norlander 8:34.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:03.26 |
2:09.38 |
3:16.39 |
4:24.09 |
8:54.89 |
|
|
|
|
|
|
5:32.60 |
6:41.73 |
7:50.35 |
|
|
|
2 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:04.56 |
2:13.57 |
3:22.67 |
4:31.60 |
9:04.34 |
|
|
|
|
|
|
5:40.16 |
6:48.67 |
7:57.19 |
|
|
|
3 |
William Lindblom |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:03.02 |
2:12.71 |
3:22.47 |
4:32.54 |
9:05.42 |
|
|
|
|
|
|
5:42.27 |
6:51.47 |
8:00.00 |
|
|
|
4 |
Johan Strandberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:03.21 |
2:11.44 |
3:20.83 |
4:30.48 |
9:09.46 |
|
|
|
|
|
|
5:40.41 |
6:50.83 |
8:01.78 |
|
|
|
5 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:03.43 |
2:10.98 |
3:20.85 |
4:31.45 |
9:11.54 |
|
|
|
|
|
|
5:42.15 |
6:53.42 |
8:03.95 |
|
|
|
6 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.57 |
2:14.44 |
3:25.41 |
4:35.68 |
9:13.46 |
|
|
|
|
|
|
5:46.26 |
6:56.62 |
8:06.41 |
|
|
|
7 |
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Täby Sim |
|
1:02.91 |
2:11.72 |
3:22.13 |
4:32.83 |
9:13.54 |
|
|
|
|
|
|
5:43.89 |
6:54.57 |
8:05.00 |
|
|
|
8 |
Jesper Böhn |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:05.93 |
2:15.16 |
3:24.86 |
4:36.00 |
9:16.47 |
|
|
|
|
|
|
5:47.11 |
6:57.22 |
8:07.30 |
|
|
|
9 |
Hugo Wiman |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
1:06.40 |
2:15.29 |
3:24.31 |
4:34.46 |
9:17.12 |
|
|
|
|
|
|
5:44.99 |
6:56.26 |
8:07.99 |
|
|
|
10 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:02.97 |
2:11.87 |
3:22.52 |
4:33.57 |
9:17.54 |
|
|
|
|
|
|
5:44.89 |
6:56.51 |
8:07.23 |
|
|
|
11 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:04.62 |
2:14.19 |
3:24.92 |
4:36.33 |
9:18.33 |
|
|
|
|
|
|
5:48.48 |
7:00.35 |
8:11.39 |
|
|
|
12 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:03.50 |
2:13.80 |
3:25.66 |
4:37.74 |
9:21.50 |
|
|
|
|
|
|
5:50.65 |
7:02.67 |
8:13.96 |
|
|
|
13 |
Axel Bååthe |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:03.82 |
2:13.26 |
3:24.12 |
4:35.48 |
9:32.75 |
|
|
|
|
|
|
5:48.28 |
7:02.68 |
8:18.82 |
|
|
|
14 |
Jesper Eklund |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.54 |
2:18.73 |
3:31.25 |
4:44.55 |
9:35.35 |
|
|
|
|
|
|
5:57.90 |
7:11.41 |
8:24.95 |
|
|
|
15 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.60 |
2:19.82 |
3:33.02 |
4:47.37 |
9:47.89 |
|
|
|
|
|
|
6:01.98 |
7:17.43 |
8:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:02 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:49 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 800m Frisim Pojkar, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: SPARBANKEN SYD |
15 år och yngre: Victor Johansson (1998) 8:41.83 2013 FM: Victor Johansson 8:41.83 |
16 - 17 år: Carl Norlander (1997) 8:34.94 2013 FM: Carl Norlander 8:34.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kertes |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:00.24 |
2:05.55 |
3:11.91 |
4:19.25 |
8:45.87 |
|
|
|
|
|
|
5:27.27 |
6:34.63 |
7:42.35 |
|
|
|
2 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:03.03 |
2:10.74 |
3:19.17 |
4:27.39 |
9:04.05 |
|
|
|
|
|
|
5:36.43 |
6:46.10 |
7:55.85 |
|
|
|
3 |
Isak Wikström |
1999 |
Umeå Simsällskap |
|
1:02.87 |
2:10.21 |
3:18.63 |
4:28.04 |
9:07.08 |
|
|
|
|
|
|
5:38.16 |
6:49.02 |
7:59.53 |
|
|
|
4 |
Albert Askmalm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:03.91 |
2:13.39 |
3:23.46 |
4:33.24 |
9:08.92 |
|
|
|
|
|
|
5:43.85 |
6:53.66 |
8:03.49 |
|
|
|
5 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.38 |
2:16.59 |
3:26.06 |
4:35.37 |
9:10.34 |
|
|
|
|
|
|
5:43.26 |
6:53.59 |
8:02.95 |
|
|
|
6 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:04.63 |
2:14.83 |
3:25.94 |
4:36.04 |
9:16.71 |
|
|
|
|
|
|
5:46.75 |
6:57.97 |
8:09.42 |
|
|
|
7 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:07.19 |
2:17.93 |
3:28.31 |
4:38.15 |
9:16.87 |
|
|
|
|
|
|
5:47.88 |
6:57.96 |
8:09.08 |
|
|
|
8 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:06.52 |
2:16.82 |
3:27.46 |
4:37.92 |
9:17.22 |
|
|
|
|
|
|
5:48.27 |
6:59.59 |
8:09.45 |
|
|
|
9 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:05.85 |
2:16.01 |
3:26.34 |
4:36.28 |
9:17.54 |
|
|
|
|
|
|
5:46.60 |
6:57.04 |
8:08.39 |
|
|
|
10 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:06.32 |
2:16.87 |
3:27.93 |
4:39.06 |
9:17.97 |
|
|
|
|
|
|
5:49.82 |
7:00.90 |
8:10.97 |
|
|
|
11 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:06.42 |
2:17.76 |
3:30.11 |
4:41.40 |
9:20.06 |
|
|
|
|
|
|
5:51.98 |
7:02.52 |
8:12.00 |
|
|
|
12 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:03.89 |
2:13.64 |
3:24.86 |
4:37.11 |
9:20.64 |
|
|
|
|
|
|
5:48.70 |
7:00.30 |
8:12.51 |
|
|
|
13 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.70 |
2:16.79 |
3:28.88 |
4:40.53 |
9:22.10 |
|
|
|
|
|
|
5:51.95 |
7:03.38 |
8:14.16 |
|
|
|
14 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:04.98 |
2:14.76 |
3:25.48 |
4:36.83 |
9:22.58 |
|
|
|
|
|
|
5:48.72 |
7:01.11 |
8:13.34 |
|
|
|
15 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborg Sim |
|
1:06.26 |
2:17.57 |
3:29.05 |
4:39.21 |
9:28.66 |
|
|
|
|
|
|
5:50.53 |
7:02.88 |
8:16.54 |
|
|
|
16 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:05.91 |
2:17.62 |
3:30.23 |
4:43.34 |
9:32.30 |
|
|
|
|
|
|
5:57.18 |
7:09.31 |
8:22.64 |
|
|
|
17 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:07.02 |
2:18.53 |
3:31.16 |
4:44.63 |
9:32.86 |
|
|
|
|
|
|
5:57.13 |
7:10.22 |
8:23.05 |
|
|
|
18 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:06.54 |
2:18.31 |
3:31.37 |
4:44.83 |
9:33.17 |
|
|
|
|
|
|
5:58.05 |
7:11.02 |
8:24.44 |
|
|
|
19 |
Oliver Tykesson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:07.63 |
2:19.74 |
3:32.71 |
4:45.51 |
9:34.40 |
|
|
|
|
|
|
5:57.99 |
7:10.88 |
8:24.12 |
|
|
|
20 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
1:08.91 |
2:21.50 |
3:33.62 |
4:45.28 |
9:36.41 |
|
|
|
|
|
|
5:58.03 |
7:11.18 |
8:24.71 |
|
|
|
21 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
1:05.22 |
2:17.20 |
3:30.61 |
4:44.17 |
9:37.89 |
|
|
|
|
|
|
5:58.33 |
7:12.93 |
8:27.08 |
|
|
|
22 |
Adam Albringer |
1999 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:05.57 |
2:16.19 |
3:28.48 |
4:43.50 |
9:46.43 |
|
|
|
|
|
|
5:59.01 |
7:15.78 |
8:32.81 |
|
|
|
23 |
Erik Forsström |
1999 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:08.07 |
2:21.13 |
3:36.71 |
4:50.27 |
9:54.42 |
|
|
|
|
|
|
6:06.36 |
7:23.31 |
8:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 800m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: SPARBANKEN SYD |
15 år och yngre: Victor Johansson (1998) 8:41.83 2013 FM: Victor Johansson 8:41.83 |
16 - 17 år: Carl Norlander (1997) 8:34.94 2013 FM: Carl Norlander 8:34.94 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:01.98 |
2:06.81 |
3:11.16 |
4:15.86 |
8:29.67 |
16-17 Åldersgrupp Rekord |
|
|
|
|
|
5:20.84 |
6:25.63 |
7:29.79 |
|
|
|
2 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
59.99 |
2:04.86 |
3:09.55 |
4:14.25 |
8:30.16 |
|
|
|
|
|
|
5:18.90 |
6:23.97 |
7:28.48 |
|
|
|
3 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Simklubben Triton |
|
59.95 |
2:04.48 |
3:09.75 |
4:14.26 |
8:40.62 |
|
|
|
|
|
|
5:19.52 |
6:25.65 |
7:34.14 |
|
|
|
4 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:02.48 |
2:07.77 |
3:13.53 |
4:18.67 |
8:40.68 |
|
|
|
|
|
|
5:24.55 |
6:30.64 |
7:36.46 |
|
|
|
5 |
Erik Boström |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:02.90 |
2:09.64 |
3:17.48 |
4:25.47 |
8:52.73 |
|
|
|
|
|
|
5:33.08 |
6:41.12 |
7:48.69 |
|
|
|
6 |
Carl Norlander |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:02.71 |
2:08.96 |
3:15.89 |
4:23.32 |
8:54.13 |
|
|
|
|
|
|
5:31.74 |
6:40.00 |
7:48.39 |
|
|
|
7 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:03.26 |
2:09.38 |
3:16.39 |
4:24.09 |
8:54.89 |
|
|
|
|
|
|
5:32.60 |
6:41.73 |
7:50.35 |
|
|
|
8 |
Hugo Rydberg |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
1:03.05 |
2:09.01 |
3:16.97 |
4:26.37 |
9:00.33 |
|
|
|
|
|
|
5:36.68 |
6:46.49 |
7:54.25 |
|
|
|
9 |
Filip Bivesand |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:04.57 |
2:12.39 |
3:20.81 |
4:29.49 |
9:01.31 |
|
|
|
|
|
|
5:37.74 |
6:46.55 |
7:55.57 |
|
|
|
10 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:04.56 |
2:13.57 |
3:22.67 |
4:31.60 |
9:04.34 |
|
|
|
|
|
|
5:40.16 |
6:48.67 |
7:57.19 |
|
|
|
11 |
William Lindblom |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:03.02 |
2:12.71 |
3:22.47 |
4:32.54 |
9:05.42 |
|
|
|
|
|
|
5:42.27 |
6:51.47 |
8:00.00 |
|
|
|
12 |
Johan Strandberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:03.21 |
2:11.44 |
3:20.83 |
4:30.48 |
9:09.46 |
|
|
|
|
|
|
5:40.41 |
6:50.83 |
8:01.78 |
|
|
|
13 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:03.43 |
2:10.98 |
3:20.85 |
4:31.45 |
9:11.54 |
|
|
|
|
|
|
5:42.15 |
6:53.42 |
8:03.95 |
|
|
|
14 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.57 |
2:14.44 |
3:25.41 |
4:35.68 |
9:13.46 |
|
|
|
|
|
|
5:46.26 |
6:56.62 |
8:06.41 |
|
|
|
15 |
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Täby Sim |
|
1:02.91 |
2:11.72 |
3:22.13 |
4:32.83 |
9:13.54 |
|
|
|
|
|
|
5:43.89 |
6:54.57 |
8:05.00 |
|
|
|
16 |
Jesper Böhn |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:05.93 |
2:15.16 |
3:24.86 |
4:36.00 |
9:16.47 |
|
|
|
|
|
|
5:47.11 |
6:57.22 |
8:07.30 |
|
|
|
17 |
Hugo Wiman |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
1:06.40 |
2:15.29 |
3:24.31 |
4:34.46 |
9:17.12 |
|
|
|
|
|
|
5:44.99 |
6:56.26 |
8:07.99 |
|
|
|
18 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:02.97 |
2:11.87 |
3:22.52 |
4:33.57 |
9:17.54 |
|
|
|
|
|
|
5:44.89 |
6:56.51 |
8:07.23 |
|
|
|
19 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:04.62 |
2:14.19 |
3:24.92 |
4:36.33 |
9:18.33 |
|
|
|
|
|
|
5:48.48 |
7:00.35 |
8:11.39 |
|
|
|
20 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:03.50 |
2:13.80 |
3:25.66 |
4:37.74 |
9:21.50 |
|
|
|
|
|
|
5:50.65 |
7:02.67 |
8:13.96 |
|
|
|
21 |
Axel Bååthe |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:03.82 |
2:13.26 |
3:24.12 |
4:35.48 |
9:32.75 |
|
|
|
|
|
|
5:48.28 |
7:02.68 |
8:18.82 |
|
|
|
22 |
Jesper Eklund |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.54 |
2:18.73 |
3:31.25 |
4:44.55 |
9:35.35 |
|
|
|
|
|
|
5:57.90 |
7:11.41 |
8:24.95 |
|
|
|
23 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.60 |
2:19.82 |
3:33.02 |
4:47.37 |
9:47.89 |
|
|
|
|
|
|
6:01.98 |
7:17.43 |
8:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:49 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
18:12 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 4X100m Frisim F 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Sponsor: MALMSTEN |
15 år och yngre: Väsby SS 4:00.58 2011 FM: Helsingborgs S 4:04.96 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:12 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
18:29 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 4X100m Frisim F 16-17, Finaler 17 år och yngre |
Sponsor: MALMSTEN |
17 år och yngre: Täby S 3:52.06 2009 FM: Väsby SS 3:55.08 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:29 |
|