2020-02-25   01:57:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L & DMJ-L 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag

Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarks Mesterskaber (L)    Udskriftsdato  03 juli 2014   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juli 2014         
 
 
Løb 26, 800m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Louise Møller Jessen  1997      1:06.62  2:16.35  3:26.13  4:36.34  9:19.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup        5:46.77  6:58.00  8:09.38       
                     
Megan Forslund Hansen  1997      1:06.92  2:18.19  3:30.18  4:41.69  9:28.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup        5:53.51  7:05.81  8:17.85       
                     
Lærke Toft Ruby  1999      1:06.94  2:18.79  3:31.33  4:44.01  9:32.57   
  Svømmeklubben Laksen        5:57.17  7:10.57  8:23.09       
                     
Mathilde Christjansen  1999      1:08.71  2:20.74  3:32.93  4:45.09  9:32.62   
  Lyngby Svømmeklub        5:57.18  7:09.08  8:21.72       
                     
Matilde Kjeldsen  1999      1:08.04  2:20.77  3:34.13  4:47.73  9:35.32   
  Agfs Svømmeafdeling        6:00.10  7:12.33  8:24.09       
                     
Rikke Munkholm  1998      1:07.54  2:19.59  3:32.40  4:46.23  9:41.47   
  Swim Team Tåstrup        6:00.33  7:14.45  8:28.77       
                     
Isabella Drest  1999      1:07.75  2:20.88  3:34.43  4:48.44  9:41.59   
  Odense Svømme Klub        6:02.09  7:16.51  8:30.51       
                     
Martha Andersen  1999      1:09.47  2:22.97  3:36.96  4:51.29  9:42.11   
  Vejle Svømmeklub Triton        6:03.92  7:17.03  8:30.14       
                     
Freja Gram  1999      1:08.08  2:23.02  3:37.79  4:51.82  9:48.04   
  Gladsaxe Idræts Forening        6:06.30  7:20.34  8:34.89       
                     
10  Frederikke Asfeldt  1999      1:10.41  2:24.97  3:40.35  4:55.08  9:53.85   
  Herning Svømmeklub        6:09.75  7:24.68  8:39.80       
                     
11  Sophie Amalie Schøn  1999      1:09.00  2:23.73  3:38.60  4:53.29  9:54.19   
  Lyngby Svømmeklub        6:08.41  7:23.58  8:39.54       
                     
12  Stine Knudsen  1999      1:11.10  2:28.19  3:45.85  5:03.93  10:13.07   
  Kolding SK        6:21.69  7:39.38  8:56.66       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  03 juli 2014 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark