2020-03-29   08:24:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 25 juni 2014 kl. 18.00

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  26 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  14:11   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
Gren 1, 4X200m Frisim P 15 o y, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Malmsten 
15 år och yngre: Helsingborgs S 8:18.18 2011 FM: Mölndals ASS 8:28.42 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Mölndals ASS Lag 1  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:34.61   
  Tor Leander  1999      58.50  2:01.85      2:01.85   
  Marco Häyhänen  1999      1:00.48  2:08.83      4:10.68   
  Sebastian Petersson  2000      1:02.26  2:09.14      6:19.82   
  Tobias Åberg  2000      1:04.75  2:14.79      8:34.61   
                     
SK Elfsborg  1999  Simklubben Elfsborg            8:36.71   
  William Westerlund Holappa  1999      1:01.51  2:08.89      2:08.89   
  Melker Olsson  2000      1:01.19  2:05.98      4:14.87   
  Elliot Olsson  1999      1:03.54  2:11.34      6:26.21   
  Viktor Johansson  1999      1:02.35  2:10.50      8:36.71   
                     
Jönköpings SS  1999  Jönköpings Simsällskap            8:36.96   
  Tim Lärkfeldt  2000      1:01.44  2:09.11      2:09.11   
  Jakob Henningsson  1999      1:01.45  2:10.07      4:19.18   
  Ishak Sabic  1999      1:00.56  2:07.04      6:26.22   
  Viktor Svan  2000      1:03.28  2:10.74      8:36.96   
                     
Linköpings ASS  1999  Linköpings Allmänna SS            8:39.07   
  Gustav Henell  1999      1:02.39  2:13.84      2:13.84   
  Albert Askmalm  2000      55.21  2:02.63      4:16.47   
  Oliver Tykesson  2000      57.82  2:02.79      6:19.26   
  Mattias Grynning  1999      1:12.42  2:19.81      8:39.07   
                     
Ängelholms SS  1999  Ängelholms Simsällskap            8:39.51   
  Daniel Kertes  1999      58.02  2:00.06      2:00.06   
  Max Ekelund  2001      1:07.10  2:23.21      4:23.27   
  Oskar Hanstål  1999      50.72  2:03.01      6:26.28   
  Petter Hellzén  2000      1:05.36  2:13.23      8:39.51   
                     
SK Neptun  1999  Simklubben Neptun            8:41.64   
  Karl Gustav Gérnyi  1999      1:00.74  2:07.76      2:07.76   
  Oliver Rehn  2001      1:01.75  2:08.63      4:16.39   
  Klaudius Schreck  2001      1:02.65  2:11.44      6:27.83   
  Carl Käll Jönsson  1999      1:04.61  2:13.81      8:41.64   
                     
Karlstads SS  1999  Karlstads Simsällskap            8:42.69   
  Niclas Lindow  1999      1:02.24  2:09.64      2:09.64   
  Adam Albringer  1999      58.09  2:04.92      4:14.56   
  Johan Rydahl  2001      59.41  2:04.50      6:19.06   
  David Albringer  2001      1:07.46  2:23.63      8:42.69   
                     
Täby S Lag 1  1999  Täby Sim            8:43.81   
  Anton Sandberg  1999      1:02.54  2:09.50      2:09.50   
  Gustav Barnå  1999      1:00.42  2:08.69      4:18.19   
  Isak Alin  1999      1:01.95  2:11.97      6:30.16   
  Josef Al-Khalili  2000      1:01.99  2:13.65      8:43.81   
                     
SK Triton  1999  Simklubben Triton            8:44.11   
  Oskar Skarin  1999      1:01.28  2:09.42      2:09.42   
  Niklas Jagerstål  1999      59.31  2:05.13      4:14.55   
  Nicolas Nolén  2000      59.42  2:14.95      6:29.50   
  Samuel Kvist  2000      1:03.74  2:14.61      8:44.11   
                     
10  Järfälla S  1999  Järfälla Simsällskap            8:44.99   
  Emil Bengtsson  1999      1:02.94  2:10.88      2:10.88   
  Samuel Talback  2000      1:00.57  2:07.79      4:18.67   
  Fredrik Olsson  1999      1:01.50  2:12.33      6:31.00   
  Robin Hanson  2001      1:03.33  2:13.99      8:44.99   
                     
11  Södertörns SS  1999  Södertörns Simsällskap            8:49.40   
  Anton Marijanovic  2000      1:00.66  2:03.58      2:03.58   
  Pontus Jonsson  2000      1:01.48  2:10.86      4:14.44   
  Elliot Nyström  2002      1:05.76  2:20.42      6:34.86   
  Emil Wikell  1999      1:01.39  2:14.54      8:49.40   
                     
12  Västerås SS  1999  Västerås Simsällskap            8:54.68   
  Harald Brobacke  1999      1:04.32  2:14.22      2:14.22   
  Alessandro Bonetti  1999      1:02.39  2:10.31      4:24.53   
  Anton Johansson  1999      1:03.15  2:13.59      6:38.12   
  Emil Skytt  1999      1:05.05  2:16.56      8:54.68   
                     
13  Malmö KK  1999  Malmö Kappsimningsklubb            8:57.53   
  Lucas Hansen  1999      1:04.68  2:13.87      2:13.87   
  Philip Tran  1999      1:01.70  2:04.80      4:18.67   
  Anton Andersson Arvidsson  1999      1:08.50  2:19.55      6:38.22   
  Filip Hinderup  2001      1:06.03  2:19.31      8:57.53   
                     
14  Stockholms KK  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            8:57.79   
  Kalle Sandahl  1999      1:01.21  2:08.53      2:08.53   
  Olof Askling  1999      1:01.44  2:08.75      4:17.28   
  Sebastian Tufvesson  2000      1:05.60  2:19.16      6:36.44   
  Emil Gunneriusson  2000      1:05.37  2:21.35      8:57.79   
                     
15  Helsingborgs S Lag 1  1999  Helsingborgs Simsällskap            8:57.93   
  Karl Lindekrantz  1999      1:02.98  2:10.81      2:10.81   
  Hampus Olsson  2000      1:05.35  2:13.93      4:24.74   
  Oskar Rasmusson  1999      1:08.35  2:21.94      6:46.68   
  Martin Wahlberg  1999      1:04.36  2:11.25      8:57.93   
                     
16  Tyresö SS  1999  Tyresö Simsällskap            8:59.80   
  Sebastian Pantzar  1999      59.22  2:04.06      2:04.06   
  Olle Sköld  1999      1:01.54  2:08.60      4:12.66   
  Niklas Steinholtz  2000      1:10.61  2:23.43      6:36.09   
  Oscar Norman  1999      1:06.25  2:23.71      8:59.80   
                     
17  Kungsbacka SS  1999  Kungsbacka Simsällskap            9:13.22   
  Oskar Örne  1999      1:02.11  2:09.80      2:09.80   
  Max Karlsson  1999      1:06.67  2:19.70      4:29.50   
  Samuel Arvidsson  1999      1:06.18  2:20.75      6:50.25   
  Elias Lidberg  2000      1:07.87  2:22.97      9:13.22   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  26 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner