2019-12-14   18:01:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L & DMJ-L 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag

Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarks Mesterskaber (L)    Udskriftsdato  02 juli 2014   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juli 2014         
 
 
Løb 10, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maj Howardsen  1997    751  1:04.50  2:12.08  3:18.14    4:23.06   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Josephine Holm  1999    732  1:04.86  2:12.72  3:19.53    4:25.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Amalie Østrup  1997    720  1:03.28  2:11.68  3:19.94    4:26.73  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    702  1:04.27  2:12.69  3:20.74    4:29.08   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Simone Kronborg Riis  1997    698  1:05.49  2:13.63  3:22.34    4:29.52   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Rikke Dehn  1999    691  1:05.82  2:13.97  3:22.82    4:30.49   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ida Schütt  1996    690  1:05.12  2:13.56  3:23.02    4:30.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Megan Forslund Hansen  1997    672  1:04.84  2:14.04  3:24.61    4:32.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Wael  1993    671  1:04.31  2:13.88  3:23.68    4:33.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Lisa Steen Duus  1997    666  1:05.58  2:15.27  3:25.51    4:33.77   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Stephanie Hansen  1996    666  1:06.17  2:15.38  3:25.21    4:33.80   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
12  Freja Gram  1999    665  1:05.98  2:15.59  3:24.84    4:33.85   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
13  Klara Reeh  1999    661  1:04.87  2:15.23  3:25.65    4:34.53   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Stinne Sørensen  1999    656  1:05.46  2:15.43  3:25.90    4:35.19   
  Herning Svømmeklub                   
                     
15  Julie Lunau  1995    648  1:05.63  2:14.98  3:25.85    4:36.33   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
16  Jackie Gade  1998    645  1:06.79  2:16.32  3:26.54    4:36.69   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Sara Fogh Myrup  1997    638  1:04.76  2:16.00  3:27.74    4:37.75   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
18  Rikke Munkholm  1998    636  1:06.08  2:16.75  3:28.22    4:37.96   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
19  Maria Madsen  1995    636  1:06.36  2:16.43  3:27.11    4:38.08   
  Herlev Svømning                   
                     
20  Lea Moesgaard  1998    633  1:07.18  2:17.32  3:27.93    4:38.39   
  Herning Svømmeklub                   
                     
21  Julie Oxenvad  1997    628  1:05.11  2:15.54  3:27.06    4:39.22  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
22  Matilde Kjeldsen  1999    625  1:05.66  2:15.79  3:27.34    4:39.66   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
23  Lisa Schøn  1999    616  1:08.19  2:20.17  3:31.33    4:41.06   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
24  Merete Toft Jensen  1999    614  1:07.30  2:18.74  3:31.17    4:41.34   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
25  Martha Andersen  1999    613  1:06.33  2:17.77  3:30.16    4:41.38   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
26  Mathilde Christjansen  1999    609  1:07.03  2:18.15  3:30.84    4:42.12   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
27  Maria Tanderup Hansen  1998    606  1:06.87  2:18.21  3:30.54    4:42.51   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
28  Isabella Drest  1999    603  1:07.41  2:19.54  3:32.36    4:42.93   
  Odense Svømme Klub                   
                     
29  Amanda Højberg  1998    600  1:07.38  2:19.53  3:31.43    4:43.41   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
30  Lærke Toft Ruby  1999    599  1:06.26  2:18.47  3:31.17    4:43.58   
  Svømmeklubben Laksen                   
                     
31  Nanna Drewsen  1998    595  1:08.22  2:19.99  3:32.37    4:44.29   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
32  Nicoline Pontoppidan  1998    593  1:08.08  2:20.48  3:33.23    4:44.60   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
33  Katrine Hvid  1998    584  1:08.41  2:21.06  3:33.29    4:46.05   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
34  Stine Knudsen  1999    583  1:07.16  2:19.74  3:33.52    4:46.21   
  Kolding SK                   
                     
35  Shanna Armstrong  1998    561  1:06.93  2:20.77  3:35.20    4:49.90   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
36  Amalie Gotthard  1999    560  1:08.70  2:21.66  3:36.09    4:50.01   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
37  Astrid Delin  1999    555  1:08.52  2:22.67  3:36.76    4:50.97   
  Køge Svømmeklub                   
                     
38  Frederikke Asfeldt  1999    547  1:09.49  2:23.20  3:38.23    4:52.25   
  Herning Svømmeklub                   
                     
39  Anne Sofie Gadfelt  1999    536  1:11.40  2:27.13  3:40.19    4:54.36   
  Farum Svømmeklub                   
                     
40  Amalie Müller Lindemann  1999    522  1:09.57  2:23.82  3:40.26    4:56.91   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
41  Cayanne Kjær Knoth  1999    520  1:08.66  2:23.70  3:40.57    4:57.31   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
42  Anna Emilie Hansen  1999    514  1:10.55  2:26.21  3:42.29    4:58.36   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  02 juli 2014 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark